Slovenská reprezentácia po rokoch mení dizajn aj dodávateľa dresov, vracia sa NyNa

8.6.2023, 09:30 | Slovensko a Slováci | Katarína Ďurková, lt
Slovenská reprezentácia po rokoch mení dizajn aj dodávateľa dresov, vracia sa NyNa
Nový dres reprezentácie (© Matej Červenka)

Slovenský zväz cyklistiky mení dodávateľa reprezentačného oblečenia. Stal sa ním najväčší slovenský výrobca športového oblečenia firma NyNa, ktorá po ôsmych rokoch nahradí talianske Santini. Výrobky značky NyNa sú domácim cyklistom známe, obliekala reprezentáciu pred  Santini a spolupracuje tiež s viacerými slovenskými tímami. Je dodávateľom oblečenia pre kontinentálny tím Dukla Banská Bystrica, Športové centrum Polície, CK Spartak Tlmače i viaceré slovenské mládežnícke tímy MŠK Žiar nad Hronom, CK Olympik Trnava či ŠK Topoľčianky. 80 % svojej produkcie šije pre zahraničné trhy.
V novom reprezentačnom drese budeme povzbudzovať Petra Sagana pri boji o miestenku na budúcoročnú olympiádu v Paríži, ktorú chce pre olympijské cross country získať trojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike práve v škótskom Glasgowe. Ale tiež mimoriadne talentovanú bikrosárku Dominiku Maníkovú, ktorá v olympijskom odvetví BMX už ako juniorka viackrát ukázala svoju konkurencieschopnosť medzi ženami. Či rovnako veľký talent Viktóriu Chladoňovú, ktorá prvý rok v juniorskej kategórii deklasuje nielen svoje súperky z cyklokrosu i olympijského cross country, ale s prehľadom predbieha i elitné ženy, Matthiasa Schwarzbachera a ďalších slovenských jazdcov.
Nový dres reprezentácie (© Matej Červenka)
Nové reprezentačné oblečenie už skúškovo otestovali mladé slovenské krasojazdkyne pri svojom štarte na juniorských majstrovstvách Európy v polovici mája. Na ceste ich v medzinárodnom pelotóne predstavia naši jazdci do 23 rokov počas tohtotýždňového Závodu míru. Pre ľahšiu identifikáciu v pelotóne je na chrbte dresu nápis "SLOVAKIA".
„Sme radi, že môžeme v nasledujúcom období obliekať reprezentantov slovenskej cyklistiky a tiež paracyklistov. Teší nás o to viac, že sme rýdzo slovenská firma, s vlastným vývojom, výrobou a predajom ucelenej kolekcie. Pripravili sme viacero modelov oblečenia z nových materiálov s prihliadnutím na ergonomické, aerodynamické a technologické špecifikácie výrobkov. Estetické stvárnenie oblečenia zahŕňa tradičná kombinácia farieb slovenskej vlajky. Rastrovaný prechodový dizajn je ukončený siluetou Kriváňa ako dominantnej hory Slovenskej republiky,“ povedal k uvedeniu nového reprezentačného oblečenia na trh Miloslav Novotný, majiteľ firmy NyNa.
Nový dres reprezentácie (© Matej Červenka)
"Začiatkom roka SZC vyhlásil súťaž o nový dizajn dresu. Prišlo nám niekoľko naozaj vydarených dizajnov, vyhrať však mohol len jeden. Nakoniec sa ním stal po komunikácií a pripomienkovaní aj zo strany spoločnosti NyNa dizajn s motívom hôr, a ako sme si to nazvali my “včelích plástov“. Mnoho európskych krajín používa veľmi podobné farby a farebné kombinácie, a aj z toho dôvodu sme volili dvojfarebné ramená práve pre lepšiu identifikáciu pretekárov v zónach na občerstvenie a v televíznych prenosoch. Verím, že v novom oblečení naši reprezentanti prejdú veľa šťastných kilometrov,“ povedal k zmene dresov Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky.
 
Náš eshop