bmc logo bmc dres BMC RACING TEAM
krajina: vlajka Spojené štáty
vznik: 2007, v ProTour od: 2011
šéf tímu: Jim Ochowicz
značka bicyklov: BMC
víťazstvá: 2016: 29 / 2015: 32
 
albansko DENNIS Rohan link ikonka albansko PORTE Richie link ikonka vlajka SÁNCHEZ Samuel link ikonka
albansko VAN AVERMAET Greg link ikonka vlajka VAN GARDEREN Tejay link ikonka vlajka OSS Daniel
vlajka BOHLI Tom vlajka BOOKWALTER Brent vlajka CARUSO Damiano
vlajka DE MARCHI Alessandro vlajka DILLIER Silvan vlajka DRUCKER Jean-Pierre
vlajka ELMIGER Martin vlajka FRANKINY Kilian vlajka GERTS Floris
albansko HERMANS Ben vlajka KÜNG Stefan vlajka MOINARD Amael
vlajka QUINZIATO Manuel  vlajka ROCHE Nicolas  vlajka ROSSKOPF Joey 
vlajka  SCHAR Michael  albansko  SCOTSON Miles  vlajka  SENNI Manuel 
albansko TEUNS Dylan  vlajka  VENTOSO Francisco  albansko  VLIEGEN Loic 
vlajka  WYSS Danilo         
 
 
BMC Racing Team patrí k najmedzinárodnejším zoskupeniam v pelotóne. Má americkú licenciu, švajčiarskeho hlavného sponzora a milionára v pozadí, jazdcov z desiatich krajín a v manažmente ľudí z viac ako šiestich krajín. Korene tímu siahajú do roku 2005 a do Kalifornie, odkiaľ sa rozrástli po USA a v roku 2007 ku kontinentálnej licencii. Hneď v prvej World Tour sezóne 2011 vyhral tím Tour de France s Cadelom Evansom.
 
V tomto období označovali BMC ako Dream team, veď v ňom súčasne pôsobili osobnosti ako Evans, Ballan, Gilbert, Hushovd, Van Avermaet, Van Garderen, ešte predtým Hincapie či Kristoff. Napriek hviezdnej súpiske BMC dosiaľ nedosiahlo na vrchol tímového hodnotenia a v sezóne 2013 dokonca kleslo až na desiate miesto. Súper Fabian Cancellara vtedy poznamenal, že zrejme majú v zostave príliš veľa lídrov. 
 
Finančným garantom tímu je cyklistický nadšenec, švajčiarsky milionár Andy Rihs, ktorý predtým podporoval celok Phonak. Okrem značky bicyklov BMC (Bike Manufacturing Company), ktorú oživil, sponzoruje tím prostredníctvom ďalších jeho firiem, napríklad La Coquillade, ktorá pôsobí v oblasti cestovného ruchu a vinárstva vo Francúzsku neďaleko Mont Ventoux. Prezidentom a spolumajiteľom je bývalý cyklista, Američan Jim Ochowicz.   
 
 
dennis 2016 SweetSpot
Rohan Dennis na pretekoch Tour of Britain (© SweetSpot)
 
Ochowicz ako hlavný cieľ pre sezónu 2017 označil víťazstvo na Tour de France s Richiem Portem. Prioritou Grega Van Avermaeta bude triumf na dlažobnom monumente Okolo Flámska. Tím sa papierovo oslabil, ale menší počet "kohútov" môže byť výhodou. Prišli Elmiger, Ventoso a Roche, odišli Atapuma, Phinney, R. Zabel, Burghardt, Gilbert a po trojročnom pôsobení aj Peter Velits. Predpokladáme, že BMC sa zaradí do prvej tretiny pelotónu v počte víťazstiev i získaných bodov, i keď v zostave chýba elitný šprintér a oslabila sa časovkárska kvalita.
 
SÚVISIACI ČLÁNOK:
• Peter Velits končí s profesionálnou cyklistikou