Tímy: Team Ineos

27.2.2011, 15:04 | Tímy World Tour | Rastislav Boris
sky sky dres TEAM INEOS
krajina: vlajka Veľká Británia
vznik: 2010, v ProTour od: 2010
šéf tímu: David Brailsford
značka bicyklov: Pinarello
víťazstvá: 2018: 43 / 2017: 34
 
vlajka FROOME Christopher link ikonka vlajka KWIATKOWSKI Michal link ikonka vlajka SWIFT Ben
vlajka THOMAS Geraint link ikonka vlajka BASSO Leonardo vlajka BERNAL Egan Arley
vlajka CASTROVIEJO Jonathan vlajka DE LA CRUZ David vlajka DUNBAR Eddie
vlajka NARVAEZ Jhonatan vlajka DOULL Owain vlajka ELISSONDE Kenny
vlajka GEOGHEGAN HART Tao vlajka GOLAS Michal vlajka HALVORSEN Kristoffer
vlajka HENAO Sebastián vlajka SOSA Iván vlajka KIRYIENKA Vasil
vlajka KNEES Christian vlajka VAN BAARLE Dylan vlajka LAWLESS Christopher
vlajka STANNARD Ian vlajka MOSCON Giani vlajka POELS Wout
vlajka PUCCIO Salvatore vlajka ROSA Diego vlajka ROWE Luke
 
 
Myšlienku o víťazstve na Tour de France odfúkol vietor až do Veľkej Británie, kde vo februári 2009 vznikol tím Sky, ktorý súťaží od sezóny 2010. Dlhodobá vízia projektu bola jasná: prvé britské víťazstvo na Tour de France do piatich rokov, profesionálny priestor pre britské talenty a inšprovať ľudí k bicyklovaniu. Z vízie sa stala realita vo všetkých troch zámeroch. Froome a Wiggins ovládli Starú dámu, Briti tvoria takmer tretinu zostavy a dôkazom popularizácie cyklistiky na "Ostrovoch" boli miliónové davy počas hostenia Tour de France 2014.
 
brailsford-david-s-logom-2Finančné krytie jediného britského a najbohatšieho World Tour tímu zabezpečuje najmä telekomunikačná a satelitná spoločnosť BSkyB. Hlavné sídlo stajne je v Manchestri, logistickú základňu majú v Belgicku a operačná základňa sa nachádza v Taliansku. Zaujímavosťou je partnerstvo s World Wildlife Fund, prostredníctvom ktorého sa snažia zachrániť miliardu stromov v Brazílii. 
 
Generálnym riaditeľom tímu je David Brailsford, ktorý pôsobil štyri roky ako profesionálny cyklista. Vyštudoval športové vedy a psychológiu v Sheffielde a predtým viedol britskú reprezentáciu cyklistov na olympiádach v Aténach, Pekingu a Londýne. Kuriozitou je, že tento šéf britského tímu vyrastal vo Walese ako syn horského sprievodcu. Za svoju činnosť v cyklistike dostal Rád britského impéria, takže môže používať titul Sir, tiež čestný doktorát univerzity v Chesteri. Všetko v tíme je prepracované do najmenších detailov, až cyklisti niekedy pripomínajú stroje bez vlastných rozhodnutí.
 
 
sky 2015 vedu peloton yorkshiref
Sky vedie pelotón na Tour de Yorkshire (© Welcome to Yorkshire/SWPix.com)
 
 
V sezóne 2016 naplnili "Briti" ďalší dlhodobý cieľ, okrem štvrtej Tour de France získali prvýkrát monument zásluhou Poelsa na Liége - Bastogne - Liége. Rok 2017 bol zase špeciálny v tom, že po mnohých rokoch zosadili z čela bodového rebríčku Movistar. Na aktuálnu sezónu zrejme nebudú mať až taký vplyv odchody Landu a jediného top šprintéra Vivianiho, ale najmä zúženie zostáv o jedného domestika na podujatí podľa nových pravidiel a kauza Frooma.

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop