Náročný Dwars door Hageland: Vermeersch s triumfom, Svrček ako jediný zo Soudalu prišiel do cieľa

8.6.2024, 13:00 | Preteky vo svete | Lukáš Timko
so 8.6. rovinata etapa ciel rovina Aarschot > Diest 178 km Vermeersch
profil pretekov, 1100 nastúpaných metrov (© lottocyclingcup.be)
Po veľmi dobrom nástupe Martina Svrčka po zdravotnej pauze sa postupne dostáva do tempa a tím Soudal - Quick-Step už chce vidieť, ako sa cíti a čo dokáže. Preto v rýchlejšom slede nastupuje na viacero pretekov. V sobotu to bol Dwars door het Hageland ProSeries. Je to pomerne nová klasika, šiel sa len jedenásty ročník na 178 kilometrov.
Preteky mali rovinatý charakter s kratučkými hellingenmi, no špecifikom bolo až dvadsať  gravelových úsekov. Soudalu sa príliš nedarilo. Nepodarilo sa im dostať do rozhodujúcich skupín, ktoré v druhej polovici tvorili preteky. Bol to v závere veľký súboj tria Jonas Abrahamsen (Uno-X), Gianni Vermeersch (Alpecin) a Hartthijs de Vries (Unibet) so 14-člennou skupinou prenasledovateľov, kde trochu viazla spolupráca.
Napokon bol v dojazde najsilnejší Vermeersch, ktorý zlomil Abrahamsena v posledných metroch. De Vries to nevydržal skôr, a tak už dlhšie vedel, že musí len udržať trretiu pozíciu, čo sa mu podarilo. V samom závere sa rozbili aj prenasledovatelia a štvrtý finišoval Rasmus Tiller z Uno-X.
Martin Svrček sa z cyklistov Soudalu udržal najdlhšie v pretekoch. So stratou 5:38 finišoval na 36. mieste. Ostatní jeho kolegovia vrátane Asgreena a Černého do cieľa neprišli. Rozhodcovia tvrdo strážili limit. Martin teda opäť potvrdil, že mu rastie forma a zvládol náročné prašné úseky. V Belgicku ostáva. Budúci týždeň nastúpi na preteky Okolo Belgicka, ktoré sú pre Soudal veľmi prestížne.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Martina Svrčka (36. miesto)
"Nešlo sa mi dnes najlepšie, ale boli to veľmi pekné preteky. Beriem to tak, že som nazbieral veľa dobrých skúseností do budúcna."
Výsledky
1. VERMEERSCH Gianni Alpecin - Deceuninck 04:04:18
2. ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Mobility 00:01
3. DE VRIES Hartthijs TdT-Unibet 00:11
4. TILLER Rasmus Uno-X Mobility 00:21
5. WAERENSKJOLD Søren Uno-X Mobility 00:21
6. HERMANS Quinten Alpecin - Deceuninck 00:21
36. SVRČEK Martin Soudal Quick-Step 05:38
Zobraziť kompletné poradie
 
Náš eshop