Okolo Slovenska: Exhibíciu vyhrali Taliani, dres aj pre Bellana + video

2.6.2015, 16:23 | Slovensko a Slováci | T. Šandor a L. Timko
Organizátori sa rozhodli okoreniť začiatok podujatia, preto v predvečer pretekov pripravili zaujímavú exhibíciu, ktorá mala rozhodnúť o prvých držiteľoch prestížnych dresov. Ten najdôležitejší si nakoniec ukoristil mladý taliansky cyklista.

Exhibícia pred Okolo Slovenska 2015 (UCI Europe Tour, 2.2)
9.6. utorok exhíbicia ciel rovina Šahy > Šahy 11,2 km vitaz Malucelli
uvod-k-pretekomstartova-listina ETAPY: ikona-1ikona-2ikona-3ikona-4ikona-5

Vylučovacích pretekov sa zúčastnil jeden pretekár z každého tímu a exhibícia sa odohrala na okruhu, ktorý mal dĺžku 280 metrov. Pravidlá boli nastavené tak, že po každom párnom kole vypadol posledný cyklista, pre najlepších boli potom v cieli pripravené dresy jednotlivých hodnotených súťaží.

Atraktívne preteky odštartovali svižným tempom za dobrej diváckej kulisy, niekoľko cyklistov sa snažilo jazdiť aktívne na čele balíka. Z našich ako prvý vypadol Erik Baška, postupne ho nasledovali aj Luboš Malovec a Martin Fraňo. Slovenské farby na trati najdlhšie zastupoval Juraj Bellan, a hoci mu to nestačilo na najvyššie priečky v hodnotení, ako najlepší slovenský jazdec si zajtra oblečie špeciálny dres.

Víťazom tohto cyklistického predkrmu sa stal Matteo Malucelli z Team Idea 2010. Na druhom mieste sme videli farby KEMO Dukla Trenčín, ktoré zastupoval Renzo Zanelli. Tretiu priečku získal Lucas Gaday (Unieuro Wilier). Žltý dres si tak zajtra oblečie len 21-ročný taliansky jazdec, pre ktorého to bude určite veľkým zážitkom. Renzo Zanelli bude prezentovať bielo-modrú kombináciu určenú pre bodovaciu súťaž a Lucas Gaday bude nosiť vrchárske tričko. Tohto argentínskeho jazdca sme mali možnosť sledovať na začiatku sezóny na Tour de San Luis.