Medzinárodné dni cyklistiky budú opäť Ncupom, ale už v Tlmačoch

8.7.2024, 18:00 | Slovensko a Slováci | Redakcia C-I.sk
Medzinárodné dni cyklistiky budú opäť Ncupom, ale už v Tlmačoch
Triumf Van der Meulena v roku 2022 (© Ján Melicher)

Už od 12. do 14. júla bude sled najväčších cestných podujatí na Slovensku pokračovať Medzinárodnými dňami cyklistiky, ktoré patria juniorom doslova z celého sveta. Opäť sa totiž pôjdu v kategórii 2.Ncup, teda najvyššej možnej, ktorá sa medzi juniormi jazdí.
Spolu s našim podujatím sú tie ďalšie po jednej akcii len v Nemecku, Švajčiarsku, Francúzsku, Taliansku, Holandsku, Poľsku, Česku, Maďarsku a Kanade. 61. ročník sa ale presťahoval. Desiatky rokov sa jazdil v Dubnici nad Váhom pod patronátom Stanislava Holeca, no taktovku prevzal Tomáš Baláž z CK Spartak Tlmače, organizátor úspešného spoločného šampionátu MSR a ČR v Tlmačoch, resp. tradičného kola Slovenského pohára v okolí Tlmáč.
Preteky začnú v piatok podvečer časovkou na 11 km v Tlmačoch a potom budú pokračovať dvoma etapami cez víkend s centrom v obci Podhájska. Oba dni sú vypísané na 115,5 km po okruhu, ktorý v sobotu pôjdu v smere hodinových ručičiek a v nedeľu proti.
Štartovka bude nabitá budúcimi hviezdami. Prídu Taliani, Francúzi, Dáni, Slovinci, Nemci, Rakúšania, Poliaci a mnohí ďalší. Nebudú chýbať ani najlepší Slováci.
 
Náš eshop