Tímy: Cannondale Pro Cycling Team

27.2.2011, 15:04 | Tímy World Tour | Rastislav Boris
 
.cpc14.. vlajka CANNONDALE PRO CYCLING TEAM
licencia: UCI ProTeam
šéf tímu: Roberto Amadio
rok vzniku: 1999
značka bicykla: Cannondale
vlajka Ivan Basso vlajka Ted King vlajka Moreno Moser
vlajka George Bennett vlajka Michel Koch vlajka Daniele Ratto
vlajka Alberto Bettiol vlajka Kristijan Koren vlajka Fabio Sabatini
vlajka Maciej Bodnar vlajka Matthias Krizek vlajka JURAJ SAGAN
vlajka Guillaume Boivin vlajka Paolo Longo Borghini vlajka PETER SAGAN
vlajka Damiano Caruso vlajka Alan Marangoni vlajka Cristiano Salerno
vlajka Alessandro De Marchi vlajka Marco Marcato Cayetano Sarmiento
vlajka Davide Formolo vlajka Jean-Marc Marino vlajka Davide Villella
vlajka Oscar Gatto vlajka Matej Mohorič vlajka Elia Viviani
    albansko Cameron Wurf
 
Tím Cannondale je pre bratov Saganovcov druhým domovom a to už piaty rok. Tím vznikol dávno pred príchodom Žilinčanov do pelotónu v roku 1999 a všetko sa vybudovalo najmä vďaka peniazom spoločnosti Liquigas, ktorá distribuuje plyn. Od vzniku sa zúčastnili na všetkých Grand Tours a dres tímu obliekali také mená ako Beltran, Di Luca, Pellizotti alebo Pozzato. Najúspešnejšie dopadli sezóny 2007 (36 víťazstiev),  2010 (2x GT, 2. miesto v rebríčku UCI) a 2012 (38 víťazstiev, bodovacia súťaž TdF).

basso-5-giroGenerálnym riaditeľom je od založenia tímu Roberto Amadio, vedenie tímu tvoria kompletne Taliani. Šok nastal, keď Liquigas pomerne náhle ukončil sponzoring a od roku 2013 je Cannondale jediným hlavným sponzorom v spolupráci so skupinou Brixia Sport, ktorá získala licenciu práve od Liquigas Sport. Do tímu dáva svoje peniaze aj vlastník Brixia Sport magnát Paolo Zani, ktorý sa preslávil svojou stávkou so Saganom o Porsche. Vďaka americkej značke bicyklov sa tím stal viac americkým i medzinárodným, čo potvrdila aj minuloročná prezentácia tímu priamo v Hollywoode, či tohtoročné predstavenie družstva v rockovom štýle.

 

Zároveň sa v posledných dvoch rokoch udiali v zostave veľké zmeny a žiadny tím sa nespolieha na takých mladých lídrov ako Cannondale. Saganov tím opustilo pred sezónou 2013 najviac kvalitných cyklistov (Nibali, Capecchi, Szmyd, Oss, Agnoli..). Pred sezónou 2014 bol pohyb v kádri znova pomerne veľký, ako podpora najmä do klasík prišli Marcato a Gatto. Zaujímavé bude sledovať aj najmladšieho cyklistu v pelotóne Slovinca MohoričaNajväčším lídrom, samozrejme, zostáva Peter Sagan, ktorý chce okrem iného vyhrať veľkú klasiku. Zaujímavosťou je, že na adresu Ramba sa tímoví lekári pri príchode vyjadrili, že takého silného jazdca v takomto veku ešte nevideli. Peter si v tíme postupne vybudoval skvelú pozíciu a dopomohol k príchodu brata Juraja Sagana. Navyše pred sezónou 2012 prišiel do tímu aj slovenský masér Maroš Hlad (rozhovor tu).

 

sagan-peter-mavaĎalším mladým lídrom tímu je Moreno Moser, víťaz Okolo Poľska 2012 a synovec víťaza Giro d' Italia 1984 Francesca Mosera. Mladým skvostom je aj talentovaný šprintér Elia Viviani. Jediným úspeśným vrchárom a cyklistom nad 35 rokov zostal Ivan Basso, i keď ten už má zrejme najlepšie roky za sebou. V horách majú svoj potenciál i mladíci Caruso a Sarmiento. Vekový priemer tímu je 26,6 roka, čo je druhý najnižší priemer vo World Tour. Peťo si obľúbil mladú partiu v tíme Cannondale a svojich spolujazdcov ani pri nevydarených pretekoch nekritizuje. V roku 2013 skončili medzi tímami na deviatom mieste, pričom Peter získal takmer tri štvrtiny tímových UCI bodov. Aj v sezóne 2014 stojí Cannondale na Peťovi a máme sa načo tešiť!

 

up Gatto, Marcato, Mohorič, Bennett, Bettiol, Formolo, Marino, Villela 

down Lucas Sebastian Haedo, Agostini, Canuti, Dalto, Dall'Antonia, Masuda, Paterski, Vandborg 

Naše hodnotenie****

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop