Tímy: Europcar

27.2.2011, 15:04 | Tímy World Tour | Rastislav Boris
 
europcar vlajka TEAM EUROPCAR
licencia: UCI Pro Continental Team
rok vzniku: 1984, šéf tímu: Jean-R. Bernaudeau
značka bicykla: Colnago
víťazstvá: 2012: 21 / 2013: 27 / 2014: 12
vlajka ARASHIRO Yukiya vlajka GENE Yohann vlajka NAULEAU Bryan
vlajka BERNAUDEAU Giovanni vlajka GUILLEMOIS Romain vlajka PICHOT Alexandre
vlajka BOUDAT Thomas vlajka HUREL Tony vlajka QUEMENEUR Perrig
vlajka COQUARD Bryan vlajka JEANDESBOZ Fabrice vlajka ROLLAND Pierre
vlajka COUSIN Jérôme vlajka JEROME Vincent vlajka SICARD Romain
CRAVEN Dan vlajka LAMOISSON Morgan vlajka THEVENOT Guillaume
vlajka DUCHESNE Antoine vlajka MARTINEZ Yannick vlajka TULIK Angelo
vlajka ENGOULVENT Jimmy vlajka MEDEREL Maxime vlajka VOECKLER Thomas
vlajka GAUTIER Cyril vlajka MORICE Julien

 

 

Tradičný francúzsky tím Europcar bojoval štyri roky po sebe medzi kontinentálnymi tímami a v roku 2013 vyhral UCI Europe Tour. Aj vďaka zániku Euskaltelu a Vacansoleil sa preto v Europcari konečne dočkali a stali sa jediným tímovým nováčikom vo World Tour pre sezónu 2014. Rešpekt v pelotóne si získali už predtým, veď na Tour de France štartujú nepretržite od roku 2000, no pred aktuálnou sezónou museli aj navýšiť rozpočet a rozšírili počet cyklistov, konkrétne na 27. 

 

voeckler-thomas-2004Ak sa pozrieme na históriu tohto francúzskeho tímu, tak tá je poriadne zauzlená. Korene tímu siahajú ešte do roku 1984 s názvom System U, na ďalší rok tím nefungoval, no v roku 1986 sa všetko opäť rozbehlo s novým vedením. Tím získaval skúsenosti, ale aj menil sponzorov, mnohí si určite spomeniete na názvy ako Castorama, Bonjour, Brioches La Boulanger, Bouygues Télécom, Bbox BTGenerálnym manažérom tímu od samotného vzniku je Jean-René Bernaudeau. 

 

Pred World Tour sezónou 2014 priviedol osem cyklistov, ale šiesti zase odišli. Kvalita súpisky sa teda nezvýšila a lídrami, na ktorých stojí celé družstvo, zostávajú Rolland a Voeckler. Ťažko povedať či títo dvaja cyklisti dokážu konkurovať tímom s oveľa kvalitnejšími a vyrovnanejšími súpiskami. Francúzsku by možno pomohlo, ak by vytvorili dva silné tímy a nie tri-štyri tímy, ktoré v posledných rokoch stále bojujú o udržanie sa v elitnej spoločnosti alebo o postup do nej. V šprintoch môžu milo prekvapiť Arashiro, Coquard, Gene alebo Engoulvent. Ale najlepšiu reklamu tímu zrejme znova spravia výsledky Rollanda a Voecklera, bojovné úniky a známe Voecklerove grimasy. Uvidíme, či to bude stačiť. 

 

up Engoulvent, Sicard, Duchesne, Guillemois, Jeandesboz, Martinez, Médérel, Nauleau

down Charteau, Gaudin, Turgot, Sébastien Chavanel, Veilleux, Bouyer

 

Naše hodnotenie: ***

 

 

 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop