bmc logo bmc dres BMC RACING TEAM
krajina: vlajka Spojené štáty
vznik: 2007, v ProTour od: 2011
šéf tímu: Jim Ochowicz
značka bicyklov: BMC
víťazstvá: 2017: 48 / 2016: 29
 
albansko DENNIS Rohan link ikonka albansko PORTE Richie link ikonka vlajka SÁNCHEZ Samuel link ikonka
albansko VAN AVERMAET Greg link ikonka vlajka VAN GARDEREN Tejay link ikonka albansko GERRANS Simon
vlajka BETTIOL Alberto albansko BEVIN Patrick vlajka BOHLI Tom
vlajka BOOKWALTER Brent vlajka CARUSO Damiano vlajka DE MARCHI Alessandro
vlajka DRUCKER Jean-Pierre vlajka FRANKINY Kilian vlajka KUNG Stefan
vlajka ROCHE Nicolas albansko ROELANDTS Jurgen vlajka ROSSKOPF Joey
vlajka SCHAR Michael  albansko SCOTSON Miles  albansko TEUNS Dylan 
albansko  VAN HOOYDONCK N.  vlajka  VENTOSO Francisco albansko  VLIEGEN Loic
vlajka  WYSS Danilo         
 
 
BMC Racing Team patrí k najmedzinárodnejším zoskupeniam v pelotóne. Má americkú licenciu, švajčiarskeho hlavného sponzora a milionára v pozadí, jazdcov z ôsmych krajín a v manažmente ľudí z viac ako šiestich krajín. Korene tímu siahajú do roku 2005 a do Kalifornie, odkiaľ sa rozrástli po USA a v roku 2007 ku kontinentálnej licencii. Hneď v prvej World Tour sezóne 2011 vyhral tím Tour de France s Cadelom Evansom.
 
V tomto období označovali BMC ako Dream team, veď v ňom súčasne pôsobili osobnosti ako Evans, Ballan, Gilbert, Hushovd, Van Avermaet, Van Garderen, ešte predtým Hincapie či Kristoff. Napriek hviezdnej súpiske BMC dosiaľ nedosiahlo na vrchol tímového hodnotenia a v sezóne 2013 dokonca kleslo až na desiate miesto. Súper Fabian Cancellara vtedy poznamenal, že zrejme majú v zostave príliš veľa lídrov. 
 
Finančným garantom tímu je cyklistický nadšenec, švajčiarsky milionár Andy Rihs, ktorý predtým podporoval celok Phonak. Okrem značky bicyklov BMC (Bike Manufacturing Company), ktorú oživil, sponzoruje tím prostredníctvom ďalších jeho firiem, napríklad La Coquillade, ktorá pôsobí v oblasti cestovného ruchu a vinárstva vo Francúzsku neďaleko Mont Ventoux. Prezidentom a spolumajiteľom je bývalý cyklista, Američan Jim Ochowicz.   
 
 
dennis 2016 SweetSpot
Rohan Dennis na pretekoch Tour of Britain (© SweetSpot)
 
V sezóne 2017 už tím našiel lepšiu harmóniu medzi lídrami a v rebríčku UCI skončil tretí, podľa počtu víťazstiev druhý. Najviac žiaril najlepší klasikár roka Greg Van Avermaet, sklamaním bolo odstúpenie Porteho z Tour de France. Do novej sezóny vstúpilo BMC s výrazne zredukovanou zostavou, no malo by ostať na výslní. Zo známejších mien odišli Oss či Hermans, prišli Gerrans alebo Roelandts. V sezónach 2014 až 2016 bol súčasťou tímu aj slovenský cyklista Peter Velits.
 
SÚVISIACI ČLÁNOK: