Nočná mora pokračuje, Sagan má opäť Covid a odstupuje z Okolo Švajčiarska

19.6.2022, 12:00 | Aktuality zo sveta | Peter Matis
Peter Sagan na svojom Instagrame v nedeľu ráno zdieľal príspevok, v ktorom oznamuje opäť pozitívny výsledok antigénového testu na Covid-19. Ide už o jeho tretiu nákazu koronavírusom v priebehu osemnástich mesiacov a okrem núteného odstúpenia z Okolo Švajčiarska je v ohrození aj jeho štart na Tour de France, ktorá sa začína už za desať dní. 
,,Včera v sobotu večer mi dal tímový lekár spraviť test a bohužiaľ, prišiel pozitívny. Nemám nijaké príznaky a cítim sa výborne, no podľa pravidiel musím odstúpiť z pretekov Okolo Švajčiarska. Je to veľká škoda, ale tak to jednoducho je. Všetkým ďakujem za podporu a budem vás priebežne informovať o vývoji", napísal Sagan na svojej sociálnej sieti. 
Preteky Okolo Švajčiarska boli mimoriadne zasiahnuté vypuknutím nákazy koronavírusu v pelotóne. Okrem Sagana boli dva týždne pred Tour de France zasiahnuté aj ďalšie veľké hviezdy na čele s lídrom Ineosu na Tour Adamom Yatesom, či lídrom Bory a priebežne vedúcim pretekárom po piatej etape Aleksandrom Vlasovom. Okrem nich malo pozitívny výsledok vyše 30 cyklistov a štyri celé tímy boli stiahnuté z pretekov. 
 
Náš eshop