Kubiš pokračuje vo skvelom štarte sezóny, darilo sa mu aj vo Francúzsku

7.4.2024, 13:00 | Slovensko a Slováci | Lukáš Timko
Kubiš pokračuje vo skvelom štarte sezóny, darilo sa mu aj vo Francúzsku
Lukáš Kubiš (© Elkov - Kasper)

Lukáš Kubiš zažíva výborný úvod roka. Po úspechoch na chorvátskych a slovinských cestách výborne jazdil aj na francúzskom etapáku Circuit des Ardennes (2.2), kde bojoval vo všetkých etapách a získal celkovo siedme miesto. Darilo sa mu aj v jednotlivých etapách.
Na štvoretapových pretekoch bolo jedenásť až dvanásť development tímov profesionálnych celkov. Podľa toho, ktoré považujeme za oficiálne farmy, no viacero ich je aj neoficiálnych. Už v prvej etape sa podarilo odskočiť 34 výkonnostne najlepším cyklistom, ktorí si vybudovali veľký náskok a rozhodli, že v GC už pôjde iba o nich. Lukáš Kubiš tam bol a dojazd mu nie úplne vyšiel, no ôsme miesto bolo dobrým odrazom.
Druhá etapa skončila dojazdom do krátkeho kopca, čo je jeho doména a vydobil si rolu lídra Elkovu - Kasper, keď skončil štvrtý. Tretí deň mu vyšiel najmenej, keď nebol v desaťčlennej skupine, ktorá sa oddelila od favoritov a celé to premiešala. Do cieľa prišiel v druhej desiatke s minútovou stratou, čím klesol na ôsmu pozíciu celkovo. Posledný deň sa ale opäť pelotón delil na výkon a znova Lukáš bol medzi najlepšími. Vyšpurtoval si tretie miesto v etape, posunul na siedmu priečku celkovo a aj v bodovacej súťaži skončil tretí. Pred ním skončili len veľké nádeje profi cyklistiky - vyhral Brit Joe Blackmore, nádej Israelu - Premier Tech.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Lukáša Kubiša
"Posledný deň sa šlo stále hore-dole. Ľudia postupne odpadávali. Snažil som sa čo najviac našetriť a zároveň držať vpredu. Podarilo sa a šprintovali sme. Začal som z druhej pozície za dvestovkou, ale borca zo Soudalu som nepreliezol, a zľava nás preletel práve druhý muž v GC, čím vyhral etapu a aj celkové poradie. Takže dnes tretí, celkovo siedmy. Vďaka patrí celému tímu od pretekárov, zázemia a sponzorom. Ďakujeme a vidíme sa za pár dní na ďalšom francúzskom etapáku."
Kubiš má v aktuálnej sezóne za sebou dvanásť klasických etáp/pretekov, z toho až desaťkrát bojoval o víťazstvo či Top 10. Má výbornú formu a buduje si pozíciu v Elkove - Kasper, kam prišiel v pravý čas. Tím po rokoch dominancie v kontinentálnej sfére dostal silného konkurenta v podobe čoraz silnejšieho ATT Investments a Lukáš výborne využil priestor po silnom základe v Dukle s množstvom súťažných kilometrov vhupnúť do Elkovu rovno do pozície najlepšieho pretekára úvodu sezóny.
Súčasťou pretekov bol aj Matúš Štoček jazdiaci v drese ATT Investments. Selektívnu prvú etapu sa mu podarilo ako jedinému z tímu vzládnuť bez straty a zdalo sa, že bude lídrom tímu, ale zvyšok mu nevyšiel a napokon z poradia vypadol.
Celkové poradie Circuit des Ardennes (2.2)
1. BLACKMORE Joseph Israel Premier Tech Academy 15:31:16
2. BREGNHÖJ Mathias Sabgal-Anicolor Cycling Team 00:03
3. GRAAT Tijmen Visma | Lease a Bike Dev. 00:13
4. ADAMIETZ Johannes Lotto Dstny Development Team 00:15
5. ROULAND Louis ARKEA Development Team 00:15
6. GUÉRIN Alexis Philippe Wagner-Bazin 00:45
7. KUBIŠ Lukáš Elkov-Kasper 00:57
67. ŠTOČEK Matúš ATT Investments 31:51
Zobraziť poradie
Oba české tímy so Slovákmi ostávajú vo Francúzsku a presunú sa na päťdňový etapák Tour du Loir et Cher (2.2), ktorý sa bude jazdiť od stredy do nedele, ba dokonca sa k farme Vismy, Soudalu, Groupamy, Lidlu či DSM pridá aj development Alpecinu.
 
Náš eshop