mcr sr 2018 banner
 
št 21.6. rovinata etapa 09:30   Karlove Vary > Karlove Vary 20 km Machálková
 
 
Program Spoločných MČR a SR v Karlových Varoch začal časovkou junioriek, kde odštartovalo šesť Sloveniek. Oproti vlaňajšej účasti desiatich je to menej, ale svoje určite zohrala aj vzdialenosť podujatia a reálne posúdenie svojich šancí. Podľa očkávania zvíťazila Petra Machálková, ktorá s časom 38:13 o 27 sekúnd zdolala svoju kolegyňu z CyS Akadémie Petra Sagana Radku Paulechovú. Bronz získala tak ako vlani Júlia Hrtánková z Finančného centra.
 
V porovnaní s Češkami by sa Machálková na pódium tesne nedostala, skončila by štvrtá.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Petry Machálkovej (majsterka SR)
"Trať bola náročná, po štarte dlhý kopec. Miestami fúkal vietor. Posledný zjazd bol trochu zatočený. Pred štartom som bola trochu nervózna, ale ako som odštartovala tak všetko opadlo a už som sa len sústredila na výkon. Našťastie to vyšlo a podarilo sa mi obhájiť titul. Som veľmi šťastná."
 
 
juniorky itt podium melicher
Pódium časovky junioriek (© Ján Melicher, jmphoto.sk / SZC / Cycling-Info.sk)
 
 
Výsledky
1. MACHÁLKOVÁ Petra
CyS - Akadémia Petra Sagana 38:13 3
2. PAULECHOVÁ Radka CyS - Akadémia Petra Sagana 00:27 2
3. HRTÁNKOVÁ Júlia
Finančné centrum Team 01:26 1
4. HORVÁTHOVÁ Hana PROefekt team 01:52  
5. DEBNÁROVÁ Laura CyS - Akadémia Petra Sagana 03:45  
6. TURÓCZIOVÁ Dominika
CYKLO SPIŠ 05:18  
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z časovky (© Ján Melicher, jmphoto / SZC / Cycling-Info.sk)
 

 
 
št 21.6. rovinata etapa 10:15   Karlove Vary > Karlove Vary 20 km Jaseková
 
 
O prvotriedny šok súperkám sa medzi ženami postarala Tatiana Jaseková (BIKEPRO Sport), ktorá časom 36:12 suverénne zdolala tri favoritky a na pódiu sa objavili tri úplne iné pretekárky ako pred rokom. Tatiane bezosporu pomohol náročný profil časovky a úvodný kopec, ktorý museli pretekárky poriadne rozdýchať. Druhá najrýchlejšia bola Lívia Hanesová z CK Banská Bystrica s mankom 1:47 a tesný súboj o bronz vyšiel lepšie Alžbete Bačíkovej, ktorá sa tak revanšovala Tereze Medveďovej za prehru o tretiu priečku spred roka. Dnes ich delili iba dve sekundy, vlani desať. V každom prípade je však trochu na zamyslenie, že ich zdolali dve cyklistky trénujúce večer po práci. Rovnako ako virtuálne Machálková.
 
V celkovom meradle by sa Jaseková umiestnila na treťom mieste deväť sekúnd za striebornou Češkou. Titul získala Tereza Korvasová s časom 35:17.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Tatiany Jasekovej (majsterka SR)
"Bola to náročná časovka s ťažkým kopcom na úvod a ráno som sa necítila najlepšie. Naozaj by som nebola povedala, že z toho bude takáto jazda. Obávala som sa trochu toho ťažkého kopca na špeciáli, ale od štartu mi nohy šli veľmi dobre a zvládla som to bez problémov. Bola som dobre naladená, darilo sa mi dvíhať tempo a roztočila som to tak ako som chcela.
Ozaj mi to dnes vyšlo a musím povedať, že veľkú zásluhu na tom má moja nová trénerka Lenka Ilavská (víťazka Giro d'Italia, pozn. red.), ktorá ma na dnešný deň dlhodobo pripravovala. Nechcela by som to bližšie špecifikovať. To je naše tajomstvo (smiech). Musím sa tiež poďakovať môjmu šéfovi, ktorý mi v práci dlhodobo vychádza v ústrety cyklistike. Ďalej ďakujem mojej rodine, ktorá ma vidí málo, lebo po práci vyrážam na tréning a v neposlednom rade Marekovi Varhaňovskému ako opore, ktorá mi v BIKEPRO vytvorila také podmienky, ktoré mi umožnili dosiahnuť tento titul.
Dnešný úspech pre mňa znamená veľmi veľa. Je pre mňa prvým v živote a je zadosťučinením za to množstvo tréningov po večeroch, víkendoch atď. Som veľmi šťastná."
 
 
zeny itt podium melicher
Pódium ženskej časovky (© Ján Melicher, jmphoto.sk / SZC / Cycling-Info.sk)
 
 
Výsledky
1. JASEKOVÁ Tatiana BIKEPRO Sport 36:12 3
2. HANESOVÁ Lívia CK Banská Bystrica 01:47 2
3. BAČÍKOVÁ Alžbeta CK DUKLA Bratislava 02:13 1
4. MEDVEĎOVÁ Tereza BePink 02:15  
5. JUHÁSOVÁ Andrea Bike Team Juhasky 02:39  
6. FINDROVÁ Mariana CK DUKLA Bratislava 05:02  
7. ŠVRČKOVÁ Barbora KAKTUS BIKE Racing Team 05:41  
 
 

 
 
št 21.6. rovinata etapa 11:10   Karlove Vary > Karlove Vary 20 km Foltán
 
 
V juniorskej kategórii sa už čakali veľké boje medzi reprezentantami a jednotlivými CTMkami. Pozíciu najväčšieho favorita, ktorou sme ho titulovali my, potvrdil Adam Foltán z MŠK Žiar nad Hronom - CK. Zvíťazil v čase 32:47. Veľmi blízko titulu bol ale aj Lukáš Kubiš z Podbrezovej, ktorý zaostal iba o desať sekúnd a rovnako ako vlani získal striebornú medailu. Po bronz si už s väčším odstupom prišiel Pavol Kramarčík z Trenčína, stratil ale až 70 sekúnd. Veľkým prekvapením je, že Žilinčania z CySu nezískali medailu. Štefana Michaličku od nej delilo sedem sekúnd. Dnešok je veľkým dňom pre Františka Sitoru, ktorému sa do Top 10 dostali všetci piati žiarskí cyklisti.
 
Prekvapením je tri a pol minútová strata Mateja Blaška, ktorý si z našich juniorov vlani aj tento rok vybojoval najviac UCI bodov a chystá sa aj do UCI kempu. Časovky mu dlhodobo nejdú, ale aj napriek tomu sa môžeme domnievať, že mal na trati nejaký problém.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Adama Foltána (majster SR)
"Časovka bola veľmi náročná, určite náročnejšia ako minulý rok. Kľúčový bol kopec po štarte, kde sa "robil čas". S titul som spokojný, ale česká konkurencia je v časovke o triedu vyššie čo bolo vidieť aj na časoch. Poučil som sa aj z minulého roka, kde som bol doma pod dosť veľkým tlakom čo som nezvládol, každý odo mňa očakával že vyhrám... Tento rok som bol v pohode, časovku som bral ako každé iné preteky, čo mi pomohlo. V sobotu ma čakajú preteky a spravím všetko preto aby som získal aj titul aj tam."
 
 
juniori itt podium melicher
Pódium časovky juniorov (© Ján Melicher, jmphoto.sk / SZC / Cycling-Info.sk)
 
 
Výsledky
1. FOLTÁN Adam MŠK Žiar nad Hronom - CK 32:47 3
2. KUBIŠ Lukáš
ŠK Železiarne Podbrezová 00:10 2
3. KRAMARČÍK Pavol TJ SLÁVIA ŠG Trenčín 01:10 1
4. MICHALIČKA Štefan
CyS - Akadémia Petra Sagana 01:17  
5. BANIAR Matúš MŠK Žiar nad Hronom - CK 01:23  
6. ZELINA Andrej MŠK Žiar nad Hronom - CK 01:25  
7. ČERNEK Matúš MŠK Žiar nad Hronom - CK 01:36  
8. GAJDULA Marek CyS - Akadémia Petra Sagana 01:47  
9. COMA Richard CyS - Akadémia Petra Sagana 01:52  
10. KAMENSKÝ Tomáš MŠK Žiar nad Hronom - CK 02:03  
 
 

 
 
mapa vary
mapa trate časoviek (© silnice2018.cz)
 
 
profil vary
profil časoviek - 320 nastúpaných metrov, prvý kopec má 3,5 km; 6 % (© silnice2018.cz)
 
 

 
 
kratka sprava ikonkaNaše spravodajstvo z MČR a SR 2018