Evenepoel ostáva v Quick-Stepe minimálne do roku 2026. Cyklistika nie je futbal, odkázal

18.8.2023, 17:00 | Aktuality zo sveta | TASR, lt
Evenepoel ostáva v Quick-Stepe minimálne do roku 2026. Cyklistika nie je futbal, odkázal
Remco Evenepoel (© LaPresse/Fabio Ferrari)

Belgický cyklista Remco Evenepoel ukončil špekulácie o svojom možnom prestupe do Ineosu-Grenadiers a v piatok oznámil, že zostane v tíme Soudal - Quick-Step minimálne až do konca aktuálneho kontraktu v roku 2026.

Čerstvý majster sveta z časovky v Glasgowe by mal na budúci rok premiérovo zabojovať o pódium na Tour de France. Quick-Step aj preto tento týždeň angažoval skúseného španielskeho vrchára Mikela Landu a chce sa viac zamerať na Grand Tours.
- ponuka ehopu -
- ponuka eshopu -

"Mám zmluvu do roku 2026 a dodržím ju. Kontrakt je kontrakt. Nemôžete len tak odísť a povedať: 'želám vám všetko najlepšie a dovidenia'. Cyklistika nie je futbal," povedal 23-ročný univerzál, ktorý v prebiehajúcej sezóne nazbieral už jedenásť triumfov.

Okrem časovky na MS vyhral po 30 km dlhom sóle monument Liege - Bastogne - Liege, preteky UAE Tour či klasiku v San Sebastiane a našliapnuté mal aj na triumf na Gire, kde vyhral obe časovky, no po pozitívnom teste na koronavírus musel v 9. etape odstúpiť z pozície lídra. Najbližšie ho čaká Vuelta, ktorú vyhral vlani hneď pri svojej premiére.
 
Náš eshop