Tour de Yorkshire 2018 (2.1), 3. - 6. mája (705 km) - 4. ročník
1. | 3.5. | Beverley > Doncaster | 182 km | Tanfield | ||
2. | 4.5. | Barnsley > Ilkley | 149 km | Nielsen | ||
3. | 5.5. | Richmond > Scarborough | 181 km | Walscheid | ||
4. | 6.5. | Halifax > Leeds | 190 km | Rossetto |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
1. | 3.5. | Beverley > Doncaster | 182 km | Tanfield |
profil etapy, 608 nastúpaných metrov (© tour-de-yorkshire.co.uk) |
Typické sychravé a chladné počasie privítalo cyklistov na štvrtom ročníku menšieho britského etapáku Tour de Yorkshire. Prvá etapa nebola vôbec náročná. Pelotón zaviedla do najstaršieho grófstva v Anglicku a podľa predpokladov sa o víťazstvo mali pobiť šprintéri. Tým cestu za slávou mohli skomplikovať prehánky, ktoré pretekárov sprevádzali počas celého dňa. Nakoniec to však nebolo počasie, čo favoritov zastavilo v spanilej jazde, ale podcenenie situácie ich vlastnými tímami. Z cenného a premiérového triumfu sa tak mohol potešiť len 23-ročný Harry Tanfield z Canyon Eiserberg.
Úvodné dejstvo malo pokojný priebeh, ale dramatický záver. Vpredu sme celý čas sledovali šesticu pretekárov, z ktorej len dvaja neboli Briti. Menovite sa v čele vetrali Alex Journiaux z Direct Energie, Mike Cuming z domáceho tímu Madison Genesis, Alistair Slater z JLT Condor, Tom Baylis z ONE Pro Cycling, Harry Tanfield z celku Canyon Eiserberg a v úniku mal zastúpenie aj tím Rally Cycling zásluhou Emersona Oronteho. Táto šestka pozbierala všetky body na jednotlivých prémiách, jednej horskej a dvoch šprintérskych. Jej maximálny náskok nad hlavným balíkom bol štyri minúty.
Dlho to vyzeralo, že pelotón kontroloval priebeh etapy, ale nakoniec zdanie klamalo. O víťazovi úvodnej kapitoly rozhodol šprint, no nie šprint hlavného balíka, ale šprint piatich statočných, keďže 20 km pred cieľom vypadol z čela Journiaux (Direct Energie). Po celom dni v úniku mal najčerstvejšie nohy najmladší z nich. Tanfield (Canyon Eiserberg) sa zachoval ako skúsený harcovník, zavesil sa za Slatera (JLT Condor) a v posledných metroch ho predbehol. Slater sa tak musel uspokojiť len s druhým miestom, tretí bol Cuming (Madison Genesis).
Prvá etapa tak napísala fantastický príbeh s nečakaným hrdinom. Harry Tanfield si za svoju snahu zajtra oblečie modré tričko pre priebežne vedúceho pretekára. K dobru má tri sekundy na druhého Alistera Slatera. Úplné iné pocity ako víťaz musia mať jazdci zo šprintérskych tímov, ktorým dnešok vytúžené ovocie nepriniesol. Sklamaný musí byť predovšetkým Mark Cavendish z Dimension Data, ktorý mal dnes veľké plány. Jeho návrat po ťažkom zranení mu ale nevyšiel, do špurtu sa vôbec nenatlačil.
Výsledky | ||||||||
1. | TANFIELD Harry | Canyon Eisberg | 4:08:12 | 14 | ||||
2. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:00 | 5 | ||||
3. | CUMING Michael | Madison Genesis | 00:00 | 3 | ||||
4. | ORONTE Emerson | Rally Cycling | 00:00 | |||||
5. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 00:00 | |||||
6. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 00:05 |
7. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:05 | ||
8. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 00:05 | ||
9. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:05 | ||
10. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:05 | ||
11. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:05 | ||
12. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 00:05 | ||
13. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 00:05 | ||
14. | OPIE Chris | Canyon Eisberg | 00:05 | ||
15. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 00:05 | ||
16. | WOOD Oliver | JLT Condor | 00:05 | ||
17. | HORTON Tobyn | Madison Genesis | 00:05 | ||
18. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | ||
19. | GODON Dorian | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | ||
20. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:05 | ||
21. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 00:05 | ||
22. | MCCARTHY Robert-jon | JLT Condor | 00:05 | ||
23. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 00:05 | ||
24. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:05 | ||
25. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 00:05 | ||
26. | LOWSLEY WILLIAMS James | Canyon Eisberg | 00:05 | ||
27. | MAZZONE Tom | Holdsworth Pro Racing | 00:05 | ||
28. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 00:05 | ||
29. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:05 | ||
30. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:05 | ||
31. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:05 | ||
32. | DOWNING Russell | Holdsworth Pro Racing | 00:05 | ||
33. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:05 | ||
34. | DUNBAR Edward | Aqua Blue Sport | 00:05 | ||
35. | BARTHE Cyril | Euskadi - Murias | 00:05 | ||
36. | MARTIN Grant | Vitus Pro Cycling | 00:05 | ||
37. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 00:05 | ||
38. | IRIZAR Julen | Euskadi - Murias | 00:05 | ||
39. | JONES Harrison | Vitus Pro Cycling | 00:05 | ||
40. | KORSAETH Truls | Astana Pro Team | 00:05 | ||
41. | LIZDE Seid | Holdsworth Pro Racing | 00:05 | ||
42. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:05 | ||
43. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:05 | ||
44. | HUNT Joshua | Vitus Pro Cycling | 00:05 | ||
45. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 00:05 | ||
46. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 00:05 | ||
47. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:05 | ||
48. | SHAW James | Veľká Británia | 00:05 | ||
49. | MAZZONE Leon | Holdsworth Pro Racing | 00:05 | ||
50. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:05 | ||
51. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:05 | ||
52. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:05 | ||
53. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 00:05 | ||
54. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:05 | ||
55. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | ||
56. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:05 | ||
57. | KENWAY Adam | Vitus Pro Cycling | 00:05 | ||
58. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:05 | ||
59. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:05 | ||
60. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 00:05 | ||
61. | VIEL Mattia | Holdsworth Pro Racing | 00:05 | ||
62. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | ||
63. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:05 | ||
64. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:05 | ||
65. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 00:05 | ||
66. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 00:05 | ||
67. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:05 | ||
68. | WALSH Ben | Vitus Pro Cycling | 00:05 | ||
69. | WOMERSLEY Jake | Holdsworth Pro Racing | 00:05 | ||
70. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:05 | ||
71. | PATON Alex | Canyon Eisberg | 00:05 | ||
72. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 00:05 | ||
73. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:05 | ||
74. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 00:05 | ||
75. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 00:05 | ||
76. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:05 | ||
77. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:05 | ||
78. | DOULL Owain | Team Sky | 00:05 | ||
79. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:05 | ||
80. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:05 | ||
81. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:05 | ||
82. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 00:05 | ||
83. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 00:05 | ||
84. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | ||
85. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 00:05 | ||
86. | PYM George | Madison Genesis | 00:05 | ||
87. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 00:05 | ||
88. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | ||
89. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 00:05 | ||
90. | PIDCOCK Thomas | Veľká Británia | 00:05 | ||
91. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:05 | ||
92. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 00:05 | ||
93. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:05 | ||
94. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:05 | ||
95. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 00:05 | ||
96. | VERMOTE Julien | Dimension Data for Qhubeka | 00:05 | ||
97. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 00:05 | ||
98. | LAVERACK Edward | JLT Condor | 00:05 | ||
99. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 00:05 | ||
100. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:05 | ||
101. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 00:05 | ||
102. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 00:05 | ||
103. | TEUNISSEN Mike | Team Sunweb | 00:05 | ||
104. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 00:05 | ||
105. | MCKENNA Sean | Holdsworth Pro Racing | 00:05 | ||
106. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:05 | ||
107. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:05 | ||
108. | WALKER Joey | Veľká Británia | 00:05 | ||
109. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:05 | ||
110. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:05 | ||
111. | AMORES Julio Alberto | Vitus Pro Cycling | 00:05 | ||
112. | SCOTT Jacob | One Pro Cycling | 00:05 | ||
113. | ARISTI Mikel | Euskadi - Murias | 00:05 | ||
114. | GULLEN James | JLT Condor | 00:05 | ||
115. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:05 | ||
116. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 00:05 | ||
117. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:05 | ||
118. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:05 | ||
119. | BIBBY Ian | JLT Condor | 00:05 | ||
120. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 00:05 | ||
121. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 00:05 | ||
122. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 00:05 | ||
123. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:05 | ||
124. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 00:05 | ||
125. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 00:05 | ||
126. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:05 | ||
127. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 00:05 | ||
128. | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 00:05 | ||
129. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 00:38 | ||
130. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 00:43 | ||
131. | STEWART Jake | Veľká Británia | 00:49 | ||
132. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 01:27 | ||
133. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 01:27 | ||
134. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 01:40 | ||
135. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 02:15 | ||
136. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 05:07 | ||
137. | DAVIES Liam | Vitus Pro Cycling | 05:45 |
2. | 4.5. | Barnsley > Ilkley | 149 km | Nielsen |
profil etapy, 1763 nastúpaných metrov (© tour-de-yorkshire.co.uk) |
Po ľahšom začiatku čakal cyklistov na podujatí Tour de Yorkshire náročnejší deň. Druhá etapa už preverila predovšetkým adeptov na celkové víťazstvo, keďže cieľ sa nachádzal na vrchole stúpania Côte de Cow and Calf (1,8 km - 8,2 %). Práve tento kopček mal rozdeliť zrno od pliev a naozaj tomu tak bolo. Ako prvý ho vyšľapal líder Astany Magnus Nielsen, ktorý sa zároveň obliekol aj do modrého trička.
Upršané a sychravé počasie zo včerajška bolo dnes tabu. Pretekárom hrali do kroku slnečné lúče. Možno práve to motivovalo veľké množstvo cyklistov k útočeniu, veď počas druhej etapy sme sledovali dva úniky. Ten prvý v zložení Ian Stannard zo Sky, Laurens De Vreese z Astany, Patrick Bevin z BMC, Johannes Fröhlinger zo Sunwebu, Hayden McCormick z One Pro Cycling a Ben Swift z tímu domácej reprezentácie však veľa vody nenamútil. Pred tým ako im krachla spolupráca sa dostali aspoň na dve prémie.
Druhý únik bol o dosť úspešnejší, aj keď početne menší. Vyprovokoval ho Stéphane Rossetto z Cofidisu na méte 90 km pred cieľom a jeho zadného kolesa sa udržali len Garikoitz Bravo z celku Euskadi - Murias, Tobyn Horton z Madison Genesis a tiež Tom Baylis z One Pro Cycling, ktorý skúšal šťastie podobne ako včera. Ich maximálny náskok bol dve minúty. Hlavne preto sa im nepodarilo zopakovať husársky kúsok ako včerajšej šestke.
Totiž dnes sa už pelotón vedený tímami Sky, BMC a Astana nenechal prekabátiť. Hlavne tieto tri celky v druhej polovici etapy vytvorili veľký tlak a únik tak nemal žiadnu šancu na úspech. Vedúca skupina sa stala súčasťou hlavného balíka v predposlednom stúpaní. O víťazovi nakoniec rozhodol posledný kopec, v ktorom sa vyprofilovala malá skupinka pretekárov. Tí si to potom rozdali v šprinte, v ktorom to dlho vyzeralo na Grega Van Avermaeta z BMC, no nakoniec sa z triumfu potešil Magnus Nielsen. Tretí skončil Eduard Prades z Euskadi - Murias. Rovnaké poradie je aj v celkovom hodnotení, pričom Dán má k dobru štyri sekundy na Belgičana a ďalšie dve na Španiela.
Výsledky | ||||||||
1. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 3:25:34 | 14 | ||||
2. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:00 | 3 | ||||
4. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
5. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:05 | |||||
6. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:05 |
7. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:05 | ||
8. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:05 | ||
9. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:11 | ||
10. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:11 | ||
11. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:11 | ||
12. | DUNBAR Edward | Aqua Blue Sport | 00:13 | ||
13. | BIBBY Ian | JLT Condor | 00:13 | ||
14. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:13 | ||
15. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:13 | ||
16. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:13 | ||
17. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 00:19 | ||
18. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:19 | ||
19. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:25 | ||
20. | SHAW James | Veľká Británia | 00:25 | ||
21. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:25 | ||
22. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:28 | ||
23. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:31 | ||
24. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:31 | ||
25. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:31 | ||
26. | TEUNISSEN Mike | Team Sunweb | 00:31 | ||
27. | PIDCOCK Thomas | Veľká Británia | 00:31 | ||
28. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 00:31 | ||
29. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:37 | ||
30. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 00:37 | ||
31. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:39 | ||
32. | CUMING Michael | Madison Genesis | 00:39 | ||
33. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 00:39 | ||
34. | LAVERACK Edward | JLT Condor | 00:39 | ||
35. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:39 | ||
36. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:39 | ||
37. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:39 | ||
38. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:47 | ||
39. | DOULL Owain | Team Sky | 00:47 | ||
40. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 00:47 | ||
41. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:47 | ||
42. | BARTHE Cyril | Euskadi - Murias | 00:50 | ||
43. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:50 | ||
44. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:53 | ||
45. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:57 | ||
46. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 01:01 | ||
47. | LOWSLEY WILLIAMS James | Canyon Eisberg | 01:07 | ||
48. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:14 | ||
49. | KENWAY Adam | Vitus Pro Cycling | 01:17 | ||
50. | IRIZAR Julen | Euskadi - Murias | 01:18 | ||
51. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 01:18 | ||
52. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 01:18 | ||
53. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 01:30 | ||
54. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 01:34 | ||
55. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 01:58 | ||
56. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 02:04 | ||
57. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 02:08 | ||
58. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:08 | ||
59. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 02:14 | ||
60. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 02:14 | ||
61. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 02:14 | ||
62. | WALKER Joey | Veľká Británia | 02:14 | ||
63. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 02:47 | ||
64. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 03:11 | ||
65. | LIZDE Seid | Holdsworth Pro Racing | 03:11 | ||
66. | GODON Dorian | Cofidis, Solutions Crédits | 03:11 | ||
67. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 03:36 | ||
68. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 04:00 | ||
69. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 04:00 | ||
70. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 04:00 | ||
71. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 04:00 | ||
72. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 04:00 | ||
73. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 04:20 | ||
74. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:27 | ||
75. | SCOTT Jacob | One Pro Cycling | 04:32 | ||
76. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 05:00 | ||
77. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 09:27 | ||
78. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 09:27 | ||
79. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 09:27 | ||
80. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 09:27 | ||
81. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 09:27 | ||
82. | VERMOTE Julien | Dimension Data for Qhubeka | 09:27 | ||
83. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 09:27 | ||
84. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 09:27 | ||
85. | DOWNING Russell | Holdsworth Pro Racing | 09:27 | ||
86. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 09:27 | ||
87. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 09:27 | ||
88. | MCCARTHY Robert-jon | JLT Condor | 09:27 | ||
89. | HUNT Joshua | Vitus Pro Cycling | 09:27 | ||
90. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 09:27 | ||
91. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 09:27 | ||
92. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 09:27 | ||
93. | MAZZONE Leon | Holdsworth Pro Racing | 09:27 | ||
94. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 09:27 | ||
95. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 09:27 | ||
96. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 09:27 | ||
97. | KORSAETH Truls | Astana Pro Team | 09:27 | ||
98. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 09:27 | ||
99. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 09:27 | ||
100. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 09:27 | ||
101. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 09:27 | ||
102. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 09:27 | ||
103. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 09:27 | ||
104. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 09:27 | ||
105. | ARISTI Mikel | Euskadi - Murias | 09:27 | ||
106. | STANNARD Ian | Team Sky | 09:27 | ||
107. | TANFIELD Harry | Canyon Eisberg | 09:27 | ||
108. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 09:27 | ||
109. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 09:27 | ||
110. | HORTON Tobyn | Madison Genesis | 09:27 | ||
111. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 09:27 | ||
112. | TULIK Angelo | Direct Energie | 09:46 | ||
113. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 09:49 | ||
114. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 10:13 | ||
115. | WALSH Ben | Vitus Pro Cycling | 11:25 | ||
116. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 19:27 | ||
117. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 19:27 | ||
118. | AMORES Julio Alberto | Vitus Pro Cycling | 20:41 | ||
119. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 20:41 | ||
120. | WOOD Oliver | JLT Condor | 20:41 | ||
121. | GULLEN James | JLT Condor | 20:41 | ||
122. | JONES Harrison | Vitus Pro Cycling | 20:41 | ||
123. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 20:41 | ||
124. | MCKENNA Sean | Holdsworth Pro Racing | 20:41 | ||
125. | PYM George | Madison Genesis | 20:52 | ||
126. | DAVIES Liam | Vitus Pro Cycling | 20:58 | ||
DNF | BOHLI Tom | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | LAWLESS Christopher | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | MARTIN Grant | Vitus Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | MAZZONE Tom | Holdsworth Pro Racing | odstúpil | ||
DNF | OPIE Chris | Canyon Eisberg | odstúpil | ||
DNF | ORONTE Emerson | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | PATON Alex | Canyon Eisberg | odstúpil | ||
DNF | STEWART Jake | Veľká Británia | odstúpil | ||
DNF | VIEL Mattia | Holdsworth Pro Racing | odstúpil | ||
DNF | WOMERSLEY Jake | Holdsworth Pro Racing | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 7:33:41 | 3 | ||||
2. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:04 | |||||
3. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:06 | |||||
4. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | |||||
5. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:15 | |||||
6. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:15 |
7. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:15 | ||
8. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:21 | ||
9. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:21 | ||
10. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:21 | ||
11. | DUNBAR Edward | Aqua Blue Sport | 00:23 | ||
12. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:23 | ||
13. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:23 | ||
14. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:23 | ||
15. | BIBBY Ian | JLT Condor | 00:23 | ||
16. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 00:29 | ||
17. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 00:29 | ||
18. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:33 | ||
19. | SHAW James | Veľká Británia | 00:35 | ||
20. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:35 | ||
21. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:35 | ||
22. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:38 | ||
23. | CUMING Michael | Madison Genesis | 00:40 | ||
24. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:41 | ||
25. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:41 | ||
26. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:41 | ||
27. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:41 | ||
28. | PIDCOCK Thomas | Veľká Británia | 00:41 | ||
29. | TEUNISSEN Mike | Team Sunweb | 00:41 | ||
30. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 00:41 | ||
31. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:47 | ||
32. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 00:47 | ||
33. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:49 | ||
34. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:49 | ||
35. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:49 | ||
36. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 00:49 | ||
37. | LAVERACK Edward | JLT Condor | 00:49 | ||
38. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:49 | ||
39. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:57 | ||
40. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 00:57 | ||
41. | DOULL Owain | Team Sky | 00:57 | ||
42. | BARTHE Cyril | Euskadi - Murias | 01:00 | ||
43. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 01:00 | ||
44. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 01:03 | ||
45. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 01:07 | ||
46. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 01:11 | ||
47. | LOWSLEY WILLIAMS James | Canyon Eisberg | 01:17 | ||
48. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:24 | ||
49. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 01:25 | ||
50. | IRIZAR Julen | Euskadi - Murias | 01:27 | ||
51. | KENWAY Adam | Vitus Pro Cycling | 01:27 | ||
52. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 01:28 | ||
53. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 01:40 | ||
54. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 01:44 | ||
55. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 02:08 | ||
56. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 02:14 | ||
57. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:18 | ||
58. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 02:18 | ||
59. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 02:24 | ||
60. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 02:24 | ||
61. | WALKER Joey | Veľká Británia | 02:24 | ||
62. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 02:24 | ||
63. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 02:57 | ||
64. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 03:21 | ||
65. | GODON Dorian | Cofidis, Solutions Crédits | 03:21 | ||
66. | LIZDE Seid | Holdsworth Pro Racing | 03:21 | ||
67. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 03:46 | ||
68. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 04:10 | ||
69. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 04:10 | ||
70. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 04:10 | ||
71. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:37 | ||
72. | SCOTT Jacob | One Pro Cycling | 04:42 | ||
73. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 04:48 | ||
74. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 05:10 | ||
75. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 05:32 | ||
76. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 06:40 | ||
77. | TANFIELD Harry | Canyon Eisberg | 09:18 | ||
78. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 09:29 | ||
79. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 09:34 | ||
80. | HORTON Tobyn | Madison Genesis | 09:35 | ||
81. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 09:36 | ||
82. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 09:37 | ||
83. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 09:37 | ||
84. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 09:37 | ||
85. | MCCARTHY Robert-jon | JLT Condor | 09:37 | ||
86. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 09:37 | ||
87. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 09:37 | ||
88. | DOWNING Russell | Holdsworth Pro Racing | 09:37 | ||
89. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 09:37 | ||
90. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 09:37 | ||
91. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 09:37 | ||
92. | HUNT Joshua | Vitus Pro Cycling | 09:37 | ||
93. | MAZZONE Leon | Holdsworth Pro Racing | 09:37 | ||
94. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 09:37 | ||
95. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 09:37 | ||
96. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 09:37 | ||
97. | VERMOTE Julien | Dimension Data for Qhubeka | 09:37 | ||
98. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 09:37 | ||
99. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 09:37 | ||
100. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 09:37 | ||
101. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 09:37 | ||
102. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 09:37 | ||
103. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 09:37 | ||
104. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 09:37 | ||
105. | ARISTI Mikel | Euskadi - Murias | 09:37 | ||
106. | STANNARD Ian | Team Sky | 09:37 | ||
107. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 09:37 | ||
108. | TULIK Angelo | Direct Energie | 09:56 | ||
109. | KORSAETH Truls | Astana Pro Team | 09:57 | ||
110. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 09:59 | ||
111. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 10:23 | ||
112. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 10:59 | ||
113. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 11:12 | ||
114. | WALSH Ben | Vitus Pro Cycling | 11:35 | ||
115. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 14:39 | ||
116. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 19:37 | ||
117. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 19:37 | ||
118. | WOOD Oliver | JLT Condor | 20:51 | ||
119. | JONES Harrison | Vitus Pro Cycling | 20:51 | ||
120. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 20:51 | ||
121. | AMORES Julio Alberto | Vitus Pro Cycling | 20:51 | ||
122. | MCKENNA Sean | Holdsworth Pro Racing | 20:51 | ||
123. | GULLEN James | JLT Condor | 20:51 | ||
124. | PYM George | Madison Genesis | 21:02 | ||
125. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 21:24 | ||
126. | DAVIES Liam | Vitus Pro Cycling | 26:48 |
3. | 5.5. | Richmond > Scarborough | 181 km | Walscheid |
profil etapy, 1448 nastúpaných metrov (© tour-de-yorkshire.co.uk) |
Tretí deň na krátkom britskom etapáku bol o niečo jednoduchší ako ten druhý. Cyklisti totiž nastúpali o 315 výškových metrov menej. Aj finiš bol oproti včerajšku prívetivejší. Predpoklady hovorili o tom, že by sa dnes mohli tešiť z víťazstva šprintéri, ale trasa skôr vyhovovala klasikárom akým je Greg Van Avermaet. Belgičan však ani dnes vyhrať nedokázal. Podarilo sa to rýchliku z tímu Sunweb Maxovi Walscheidovi, pre ktorého to bol siedmy triumf v kariére.
Počasie zostalo naladené na rovnakej vlne ako tomu bolo včera. Slnko a príjemných 20 stupňov museli potešiť každého pretekára, ktorý sa dnes vydal do boja. Dej tretej etapy bol skoro totožný ako príbeh tej druhej. Hneď na začiatku sa vyformoval prvý päťčlenný únik, v ktorom boli Pete Williams z One Pro Cycling, Jonathan McEvoy z Madison Genesis, Robbert De Greef z celku Roompot, Mathias Le Turnier z Cofidisu a Adam Kenway z Vitus Pro Cycling. Ich maximálny náskok bol takmer tri minúty, ale ich púť sa skončila 36 km pred cieľom.
