Tímy: Movistar Team

27.2.2011, 15:04 | Tímy World Tour | Rastislav Boris
movistar movistar dres MOVISTAR TEAM
krajina: vlajka Španielsko
vznik: 1980, v ProTour od: 2005
šéf tímu: Eusebio Unzué
značka bicyklov: Canyon
víťazstvá: 2018: 26 / 2017: 31
 
vlajka QUINTANA Nairo link ikonka vlajka VALVERDE Alejandro link ikonka vlajka AMADOR Andrey
vlajka ANACONA Winner vlajka ARCAS Jorge vlajka BARBERO Carlos
vlajka BENNATI Daniele vlajka BETANCUR Carlos vlajka PRADES Eduard
vlajka CARAPAZ Richard vlajka CARRETERO Héctor vlajka CASTRILLO Jaime
vlajka VERONA Carlos vlajka ERVITI Imanol vlajka FERNÁNDEZ Rubén
vlajka LANDA Mikel vlajka OLIVEIRA Nelson vlajka PEDREDO Antonio
vlajka MAS Lluís vlajka ROJAS José Joaquín vlajka ROSON Jaime
.arg SEPÚLVEDA Eduardo vlajka SOLER Marc vlajka SUTHERLIN Jasha
vlajka VALLS Rafael albansko  ROELANDST Jurgen    
 
 
Španielsky tím Movistar pôsobí v profesionálnej cyklistike už od roku 1980, keďže vymenil názvy ako Reynolds, Banesto a Caisse d'Epargne. Vrátane predchodcov je považovaný za najstaršiu tímovú štruktúru v profesionálnej cyklistike. Dokopy vyhral sedemkrát TdF, štyrikrát Vueltu a trikrát Giro. Získali už viac ako 850 triumfov a zamestnávali 217 jazdcov, vrátane legiend Induraina či Delgada. Tím patril zväčša k najlepším, v novom tisícročí skončil v rebríčku iba dvakrát horšie ako na desiatom mieste.
 
Najhoršia bola smutná sezóna 2011 na trinástom mieste. Tím vtedy nenašiel spoľahlivého lídra, všetkých poznačila tragická smrť Xaviera Tonda a vážne zdravotné problémy Juana Mauricia Solera. Jadro tímu sa však spojilo, medzi lídrami panovala zdravá konkurencia a Movistar ovládol bodové hodnotenie tímov štyrikrát po sebe (2013 - 2016). V roku 2017 klesol na šieste miesto.
 
 
quintana valverde poza 2016 movf
Nairo Quintana a Alejandro Valverde na Vuelte (© Movistar Team)
 
 
Generálnym riaditeľom je Eusebio Unzué, jeden z najuznávanejších španielskych odborníkov. Hlavným sponzorom je svetovo pôsobiaci mobilný operátor Movistar, na Slovensku zastúpený prostredníctvom značky O2. Prednosťou tímu je vyhľadávanie talentov, najmä zo Španielska a Kolumbie. 
 
Zostava Movistaru je preplnená špičkovými vrchármi a časovkármi, takže absencia elitného šprintéra či špecialistu na dlažobné klasiky nie je citeľná. Dvaja top lídri Quintana Valverde zabezpečujú v posledných sezónach viac ako polovicu bodov. V aktuálnej sezóne ich dopĺňa ďalší vrchársky líder Mikel Landa, no oslabilo sa zázemie domestikov, keď odišli Herradovci, Castroviejo, Dowsett i Gorka Izagirre.

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop