Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step údajne rokujú o fúzií, vynára sa tak množstvo otázok

25.9.2023, 13:30 | Aktuality zo sveta | TASR, L. Timko
Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step údajne rokujú o fúzií, vynára sa tak množstvo otázok
Jonas Vingegaard na Tour (© A.S.O. / Pauline Ballet)

Holandský tím Jumbo - Visma a belgický celok Soudal - Quick-Step údajne rokujú o prípadnej fúzii. Nový "supertím" by mohol vzniknúť už na budúci rok.
Jumbo-Visma v prebiehajúcej sezóne vyhral všetky tri Grand Tours. Na Tour de France zvíťazil Jonas Vingegaard, Giro d'Italia sa stalo korisťou Primoža Rogliča a na Vuelte vystúpil na najvyšší stupeň Sepp Kuss. Napriek tomu bude musieť v tíme prísť k zmenám, pretože holandský potravinový reťazec Jumbo skončí po sezóne so sponzoringom.
Holandský portál Wielerflits zverejnil informáciu, podľa ktorej rokovania o zlúčení dvoch tímov s najväčším počtom víťazstiev prebiehajú už týždne. Nový celok by mohol mať názov Visma-Soudal, alebo Soudal-Visma. Po fúzii by sa však v tíme vytvoril obrovský pretlak kvalitných cyklistov a viacerí by pravdepodobne museli zmeniť dres, čo môže byť v prípade rozhodnutia napríklad až v októbri veľký problém. Tím by viedli najmä ľudia z Jumba.
Najväčšou hviezdou Soudalu Quick-Step je úradujúci majster sveta v časovke Remco Evenepoel, veľkou otázkou by bolo, čo by sa v tom prípade stalo s ním pri takom pretlaku kvalitných pretekárov. Veľký záujem o jeho služby má Ineos-Grenadiers, no on sám viackrát zdôraznil, že ostane v Quick-Stepe. Tam pôsobí aj jediný Slovák vo World Tour Martin Svrček a tiež slovenský sponzor janom, ktorý nedávno predĺžil spoluprácu s tímom na ďalšie dve sezóny.
 
Náš eshop