1. 2.9. rovinata etapa ciel rovina Pembrey Park > Newport 175 km Greipel
2. 3.9. zvlnena etapa ciel rovina Cranbrook > Barnstaple 175 km Meyer
3. 4.9. zvlnena etapa ciel rovina Bristol > Bristol 128 km Alaphilippe
4. 5.9. rovinata etapa ciel rovina Nuneaton > Leamington Spa 183 km Greipel
5. 6.9. rovinata etapa ciel rovina Cockemouth > Whinlatter Pass 14 km Lotto Jumbo
6. 7.9. zvlnena etapa ciel rovina Barrow > Whinlatter Pass 168 km Poels
7. 8.9. rovinata etapa ciel rovina West Bridgeford > Mansfield 216 km Stannard
8. 9.9. rovinata etapa ciel rovina Londýn > Londýn 77 km Ewan
 
 
Krátke preview pretekov:
Cestná cyklista zažíva vo Veľkej Británii zlatý vek. Nehovoria o tom len úspechy cyklistov z tejto krajiny na Tour de France a iných Grand Tours, ale tiež čoraz populárnejšie osemdňové preteky Tour of Britain. Tie sú často považované za podujatie, kde prichádzajú pretekári vyladiť formu na svetový šampionát a aj preto v tomto roku organizátori zvolili náročnejšie etapy. Až tri majú profil zvlnený a na ich trasách sa nachádzajú tvrdé a ťažké stúpania, no tie nájdeme tiež v rovinatých etapách. Chýbať nebude ani časovka, ktorá každoročne ponúka atraktívne súboje a svoje miesto v itenerári pretekov si preto zaslúži. Zmení sa však jej charakter, po minuloročnej rovinke budú cyklisti v súboji s chronometrom skoro neustále stúpať. V boji o celkové víťazstvo zohrajú kľúčovú rolu aj tretia a šiesta etapa, ktoré budú končiť na kopcoch.
 
Každoročne na Tour of Britain zavíta veľké britské meno. V minulosti to bol predovšetkým Mark Cavendish, ozdobou domáceho etapáku budú tentokrát Geraint Thomas a Chris Froome, veľkí britskí hrdinovia. Ich najväčším vyzývateľom v boji o celkové víťazstvo bude Julian Alaphilippe, ktorý svoje vrchárske kvality potvrdil práve na Starej dáme a kopčeky, ktoré budú v tohtoročnej edícii pretekov Okolo Británie sú šité na jeho mieru. Do boja o celkovú klasifikáciu budú chcieť zasiahnuť aj Maximilian Schachmann, Primož Roglič alebo Bob Jungels. Kvôli náročnosti podujatia do Británie nezavítali veľké šprintérske mená. Tie uprednostnili víkendové, jednoduchšie, klasiky. Najrýchlejšími mužmi v pelotóne budú preto André Greipel s Calebom Ewanom a Fernandom Gaviriom. Potrápiť sa ich bude snažiť domáce eso ako Adam Blythe či vychádzajúce klenoty svetovej cyklistiky.
 
 

Tour of Britain 2018 - 1. etapa, nedeľa 2. septembra

1. 2.9. rovinata etapa ciel rovina Pembrey Park > Newport 175 km Greipel
 
etapa 1
profil etapy, 1569 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk)
 
 
Úvodný deň na podujatí Okolo Británie napísal poriadne zaujímavý a dramatický príbeh so šťastným koncom pre Andrého Greipela. Skoro celú etapu sa vpredu vetrali šiesti pretekári, z ktorých v čele najdlhšie vydržal Rory Townsend z Canyon Eiserberg. Poriadna prestrelka nastala až potom, keď pelotón dobehol osamoteného cyklistu. Townsend sa stal súčasťou hlavného balíka na méte desať kilometrov pred páskou. 
 
Na posledných kilometroch vyskúšali útočiť nielen Geraint Thomas, ale predovšetkým hladní po úspechu boli jazdci Quick-Stepu Floors. Britskí fanúšikovia tak na vlastné oči mohli vidieť schopnosti Juliana Alaphilippa a Boba Jungelsa. Posledne menovaný dokonca ešte päť kilometrov pred cieľom poriadne komplikoval situáciu šprintérskym tímom, no tie ho a jeho kumpánov dobehli presne pod flamme rouge. Do boja o víťazstvo v prvom dni tak mohli zasiahnuť špurtéri, spomedzi ktorých bol najrýchlejším nestarnúci borec z Nemecka. 
 
 
greipel 18 triumf detail britainf
André Greipel s výhrou v etape (© SweetSpot)
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Andrého Greipela (víťaz)
"Som šťastný, že som znova zvíťazil. Je vždy prestížne vyhrať tu etapu a ak vyhráte prvý deň, váš týždeň je zachránený. Gaviria šiel úplne zozadu - to sa mu podarilo, dobrá práca. Vedel som, že bude preňho ťažké byť vpredu a svoj šprint som načasoval perfektne."
 
 
Výsledky
1. GREIPEL André link ikonka Lotto Soudal link ikonka 4:00:54 20
2. EWAN Caleb link ikonka Mitchelton - Scott link ikonka 00:00 10
3. GAVIRIA Fernando link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 00:00 5
4. CULLAIGH Gabriel Team Wiggins 00:00  
5. ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team link ikonka 00:00  
6. PASQUALON Andrea Wanty - Groupe Gobert 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 

Tour of Britain 2018 - 2. etapa, pondelok 3. septembra

2. 3.9. zvlnena etapa ciel rovina Cranbrook > Barnstaple 175 km Meyer
 
etapa 2
profil etapy, 2319 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk)
 
 
Typicky britské počasie ovplyvnilo priebeh druhej etapy a skomplikovalo cyklistom cestu do cieľa. V závere sme tak sledovali poriadnu divočinu nielen na nebi, ale aj na trati. Celodenný únik naháňala skupina prenasledovateľov vytvorená z niektorých adeptov na celkové víťazstvo, tých zase prenasledoval rozpálený pelotón. K etapové vavrínu sa nakoniec dostal Cameron Meyer z Mitcheltonu - Scott, ktorý si na konto pripísal už deviate profesionálne víťazstvo. 
 
S ním do záverečného kilometra zostal len Alessandro Tonelli z Bardiani - CSF, ale taliansky pretekár už nemal sily na to pobiť sa o etapové víťazstvo a musel sa tak uspokojiť s druhou pozíciou. Aj tá mu však stačila k tomu, aby sa dostal do priebežného čela, hoci má na vlas rovnaký čas ako dnešný víťaz. Veľmi zaujímavú bitku dnes rozpútali tiež Julian Alaphilippe a Bob Jungels z Quick-Stepu Floors, Primož Roglič z Lotto NL - Jumbo, Wout Poels zo Sky a Patrick Bevin z BMC Racing Team, ktorí na ostatných súperov dokázali získať nejaký čas. 
 
 
meyer 18 triumf britaniaf
Triumf Camerona Meyera (© SweetSpot)
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Camerona Meyera (víťaz)
"Bol som tu pred šiestimi alebo siedmimi rokmi a na poslednom kiloemtri ma chytili. Teraz som dúfal, že nebudem prežívať déjà vu. Som rád, že som vytrval a zvíťazil. Bol to ťažký štart a rozdelilo sa to do dvoch skupín. Na svoj únik som si vybral moment, kedy už na čele boli štyria jazdci a s nimi som šiel do brejku. Celý deň bol protivietor a pršalo, no na konci to boli super cyklistické preteky. Bolo napínavé finišovať týmto spôsobom - zdvihnúť ruky do vzduchu bolo dosť cool. Je to trochu šok a prekvapenie. V šprintérskych etapách to bude o Calebovi Ewanovi a uvidíme, čo môžem ja spraviť počas zvyšných etáp."
 
 
Výsledky
1. MEYER Cameron Mitchelton - Scott link ikonka 4:14:46 20
2. TONELLI Alessandro Bardiani - CSF 00:01 10
3. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 00:02 5
4. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 00:02  
5. SÜTTERLIN Jasha Movistar Team link ikonka 00:02  
6. ROGLIČ Primož link ikonka Team LottoNL - Jumbo link ikonka 00:02  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. TONELLI Alessandro Bardiani - CSF 8:15:30 5
2. MEYER Cameron Mitchelton - Scott link ikonka 00:00  
3. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 00:08  
4. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:12  
5. SÜTTERLIN Jasha Movistar Team link ikonka 00:12  
6. HAMILTON Chris Team Sunweb link ikonka 00:12  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 

