Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Týždeň: Israel Start-Up rokuje s bývalým sponzorom Astany, tá sa teší z návratov niekdajších lídrov, našli dráhový bicykel Gannu

31.10.2021, 17:00 | Aktuality zo sveta | Jakub Hlubek
Ani tento týždeň sa nezaobišiel bez zaujímavých udalostí vo svete dvoch kolies. Vydýchnuť si môžu talianskí dráhari, ktorých bicykle našla rumunská polícia. Astana a Lotto Soudal predĺžili kontrakty so svojimi pretekármi a šéf Israel Start-Upu prezradil rokovania s potenciálnym sponzorom. V Ineose pokračuje obroda realizačného tímu a na World Tour scénu sa vracia James Shaw.
Našli sa ukradnuté bicykle talianských dráharov
Dôvod na radosť majú Simone ConsonniElia Viviani (2x Cofidis, Solutions Crédits), Jonathan Milan (Bahrain - Victorious), Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) a ďalší talianski dráhovi cyklisti. Našlo sa 22 dráhových bicykloch, ktoré zlodeji ukradli pred týždňom počas majstrovstiev sveta na dráhe v Roubaix. Stalo sa tak vďaka práci rumunskej polície, ktorá vo štvrtok objavila bicykle v rámci protidrogových akcií. Okrem dvojkolesových tátošov zhabali muži zákona aj televízory, drogy, mobilné telefóny a hotovosť. V putách skončilo dvadsať ľudí. 
Bicykle boli ukradnuté dva dni pred koncom majstrovstiev sveta z dodávky, ktorá stála na parkovisku pred hotelom, kde bol ubytovaný talianský tím. „Zlodeji boli dobre zorganizovaní. Z hľadiska bezpečnosti sme sa rozhodli zostať v hoteli so súkromným monitorovaným parkoviskom, napriek tomu, že každodenné dochádzanie bolo o niečo náročnejšie. Ani tieto opatrenia ale páchateľov neodradili." prehovoril o incidente šéf talianskej delegácie Roberto Amadio pre periodikum La Gazzetta dello Sport. Zoskupenie z Apenínskeho poloostrova získalo na svetovom šampionáte štyri zlaté, tri strieborné a totožný počet bronzových medailí. 
Holmes a Cras zostávajú v tíme Lotto Soudal
Belgické World Tour zoskupenie si zaistilo služby dvojice pretekárov pre nasledujúcu sezónu. V ich drese budú naďalej pretekať Matthew Holmes Steff Cras. Obidvaja pretekári pôsobia v zoskupení od roku 2020. Prvý menovaný uspel pred dvoma rokmi na Santos Tour Down Under, keď v etape s dojazdom na Willunga Hill naskočil do úniku a v závere ukradol triumf Portovi. V tej istej sezóne skončil tretí v ôsmej etape na Gire d'Italia a nechýbal ani na tohtoročnej Vuelte, kde sa v štrnástej etape umiestnil na šiestej priečke. „Teším sa na budúci rok. V uplynulých dňoch sme pracovali vo viacerých oblastiach, ako je nový materiál či tréningový plány. Po dvoch sezónach, počas ktorých som spoznal tím a získal priateľov, sa cítim, že Lotto Soudal je naozaj mojim tímom," uviedol Holmes pre oficiálnu stránku jeho zamestnávateľa. 
Cras môže byť známy aj slovenským fanúšikom, nakoľko sa v roku 2018 predstavil v drese belgickej reprezentácie na Okolo Slovenska a v celkovom poradí obsadil siedmu priečku. Z tohtoročnej Tour de France ho vyradilo zranenie chrbta, no svoj potenciál načrtol na španielskej Grand Tour, kde obsadil dvadsiatu priečku. „Predĺženie zmluvy je pre mňa mentálnou vzpruhou po posledných dvoch sezónach, ktoré boli poznačené smolou. Chcem sa zamerať na boj o celkovú klasifikáciu na krátkych etapových pretekoch a na Grand Tour by som chcel bojovať o etapový triumf. Okrem toho budem pomáhať tímu, ako najlepšie viem. Druhá polovica tohtoročnej sezóny mi dodala sebavedomie." povedal šestnásty muž Giro dell'Emilia. Jeho tím v budúcej sezóne posilnia Victor CampenaertsRüdiger Selig a ďalší cyklisti.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Ineos privítal nové posily do realizačného tímu
V piatok večer oznámil britský tím nového športového riaditeľa, ktorým bude tretí muž z Paríž - Roubaix 2004 Roger Hammond. Brit predtým pracoval v zoskupeniach Madison Genesis, Dimension Data a jeho poslednou zastávkou bol Bahrain - Victorious. Druhou ohlásenou posilou je Ben Williams, ktorý v predchádzajúcich rokoch pôsobil v jachtárskom tíme Ineos Britannia. Pred nasledujúcou sezónou prechádza realizačný tím obmenou, keďže dlhoročný tréner Tim Kerrison odchádza a generálny riaditeľ Dave Brailsford sa v posledných rokoch musel popasovať s rakovinou aj srdcovými problémami.
Roger prináša významné cyklistické skúsenosti a hlboké znalosti tohto športu, ktoré budú neoceniteľné. Ben prináša novú perspektívu a sme radi, že si nájde chvíľu času nato, aby sledoval fungovanie tímu a prinášal odporúčania pre lepšiu integráciu výkonnostných prvkov, ktoré sú rozhodujúce pre úspech v nasledujúcich sezónach." povedal na adresu nových posíl Brailsfordov zástupca Rod Elingworth. Williams napriek novému zamestnaniu v cyklistickom zoskupení ostáva súčasťou jachtárskeho zoskupenia. „Je to skvelá príležitosť byť súčasťou ďalšej kapitoly pre tím. Nemôžem sa dočkať nášho začiatku. Tím je otvorený zmenám a hľadaniu nových spôsobov, ako sa zlepšovať," povedal Hammond pre VeloNews
Astana predĺžila zmluvy s kvartetom jazdcov
Taliani Fabio FellineManuele BoaroDavide Martinelli a Kolumbijčan Harold Tejada budú v nasledujúcich dvoch sezónach hájiť farby tímu Astana. Prvý menovaný sa tento rok ukázal aj na Okolo Slovenska a v celkovom poradí mu pripadlo deviate miesto. Súčasťou kazažského zoskupenia je od vlaňajšej sezóny. „Nová zmluva a posledné zmeny v tíme ma motivujú k tomu, aby som na budúci rok viac pracoval a presadil sa v pretekoch." uviedol Talian pre oficiálnu stránku svojho chlebodarcu. V budúcom roku bude v Astane jazdiť jedenásť pretekárov z Apenínskeho poloostrova, medzi ktorými nechýbajú ani Vincenzo Nibali či Gianni Moscon
Na našich cestách sme tento rok mohli vidieť aj Martinelliho, ale niekdajší jazdec Deceunincku - Quick-Step odstúpil počas poslednej etapy. Na budúci rok by mal najmä pomáhať Mosconi na klasikách. Tejada sa do povedomia cyklistickej verejnosti dostal počas vlaňajšej Tour de France, kde v horách podporoval krajana Miguela Lópeza, ktorý sa tak ako Nibali vracia do tímu. „Dúfam, že sa vrátim na moju úroveň z roku 2020, keď som mal naozaj dobrú sezónu. Budem pracovať na 200%, aby som sa stal silnejším. Teším sa z nových jazdcov v našom tíme a som rád, že sa vracia López." povedal Tejada. Na prácu pre lídrov tímu na GC sa v budúcej sezóne zameria aj Boaro.
James Shaw sa vracia na World Tour scénu
25-ročný Brit sa v tejto sezóne dokázal presadiť na týždňových etapových pretekoch, keď obsadil piate miesto na Okolo Slovinska a totožné umiestnenie zopakoval o dva mesiace neskôr na Okolo Nórska. Jeho výsledky upriamili pozornosť Jonathana Vaughters a niekdajší jazdec Lotta Soudal sa po troch sezónách vracia do World Tour zoskupenia. V nasledujúcich dvoch sezónach bude hájiť farby americkej stajne EF Education - Nippo. „Som vďačný chalanom a manažmentu, ktorí do mňa vložili svoju vieru a ponúkli mi túto príležitosť," citoval Shawa portál CyclingWeekly.
Vaughters vyjadril svojmu novému zverencovi uznanie za jeho cestu k návratu do najvyššej cyklistickej ligy. „V podstate musel reštartovať svoju kariéru vo veku 22 rokov. Našťastie, je to múdre a vynaliezavé dieťa, ktoré prišlo na to, ako sa vrátiť ku profesionálnej cyklistike. Na vlastných nohách ukázal, že má schopnosť konkurovať najlepším vo World Tour. Deväťdesiat percent ľudí v jeho pozícii by sa vzdalo. Mám pred ním veľký rešpekt, pretože sa nevzdal a prišiel na spôsob, ako sa vrátiť späť. Je veľmi šikovný," povedal generálny manažér tímu. 
- ponuka z nášho eshopu -
ebikes banner 560x300 v2
- ponuka z nášho eshopu -
Sponzor Astany sa možno presunie k Israel Start-Upu
Majiteľ zoskupenia z Blízkeho východu Sylvan Adams v rozhovore pre americký portál VeloNews potvrdil rokovania so spoločnosťou Premier Tech, ktorá by sa v budúcnosti mohla stať sponzorom tímu. Kanadská firma sa po roku rozišla s Astanou a začiatkom októbra spoločnosť oznámila, že pre rok 2022 sa ešte nespojila s cyklistickým tímom. „Sme jedným z tímov, s ktorými hovorili. To je prírodzené, keďže sme z rovnakej časti sveta ako Premier Tech a s ich prezidentom Jeanom Bélangerom sa osobne poznám. Ešte sa ale nerozhodol. Nechávam ho, aby si dal načas a učinil rozhodnutie, ktoré považuje za správne." povedal, pričom odmietol prezradiť viac podrobností. 
Spoločnosť mala záujem aj o zoskupenia BikeExchange Qhubeka NextHash, no rokovania v obidvoch prípadoch nemali úspešný koniec. Adams vyjadril svoj obdiv ku juhoafrickému celku, ktorý momentálne bojuje o prežitie. „Je mi ľúto Qhubeky. Mám rád tento tím. Páči sa mi ich pôvod. Pri budovaní Israel Start-Upu som sa nimi inšpiroval, pretože sú, podobne, ako my, z netradičného cyklistického regiónu. Obdivujem, čo dokázal vybudovať Douglas Ryder (generálny manažér tímu). Dúfam, že zostanú na World Tour scéne spoločne s nami." povzbudil svojich konkurentov.
 
Náš eshop