Po druhý raz Dubaj otvoril ázijský mesiac slúžiaci na získanie dôležitých súťažných kilometrov pred európskou jarnou časťou sezóny. Na štyri etapy sa mohli tešiť najmä šprintéri vrátane Michaela Kolářa. 
 
Dubai Tour 2015 (UCI Asia Tour, 2.HC, 663 km)
1. 4.2. rovinatá ciel rovina Dubaj > Dubaj 145 km víťaz: Cavendish
2. 5.2. rovinatá ciel rovina Dubaj > Palm Jumeirah 185 km víťaz: Viviani
3. 6.2. zvlnená ciel rovina Dubaj > Hatta 205 km víťaz: Degenkolb
4. 7.2. rovinatá ciel rovina Dubaj > Dubaj (Burj-Khalifa) 128 km víťaz: Cavendish
 
vlanajsi-rocnikuvod-k-pretekomstartova-listina
 
 

Okolo Dubaja 2015 - 4. etapa (sobota 7. februára) víťaz Mark Cavendish

rovinatá ciel rovina Dubaj > Dubaj (Burj-Khalifa) 128 km víť: Cavendish
 
Už v úvode pretekov sme spomínali, že Mark Cavendish môže vyhrať tieto preteky a záležať bude na každom dojazde a braných bonifikáciách. Včerajšie stúpanie nemohlo dostatočne rozdeliť štartové pole. Dnes sme očakávali rýchlu nervóznu etapu najmä v podaní tímov Etixx - Quick-Step a Giant-Alpecin. Britský rýchlik potreboval za každých okolností na páske skončiť pred nemeckým súperom a určite na jednom z prvých troch miest.
 
O únik bol slušný záujem a vytvorila sa päťčlenná skupina. Boli tam Marco Canola (UnitedHealthcare) Francisco Mancebo (Skydive), Manuele Boaro (Tinkoff), Daniel Oss (BMC) a Maciej Paterski (CCC). Pelotón im nedoprial veľa priestoru. V krátkej etape sa nič iné ani nedalo čakať. Dvojminútová medzera už bola luxusom.
 
Šlo sa veľmi rýchlo. Vyzeralo to tak, že rýchlostný priemer etapy bude úctyhodných 47 km/h. Takýto priemer mala pred dvomi rokmi jednorazovka Košice - Miškolc, ktorú vyhral Michael Kolář. Bolo otázne, či dnes dostane voľnú ruku, pretože jeho kolega a aktuálny dánsky šampión Michael Valgren bol šestnásty v celkovom poradí a hlavne na čele súťaže do 25 rokov iba o súčet umiestnení, takže si musel snažiť skončiť čo najvyššie aj dnes.
 
Daniel Oss a Marco Canola sa ako poslední začlenili do balíka iba šesť kilometrov pred cieľom a schyľovalo sa ku klasickej šprintérskej koncovke. Etixx - Quick-Step predviedol vynikajúcu prácu a doviedol Marka Cavendisha k jednoduchému víťazstvu. Všetci ostatní favoriti zaspali a v závere boli veľmi vzadu. Na poslednú chvíľu sa na druhú pozíciu dostal Elia Viviani (Sky) tesne pred Juana Josého Lobata (Movistar). John Degenkolb obsadil až deviate miesto po zbabranej koncovke od Giantu.
 
Michael Kolář sa konečne dostal do špurtu, ale znova nebola jeho pozícia najlepšia a napriek slušnému zrýchleniu v samom závere z toho nevytlačil viac ako sedemnáste miesto. Po pretekoch povedal, že s Dubajom nie je spokojný, ale dobrou správou je aspoň to, že sa už cíti zdravší a pripraví sa na Tour de Langkawi, kde rovnako ako vlani dostane šancu ako jednotka šprintérskeho vláčika Tinkoff-Saxo. Malajzijské preteky začínajú 8. marca.
 
Cavendish sa stal celkovým víťazom pretekov o šesť sekúnd pred Degenkolbom, ktorý sa síce zaskvel v tretej etape, ale v šprintérskych koncovkách sa v dobrom svetle neukázal. Zaslúžené tretie miesto získal Lobato a silu Movistaru potvdil štvrtým Valverde. Úspechom sa preteky skončili aj pre UnitedHealthcare s Canolom a Bazzanom na piatom a šiestom fleku, ktorí sa tam dostali najmä zásluhou únikov.
 
 
VÝSLEDKY 4. ETAPY
1. vlajka CAVENDISH Mark ETIXX - QUICK-STEP 2h 37' 15''
2. vlajka VIVIANI Elia SKY PROCYCLING + 00' 00''
3. vlajka LOBATO Juan José ASTANA PRO TEAM + 00' 00''
4. vlajka SWIFT Ben SKY PROCYCLING + 00' 00''
5. vlajka GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM + 00' 00''
9. vlajka DEGENKOLB John TEAM GIANT - ALPECIN + 00' 00''
17. vlajka KOLAR Michael TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 00''
98. vlajka SAGAN Juraj TEAM TINKOFF - SAXO + 01' 04''
 
 
KONEČNÉ PORADIE OKOLO DUBAJA 2015
1. vlajka CAVENDISH Mark ETIXX - QUICK-STEP 15h 22' 38''
2. vlajka DEGENKOLB John TEAM GIANT - ALPECIN + 00' 06''
3. vlajka LOBATO Juan José MOVISTAR TEAM + 00' 10''
4. vlajka VALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00' 12''
5. vlajka CANOLA Marco UNITEDHEALTHCARE PRO CYC. + 00' 14''
6. vlajka BAZZANA Alessandro UNITEDHEALTHCARE PRO CYC. + 00' 17''
7. vlajka BOLE Grega CCC SPRANDI POLKOWICE + 00' 18''
8. albansko GILBERT Philippe BMC RACING TEAM + 00' 18''
9. vlajka BOARO Manuele TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 18''
10. vlajka POZZATO Filippo LAMPRE - MERIDA + 00' 18''
66. vlajka KOLAR Michael TEAM TINKOFF - SAXO + 08' 54''
88. vlajka SAGAN Juraj TEAM TINKOFF - SAXO + 09' 58''
 
CELKOVÁ SÚŤAŽ BODOVACIA SÚŤAŽ
etixx vlajka CAVENDISH Mark etixx vlajka CAVENDISH Mark
ETIXX - QUICK-STEP ETIXX - QUICK-STEP
ŠPRINTÉRSKA SÚŤAŽ SÚŤAŽ DO 25 ROKOV
united vlajka BAZZANA Alessandro tinkoff vlajka VALGREN Michael
UNITEDHEALTHCARE PRO CYC. TEAM TINKOFF - SAXO
 
 

Okolo Dubaja 2015 - 3. etapa (piatok 6. februára) víťaz John Degenkolb

zvlnená ciel rovina Dubaj > Hatta 205 km víť: Degenkolb
 
Tretí deň mal vo svojom závere krátky kopec, ktorý mal pripraviť Marka Cavendisha a ostatných šprintérov o popredné priečky v celkovom poradí. Čísla boli jasné. Mark nesmel na páske dostať stratu sedemnásť a viac sekúnd, pretože už ani v prípade sobotňajšieho víťazstva nemal šancu na triumf. Sám povedal, že urobí všetko pre to, aby dres zachránil.
 
Hlavnými favoritmi na dnešný dojazd však boli iní ľudia. Najmä Valverde, Rodríguez, Nibali a Gilbert vzbudzovali rešpekt. Movistar sa podľa toho aj správal a takmer celý deň viedol pelotón. Najprv im pomáhali borci Etixxu, ale keď vietor i menší pád rozdelili balík a líder celkového poradia ostal vzadu, všetci sa stiahli dozadu, aby pomohli rodákovi z ostrova Man vrátiť sa do hlavného poľa. Bol to tvrdý boj. Táto situácia zvýšila tempo už bez tak rýchlej etapy, ktorá mala pôvodne končiť o 12:40, ale vyzeralo to tak, že víťaza spoznáme už o pol hodiny skôr.
 
O klasický únik sa postarala pätica Luka Pibernik (Lampre-Merida), Mohammed Al Murawwi a Vladimir Gusev (obaja Skydive), Alessandro Bazzana (UnitedHealthcare) a Matijn Verschoor (Novo Nordisk). Kvôli vyššie spomínaným okolnostiam boli dostihnutí už viac ako tridsať kilometrov pred cieľom. Potom to ešte samostatne skúšal Francisco Mancebo (Skydive), čo bolo menším prekvapením, pretože španielsky veterán je výborným vrchárom a mohol mať šancu na popredné umiestnenie, ak by sa šetril v balíku.
 