Tour of Britain 2018 - 3. etapa, utorok 4. septembra

3. 4.9. zvlnena etapa ciel rovina Bristol > Bristol 128 km Alaphilippe
 
etapa 3
profil etapy, 1359 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk)
 
 
Na Okolo Británie cyklisti absolvovali doposiaľ najkratšiu etapu. Hlavne preto tímy ako Quick-Step Floors a Sky nepúšťali dva vytvorené úniky príliš ďaleko. Prvý, šesťčlenný, v ktorom to skúšal aj André Greipel z Lotto Soudal, pelotón dobehol presne v polovici dňa. Potom sa podarilo ujsť Tonymu Martinovi z Kaťuše - Alpecin a ďalším trom pretekárom, no ani oni to do cieľa nedotiahli. Na posledných kilometroch skúšal svoje šťastie aj Bob Jungels z Quick-Stepu Floors, ktorý na malú chvíľku rozdelil pelotón na viac skupín. 
 
Domáci Sky však išli vysoké tempo počas celého dňa, zvládli aj túto situáciu a hlavne vďaka nim v závere etapy došlo na hromadný dojazd. V ňom mali prevahu klasikári pred šprintérmi, keďže sa šprintovalo do mierneho kopca. Víťazstvo na svoju stranu vybojoval Julian Alaphilippe, ktorý sa v GC dostal už na tretie miesto. Pozíciu priebežného lídra bude zajtra obhajovať Patrick Bevin z BMC Racing Team, ktorý dnes finišoval druhý. Alessandro Tonelli z Bardiani - CSF, ktorý dnes nosil zelené tričko, v záverečnom krátkom stúpaní stratil takmer minútu.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Juliana Alaphilippa (víťaz)
"Som veľmi šťastný, keď vyhráme, ale dnes to bolo špeciálne, pretože sme to skúšali od začiatku pretekov. Dnes bola na to dobrá príležitosť. Tím pracoval skvele, celý deň kontrolovali etapu - hlavne vo finále. S Bobom Jungelsom sme skúšali buď atakovať, alebo ísť do šprintu so mnou. Na konci mi vytvoril perfektný vláčik. Som veľmi rád, že som zavŕšil úsilie tímu s príjemným víťazstvom."
 
 
Výsledky
1. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 2:47:41 20
2. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 00:00 10
3. LIEPINS Emils One Pro Cycling 00:00 5
4. HAYTER Ethan Veľká Británia 00:00  
5. DE BUYST Jasper Lotto Soudal link ikonka 00:00  
6. SWIFT Connor Madison Genesis 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 11:03:11 5
2. MEYER Cameron Mitchelton - Scott link ikonka 00:00  
3. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 00:02  
4. SÜTTERLIN Jasha Movistar Team link ikonka 00:12  
5. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:12  
6. HAMILTON Chris Team Sunweb link ikonka 00:12  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 

Tour of Britain 2018 - 4. etapa, streda 5. septembra

4. 5.9. rovinata etapa ciel rovina Nuneaton > Leamington Spa 183 km Greipel
 
etapa 4
profil etapy, 1693 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk)
 
 
Štvrtá etapa na Tour of Britain bola hodnotená ako rovinatá a preto sa očakávalo, že v závere dňa sa o víťazstvo pobijú najrýchlejší muži v pelotóne. Proti však boli jazdci v celodennom úniku, ktorí sa bez boja vzdať nechceli a dlho odolávali tlaku zo strany šprintérskych tímov. Hlavný balík utečencov dobehol iba štyri kilometre pred páskou a tak sa predpovede naplnili. V záverečnom špurte konkurentov prevalcoval André Greipel, ktorý v Británii zaznamenal už druhé etapové prvenstvo.
 
Dnešný deň bol pre favoritov na celkové víťazstvo len transportným. Žiadne útoky spomedzi nich neprišli a preto sa nezmenil ani držiteľ zeleného trička. V zajtrajšej tímovej časovke bude pozíciu lídra brániť BMC Racing Team a Patrick Bevin, ktorého budú chcieť vyzliecť Mitchelton - Scott a Quick-Step Floors. Cameron Meyer po dnešku stráca na cyklistu z Nového Zélandu len štyri sekundy, Julian Alaphilippe šesť.   
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Andrého Greipela (víťaz)
"Samozrejme, bolo dôležité mať v poslednej zákrute dobrú pozíciu. Ostatní chlapi veľmi dobre pracovali na tom, aby ma tam udržali, pretože to bolo chaotické. Jasper De Buyst bol veľmi silná podpora. Bolo mi jasné, že to bude dlhý šprint, ale v zákrute som dupol na plyn a vyšlo to perfektne. Ak nie ste v zákrute vpredu, je obtiažnejšie šprintovať po svojom. Mal som nejaké problémy s mojím sedlom - bolo to nepohodlné. Všetci vedeli, že to dnes aj tak bude hromadný dojazd a so šesť-člennými tímami bude ťažké dostať sa do úniku. My sme mali len päť jazdcov, ale Jens Keukeleire silno jazdil v čele. Sme veľmi potešení ďalším víťazstvom na Tour of Britain."
 
 
Výsledky
1. GREIPEL André link ikonka Lotto Soudal link ikonka 4:22:04 20
2. MODOLO Sacha EF Education First - Drapac link ikonka 00:00 10
3. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 00:00 5
4. ZABEL Rick Kaťuša - Alpecin link ikonka 00:00  
5. BARBERO Carlos Movistar Team link ikonka 00:00  
6. LIEPIņš Emīls One Pro Cycling 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 15:25:11 5
2. MEYER Cameron Mitchelton - Scott link ikonka 00:04  
3. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 00:06  
4. SÜTTERLIN Jasha Movistar Team link ikonka 00:16  
5. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:16  
6. HAMILTON Chris Team Sunweb link ikonka 00:16  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 

Tour of Britain 2018 - 5. etapa, štvrtok 6. septembra

5. 6.9. rovinata etapa ciel rovina Cockemouth > Whinlatter Pass 14 km Lotto Jumbo
 
etapa 5
profil etapy, 345 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk)
 
 
Len štrnásť kilometrov. Toľko merala dnešná tímová časovka na Okolo Británie, ktorá mala výrazne prehovoriť do boja o celkové víťazstvo. Profil trasy bol mierne členitý, pretekári takmer celý deň museli stúpať. Veľmi kvalitnú zostavu na toto podujatie poslali Holanďania z LottoNL-Jumbo, v cieli druhému Quick-Stepu Floors nadelili až šestnásť sekúnd. Ich líder, Primož Roglič, mohol na konci dňa skákať od radosti. Dostal sa na priebežné prvé miesto. Tretí skončili pretekári Kaťuše - Alpecin.
 
Tímový súboj s chronometrom nevyšiel domácemu Sky. Briti stratili 26 sekúnd. Úplný prepadák zažili aj v BMC Racing Team, čo mrzí hlavne Patricka Bevina, alebo aj v Mitcheltone - Scott. Úplne najhoršie si spomedzi World Tour tímov viedli jazdci EF Education First - Drapac. Aj napriek tomu, že v ich zostave nechýbal dobrý časovkár, Taylor Phinney, skončil americký celok na beznádejnom poslednom mieste.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Primoža Rogliča (líder GC)
"Všetci sme šťastní. Je neskutočné, že sme vyhrali. Je to špeciálny moment pre nás. Ísť na víťazstvo dnes nebolo naším veľkým cieľom. Chceli sme len zajazdiť dobrú tímovú časovku a tak sme aj urobili. To malo za následok, že máme líderský dres a v nasledujúcich dňoch sa pokúsime ho udržať. Na stúpaní sme museli medzi sebou komunikovať, lebo to bolo ťažké a bolo treba prekročiť čiaru so štyrmi kolegami. Každý jeden z nich odviedol dobrú prácu. A výsledok je tento dres, čo je fakt príjemné."
 
 
Výsledky tímovej časovky:
1. Lotto - Jumbo 19:37
2. Quick-Step Floors +16
3. Kaťuša - Alpecin +20
4. Tím Sky +26
5. Tím BMC +40
6. Mitchelton - Scott +54
7. Sunweb +1:06
8. Direct Energie +1:10
9. Wanty Groupe +1:18
10. Veľká Británia +1:18
 
 

Tour of Britain 2018 - 6. etapa, piatok 7. septembra

6. 7.9. zvlnena etapa ciel rovina Barrow > Whinlatter Pass 168 km Poels
 
etapa 6
profil etapy, 2246 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk)
 
 
Ďalší dažďový deň majú za sebou pretekári na Okolo Británie, ktorý radikálne zmenil poradie v celkovej klasifikácii. Dnes čakal cyklistov najnáročnejší dojazd v tohtoročnej edícii podujatia. Šiesta etapa končila na kopci, ktorého priemerný sklon bol len sedem percent, no v najprudších pasážach, tesne pred cieľovou páskou, mal až osemnásť percent. Práve tu sa zohrala dramatická bitka nielen o etapu, ale aj o celkové prvenstvo.
 
Najprudšie miesta vo finálnom stúpaní využil na svoj atak Julian Alaphilippe z Quick-Stepu Floors, ktorý odpáral priebežne vedúceho Slovinca. Útok francúzskeho cyklistu v prvotnom okamihu zachytil len Hugh Carthy z EF Education First – Drapac, no neskôr si k vedúcemu duu doskočil Wout Poels zo Sky. Bol to práve líder britského celku, ktorý mal v záverečných metroch najlepšie nohy a oboch konkurentov dokázal poraziť. Naopak Carthymu sily úplne došli, na posledných stovkách metrov nakúpil až dvanásť sekúnd.
 
Držiteľ zeleného dresu v dnešnej, možno najnáročnejšej, etape, Primož Roglič z tímu Lotto NL - Jumbo, záverečné stúpanie vôbec nezvládol. Do cieľa prišiel s mankom 32 sekúnd. Stratil tak priebežnú pozíciu lídra, na ktorej ho vystriedal Julian Alaphilippe. Polepšil si aj dnešný víťaz, Wout Poels, ktorý v GC momentálne okupuje druhú pozíciu a na zelený dres stráca 17 sekúnd. 
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Juliana Alaphilippa (líder GC)
"Bob sa pre mňa neuveriteľne obetoval, odviedol úžasnú prácu. V závere etapy som sa snažil útočiť, chcel som si vytvoriť nejaký odstup pred ostatnými, útočil som s ambíciou získať zelený dres. Wout Poels bol však v úplnej koncovke čerstvejší ako ja, takže vôbec nie som sklamaný z toho, že som etapu nevyhral."
 
 
Výsledky
1. POELS Wout Team Sky link ikonka 4:01:51 20
2. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 00:02 10
3. CARTHY Hugh EF Education First - Drapac link ikonka 00:12 5
4. HIVERT Jonathan Direct Energie 00:21  
5. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 00:21  
6. PIDCOCK Thomas Team Wiggins 00:21  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 19:46:54 5
2. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:17  
3. ROGLIČ Primož link ikonka Team LottoNL - Jumbo link ikonka 00:33  
4. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 00:46  
5. JUNGELS Bob Quick-Step Floors link ikonka 00:51  
6. SÜTTERLIN Jasha Movistar Team link ikonka 00:58  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 

Tour of Britain 2018 - 7. etapa, sobota 8. septembra

7. 8.9. rovinata etapa ciel rovina West Bridgeford > Mansfield 216 km Stannard
 
etapa 7
profil etapy, 1546 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk)
 
 
Dnes bol na programe Tour of Britain predposledný deň a zároveň predposledná šanca zviditeľniť sa. Podarilo sa to predovšetkým pretekárom v úniku, z ktorých vzišiel aj etapový víťaz. Bol ním domáci Ian Stannard z celku Sky. Skúsený Brit v záverečnej zvlnenej časti dokázal súperom odskočiť a náskok si udržal až do cieľa. Získal tak siedme profesionálne víťazstvo vo svojej kariére.
 
Z pohľadu celkovej klasifikácie bola siedma etapa veľmi pokojná. Favoriti na celkové prvenstvo prišli spolu do cieľa. V poslednom dni tak bude držať zelený dres, a najlepšie karty, Julian Alaphilippe z Quick-Stepu Floors. Druhý Wout Poels na neho po sobote stráca sedemnásť sekúnd, Primož Roglič ďalších šestnásť.   
 
