Saganove prvé preteky v teréne a v novom drese sa blížia. V Abu Zabí budú väčšie odmeny ako na Paríž-Roubaix

9.2.2024, 00:00 | Aktuality zo sveta | Peter Matis
Je to tu. Peter Sagan sa po zmene disciplín po prvýkrát v roku 2024 predstaví v akcii v teréne. V nedeľu ho čaká zaujímavý event kategórie C1 v Spojených arabských emirátoch, HERO Abu Dhabi. Ide o debut pretekov, ktoré sa iba pokúšajú dostať na MTB mapu a ako to u šejkov býva, pretekárov lákajú aj obrovskými prize money.
Sagan sa počas januára poctivo pripravoval na sústredení v Južnej Afrike, kde si potrénoval aj s desaťnásobným majstrom sveta v MTB Ninom Schurterom. Natrénované kilometre sa teraz pokúsi zužitkovať v jeho úvodných pretekoch roku.
Na prvý štart si vybral podujatie v Abu Zabí, ktoré uprednostnil napríklad pred otváracím kolom Shimano Cupu v Alicante. To sa pôjde tiež v nedeľu a v Španielsku sa predstavia okrem aktuálneho olympijského i svetového šampióna Toma Pidcocka aj Valero Serrano či Samuel Gaze.
Odmeny väčšie ako na Paríž-Roubaix
Organizátori na Blízkom východe sa pokúšajú konkurenčné preteky pretlačiť veľkými finančnými odmenami. Ako informuje portál ESMTB, na HERO Abu Dhabi sa celkovo rozdá v prize money až 150-tisíc eur, teda viac, ako na ktoromkoľvek Svetovom pohári. Len pre porovnanie, slávne cestné preteky Paríž-Roubaix minulý rok rozdali 91-tisíc.
37-kilometrové preteky mužov XCO, ktoré sa pôjdu v nedeľu od 11:00, uzavrú trojdňový program na Hudayriyat Island. Naopak, otvorí ho mužský short-track už zajtra, v piatok 9. februára o 14:30. Peter Sagan bude hájiť farby Specialized Factory Racing. Zažije tak premiéru v novom drese, ktorý už stihol ukázať na svetlo sveta.
 
Náš eshop