Potom sme sledovali niekoľko ďalších nástupov, ale hlavný balík nikomu neumožnil ujsť na viac ako 20 sekúnd. Atakovať skúšali aj známe mená, napríklad Ian Stannard zo Sky a Sylvain Chavanel z Direct Energie, no neúspešne. Druhý menovaný však dlho odolával a pelotón ho pohltil až v úplne posledných metroch. Na rad tak prišiel špurt, v ktorom sa predviedol v najlepšom svetle Max Walscheid (Sunweb), ktorý pokoril včerajšieho víťaza Magnusa Nielsena z Astany. Tretia pozícia v cieli tretej etapy patrila Jonovi Aberasturimu z celku Euskadi - Murias.
V celkovom poradí nastali len minimálne zmeny. Magnus Nielsen (Astana) vôbec nemusí smútiť, veď vďaka druhému miestu zväčšil svoj náskok v čele o ďalších šesť sekúnd. Rozdiel medzi ním a priebežne druhým Gregom Van Avermaetom (BMC) je tak desať sekúnd. Tretí zostal Eduard Prades (Euskadi - Murias) so stratou dvanástich sekúnd. Tretia etapa určite nepotešila Marka Cavendisha (Dimension Data). Ten nielenže opäť nešpurtoval, dokonca prišiel do cieľa až dve minúty za hlavným balíkom. Brit si tak opäť prežil menšiu tragédiu.
Výsledky | ||||||||
1. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 4:10:27 | 14 | ||||
2. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 | 3 | ||||
4. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | |||||
5. | MCCARTHY Robert-jon | JLT Condor | 00:00 | |||||
6. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 00:00 |
7. | TEUNISSEN Mike | Team Sunweb | 00:00 | ||
8. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:00 | ||
9. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 00:00 | ||
10. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:00 | ||
11. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
12. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
13. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
14. | GODON Dorian | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
15. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
16. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
17. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 00:00 | ||
18. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
19. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
20. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
21. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:00 | ||
22. | LOWSLEY WILLIAMS James | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
23. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
24. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:00 | ||
25. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:00 | ||
26. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 00:00 | ||
27. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:00 | ||
28. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 00:00 | ||
29. | SHAW James | Veľká Británia | 00:00 | ||
30. | BARTHE Cyril | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
31. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
32. | PIDCOCK Thomas | Veľká Británia | 00:00 | ||
33. | WOOD Oliver | JLT Condor | 00:00 | ||
34. | BIBBY Ian | JLT Condor | 00:00 | ||
35. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 00:00 | ||
36. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
37. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:00 | ||
38. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
39. | DUNBAR Edward | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
40. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
41. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
42. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:00 | ||
43. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
44. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
45. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 00:00 | ||
46. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
47. | GULLEN James | JLT Condor | 00:00 | ||
48. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
49. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
50. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:00 | ||
51. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 00:00 | ||
52. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:00 | ||
53. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:00 | ||
54. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:00 | ||
55. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 00:00 | ||
56. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
57. | WALKER Joey | Veľká Británia | 00:00 | ||
58. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 00:00 | ||
59. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 00:00 | ||
60. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 00:00 | ||
61. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
62. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:00 | ||
63. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 00:00 | ||
64. | LAVERACK Edward | JLT Condor | 00:00 | ||
65. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
66. | SCOTT Jacob | One Pro Cycling | 00:00 | ||
67. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
68. | TANFIELD Harry | Canyon Eisberg | 00:00 | ||
69. | DOULL Owain | Team Sky | 00:00 | ||
70. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
71. | CUMING Michael | Madison Genesis | 00:00 | ||
72. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:13 | ||
73. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 00:27 | ||
74. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:36 | ||
75. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 00:48 | ||
76. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 00:56 | ||
77. | JONES Harrison | Vitus Pro Cycling | 00:59 | ||
78. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 01:10 | ||
79. | WALSH Ben | Vitus Pro Cycling | 01:12 | ||
80. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 01:34 | ||
81. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 01:49 | ||
82. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 01:49 | ||
83. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 01:49 | ||
84. | HUNT Joshua | Vitus Pro Cycling | 01:49 | ||
85. | HORTON Tobyn | Madison Genesis | 01:49 | ||
86. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 01:49 | ||
87. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 02:55 | ||
88. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 02:55 | ||
89. | TULIK Angelo | Direct Energie | 03:21 | ||
90. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 03:21 | ||
91. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 04:23 | ||
92. | KENWAY Adam | Vitus Pro Cycling | 04:23 | ||
93. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 04:23 | ||
94. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 04:35 | ||
95. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 04:35 | ||
96. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 04:35 | ||
97. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 04:35 | ||
98. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 04:35 | ||
99. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 04:35 | ||
100. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 05:06 | ||
101. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 05:41 | ||
102. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 08:18 | ||
103. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:18 | ||
104. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 08:18 | ||
105. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:18 | ||
106. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 08:18 | ||
107. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 08:18 | ||
108. | MAZZONE Leon | Holdsworth Pro Racing | 08:18 | ||
109. | MCKENNA Sean | Holdsworth Pro Racing | 08:18 | ||
110. | AMORES Julio Alberto | Vitus Pro Cycling | 08:18 | ||
111. | DAVIES Liam | Vitus Pro Cycling | 08:18 | ||
112. | VERMOTE Julien | Dimension Data for Qhubeka | 08:18 | ||
113. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 08:18 | ||
114. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 08:18 | ||
115. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 08:18 | ||
116. | DOWNING Russell | Holdsworth Pro Racing | 08:18 | ||
117. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 08:18 | ||
118. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 08:18 | ||
119. | ARISTI Mikel | Euskadi - Murias | 08:18 | ||
120. | IRIZAR Julen | Euskadi - Murias | 08:18 | ||
121. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 08:18 | ||
122. | LIZDE Seid | Holdsworth Pro Racing | 08:18 | ||
123. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 08:18 | ||
124. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 08:18 | ||
125. | PYM George | Madison Genesis | 08:18 | ||
DNF | KORSAETH Truls | Astana Pro Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 11:44:02 | 3 | ||||
2. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:10 | |||||
3. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:12 | |||||
4. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:16 | |||||
5. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:21 | |||||
6. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:21 |
7. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:21 | ||
8. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:27 | ||
9. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:27 | ||
10. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:27 | ||
11. | DUNBAR Edward | Aqua Blue Sport | 00:29 | ||
12. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:29 | ||
13. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:29 | ||
14. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:29 | ||
15. | BIBBY Ian | JLT Condor | 00:29 | ||
16. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 00:35 | ||
17. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:39 | ||
18. | SHAW James | Veľká Británia | 00:41 | ||
19. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:41 | ||
20. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:41 | ||
21. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:44 | ||
22. | CUMING Michael | Madison Genesis | 00:46 | ||
23. | SLATER Alistair | JLT Condor | 00:47 | ||
24. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:47 | ||
25. | TEUNISSEN Mike | Team Sunweb | 00:47 | ||
26. | PIDCOCK Thomas | Veľká Británia | 00:47 | ||
27. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:47 | ||
28. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 00:47 | ||
29. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:53 | ||
30. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 00:55 | ||
31. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:55 | ||
32. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 00:55 | ||
33. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 00:55 | ||
34. | LAVERACK Edward | JLT Condor | 00:55 | ||
35. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 01:03 | ||
36. | DOULL Owain | Team Sky | 01:03 | ||
37. | BARTHE Cyril | Euskadi - Murias | 01:06 | ||
38. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 01:06 | ||
39. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 01:09 | ||
40. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 01:13 | ||
41. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 01:16 | ||
42. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 01:17 | ||
43. | LOWSLEY WILLIAMS James | Canyon Eisberg | 01:23 | ||
44. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:30 | ||
45. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 01:31 | ||
46. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 01:34 | ||
47. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 01:46 | ||
48. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 02:05 | ||
49. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:18 | ||
50. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 02:20 | ||
51. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 02:24 | ||
52. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 02:30 | ||
53. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 02:30 | ||
54. | WALKER Joey | Veľká Británia | 02:30 | ||
55. | GODON Dorian | Cofidis, Solutions Crédits | 03:27 | ||
56. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 03:27 | ||
57. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 03:51 | ||
58. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 03:52 | ||
59. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 04:03 | ||
60. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 04:16 | ||
61. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 04:16 | ||
62. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:43 | ||
63. | SCOTT Jacob | One Pro Cycling | 04:48 | ||
64. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 05:14 | ||
65. | KENWAY Adam | Vitus Pro Cycling | 05:52 | ||
66. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 07:12 | ||
67. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 08:11 | ||
68. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 08:35 | ||
69. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 08:51 | ||
70. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 08:53 | ||
71. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 09:05 | ||
72. | TANFIELD Harry | Canyon Eisberg | 09:24 | ||
73. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 09:29 | ||
74. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 09:33 | ||
75. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 09:39 | ||
76. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 09:42 | ||
77. | MCCARTHY Robert-jon | JLT Condor | 09:43 | ||
78. | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | 09:43 | ||
79. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 09:43 | ||
80. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 09:43 | ||
81. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 09:43 | ||
82. | IRIZAR Julen | Euskadi - Murias | 09:51 | ||
83. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 10:05 | ||
84. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 10:08 | ||
85. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 10:10 | ||
86. | STANNARD Ian | Team Sky | 10:19 | ||
87. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 10:48 | ||
88. | HORTON Tobyn | Madison Genesis | 11:30 | ||
89. | HUNT Joshua | Vitus Pro Cycling | 11:32 | ||
90. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 11:32 | ||
91. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 11:32 | ||
92. | LIZDE Seid | Holdsworth Pro Racing | 11:45 | ||
93. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 12:38 | ||
94. | WALSH Ben | Vitus Pro Cycling | 12:53 | ||
95. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 13:01 | ||
96. | TULIK Angelo | Direct Energie | 13:23 | ||
97. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 14:18 | ||
98. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 14:18 | ||
99. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 15:16 | ||
100. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 15:53 | ||
101. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 16:11 | ||
102. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 18:01 | ||
103. | DOWNING Russell | Holdsworth Pro Racing | 18:01 | ||
104. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 18:01 | ||
105. | MAZZONE Leon | Holdsworth Pro Racing | 18:01 | ||
106. | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | 18:01 | ||
107. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 18:01 | ||
108. | VERMOTE Julien | Dimension Data for Qhubeka | 18:01 | ||
109. | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | 18:01 | ||
110. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 18:01 | ||
111. | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | 18:01 | ||
112. | ARISTI Mikel | Euskadi - Murias | 18:01 | ||
113. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 18:47 | ||
114. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 19:20 | ||
115. | WOOD Oliver | JLT Condor | 20:57 | ||
116. | GULLEN James | JLT Condor | 20:57 | ||
117. | JONES Harrison | Vitus Pro Cycling | 21:56 | ||
118. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 22:26 | ||
119. | ROWSELL Erick | Madison Genesis | 25:20 | ||
120. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 28:01 | ||
121. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 28:01 | ||
122. | MCKENNA Sean | Holdsworth Pro Racing | 29:15 | ||
123. | AMORES Julio Alberto | Vitus Pro Cycling | 29:15 | ||
124. | PYM George | Madison Genesis | 29:26 | ||
125. | DAVIES Liam | Vitus Pro Cycling | 35:12 |
4. | 6.5. | Halifax > Leeds | 190 km | Rossetto |
profil etapy, 2888 nastúpaných metrov (© tour-de-yorkshire.co.uk) |
Záverečný deň na Tour de Yorkshire priviedol pretekárov z Halifaxu do mesta Leeds. Kráľovská etapa bola tradične najťažšou skúškou, no zároveň to bola posledná šanca pre cyklistov ukázať sa, pobiť sa o etapové víťazstvo, ale aj urobiť niečo v celkovom poradí. Zápletiek tak bolo niekoľko a podobne ako počas predchádzajúcich dní aj dnes sme spoznali niekoľkých hrdinov. Jedným z nich bol Stéphane Rossetto z Cofidisu, ktorý doslova vybojoval tretie víťazstvo v kariére.
Už skúsený Francúz od úvodného hodnoteného kopca pokúšal pani šťastenu a tá sa počas celého dňa na neho prívetivo usmievala. Okrem nej mu polovicu dňa robil spoločnosť už iba Max Stedman z Canyon Eiserberg, ktorý Rossetta porazil na prvej a druhej vrchárskej prémii. Potom mu však došli sily a ďalšie štyri prémie tak opanoval jazdec Cofidisu. Za svoju snahu získal nielen etapové víťazstvo po dlhých štyroch rokoch, ale aj tričko pre najlepšieho vrchára a najbojovnejšieho jazdca dňa.
Veľké veci sa diali aj v boji o modré tričko. Astana totálne nezvládla svoju úlohu, veď už na méte 80 km pred cieľom ich bolo v hlavnom balíku len pár. To využili jazdci BMC, ktorí vedúceho Magnusa Nielsena odpárali v stúpaní Côte de Otley Chevin (1,4 km - 10,3 %). Potom sa americký celok poriadne oprel do pedálov pre svojho lídra Grega Van Avermaeta. Samotný Belgičan potvrdil svoju dominanciu v šprinte v skupine favoritov, kde sa bojovalo o šesť bonifikačných sekúnd. Tretie miesto pre seba získal Ian Bibby z JLT Condor.
Greg Van Avermaet (BMC) opäť ukázal svoju extratriedu a po zbabranej jari má aspoň nejakú náplasť pred ťažkým letom. Životného úspechu sa dočkal v Británii Eduard Prades (Euskadi - Murias), ktorý skončil na celkovom druhom mieste. Na to tretie sa dnes dostal líder Dimension Data Serge Pauwels. Úplne smutný nemusí byť ani Magnus Nielsen (Astana), ktorému zostalo zelené tričko. Najlepším vrchárom sa stal Stéphane Rossetto (Cofidis). Britský etapák tak opäť ukázal, že sa oplatí sledovať, veď o poriadne zápletky tu nie je núdza.
Výsledky | ||||||||
1. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 4:53:22 | 14 | ||||
2. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 00:34 | 5 | ||||
3. | BIBBY Ian | JLT Condor | 00:34 | 3 | ||||
4. | DUNBAR Edward | Aqua Blue Sport | 00:34 | |||||
5. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:34 | |||||
6. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:34 |
7. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:34 | ||
8. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:34 | ||
9. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:34 | ||
10. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:34 | ||
11. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:34 | ||
12. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 01:03 | ||
13. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 01:05 | ||
14. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 01:10 | ||
15. | TEUNISSEN Mike | Team Sunweb | 01:10 | ||
16. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 01:10 | ||
17. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:10 | ||
18. | SHAW James | Veľká Británia | 01:10 | ||
19. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 01:10 | ||
20. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 01:10 | ||
21. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 02:08 | ||
22. | LAVERACK Edward | JLT Condor | 02:11 | ||
23. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 02:11 | ||
24. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:11 | ||
25. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 02:11 | ||
26. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 02:11 | ||
27. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 02:11 | ||
28. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 02:11 | ||
29. | ORAM James | One Pro Cycling | 02:11 | ||
30. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 02:11 | ||
31. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 02:11 | ||
32. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 02:11 | ||
33. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 02:11 | ||
34. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 02:11 | ||
35. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 02:11 | ||
36. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 03:52 | ||
37. | DOULL Owain | Team Sky | 03:52 | ||
38. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 06:00 | ||
39. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 06:00 | ||
40. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 06:00 | ||
41. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 06:00 | ||
42. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 06:00 | ||
43. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 06:00 | ||
44. | BASSO Leonardo | Team Sky | 06:00 | ||
45. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 06:00 | ||
46. | STANNARD Ian | Team Sky | 06:00 | ||
47. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 06:00 | ||
48. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 07:10 | ||
49. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 07:10 | ||
50. | VERMOTE Julien | Dimension Data for Qhubeka | 07:10 | ||
51. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 07:10 | ||
52. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 07:10 | ||
53. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 07:10 | ||
54. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 07:10 | ||
55. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 07:10 | ||
56. | GODON Dorian | Cofidis, Solutions Crédits | 07:10 | ||
57. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 07:10 | ||
58. | TULIK Angelo | Direct Energie | 07:16 | ||
59. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 07:56 | ||
60. | LOWSLEY WILLIAMS James | Canyon Eisberg | 07:56 | ||
61. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 11:09 | ||
62. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 11:09 | ||
63. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 11:09 | ||
64. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 11:09 | ||
65. | GULLEN James | JLT Condor | 11:09 | ||
66. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 11:09 | ||
67. | CUMING Michael | Madison Genesis | 11:09 | ||
68. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 11:09 | ||
69. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 11:09 | ||
70. | AMORES Julio Alberto | Vitus Pro Cycling | 11:09 | ||
71. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 11:09 | ||
72. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 11:09 | ||
73. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 11:09 | ||
74. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 11:09 | ||
75. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 11:09 | ||
76. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 11:09 | ||
77. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 11:09 | ||
78. | SCOTT Jacob | One Pro Cycling | 11:09 | ||
79. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 11:09 | ||
80. | JONES Harrison | Vitus Pro Cycling | 13:22 | ||
81. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 13:22 | ||
82. | WOOD Oliver | JLT Condor | 13:22 | ||
83. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 13:22 | ||
84. | DAVIES Liam | Vitus Pro Cycling | 13:22 | ||
85. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 13:22 | ||
86. | PYM George | Madison Genesis | 13:25 | ||
87. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 13:25 | ||
88. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 18:22 | ||
89. | PIDCOCK Thomas | Veľká Británia | 18:34 | ||
90. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 28:39 | ||
91. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 28:39 | ||
92. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 28:39 | ||
93. | HUNT Joshua | Vitus Pro Cycling | 28:39 | ||
94. | MAZZONE Leon | Holdsworth Pro Racing | 28:39 | ||
95. | MCCARTHY Robert-jon | JLT Condor | 28:39 | ||
96. | MCKENNA Sean | Holdsworth Pro Racing | 28:39 | ||
97. | DOWNING Russell | Holdsworth Pro Racing | 28:39 | ||
98. | LIEPINS Emils | One Pro Cycling | 31:47 | ||
DNS | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | neštart. | ||
DNS | ROWSELL Erick | Madison Genesis | neštart. | ||
HD. | TANFIELD Harry | Canyon Eisberg | 31:47 | ||
DNF | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | odstúpil | ||
DNF | ARISTI Mikel | Euskadi - Murias | odstúpil | ||
DNF | BARTHE Cyril | Euskadi - Murias | odstúpil | ||
DNF | BLYTHE Adam | Aqua Blue Sport | odstúpil | ||
DNF | CAVENDISH Mark | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | CORNU Jeremy | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | GARDIAS Dexter | Canyon Eisberg | odstúpil | ||
DNF | HORTON Tobyn | Madison Genesis | odstúpil | ||
DNF | IRIZAR Julen | Euskadi - Murias | odstúpil | ||
DNF | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | KENWAY Adam | Vitus Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | LIZDE Seid | Holdsworth Pro Racing | odstúpil | ||
DNF | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | MOSER Moreno | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | NAULEAU Bryan | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | RENSHAW Mark | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | SLATER Alistair | JLT Condor | odstúpil | ||
DNF | WALKER Joey | Veľká Británia | odstúpil | ||
DNF | WALSH Ben | Vitus Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team | 16:38:00 | 125 | ||||
2. | PRADES Eduard | Euskadi - Murias | 00:09 | 85 | ||||
3. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:14 | 70 | ||||
4. | KIŠERLOVSKI Robert | Kaťuša - Alpecin | 00:19 | 60 | ||||
5. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:19 | 50 | ||||
6. | BIBBY Ian | JLT Condor | 00:23 | 40 |
7. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:25 | 35 | |
8. | DUNBAR Edward | Aqua Blue Sport | 00:27 | 30 | |
9. | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 00:37 | 25 | |
10. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:39 | 20 | |
11. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:50 | 15 | |
12. | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 00:53 | 10 | |
13. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 01:09 | 5 | |
14. | SHAW James | Veľká Británia | 01:15 | 5 | |
15. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 01:21 | 5 | |
16. | TEUNISSEN Mike | Team Sunweb | 01:21 | 3 | |
17. | BRADBURY Edmund | JLT Condor | 01:29 | 3 | |
18. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:29 | 3 | |
19. | CORT NIELSEN Magnus | Astana Pro Team | 01:35 | 3 | |
20. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 01:50 | 3 | |
21. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 02:01 | 3 | |
22. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 02:04 | 3 | |
23. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:04 | 3 | |
24. | ORAM James | One Pro Cycling | 02:16 | 3 | |
25. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 02:19 | 3 | |
26. | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 02:22 | ||
27. | LAVERACK Edward | JLT Condor | 02:30 | ||
28. | MCCORMICK Hayden | One Pro Cycling | 02:44 | ||
29. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 02:48 | ||
30. | HOLLENSTEIN Reto | Kaťuša - Alpecin | 02:52 | ||
31. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 03:21 | ||
32. | DOULL Owain | Team Sky | 04:19 | ||
33. | SWIFT Ben | Veľká Británia | 04:47 | ||
34. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 05:38 | ||
35. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 05:51 | ||
36. | BASSO Leonardo | Team Sky | 06:11 | ||
37. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 06:17 | ||
38. | WILLIAMS Peter | One Pro Cycling | 06:19 | ||
39. | HANDLEY Richard | Madison Genesis | 06:19 | ||
40. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 07:01 | ||
41. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 07:37 | ||
42. | WRIGHT Alfred | Veľká Británia | 07:54 | ||
43. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 07:54 | ||
44. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 08:39 | ||
45. | LOWSLEY WILLIAMS James | Canyon Eisberg | 08:43 | ||
46. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 08:51 | ||
47. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:52 | ||
48. | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 09:15 | ||
49. | GODON Dorian | Cofidis, Solutions Crédits | 10:01 | ||
50. | MCEVOY Jonathan | Madison Genesis | 10:38 | ||
51. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 11:17 | ||
52. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 11:17 | ||
53. | CUMING Michael | Madison Genesis | 11:19 | ||
54. | SWIFT Connor | Madison Genesis | 12:07 | ||
55. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 12:36 | ||
56. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 14:25 | ||
57. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 14:49 | ||
58. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 15:09 | ||
59. | SCOTT Jacob | One Pro Cycling | 15:21 | ||
60. | STANNARD Ian | Team Sky | 15:43 | ||
61. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 16:25 | ||
62. | DAVIES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 16:42 | ||
63. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 18:06 | ||
64. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 18:06 | ||
65. | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 18:44 | ||
66. | PIDCOCK Thomas | Veľká Británia | 18:45 | ||
67. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 19:08 | ||
68. | STEDMAN Maximilian | Canyon Eisberg | 19:24 | ||
69. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 19:24 | ||
70. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 20:02 | ||
71. | TULIK Angelo | Direct Energie | 20:03 | ||
72. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 20:16 | ||
73. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 20:16 | ||
74. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 21:21 | ||
75. | MATHIS Marco | Kaťuša - Alpecin | 23:11 | ||
76. | VERMOTE Julien | Dimension Data for Qhubeka | 24:35 | ||
77. | CHETOUT Loïc | Cofidis, Solutions Crédits | 24:51 | ||
78. | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 27:19 | ||
79. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 28:02 | ||
80. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data for Qhubeka | 28:34 | ||
81. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 29:53 | ||
82. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 30:47 | ||
83. | CULLAIGH Gabriel | Veľká Británia | 31:30 | ||
84. | GULLEN James | JLT Condor | 31:30 | ||
85. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 31:33 | ||
86. | WOOD Oliver | JLT Condor | 33:43 | ||
87. | JONES Harrison | Vitus Pro Cycling | 34:42 | ||
88. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 37:42 | ||
89. | MCCARTHY Robert-jon | JLT Condor | 37:46 | ||
90. | HUNT Joshua | Vitus Pro Cycling | 39:35 | ||
91. | AMORES Julio Alberto | Vitus Pro Cycling | 39:48 | ||
92. | PYM George | Madison Genesis | 42:15 | ||
93. | DOWNING Russell | Holdsworth Pro Racing | 46:04 | ||
94. | TENNANT Andrew | Canyon Eisberg | 46:04 | ||
95. | MAZZONE Leon | Holdsworth Pro Racing | 46:04 | ||
96. | DAVIES Liam | Vitus Pro Cycling | 47:58 | ||
97. | MCKENNA Sean | Holdsworth Pro Racing | 57:18 |