Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Giro del Veneto: V záverečnom krátkom kopci bol najrýchlejší Dorian Godon

11.10.2023, 16:30 | Preteky vo svete | Tomáš Šandor
st 11.10. zvlnena etapa ciel rovina Tombolo > Vicenza 170 km Godon
profil pretekov, 1670 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu)
Jedno z posledných podujatí v tejto sezóne ponúklo zvlnený profil, ktorý bol zakončený krátkym 800-metrovým kopcom s priemerom osem percent. Vo veľmi silnej zostave sem prišiel tím UAE Emirates (Hirschi, Majka, Ulissi) a medzi favoritov patrili aj Andreas Kron (Lotto Dstny) alebo Nick Schulz (Israel).
Do úniku sa dostala šestica jazdcov a nachádzali sa medzi nimi aj skúsení Rosskopf (Q36.5) alebo Dewulf (Ag2r).
V predposlednom okruhu zostali s touto dvojicou na čele pretekov ešte ďalší dvaja borci. Pelotón vedený UAE Emirates a Israelom musel ešte zmazať 80-sekundové manko. V závere sa k nim pridal aj Alpecin, ktorý pracoval pre Stefana Oldaniho.
Pelotón chytil únik sedem kilometrov pred cieľom a pred favoritmi zostávalo už len záverečné krátke stúpanie do cieľa. V ňom predviedol najlepšie zrýchlenie Dorian Godon (Ag2r). Druhý skončil Tobias Halland Johannessen (Uno-X), tretí bol Florian Vermeersch (Lotto Dstny).
O víťazovi sa rozhodlo len v záverečnom šprinte do kopca. Objavili sa tam všetci favoriti a na výbušnú koncovku si ušetril najviac energie Dorian Godon, ktorý vyrazil v správnom čase a mal najsilnejšie nohy. Francúzsky cyklista vyhral v tomto roku aj Brabanstký šíp a je aj dvojnásobným víťazom Paríž - Camembert.
Finále zvládol aj Johannessen, ktorého kolegovia ťahali balík tesne pred cieľom, a na stupne víťazov sa dostal aj Vermeersch, ktorého sme videli v krátkom nástupe ešte pred samotným cieľovým stúpaním. Marc Hirschi nepotvrdil formu z posledného obdobia a v cieli sa nezaradil k tým úplne najlepším.
Výsledky
1. GODON Dorian AG2R Citroën Team 03:43:05
2. JOHANNESSEN Tobias Uno-X Pro Team 00:00
3. VERMEERSCH Florian Lotto Dstny 00:00
4. STRONG Corbin Israel - Premier Tech 00:00
5. HIRSCHI Marc UAE Team Emirates 00:00
6. MOZZATO Luca Team Arkéa-Samsic 00:00
7. BATTISTELLA Samuele Astana Qazaqstan 00:03
8. LOUVEL Matis Team Arkéa-Samsic 00:03
9. KRON Andreas Lotto Dstny 00:03
10. BRAMBILLA Gianluca Q36.5 Pro Team 00:03
Zobraziť kompletné poradie
 
Náš eshop