Tímy: CCC Team

27.2.2011, 13:59 | Tímy World Tour | Rastislav Boris
ccc bmc dres CCC TEAM
krajina: vlajka Spojené štáty
vznik: 2007, v ProTour od: 2011
šéf tímu: Jim Ochowicz
značka bicyklov: Giant
víťazstvá: 2018: 23 / 2017: 48
 
albansko VAN AVERMAET Greg link ikonka vlajka ANTUNES Amaro vlajka BARTA Will
vlajka BERNAS Pawel albansko BEVIN Patrick vlajka ČERNÝ Josef
vlajka DE LA PARTE Victor vlajka DE MARCHI Alessandro vlajka GESCHKE Simon
vlajka GARDEK Kamil vlajka KOCH Jonas vlajka MARECZKO Jakub
vlajka OWSIAN Lukasz albansko SERGE Pauwels vlajka ROSSKOPF Joey
vlajka SCHAR Michael  vlajka SAJNOK Szymon vlajka TEN DAM Laurens
albansko  VAN HOOYDONCK N.  vlajka  VENTOSO Francisco albansko  VAN HOECKE Gis
vlajka  WISNIOWSKI Lukasz vlajka ZOIDL Riccardo    
 
 
BMC Racing Team patrí k najmedzinárodnejším zoskupeniam v pelotóne. Má americkú licenciu, švajčiarskeho hlavného sponzora a milionára v pozadí, jazdcov z ôsmych krajín a v manažmente ľudí z viac ako šiestich krajín. Korene tímu siahajú do roku 2005 a do Kalifornie, odkiaľ sa rozrástli po USA a v roku 2007 ku kontinentálnej licencii. Hneď v prvej World Tour sezóne 2011 vyhral tím Tour de France s Cadelom Evansom.
 
V tomto období označovali BMC ako Dream team, veď v ňom súčasne pôsobili osobnosti ako Evans, Ballan, Gilbert, Hushovd, Van Avermaet, Van Garderen, ešte predtým Hincapie či Kristoff. Napriek hviezdnej súpiske BMC dosiaľ nedosiahlo na vrchol tímového hodnotenia a v sezóne 2013 dokonca kleslo až na desiate miesto. Súper Fabian Cancellara vtedy poznamenal, že zrejme majú v zostave príliš veľa lídrov. 
 
Finančným garantom tímu je cyklistický nadšenec, švajčiarsky milionár Andy Rihs, ktorý predtým podporoval celok Phonak. Okrem značky bicyklov BMC (Bike Manufacturing Company), ktorú oživil, sponzoruje tím prostredníctvom ďalších jeho firiem, napríklad La Coquillade, ktorá pôsobí v oblasti cestovného ruchu a vinárstva vo Francúzsku neďaleko Mont Ventoux. Prezidentom a spolumajiteľom je bývalý cyklista, Američan Jim Ochowicz.   
 
 
dennis 2016 SweetSpot
Rohan Dennis na pretekoch Tour of Britain (© SweetSpot)
 
V sezóne 2017 už tím našiel lepšiu harmóniu medzi lídrami a v rebríčku UCI skončil tretí, podľa počtu víťazstiev druhý. Najviac žiaril najlepší klasikár roka Greg Van Avermaet, sklamaním bolo odstúpenie Porteho z Tour de France. Do novej sezóny vstúpilo BMC s výrazne zredukovanou zostavou, no malo by ostať na výslní. Zo známejších mien odišli Oss či Hermans, prišli Gerrans alebo Roelandts. V sezónach 2014 až 2016 bol súčasťou tímu aj slovenský cyklista Peter Velits.
 
SÚVISIACI ČLÁNOK:
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop