Tímy: Lotto Soudal

27.2.2011, 15:04 | Tímy World Tour | Rastislav Boris
lotto lotto soudal dres LOTTO SOUDAL
krajina: albansko Belgicko
vznik: 1985, v ProTour od: 2005
šéf tímu: Marc Sergeant
značka bicyklov: Ridley
víťazstvá: 2018: 25 / 2017: 25
 
albansko WELLENS Tim vlajka BLYTHE Adam albansko HANSEN Adam
albansko ARMÉE Sander albansko EWAN Caleb albansko BENOOT Tiesj
albansko CAMPENAERTS Victor albansko DE BUYST Jasper albansko DE GENDT Thomas
albansko DEWULF Stan albansko FRISON Frederik vlajka IVERSEN Rasmus
albansko KEUKELEIRE Jens albansko LAMBRECHT Bjorg albansko MAES Nikolas
vlajka MARCZYNSKI Tomasz albansko MERTZ Remy albansko MONFORT Maxime
albansko NAESEN Lawrence vlajka HAGEN Carl vlajka KLUGE Roger
albansko VAN DER SANDE Tosh albansko VANENDERT Jelle albansko WALLAYS Jelle
albansko WOUTERS Enzo albansko VANHOUCKE Harm albansko VAN MOER Brent
vlajka VAN GOETHEMN Brian albansko THIJSSEN Gerben    
 
 
Tím Lotto sa vo svete cyklistiky pohybuje už od roku 1985, veľké zemetrasenie prišlo až pred sezónou 2012. Skončila dlhoročná spolupráca s druhým hlavným sponzorom Omega Pharma a zloženie tímu sa stalo menej medzinárodným, respektíve viac belgickým. Lotto je totiž belgická národná lotériová spoločnosť, ktorá cyklistiku podporuje už 30 rokov. Momentálne je to zrejme najdlhšie pôsobiaca tímová značka v cyklistike. Ich motto hovorí: „Lotto a cyklistika, to je výherná kombinácia." Belgické je aj vedenie tímu a dodávateľ bicyklov Ridley.
 
Po zemetrasení pred sezónou 2012 prišli finančné i výsledkové problémy a pred vypadnutím z elitnej spoločnosti ich zachránil zrejme iba zánik tímov Euskaltel a Vacansoleil. Aktuálna situácia je stabilnejšia, keďže druhý hlavný sponzor Soudal, čo je belgický výrobca silikónov, tmelov a lepidiel s medzinárodným pôsobením, uzavrel sponzorstvo až do roku 2020.
 
Najväčšími ťahúňmi v prevažne belgickom tíme sú nemecký šprintér André Greipel a z domácich najmä Tim Wellens. V prestupovom období sa udiali zaujímavé zmeny, odišli T. Gallopin i Roelandts, prišiel Jens Keukeleire. Líder Greipel získal v poslednej sezóne viac ako dvojnásobok bodov než hociktorý jeho kolega, čo môže byť preňho v sezóne 2018 už príliš ťažké bremeno. 
 
greipel 2016 triumf luxemf
André Greipel vyhráva etapu (© Yann Hellers / Luxemburger Wort)
 
 
Zaujímavosťou je, že v tíme nájdeme aj českú stopu, keďže austrálsky cyklista Adam Hansen sa presťahoval do Česka za bývalou láskou, cyklistkou Alenou Konečnou. Zamiloval sa do beskydskej prírody, obľúbil si tiež kačicu s knedľou, a tak si v "bermudskom trojuholníku" pri hraniciach s Poľskom a Slovenskom postavil dom.
 
Hansen je rekordérom v sérii dokončených Grand Tour za sebou, ktorých má aktuálne na konte 19. Okrem toho vyštudoval strojníctvo, ako podnikateľ vyvinul ultraľahké tretry. Pre tím Lotto - Soudal vytvoril počítačový program zjednodušujúci logistiku, pre pelotón zase software pre rýchlejšiu vzájomnú komunikáciu pri krízových situáciách. Bývalý kolega František Raboň ho označil za hyperaktívneho, počas pretekov mu vraj stačí menej ako päť hodín spánku. 
 
Ďalšou špecialitou celku Lotto - Soudal je, že spustili program Captains of cycling, v rámci ktorého sa fanúšikovia môžu stať "akcionármi tímu". Za členstvo v hodnote 50, 250 alebo 1000 eur (viac TU) dostávajú rôzne výhody ako pozvánku na tímovú prezentáciu či kupóny do tímového eshopu.

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop