Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Sumár týždňa: Thomas predĺžil zmluvu s Ineosom, Pogačar pôjde na Okolo Flámska

20.12.2021, 18:00 | Aktuality zo sveta | Jakub Hlubek
Uplynulé dni priniesli ďaľšie novinky vo svete cestnej cyklistiky. Rokovania medzi Geraintom Thomasom a Ineosom dospeli do zdarného konca, víťaz Tour de France 2018 bude naďalej pôsobiť vo Veľkej Británii. Po tohtoročnom vydarenom účinkovaní na Starej dáme chce Alexej Lucenko dosiahnúť ešte lepšie umiestnenie. Fanúšikovia mačacích hláv sa môžu tešiť na Tadeja Pogačara, ktorý by mal absolovať Okolo Flámska.
Víťaz TdF predĺžil zmluvu
Celkový víťaz Starej dámy zo sezóny 2018 Geraint Thomas si bude aj v nasledujúcich dvoch sezónach obliekať dres tímu Ineos. Jeho zamestnávateľ to oznámil v pondelok popoludní na oficiálnej stránke zoskupenia. „Mal som ťažký koniec tejto sezóny, ale až do havárie na Tour som bol v životnej forme. Som naďalej motivovaný podávať veľké výkony na najväčších pretekoch. Pravdepodobne pôjdem na ardénske klasiky, kde som nikdy nebol úspešný. Dúfam, že potom pôjdem na Tour," povedal tohtoročný vítaz Okolo Romandie, ktorý bol úspešný aj na Okolo Katalánska a Critérium du Dauphiné. Z obidvoch etapových pretekoch bral tretie miesto v GC. 
„Som nadšený, že ďalšie roky mojej kariéry budem tráviť v tomto tíme. Podstatné je, že to bude zábava. Ľudia sa ma stále pýtajú, aká bude moja úloha. Ja chcem, samozrejme, vyhrávať, no je rovnako dôležité byť súčasťou víťazného zoskupenia a mať okolo seba najlepších kamarátov. Za posledných dvanásť rokov sa tím vyvinul. Atmosféra v tréningovom kempe na Mallorke je v porovnaní s inými sezónami odlišná. Je tu množstvo mladých chalanov a nových tvári. Všetci sú nadšení z toho, že napredujeme ako celok a chcem v tom zohrať kľúčovú rolu," zaprial si víťaz troch etáp na francúzskej Grand Tour.     
Geraint Thomas (© LaPresse/Marco Alpozzi)
Lucenko chce na Grand Tour zaútočiť na pódium
V tejto sezóne sa kazažský univerzál Alexej Lucenko prvýkrát zameral na celkové poradie na trojtýždňových pretekoch. Na Starej dáme predvádzal solídne výkony a napokon sa umiestnil na siedmej priečke. Dvojnásobný víťaz Okolo Ománu sa v nasledujúcich rokoch chce prepracovať na vyššie pozície. „Nebude to ľahké, ale Top 3 na Tour de France je cieľom pre mňa, ale aj pre tím. Vďaka tímu som tento rok odviedol skvelú prácu a na dosiahnutie nášho cieľa sa pokúsime urobiť všetko, čo je v našich silách. Nič nie je nemožné a je to veľký cieľ do ďalších sezón" poznamenal tohtoročný víťaz Coppa Agostoni počas hovoru s médiami prostredníctvom aplikácie Zoom. Jeho slová sprostredkoval web cyclingnews.
Druhý muž tohtoročného ročníka Critérium du Dauphiné predstavil novinárom aj svoj budúcoročný program. „Budúci rok začnem v Európe. Najprv pôjdem na Tour de la Provence a tak na Okolo Andalúzie. Potom sa budem pripravovať na klasiky a možno pôjdem na Okolo Flámska. Následne si dám pauzu a pred Tour de France budem absolvovať Critérium du Dauphiné," prezradil ôsmy cyklista tohtoročného Okolo Slovenska. 
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Pogačar sa postaví na štart Okolo Flámska 
Dvojnásobný víťaz Starej dámy Tadej Pogačar v budúcej sezóne otestuje svoje schopnosti aj na mačacích hlavách. Víťaz Liége - Bastogne - Liége bude debutovať na ďalšom monumente Okolo Flámska, kde sa v roku 2016 radoval z triumfu Peter Sagan. Víťaz Il Lombardia to prezradil v rozhovore pre slovinské média potom, ako si prevzal cenu pre športovca roka. „Začiatok sezóny bude podobný ako tento rok. Sezónu odštartujem na UAE Tour. Tieto preteky sú pre tím veľmi dôležité. Pravdepodobne budem štartovať na štyroch monumentoch. Vynechám len Paríž - Roubaix. Chcem sa zúčastniť aj majstrovstiev sveta, kde trasa nebude tak rovinatá. Ďalšia sezóna bude náročná. V pláne je aj Okolo Slovinska," povedal tohtoročný víťaz Tirreno - Adriatico. 
Kým v predchádzajúcich sezónach sa Pogačar zúčastňoval len jednej Grand Tour, budúci rok by si mal vyskúšať kombináciu Tour a Vuelty. Od štvrtka zarezáva Slovinec na tréningovom kempe v severnom Taliansku. „Chcel by som mať lepšiu, alebo minimálne rovnakú sezónu ako tento rok. Vždy môžete hľadať rezervy, aj keď ste najlepší. Pracujem tak, ako viem a očividne sa to vypláca," dodal. 
Tadej Pogačar (© LaPresse/Marco Alpozzi)
Trasa Vuelty by mala byť vhodná pre Evenepoela
Vo štvrtok bola odhalená budúcoročná trasa španielskej Grand Tour a na verejnosť postupne preniká menoslov pretekárov, ktorí na Pyrenejskom polostrove zabojujú o etapy alebo červený dres. Medzi nich by sa mohol zaradiť aj talentovaný Belgičan Remco Evenepoel. Túto myšlienku v rozhovore pre belgické periodikum Sporza potvrdil generálny manažér Deceunincku - Quick Step Patrick Lefevere. „Trasa Vuelty by mala Remcovi vyhovovať. Napriek jeho slabšej príprave na Giro sme videli, že má talent na Grand Tour. Ak absolvuje v Španielsku normálnu prípravu, vidím príležitosti na úspech v niekoľkých etapách," uviedla hlava tímu.
Lefevere zároveň potvrdil, že tohtoročný víťaz Okolo Dánska sa s určitosťou nepredstaví na Tour de France. Ako už bolo avizované, sezóna pre Evenepoela začne v Argentíne na Vuelta a San Juan, kde v minulom roku dokázal uchmatnúť celkové víťazstvo. „Uvidíme, ako sa mu bude dariť na trojtýždňových etapových pretekoch. Tri cieľové stúpania nad 2000 metrov budú pre neho niečo nové," dodal.
Degenkolb sa zameria na klasiky
Do tímu DSM sa po šiestich rokoch vracia víťaz Paríž - Roubaix z roku 2015 John Degenkolb. Nemec sa v tejto sezóne nepredstavil ani na jednej Grand Tour a ani raz sa netešil z víťazstva. Napriek tomu neskladá zbrane a v budúcej sezóne sa chce zameriať predovšetkým na kockové klasiky. „Klasiky budú mojim hlavným cieľom. Tím ma chce nominovať aj na Grand Tour, ale zatiaľ sme sa rozhodli pre takýto postup. Som nadšený, že môžem pracovať s novými ľudmi. S novým nemeckým trénerom sme si veľmi dobre porozumeli. Do roku 2022 vstúpim motivovaný," povedal víťaz desiatich etáp na Vuelte pre cyclingnews
Víťaz Miláno - San Remo z roku 2015 chce zároveň pomáhať mladším spolujazdcom. „Mojou hlavnou ambíciou je byť nielen kapitánom tímu na ceste, ale aj jazdcom, ktorý môže zdieľať svoje skúsenosti a pomáhať mladým cyklistom. Som typ jazdca, ktorého môžu motivovať mladší pretekári, ak budem vidieť, že im pomáham. Teraz mám 32 rokov, ale nie som príliš starý nato, aby som nemohol jazdiť na najvyššej úrovni," dodal.
 
Náš eshop