Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Dukla výraznejšie mení káder, Mareka Čaneckého nahradí Erik Baška

16.11.2021, 16:00 | Slovensko a Slováci | L. Timko, K. Ďurková
Dukla Banská Bystrica v posledných rokocch menila káder len mierne, vymieňali sa najmä mladí pretekári. Medzi sezónami 2021 a 2022 ale došlo k väčším zmenám.
Už v priebehu roka skončil Ján Andrej Cully a s Duklou sa dohodli na konci spolupráce aj Marek Čanecký s Jurajom Bellanom. Do tímu naopak prichádza bývalý majster Európy do 23 rokov, ktorý šesť rokov jazdil so Saganovcami vo World Tour Erik Baška. 27-ročný pretekár podpísal zmluvu s riaditeľom VŠC Dukla Matejom Tóthom v utorok popoludní. Erik už v Dukle pôsobil ešte pod vedením Jána Valacha v rokoch 2013 a 2014.
Erik Baška (© Ján Melicher / SZC)
   „Komunikoval som s viacerými tímami, aj zo zahraničia, pre Duklu som sa rozhodol z viacerých dôvodov. Po rozhovoroch s Martinom Fraňom a predtým Marošom Kováčom sme sa zhodli v našich predstavách o mojom smerovaní. Veľmi dobre sa prekrývali s mojimi ambíciami v cyklistike a možnosťami tímu. Bolo tam viacero faktorov, pre ktoré som sa rozhodol práve pre Duklu. Jednak pre program, prostredie, viac pretekových dní pre mňa, a tiež mať viac priestoru v pozícii lídra. Verím vo vzájomný prínos pre obe strany,“ povedal k novému pôsobisku pre mediálne kanály Dukly Erik Baška.

„Uplynulé dva roky ma trápili zdravotné problémy, a tiež málo príležitostí na výsledkové ambície v Bore. Dostal som sa skôr do pozície pomocníka pre ďalších kvalitných jazdcov. A tak ciele pre nasledujúcu sezónu sú rovnaké ako voľakedy, začať opäť vyhrávať preteky,“ doplnil Baška k svojim predstavzatiam pre budúcu sezónu.
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
"Erik mal viacero možností, sme preto veľmi radi, že prichádza práve k nám. Od začiatku prebiehali naše rozhovory veľmi korektne. Z môjho pohľadu sa jedná o jedného z najrýchlejších cyklistov na svete, len potrebuje dostať šancu šprintovať a dôveru, ktorej sa mu u nás dostane. Vidím na ňom veľkú motiváciu a nasadenie. Je v najlepšom veku," okomentoval príchod už bývalého profesionála športový riaditeľ Dukly Martin Fraňo.
"Naša sila v rovinatých podujatiach podstatne vzrastie. Všetci sa na jeho príchod veľmi tešíme, posilní tréningovú trenčiansku skupinu. Verím, že spoločne s olympionikom Lukášom Kubišom, ktorý z roka na rok výkonnostne rastie, budeme opäť silnejší a zaznamenáme progres,“ doplnil k Erikovmu príchodu Fraňo.
V nasledujúcej sezóne bude dres Dukly Banská Bystrica obliekať jedenástka jazdcov v zložení: Patrik Tybor, Martin Haring, Erik Baška, Lukáš Kubiš, Martin Chren, Adam Foltán, Pavol Rovder, Tobias Vančo, ku ktorým pribudne druhoročák U23 Filip Lohinský a z juniorov prichádzajúca dvojica Lukáš Ungvarský a Samuel Tuka.
Podľa našich informácií Cycling Academy Trenčín nebude pokračovať ako kontinentálny tím. Ďalej bude pôsobiť ako klubový celok s prioritou na mladých cyklistov.
 
Náš eshop