Tour de Pologne 2016 (World Tour), 12. - 18. júla (1168 km) - 73. ročník
1. | 12.7. | Radzymin > Varšava | 138 km | Martinelli | ||
2. | 13.7. | Tarnowskie Góry > Katowice | 128 km | Gaviria | ||
3. | 14.7. | Zawiercie > Nowy Sacz | 240 km | Bonifazio | ||
4. | 15.7. | Nowy Sacz > Rzeszów | 218 km | Gaviria | ||
5. | 16.7. | Wieliczka > Zakopane | 225 km | Wellens | ||
6. | 17.7. | Tatranská Bukovina | 194 km | |||
7. | 18.7. | Krakov > Krakov | 25 km | Dowsett |
História pretekov | Vlaňajší ročník | Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 12.7. | Radzymin > Varšava | 138 km | Martinelli |
Úvodná etapa finišovala na okruhoch vo Varšave a na plánovaný hromadný dojazd pelotónu si robili zálusk takí šprintéri ako Gaviria, Guardini, Bonifazio, Viviani, Modolo či Ewan. Do úniku sa dostalo šesť jazdcov, ale De Marchi (BMC), Fournier (FDJ), Koch (Verva Activejet), Marycz (CCC Sprandi), Williams (One) a Rekita (Poľská repre) si vybudovali malý náskok, ktorý zľahka presahoval len tri minúty.
Dvadsaťpäť kilometrov pred cieľom boli utečenci chytení, ale pred balíkom zostal ešte bojovať Alessandro de Marchi, ktorý sa nechcel vzdať krehkého náskoku. Potom sa k nemu pridal Lukasz Bodnar (Verva Activejet), ale pelotón si s nimi poradil 15 km pred cieľom. Pred samotným finále to skúšal aj Maciej Patrski (CCC Sprandi), ale ani tento pokus neohrozil záverečný špurt.
Lenže na posledných stovkách metrov predviedol perfektný útok Davide Martinelli (Etixx - Quick-Step), ktorý sa stal prekvapujúcim víťazom prvej etapy. 23-ročný taliansky jazdec dosiahol v tomto roku druhé víťazstvo medzi profesionálmi, ale toto je jednoznačne cennejšie. Jeho belgický tím výborne zlvádol tento dojazd, pretože v popredí finišovali aj Fernando Gaviria a Zdeněk Štybar. Medzi nich sa dostal na tretie miesto len Caleb Ewan. Juraj Sagan prišiel do cieľa v hlavnom balíku, Peter Velits si pripísal stratu deväť sekúnd.
Výsledky | ||||||||
1. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 3:01:10 | 50 | ||||
2. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 00:00 | 20 | ||||
3. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 00:00 | 8 | ||||
4. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
5. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | |||||
6. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
7. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:00 | |||||
8. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:00 | |||||
9. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
10. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:00 |
25. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 | ||
87. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:09 |
11. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
12. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:00 | ||
13. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
14. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
15. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
16. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
17. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 00:00 | ||
18. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
19. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
20. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:00 | ||
21. | KÖNIG Leopold | Team Sky | 00:00 | ||
22. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:00 | ||
23. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
24. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
25. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 | ||
26. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
27. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 00:00 | ||
28. | KEUKELEIRE Jens | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
29. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
30. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 00:00 | ||
31. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 00:00 | ||
32. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
33. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
34. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 00:00 | ||
35. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
36. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | ||
37. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
38. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
39. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:00 | ||
40. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 00:00 | ||
41. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:09 | ||
42. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:09 | ||
43. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 00:09 | ||
44. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:09 | ||
45. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:09 | ||
46. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 00:09 | ||
47. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:09 | ||
48. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:09 | ||
49. | RUTKIEWICZ Marek | Poľsko | 00:09 | ||
50. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:09 | ||
51. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:09 | ||
52. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:09 | ||
53. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
54. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:09 | ||
55. | DENIFL Stefan | IAM Cycling | 00:09 | ||
56. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 00:09 | ||
57. | MONTAGUTI Matteo | Ag2r La Mondiale | 00:09 | ||
58. | WALSCHEID Max | Team Giant - Alpecin | 00:09 | ||
59. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:09 | ||
60. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:09 | ||
61. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:09 | ||
62. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:09 | ||
63. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:09 | ||
64. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:09 | ||
65. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 00:09 | ||
66. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:09 | ||
67. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:09 | ||
68. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:09 | ||
69. | KONWA Piotr | Poľsko | 00:09 | ||
70. | SIVTSOV Konstantin | Dimension Data for Qhubeka | 00:09 | ||
71. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:09 | ||
72. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:09 | ||
73. | SARAMOTINS Aleksejs | IAM Cycling | 00:09 | ||
74. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:09 | ||
75. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:09 | ||
76. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:09 | ||
77. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:09 | ||
78. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
79. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 00:09 | ||
80. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:09 | ||
81. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:09 | ||
82. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:09 | ||
83. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:09 | ||
84. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:09 | ||
85. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:09 | ||
86. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:09 | ||
87. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:09 | ||
88. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:09 | ||
89. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:09 | ||
90. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:09 | ||
91. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
92. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
93. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:09 | ||
94. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 00:09 | ||
95. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:09 | ||
96. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:09 | ||
97. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:09 | ||
98. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 00:09 | ||
99. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:09 | ||
100. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:09 | ||
101. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:09 | ||
102. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:09 | ||
103. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:09 | ||
104. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:09 | ||
105. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 00:09 | ||
106. | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | 00:09 | ||
107. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:09 | ||
108. | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | 00:09 | ||
109. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 00:09 | ||
110. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:09 | ||
111. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 00:09 | ||
112. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:09 | ||
113. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:09 | ||
114. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:09 | ||
115. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 00:09 | ||
116. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:09 | ||
117. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:09 | ||
118. | VALLS Rafael | Lotto Soudal | 00:09 | ||
119. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 00:09 | ||
120. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:09 | ||
121. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:09 | ||
122. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
123. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:09 | ||
124. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:09 | ||
125. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:09 | ||
126. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 00:09 | ||
127. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 00:09 | ||
128. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 00:09 | ||
129. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:09 | ||
130. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:09 | ||
131. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 00:09 | ||
132. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
133. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:09 | ||
134. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:09 | ||
135. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 00:09 | ||
136. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
137. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
138. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:09 | ||
139. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:09 | ||
140. | LE BON Johan | FDJ | 00:09 | ||
141. | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poľsko | 00:09 | ||
142. | SZELAG Gracjan | Poľsko | 00:09 | ||
143. | DETKO Artur | Poľsko | 00:09 | ||
144. | BRAMMEIER Matthew | Dimension Data for Qhubeka | 00:09 | ||
145. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:09 | ||
146. | BATEK Dariusz | Poľsko | 00:09 | ||
147. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:09 | ||
148. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:09 | ||
149. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data for Qhubeka | 00:09 | ||
150. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 00:09 | ||
151. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 00:09 | ||
152. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 00:09 | ||
153. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 00:09 | ||
154. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:09 | ||
155. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:09 | ||
156. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:09 | ||
157. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 00:09 | ||
158. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:09 | ||
159. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 00:09 | ||
160. | FOURNIER Marc | FDJ | 00:09 | ||
161. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 00:09 | ||
162. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:09 | ||
163. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:09 | ||
164. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:09 | ||
165. | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | 00:09 | ||
166. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 00:09 | ||
167. | QUINZIATO Manuel | BMC Racing Team | 00:09 | ||
168. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 00:09 | ||
169. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:09 | ||
170. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:09 | ||
171. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 00:09 | ||
172. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 00:39 | ||
173. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 00:49 | ||
174. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:50 | ||
175. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 01:01 | ||
176. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 01:09 | ||
177. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 01:09 | ||
178. | COSTA Mário | Lampre - Merida | 01:26 | ||
179. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 01:26 | ||
180. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 01:28 | ||
181. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 01:28 | ||
182. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 01:28 | ||
183. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 01:52 | ||
184. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 01:52 | ||
185. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 01:52 | ||
186. | KLUGE Roger | IAM Cycling | 02:03 | ||
187. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 02:03 | ||
188. | VIVIANI Elia | Team Sky | 02:29 | ||
189. | REKITA Szymon | Poľsko | 02:29 | ||
190. | FISCHER Murilo | FDJ | 02:29 | ||
191. | SAVITSKIJ Ivan | Gazprom-RusVelo | 02:31 | ||
192. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 02:31 | ||
193. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 02:31 | ||
194. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 03:34 | ||
195. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 04:28 | ||
196. | INTXAUSTI Beñat | Team Sky | 06:08 | ||
197. | BEWLEY Sam | ORICA-BikeExchange | 06:26 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 3:01:00 | 10 | ||||
2. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 00:04 | |||||
3. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 00:06 | |||||
4. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:10 | |||||
5. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | |||||
6. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:10 | |||||
7. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:10 | |||||
8. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:10 | |||||
9. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:10 | |||||
10. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:10 |
25. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:10 | ||
87. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:19 |
11. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:10 | ||
12. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:10 | ||
13. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 00:10 | ||
14. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:10 | ||
15. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:10 | ||
16. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 00:10 | ||
17. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 00:10 | ||
18. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:10 | ||
19. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
20. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:10 | ||
21. | KÖNIG Leopold | Team Sky | 00:10 | ||
22. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:10 | ||
23. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:10 | ||
24. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
25. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:10 | ||
26. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:10 | ||
27. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 00:10 | ||
28. | KEUKELEIRE Jens | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
29. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
30. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 00:10 | ||
31. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 00:10 | ||
32. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:10 | ||
33. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
34. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 00:10 | ||
35. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:10 | ||
36. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:10 | ||
37. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
38. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:10 | ||
39. | FOURNIER Marc | FDJ | 00:16 | ||
40. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 00:17 | ||
41. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:18 | ||
42. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:19 | ||
43. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 00:19 | ||
44. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:19 | ||
45. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:19 | ||
46. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 00:19 | ||
47. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:19 | ||
48. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:19 | ||
49. | RUTKIEWICZ Marek | Poľsko | 00:19 | ||
50. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:19 | ||
51. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:19 | ||
52. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:19 | ||
53. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:19 | ||
54. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:19 | ||
55. | DENIFL Stefan | IAM Cycling | 00:19 | ||
56. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 00:19 | ||
57. | MONTAGUTI Matteo | Ag2r La Mondiale | 00:19 | ||
58. | WALSCHEID Max | Team Giant - Alpecin | 00:19 | ||
59. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:19 | ||
60. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:19 | ||
61. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:19 | ||
62. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:19 | ||
63. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:19 | ||
64. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:19 | ||
65. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 00:19 | ||
66. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:19 | ||
67. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:19 | ||
68. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:19 | ||
69. | KONWA Piotr | Poľsko | 00:19 | ||
70. | SIVTSOV Konstantin | Dimension Data for Qhubeka | 00:19 | ||
71. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:19 | ||
72. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:19 | ||
73. | SARAMOTINS Aleksejs | IAM Cycling | 00:19 | ||
74. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:19 | ||
75. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:19 | ||
76. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:19 | ||
77. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:19 | ||
78. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:19 | ||
79. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 00:19 | ||
80. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:19 | ||
81. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:19 | ||
82. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:19 | ||
83. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:19 | ||
84. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:19 | ||
85. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:19 | ||
86. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:19 | ||
87. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:19 | ||
88. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:19 | ||
89. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:19 | ||
90. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:19 | ||
91. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:19 | ||
92. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:19 | ||
93. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:19 | ||
94. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 00:19 | ||
95. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:19 | ||
96. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:19 | ||
97. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:19 | ||
98. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 00:19 | ||
99. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:19 | ||
100. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:19 | ||
101. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:19 | ||
102. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:19 | ||
103. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:19 | ||
104. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:19 | ||
105. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 00:19 | ||
106. | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | 00:19 | ||
107. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:19 | ||
108. | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | 00:19 | ||
109. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 00:19 | ||
110. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:19 | ||
111. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 00:19 | ||
112. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:19 | ||
113. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:19 | ||
114. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:19 | ||
115. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 00:19 | ||
116. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:19 | ||
117. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:19 | ||
118. | VALLS Rafael | Lotto Soudal | 00:19 | ||
119. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 00:19 | ||
120. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:19 | ||
121. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:19 | ||
122. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:19 | ||
123. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:19 | ||
124. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:19 | ||
125. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:19 | ||
126. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 00:19 | ||
127. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 00:19 | ||
128. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 00:19 | ||
129. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:19 | ||
130. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:19 | ||
131. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 00:19 | ||
132. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:19 | ||
133. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:19 | ||
134. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 00:19 | ||
135. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 00:19 | ||
136. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 00:19 | ||
137. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:19 | ||
138. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:19 | ||
139. | LE BON Johan | FDJ | 00:19 | ||
140. | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poľsko | 00:19 | ||
141. | SZELAG Gracjan | Poľsko | 00:19 | ||
142. | DETKO Artur | Poľsko | 00:19 | ||
143. | BRAMMEIER Matthew | Dimension Data for Qhubeka | 00:19 | ||
144. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:19 | ||
145. | BATEK Dariusz | Poľsko | 00:19 | ||
146. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:19 | ||
147. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data for Qhubeka | 00:19 | ||
148. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 00:19 | ||
149. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 00:19 | ||
150. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 00:19 | ||
151. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 00:19 | ||
152. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:19 | ||
153. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:19 | ||
154. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:19 | ||
155. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 00:19 | ||
156. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:19 | ||
157. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 00:19 | ||
158. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 00:19 | ||
159. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:19 | ||
160. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:19 | ||
161. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:19 | ||
162. | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | 00:19 | ||
163. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 00:19 | ||
164. | QUINZIATO Manuel | BMC Racing Team | 00:19 | ||
165. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 00:19 | ||
166. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:19 | ||
167. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:19 | ||
168. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 00:19 | ||
169. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 00:19 | ||
170. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:19 | ||
171. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:19 | ||
172. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 00:19 | ||
173. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 00:49 | ||
174. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 01:00 | ||
175. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 01:11 | ||
176. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 01:19 | ||
177. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 01:19 | ||
178. | COSTA Mário | Lampre - Merida | 01:36 | ||
179. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 01:36 | ||
180. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 01:38 | ||
181. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 01:38 | ||
182. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 01:38 | ||
183. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 02:02 | ||
184. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 02:02 | ||
185. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 02:02 | ||
186. | KLUGE Roger | IAM Cycling | 02:13 | ||
187. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 02:13 | ||
188. | VIVIANI Elia | Team Sky | 02:39 | ||
189. | REKITA Szymon | Poľsko | 02:39 | ||
190. | FISCHER Murilo | FDJ | 02:39 | ||
191. | SAVITSKIJ Ivan | Gazprom-RusVelo | 02:41 | ||
192. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 02:41 | ||
193. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 02:41 | ||
194. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 03:44 | ||
195. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 04:38 | ||
196. | INTXAUSTI Beñat | Team Sky | 06:18 | ||
197. | BEWLEY Sam | ORICA-BikeExchange | 06:36 |
Posledné kilometre etapy |
profil etapy (© tourdepologne.pl) |
2. | 13.7. | Tarnowskie Góry > Katowice | 128 km | Gaviria |
Sklamaní šprintéri dostali na podujatí druhú šancu, tradičný dojazd v Katowiciach bol pre nich výbornou príležitosťou, ako bojovať o etapový triumf. V prvej tretine etapy sa nepodarilo vytvoriť žiadny únik, ale nakoniec sa vpredu objavili Kozatajev (Astana), Aregger (IAM Cycling), Koch (Verva), Owsian (CCC Sprandi) a Detko (Poľská repre).
Vedúca skupina dostala k dobru len dve minúty, pretože šprintéri nechceli premrhať ďalšiu príležitosť, navyše, etapa bola pomerne krátka, takže pre balík nebolo rozumné, aby si únik vybudoval väčší náskok. Z utečencov mal najviac síl Marcel Aregger, ktorý ako posledný bojoval pred balíkom. Hlavná skupina mala celú etapu pod kontrolou a švajčiarsky jazdec bol chytený 15 km pred cieľom.
Tentoraz záverečný špurt nič neohrozilo a víťazstvo v etape vybojoval vo tesnom špurt Fernando Gaviria (Etixx - Quick-Step), ktorý sa predviedol v napínavom súboji s Elia Vivianim a Calebom Ewanom. Kolumbijský jazdec získal svoje štvrté víťazstvo v sezóne a pre svojho belgického zamestnávateľa druhý triumf za sebou na tomto podujatí. Fernando Gaviria je zároveň novým lídrom pretekov. Juraj Sagan a Peter Velits prišli do cieľa v hlavnom balíku.
Výsledky | ||||||||
1. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 3:19:30 | 60 | ||||
2. | VIVIANI Elia | Team Sky | 00:00 | 25 | ||||
3. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 00:00 | 10 | ||||
4. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
5. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | |||||
6. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 00:00 |
28. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 | ||
58. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 |
7. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 00:00 | ||
8. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
9. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:00 | ||
10. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 00:00 | ||
11. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
12. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
13. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 00:00 | ||
14. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:00 | ||
15. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
16. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
17. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
18. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
19. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:00 | ||
20. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:00 | ||
21. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
22. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
23. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:00 | ||
24. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
25. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:00 | ||
26. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
27. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
28. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 | ||
29. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
30. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:00 | ||
31. | KÖNIG Leopold | Team Sky | 00:00 | ||
32. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
33. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:00 | ||
34. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:00 | ||
35. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:00 | ||
36. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | ||
37. | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | 00:00 | ||
38. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
39. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | ||
40. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 00:00 | ||
41. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:00 | ||
42. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
43. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
44. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
45. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:00 | ||
46. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
47. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
48. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
49. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
50. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
51. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
52. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:00 | ||
53. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 00:00 | ||
54. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
55. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
56. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
57. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
58. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
59. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
60. | DENIFL Stefan | IAM Cycling | 00:00 | ||
61. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
62. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
63. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
64. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
65. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 00:00 | ||
66. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 00:00 | ||
67. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
68. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 00:00 | ||
69. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:00 | ||
70. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
71. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
72. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
73. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 00:00 | ||
74. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:00 | ||
75. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:00 | ||
76. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
77. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 00:00 | ||
78. | KLUGE Roger | IAM Cycling | 00:00 | ||
79. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
80. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
81. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
82. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
83. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 00:00 | ||
84. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
85. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
86. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
87. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:00 | ||
88. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
89. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
90. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
91. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
92. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:00 | ||
93. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
94. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
95. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
96. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
97. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
98. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
99. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 00:00 | ||
100. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
101. | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | 00:00 | ||
102. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
103. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:00 | ||
104. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
105. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:00 | ||
106. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:00 | ||
107. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 00:00 | ||
108. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
109. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:00 | ||
110. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
111. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:00 | ||
112. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 00:00 | ||
113. | VALLS Rafael | Lotto Soudal | 00:00 | ||
114. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
115. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
116. | WALSCHEID Max | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
117. | KEUKELEIRE Jens | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
118. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
119. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 00:00 | ||
120. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:00 | ||
121. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
122. | BATEK Dariusz | Poľsko | 00:00 | ||
123. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
124. | SIVTSOV Konstantin | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
125. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:00 | ||
126. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
127. | KONWA Piotr | Poľsko | 00:00 | ||
128. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:00 | ||
129. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
130. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
131. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:16 | ||
132. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 00:18 | ||
133. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:24 | ||
134. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
135. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:30 | ||
136. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 00:36 | ||
137. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:36 | ||
138. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 00:36 | ||
139. | FOURNIER Marc | FDJ | 00:45 | ||
140. | REKITA Szymon | Poľsko | 00:46 | ||
141. | SZELAG Gracjan | Poľsko | 00:46 | ||
142. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:46 | ||
143. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 00:46 | ||
144. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 00:46 | ||
145. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 00:46 | ||
146. | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | 00:46 | ||
147. | QUINZIATO Manuel | BMC Racing Team | 00:46 | ||
148. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:46 | ||
149. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:46 | ||
150. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:46 | ||
151. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 00:46 | ||
152. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:46 | ||
153. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:46 | ||
154. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 00:46 | ||
155. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:46 | ||
156. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:46 | ||
157. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:54 | ||
158. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:56 | ||
159. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 00:56 | ||
160. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:57 | ||
161. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 01:01 | ||
162. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 01:08 | ||
163. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 01:08 | ||
164. | SARAMOTINS Aleksejs | IAM Cycling | 01:08 | ||
165. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 01:08 | ||
166. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data for Qhubeka | 01:08 | ||
167. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 01:08 | ||
168. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 01:08 | ||
169. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 01:08 | ||
170. | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poľsko | 01:08 | ||
171. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 01:08 | ||
172. | SAVITSKIJ Ivan | Gazprom-RusVelo | 01:08 | ||
173. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 01:26 | ||
174. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 01:33 | ||
175. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 01:33 | ||
176. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 01:33 | ||
177. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:33 | ||
178. | FISCHER Murilo | FDJ | 01:37 | ||
179. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 01:37 | ||
180. | BRAMMEIER Matthew | Dimension Data for Qhubeka | 01:37 | ||
181. | COSTA Mário | Lampre - Merida | 01:37 | ||
182. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 01:37 | ||
183. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:37 | ||
184. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 01:37 | ||
185. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 01:40 | ||
186. | MONTAGUTI Matteo | Ag2r La Mondiale | 01:49 | ||
187. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 02:04 | ||
188. | LE BON Johan | FDJ | 02:04 | ||
189. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 02:19 | ||
190. | DETKO Artur | Poľsko | 03:38 | ||
191. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 03:48 | ||
192. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 03:48 | ||
193. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 03:48 | ||
194. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 03:48 | ||
195. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 06:32 | ||
196. | BEWLEY Sam | ORICA-BikeExchange | 06:55 | ||
197. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 06:55 | ||
198. | INTXAUSTI Beñat | Team Sky | 07:58 | ||
DNF | RUTKIEWICZ Marek | Poľsko | odstúpil |
11. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
12. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
13. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 00:00 | ||
14. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:00 | ||
15. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
16. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
17. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
18. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
19. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:00 | ||
20. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:00 | ||
21. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 6:20:24 | 10 | ||||
2. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 00:06 | |||||
3. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 00:08 | |||||
4. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:14 | |||||
5. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 00:16 | |||||
6. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 00:16 |
22. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:16 | ||
67. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:25 |
7. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 00:16 | ||
8. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:16 | ||
9. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:16 | ||
10. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:16 | ||
11. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:16 | ||
12. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:16 | ||
13. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:16 | ||
14. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:16 | ||
15. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:16 | ||
16. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:16 | ||
17. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 00:16 | ||
18. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 00:16 | ||
19. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 00:16 | ||
20. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:16 | ||
21. | KÖNIG Leopold | Team Sky | 00:16 | ||
22. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:16 | ||
23. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 00:16 | ||
24. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
25. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
26. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:16 | ||
27. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:16 | ||
28. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
29. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:16 | ||
30. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:16 | ||
31. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
32. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 00:16 | ||
33. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
34. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:16 | ||
35. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:16 | ||
36. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 00:16 | ||
37. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
38. | KEUKELEIRE Jens | ORICA-BikeExchange | 00:16 | ||
39. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:22 | ||
40. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 00:23 | ||
41. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 00:25 | ||
42. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:25 | ||
43. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:25 | ||
44. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:25 | ||
45. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:25 | ||
46. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:25 | ||
47. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:25 | ||
48. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:25 | ||
49. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:25 | ||
50. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
51. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 00:25 | ||
52. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:25 | ||
53. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
54. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:25 | ||
55. | DENIFL Stefan | IAM Cycling | 00:25 | ||
56. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:25 | ||
57. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
58. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:25 | ||
59. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:25 | ||
60. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
61. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:25 | ||
62. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 00:25 | ||
63. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
64. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:25 | ||
65. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:25 | ||
66. | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | 00:25 | ||
67. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:25 | ||
68. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:25 | ||
69. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:25 | ||
70. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:25 | ||
71. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:25 | ||
72. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:25 | ||
73. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:25 | ||
74. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:25 | ||
75. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:25 | ||
76. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:25 | ||
77. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 00:25 | ||
78. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:25 | ||
79. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:25 | ||
80. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 00:25 | ||
81. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:25 | ||
82. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:25 | ||
83. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:25 | ||
84. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
85. | WALSCHEID Max | Team Giant - Alpecin | 00:25 | ||
86. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 00:25 | ||
87. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:25 | ||
88. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
89. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:25 | ||
90. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:25 | ||
91. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
92. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
93. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:25 | ||
94. | SIVTSOV Konstantin | Dimension Data for Qhubeka | 00:25 | ||
95. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
96. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:25 | ||
97. | KONWA Piotr | Poľsko | 00:25 | ||
98. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:25 | ||
99. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:25 | ||
100. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 00:25 | ||
101. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
102. | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | 00:25 | ||
103. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:25 | ||
104. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 00:25 | ||
105. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 00:25 | ||
106. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:25 | ||
107. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 00:25 | ||
108. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 00:25 | ||
109. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:25 | ||
110. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 00:25 | ||
111. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:25 | ||
112. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:25 | ||
113. | VALLS Rafael | Lotto Soudal | 00:25 | ||
114. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:25 | ||
115. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:25 | ||
116. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 00:25 | ||
117. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:25 | ||
118. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:25 | ||
119. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:25 | ||
120. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:25 | ||
121. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 00:25 | ||
122. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:25 | ||
123. | BATEK Dariusz | Poľsko | 00:25 | ||
124. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 00:25 | ||
125. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:25 | ||
126. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:25 | ||
127. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:49 | ||
128. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:50 | ||
129. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:55 | ||
130. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 01:01 | ||
131. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 01:01 | ||
132. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:01 | ||
133. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 01:06 | ||
134. | FOURNIER Marc | FDJ | 01:07 | ||
135. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 01:07 | ||
136. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 01:11 | ||
137. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 01:11 | ||
138. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 01:11 | ||
139. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 01:11 | ||
140. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 01:11 | ||
141. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 01:11 | ||
142. | SZELAG Gracjan | Poľsko | 01:11 | ||
143. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 01:11 | ||
144. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 01:11 | ||
145. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 01:11 | ||
146. | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | 01:11 | ||
147. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 01:11 | ||
148. | QUINZIATO Manuel | BMC Racing Team | 01:11 | ||
149. | RÉZA Kévin | FDJ | 01:13 | ||
150. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:21 | ||
151. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 01:26 | ||
152. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 01:32 | ||
153. | SARAMOTINS Aleksejs | IAM Cycling | 01:33 | ||
154. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 01:33 | ||
155. | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poľsko | 01:33 | ||
156. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data for Qhubeka | 01:33 | ||
157. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 01:33 | ||
158. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 01:33 | ||
159. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 01:33 | ||
160. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 01:41 | ||
161. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 01:44 | ||
162. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:58 | ||
163. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 01:58 | ||
164. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 02:00 | ||
165. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 02:01 | ||
166. | BRAMMEIER Matthew | Dimension Data for Qhubeka | 02:02 | ||
167. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 02:02 | ||
168. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:02 | ||
169. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 02:02 | ||
170. | MONTAGUTI Matteo | Ag2r La Mondiale | 02:14 | ||
171. | KLUGE Roger | IAM Cycling | 02:19 | ||
172. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 02:28 | ||
173. | LE BON Johan | FDJ | 02:29 | ||
174. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 02:30 | ||
175. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 02:31 | ||
176. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 02:33 | ||
177. | VIVIANI Elia | Team Sky | 02:39 | ||
178. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 02:40 | ||
179. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 02:44 | ||
180. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 03:02 | ||
181. | COSTA Mário | Lampre - Merida | 03:19 | ||
182. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 03:21 | ||
183. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 03:27 | ||
184. | REKITA Szymon | Poľsko | 03:31 | ||
185. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 03:33 | ||
186. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 03:48 | ||
187. | SAVITSKIJ Ivan | Gazprom-RusVelo | 03:55 | ||
188. | DETKO Artur | Poľsko | 04:02 | ||
189. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 04:13 | ||
190. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 04:13 | ||
191. | FISCHER Murilo | FDJ | 04:22 | ||
192. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 05:56 | ||
193. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 06:17 | ||
194. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 06:50 | ||
195. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 07:38 | ||
196. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 09:42 | ||
197. | BEWLEY Sam | ORICA-BikeExchange | 13:37 | ||
198. | INTXAUSTI Beñat | Team Sky | 14:22 |
profil etapy (© tourdepologne.pl) |
3. | 14.7. | Zawiercie > Nowy Sacz | 240 km | Bonifazio |
Tretí deň mohol znovu sadnúť šprintérom, pretože záverečné kilometre sa odohrali na rovinatom profile, ale v druhej časti etapy sa nachádzali aj zvlnené pasáže, kde mohli získať šancu utečenci. Hneď na začiatku sa pelotón rozdelil na dve skupiny, ale potom prebehla tvorba úniku bežným spôsobom a pred balíkom sa objavilo päť jazdcov.
