V prológu Kuriérov výborní Daško aj Baška, Kolář spadol

25.4.2013, 20:56 | Sprav. z pretekov - staršie | Lukáš Timko
Prológ sa šiel zaujímavým modelom predstavenia tímu a následných jázd všetkých pretekárov jedného celku v tridsaťsekundových intervaloch. Najprv štartovali klubové tímy, potom UCI kontinentálne, regionálne, reprezentácie a na záver vlaňajší víťazný celok Jo Piels z Holandska.
 
 
PROLÓG indiv. čas. ciel rovina Dohňany > Dohňany 2 km víťaz: Vallee
 
 
Trasa bola jednoduchá. Štart bol pri EPIC klube v Dohňanoch, prvý kilometer sa šiel po ceste 1. triedy smerom do centra obce, tam bola otočka o 180 stupňov a následne návrat do miest štartu. Už ako šiesty tím v poradí štartoval CK EPIC Dohňany. Chlapci mali priemerné jazdy, traja sa umiestnili v Top 10 aktuálne, teda po zhruba 25 cyklistoch v cieli. Dlho viedol Holanďan Timo Roosen z De Jonge Rennen s časom 2:36. Až o trištvrte hodiny ho prekonal Belgičan Boris Valle z Color Code.
 
Slovenské pohľady sa sústredili na výkony pretekárov Dukly Trenčín - Trek, ktorá štartovala pred 18-tou hodinou. Žiaľ, podľa našich informácií Michael Kolář na otočke spadol. Šiel na hrane svojich možností a niekedy sa to stáva... Do cieľa prišiel s väčšou stratou. Podľa rozhodnutí rozhodcov týchto pretekov mohli pretekári s technickými či inými vážnymi problémami požiadať o opätovnú jazdu v závere prológu. Kolář bol mierne zodretý a bolo jasné, že s bolesťami a možno aj psychickým blokom hodinu a pol po plánovanej jazde by už organizmus na stopercentný výkon nedostal. Tím sa ho preto rozhodol druhý raz nepostaviť.
 
Veľmi dobre šla mladá dvojička Mário Daško - Erik Baška. 80 cyklistov pred koncom boli obaja prvoročáci na konci prvej desiatky. To sa už takmer vôbec nepohlo a Mária Daška klasifikovali na desiatom mieste! Vynikajúci výsledok vytrvalostného pretekára, ktorému prológy ani nesedia. Baška jedenásty. Pre Duklu je to veľký prísľub do ďalšieho dňa.
 
Zvíťazil 19-ročný Begičan Boris Vallee (Color Code - Biowanze). V Top 10 bolo až sedem cyklistov z trojlístka krajín Belgicko - Holandsko - Nemecko. Daško stratil sedem sekúnd rovnako ako Baška. Tretím Slovákom v poradí bol Marián Hruška z EPICU Dohňany na 28. mieste. Kolářa po páde klasifikovali so stratou iba 19 sekúnd! Jasný znak, že mal rozbehnutú výbornú jazdu.
 
 
VÝSLEDKY PROLÓGU
1. albansko VALLEE Boris COLOR CODE - BIOWANZE 02' 33''
2. vlajka ROOSEN Timo DE JONGE RENNER + 00' 02''
3. vlajka BARTKIEWICZ Andrej TEAM WIBATECH - BRZEG + 00' 03''
10. vlajka DAŠKO Mário DUKLA TRENČÍN - TREK + 00' 07''
11. vlajka BAŠKA Erik DUKLA TRENČÍN - TREK + 00' 08''
vlajka ostatní Slováci malé straty
 
 
 
Krátke preview prológu:
Takéto krátke časovky bez stúpania a s viacerými zákrutami bývajú špecialitou špurtérov. Nechceme nič zakríknuť, ale budeme dúfať v úspech mladých jazdcov Dukly. Dobrí sú v špurte Kolář, Taragel a, samozrejme, aj domáci Baška, pre ktorého môže byť výhodou aj znalosť trate. Kolář má už z prológov pár zaujímavých umiestnení.
 
 

 
 
ĎALŠIE ČLÁNKY: ÚVOD - ŠTARTOVÁ LISTINA - PORADIE
 
ĎALŠIE ETAPY KURIÉROV 2013: ikona-1ikona-2ikona-3ikona-4
 
 

 
 
prolog
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop