Počas tretieho dňa sa odohral tvrdý súboj o etapové víťazstvo, bojovalo sa o vedúcu pozíciu v klasifikácii a plné ruky práce mali aj lekári, ktorí museli krotiť následky hromadného pádu. Klasikárske profily tak spĺňajú túžby po dramatickej cyklistike.  
 
Chris Froome má za sebou výborný vstup do pretekov, keď ho zatiaľ obchádza smola a na Mur de Huy navyše ukázal výbornú pripravenosť. Zodpovednosti za žlté tričko sa vôbec neobáva. "Je úžasný pocit, byť opäť v žltom drese. Ak by ste mi to povedali dnes ráno, neveril by som vám. Bol to výbušný finiš, ktorý nie je celkom podľa môjho gusta, preto som prekvapený. Vedel som, že sa vytvoria rozdiely, ale netušil som, že budú také veľké, že sa dostanem na čelo klasifikácie. Nikdy nie je skoro obliecť si žltý dres, je lepšie mať súperov za sebou. Zajtra nás čakajú mačacie hlavy a my musíme jazdiť najlepšie, ako vieme. Každý deň sa stalo niečo dôležité a vytvorili sa veľké rozdiely, preto dúfam, že nasledujúce dni pre nás dopadnú dobre."
 
Líder tímu Tinkoff-Saxo Alberto Contador stratil na cieľovom stúpaní nejaké sekundy, po individuálnej časovke ani dnes neukázal svoj typický suverénny výkon, ale v konečnom dôsledku sa nič nestalo. Oveľa väčšie starosti mu robí zajtrajšia etapa. "Je pravda, že to boli veľmi ťažké preteky, na konci sme išli veľmi rýchlo. Na cieľovom kopci som mal stuhnuté nohy, ťažko som sa pohyboval na bicykli, možno to bolo spôsobené teplom. Niektoré dni sa cítite dobre, iné nie. Stratil som nejaký čas, ale musíme zostať sústredení a ísť jeden deň za druhým. Všetko išlo dobre, ale bola to veľmi rýchla etapa, ktorá sa išla pôsobivým tempom. Dôležité bolo, že sme sa vyhli pádom. Teraz si musíme dobre oddýchnuť, lebo zajtra nás čaká skutočne ťažký deň. Bude to otázka prežitia. Froome je veľmi silný, takmer vyhral etapu. Ale pred nami je ešte dostatok dní. Musíme zostať pozitívni."
 
Nemecký jazdec Tony Martin bol aj dnes veľmi blízko k vysnívanému žltému dresu, v cieli mu chýbala len jedna sekunda. Po ťažkom dni tomu ani nemohol uveriť. "Bol som celkom nervózny, v podstate ako vždy na začiatku GT. Chcem poďakovať Michalovi Kwiatkowskemu, ktorý mi perfektne pomáhal, a za tieto dva dni sa mi odplatil za tie roky, čo som ho podporoval. Bol to ťažký záver, už pred cieľovým stúpaním som sa cítil unavený. Nebol to môj deň a pred cieľom som naozaj trpel. Na poslednom kilometri som doslova umieral. Bol to boj o prežitie, prežil som asi najdlhších sto metrov v kariére. Preto som bol prekvapený, keď mi povedali, aký je rozdiel medzi mnou a Froomom. Som sklamaný, ale aj spokojný, lebo som nečakal, že budem tak blízko. Na zajtrajšok sa teším."
 
Zlé dni má za sebou Thibaut Pinot, ktorý už v tejto fáze významne stráca na svojich súperov. Pred horskými etapami musí prekonať ešte niekoľko hektických dní, cez ktoré musí preplávať s chladnou hlavou. "Necítil som sa dobre. Už na predposlednom kopci som nemal nohy, bol som prázdny. Je to deň, na ktorý musím zabudnúť. Nemal som žiadnu silu a je to znepokojujúce, že po troch dňoch mám stratu tri minúty. Pred zajtrajšou etapou som pesimistický. Ak sa môj stav nezlepší, neviem, ako sa pripravím na kocky, kde musíte byť silný."     
 
 
 
 
Tom Dumoulin musel už po troch etapách opustiť podujatie bez splnenia hlavného cieľa, ktorým bol zisk žltého dresu. Po hrozivom páde musel odovzdať aj tričko pre najlepšieho jazdca do 25 rokov. "Pamätám si všetko, čo sa stalo pri havárii. Predo mnou padol jeden jazdec, ktorému som sa snažil vyhnúť po pravej strane. Lenže tam ma zrazil ďalší cyklista a padol som rovno na hlavu. Zletel som do trávy a vykĺbil si rameno. Okamžite mi ho dali do pôvodného stavu, ale moje preteky sa skončili. Dovtedy to bol pekný deň, ktorý sa neskôr zmenil na katastrofu."
 
Aj Fabian Cancellara si predstavoval úplne inak obhajobu prvej priečky v GC, ale všetko sa zmenilo v jednom okamihu. Nepríjemný pád prišiel navyše pred etapou s mačacími hlavami, kde mal vysoké ambície. "Poranil som si chrbát, je to pre mňa veľké sklamanie. Očakával som, že budem obhajovať žltý dres, a nie že spadnem v 80-kilometrovej rýchlosti. Odohralo sa to v miernom zjazde a videl som, že pád sa odohral na pravej strane. Veril som, že môžem prekĺznuť pomedzi jazdcov, ale na ceste sa nachádzal nejaký žľab a navyše som dostal ranu zozadu. Potom vôbec neviem, čo sa stalo. Ďakujem organizátorom, že neutralizovali etapu. Bolo to správne rozhodnutie, keďže spadlo veľa ľudí."
 
Švajčiarsky jazdec po etape absolvoval vyšetrenia, ktoré ukázali, že si zlomil dva stavce, teda utrpel identické zranenie, aké ho vyradilo z jarných klasík. "Je to pre mňa obrovské sklamanie. Boli sme veľmi hrdí na žlté tričko a pripravení ochraňovať ho. Od začiatku sezóny sme mali veľa nehôd, posledných 24 hodín bolo výborných, ale teraz sa všetko vrátilo do starých koľají. Pre mňa bolo veľmi ťažké, aby som sa po E3 Harelbeke znovu dostal do formy. Pre mačacími hlavami mi žlté tričko dodalo veľké sebavedomie. Teraz musím myslieť pozitívne a teším sa na druhú časť sezóny."         
 
 
tdf-3-etapa-pad-1-tcgf
Pád v etape (klik pre zväčšenie fotografie) (© Courtesy Slipstream Sports)