Mohorič (Lampre-Merida), Gradek (Verva), Savitskij (RusVelo), Owsian (CCC Sprandi) a Kasperkiewicz (Poľská repre) dostali k dobru päť minút, ale pre balík to nebolo žiadne ohrozenie. Vo vedúcej skupine najviac bojovali Mohorič a Owsian, ale na poslednej horskej prémii, ktorá bola veľmi prudká, ich pelotón dobehol, a to bol signál pre niektorých jazdcov, aby atakovali. Na čele pretekov sa objavili Paterski (CCC Sprandi), Roche (Sky) a Fernandez (Movistar), ale táto trojica bola chytená 15 km pred cieľom.
Pred cieľom sa ešte odohralo niekoľko atakov, ale hlavný balík si postrážil hromadný špurt. Na páske bol najrýchlejší talentovaný taliansky šprintér Niccolo Bonifazio, ktorý porazil Morena Hoflanda a Luku Mežgeca. Na čele poradia sa udržal Fernando Gaviria. Juraj Sagan a Peter Velits aj dnes prišli do cieľa v hlavnom balíku.
Výsledky | ||||||||
1. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 5:46:12 | 60 | ||||
2. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | 25 | ||||
3. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:00 | 10 | ||||
4. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 00:00 | |||||
5. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | |||||
6. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 |
30. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 | ||
100. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 |
7. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
8. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
9. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:00 | ||
10. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
11. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
12. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
13. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
14. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
15. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:00 | ||
16. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
17. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
18. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
19. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:00 | ||
20. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:00 | ||
21. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 00:00 | ||
22. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 00:00 | ||
23. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:00 | ||
24. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:00 | ||
25. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:00 | ||
26. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:00 | ||
27. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
28. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:00 | ||
29. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
30. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 | ||
31. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
32. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:00 | ||
33. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
34. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
35. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 00:00 | ||
36. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
37. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:00 | ||
38. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | ||
39. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
40. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
41. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
42. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 00:00 | ||
43. | KÖNIG Leopold | Team Sky | 00:00 | ||
44. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:00 | ||
45. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
46. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:00 | ||
47. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
48. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:00 | ||
49. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 00:00 | ||
50. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
51. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
52. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
53. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 00:00 | ||
54. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
55. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | ||
56. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
57. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
58. | SIVTSOV Konstantin | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
59. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
60. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
61. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:00 | ||
62. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
63. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
64. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
65. | QUINZIATO Manuel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
66. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
67. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
68. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:00 | ||
69. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
70. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 00:00 | ||
71. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
72. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
73. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
74. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:00 | ||
75. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:00 | ||
76. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
77. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
78. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:00 | ||
79. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
80. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
81. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:00 | ||
82. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:00 | ||
83. | KEUKELEIRE Jens | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
84. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
85. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
86. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
87. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
88. | DENIFL Stefan | IAM Cycling | 00:00 | ||
89. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
90. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
91. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
92. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
93. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
94. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
95. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:00 | ||
96. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:00 | ||
97. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:00 | ||
98. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
99. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
100. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
101. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
102. | KLUGE Roger | IAM Cycling | 00:20 | ||
103. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 00:22 | ||
104. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:25 | ||
105. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:29 | ||
106. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:33 | ||
107. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:36 | ||
108. | LE BON Johan | FDJ | 00:54 | ||
109. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 01:01 | ||
110. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 01:01 | ||
111. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 01:01 | ||
112. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 01:01 | ||
113. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 01:21 | ||
114. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 01:21 | ||
115. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 01:51 | ||
116. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 01:51 | ||
117. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 01:51 | ||
118. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 01:51 | ||
119. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 01:51 | ||
120. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 02:14 | ||
121. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 03:48 | ||
122. | RÉZA Kévin | FDJ | 04:15 | ||
123. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 04:35 | ||
124. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 04:35 | ||
125. | REKITA Szymon | Poľsko | 07:55 | ||
126. | SZELAG Gracjan | Poľsko | 07:55 | ||
127. | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poľsko | 07:55 | ||
128. | KONWA Piotr | Poľsko | 07:55 | ||
129. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 07:55 | ||
130. | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | 07:55 | ||
131. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 07:55 | ||
132. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 07:55 | ||
133. | DETKO Artur | Poľsko | 07:55 | ||
134. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 07:55 | ||
135. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 07:55 | ||
136. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 07:55 | ||
137. | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | 07:55 | ||
138. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 07:55 | ||
139. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 07:55 | ||
140. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 07:55 | ||
141. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 07:55 | ||
142. | VIVIANI Elia | Team Sky | 07:55 | ||
143. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 07:55 | ||
144. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data for Qhubeka | 07:55 | ||
145. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 07:55 | ||
146. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 07:55 | ||
147. | FISCHER Murilo | FDJ | 07:55 | ||
148. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 07:55 | ||
149. | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | 07:55 | ||
150. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 07:55 | ||
151. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 07:55 | ||
152. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 07:55 | ||
153. | BEWLEY Sam | ORICA-BikeExchange | 07:55 | ||
154. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 07:55 | ||
155. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 07:55 | ||
156. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 09:14 | ||
157. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 09:14 | ||
158. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 09:14 | ||
159. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 09:14 | ||
160. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 09:14 | ||
161. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 09:14 | ||
162. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 09:14 | ||
163. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 09:14 | ||
164. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 09:14 | ||
165. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 09:14 | ||
166. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 10:02 | ||
167. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 10:02 | ||
168. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 10:02 | ||
169. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 10:02 | ||
170. | WALSCHEID Max | Team Giant - Alpecin | 10:02 | ||
171. | BATEK Dariusz | Poľsko | 10:02 | ||
172. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 10:02 | ||
173. | COSTA Mário | Lampre - Merida | 10:02 | ||
174. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 10:02 | ||
175. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 10:02 | ||
176. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 10:02 | ||
177. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 10:02 | ||
178. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 10:02 | ||
179. | MONTAGUTI Matteo | Ag2r La Mondiale | 10:02 | ||
180. | BRAMMEIER Matthew | Dimension Data for Qhubeka | 10:02 | ||
181. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 10:02 | ||
182. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 10:02 | ||
183. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 12:22 | ||
184. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 12:22 | ||
185. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 12:22 | ||
186. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 12:22 | ||
187. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 12:22 | ||
188. | FOURNIER Marc | FDJ | 12:22 | ||
189. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 12:22 | ||
190. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 12:22 | ||
191. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 12:22 | ||
192. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 12:22 | ||
193. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 12:22 | ||
DNF | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | INTXAUSTI Beñat | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | SARAMOTINS Aleksejs | IAM Cycling | odstúpil | ||
DNF | SAVITSKIJ Ivan | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | VALLS Rafael | Lotto Soudal | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 12:06:36 | 10 | ||||
2. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 00:06 | |||||
3. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 00:08 | |||||
4. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | |||||
5. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:14 | |||||
6. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:16 |
16. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:16 | ||
71. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:25 |
7. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:16 | ||
8. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:16 | ||
9. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 00:16 | ||
10. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:16 | ||
11. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:16 | ||
12. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:16 | ||
13. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 00:16 | ||
14. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:16 | ||
15. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:16 | ||
16. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:16 | ||
17. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 00:16 | ||
18. | KÖNIG Leopold | Team Sky | 00:16 | ||
19. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:16 | ||
20. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:16 | ||
21. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
22. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:16 | ||
23. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
24. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
25. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:16 | ||
26. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:16 | ||
27. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:16 | ||
28. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
29. | KEUKELEIRE Jens | ORICA-BikeExchange | 00:16 | ||
30. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:16 | ||
31. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:22 | ||
32. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 00:23 | ||
33. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 00:25 | ||
34. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:25 | ||
35. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:25 | ||
36. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:25 | ||
37. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
38. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:25 | ||
39. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:25 | ||
40. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 00:25 | ||
41. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:25 | ||
42. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:25 | ||
43. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:25 | ||
44. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:25 | ||
45. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:25 | ||
46. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 00:25 | ||
47. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
48. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
49. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:25 | ||
50. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:25 | ||
51. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:25 | ||
52. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 00:25 | ||
53. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:25 | ||
54. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:25 | ||
55. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
56. | DENIFL Stefan | IAM Cycling | 00:25 | ||
57. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
58. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 00:25 | ||
59. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:25 | ||
60. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:25 | ||
61. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:25 | ||
62. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:25 | ||
63. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:25 | ||
64. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
65. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:25 | ||
66. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:25 | ||
67. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:25 | ||
68. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:25 | ||
69. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:25 | ||
70. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
71. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:25 | ||
72. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:25 | ||
73. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:25 | ||
74. | SIVTSOV Konstantin | Dimension Data for Qhubeka | 00:25 | ||
75. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:25 | ||
76. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
77. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:25 | ||
78. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:25 | ||
79. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:25 | ||
80. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:25 | ||
81. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:25 | ||
82. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 00:25 | ||
83. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:25 | ||
84. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:25 | ||
85. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:25 | ||
86. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:25 | ||
87. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:25 | ||
88. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:25 | ||
89. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 00:25 | ||
90. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:25 | ||
91. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:25 | ||
92. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:25 | ||
93. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:45 | ||
94. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:49 | ||
95. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:50 | ||
96. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:58 | ||
97. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 01:11 | ||
98. | QUINZIATO Manuel | BMC Racing Team | 01:11 | ||
99. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 01:26 | ||
100. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 01:26 | ||
101. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 01:26 | ||
102. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 01:33 | ||
103. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 01:46 | ||
104. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 02:01 | ||
105. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:02 | ||
106. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 02:07 | ||
107. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 02:16 | ||
108. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 02:16 | ||
109. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 02:27 | ||
110. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 02:32 | ||
111. | KLUGE Roger | IAM Cycling | 02:39 | ||
112. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 02:46 | ||
113. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 02:52 | ||
114. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 02:58 | ||
115. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 03:06 | ||
116. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 03:21 | ||
117. | LE BON Johan | FDJ | 03:23 | ||
118. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 03:27 | ||
119. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 04:13 | ||
120. | RÉZA Kévin | FDJ | 05:28 | ||
121. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 06:02 | ||
122. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 06:18 | ||
123. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 08:11 | ||
124. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 08:11 | ||
125. | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | 08:18 | ||
126. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 08:20 | ||
127. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 08:20 | ||
128. | KONWA Piotr | Poľsko | 08:20 | ||
129. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 08:20 | ||
130. | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | 08:20 | ||
131. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 08:20 | ||
132. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 08:20 | ||
133. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 08:20 | ||
134. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 08:20 | ||
135. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 08:45 | ||
136. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 09:06 | ||
137. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 09:06 | ||
138. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 09:06 | ||
139. | SZELAG Gracjan | Poľsko | 09:06 | ||
140. | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | 09:06 | ||
141. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 09:06 | ||
142. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 09:20 | ||
143. | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poľsko | 09:28 | ||
144. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 09:28 | ||
145. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data for Qhubeka | 09:28 | ||
146. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 09:38 | ||
147. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 09:50 | ||
148. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 09:55 | ||
149. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 09:57 | ||
150. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 10:15 | ||
151. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 10:18 | ||
152. | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | 10:18 | ||
153. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 10:27 | ||
154. | WALSCHEID Max | Team Giant - Alpecin | 10:27 | ||
155. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 10:27 | ||
156. | BATEK Dariusz | Poľsko | 10:27 | ||
157. | VIVIANI Elia | Team Sky | 10:34 | ||
158. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 10:35 | ||
159. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 10:55 | ||
160. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 11:08 | ||
161. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 11:12 | ||
162. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 11:13 | ||
163. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 11:16 | ||
164. | REKITA Szymon | Poľsko | 11:26 | ||
165. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 11:34 | ||
166. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 11:47 | ||
167. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 11:54 | ||
168. | DETKO Artur | Poľsko | 11:57 | ||
169. | BRAMMEIER Matthew | Dimension Data for Qhubeka | 12:04 | ||
170. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 12:13 | ||
171. | MONTAGUTI Matteo | Ag2r La Mondiale | 12:16 | ||
172. | FISCHER Murilo | FDJ | 12:17 | ||
173. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 12:33 | ||
174. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 12:38 | ||
175. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 12:46 | ||
176. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 12:47 | ||
177. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 12:47 | ||
178. | COSTA Mário | Lampre - Merida | 13:21 | ||
179. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 13:23 | ||
180. | FOURNIER Marc | FDJ | 13:29 | ||
181. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 13:29 | ||
182. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 13:33 | ||
183. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 13:33 | ||
184. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 13:55 | ||
185. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 13:55 | ||
186. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 14:06 | ||
187. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 14:15 | ||
188. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 14:15 | ||
189. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 14:17 | ||
190. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 14:45 | ||
191. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 14:50 | ||
192. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 16:19 | ||
193. | BEWLEY Sam | ORICA-BikeExchange | 21:32 |
11. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
12. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
13. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
14. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 00:00 |
profil etapy (© tourdepologne.pl) |
4. | 15.7. | Nowy Sacz > Rzeszów | 218 km | Gaviria |
Aj štvrtá etapa obsahovala pred finále zaujímavé kopce, ktoré mohli sadnúť utečencom, alebo oslabiť pelotón, no opäť sme na konci videli hromadný dojazd. V úniku sa ukázali De Marchi (BMC), Keukeleire (Orica), Stachowiak (Verva), Marycz (CCC Sprandi), Rekita (Poľská repre), Tonelli (Bardiani) a najlepšie sa z nich prezentoval Alessandro de Marchi, ktorý bol chytený len po horských prémiách.
Aj potom sa odohralo niekoľko útokov, ale ani jeden z nich neohrozil špurt balíka. V ňom sa druhýkrát presadil Fernando Gaviria, ktorý opäť predviedol, že dokáže prejsť aj cez kopce. Týmto triumfom zároveň zvýšil svoj náskok na čele GC. Na druhom finišoval Luka Mežgec a do špurt sa zapojil aj Michal Kwiatkowski. Peter Velits dosiahol rovnaký čas ako víťaz a Juraj Sagan prišiel do cieľa na konci štartového poľa.
Výsledky | ||||||||
1. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 5:12:56 | 60 | ||||
2. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:00 | 25 | ||||
3. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:00 | 10 | ||||
4. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 00:00 | |||||
5. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
6. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:00 |
107. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
135. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 12:52 |
7. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:00 | ||
8. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
9. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
10. | RÉZA Kévin | FDJ | 00:00 | ||
11. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
12. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:00 | ||
13. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
14. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
15. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:00 | ||
16. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 00:00 | ||
17. | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | 00:00 | ||
18. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:00 | ||
19. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
20. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 00:00 | ||
21. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
22. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
23. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:00 | ||
24. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:00 | ||
25. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
26. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
27. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:00 | ||
28. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
29. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
30. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
31. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | ||
32. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:00 | ||
33. | KEUKELEIRE Jens | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
34. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
35. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
36. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
37. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
38. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
39. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 00:00 | ||
40. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
41. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
42. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
43. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:00 | ||
44. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
45. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:00 | ||
46. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 00:00 | ||
47. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:00 | ||
48. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
49. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
50. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:00 | ||
51. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:00 | ||
52. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:00 | ||
53. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 00:00 | ||
54. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
55. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
56. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
57. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
58. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 00:00 | ||
59. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
60. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:00 | ||
61. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:00 | ||
62. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
63. | SIVTSOV Konstantin | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
64. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:00 | ||
65. | KÖNIG Leopold | Team Sky | 00:00 | ||
66. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:00 | ||
67. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:00 | ||
68. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
69. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
70. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:00 | ||
71. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:00 | ||
72. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
73. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
74. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:00 | ||
75. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 00:00 | ||
76. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
77. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 00:00 | ||
78. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
79. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
80. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
81. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
82. | DENIFL Stefan | IAM Cycling | 00:00 | ||
83. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:00 | ||
84. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
85. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
86. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
87. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
88. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
89. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
90. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:00 | ||
91. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
92. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 00:00 | ||
93. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 00:00 | ||
94. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:00 | ||
95. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
96. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:00 | ||
97. | QUINZIATO Manuel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
98. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
99. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
100. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
101. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:00 | ||
102. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
103. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
104. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 00:00 | ||
105. | DETKO Artur | Poľsko | 00:00 | ||
106. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:00 | ||
107. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
108. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:00 | ||
109. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
110. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
111. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data for Qhubeka | 00:21 | ||
112. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 00:30 | ||
113. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 00:30 | ||
114. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 00:40 | ||
115. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:43 | ||
116. | LE BON Johan | FDJ | 00:56 | ||
117. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 01:14 | ||
118. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 02:38 | ||
119. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 03:02 | ||
120. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 04:53 | ||
121. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:13 | ||
122. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 06:10 | ||
123. | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poľsko | 12:52 | ||
124. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 12:52 | ||
125. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 12:52 | ||
126. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 12:52 | ||
127. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 12:52 | ||
128. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 12:52 | ||
129. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 12:52 | ||
130. | SZELAG Gracjan | Poľsko | 12:52 | ||
131. | REKITA Szymon | Poľsko | 12:52 | ||
132. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 12:52 | ||
133. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 12:52 | ||
134. | VIVIANI Elia | Team Sky | 12:52 | ||
135. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 12:52 | ||
136. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 12:52 | ||
137. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 12:52 | ||
138. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 12:52 | ||
139. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 12:52 | ||
140. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 12:52 | ||
141. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 12:52 | ||
142. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 12:52 | ||
143. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 12:52 | ||
144. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 12:52 | ||
145. | KONWA Piotr | Poľsko | 12:52 | ||
146. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 12:52 | ||
147. | BEWLEY Sam | ORICA-BikeExchange | 12:57 | ||
148. | FISCHER Murilo | FDJ | 12:57 | ||
149. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 12:57 | ||
150. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 29:28 | ||
151. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 29:28 | ||
152. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 29:28 | ||
153. | WALSCHEID Max | Team Giant - Alpecin | 29:28 | ||
154. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 29:28 | ||
155. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 29:28 | ||
156. | COSTA Mário | Lampre - Merida | 29:28 | ||
157. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 29:28 | ||
158. | BATEK Dariusz | Poľsko | 29:28 | ||
159. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 29:28 | ||
160. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 29:28 | ||
161. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 29:28 | ||
162. | FOURNIER Marc | FDJ | 29:28 | ||
163. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 29:28 | ||
164. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 29:28 | ||
165. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 29:28 | ||
166. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 29:28 | ||
167. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 29:28 | ||
168. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 29:28 | ||
169. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 29:28 | ||
170. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 29:28 | ||
171. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 29:28 | ||
172. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 29:28 | ||
173. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 29:28 | ||
174. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 29:28 | ||
175. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 29:28 | ||
176. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 29:28 | ||
177. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 29:28 | ||
178. | BRAMMEIER Matthew | Dimension Data for Qhubeka | 29:28 | ||
179. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 29:28 | ||
180. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 29:28 | ||
181. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 29:28 | ||
182. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 29:28 | ||
183. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 29:28 | ||
184. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 29:28 | ||
185. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 29:28 | ||
DNS | KOZONCHUK Dmitry | Team Katusha | neštart. | ||
DNF | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | KLUGE Roger | IAM Cycling | odstúpil | ||
DNF | MONTAGUTI Matteo | Ag2r La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | REGUIGUI Youcef | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | 17:19:22 | 10 | ||||
2. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:19 | |||||
3. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 00:22 | |||||
4. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 00:25 | |||||
5. | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | 00:26 | |||||
6. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:26 |
75. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:35 | ||
119. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 13:18 |
7. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:26 | ||
8. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:26 | ||
9. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 00:26 | ||
10. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 00:26 | ||
11. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:26 | ||
12. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 00:26 | ||
13. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:26 | ||
14. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:26 | ||
15. | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | 00:26 | ||
16. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:26 | ||
17. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:26 | ||
18. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 00:26 | ||
19. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 00:26 | ||
20. | KÖNIG Leopold | Team Sky | 00:26 | ||
21. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 00:26 | ||
22. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:26 | ||
23. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 00:26 | ||
24. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:26 | ||
25. | KEUKELEIRE Jens | ORICA-BikeExchange | 00:26 | ||
26. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:26 | ||
27. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:32 | ||
28. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 00:35 | ||
29. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 00:35 | ||
30. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 00:35 | ||
31. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:35 | ||
32. | VENTOSO Francisco | Movistar Team | 00:35 | ||
33. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:35 | ||
34. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 00:35 | ||
35. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:35 | ||
36. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:35 | ||
37. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:35 | ||
38. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:35 | ||
39. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
40. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 00:35 | ||
41. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:35 | ||
42. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:35 | ||
43. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:35 | ||
44. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:35 | ||
45. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 00:35 | ||
46. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:35 | ||
47. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 00:35 | ||
48. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 00:35 | ||
49. | ŠPILAK Simon | Team Katusha | 00:35 | ||
50. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:35 | ||
51. | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:35 | ||
52. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:35 | ||
53. | DENIFL Stefan | IAM Cycling | 00:35 | ||
54. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:35 | ||
55. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:35 | ||
56. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 00:35 | ||
57. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:35 | ||
58. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:35 | ||
59. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:35 | ||
60. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:35 | ||
61. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:35 | ||
62. | SIVTSOV Konstantin | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
63. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:35 | ||
64. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:35 | ||
65. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
66. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:35 | ||
67. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:35 | ||
68. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:35 | ||
69. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:35 | ||
70. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:35 | ||
71. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 00:35 | ||
72. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:35 | ||
73. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:35 | ||
74. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:35 | ||
75. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:35 | ||
76. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:35 | ||
77. | AMADOR Andrej | Movistar Team | 00:35 | ||
78. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 00:35 | ||
79. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 00:35 | ||
80. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:35 | ||
81. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:35 | ||
82. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:35 | ||
83. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:35 | ||
84. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:35 | ||
85. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:55 | ||
86. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:59 | ||
87. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 01:21 | ||
88. | QUINZIATO Manuel | BMC Racing Team | 01:21 | ||
89. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 01:36 | ||
90. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 01:36 | ||
91. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 01:36 | ||
92. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 01:56 | ||
93. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 02:11 | ||
94. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 02:17 | ||
95. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 02:26 | ||
96. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 02:26 | ||
97. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 02:56 | ||
98. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 03:02 | ||
99. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 03:12 | ||
100. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 03:37 | ||
101. | LE BON Johan | FDJ | 04:29 | ||
102. | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | 04:45 | ||
103. | RÉZA Kévin | FDJ | 05:38 | ||
104. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 06:21 | ||
105. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 07:01 | ||
106. | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | 08:28 | ||
107. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 08:47 | ||
108. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 08:55 | ||
109. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 09:30 | ||
110. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 09:48 | ||
111. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 09:59 | ||
112. | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data for Qhubeka | 09:59 | ||
113. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 10:25 | ||
114. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 10:37 | ||
115. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 11:05 | ||
116. | DETKO Artur | Poľsko | 12:07 | ||
117. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 12:44 | ||
118. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 13:12 | ||
119. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 13:18 | ||
120. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 13:27 | ||
121. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 13:27 | ||
122. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 13:27 | ||
123. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 13:39 | ||
124. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 13:47 | ||
125. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 13:52 | ||
126. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 14:35 | ||
127. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 14:55 | ||
128. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 15:04 | ||
129. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 15:54 | ||
130. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 17:16 | ||
131. | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | 17:54 | ||
132. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 18:13 | ||
133. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 19:20 | ||
134. | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | 19:56 | ||
135. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 20:54 | ||
136. | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | 21:18 | ||
137. | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | 21:22 | ||
138. | KONWA Piotr | Poľsko | 21:22 | ||
139. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 21:22 | ||
140. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 21:22 | ||
141. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 21:22 | ||
142. | SZELAG Gracjan | Poľsko | 22:08 | ||
143. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 22:08 | ||
144. | PETROV Jevgenij | Tinkoff | 22:08 | ||
145. | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poľsko | 22:30 | ||
146. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 22:57 | ||
147. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 22:59 | ||
148. | VIVIANI Elia | Team Sky | 23:36 | ||
149. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 23:50 | ||
150. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 24:18 | ||
151. | REKITA Szymon | Poľsko | 24:28 | ||
152. | FISCHER Murilo | FDJ | 25:24 | ||
153. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 25:40 | ||
154. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 25:59 | ||
155. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 26:08 | ||
156. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 26:08 | ||
157. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 26:08 | ||
158. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 26:54 | ||
159. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 27:16 | ||
160. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 27:38 | ||
161. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 28:06 | ||
162. | WALSCHEID Max | Team Giant - Alpecin | 28:15 | ||
163. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 28:15 | ||
164. | BATEK Dariusz | Poľsko | 28:15 | ||
165. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 28:56 | ||
166. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 29:00 | ||
167. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 29:01 | ||
168. | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | 29:22 | ||
169. | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | 29:35 | ||
170. | BRAMMEIER Matthew | Dimension Data for Qhubeka | 29:52 | ||
171. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 30:21 | ||
172. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 30:34 | ||
173. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 30:35 | ||
174. | COSTA Mário | Lampre - Merida | 31:09 | ||
175. | FOURNIER Marc | FDJ | 31:17 | ||
176. | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | 31:21 | ||
177. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 31:43 | ||
178. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 31:43 | ||
179. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 31:54 | ||
180. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 32:03 | ||
181. | GOSS Matthew | One Pro Cycling | 32:03 | ||
182. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 32:05 | ||
183. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 32:38 | ||
184. | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | 34:07 | ||
185. | BEWLEY Sam | ORICA-BikeExchange | 34:39 |
profil etapy (© tourdepologne.pl) |
5. | 16.7. | Wieliczka > Zakopane | 225 km | Wellens |
Prvá z dôležitých etáp pre celkovú klasifikáciu finišovala na tradičnom okruhu v okolí mesta Zakopane, kde bolo pripravených niekoľko stúpaní. Etapa prebiehala v náročných podmienkach, vo veľkej zime pršalo. Aj z toho dôvodu sa vytvoril veľmi silný únik, kde sme videli aj niekoľko kandidátov na celkový triumf.
Vpredu jazdili Castroviejo, Visconti, Fernandez (všetci Movistar), Jungels (Etixx - Quick-Step), Bettiol (Cannondale-Drapac), Roche (Sky), Gilbert, de Marchi, Vliegen (všetci BMC), Armee, Wellens (Lotto-Soudal), Konovalovas (FDJ), Roglič (Lotto-Jumbo), Felline (Trek-Segafredo), Paterski (CCC Sprandi), Houle (Ag2r) a Smith (ONE). Táto partia si vybudovala náskok tri minúty, ktorý jej vydržal až do cieľových okruhov.
V ťažkých podmienkach v priebehu etapy odstúpilo niekoľko pretekárov, medzi nimi aj Špilak, Amador či Hesjedal. Na náročných okruhoch bol pelotón stále menší a menší, vzadu sa ocitol aj jeden z favoritov Michael Kwiatkowski, ktorý mal pád. Odstup vedúcej skupiny bol stále menší, z úniku zostal najdlhšie na čele Tim Wellens, za ktorým sa už nachádzali len skupiny najvytrvalejších borcov.
K belgickému pretekárovi sa na chvíľu pridali Cieslik a Bettiol, ale Wellens predvádzal v neustálom daždi perfektný výkon, pretože po takmer 40-kilometrovej sólovej jazde vybojoval víťazstvo a okrem toho si vybudoval v GC skutočne veľký náskok. Etapa mala devastačné účinky na pelotón, pretekári prichádzali od cieľa v malých skupinkách. Na druhom mieste finišoval Davide Formolo, ktorý stratil necelé štyri minúty. Potom nasledoval Tiesj Benoot s mankom 4:37.
Peter Velits a Juraj Sagan neprišli do cieľa, rovnako ako ďalších 84 borcov, čo svedčí o tom, aké mimoriadne podmienky panovali na trati.
Výsledky | ||||||||
1. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 5:57:22 | 60 | ||||
2. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:48 | 25 | ||||
3. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 04:37 | 10 | ||||
4. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 04:38 | |||||
5. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:49 | |||||
6. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 05:12 | |||||
7. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 05:12 | |||||
8. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 05:27 | |||||
9. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 05:32 | |||||
10. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:59 |
DNF | VELITS Peter | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | SAGAN Juraj | Tinkoff | odstúpil |
11. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 05:59 | ||
12. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 06:48 | ||
13. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 06:52 | ||
14. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 07:42 | ||
15. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 09:26 | ||
16. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 10:03 | ||
17. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 11:36 | ||
18. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 11:42 | ||
19. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 11:42 | ||
20. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 11:47 | ||
21. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 12:37 | ||
22. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 13:49 | ||
23. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 14:38 | ||
24. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 15:29 | ||
25. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 15:29 | ||
26. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 15:29 | ||
27. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 15:29 | ||
28. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 16:52 | ||
29. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 17:57 | ||
30. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 23:16 | ||
31. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 23:16 | ||
32. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 23:16 | ||
33. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 23:16 | ||
34. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 26:29 | ||
35. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 26:29 | ||
36. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 26:29 | ||
37. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 26:29 | ||
38. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 26:29 | ||
39. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 26:29 | ||
40. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 26:29 | ||
41. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 26:29 | ||
42. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 26:29 | ||
43. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 26:29 | ||
44. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 26:29 | ||
45. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 26:29 | ||
46. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 26:29 | ||
47. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 26:29 | ||
48. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 26:29 | ||
49. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 26:29 | ||
50. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 26:29 | ||
51. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 26:29 | ||
52. | DETKO Artur | Poľsko | 35:01 | ||
53. | RÉZA Kévin | FDJ | 46:38 | ||
54. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 46:38 | ||
55. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 46:38 | ||
56. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 46:38 | ||
57. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 46:38 | ||
58. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 46:38 | ||
59. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 46:38 | ||
60. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 46:38 | ||
61. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 46:38 | ||
62. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 46:38 | ||
63. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 46:38 | ||
64. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 46:38 | ||
65. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 46:38 | ||
66. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 46:38 | ||
67. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 46:38 | ||
68. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 46:38 | ||
69. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 46:38 | ||
70. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 46:38 | ||
71. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 46:38 | ||
72. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 46:38 | ||
73. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 46:38 | ||
74. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 46:38 | ||
75. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 46:38 | ||
76. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 46:38 | ||
77. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 46:38 | ||
78. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 46:38 | ||
79. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 46:38 | ||
80. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 46:38 | ||
81. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 46:38 | ||
82. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 46:38 | ||
83. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 46:38 | ||
84. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 46:38 | ||
85. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 46:38 | ||
86. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 46:38 | ||
87. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 46:38 | ||
88. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 46:38 | ||
89. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 46:38 | ||
90. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 46:38 | ||
91. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 46:38 | ||
92. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 46:38 | ||
93. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 46:38 | ||
94. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 46:38 | ||
95. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 46:38 | ||
96. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 46:38 | ||
97. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 46:38 | ||
98. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 46:38 | ||
99. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 46:38 | ||
100. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 46:38 | ||
DNS | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | neštart. | ||
DNF | AGNOLI Valerio | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | AMADOR Andrej | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | ARNDT Nikias | Team Giant - Alpecin | odstúpil | ||
DNF | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | BATEK Dariusz | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | BEWLEY Sam | ORICA-BikeExchange | odstúpil | ||
DNF | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | BONIFAZIO Niccolo | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | BRAMMEIER Matthew | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | odstúpil | ||
DNF | COLEDAN Marco | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | COSTA Mário | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | odstúpil | ||
DNF | DENIFL Stefan | IAM Cycling | odstúpil | ||
DNF | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | odstúpil | ||
DNF | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | EWAN Caleb | ORICA-BikeExchange | odstúpil | ||
DNF | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | FISCHER Murilo | FDJ | odstúpil | ||
DNF | FOURNIER Marc | FDJ | odstúpil | ||
DNF | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | odstúpil | ||
DNF | GAVIRIA Fernando | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | GOSS Matthew | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | HAUSSLER Heinrich | IAM Cycling | odstúpil | ||
DNF | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | JUNGELS Bob | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | KASPERKIEWICZ Przemysław | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | KEUKELEIRE Jens | ORICA-BikeExchange | odstúpil | ||
DNF | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | odstúpil | ||
DNF | KONWA Piotr | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | KÖNIG Leopold | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | LE BON Johan | FDJ | odstúpil | ||
DNF | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil | ||
DNF | LOZANO David | Team Novo Nordisk | odstúpil | ||
DNF | LUDVIGSSON Tobias | Team Giant - Alpecin | odstúpil | ||
DNF | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | odstúpil | ||
DNF | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | NIYONSHUTI Adrien | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | OFFREDO Yoann | FDJ | odstúpil | ||
DNF | OPIE Christopher | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | ORAM James | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | odstúpil | ||
DNF | PERAUD Jean-Christophe | Ag2r La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | PETROV Jevgenij | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | QUINZIATO Manuel | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | REKITA Szymon | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | odstúpil | ||
DNF | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | SAGAN Juraj | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | SIVTSOV Konstantin | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | SMUKULIS Gatis | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | STAMSNIJDER Tom | Team Giant - Alpecin | odstúpil | ||
DNF | SZELAG Gracjan | Poľsko | odstúpil | ||
DNF | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNF | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | VELITS Peter | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | VENTOSO Francisco | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | odstúpil | ||
DNF | VIVIANI Elia | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | VOROBJEV Anton | Team Katusha | odstúpil | ||
DNF | WALSCHEID Max | Team Giant - Alpecin | odstúpil | ||
DNF | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | odstúpil | ||
DNF | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | WIŠNIOWSKI Lukasz | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | WYSS Danilo | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | ŠPILAK Simon | Team Katusha | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 23:16:53 | 10 | ||||
2. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:05 | |||||
3. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 04:50 | |||||
4. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 05:04 | |||||
5. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:12 | |||||
6. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 05:29 | |||||
7. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 05:38 | |||||
8. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 05:44 | |||||
9. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 06:16 | |||||
10. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 06:25 |
11. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 07:14 | ||
12. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 07:18 | ||
13. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 08:19 | ||
14. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 08:32 | ||
15. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 09:43 | ||
16. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 10:29 | ||
17. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 12:02 | ||
18. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 12:07 | ||
19. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 12:13 | ||
20. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 13:00 | ||
21. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 14:15 | ||
22. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 14:55 | ||
23. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 15:46 | ||
24. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 15:55 | ||
25. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 15:55 | ||
26. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 17:18 | ||
27. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 18:10 | ||
28. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 21:58 | ||
29. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 23:42 | ||
30. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 23:42 | ||
31. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 23:42 | ||
32. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 26:39 | ||
33. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 26:46 | ||
34. | SIMÓN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 26:46 | ||
35. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 26:46 | ||
36. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 26:55 | ||
37. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 26:55 | ||
38. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 26:55 | ||
39. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 26:55 | ||
40. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 26:55 | ||
41. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 26:55 | ||
42. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 26:55 | ||
43. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 26:55 | ||
44. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 28:16 | ||
45. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 28:37 | ||
46. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 32:36 | ||
47. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 35:07 | ||
48. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 37:42 | ||
49. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 46:55 | ||
50. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 46:55 | ||
51. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 46:55 | ||
52. | DETKO Artur | Poľsko | 46:59 | ||
53. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 47:04 | ||
54. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 47:04 | ||
55. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 47:04 | ||
56. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 47:04 | ||
57. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 47:04 | ||
58. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 47:04 | ||
59. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 47:04 | ||
60. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 47:04 | ||
61. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 47:04 | ||
62. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 47:04 | ||
63. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 47:04 | ||
64. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 47:04 | ||
65. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 47:50 | ||
66. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 48:05 | ||
67. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 48:05 | ||
68. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 48:05 | ||
69. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 48:40 | ||
70. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 48:55 | ||
71. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 49:41 | ||
72. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 50:04 | ||
73. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 50:10 | ||
74. | RÉZA Kévin | FDJ | 52:07 | ||
75. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 52:50 | ||
76. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 53:30 | ||
77. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 56:17 | ||
78. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 56:28 | ||
79. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 56:54 | ||
80. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 57:06 | ||
81. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 57:34 | ||
82. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 58:25 | ||
83. | COLBRELLI Sonny | Bardiani - CSF | 59:13 | ||
84. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 59:41 | ||
85. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 59:56 | ||
86. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 59:56 | ||
87. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:01:24 | ||
88. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:01:33 | ||
89. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 1:02:23 | ||
90. | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | 1:04:42 | ||
91. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 1:05:49 | ||
92. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 1:07:51 | ||
93. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 1:07:51 | ||
94. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 1:08:37 | ||
95. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 1:09:26 | ||
96. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 1:09:28 | ||
97. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 1:10:47 | ||
98. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:12:28 | ||
99. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 1:15:25 | ||
100. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 1:15:30 |
profil etapy (© tourdepologne.pl) |
6. | 17.7. | Tatranská Bukovina | 194 km | zrušená |
Aj predposledný deň panovali na poľskom podujatí mimoriadne náročné podmienky, prudký dážď trval cez 30 hodín. Preto sa organizátori rozhodli skrátiť etapu len na dve kolá. Na trati však bola veľmi slabá viditeľnosť a pretekári vôbec nejazdili z obáv o svoju bezpečnosť, preto organizátori po niekoľkých kilometroch šiestu etapu úplne zrušili.
profil etapy (© tourdepologne.pl) |
7. | 18.7. | Krakov > Krakov | 25 km | Dowsett |
Double triumfom Movistaru skončili preteky Okolo Poľska. Mimoriadne obľúbené preteky u našich severných susedov ukončila tradičná krakovská časovka, ktorú si podmanili Alex Dowsett s Jonathanom Castroviejom. 39 sekúnd na víťazného Brita stratil najväčší favorit Primož Roglič, Slovinec z LottaNL Jumbo.
Tim Wellens nechcel pripustiť žiadne prekvapenie a aj napriek tomu, že mal veľký náskok na čele poradia, zaznamenal 13. miesto a potvrdil vedúcu pozíciu. K dvom celkovým triumfom na Eneco Tour pridal ďalší týždňový etapák do zbierky. Druhý celkovo napokon skončil Fabio Felline z Treku, ktorý v časovke vyškolil dvojicu krajanov z Cannondalu Bettiola a Formola.
Veľmi netypické Tour de Pologne 2016 zhrnieme v samostatnom sumári...
Výsledky | ||||||||
1. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 28:59 | 14 | ||||
2. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 00:22 | 5 | ||||
3. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 00:39 | 3 | ||||
4. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:41 | |||||
5. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 00:48 | |||||
6. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 00:49 | |||||
7. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 01:11 | |||||
8. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:13 | |||||
9. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 01:19 | |||||
10. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 01:21 |
11. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 01:25 | ||
12. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 01:30 | ||
13. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 01:31 | ||
14. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 01:32 | ||
15. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 01:35 | ||
16. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 01:37 | ||
17. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 01:38 | ||
18. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 01:40 | ||
19. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 01:41 | ||
20. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 01:42 | ||
21. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 01:47 | ||
22. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 01:48 | ||
23. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 01:50 | ||
24. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 01:53 | ||
25. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 01:54 | ||
26. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 01:54 | ||
27. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 01:55 | ||
28. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 01:55 | ||
29. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 01:58 | ||
30. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 01:58 | ||
31. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 01:59 | ||
32. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 02:00 | ||
33. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 02:02 | ||
34. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 02:03 | ||
35. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 02:04 | ||
36. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:04 | ||
37. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 02:10 | ||
38. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 02:12 | ||
39. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 02:12 | ||
40. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 02:13 | ||
41. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 02:13 | ||
42. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 02:13 | ||
43. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:17 | ||
44. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 02:17 | ||
45. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:18 | ||
46. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 02:18 | ||
47. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 02:20 | ||
48. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 02:22 | ||
49. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 02:24 | ||
50. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 02:28 | ||
51. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 02:29 | ||
52. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:32 | ||
53. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 02:32 | ||
54. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 02:33 | ||
55. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 02:40 | ||
56. | RÉZA Kévin | FDJ | 02:40 | ||
57. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 02:40 | ||
58. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 02:41 | ||
59. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 02:41 | ||
60. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 02:43 | ||
61. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:43 | ||
62. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:43 | ||
63. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 02:44 | ||
64. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 02:50 | ||
65. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 02:50 | ||
66. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 03:02 | ||
67. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 03:06 | ||
68. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:07 | ||
69. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 03:08 | ||
70. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 03:09 | ||
71. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 03:12 | ||
72. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 03:13 | ||
73. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:17 | ||
74. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 03:21 | ||
75. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:26 | ||
76. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 03:31 | ||
77. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 03:35 | ||
78. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 03:37 | ||
79. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 03:44 | ||
80. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 03:47 | ||
81. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 03:49 | ||
82. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 04:00 | ||
83. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 04:01 | ||
84. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 04:05 | ||
85. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 04:05 | ||
86. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 04:09 | ||
87. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 04:15 | ||
88. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 04:18 | ||
89. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 04:22 | ||
90. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 04:25 | ||
91. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:28 | ||
92. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 04:53 | ||
93. | DETKO Artur | Poľsko | 04:58 | ||
94. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:07 | ||
95. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 06:24 | ||
96. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 07:35 | ||
97. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 09:23 | ||
DNS | BOUWMAN Koen | Team LottoNL - Jumbo | neštart. |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | WELLENS Tim | Lotto Soudal | 23:47:23 | 500 | ||||
2. | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo | 04:22 | 400 | ||||
3. | BETTIOL Alberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:54 | 325 | ||||
4. | FORMOLO Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 05:06 | 275 | ||||
5. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 05:22 | 225 | ||||
6. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 05:45 | 175 | ||||
7. | WARBASSE Larry | IAM Cycling | 05:47 | 150 | ||||
8. | ZEITS Andrej | Astana Pro Team | 06:08 | 125 | ||||
9. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 06:20 | 100 | ||||
10. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 08:01 | 85 |
11. | DE CLERCQ Bart | Lotto Soudal | 08:16 | 70 | |
12. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 08:16 | 60 | |
13. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 09:13 | 50 | |
14. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 09:28 | 40 | |
15. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 09:39 | 35 | |
16. | GILBERT Philippe | BMC Racing Team | 10:10 | 30 | |
17. | CASTROVIEJO Jonathan | Movistar Team | 10:58 | 30 | |
18. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 12:25 | 30 | |
19. | CIESLIK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 13:19 | 30 | |
20. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 13:24 | 30 | |
21. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 14:22 | 20 | |
22. | ROGLIČ Primož | Team LottoNL - Jumbo | 14:59 | 20 | |
23. | ČERNECKIJ Sergej | Team Katusha | 15:18 | 20 | |
24. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 16:14 | 20 | |
25. | CLARKE Simon | Cannondale-Drapac Pro Team | 17:41 | 20 | |
26. | ROCHE Nicolas | Team Sky | 17:42 | 20 | |
27. | ULISSI Diego | Lampre - Merida | 18:21 | 20 | |
28. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 22:55 | 20 | |
29. | CAMPENAERTS Victor | Team LottoNL - Jumbo | 22:59 | 20 | |
30. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 24:04 | 20 | |
31. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 26:45 | 10 | |
32. | HOULE Hugo | Ag2r La Mondiale | 26:54 | 10 | |
33. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 27:04 | 10 | |
34. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 27:28 | 10 | |
35. | SMITH Dion | One Pro Cycling | 27:48 | 10 | |
36. | STYBAR Zdenek | Etixx - Quick-Step | 27:56 | 10 | |
37. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 28:04 | 10 | |
38. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 28:05 | 10 | |
39. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 28:26 | 10 | |
40. | MORI Manuele | Lampre - Merida | 29:08 | 10 | |
41. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 29:29 | 10 | |
42. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 29:38 | 10 | |
43. | URÁN Rigoberto | Cannondale-Drapac Pro Team | 30:31 | 10 | |
44. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 31:00 | 10 | |
45. | DE MARCHI Alessandro | BMC Racing Team | 33:05 | 10 | |
46. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 35:01 | 10 | |
47. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 39:46 | 10 | |
48. | BRUTT Pavel | Tinkoff | 47:20 | 10 | |
49. | HAIG Jack | ORICA-BikeExchange | 47:21 | 10 | |
50. | DE PLUS Laurens | Etixx - Quick-Step | 47:26 | 10 | |
51. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 47:32 | 5 | |
52. | MANZIN Lorrenzo | FDJ | 47:37 | 5 | |
53. | BENNATI Daniele | Tinkoff | 47:38 | 5 | |
54. | TAARAMAE Rein | Team Katusha | 47:46 | 5 | |
55. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 47:50 | 5 | |
56. | DE KORT Koen | Team Giant - Alpecin | 47:51 | 3 | |
57. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 48:14 | 3 | |
58. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 48:16 | 3 | |
59. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 48:51 | 3 | |
60. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 49:04 | 3 | |
61. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 49:10 | ||
62. | BATTAGLIN Enrico | Team LottoNL - Jumbo | 49:40 | ||
63. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 49:42 | ||
64. | ZIELINSKI Kamil | Poľsko | 49:49 | ||
65. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 50:01 | ||
66. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 50:14 | ||
67. | VERVAEKE Louis | Lotto Soudal | 50:16 | ||
68. | DETKO Artur | Poľsko | 50:26 | ||
69. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 50:30 | ||
70. | BÉRARD Julien | Ag2r La Mondiale | 50:34 | ||
71. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 51:23 | ||
72. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 51:46 | ||
73. | RÉZA Kévin | FDJ | 53:16 | ||
74. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 54:02 | ||
75. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 54:11 | ||
76. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 57:57 | ||
77. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 58:03 | ||
78. | TUFT Svein | ORICA-BikeExchange | 58:05 | ||
79. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 58:46 | ||
80. | ARMéE Sander | Lotto Soudal | 59:10 | ||
81. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 59:15 | ||
82. | HOFLAND Moreno | Team LottoNL - Jumbo | 1:00:23 | ||
83. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 1:01:09 | ||
84. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:02:06 | ||
85. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:02:11 | ||
86. | SAMOILAV Branislav | CCC Sprandi Polkowice | 1:02:56 | ||
87. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 1:06:00 | ||
88. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 1:06:56 | ||
89. | VAN WINDEN Dennis | Team LottoNL - Jumbo | 1:07:26 | ||
90. | VERMEULEN Alexey | Team LottoNL - Jumbo | 1:08:18 | ||
91. | DE BACKER Bert | Team Giant - Alpecin | 1:10:45 | ||
92. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 1:11:58 | ||
93. | FRANCZAK Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:15:15 | ||
94. | JIM Songezo | Dimension Data for Qhubeka | 1:15:40 | ||
95. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 1:15:43 | ||
96. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 1:17:03 | ||
97. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 1:18:04 |
profil etapy (© tourdepologne.pl) |