Záverečný kopec mal bez nájazdu s miernym sklonom 1200 metrov. Najťažšie pasáže siahali až k sedemnástim percentám, kde sa dajú robiť veľké rozdiely a všetko nasvedčovalo tomu, že unavený a problémami sužovaný Cavendish nebude mať veľa šancí udržať sa v modrom drese. Naopak, tím Sky chcel vpredu držať Bena Swifta, ktorý už mal pred dnešným dňom síce takmer nič neriešiaci náskok troch sekúnd, ale ešte prípadnú šancu získať zajtrajšie bonifikácie.
 
Dvanásť kilometrov pred cieľom prišiel malý brdok, akýsi predkrm záveru. Niekoľko desiatok ľudí z pelotónu odpadlo, vrátane oboch Slovákov, ale Cav nie. Naopak, útočil Angel Vicioso z Kaťuše, ktorý odštartoval atakerské chúťky viacerých borcov. Napríklad Larsa Booma (Astana). Holanďan rýchlo spacifikoval Viciosa a vytvoril dvojičku s Mancebom, ktorý bol v tom čase už dvadsať kilometrov vpredu. Jazdci BMC na čele 50-členného balíka tieto snahy ukončili päť kilomertov pred páskou. BMC naozaj vzbudzovalo rešpekt. Boli tam až šiesti ľudia tohto celku s jasnou prevahou. Phil Gilbert si mydlil ruky.
 
Ďalší favorit Vincenzo Nibali sa neskrýval, ale v závere pelotón znova ťahal a bolo jasné, že nebude bojovať o triumf. V záverečnom kilometri sa začalo útočiť a najlepšiu formu predviedol samostatným atakom John Degenkolb, na ktorého dnes nikto nemal. Alejandro Valverde bral druhé miesto so stratou dvoch sekúnd. Rovnako ako tretí jeho kolega a šprintér Juan José Lobato (obaja Movistar). Mark Cavendish stratil síce na páske 11 sekúnd, takže dres neudržal o štyri sekundy!
 
V sobotu teda uvidíme fantastický záver pretekov. Celkovým víťazom pretekov sa stane lepší z dvojice Cavendish - Degenkolb na páske poslednej etapy. Nemcovi stačí, aby jeho britský sok nebral bonifikácie. V každom prípade dnes ukázal svoju drtivú silu a ak sa bude tento rok dariť Petrovi Saganovi, potvrdzuje sa to, že jeho najväčším súperom bude práve tento jazdec z tímu Giant - Alpecin.
 
 
VÝSLEDKY 3. ETAPY
1. vlajka DEGENKOLB John TEAM GIANT - ALPECIN 4h 50' 40''
2. vlajka VALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00' 02''
3. vlajka LOBATO Juan José MOVISTAR TEAM + 00' 02''
4. vlajka POZZATO Filippo LAMPRE - MERIDA + 00' 02''
5. albansko GILBERT Philippe BMC RACING TEAM + 00' 02''
17. vlajka CAVENDISH Mark ETIXX - QUICK-STEP + 00' 10''
99. vlajka SAGAN Juraj TEAM TINKOFF - SAXO + 08' 38''
101. vlajka KOLAR Michael TEAM TINKOFF - SAXO + 08' 38''
 
 
PRIEBEŽNÉ PORADIE PO 3. ETAPE
1. vlajka DEGENKOLB John TEAM GIANT - ALPECIN 12h 45' 29''
2. vlajka CAVENDISH Mark ETIXX - QUICK-STEP + 00' 04''
3. vlajka VALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00' 06''
4. vlajka LOBATO Juan José MOVISTAR TEAM + 00' 08''
5. vlajka BAZZANA Alessandro UNITEDHEALTHCARE PRO CYC. + 00' 11''
6. vlajka BOLE Grega CCC SPRANDI POLKOWICE + 00' 12''
84. vlajka KOLAR Michael TEAM TINKOFF - SAXO + 08' 48''
85. vlajka SAGAN Juraj TEAM TINKOFF - SAXO + 08' 48''
 
CELKOVÁ SÚŤAŽ BODOVACIA SÚŤAŽ
giant vlajka DEGENKOLB John etixx vlajka CAVENDISH Mark
TEAM GIANT - ALPECIN ETIXX - QUICK-STEP
ŠPRINTÉRSKA SÚŤAŽ SÚŤAŽ DO 25 ROKOV
united vlajka BAZZANA Alessandro tinkoff vlajka VALGREN Michael
UNITEDHEALTHCARE PRO CYC. TEAM TINKOFF - SAXO
 
 

Okolo Dubaja 2015 - 2. etapa (štvrtok 5. februára) víťaz Elia Viviani

rovinatá ciel rovina Dubaj > Palm Jumeirah 185 km víťaz: Viviani
 
Oproti úvodnej etape sa dnes zmenilo iba miesto konania, inak všetky parametre zostali rovnaké. Šprintéri opäť nažhavili svoje motory, pripravený rovinatý profil ich nemohol obrať o vzájomný súboj. Finiš pri luxusnom hoteli Atlantis však budil rešpekt, pretože sa nachádzal na umelo vytvorenom ostrove, kde mohol pelotón rozdeliť vietor. Včera ukázal výbornú formu Mark Cavendish a aj tentoraz bol najväčším favoritom. Andrea Guardini bol jeho najväčším súperom, ktorý sa preto postavil na štart so značným sebavedomím. Na víťazstvo si brúsila zuby aj dvojica z tímu Sky Elia Viviani a Ben Swift.
 
Začiatok etapy bol pokojný, do úniku sa poľahky dostala pätica jazdcov Bernie Eisel (Sky), Enrico Battaglin (Bardiani), Davide Frattini (UnitedHealthcare), Rafaa Chtioui (SkyDive) a Chun Fai Keng (Lampre-Merida). Hlavný balík si ich nedržal veľmi od tela a to bol dôvod, prečo sa Eisel a Battaglin čoskoro vrátili späť do pelotónu.
29°C
Zvyšná trojica jazdila s náskokom cez päť minút a zobrala aj všetky bonusové sekundy na prémiách, takže ani jeden z hlavných favoritov na celkový triumf si dnes týmto spôsobom nepolepšil. Približne v polovici etapy mal menší pád Juraj Sagan, mechanici mu vymenili predné koleso, ale bez problémov sa vrátil do hlavného balíka.
 
Rýchlosť pelotónu mal na starosti tím Etixx - Quick-Step, svojich spolujazdcov vyslal dopredu aj nabudený Andrea Guardini. Štartové pole si potom urobilo menší výlet do okolitej púšte, kde vietor rozdelil balík na dve skupiny, ale približne 20 odpadlíkov sa dokázalo vrátiť späť. V tom momente pelotón začal jazdiť vyššou rýchlosťou a okresal náskok utečencov na dve minúty. Rafaa Chtioui sa nechcel vrátiť do hlavného balíka a rozhodol sa pre sólovú akciu. Keng a Frattini sa preto čoskoro vrátili do hlavnej skupiny. Päťdesiat kilometrov pred cieľom sa ocitla na zemi trojica jazdcov Tinkoff-Saxo Kišerlovski, Petrov a Michael Kolář, ale všetci vyviazli bez vážnejších zranení.
 
Tuniský jazdec z dubajského klubu Rafa Chtioui bol pre hlavný balík ľahkým terčom, preto bola atmosféra na trati veľmi uvoľnená. Jeho dvojminútový odstup nikoho neohrozoval, ale aj napriek tomu tím Sky vyslal dopredu svojho pretekára, aby pomáhal udávať tempo. Podľa očakávania si pelotón poradil s jediným utečencom desať kilometrov pred cieľom, čo bol signál pre všetky tímy, že začali posúvať svojich lídrov na čelo.
 
Na konci si mohli všetci šprintéri vychutnať ideálny záver, ktorý pre seba uchmatol Elia Viviani a ktorému sa podarilo odsunúť na druhé miesto Marka Cavendisha. Na pódium sa ešte dostal Andrea Guardini. Na konci súperili proti sebe vláčiky Etixxu a Sky, ako prvý však vyštartoval Andrea Guradini, ktorý sa skrýval za Cavendishom. Potom to za ním rozbalil aj samotný britský špurtér, ale najlepšie načasovanie predviedol Elia Viviani, ktorý sa odmenil svojím spolujazdcom za výbornú podporu. Pre talianskeho rýchlika je to navyše prvý triumf v novom drese.
 
Michael Kolář sa aj dnes pokúšal o dobrý výsledok, ale znova nemal dobrú pozíciu a kilometer pred cieľom bol ešte okolo päťdesiateho miesta v pelotóne. Do špurtu ako takého sa opäť nedostal a cieľom prešiel na 26. mieste. Budeme mu držať palce, aby sa mu podarilo zašpurtovať v sobotu a obišli ho nepríjemnosti v podobe pádu ako dnes.
 
V celkovom poradí si udržal vedúcu pozíciu Mark Cavendish, za ním sa pohybujú obidvaja dnešní špurtérski protagonisti. Zajtra je na programe najťažšia etapa, ktorá by mala pozmeniť pohľad na celkovú klasifikáciu.
 
 
Elia Viviani (Sky): "Máme tu najsilnejší šprintérsky vláčik. Dnes sme kládli dôraz na Cavendisha, pretože je najlepší šprintér na svete. Chcel by som veľmi poďakovať môjmu tímu. Na toto podujatie som prišiel v dobrej forme. Pre šprintéra je dôležitý dobrý začiatok sezóny, preto som šťastný, že som dnes vyhral. A tím Sky ma získal preto, aby som vyhrával."
 
 
VÝSLEDKY 2. ETAPY
1. vlajka VIVIANI Elia SKY PROCYCLING 4h 29' 59''
2. vlajka CAVENDISH Mark ETIXX - QUICK-STEP + 00' 00''
3. vlajka GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM + 00' 00''
4. vlajka PORSEV Alexander KATUSHA TEAM + 00' 00''
5. vlajka PALINI Andrea SKYDIVE DUBAJ + 00' 00''
6. vlajka DEGENKOLB John TEAM GIANT - ALPECIN + 00' 00''
26. vlajka KOLAR Michael TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 00''
52. vlajka SAGAN Juraj TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 00''
 
 
PRIEBEŽNÉ PORADIE PO 2. ETAPE
1. vlajka CAVENDISH Mark ETIXX - QUICK-STEP 7h 54' 43''
2. vlajka VIVIANI Elia SKY PROCYCLING + 00' 02''
3. vlajka GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM + 00' 06''
4. vlajka FRATTINI Davide UNITEDHEALTHCARE PRO CYC. + 00' 11''
5. vlajka SWIFT Ben SKY PROCYCLING + 00' 13''
6. vlajka BATTAGLIN Enrico BARDIANI - CSF PRO TEAM + 00' 13''
36. vlajka KOLAR Michael TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 16''
63. vlajka SAGAN Juraj TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 16''
 
CELKOVÁ SÚŤAŽ BODOVACIA SÚŤAŽ
etixx vlajka CAVENDISH Mark etixx vlajka CAVENDISH Mark
ETIXX - QUICK-STEP ETIXX - QUICK-STEP
ŠPRINTÉRSKA SÚŤAŽ SÚŤAŽ DO 25 ROKOV
united vlajka FRATTINI Davide bardiani vlajka SIMION Paolo
UNITEDHEALTHCARE PRO CYC. BARDIANI - CSF PRO TEAM
 
 

Okolo Dubaja 2015 - 1. etapa (streda 4. februára) víťaz Mark Cavendish

rovinatá ciel rovina Dubaj > Dubaj 145 km víť.: Cavendish
 
Po vypustení časovky sa stala každá jedna etapa veľmi dôležitou v boji o celkové víťazstvo a koncovke pridali organizátori na vážnosti zaradením klasického modelu bonifikácií 10-6-4 v cieli a 3-2-1 na prémiách, keďže vlani to bol iba cieľový model 3-2-1 a Marcel Kittel sa tromi víťazstvami do Top 5 celkovej klasifikácie nedostal.
 
Úvodný deň využilo na prezentáciu v úniku päť ľudí. Enrico Battaglin (Bardiani), Vladimir Gusev (Skydive Dubaj), Alessandro Bazzana (UnitedHealthcare), Rafael Valls Ferri (Lampre-Merida) a Nicolas Lefrancois (Novo Nordisk). Pelotón na čele s Etixxom a Giantom pätici nedal dýchať. Medzera sa dostala iba na hranicu dvoch minút.
 
Hľadať favorita nebolo ťažké. Mark Cavendish sa výborne roztrénoval v Argentíne a so silnou podporou na čele s Tonym Martinom mal najlepšie predpoklady na zisk líderského dresu. Z
28°C
nemeckej konkurenčnej trikolóry sem pricestoval iba John Degenkolb, takže to tiež hralo Cavovi do karát. Navyše, slušnou jazdou v ťažšej tretej etape s minikopcom v závere (už sme x-krát videli, ako to vyzerá, keď sa šprintér zahryzne do krátkeho kopca a pri natiahnutom pelotóne nezaznamená veľkú stratu) by mohol vyhrať preteky celkovo, takže o motiváciu bolo postarané. Naposledy vyhral etapák pred dvomi rokmi v Katare, kam sa ale tento rok nepozrie, takže takáto šanca sa nemusí dlhšiu dobu opakovať.
 
My sme verili Mišovi Kolářovi, ktorý šancu na úspech nedostáva každý deň, veď v drese Tinkoffu sa naposledy zapojil do boja o víťazstvo v etape ešte na Tou de Langkawi v marci 2014.
 
Priebeh etapy bol mimoriadne pokojný. Na cestách v Spojených arabských emirátoch je zdá sa ťažké dostať hoci len defekt. Dvadsať kilometrov pred páskou bol únik zlikvidovaný a Etixx pokračoval s diktovaním tempa. Prémiu vyhral Ben Swift čím asi chcel naznačiť, že bude bojovať o celkový triumf. Kolářa mal na starosti Matteo Tosatto, s ktorým sa posunuli hneď za Cavendishov vláčik. Napokon to však nevyšlo.
 
Klasickú šprintérsku koncovku ovládol Mark Cavendish (Etixx - Quick-Step) pár centimetrov pred Andreou Guardinim z Astany. Tesný súboj o tretie miesto zvládol lepšie Elia Viviani (Sky) pred Alexandrom Porsevom z Kaťuše. Mišo Kolář nešpurtoval. Pre Tinkoff-Saxo bol voľbou číslo jedna, ale nedostal sa v záverečných stovkách metrov dopredu a keď videl, že nič z toho nebude, záver vypustil. Vpredu, zrejme plánovane, nebol ani Degenkolb.
 
Mark Cavendish teda neostal nič dlžný svojej povesti a po výbornej práci celého Etixxu vstúpil do pretekov ako líder celkového poradia a obliekol si modrý dres.
 
 
VÝSLEDKY 1. ETAPY
1. vlajka CAVENDISH Mark ETIXX - QUICK-STEP 3h 25' 00''
2. vlajka GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM + 00' 00''
3. vlajka VIVIANI Elia SKY PROCYCLING + 00' 00''
4. vlajka PORSEV Alexander KATUSHA TEAM + 00' 00''
5. vlajka LOBATO Juan José MOVISTAR TEAM + 00' 00''
6. vlajka MEZGEC Luka TEAM GIANT - ALPECIN + 00' 00''
50. vlajka KOLAR Michael TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 00''
75. vlajka SAGAN Juraj TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 00''
 
 
PRIEBEŽNÉ PORADIE PO 1. ETAPE
1. vlajka CAVENDISH Mark ETIXX - QUICK-STEP 3h 24' 50''
2. vlajka GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM + 00' 04''
3. vlajka VIVIANI Elia SKY PROCYCLING + 00' 06''
4. vlajka SWIFT Ben SKY PROCYCLING + 00' 07''
5. vlajka BAZZANA Alessandro UNITEDHEALTHCARE PRO CYC. + 00' 07''
6. vlajka BOARO Manuele TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 08''
53. vlajka KOLAR Michael TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 10''
77. vlajka SAGAN Juraj TEAM TINKOFF - SAXO + 00' 10''
 
CELKOVÁ SÚŤAŽ BODOVACIA SÚŤAŽ
etixx vlajka CAVENDISH Mark etixx vlajka CAVENDISH Mark
ETIXX - QUICK-STEP ETIXX - QUICK-STEP
ŠPRINTÉRSKA SÚŤAŽ SÚŤAŽ DO 25 ROKOV
sky vlajka SWIFT Ben bardiani vlajka SIMION Paolo
SKY PROCYCLING BARDIANI - CSF PRO TEAM
 
 
 
degenkolb-dubaj-giant-alpecin-2015
John Degenkolb víťazí v 3. etape Okolo Dubaja (foto: © CorVos / Team Giant-Alpecin)