Tímy: IAM Cycling

10.1.2015, 15:04 | Tímy World Tour | Tomáš Šandor
 
  iam vlajka IAM CYCLING
  licencia: UCI ProTeam
  rok vzniku: 2013, šéf tímu: Michel Thetaz
  značka bicykla: Scott
  víťazstvá: 2012: X / 2013: 11 / 2014: 17
             
  vlajka AREGGER Marcel vlajka ENGER Sondre Holst vlajka PINEAU Jérome
  vlajka BRÄNDLE Matthias vlajka FRANK Mathias vlajka REICHENBACH Sebastien
  vlajka CHAVANEL Sylvain vlajka FUMEAUX Jonathan vlajka REYNES Vicente
  vlajka CHEVRIER Clément albansko HAUSSLER Heinrich vlajka SARAMOTINS Aleksejs
  vlajka CLEMENT Stef vlajka HOLLENSTEIN Reto vlajka SCHELLING Patrick
  vlajka COPPEL Jérome vlajka KLUGE Roger albansko TANNER David
  albansko DEGAND Thomas vlajka LANG Pirmin albansko VAN GENECHTEN Jonas
  vlajka DENIFL Stefan PANTANO Jarlinson vlajka WARBASSE Larry
  albansko DEVENYNS Dries vlajka PELLAUD Simon vlajka WYSS Marcel
  vlajka ELMIGER Martin vlajka PELUCCHI Matteo    
             
 
 
Len málo cyklistikých zoskupení dokáže skočiť do pelotónu tak raketovo, ako sa to podarilo švajčiarskemu tímu IAM Cycling. Stačili dva roky na to, aby sa dostali do elitnej spoločnosti World Tour. V polovici roku 2012 prebehla médiami informácia, že vzniká nový tím, za ktorým stojí úspešný švajčiarsky bankár a vášnivý fanúšik cyklistiky Michel Thétaz. IAM Cycling uzrel svetlo sveta v roku 2013, a hneď sa zaradil medzi najsilnejšie tímy v pro-konti kategórii, zároveň hneď disponovali špičkovým finančným, materiálnym i organizačným zabezpečením. 
 
Thétaz mal záujem vybudovať tím okolo švajčiarskych jazdcov, ale nebránil sa ani príchodu zahraničných hviezd, ktoré by zvýšili športovú a marketingovú úroveň. Najväčšiu švajčiarsku hviezdu Fabiana Cancellaru nezlanáril. Zároveň trval na prísnom dodržiavaní antidopingových pravidiel, preto sa okamžite prihlásil do hnutia MPCC. Zoskupenie má rozložený hlavný staň v krajine helvétskeho kríža a za dodávateľa bicyklov si vybralo tuzemskú spoločnosť Scott. Hlavným športovým riaditeľom sa stal Francúz Serge Beucherie, ktorý predtým dlhé roky pôsobil v celku Crédit Agricole. 
 
Kontinentálne napredovanie tímu vyvrcholilo v roku 2014 premiérovou účasťou na Tour de France a prvým víťazstvom vo WT, ktoré dosiahol Matteo Pelucchi na etapáku Tirreno-Adriatico, neskôr Sylvain Chavanel priniesol prvý triumf z klasiky v Plouay. Dosiahnutie výsledkov bolo poslednou kvapkou k pozvánke do World Tour, do ktorej sa dostali už po dvoch rokoch existencie vďaka švajčiarskym financiám a precíznosti. V prvej elitnej sezóne patrili k najslabším celkom. Pred sezónou 2016 sa v zostave udiali iba minimálne zmeny a najväčšími ťahúňmi by mali byť naďalej Frank, Pantano, Pelucchi a Haussler.

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop