bahrain logo bahrain dres BAHRAIN MERIDA PRO TEAM
krajina: vlajka Bahrajn
vznik: 2017, v ProTour od: 2017
šéf tímu: Brent Copeland
značka bicyklov: Merida
víťazstvá: 2016: - / 2015: -
 
vlajka NIBALI Vincenzo link ikonka vlajka NAVARDAUSKAS R. vlajka CINK Ondřej
vlajka AGNOLI Valerio vlajka ARASHIRO Yukiya vlajka BOARO Manuele
vlajka BOLE Grega vlajka BONIFAZIO Niccolo vlajka BOŽIČ Borut
vlajka BRAJKOVIČ Janez vlajka COLBRELLI Sonny tpe FENG Chun Kai
vlajka GARCIA Ivan vlajka GASPAROTTO Enrico etp GRMAY Tsgabu
albansko HAUSSLER Heinrich vlajka INSAUSTI Jon vlajka IZAGIRRE Ion
vlajka MORENO Javier vlajka NIBALI Antonio vlajka NOVAK Domen
vlajka PER David vlajka PELLIZOTTI Franco vlajka PIBERNIK Luka
vlajka SIVTSOV Konstantin vlajka VISCONTI Giovanni vlajka WANG Meiyin
 
 
Bahrain Merida Pro Team nemá tradíciu ani príbeh, ale má peniaze. Pred sezónou 2017 nepretekal, ale po finančnom zvábení cyklistov dostal elitnú licenciu ako vôbec prvý tím na ropou zaliatom Blízkom východe. Za projektom stojí bahrajnský princ Nasser bin Hamad Al Khalifa, ktorý presvedčil k spolupráci aj druhého najväčšieho svetového výrobcu bicyklov, taiwanskú Meridu. Rozpočet cca 18 miliónov eur patrí k najvyšším v pelotóne, napumpovala ho aj BAPCO, teda Bahrain Petroleum Company.
 
Princ Nasser je veľkým športovým fanúšikom a prezidentom Bahrajnského olympijského výboru, osobne má blízko k triatlonu a vytrvalostnému jazdeniu na koňoch, v ktorom dokonca získal bronz na MS 2016 v slovenskom Šamoríne. Teraz chce spopularizovať cyklistiku v regióne, a zároveň prezentovať Bahrajn ako prvotriednu destináciu pre turizmus a podnikanie. Proti udeleniu licencie pre "púštny tím" protestovali Bahrajnský inštitút pre práva a demokraciu a Európske centrum pre ústavné a ľudské práva, ktoré upozornili na porušovanie ľudských práv a mučenie odporcov vlády v tejto krajine.  
 
O poskladanie tímu za necelý rok sa postaral skúsený európsky manažment na čele s Brentom Copelandom, ktorý predtým pôsobil v Lampre-Merida. Najväčšou hviezdou je Vincenzo Nibali, ktorý sa zameria na Giro d'Italia. Do tímu pritiahol viacero blízkych pomocníkov, vrátane brata Antonia. Ďalšia hviezda Joaquim Rodríguez pôsobí v tíme už iba v manažmente. Zaujímavý bude tiež prechod špičkového českého bikera Ondřeja Cinka na cestu. 
 
Celkovo je zostava bahrajnského tímu veľmi pestrá a bude náročné vytvoriť fungujúcu chémiu medzi skupinkami Španielov, Talianov, Slovincov a zástupcami exotickejších krajín. Zároveň platí, že takmer polovica jazdcov už má na svojom konte veľké víťazstvo, čo svedčí o kvalite súpisky, ale súvisí to aj s ich často staršími dátumami narodenia. Predpokladáme, že najsilnejší budú "ropní cyklisti" v únikoch, týždňových kopcovitých etapových podujatiach a v kopcovitých klasikách.