6x jednorazovky v Maroku (6x 1.2), 3. - 11. novembra
št | 3.11. | ![]() |
![]() |
GP Sakia El Hamra | 140 km | Al Mansoori |
so | 5.11. | ![]() |
![]() |
GP Oued Eddahab | 98 km | Homrighausen |
ne | 6.11. | ![]() |
![]() |
GP Al Massira | 125 km | De Cock |
ut | 8.11. | ![]() |
![]() |
Trophée Princier | 125 km | Ed Doghmy |
št | 10.11. | ![]() |
![]() |
Trophée l'Anniversaire | 121 km | Maatougui |
pi | 11.11. | ![]() |
![]() |
Trophée de la Maison | 130 km | El Arbaoui |
![]() |
Dukla Banská Bystrica cestuje na jednorazovky v zložení: Lukáš Kubiš, Martin Chren, Pavol Rovder, Dávid Kaško, Denis Hoza a Samuel Tuka.
št | 3.11. | ![]() |
![]() |
Laayoune > Boujdour | 140 km | Al Mansoori |
Dukloáci si predĺžili sezónu preto, aby mohli nazbierať body do nového ročníka UCI a mohli sa učiť jazdu na silnom bočnom vetre, ktorá je pre Maroko v tomto ročnom období veľmi typická. Prvé tri jednorazovky sú úplne rovinaté, no vietor hrá kľúčovú rolu. Zo Slovákov sa najdlhšie držali vpredu Lukáš Kubiš s Pavlom Rovderom.
Problémom pre našich tu budú veľké marocké koalície proti cudzincom, ktoré boli aj prvý deň úspešné, hoci zvíťazil Ahmed Al Mansoori zo Spojených arabských emirátov. Kubiš bral deviate miesto.
![]() |
"Dnešná jednorázovka bola celý deň po vetre. Viackrát nastala selekcia, keď fúkalo z boku a skupina sa delila. Následne nás zostalo asi pätnásť. No desať pred cieľom ma Marokánci zatvorili a odpojili. Takže som v trojke pokračoval za prvou skupinou, kde mi nechceli striedať. V cieli by to malo byť niekde ku koncu Top 10. Ešte nás čaká ďalších päť jednorázoviek, takže sa potrebujeme zžiť s tunajšími podmienkami a budeme bojovať." |
Výsledky | ||||||||
1. | .sae. | ALMANSOORI Ahmed | Spojené Arabské Emiráty | 02:29:30 | 40 | |||
2. | ![]() |
BDADOU Youssef | Maroko | 00:00 | 30 | |||
3. | ![]() |
MAKHCHOUN Mounir | Regionale Moroc | 00:00 | 25 | |||
4. | ![]() |
HOMRIGHAUSEN Heiko | Team Embrace The World | 00:00 | 20 | |||
5. | ![]() |
EL ARBAOUI Adil | Maroko | 00:02 | 15 | |||
9. | ![]() |
KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:17 | 3 |
so | 5.11. | ![]() |
![]() |
Laayoune > Tarfaya | 98 km | Homrighausen |
Druhý deň v Maroku sa šiel v silnom protivetre, teda silné skupiny, raz s Pavlom Rovderom a raz s Lukášom Kubišom neodišli. Podarilo sa to až po výjazde z jednej zákruty pár kilometrov pred cieľom. V 20-člennej partii bol Kubiš, ktorý si vzal šieste miesto na desať UCI bodov.
Výsledky | ||||||||
1. | ![]() |
HOMRIGHAUSEN Heiko | Team Embrace The World | 02:33:12 | 40 | |||
2. | ![]() |
ALMANSOORI Ahmed | Spojené Arabské Emiráty | 00:00 | 30 | |||
3. | ![]() |
BDADOU Youssef | Maroko | 00:00 | 25 | |||
4. | ![]() |
RAHMOU Anouar | Maroko | 00:00 | 20 | |||
5. | ![]() |
MAKHCHOUN Mounir | Maroko | 00:00 | 15 | |||
6. | ![]() |
KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | 10 |
ne | 6.11. | ![]() |
![]() |
Laayoune > El Marsa | 125 km | De Cock |
Nedeľňajšia jednorazovka sa šla celý čas v bočnom vetre. Veľmi náročné podmienky urobili dôležitú selekciu zhruba v polovici pretekov, keď sa vpredu oddelila 20-členná skupina, kde boli Kubiš, Rovder, Hoza a Chren. Pri ďalšom preskupovaní sa skupina s Hozom vrátila do pelotónu a v závere sa ešte partia vpredu rozdelila na dve časti. V prvej ostal Pavol Rovder, ktorý finišoval na 6. mieste. Kubiš s Chrenom otvárali druhú desiatku.
Treťou jednorazovkou skončil program v strednej časti Maroka a konvoj sa teraz presunie na juh k pohoriu Atlas.
Výsledky | ||||||||
1. | ![]() |
DE COCK Jules | Global Cycling Team | 02:35:35 | 40 | |||
2. | ![]() |
MAATOUGUI Nasser | Sidi Ali - Unlock Team | 00:06 | 30 | |||
3. | ![]() |
STRAVERS Jarri | Global Cycling Team | 00:13 | 25 | |||
4. | ![]() |
BDADOU Youssef | Maroko | 00:13 | 20 | |||
5. | ![]() |
HELLMANN Julian | Team Embrace The World | 00:13 | 15 | |||
6. | ![]() |
ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 00:13 | 10 |
ut | 8.11. | ![]() |
![]() |
Guelmim > Tan Tan | 125 km | Ed Doghmy |
Konvoj sa presunul na juh Maroka, kde pretekári už v o niečo ťažšom teréne budú tri dni bojovať vždy o novú trofej pomenovanú po nástupníkovi marockého trónu - mladom princovi Moulayovi Hassanovi.
Prvý z týchto dní Slovákom najprv vychádzal. V najsilnejšej 17-člennej skupine, ktorá sa vytvorila pri zdolaní kopca na 80. kilometri, boli Lukáš Kubiš aj Pavol Rovder, no Maročania skupinu v závere roznastupovali a Slovákom sa nepodarilo byť v boji o triumf. Lukáš finišoval šiesty, Pavol už záverečné metre po práci pre kolegu vypustil.
Výsledky | ||||||||
1. | ![]() |
ED DOGHMY Achraf | Maroko | 02:40:05 | 40 | |||
2. | ![]() |
KHAFI Oussama | Maroko | 00:00 | 30 | |||
3. | ![]() |
SABER Lahcen | Maroko | 00:40 | 25 | |||
4. | ![]() |
HOMRIGHAUSEN Heiko | Team Embrace The World | 00:42 | 20 | |||
5. | ![]() |
BDADOU Youssef | Maroko | 00:42 | 15 | |||
6. | ![]() |
KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:42 | 10 |
št | 10.11. | ![]() |
![]() |
Guelmim > Sidi Ifni | 121 km | Maatougui |
V predposlednej jednorazovke bol terén najnáročnejší a aj v závere sa vytvorili dosiaľ najväčšie rozdiely. Prvé delenie zvládli vpredu Pavol Rovder, Lukáš Kubiš aj Samuel Tuka. Boli v skupinke 18 ľudí. Neskôr sa dostal do dvojčlenného úniku Rovder a ak by nebol sedem kilometrov pred cieľom prudký kopec, zrejme by to boli udržali.
Tam sa to ale všetko rozbilo a v samom závere sa ešte spojila na čele sedemčlenná skupina, kde Lukáš Kubiš finišoval piaty. Z ďalšej skupiny sa podarilo úspešne odtrhnúť Samuelovi Tukovi a bral ôsme miesto. Dukláci teda získali 15 a 3 UCI body.
Výsledky | ||||||||
1. | ![]() |
MAATOUGUI Nasr Eddine | Maroko | 02:50:58 | 40 | |||
2. | ![]() |
EL ARBAOUI Adil | Maroko | 00:00 | 30 | |||
3. | ![]() |
ED DOGHMY Achraf | Maroko | 00:00 | 25 | |||
4. | ![]() |
QUAEDVLIEG Lars | Global Cycling Team | 00:00 | 20 | |||
5. | ![]() |
KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | 15 | |||
6. | ![]() |
NIJSSEN Kenny | Global Cycling Team | 00:05 | 10 | |||
7. | ![]() |
HOMRIGHAUSEN Heiko | Team Embrace The World | 00:07 | 5 | |||
8. | ![]() |
TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:19 | 3 |
pi | 11.11. | ![]() |
![]() |
Guelmim > Tiznit | 130 km | El Arbaoui |
Záverečný deň už celý pelotón jazdil spôsobom všetko alebo nič, v posledný deň sezóny nebolo čo stratiť. Preteky boli teda bojovné, útočné a od úvodu šiel v osemčlennom úniku Lukáš Kubiš. Zhruba na 80. kilometri skupinu došli ďalšia a následne ešte jedna. Vpredu bolo 23 pretekárov, zo Slovákov Kubiš, Tuka a Chren.
Trasa sa stočila okolo mora, začalo silno fúkať a Slovákov Maročania roznastupovali. Nebol z toho výraznejší výsledok. Lukáš Kubiš finišoval desiaty. Zobral tak ešte záverečné tri UCI body. Spolu ich tu Slováci nazbierali 57.
![]() |
"Som veľmi rád, že sme tu mohli štartovať. Bolo to šesť náročných jednorazoviek na vetre, čo je dlhodobo naším problémom - zvládať terezíny. Najmä takáto mladučká zostava sa tu veľmi veľa naučila. Nikdy nešli za sebou šesť jednorazoviek, kde by sa šlo o toľko bodov a v takom zápale. Predsa len, v etapákoch sú tie taktiky iné. Veľa to bolo o tej útočnej taktike, schopnosti jazdy na vetre. Získali sme nemálo bodov, ktoré sa rátajú už do ďalšej sezóny, taktiež prize money pre mladých chalanov. Odnášame si len samé pozitíva. Niekoho ešte čakajú gravelové majstrovstvá SR a pauza." |
Výsledky | ||||||||
1. | ![]() |
EL ARBAOUI Adil | Maroko | 03:02:09 | 40 | |||
2. | ![]() |
SAAOUD Mohammed | Maroko | 00:10 | 30 | |||
3. | ![]() |
DAVID Scott | Team Embrace The World | 00:10 | 25 | |||
4. | ![]() |
ED-DOGHMY Achraf | Maroko | 00:38 | 20 | |||
5. | ![]() |
HOMRIGHAUSEN Heiko | Team Embrace The World | 00:38 | 15 | |||
10. | ![]() |
KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 02:19 | 3 |