Primož Roglič bude jazdiť za Boru-hansgrohe, tím mu sľubuje rolu lídra

6.10.2023, 12:30 | Aktuality zo sveta | TASR, L. Timko
Primož Roglič bude jazdiť za Boru-hansgrohe, tím mu sľubuje rolu lídra
Primož Roglič (© A.S.O. / Aurélien Vialatte)

Slovinský cyklista Primož Roglič bude jazdiť za Boru-hansgrohe. Detaily nového kontraktu nie sú ešte známe, no mal by byť viacročný.

Roglič mal s doterajším zamestnávateľom Jumbo-Visma zmluvu do roku 2024. Holandskú stajňu však po odchode sponzora s najväčšou pravdepodobnosťou čaká fúzia s belgickým Soudalom - Quick-Step a v tíme bude pretlak popredných jazdcov. Slovinec tak dostal povolenie hľadať si nový tím. O víťaza tohtoročného Gira d'Italia mali záujem aj Ineos-Grenadiers, Lidl-Trek, či Movistar. "Teším sa na tento krok, hoci zmena bude pre mňa vstupom do nového teritória. Tím má motiváciu pracovať na mňa a to bol rozhodujúci faktor môjho rozhodnutia," vyhlásil Roglič.
33-ročný pretekár sa tak dostal do tímu s Jaiom Hindleym či Aleksandrom Vlasovom alebo Emanuelom Buchmannom, ktorí ale v poslednom období nepreukázali až takú výkonnosť, aby bola Bora s nimi úplne spokojná - chceli pódium na Grand Tour. Podľa doterajšieho vývoja tak zrejme nebudú mať nárok bojovať s Roligčom o post lídra. V tíme navyše pôsobia aj ďalší vrchári ako Sergio Higuita, Lennard Kämna, alebo ďalšia nová posila Daniel Martínez, ktorý odchádzal z Ineosu pre pretlak lídrov, no toto asi nečakal...

Riaditeľ Bory Ralph Denk potvrdil, že s Rogličom sa do tímu nesťahuje žiaden ďalší jazdec. "Po odchode Petra Sagana je angažovanie Primoža Rogliča pre nás ďalším míľnikom. Je jedným z najlepších jazdcov na svete. Viac, či menej triumfoval vo všetkých pretekoch v tejto sezóne. Jeho príchod bude veľký impulz pre náš tím," netajil nadšenie Denk. 
 
Náš eshop