tj sport logo tj sport dres UAE ABU DHABI
krajina: vlajka SAE
vznik: 1991, v ProTour od: 2009
šéf tímu: Giuseppe Saronni
značka bicyklov: Colnago
víťazstvá: 2016: 19 / 2015: 31
 
vlajka COSTA Rui link ikonka vlajka DURAŠEK Kristijan vlajka MEINTJES Louis
vlajka MODOLO Sacha vlajka ULISSI Diego vlajka ATAPUMA Darwin
vlajka BONO Matteo vlajka CONSONNI Simone vlajka CONTI Valerio
vlajka FERRARI Roberto vlajka GANNA Filippo vlajka GUARDINI Andrea
vlajka KUMP Marko vlajka LAENGEN Vegard Stake vlajka MARCATO Marco
vlajka MOHORIČ Matej vlajka MORI Manuele vlajka NIEMIEC Przemyslaw
vlajka PETILLI Simone vlajka POLANC Jan vlajka RAVASI Edward
vlajka SWIFT Ben vlajka TROIA Oliviero vlajka ZURLO Federico
 
 
Taliansky tím sponzorovaný oceliarenskou firmou Lampre pôsobil v pelotóne od roku 1991, ale od sezóny 2017 sa jeho licencia pre finančné problémy presťahovala do Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Taliani síce stratili ich posledný WT tím, ale zostávajú v manažmente a zachránili zamestnanie pre cyklistov. Pôvodne mal zo sťahovania vzniknúť prvý čínsky WT tím s pracovným názvom Project TJ Sport.
 
Investori z najväčšej krajiny však zlyhali, a tak vznikol krátko po Bahrain - Merida druhý elitný tím na ropou zaliatom Arabskom polostrove. Keďže sa to podarilo až na prelome rokov, tak rozpočet bude údajne menej ako 10 miliónov eur, teda najnižší, ak šejkovia neprihodia ďalšie milióny.     
 
Lampre už v minulosti bojovalo s finančnými suchotami. UCI im dokonca na začiatku sezóny 2010 neudelila licenciu, a tak neštartovali na podujatí Tour Down Under pri premiére Petra Sagana medzi elitou. Zaujímavosťou je, že v minulosti medzi menších sponzorov patrila spoločnosť Baťa s československým pôvodom.
 
Dosiaľ najúspešnejší bol zrejme rok 2008, keď Ballan vyhral majstrovstvá sveta pred Cunegom, ktorý na oplátku ovládol klasiky Amstel Gold Race a Giro di Lombardia, no a Bruseghin skončil tretí na Gire. Ružový trikot získali zásluhou Gilberta Simoniho v roku 2001 a nohami Michele Scarponiho v roku 2011. 
 
Posledné sezóny priniesli aj výraznú generačnú obmenu zostavy, keď odišli talianske legendy ako Petacchi, Cunego, Pozzato či Scarponi. Tím sa spomedzi najstarších prepadol medzi najmladšie a v rebríčku sa umiestňoval tesne nad kritickými poslednými priečkami. 
 
V sezóne 2017 zostávajú hlavnými lídrami v kopcoch Rui Costa, MeintjesDurašek a Ulissi, v šprintoch Modolo. V zostave sa vymenilo veľa domestikov, ale celkovo sa posilnila vďaka príchodu vrchára Atapumu, do šprintov alebo klasík pribudli Guardini, Swift a Marcato.