Po kráľovskej etape je prakticky isté, že Jonas Vingegaard po druhýkrát v kariére príde do Paríža v žltom drese. Náskok, ktorý si vypracoval, prekvapil aj jeho športového riaditeľa. Merijn Zeeman však vyzdvihol aj výkony Slovinca. Vingegaarda nezastavila ani nečakaná prekážka na Col de la Loze, kde musel nachvíľu zosadnúť z bicykla. Včerajšia etapa si vybrala aj svoju obeť.
Jonas Vingegaard (© A.S.O. / Pauline Ballet) |
Jonas Vingegaard má na Tadeja Pogačara komfortný sedemminútový náskok, z čoho bol prekvapený aj jeho športový riaditeľ Merijn Zeeman. „Toto som rozhodne nečakal. Predvčerom sa Jonas dostal k veľkej časovej výhode, ale Tadej bol stále druhý. Mohlo to byť pekné divadlo, ale už nevyzeral tak sviežo. Je to pre neho veľmi smutné, že sa takto zlomil, ale pre nás je to pekné. Myslím, že jeho pád nebol tak hrozný, ale zlomil sa. Bola to veľmi ťažká etapa a bolo veľmi teplo," povedal.
Zeeman napriek tomu nezabudol vyzdvihnúť kvality Slovinca. „Mám z toho dvojitý pocit. Nemyslím si, že by bolo dobré jasať z toho, že sa takto zlomil. Máme k nemu ako súperovi veľký rešpekt. Je to skvelý cyklista. Možno ochorel. Ale je pochopiteľné, že sme neuveriteľne šťastní z toho, v akej sme pozícii. Na Tour je množstvo napätia, preto sa mi veľmi uľavilo. Ešte sa musíme dostať do Paríža, ale toto vedenie by malo stačiť" dodal pre holandskú verejnoprávnu televíziu NOS.
Vingegaarda novinári konfrontovali aj tradičnými otázkami o dopingu. Užívanie zakázaných látok kategoricky odmietol. "Neberiem nič, čo by som nedal svojej dcére. Určite by som jej nedal žiadny doping. Rozumiem, že je ťažké dôverovať, ale hovorím to od srdca," citovala ho agentúra AFP.
Nepríjemná situácia sa odohrala približne osem kilometrov pred cieľom, kedy sa nevyznamenali vodiči motorky a sprievodného auta. Vingegaarda viedol Wilco Kelderman na Col de la Loze. Motorkár na ceste zrazu zastavil a pri ňom uviazlo sprievodné vozidlo. Dvojica tak musela na chvíľu zastaviť a prepliesť sa medzi vozidlami, aby mohla pokračovať v navyšovaní Dánovho náskoku.
Pre pôsobivé výkony prvých dvoch mužov na Tour sa objavili aj otázky, či Pogačar a Vingegaard súťažia bez použitia zakázaných látok. K téme sa vyjadril aj riaditeľ pretekov Christian Prudhomme. „Sú to nepodložené otázky. Obaja jazdci to povedali počas voľného dňa. Dopingové testy robí Medzinárodná testovacia agentúra, ktorá robí kontroly asi v päťdesiatich športoch. Líder pretekov je testovaný každý deň a jeho bicykel sa podrobuje kontrole na prítomnosť mechanického dopingu," povedal pre rádio France Info.
Kráľovská etapa si vybrala aj svoju obeť. Je ňou nemecký šprintér Phil Bauhaus. Jazdovi tímu Bahrain - Victorious jednoducho došli sily. „Je to ťažké. Snažil som sa zo všetkých síl a vynaložil som veľké úsilie na to, aby som v posledných etapách stihol limit. Dnes som bol prázdny. Od začiatku sa šlo na plný plyn a bol som sám. Snažil som sa, ale medzera sa neustále zväčšovala a chytenie grupetta bolo nemožné," povedal pre tímovú stránku.
Bauhaus trikrát nebol ďaleko od etapového víťazstva. V tretej etape ho prešprintoval iba Philipsen. O deň neskôr bol okrem lídra bodovačky rýchlejší aj Ewan. Do súboja o triumf zasiahol aj v jedenástej etape, kde bol okrem Belgičana lepší aj Groenewegen. Na prvý triumf na Grand Tour tak naďalej čaká. „Odchádzam s vedomím, že som sa snažil dať zo seba všetko. Budúci rok Tour nekončí v Paríži, ale dúfam, že sa tu vrátim a dostanem príležitosť dokončiť Tour v Paríži," dodal.
Výsledky etapy |
1. |
|
GALL Felix |
AG2R Citroën Team |
04:49:08 |
2. |
|
YATES Simon |
Team Jayco-AlUla |
00:34 |
3. |
|
BILBAO Pello |
Bahrain Victorious |
01:38 |
4. |
|
VINGEGAARD Jonas |
Jumbo-Visma |
01:52 |
5. |
|
GAUDU David |
Groupama-FDJ |
02:09 |
6. |
|
JOHANNESSEN Tobias |
Uno-X Pro Team |
02:39 |
7. |
|
HARPER Chris |
Team Jayco-AlUla |
02:50 |
8. |
|
MAJKA Rafal |
UAE Team Emirates |
03:43 |
9. |
|
YATES Adam |
UAE Team Emirates |
03:43 |
10. |
|
KELDERMAN Wilco |
Jumbo-Visma |
03:49 |
136. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
39:03 |
11. |
|
PINOT Thibaut |
Groupama-FDJ |
03:55 |
12. |
|
HINDLEY Jai |
BORA-hansgrohe |
04:25 |
13. |
|
MADOUAS Valentin |
Groupama-FDJ |
04:36 |
14. |
|
MARTIN Guillaume |
Cofidis |
04:47 |
15. |
|
RODRIGUEZ Carlos |
INEOS Grenadiers |
04:54 |
16. |
|
KUSS Sepp |
Jumbo-Visma |
05:43 |
17. |
|
ZIMMERMANN Georg |
Intermarché-Circus-Wanty |
05:56 |
18. |
|
KWIATKOWSKI Michal |
INEOS Grenadiers |
06:54 |
19. |
|
BENOOT Tiesj |
Jumbo-Visma |
07:17 |
20. |
|
BARGUIL Warren |
Team Arkéa-Samsic |
07:33 |
21. |
|
SOLER Marc |
UAE Team Emirates |
07:37 |
22. |
|
POGAČAR Tadej |
UAE Team Emirates |
07:37 |
23. |
|
SCHULTZ Nick |
Israel - Premier Tech |
08:15 |
24. |
|
O'CONNOR Ben |
AG2R Citroën Team |
09:01 |
25. |
|
JUNGELS Bob |
BORA-hansgrohe |
09:21 |
26. |
|
DINHAM Matthew |
Team dsm-firmenich |
10:40 |
27. |
|
CASTROVIEJO Jonathan |
INEOS Grenadiers |
10:50 |
28. |
|
CHAMPOUSSIN Clément |
Team Arkéa-Samsic |
12:06 |
29. |
|
GREGAARD Jonas |
Uno-X Pro Team |
12:12 |
30. |
|
VERMAERKE Kevin |
Team dsm-firmenich |
12:34 |
31. |
|
GUGLIELMI Simon |
Team Arkéa-Samsic |
16:20 |
32. |
|
POELS Wout |
Bahrain Victorious |
18:33 |
33. |
|
HAIG Jack |
Bahrain Victorious |
18:33 |
34. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
UAE Team Emirates |
18:54 |
35. |
|
MÜHLBERGER Gregor |
Movistar Team |
19:42 |
36. |
|
VAN BAARLE Dylan |
Jumbo-Visma |
20:38 |
37. |
|
PARET-PEINTRE Aurélien |
AG2R Citroën Team |
21:22 |
38. |
|
ALAPHILIPPE Julian |
Soudal Quick-Step |
23:26 |
39. |
|
PETERS Nans |
AG2R Citroën Team |
23:26 |
40. |
|
COSTA Rui |
Intermarché-Circus-Wanty |
23:29 |
41. |
|
VAN AERT Wout |
Jumbo-Visma |
24:31 |
42. |
|
CICCONE Giulio |
Lidl-Trek |
24:55 |
43. |
|
HOULE Hugo |
Israel - Premier Tech |
25:16 |
44. |
|
POLITT Nils |
BORA-hansgrohe |
25:53 |
45. |
|
KÜNG Stefan |
Groupama-FDJ |
26:21 |
46. |
|
DEVENYNS Dries |
Soudal Quick-Step |
27:11 |
47. |
|
SKJELMOSE Mattias |
Lidl-Trek |
27:31 |
48. |
|
GENIETS Kevin |
Groupama-FDJ |
27:31 |
49. |
|
LUCENKO Alexej |
Astana Qazaqstan |
27:31 |
50. |
|
VAN DEN BERG Lars |
Groupama-FDJ |
27:31 |
51. |
|
TRAEEN Torstein |
Uno-X Pro Team |
27:41 |
52. |
|
BUCHMANN Emanuel |
BORA-hansgrohe |
28:48 |
53. |
|
FRAILE Omar |
INEOS Grenadiers |
29:24 |
54. |
|
OLIVEIRA Nelson |
Movistar Team |
29:29 |
55. |
|
URAN Rigoberto |
EF Education-EasyPost |
29:59 |
56. |
|
CORT Magnus |
EF Education-EasyPost |
29:59 |
57. |
|
VAN DER POEL Mathieu |
Alpecin-Deceuninck |
30:54 |
58. |
|
VERMEERSCH Florian |
Lotto Dstny |
32:05 |
59. |
|
PEREZ Anthony |
Cofidis |
32:05 |
60. |
|
CRADDOCK Lawson |
Team Jayco-AlUla |
33:55 |
61. |
|
ASGREEN Kasper |
Soudal Quick-Step |
33:55 |
62. |
|
VAN HOOYDONCK Nathan |
Jumbo-Visma |
34:19 |
63. |
|
TURGIS Anthony |
TotalEnergies |
34:47 |
64. |
|
LATOUR Pierre |
TotalEnergies |
35:13 |
65. |
|
COQUARD Bryan |
Cofidis |
35:29 |
66. |
|
BJERG Mikkel |
UAE Team Emirates |
35:39 |
67. |
|
ABRAHAMSEN Jonas |
Uno-X Pro Team |
35:55 |
68. |
|
CHARMIG Anthon |
Uno-X Pro Team |
35:55 |
69. |
|
PACHER Quentin |
Groupama-FDJ |
35:55 |
70. |
|
LAENGEN Vegard Stake |
UAE Team Emirates |
35:57 |
71. |
|
TRENTIN Matteo |
UAE Team Emirates |
35:57 |
72. |
|
PIDCOCK Tom |
INEOS Grenadiers |
35:57 |
73. |
|
JUUL-JENSEN Ch. |
Team Jayco-AlUla |
36:13 |
74. |
|
LAPORTE Christophe |
Jumbo-Visma |
36:29 |
75. |
|
EENKHOORN Pascal |
Lotto Dstny |
36:33 |
76. |
|
BURGAUDEAU Mathieu |
TotalEnergies |
36:33 |
77. |
|
VAN GILS Maxim |
Lotto Dstny |
36:33 |
78. |
|
FERRON Valentin |
TotalEnergies |
36:33 |
79. |
|
LANDA Mikel |
Bahrain Victorious |
36:33 |
80. |
|
IZAGIRRE Ion |
Cofidis |
36:33 |
81. |
|
HERMANS Quinten |
Alpecin-Deceuninck |
36:33 |
82. |
|
TILLER Rasmus |
Uno-X Pro Team |
36:33 |
83. |
|
CAVAGNA Remi |
Soudal Quick-Step |
36:33 |
84. |
|
DELAPLACE Anthony |
Team Arkéa-Samsic |
36:33 |
85. |
|
POWLESS Neilson |
EF Education-EasyPost |
36:33 |
86. |
|
WRIGHT Fred |
Bahrain Victorious |
36:33 |
87. |
|
SMITH Dion |
Intermarché-Circus-Wanty |
36:33 |
88. |
|
GOGL Michael |
Alpecin-Deceuninck |
36:33 |
89. |
|
BERTHET Clément |
AG2R Citroën Team |
36:33 |
90. |
|
IZAGIRRE Gorka |
Movistar Team |
36:33 |
91. |
|
DILLIER Silvan |
Alpecin-Deceuninck |
36:33 |
92. |
|
PICHON Laurent |
Team Arkéa-Samsic |
36:33 |
93. |
|
DEWULF Stan |
AG2R Citroën Team |
36:33 |
94. |
|
DE BUYST Jasper |
Lotto Dstny |
36:33 |
95. |
|
COSNEFROY Benoît |
AG2R Citroën Team |
36:33 |
96. |
|
EEKHOFF Nils |
Team dsm-firmenich |
36:33 |
97. |
|
TEUNS Dylan |
Israel - Premier Tech |
36:33 |
98. |
|
PHILIPSEN Jasper |
Alpecin-Deceuninck |
36:33 |
99. |
|
HAMILTON Chris |
Team dsm-firmenich |
36:33 |
100. |
|
WOODS Michael |
Israel - Premier Tech |
36:33 |
101. |
|
OSS Daniel |
TotalEnergies |
36:33 |
102. |
|
LOUVEL Matis |
Team Arkéa-Samsic |
36:33 |
103. |
|
NAESEN Oliver |
AG2R Citroën Team |
36:33 |
104. |
|
AMADOR Andrey |
EF Education-EasyPost |
36:33 |
105. |
|
STRONG Corbin |
Israel - Premier Tech |
36:33 |
106. |
|
ARANBURU Alex |
Movistar Team |
36:33 |
107. |
|
LAFAY Victor |
Cofidis |
36:33 |
108. |
|
TEUNISSEN Mike |
Intermarché-Circus-Wanty |
36:33 |
109. |
|
LE GAC Olivier |
Groupama-FDJ |
36:45 |
110. |
|
LAMPAERT Yves |
Soudal Quick-Step |
36:51 |
111. |
|
STUYVEN Jasper |
Lidl-Trek |
36:51 |
112. |
|
DECLERCQ Tim |
Soudal Quick-Step |
36:51 |
113. |
|
VAN POPPEL Danny |
BORA-hansgrohe |
36:51 |
114. |
|
ARNDT Nikias |
Bahrain Victorious |
37:07 |
115. |
|
MOSCON Gianni |
Astana Qazaqstan |
37:26 |
116. |
|
MOHORIČ Matej |
Bahrain Victorious |
37:31 |
117. |
|
BOIVIN Guillaume |
Israel - Premier Tech |
37:31 |
118. |
|
CLARKE Simon |
Israel - Premier Tech |
37:31 |
119. |
|
KONRAD Patrick |
BORA-hansgrohe |
37:33 |
120. |
|
NEILANDS Krists |
Israel - Premier Tech |
37:36 |
121. |
|
BOASSON-HAGEN Edvald |
TotalEnergies |
37:39 |
122. |
|
WELSFORD Sam |
Team dsm-firmenich |
37:43 |
123. |
|
BETTIOL Alberto |
EF Education-EasyPost |
37:54 |
124. |
|
BERNAL Egan |
INEOS Grenadiers |
37:54 |
125. |
|
TEJADA Harold |
Astana Qazaqstan |
37:54 |
126. |
|
HALLER Marco |
BORA-hansgrohe |
37:54 |
127. |
|
CALMEJANE Lilian |
Intermarché-Circus-Wanty |
38:12 |
128. |
|
RICKAERT Jonas |
Alpecin-Deceuninck |
38:33 |
129. |
|
DEGENKOLB John |
Team dsm-firmenich |
38:35 |
130. |
|
EDMONDSON Alex |
Team dsm-firmenich |
38:35 |
131. |
|
DURBRIDGE Luke |
Team Jayco-AlUla |
38:42 |
132. |
|
KRAGH ANDERSEN Søren |
Alpecin-Deceuninck |
38:46 |
133. |
|
LOPEZ Juan Pedro |
Lidl-Trek |
38:49 |
134. |
|
GALLOPIN Tony |
Lidl-Trek |
38:49 |
135. |
|
KRISTOFF Alexander |
Uno-X Pro Team |
38:53 |
136. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
39:03 |
137. |
|
CAMPENAERTS Victor |
Lotto Dstny |
39:03 |
138. |
|
GIRMAY Biniam |
Intermarché-Circus-Wanty |
39:03 |
139. |
|
MOZZATO Luca |
Team Arkéa-Samsic |
39:05 |
140. |
|
BIERMANS Jenthe |
Team Arkéa-Samsic |
39:05 |
141. |
|
ZINGLE Axel |
Cofidis |
39:34 |
142. |
|
MEEUS Jordi |
BORA-hansgrohe |
40:09 |
143. |
|
FEDOROV Jevgenij |
Astana Qazaqstan |
41:39 |
144. |
|
BOL Cees |
Astana Qazaqstan |
41:39 |
145. |
|
MÖRKÖV Michael |
Soudal Quick-Step |
41:49 |
146. |
|
PEDERSEN Mads |
Lidl-Trek |
41:50 |
147. |
|
KIRSCH Alex |
Lidl-Trek |
41:50 |
148. |
|
PETIT Adrien |
Intermarché-Circus-Wanty |
42:02 |
149. |
|
WAERENSKJOLD Søren |
Uno-X Pro Team |
42:14 |
150. |
|
REINDERS Elmar |
Team Jayco-AlUla |
42:20 |
151. |
|
GROENEWEGEN Dylan |
Team Jayco-AlUla |
42:20 |
152. |
|
MEZGEC Luka |
Team Jayco-AlUla |
42:20 |
153. |
|
FRISON Frederik |
Lotto Dstny |
42:32 |
154. |
|
GESCHKE Simon |
Cofidis |
44:56 |
DNF |
|
BAUHAUS Phil |
Bahrain Victorious |
odstúpil |
DNS |
|
RENARD Alexis |
Cofidis |
neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape |
1. |
|
VINGEGAARD Jonas |
Jumbo-Visma |
67:57:51 |
2. |
|
POGAČAR Tadej |
UAE Team Emirates |
07:35 |
3. |
|
YATES Adam |
UAE Team Emirates |
10:45 |
4. |
|
RODRIGUEZ Carlos |
INEOS Grenadiers |
12:01 |
5. |
|
YATES Simon |
Team Jayco-AlUla |
12:19 |
6. |
|
BILBAO Pello |
Bahrain Victorious |
12:50 |
7. |
|
HINDLEY Jai |
BORA-hansgrohe |
13:50 |
8. |
|
GALL Felix |
AG2R Citroën Team |
16:11 |
9. |
|
KUSS Sepp |
Jumbo-Visma |
16:49 |
10. |
|
GAUDU David |
Groupama-FDJ |
17:57 |
135. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
04:45:55 |
11. |
|
MARTIN Guillaume |
Cofidis |
22:53 |
12. |
|
PINOT Thibaut |
Groupama-FDJ |
27:26 |
13. |
|
CASTROVIEJO Jonathan |
INEOS Grenadiers |
46:57 |
14. |
|
HARPER Chris |
Team Jayco-AlUla |
54:31 |
15. |
|
MAJKA Rafal |
UAE Team Emirates |
55:15 |
16. |
|
PIDCOCK Tom |
INEOS Grenadiers |
56:39 |
17. |
|
LANDA Mikel |
Bahrain Victorious |
01:03:01 |
18. |
|
KELDERMAN Wilco |
Jumbo-Visma |
01:03:42 |
19. |
|
BUCHMANN Emanuel |
BORA-hansgrohe |
01:04:22 |
20. |
|
MADOUAS Valentin |
Groupama-FDJ |
01:08:54 |
21. |
|
O'CONNOR Ben |
AG2R Citroën Team |
01:13:29 |
22. |
|
BARGUIL Warren |
Team Arkéa-Samsic |
01:28:25 |
23. |
|
VAN AERT Wout |
Jumbo-Visma |
01:32:57 |
24. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
UAE Team Emirates |
01:37:13 |
25. |
|
BERTHET Clément |
AG2R Citroën Team |
01:42:49 |
26. |
|
JUNGELS Bob |
BORA-hansgrohe |
01:46:15 |
27. |
|
BENOOT Tiesj |
Jumbo-Visma |
01:47:28 |
28. |
|
SKJELMOSE Mattias |
Lidl-Trek |
01:51:28 |
29. |
|
POELS Wout |
Bahrain Victorious |
01:58:57 |
30. |
|
BURGAUDEAU Mathieu |
TotalEnergies |
02:01:12 |
31. |
|
HAIG Jack |
Bahrain Victorious |
02:08:52 |
32. |
|
JOHANNESSEN Tobias |
Uno-X Pro Team |
02:10:47 |
33. |
|
ALAPHILIPPE Julian |
Soudal Quick-Step |
02:11:45 |
34. |
|
TEJADA Harold |
Astana Qazaqstan |
02:12:56 |
35. |
|
CICCONE Giulio |
Lidl-Trek |
02:13:25 |
36. |
|
BERNAL Egan |
INEOS Grenadiers |
02:20:21 |
37. |
|
GENIETS Kevin |
Groupama-FDJ |
02:21:19 |
38. |
|
IZAGIRRE Gorka |
Movistar Team |
02:22:11 |
39. |
|
VAN BAARLE Dylan |
Jumbo-Visma |
02:27:35 |
40. |
|
TEUNS Dylan |
Israel - Premier Tech |
02:27:40 |
41. |
|
WOODS Michael |
Israel - Premier Tech |
02:30:12 |
42. |
|
HAMILTON Chris |
Team dsm-firmenich |
02:30:33 |
43. |
|
KWIATKOWSKI Michal |
INEOS Grenadiers |
02:30:48 |
44. |
|
LUCENKO Alexej |
Astana Qazaqstan |
02:32:26 |
45. |
|
MÜHLBERGER Gregor |
Movistar Team |
02:38:00 |
46. |
|
GREGAARD Jonas |
Uno-X Pro Team |
02:38:04 |
47. |
|
SCHULTZ Nick |
Israel - Premier Tech |
02:39:46 |
48. |
|
HOULE Hugo |
Israel - Premier Tech |
02:41:34 |
49. |
|
SOLER Marc |
UAE Team Emirates |
02:43:03 |
50. |
|
IZAGIRRE Ion |
Cofidis |
02:44:11 |
51. |
|
CHAMPOUSSIN Clément |
Team Arkéa-Samsic |
02:44:20 |
52. |
|
PARET-PEINTRE Aurélien |
AG2R Citroën Team |
02:45:46 |
53. |
|
ZIMMERMANN Georg |
Intermarché-Circus-Wanty |
02:46:26 |
54. |
|
NEILANDS Krists |
Israel - Premier Tech |
02:47:10 |
55. |
|
KÜNG Stefan |
Groupama-FDJ |
02:51:47 |
56. |
|
OLIVEIRA Nelson |
Movistar Team |
02:55:05 |
57. |
|
ARANBURU Alex |
Movistar Team |
02:57:48 |
58. |
|
DINHAM Matthew |
Team dsm-firmenich |
02:58:13 |
59. |
|
VAN GILS Maxim |
Lotto Dstny |
03:04:17 |
60. |
|
VERMAERKE Kevin |
Team dsm-firmenich |
03:07:06 |
61. |
|
VAN DER POEL Mathieu |
Alpecin-Deceuninck |
03:07:42 |
62. |
|
POLITT Nils |
BORA-hansgrohe |
03:08:42 |
63. |
|
POWLESS Neilson |
EF Education-EasyPost |
03:11:59 |
64. |
|
FRAILE Omar |
INEOS Grenadiers |
03:12:35 |
65. |
|
CAMPENAERTS Victor |
Lotto Dstny |
03:12:40 |
66. |
|
LOUVEL Matis |
Team Arkéa-Samsic |
03:16:18 |
67. |
|
GESCHKE Simon |
Cofidis |
03:17:54 |
68. |
|
DELAPLACE Anthony |
Team Arkéa-Samsic |
03:20:54 |
69. |
|
PACHER Quentin |
Groupama-FDJ |
03:21:26 |
70. |
|
LOPEZ Juan Pedro |
Lidl-Trek |
03:25:59 |
71. |
|
VAN DEN BERG Lars |
Groupama-FDJ |
03:27:57 |
72. |
|
PEREZ Anthony |
Cofidis |
03:30:55 |
73. |
|
COSTA Rui |
Intermarché-Circus-Wanty |
03:31:10 |
74. |
|
MOHORIČ Matej |
Bahrain Victorious |
03:32:41 |
75. |
|
STUYVEN Jasper |
Lidl-Trek |
03:33:18 |
76. |
|
LATOUR Pierre |
TotalEnergies |
03:34:51 |
77. |
|
URAN Rigoberto |
EF Education-EasyPost |
03:35:29 |
78. |
|
GUGLIELMI Simon |
Team Arkéa-Samsic |
03:37:21 |
79. |
|
PETERS Nans |
AG2R Citroën Team |
03:39:34 |
80. |
|
CRADDOCK Lawson |
Team Jayco-AlUla |
03:39:45 |
81. |
|
CALMEJANE Lilian |
Intermarché-Circus-Wanty |
03:40:29 |
82. |
|
KONRAD Patrick |
BORA-hansgrohe |
03:43:18 |
83. |
|
GALLOPIN Tony |
Lidl-Trek |
03:45:05 |
84. |
|
NAESEN Oliver |
AG2R Citroën Team |
03:49:22 |
85. |
|
ABRAHAMSEN Jonas |
Uno-X Pro Team |
03:49:46 |
86. |
|
EENKHOORN Pascal |
Lotto Dstny |
03:50:32 |
87. |
|
DEWULF Stan |
AG2R Citroën Team |
03:51:00 |
88. |
|
HALLER Marco |
BORA-hansgrohe |
03:53:06 |
89. |
|
VAN HOOYDONCK Nathan |
Jumbo-Visma |
03:57:40 |
90. |
|
LAFAY Victor |
Cofidis |
03:58:26 |
91. |
|
FERRON Valentin |
TotalEnergies |
03:58:41 |
92. |
|
TRAEEN Torstein |
Uno-X Pro Team |
03:58:45 |
93. |
|
ASGREEN Kasper |
Soudal Quick-Step |
03:59:11 |
94. |
|
BETTIOL Alberto |
EF Education-EasyPost |
04:00:03 |
95. |
|
LAPORTE Christophe |
Jumbo-Visma |
04:01:20 |
96. |
|
CORT Magnus |
EF Education-EasyPost |
04:01:45 |
97. |
|
OSS Daniel |
TotalEnergies |
04:07:34 |
98. |
|
STRONG Corbin |
Israel - Premier Tech |
04:08:35 |
99. |
|
TEUNISSEN Mike |
Intermarché-Circus-Wanty |
04:10:06 |
100. |
|
TURGIS Anthony |
TotalEnergies |
04:11:02 |
101. |
|
BOASSON-HAGEN Edvald |
TotalEnergies |
04:11:06 |
102. |
|
CHARMIG Anthon |
Uno-X Pro Team |
04:11:42 |
103. |
|
COQUARD Bryan |
Cofidis |
04:12:32 |
104. |
|
WRIGHT Fred |
Bahrain Victorious |
04:14:08 |
105. |
|
CAVAGNA Remi |
Soudal Quick-Step |
04:15:39 |
106. |
|
PHILIPSEN Jasper |
Alpecin-Deceuninck |
04:15:44 |
107. |
|
COSNEFROY Benoît |
AG2R Citroën Team |
04:16:27 |
108. |
|
HERMANS Quinten |
Alpecin-Deceuninck |
04:16:33 |
109. |
|
LAENGEN Vegard Stake |
UAE Team Emirates |
04:17:08 |
110. |
|
CLARKE Simon |
Israel - Premier Tech |
04:17:40 |
111. |
|
LAMPAERT Yves |
Soudal Quick-Step |
04:21:53 |
112. |
|
SMITH Dion |
Intermarché-Circus-Wanty |
04:24:07 |
113. |
|
RICKAERT Jonas |
Alpecin-Deceuninck |
04:25:18 |
114. |
|
PEDERSEN Mads |
Lidl-Trek |
04:25:25 |
115. |
|
KIRSCH Alex |
Lidl-Trek |
04:26:01 |
116. |
|
TRENTIN Matteo |
UAE Team Emirates |
04:26:09 |
117. |
|
AMADOR Andrey |
EF Education-EasyPost |
04:27:57 |
118. |
|
TILLER Rasmus |
Uno-X Pro Team |
04:28:32 |
119. |
|
VAN POPPEL Danny |
BORA-hansgrohe |
04:30:05 |
120. |
|
JUUL-JENSEN Ch. |
Team Jayco-AlUla |
04:30:58 |
121. |
|
DILLIER Silvan |
Alpecin-Deceuninck |
04:32:57 |
122. |
|
KRAGH ANDERSEN Søren |
Alpecin-Deceuninck |
04:35:18 |
123. |
|
ARNDT Nikias |
Bahrain Victorious |
04:36:38 |
124. |
|
MEZGEC Luka |
Team Jayco-AlUla |
04:38:07 |
125. |
|
GIRMAY Biniam |
Intermarché-Circus-Wanty |
04:38:51 |
126. |
|
BOIVIN Guillaume |
Israel - Premier Tech |
04:39:32 |
127. |
|
GOGL Michael |
Alpecin-Deceuninck |
04:40:19 |
128. |
|
DEVENYNS Dries |
Soudal Quick-Step |
04:40:46 |
129. |
|
VERMEERSCH Florian |
Lotto Dstny |
04:41:18 |
130. |
|
DURBRIDGE Luke |
Team Jayco-AlUla |
04:42:33 |
131. |
|
LE GAC Olivier |
Groupama-FDJ |
04:43:23 |
132. |
|
DECLERCQ Tim |
Soudal Quick-Step |
04:43:45 |
133. |
|
BIERMANS Jenthe |
Team Arkéa-Samsic |
04:44:18 |
134. |
|
BJERG Mikkel |
UAE Team Emirates |
04:44:27 |
135. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
04:45:55 |
136. |
|
KRISTOFF Alexander |
Uno-X Pro Team |
04:49:20 |
137. |
|
MOZZATO Luca |
Team Arkéa-Samsic |
04:52:02 |
138. |
|
PICHON Laurent |
Team Arkéa-Samsic |
04:54:45 |
139. |
|
MOSCON Gianni |
Astana Qazaqstan |
04:55:41 |
140. |
|
DE BUYST Jasper |
Lotto Dstny |
04:56:49 |
141. |
|
EEKHOFF Nils |
Team dsm-firmenich |
04:58:21 |
142. |
|
REINDERS Elmar |
Team Jayco-AlUla |
05:02:58 |
143. |
|
WAERENSKJOLD Søren |
Uno-X Pro Team |
05:03:46 |
144. |
|
PETIT Adrien |
Intermarché-Circus-Wanty |
05:05:53 |
145. |
|
WELSFORD Sam |
Team dsm-firmenich |
05:07:49 |
146. |
|
GROENEWEGEN Dylan |
Team Jayco-AlUla |
05:07:52 |
147. |
|
DEGENKOLB John |
Team dsm-firmenich |
05:09:38 |
148. |
|
MEEUS Jordi |
BORA-hansgrohe |
05:10:19 |
149. |
|
EDMONDSON Alex |
Team dsm-firmenich |
05:13:10 |
150. |
|
ZINGLE Axel |
Cofidis |
05:15:38 |
151. |
|
FEDOROV Jevgenij |
Astana Qazaqstan |
05:20:39 |
152. |
|
FRISON Frederik |
Lotto Dstny |
05:20:44 |
153. |
|
BOL Cees |
Astana Qazaqstan |
05:23:13 |
154. |
|
MÖRKÖV Michael |
Soudal Quick-Step |
05:32:40 |
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape |
1. |
|
PHILIPSEN Jasper |
Alpecin-Deceuninck |
323 |
2. |
|
PEDERSEN Mads |
Lidl-Trek |
186 |
3. |
|
COQUARD Bryan |
Cofidis |
178 |
4. |
|
VAN AERT Wout |
Jumbo-Visma |
154 |
5. |
|
POGAČAR Tadej |
UAE Team Emirates |
146 |
6. |
|
VINGEGAARD Jonas |
Jumbo-Visma |
107 |
53. |
|
SAGAN Peter |
TotalEnergies |
31 |
7. |
|
MEEUS Jordi |
BORA-hansgrohe |
96 |