ne |
19.3. |
|
|
Izola > Izola |
156 km |
Proc |
profil pretekov, 2180 nastúpaných metrov (© gp-slovenianistria.si) |
Nový kontinentálny klub na Slovensku RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol absolvoval prvé UCI preteky v sezóne 2023. Pod vedením Juraja Sagana nastúpila na klasiku GP Slovenian Istria šestica Marek Čanecký, Adam Foltán, Christian Haas, Andrej Liška, Dávid Maňkovský a Čech Martin Voltr. Pre Haasa a Maňkovského išlo o prvé UCI preteky medzi elitnými mužmi, keďže vlani boli ešte juniormi.
Na pretekárov čakal štvornásobný prejazd cez Baredi (2,9 km; 6,7 %). 71 kilometrov pred cieľom sa pred pelotónom nachádzal iba Matthew King (XSpeed United Continental). Hlavná skupina, kde nechýbali ani pretekári RRK Group, strácala dve minúty a tridsať sekúnd. Tempo udávali jazdci jediného Pro tímu na pretekoch Green Project-Bardiani CSF-Faizané. Odstup vedúceho jazdca postupne klesal.
Martin Voltr (© Marek Beneš) |
Pri vstupe do posledného veľkého okruhu nechýbali v pelotóne Čanecký, Foltán, Liška, Maňkovský ani Voltr. Prvý menovaný na začiatku okruhu dostal defekt. Maňkovský spadol a musel odstúpiť. Pri poslednom prejazde cez Baredi sa balík preriedil a vypadli z neho Foltán aj Liška. Bývalý pretekár Cycling Academy Trenčín sa pri snahe vrátiť späť dostal do kolízie s vozidlom v kolóne, po ktorej odstúpil.
Tesne po vrchole stúpania bol King dostihnutý. Z tímu RRK Group ostal v hlavnej skupine iba bývalý pretekár Favoritu Brno Voltr. Štyridsať kilometrov pred páskou sa utrhol Dylan Hopkins (Ľubľana Gusto Samsic). Austrálčan sa po chvíli vrátil späť. V pelotóne ostalo priblížne štyridsať cyklistov, ale balík sa postupne rozšíril zozadu. Ďalší atak podnikol Alessio Nieri (Green Project), ale nepodarilo sa mu odísť z pelotónu.
Hlavná skupina (© Marek Beneš) |
Následne atakoval Lucas De Rossi (China Glory Continental Team). Francúz sa pred balíkom dlho nezdržal, ale útoky pokračovali a odišla päťčlenná skupina. Ani táto partia nebola úspešná a napokon o víťazovi rozhodol hromadný dojazd. Zvíťazil Bartolomej Proc (Santic - Wibatech), jeden z účastníkov vlaňajšieho ročníka Okolo Slovenska. Druhý skončil Alberto Bruttomesso (Cycling Team Friuli ASD).
Ten sa na budúci rok stane jazdcom Bahrain - Victorious. Na pódium sa dostal aj domáci pretekár Anže Skok (Ľublana Gusto Samsic). Štvrtý finišoval Savelli Laptev (Astana Kazachstan Development Team) a Top 5 uzavrel Tilen Finkst (Adria Mobil). 22 sekúnd stratil Martin Voltr (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol), ktorý vypadol z balíka pár kilometrov pred cieľom a obsadil 50. miesto.
Výsledky |
1. |
|
PROC Bartlomiej |
Santic-Wibatech |
03:54:47 |
40 |
2. |
|
BRUTTOMESSO Alberto |
Cycling Team Friuli ASD |
00:00 |
30 |
3. |
|
SKOK Anze |
Ljubljana Gusto Santic |
00:00 |
25 |
4. |
|
LAPTEV Savelii |
Astana Qazaqstan Development Team |
00:00 |
20 |
5. |
|
FINKST Tilen |
Adria Mobil |
00:00 |
15 |
6. |
|
SKERL Daniel |
Cycling Team Friuli ASD |
00:00 |
10 |
7. |
|
TRARIEUX Julien |
China Glory Continental Team |
00:00 |
5 |
8. |
|
POTOCKI Viktor |
Ljubljana Gusto Santic |
00:00 |
3 |
9. |
|
ROSNER Linus |
Tirol KTM Cycling Team |
00:00 |
3 |
10. |
|
MALMBERG Matias |
Maloja Pushbikers |
00:00 |
3 |
DNF |
|
ČANECKÝ Marek |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
DNF |
|
FOLTÁN Adam |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
DNF |
|
HAAS Christian |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
DNF |
|
LÍŠKA Andrej |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
DNF |
|
MAŇKOVSKÝ David |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
11. |
|
RÄIM Mihkel |
ATT Investments |
00:00 |
|
12. |
|
LODERER Timon |
Hrinkow Advarics |
00:00 |
|
13. |
|
ZIHERL Luka |
Cycling Team Kranj |
00:00 |
|
14. |
|
BAFFI Stefano |
So.L.Me. - Olmo |
00:00 |
|
15. |
|
PALLESEN Jeppe Aaskov |
HRE Mazowsze Serce Polski |
00:00 |
|
16. |
|
KLEVGARD Kristian |
XSpeed United Continental |
00:00 |
|
17. |
|
GLIVAR Gal |
Adria Mobil |
00:00 |
|
18. |
|
JAKOUBEK Tomas |
ATT Investments |
00:00 |
|
19. |
|
BONILLO Iker |
Green Project - Bardiani CSF |
00:00 |
|
20. |
|
MURIAS Jakub |
Voster ATS Team |
00:00 |
|
21. |
GRN |
WALTERS Red |
XSpeed United Continental |
00:00 |
|
22. |
|
ERMAKOV Roman |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
00:00 |
|
23. |
|
BUDZINSKI Tomasz |
HRE Mazowsze Serce Polski |
00:00 |
|
24. |
|
DE ROSSI Lucas |
China Glory Continental Team |
00:00 |
|
25. |
|
GAMPER Mario |
Santic-Wibatech |
00:00 |
|
26. |
|
BÁRTA Jan |
Elkov-Kasper |
00:00 |
|
27. |
|
OBDRZALEK Tomas |
Elkov-Kasper |
00:00 |
|
28. |
|
SCHRETTL Marco |
Tirol KTM Cycling Team |
00:00 |
|
29. |
|
HAJEK Alexander |
Tirol KTM Cycling Team |
00:00 |
|
30. |
|
HOPKINS Dylan |
Ljubljana Gusto Santic |
00:00 |
|
31. |
|
AGUILERA Nil |
Astana Qazaqstan Development Team |
00:00 |
|
32. |
|
LYU Xianjing |
China Glory Continental Team |
00:00 |
|
33. |
|
PUTZ Sebastian |
Tirol KTM Cycling Team |
00:00 |
|
34. |
|
COLNAGHI Luca |
Green Project - Bardiani CSF |
00:00 |
|
35. |
|
RAVASI Edward |
Hrinkow Advarics |
00:00 |
|
36. |
|
PALETTI Luca |
Green Project - Bardiani CSF |
00:00 |
|
37. |
|
CONFORTI Lorenzo |
Green Project - Bardiani CSF |
00:00 |
|
38. |
|
PETRUS Jiri |
ATT Investments |
00:00 |
|
39. |
|
OLIVO Bryan |
Cycling Team Friuli ASD |
00:00 |
|
40. |
|
PRIDAL Tomas |
Elkov-Kasper |
00:07 |
|
41. |
|
NURLYKHASSYM Nurbergen |
Astana Qazaqstan Development Team |
00:07 |
|
42. |
|
KOREN Kristjan |
Adria Mobil |
00:07 |
|
43. |
|
DOYLE Leo |
Arbo Headstart on Fahrrad |
00:15 |
|
44. |
|
BENZ-KUCH Max |
Maloja Pushbikers |
00:15 |
|
45. |
|
KOSTANSKI Mateusz |
Voster ATS Team |
00:15 |
|
46. |
|
BUDZINSKI Marcin |
HRE Mazowsze Serce Polski |
00:15 |
|
47. |
|
MILAN Matteo |
Cycling Team Friuli ASD |
00:15 |
|
48. |
|
PAUMANN David |
Tirol KTM Cycling Team |
00:22 |
|
49. |
|
MRAZ Daniel |
Elkov-Kasper |
00:22 |
|
50. |
|
VOLTR Martin |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
00:22 |
|
51. |
|
LUKES Jan |
Elkov-Kasper |
00:22 |
|
52. |
|
GRECO Alessandro |
So.L.Me. - Olmo |
00:22 |
|
53. |
|
PECNIK Teo |
Cycling Team Kranj |
00:22 |
|
54. |
|
SARC Leon |
Santic-Wibatech |
00:22 |
|
55. |
|
DIVNIC Jovan |
Lotus Cycling Team |
00:22 |
|
56. |
|
PAVLIC Marko |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
00:22 |
|
57. |
|
HOCEVAR Kristjan |
Adria Mobil |
00:22 |
|
58. |
|
DEBIASI Andrea |
Cycling Team Friuli ASD |
00:33 |
|
59. |
|
TREVISOL Marco |
So.L.Me. - Olmo |
01:00 |
|
60. |
|
SAMOGIZIO Jacopo |
Pedale Scaligero |
01:00 |
|
61. |
|
ZUMER Matic |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
01:14 |
|
62. |
|
SLAMZHANOV Orken |
Astana Qazaqstan Development Team |
01:14 |
|
63. |
|
NIERI Alessio |
Green Project - Bardiani CSF |
01:14 |
|
64. |
|
RUDYS Paul |
Maloja Pushbikers |
01:29 |
|
65. |
|
SCHURAN Michal |
ATT Investments |
01:29 |
|
66. |
|
SOWINSKI Artur |
Voster ATS Team |
01:29 |
|
67. |
|
BANASZEK Norbert |
HRE Mazowsze Serce Polski |
01:34 |
|
68. |
|
JORDAN Adam |
Ljubljana Gusto Santic |
02:26 |
|
69. |
|
SMIT Willie |
China Glory Continental Team |
02:26 |
|
70. |
|
SHEN Yutao |
China Glory Continental Team |
02:26 |
|
71. |
|
SPOLJAR Jaka |
Tirol KTM Cycling Team |
03:09 |
|
72. |
|
MURN Bostijan |
Adria Mobil |
03:09 |
|
73. |
|
STRANSKY Matej |
ATT Investments |
03:17 |
|
74. |
|
ABAYA Dominik Elias |
Santic-Wibatech |
03:17 |
|
75. |
|
TELECKY Stepan |
Elkov-Kasper |
04:37 |
|
76. |
|
KING Matthew |
XSpeed United Continental |
04:37 |
|
77. |
|
GRABIS Mateusz |
Voster ATS Team |
04:37 |
|
78. |
|
CHYLE Filip |
ATT Investments |
04:37 |
|
79. |
|
CERNE Gregor Matija |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
04:57 |
|
80. |
|
KOVAR Stefan |
Hrinkow Advarics |
04:57 |
|
DNF |
|
BANASZEK Adrian |
HRE Mazowsze Serce Polski |
odstúpil |
|
DNF |
|
BRANDL Wolfgang |
Maloja Pushbikers |
odstúpil |
|
DNF |
|
BUSIN Giovanni |
Pedale Scaligero |
odstúpil |
|
DNF |
|
ČANECKÝ Marek |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
DNF |
|
CARTA Elia |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
odstúpil |
|
DNF |
|
CERNE Andrej |
Cycling Team Kranj |
odstúpil |
|
DNF |
|
COMIN Maicol |
So.L.Me. - Olmo |
odstúpil |
|
DNF |
|
DA ROS Alessandro |
Cycling Team Friuli ASD |
odstúpil |
|
DNF |
|
DE PRETTO Giosue |
Pedale Scaligero |
odstúpil |
|
DNF |
|
DIMITRIJOSKI Luka |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
DIMITROV Petar |
Bulharsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
DRAGAR Luka |
Ribino Alpine Resort Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
DRINOVEC Matej |
Ribino Alpine Resort Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
DURIC Dorde |
Adria Mobil |
odstúpil |
|
DNF |
|
END Lukas |
Team Edelsten |
odstúpil |
|
DNF |
|
ERZEN Martin |
Cycling Team Kranj |
odstúpil |
|
DNF |
|
FOLTÁN Adam |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
DNF |
|
GENOV Nikolay |
Bulharsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
GIAVARA Luca |
Pedale Scaligero |
odstúpil |
|
DNF |
|
GREGORCIC Natan |
Ljubljana Gusto Santic |
odstúpil |
|
DNF |
|
HAAS Christian |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
DNF |
|
HAMMERSCHMIDT Raphael |
Hrinkow Advarics |
odstúpil |
|
DNF |
|
HLAVATHY Benedek |
Green Riders |
odstúpil |
|
DNF |
|
HOLEC Richard |
Tufo-Pardus Prostejov |
odstúpil |
|
DNF |
|
HRENKO Norbert |
So.L.Me. - Olmo |
odstúpil |
|
DNF |
|
INGLIS Joe |
Arbo Headstart on Fahrrad |
odstúpil |
|
DNF |
|
IVANOV Borislav |
Bulharsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
IVANOV Tsvetan |
Bulharsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
JEROMEL Vid |
Cycling Team Kranj |
odstúpil |
|
DNF |
|
JUHASZ Zsombor |
Green Riders |
odstúpil |
|
DNF |
|
KAUTTER Nicolas |
Team Edelsten |
odstúpil |
|
DNF |
|
KEPPELMULLER Simon |
Team Edelsten |
odstúpil |
|
DNF |
|
KIRBIS Primoz |
Meblo Jogi Pro-Concrete |
odstúpil |
|
DNF |
|
KOBLIZEK Matyas |
Tufo-Pardus Prostejov |
odstúpil |
|
DNF |
|
KOMAC Nejc |
Cycling Team Kranj |
odstúpil |
|
DNF |
|
KONDIC Marko |
Ribino Alpine Resort Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
KRALJ Fabijan |
Ljubljana Gusto Santic |
odstúpil |
|
DNF |
|
LIFKA Sebastian |
Arbo Headstart on Fahrrad |
odstúpil |
|
DNF |
|
LÍŠKA Andrej |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
DNF |
|
LUNG Fabian |
Arbo Headstart on Fahrrad |
odstúpil |
|
DNF |
|
MANKOVSKY David |
RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol |
odstúpil |
|
DNF |
|
MARSHALL Zachary |
XSpeed United Continental |
odstúpil |
|
DNF |
|
MAZEL Ondrej |
Tufo-Pardus Prostejov |
odstúpil |
|
DNF |
|
MINDSZENTI Ákos |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
NACEVSKI Milan |
Ribino Alpine Resort Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
PAPAI Adam |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
PAPANOV Martin |
Bulharsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
PEKALA Piotr |
Santic-Wibatech |
odstúpil |
|
DNF |
|
PERCIC Mark |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
PETER Michael |
Santic-Wibatech |
odstúpil |
|
DNF |
|
PETROV Yordan |
Bulharsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
POBERAJ Mark |
Ribino Alpine Resort Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
POKORNY Ondrej |
Tufo-Pardus Prostejov |
odstúpil |
|
DNF |
|
PUSPOKI Daniel |
Green Riders |
odstúpil |
|
DNF |
|
SCOTT Jared |
Green Project - Bardiani CSF |
odstúpil |
|
DNF |
|
SEK Igor |
Voster ATS Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
SEKNE Gal |
Ribino Alpine Resort Bled |
odstúpil |
|
DNF |
|
SORBARA Federico |
Pedale Scaligero |
odstúpil |
|
DNF |
|
SPINELLI Nicholas |
So.L.Me. - Olmo |
odstúpil |
|
DNF |
|
STACHOWIAK Adam |
HRE Mazowsze Serce Polski |
odstúpil |
|
DNF |
|
STADLBAUER Gregor |
Team Edelsten |
odstúpil |
|
DNF |
|
STEININGER Fabian |
Maloja Pushbikers |
odstúpil |
|
DNF |
|
STOPPA Brett |
XSpeed United Continental |
odstúpil |
|
DNF |
|
TAROCCO Pietro |
Pedale Scaligero |
odstúpil |
|
DNF |
|
TURI Daniel Csaba |
Green Riders |
odstúpil |
|
DNF |
|
VARGA László |
Green Riders |
odstúpil |
|
DNF |
|
VASKO Levente |
Lotus Cycling Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
VAVRA Petr |
Tufo-Pardus Prostejov |
odstúpil |
|
DNF |
|
VINKLAREK Frantisek |
Tufo-Pardus Prostejov |
odstúpil |
|
DNF |
|
XU Changquang |
China Glory Continental Team |
odstúpil |
|
DNS |
|
BROZYNA Piotr |
Voster ATS Team |
neštartoval |
|
DNS |
|
GARBER Thomas |
Arbo Headstart on Fahrrad |
neštartoval |
|