 
Výsledky
1. STANNARD Ian Team Sky link ikonka 4:56:27 20
2. POLITT Nils Kaťuša - Alpecin link ikonka 00:59 10
3. CARBONI Giovanni Bardiani - CSF 03:09 5
4. MCNALLY Mark Wanty - Groupe Gobert 03:54  
5. LIEPIņš Emīls One Pro Cycling 04:04  
6. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 04:04  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 24:47:25 5
2. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:17  
3. ROGLIČ Primož link ikonka Team LottoNL - Jumbo link ikonka 00:33  
4. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 00:46  
5. JUNGELS Bob Quick-Step Floors link ikonka 00:51  
6. SÜTTERLIN Jasha Movistar Team link ikonka 00:58  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 

Tour of Britain 2018 - 8. etapa, nedeľa 9. septembra

8. 9.9. rovinata etapa ciel rovina Londýn > Londýn 77 km Ewan
 
etapa 8
profil etapy, 346 nastúpaných metrov (© tourofbritain.co.uk)
 
 
Po dvoch rokoch sa podujatie Okolo Británie vrátilo do Londýna. Podobne ako vtedy, aj teraz tu vrcholili preteky krátkou etapou tentokrát merajúcou len 77 kilometrov. Podľa predpokladov sa o ňu mali pobiť šprintéri a nakoniec sa tak stalo. Dramatickú koncovku pre seba získal Caleb Ewan. Austrálsky rýchlik si tak zaspomínal na rok 2016, kedy taktiež v Londýne nenašiel premožiteľa. Zároveň sa víťazne rozlúčil so svojim tímom, v drese ktorého zaznamenal neuveriteľných 29 profesionálnych víťazstiev.
 
Bláznivý záverečný deň, v ktorom sa pred domácimi divákmi ukazovali predovšetkým jazdci tímu Sky, hlavne Vasil Kirienka, no v úniku to skúsil na chvíľku aj Chris Froome, už zásadne neprehovoril do boja o zelený dres. Udržal ho a celkovým víťazom tohtoročnej edície sa stal Julian Alaphilippe, ktorý sa už budúci týždeň predstaví u nás, na Okolo Slovenska. Alaphilippe tak napodobnil počin, ktorý sa mu podaril pred dvomi rokmi, kedy sa stal celkovým víťazom Okolo Kalifornie.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Caleba Ewana (víťaz etapy)
"Toto sú posledné preteky v roku a posledné za môj tím, takže som veľmi chcel skončiť s dobrým výsledkom. Bol som mimoriadne motivovaný vyhrať a som šťastný, že som mal tú silu v nohách. Na konci to bolo veľmi hektické, takže som mal šťastie, že ma tím uviedol do skvelej pozície. Nie veľa jazdcov malo v závere vláčik, takže som si mohol vyberať kolesá, na ktoré sa zavesím. Mal som dobrý dojazd na pásku. Tento rok nebol dobrý, takže skončiť triumfom pre mňa veľa znamená. Do budúceho roka mi to dáva veľa sebadôvery."
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Juliana Alaphilippa (víťaz pretekov)
"Samozrejme, oslavujeme a máme skvelý pocit z víťazstva. Chcem si to užívať a poďakovať ešte raz kolegom, ktorí odviedli skvelú prácu celý týždeň, aby ma ochraňovali. Som veľmi hrdý na môj nový zárez. Dnes to tak ľahké nebolo, skôr rýchle a trochu nebezpečné. Bol som sústredený až do konca. Po Tour som mal prestávku, týždenné prázdniny a až potom som začal trénovať. Táto forma ma prekvapila a nečakal som, že tu vyhrám. Možno to bolo preto, lebo som čerstvý a mal som každý deň okolo seba výborný tím."
 
 
Výsledky
1. EWAN Caleb link ikonka Mitchelton - Scott link ikonka 1:38:33 20
2. GAVIRIA Fernando link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 00:00 10
3. GREIPEL André link ikonka Lotto Soudal link ikonka 00:00 5
4. PASQUALON Andrea Wanty - Groupe Gobert 00:00  
5. HAYTER Ethan Veľká Británia 00:00  
6. SMITH Dion Wanty - Groupe Gobert 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Konečné poradie pretekov
1. ALAPHILIPPE Julian link ikonka Quick-Step Floors link ikonka 26:25:58 200
2. POELS Wout Team Sky link ikonka 00:17 150
3. ROGLIČ Primož link ikonka Team LottoNL - Jumbo link ikonka 00:33 125
4. BEVIN Patrick BMC Racing Team link ikonka 00:42 100
5. JUNGELS Bob Quick-Step Floors link ikonka 00:51 85
6. SÜTTERLIN Jasha Movistar Team link ikonka 00:58 70
 
Zobraziť kompletné poradie