Tímy: Deceuninck - Quick-Step

27.2.2011, 15:04 | Tímy World Tour | Rastislav Boris
quick step quick step dres DECEUNINCK - QUICK-STEP
krajina: albansko Belgicko
vznik: 2003, v ProTour od: 2005
šéf tímu: Patrick Lefévere
značka bicyklov: Specialized
víťazstvá: 2018: 73 / 2017: 56
 
vlajka ALAPHILIPPE Julian link ikonka vlajka ASGREEN Kasper albansko GILBERT Philippe link ikonka
vlajka ŠTYBAR Zdeněk vlajka VAKOČ Petr vlajka VIVIANI Elia
vlajka CAPECCHI Eros vlajka CAVAGNA Rémi albansko EVENEPOEL Remco
albansko DECLERQ Tim albansko DEVENYNS Dries vlajka HODEG Álvaro José
vlajka JAKOBSEN Fabio vlajka JUNGELS Bob albansko KEISSE Iljo
vlajka KNOX James albansko LAMPAERT Yves vlajka MARTINELLI Davide
vlajka MAS Enric vlajka MORKOV Michael vlajka HONORÉ Mikkel
albansko RICHEZE Maximiliano vlajka SABATINI Fabio vlajka SÉNECHAL Florian
albansko SERRY Pieter        
 
 
Značka Quick Step sa pohybuje v pelotóne od roku 1999, súčasný tím vznikol v roku 2003. Okamžite sa zaradil medzi najlepšie celky, zlaté časy zažil s BettinimPaolinim, Virenquem, Museeuwom, Boonenom či Pozzatom. Krízu prekonal v sezóne 2011, keď získal jediné WT víťazstvo. Záchranou sa stalo spojenie so sponzorom Omega Pharma a zlákanie posíl zo zaniknutých tímov na čele s HTC.
 
Vznikol medzinárodný supertím, i keď stále belgický, a tak s hlavnými prioritami a prednosťami v klasikách. V posledných sezónach súperia so Sky a Movistarom o trón, pričom vládnu pelotónu z pohľadu počtu víťazstiev. V sezóne 2017 ich získali suverénne najviac šiesty raz v rade. Zároveň sa na listinu víťazov zapísalo jednoznačne najviac členov kádra, až 14 (predtým to bolo dokonca 18), čo dokazuje všestrannosť súpisky. Cyklisti viackrát vtipkovali, že ich tlačový hovorca potrebuje kolegu, lebo nestíha zvolávať tlačovky.
 
Šéfom tímu je Patrick Lefévere, ktorý označil za veľkú chybu, že kedysi po skúške nepodpísal zmluvu s Petrom Saganom. Pri príchode bratov Velitsovcov do zostavy komentoval slovenskú cyklistiku: "Martin a Peter prichádzajú z krajiny plnej potenciálu, ktorá sa dostáva na cyklistickú scénu." V zákulisí sa pošuškávalo aj o príchode mladíkov Michaela Kolářa a neskôr Erika Bašku, ale obaja napokon skončili v Tinkoffe, teraz v Bore.
 
 
boonen 2016 vitazstvo brusel eqsf
jeden z triumfov Toma Boonena (© Etixx - Quick-Step / Tim de Waele)
 
 
Slovenskú stopu v tíme po ukončení kariéry bratov Velitsovcov vytvára už v siedmej sezóne jediný "podtatranský sponzor" v elitnej cyklistike - spoločnosť janom, ktorej logo svieti na rukávoch dresov. Vďaka aktivite janomu navštívil takmer celý tím Slovensko počas tímového sústredenia na vojenskej základni Lešť pred sezónou 2013.
 
Česko zastupuje dvojica Štybar a Vakoč, majiteľom tímu je český miliardár Zdeněk Bakala. Do sezóny 2018 vstúpil tím už bez odídencov Boonena, Kittela, Daniela Martina i Trentina. Českí jazdci budú mať teda viac líderských príležitostí. Top posilou je Elia Viviani. Budeme zvedaví, či si po rošáde v zostave "modrý tím" udrží líderstvo v počte víťazstiev a čelné pozície v rebríčku tímov, kde skončil naposledy druhý.
 
 
Súvisiace články:

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop