Mikel Landa prestupuje do Soudalu - Quick-Step, má pomáhať Evenepoelovi

16.8.2023, 15:30 | Aktuality zo sveta | TASR, lt
Španielsky cyklista Mikel Landa bude v nasledujúcej sezóne jazdiť za belgický tím Soudal - Quick-Step, s ktorým podpísal dvojročný kontrakt.

Tridsaťtriročný vrchár bude mať za úlohu podporovať Remca Evenepoela pri jeho premiérovom štarte na Tour de France. Landa jazdil posledné štyri roky za Bahrain-Victorious, s ktorým má kontrakt do konca tohto roka. Predtým bol v Movistare a tíme Sky, kde podporoval Chrisa Frooma pri jeho víťazstvách na Tour v rokoch 2016 a 2017.
Na najslávnejších pretekoch obsadil dvakrát 4. miesto v celkovom poradí (2017, 2020), dvakrát tretí bol na Giro d'Italia (2015, 2022), kde sa stal v roku 2017 najlepším vrchárom, na konte má aj dva triumfy na Vuelta a Burgos a raz sa stal celkovým víťazom Giro del Trentino. Trikrát vyhral etapu na Gire a jednu získal aj na Vuelte. Celkovo odjazdil už 19 Grand Tours.

"Som šťastný a namotivovaný na túto novú výzvu a chcem pomôcť Remcovi v jeho cieľoch," povedal. "Je to správny človek, ktorý posilní náš tím, keď meníme zameranie na celkové poradie," uviedol šéf tímu Patrick Lefévere.
 
Náš eshop