3. etapa Kuriérov znamenala výmenu na čele celkového poradia

25.4.2013, 20:56 | Sprav. z pretekov - staršie | Lukáš Timko
Po úspešnej časti Kuriérov na Slovensku sa pretekári z 28 tímov ešte včera večer presunuli na poľské územie. Tretia etapa štartovala v Jablonke a cieľ bol v Ciežkowiciach po 143 kilometroch.
 
 
3. ETAPA kopcovitá ciel rovina Jablonka > Ciežkowice 143 km víťaz: Poutsma
 
 
Od úvodu sa útočilo, no mnohé tímy na čele s Duklou Trenčín chceli všetko zlikvidovať a špurtovať na prvej rýchlostnej prémii na 29. kilometri kvôli časovým bonifikáciám. Tak sa aj stalo a po prvé miesto si prišiel Erik Baška. Za ním špurtoval druhý muž celkového poradia Jeroen Meijers. Holanďan vďaka tomu vymenil na prvom mieste pretekov svojho brata Daana. Dohniansky odchovanec ostal tretí, no posunul sa k talentovanej bratskej dvojici na dve, resp. tri sekundy.
 
Následne sa vytvoril únik šestice pretekárov bez Slovákov. Naši usilovne pracovali v balíku a v najťažšom stúpaní dňa na Rozdziele bolo všetko pohromade. Po druhé miesto na vrchárskej prémii si prišiel šprintér Kolář, čo len dokumentovalo vynikajúcu formu Dukly. Následne sa už žiadny veľký únik nevytvoril a očakávali sme ešte dve rýchlostné prémie, ktoré mohli premiešať celkovým poradím, rovnako ako cieľové bonifikácie. Žiaľ, rádio pretekov nehlásilo záverečné prémie, no Slováci nebodovali.
 
Etapu vyhral Stefan Poutsma z Jo Piels, čím sa vďaka bonifikáciám v celkovej klasifikácii dostal do oranžového dresu. Na druhej priečke skončil Timo Roosen. Do boja o celkové víťazstvo sa primiešal aj dnes tretí Van Meiraleghe a vyzeralo to na klesanie Bašku o dve pozície. Prví piati v cieli mierne odskočili pelotónu. V ňom finišovali Slováci so stratou osem sekúnd. Baška sa teda zosunul na piatu pozíciu, Daško vypadol z UCI bodovaných pozícií na deviate miesto.
 
Tretia etapa slovenským mladíkom nevyšla podľa predstáv, hoci Baška vyhral rýchlostnú prémiu a Kolář sa prezentoval pekným 80-kilometrovým únikom. Mrzieť bude strata pozícií v celkovom poradí. Hoci v klasifikácii do 21 rokov ostal Baška druhý a medzi tímami Dukla tretia. Baška si aspoň prinavrátil azúrový dres janom pre najaktívnejšieho pretekára na prémiách a ostal mu aj červený Tipos. Verme, že našim ostali ešte sily a v poslednej etape zabojujú o popredné priečky. Koniec-koncov v hre je počet miesteniek na septembrové MS vo Florencii. Je jasné, že Kolář vďaka životnej sezóne už získal tri miesta, v hre sú ešte ďalšie dve.
 
 
VÝSLEDKY 3. ETAPY
1. vlajka POUTSMA Stefan CYCLING TEAM JO PIELS 3h 20' 24''
2. albansko VAN MEIRHAEGHE jef LOTTO - BELISOL U23 + 00' 00''
3. vlajka ROOSEN Timo WV DE JONGE RENNEN + 00' 00''
vlajka KOLÁŘ, LAJCHA, BAŠKA, TARAGEL, DAŠKO, SCHWABIK,
KRAJÍČEK
+ 00' 08''
 
 
 

 
 
ĎALŠIE ČLÁNKY: ÚVOD - ŠTARTOVÁ LISTINA - PORADIE
 
ĎALŠIE ETAPY KURIÉROV 2013: ikona-pikona-1ikona-2ikona-4
 
 

 
 
Krátke preview 3. etapy:
Po dojazde v Starej Bystrici nasleduje transfer do poľskej Jablonky, kde štartuje tretia etapa. Počas nej si jazdci opäť zapretekajú v kopcoch. Hneď na 22. kilometri je horská prémia Wysoka. Po nej nasleduje rýchlostná v Jordanowe a potom na 59. kilometri opäť horská prémia na Gruszowiec. Stále to nie je všetko. Nasleduje niekoľko menších stúpaní a na 85. kilometri opäť vrchárska prémia na Rozdziele. Následne už horské prémie organizátori nevypísali, pelotón sa však v tejto kopcovitej oblasti ešte trochu pohúpe. Cieľ je na programe po 143 kilometroch v meste Ciezkowice.
 
3-etapa
 
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop