Banja Luka - Belehrad 2023 (2.2), 19-22. apríla
1. | 19.4. | Belehrad > Bijeljina | 140 km | Rudyk | ||
2. | 20.4. | Bijeljina > Vlasenica | 132 km | Zanoncello | ||
3. | 21.4. | Doboj > Prijedor | 165 km | Fortin | ||
4. | 22.4. | Novi Grad > Banja Luka | 164 km | Hočevar |
Vlaňajší ročník | Štartová listina | Dukla, RRK, Štoček |
Dukla Banská Bystrica nastupuje v zložení Martin Chren, Jakub Galovič, Denis Hoza, Dávid Kaško, Filip Lohinský, Simon Nagy a Samuel Tuka.
RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol nastupuje v zložení Marek Čanecký, Adam Foltán, Tobias Vančo, Andrej Líška, Christián Haas a Češi Daniel Vyočan a Martin Voltr.
1. | 19.4. | Belehrad > Bijeljina | 140 km | Rudyk |
profil etapy, 300 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Srbsko-bosniacke preteky z Belehradu do Banjej Luky sú tradičnou súčasťou aprílového kalendára UCI Europe Tour, hoci sa rôzne menil formát. Začalo to jednorazovkou, následne boli dve, tak sa to pretransformovalo na etapák 2.2 a od roku 2018 nasledoval postup do 1. kategórie. No tento rok mali organizátori problémy s UCI a klesli späť do 2. kategórie. Začalo sa rovinatou etapou z Belehradu do Bijeljiny na 140 km.
Očakával sa špurt, hoci pri konkurencii množstva kontinentálnych tímov nikdy neviete, ako to dopadne. Bojuje sa bez jasnej hierarchie. Únik tvorilo kvarteto jazdcov. Vedúca skupina bola dostihnutá priblížne tridsať kilometrov pred cieľom. Následne došlo k hromadnému pádu, kde skončilo zhruba dvadsať jazdcov vrátane jazdca Dukly. Ten musel meniť predné koleso. V hromadnom dojazde vyhral Poliak Bartosz Rudyk z tímu Voster ATS.
Zdolal aj talianskú dvojku z Pro celkov Lorenza Confortiho (Green Project) a Attilia Vivianiho (Corratec). Zo Slovákov sa do špurtu tlačil Tobias Vančo z RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol, skončil na 25. mieste. Matúš Štoček viedol ATT až do posledného kilometra a pomáhal Räimovi, ktorý bol piaty. Na pretekoch máme až 15 Slovákov, keďže tu sú oba naše kontinentálne tímy plus Štoček. Za normálnych okolností by v týchto etapách tlačil do koncovky Lukáš Kubiš z Dukly, no na preteky pre zranenie vycestovať nemohol.
Výsledky doplníme...
2. | 20.4. | Bijeljina > Vlasenica | 132 km | Zanoncello |
profil etapy, 1500 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Druhá etapa bola kľúčovou previerkou v boji o celkové poradie. Na pelotón čakali stúpania Šekovići (3,3 km; 7,7 %) a trojnásobný prejazd cez Vlasenicu (4,6 km; 4,2 %), kde etapa zároveň finišovala. Cyklistov sprevádzalo príjemné počasie, teplota sa vyšplhala na približne dvadsať stupňov Celzia. Po pätnástich kilometroch došlo k pádu, ale všetci pretekári, ktorí skončili na zemi, pokračovali.
Vedúcu skupinu vytvorili Norbert Banaszek, Tomasz Budzinski (2x Mazowze Serci Poland), Gal Glivar (Adria Mobil), Andraž Skok (Ľubľana Gusto Samsic) a Mihael Stajnar (MebloJOGI Pro-concrete). V polovici etapy mali minútový náskok na pelotón. V stúpaní na prvú horskú prémiu Šekovići sa balík začal riediť. Z hlavnej skupiny vypadli aj Adam Foltán a Tobias Vančo (2x RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol).
Únik bol dostihnutý. Následne odišli Marcin Budzinski (Mazowsze Serci Poland), Xianjing Lyu (China Glory Continental Team) a Jaka Primožič (Team Hrinkow Advarics). Pätnásť kilometrov pred cieľom mali polminútový náskok. Na čele pelotónu pracovali jazdci Corratecu. Útoky z balíka, kde boli aj jazdci oboch slovenských klubov, pokračovali. Neskôr sa Primožič osamostatnil na čele.
Slovinec bol dostihnutý a napokon zvíťazil Enrico Zanoncello (Green Project-Bardiani CSF-Faizané). Druhý skončil Eduard Michael Grosu (Mazowsze Serci Poland), tretí finišoval Viktor Potočki (Ľubľana Gusto Samsic). Víťaz etapy si pripísal druhý triumf v aktuálnej sezóne a zároveň si obliekol žltý dres. Spomedzi Slovákov bol najlepší Marek Čanecký (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol).
Enrico Zanoncello of @Bardiani_CSF WINS stage 2 of Belgrade-Banjaluka in Vlasenica! ???? 2nd place for @eduardgrosu! ???????? #BelgradeBanjaluka pic.twitter.com/Zx7JrNls7h
— Mihai Simion (@faustocoppi60) April 20, 2023
Druhý muž z vlaňajších majstrovstiev Slovenska v ITT skončil na jedenástej priečke. Ide o jeho najlepší výsledok na UCI pretekoch v tejto sezóne. Bez straty dokončili etapu aj jeho oddieloví kolegovia Martin Voltr a Andrej Líška. V pelotóne prišli do cieľa aj Filip Lohinský, Jakub Galovič (2x Dukla Banská Bystrica) a Matúš Štoček (ATT Investments). Zajtra je na programe rovinatá etapa.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | ZANONCELLO Enrico | Green Project - Bardiani | 02:54:30 | |||||
2. | GROSU Eduard Michael | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | |||||
3. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 00:00 | |||||
4. | PROC Bartlomiej | Santic-Wibatech | 00:00 | |||||
5. | STOSZ Patryk | Voster ATS Team | 00:00 | |||||
6. | DALLA VALLE Nicolas | Team Corratec | 00:02 |
7. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 00:02 | |
8. | FORTIN Filippo | Maloja Pushbikers | 00:02 | |
9. | MALMBERG Matias | Maloja Pushbikers | 00:02 | |
10. | PEKALA Piotr | Santic-Wibatech | 00:02 | |
11. | ČANECKÝ Marek | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:02 | |
12. | RÄIM Mihkel | ATT Investments | 00:02 | |
13. | TRARIEUX Julien | China Glory Continental CT | 00:02 | |
14. | RASTELLI Luca | Green Project - Bardiani | 00:02 | |
15. | VINOKOUROV Nicolas | Astana Qazaqstan DT | 00:02 | |
16. | LYU Xianjing | China Glory Continental CT | 00:02 | |
17. | DRINOVEC Matej | Republika Sprska | 00:02 | |
18. | SKOK Anze | Ljubljana Gusto Santic | 00:02 | |
19. | ZANINI Simone | Astana Qazaqstan DT | 00:02 | |
20. | TRACZ Szymon | Santic-Wibatech | 00:02 | |
21. | RAPP Jonas | Hrinkow Advarics | 00:02 | |
22. | PECNIK Teo | Cycling Team Kranj | 00:02 | |
23. | MURGANO Marco | Team Corratec | 00:02 | |
24. | WOLLENBERG Tim | Santic-Wibatech | 00:02 | |
25. | CERNE Gregor Matija | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:02 | |
26. | EL GOUZI Omar | Green Project - Bardiani | 00:02 | |
27. | RUDYK Bartosz | Voster ATS Team | 00:02 | |
28. | GAMPER Mario | Santic-Wibatech | 00:02 | |
29. | CONFORTI Lorenzo | Green Project - Bardiani | 00:02 | |
30. | CIRLINCIONE Domenico | Gallina Ecotek Lucchini | 00:02 | |
31. | MURIAS Jakub | Voster ATS Team | 00:02 | |
32. | VINOKOUROV Alexandre | Astana Qazaqstan DT | 00:02 | |
33. | KONCZER Michael | Hrinkow Advarics | 00:02 | |
34. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 00:02 | |
35. | SMIT Willie | China Glory Continental CT | 00:02 | |
36. | VOLTR Martin | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:02 | |
37. | PICCOLI James | China Glory Continental CT | 00:02 | |
38. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 00:02 | |
39. | VERZA Riccardo | Hrinkow Advarics | 00:02 | |
40. | PERANI Riccardo | Gallina Ecotek Lucchini | 00:02 | |
41. | BONILLO Iker | Green Project - Bardiani | 00:02 | |
42. | LÍŠKA Andrej | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:02 | |
43. | ZUMER Matic | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:02 | |
44. | KARIC Vedad | Kamen Team | 00:02 | |
45. | ŠTOČEK Matúš | ATT Investments | 00:02 | |
46. | BROZYNA Piotr | Voster ATS Team | 00:02 | |
47. | PAVLIC Marko | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:02 | |
48. | KIVISTIK Gert | ATT Investments | 00:02 | |
49. | PICCINI Mattia | Gallina Ecotek Lucchini | 00:02 | |
50. | HELDAHL Sebastian Dreyer | XSpeed United Continental | 00:02 | |
51. | GALOVIČ Jakub | Dukla Banská Bystrica | 00:02 | |
52. | TAROZZI Manuele | Green Project - Bardiani | 00:02 | |
53. | PALLESEN Jeppe Aaskov | Mazowsze Serce Polski | 00:02 | |
54. | BUDZINSKI Tomasz | Mazowsze Serce Polski | 00:02 | |
55. | PRIMOZIC Jaka | Hrinkow Advarics | 00:02 | |
56. | BUDZINSKI Marcin | Mazowsze Serce Polski | 00:02 | |
57. | QUARTUCCI Lorenzo | Team Corratec | 00:02 | |
58. | LAPTEV Savelii | Astana Qazaqstan DT | 00:02 | |
59. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 00:02 | |
60. | TOMSIC Dan Andrej | Ljubljana Gusto Santic | 00:22 | |
61. | XU Changquang | China Glory Continental CT | 00:24 | |
62. | AGUILERA Nil | Astana Qazaqstan DT | 00:24 | |
63. | HOCEVAR Kristjan | Adria Mobil | 00:33 | |
64. | STEININGER Fabian | Maloja Pushbikers | 00:36 | |
65. | MURN Bostijan | Adria Mobil | 00:44 | |
66. | SHEN Yutao | China Glory Continental CT | 01:40 | |
67. | VIVIANI Attilio | Team Corratec | 01:40 | |
68. | SPOLJAR Jaka | Republika Sprska | 01:40 | |
69. | KOMAC Nejc | Cycling Team Kranj | 01:57 | |
70. | KLEVGARD Kristian | XSpeed United Continental | 01:59 | |
71. | GJURA MEKE Nejc | Republika Sprska | 01:59 | |
72. | KOSTANSKI Mateusz | Voster ATS Team | 01:59 | |
73. | KLABOUCH Petr | ATT Investments | 01:59 | |
74. | TONEATTI Davide | Astana Qazaqstan DT | 01:59 | |
75. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 02:46 | |
76. | STOLIC Mihajlo | Gallina Ecotek Lucchini | 03:47 | |
77. | CARTA Elia | Meblo Jogi Pro-Concrete | 09:11 | |
78. | ILIC Ognjen | Srbsko | 09:11 | |
79. | DURIC Dorde | Adria Mobil | 09:11 | |
80. | NAGY Simon | Dukla Banská Bystrica | 09:11 | |
81. | STANKOVIC Marko | Hemus 1896 | 09:11 | |
82. | KIRBIS Primoz | Meblo Jogi Pro-Concrete | 09:11 | |
83. | FILUTAS Viktor | Mazowsze Serce Polski | 09:16 | |
84. | TOMIC Marko | Ferei-CCN Metalac | 09:16 | |
85. | PODLESNIK Grega | Cycling Team Kranj | 09:16 | |
86. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 09:16 | |
87. | COGOLJEVIC Dejan | Srbsko | 09:16 | |
88. | ROBINSON Oliver | Ferei-CCN Metalac | 09:16 | |
89. | PERCIC Mark | Srbsko | 09:16 | |
90. | DANIELS Lars | Ferei-CCN Metalac | 09:16 | |
91. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 09:16 | |
92. | VAN NUFFELEN Glen | Ferei-CCN Metalac | 09:16 | |
93. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | XSpeed United Continental | 09:16 | |
94. | VYSOCAN Daniel | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 09:16 | |
95. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 09:16 | |
96. | CHREN Martin | Dukla Banská Bystrica | 09:16 | |
97. | HOZA Denis | Dukla Banská Bystrica | 09:16 | |
98. | RADMILAC Aleksandar | Ferei-CCN Metalac | 09:16 | |
99. | STOJNIC Veljko | Team Corratec | 09:30 | |
100. | IACCHI Alessandro | Team Corratec | 09:30 | |
101. | TONTI Marco | Gallina Ecotek Lucchini | 09:35 | |
102. | YILMAZ Yunus | Republika Sprska | 09:35 | |
103. | HORVAT Ziga | Hrinkow Advarics | 09:35 | |
104. | STOPPA Brett | XSpeed United Continental | 09:35 | |
105. | KOLEV Yoan | Hemus 1896 | 09:35 | |
106. | KOVAR Stefan | Hrinkow Advarics | 09:35 | |
107. | TAROLLA Matteo | Gallina Ecotek Lucchini | 09:35 | |
108. | PETROV Yordan | Hemus 1896 | 09:35 | |
109. | DYANKOV Denis | Hemus 1896 | 09:35 | |
110. | KELEMEN Pavel | ATT Investments | 09:35 | |
111. | SARC Leon | Santic-Wibatech | 09:35 | |
112. | POBERAJ Mark | Ferei-CCN Metalac | 09:45 | |
113. | FERRONI Lorenzo | Gallina Ecotek Lucchini | 09:48 | |
114. | KAŠKO Dávid | Dukla Banská Bystrica | 09:50 | |
115. | HAAS Christian | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 09:50 | |
116. | MEO Felix | Maloja Pushbikers | 09:57 | |
117. | BERTAZZO Liam | Maloja Pushbikers | 09:57 | |
118. | STIPIC Eric | Kamen Team | 10:30 | |
119. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan DT | 10:31 | |
120. | GROENEVELD Mark | XSpeed United Continental | 10:31 | |
121. | VANČO Tobias | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 10:31 | |
122. | PARMA Krzysztof | Voster ATS Team | 10:31 | |
123. | MARKOVIC Nemanja | Srbsko | 10:31 | |
124. | LEGOVIC Martin | Kamen Team | 10:31 | |
125. | SPORYSCH Daniel | ATT Investments | 10:31 | |
126. | BARAC Antonio | Team Corratec | 10:31 | |
127. | DE ROSSI Lucas | China Glory Continental CT | 10:31 | |
128. | SELIMOVIC Husein | Kamen Team | 10:31 | |
129. | MARENZI Lorenzo | Kamen Team | 10:31 | |
130. | YORDANOV Stefan | Hemus 1896 | 10:31 | |
131. | FALK-DOTAN Orian | XSpeed United Continental | 10:31 | |
132. | BANASZEK Norbert | Mazowsze Serce Polski | 10:31 | |
133. | BANASZEK Adrian | Mazowsze Serce Polski | 10:31 | |
134. | ROHDE Leon | Santic-Wibatech | 10:31 | |
135. | STAJNAR Mihael | Meblo Jogi Pro-Concrete | 10:31 | |
136. | PAPIERSKI Damian | Voster ATS Team | 10:31 | |
137. | GREINER Ivan | Kamen Team | 10:31 | |
138. | JENKO Robert | Meblo Jogi Pro-Concrete | 10:31 | |
139. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 10:31 | |
140. | LUMPAROV Georgi | Hemus 1896 | 10:31 | |
141. | WEBER Philip | Maloja Pushbikers | 10:31 | |
142. | ANGELOV Lachezar | Hemus 1896 | 10:31 | |
143. | FOLTÁN Adam | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 10:31 | |
144. | EEFTING-BLOEM Roy | Maloja Pushbikers | 10:31 | |
145. | KUPUSOVIC Dorde | Republika Sprska | 10:31 | |
146. | BOLIC Mihajlo | Srbsko | 10:31 | |
147. | SKOK Andraz | Ljubljana Gusto Santic | 11:31 | |
DNF | FINKST Tilen | Adria Mobil | odstúpil | |
DNF | GALOVIC Andrej | Srbsko | odstúpil | |
DNF | LAZAREVIC Dorde | Republika Sprska | odstúpil | |
DNF | ZEGKLIS Nikolaos | Republika Sprska | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ZANONCELLO Enrico | Green Project - Bardiani | 06:13:05 | |||||
2. | RUDYK Bartosz | Voster ATS Team | 00:02 | |||||
3. | GROSU Eduard Michael | Mazowsze Serce Polski | 00:04 | |||||
4. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 00:06 | |||||
5. | CONFORTI Lorenzo | Green Project - Bardiani | 00:06 | |||||
6. | PROC Bartlomiej | Santic-Wibatech | 00:10 |
7. | STOSZ Patryk | Voster ATS Team | 00:10 | |
8. | FORTIN Filippo | Maloja Pushbikers | 00:12 | |
9. | DALLA VALLE Nicolas | Team Corratec | 00:12 | |
10. | RÄIM Mihkel | ATT Investments | 00:12 | |
11. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 00:12 | |
12. | MALMBERG Matias | Maloja Pushbikers | 00:12 | |
13. | TRARIEUX Julien | China Glory Continental CT | 00:12 | |
14. | PEKALA Piotr | Santic-Wibatech | 00:12 | |
15. | DRINOVEC Matej | Republika Sprska | 00:12 | |
16. | WOLLENBERG Tim | Santic-Wibatech | 00:12 | |
17. | RASTELLI Luca | Green Project - Bardiani | 00:12 | |
18. | RAPP Jonas | Hrinkow Advarics | 00:12 | |
19. | PERANI Riccardo | Gallina Ecotek Lucchini | 00:12 | |
20. | TRACZ Szymon | Santic-Wibatech | 00:12 | |
21. | ZANINI Simone | Astana Qazaqstan DT | 00:12 | |
22. | MURGANO Marco | Team Corratec | 00:12 | |
23. | EL GOUZI Omar | Green Project - Bardiani | 00:12 | |
24. | MURIAS Jakub | Voster ATS Team | 00:12 | |
25. | BONILLO Iker | Green Project - Bardiani | 00:12 | |
26. | LAPTEV Savelii | Astana Qazaqstan DT | 00:12 | |
27. | VERZA Riccardo | Hrinkow Advarics | 00:12 | |
28. | LYU Xianjing | China Glory Continental CT | 00:12 | |
29. | KARIC Vedad | Kamen Team | 00:12 | |
30. | BUDZINSKI Marcin | Mazowsze Serce Polski | 00:12 | |
31. | VINOKOUROV Alexandre | Astana Qazaqstan DT | 00:12 | |
32. | VINOKOUROV Nicolas | Astana Qazaqstan DT | 00:12 | |
33. | ŠTOČEK Matúš | ATT Investments | 00:12 | |
34. | PECNIK Teo | Cycling Team Kranj | 00:12 | |
35. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 00:12 | |
36. | CERNE Gregor Matija | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:12 | |
37. | PICCOLI James | China Glory Continental CT | 00:12 | |
38. | BROZYNA Piotr | Voster ATS Team | 00:12 | |
39. | ČANECKÝ Marek | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:12 | |
40. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 00:12 | |
41. | SKOK Anze | Ljubljana Gusto Santic | 00:12 | |
42. | QUARTUCCI Lorenzo | Team Corratec | 00:12 | |
43. | SMIT Willie | China Glory Continental CT | 00:12 | |
44. | PRIMOZIC Jaka | Hrinkow Advarics | 00:12 | |
45. | LÍŠKA Andrej | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:12 | |
46. | KIVISTIK Gert | ATT Investments | 00:12 | |
47. | CIRLINCIONE Domenico | Gallina Ecotek Lucchini | 00:12 | |
48. | PALLESEN Jeppe Aaskov | Mazowsze Serce Polski | 00:12 | |
49. | ZUMER Matic | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:12 | |
50. | HELDAHL Sebastian Dreyer | XSpeed United Continental | 00:12 | |
51. | VOLTR Martin | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:12 | |
52. | GALOVIČ Jakub | Dukla Banská Bystrica | 00:12 | |
53. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 00:12 | |
54. | PICCINI Mattia | Gallina Ecotek Lucchini | 00:12 | |
55. | PAVLIC Marko | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:12 | |
56. | TOMSIC Dan Andrej | Ljubljana Gusto Santic | 00:32 | |
57. | AGUILERA Nil | Astana Qazaqstan DT | 00:34 | |
58. | HOCEVAR Kristjan | Adria Mobil | 00:43 | |
59. | MURN Bostijan | Adria Mobil | 00:54 | |
60. | STEININGER Fabian | Maloja Pushbikers | 01:01 | |
61. | VIVIANI Attilio | Team Corratec | 01:46 | |
62. | SPOLJAR Jaka | Republika Sprska | 01:50 | |
63. | KONCZER Michael | Hrinkow Advarics | 01:53 | |
64. | TAROZZI Manuele | Green Project - Bardiani | 01:53 | |
65. | BUDZINSKI Tomasz | Mazowsze Serce Polski | 01:53 | |
66. | KLEVGARD Kristian | XSpeed United Continental | 02:09 | |
67. | TONEATTI Davide | Astana Qazaqstan DT | 02:09 | |
68. | KOSTANSKI Mateusz | Voster ATS Team | 02:09 | |
69. | XU Changquang | China Glory Continental CT | 02:15 | |
70. | GAMPER Mario | Santic-Wibatech | 02:23 | |
71. | GJURA MEKE Nejc | Republika Sprska | 02:39 | |
72. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 02:56 | |
73. | SHEN Yutao | China Glory Continental CT | 03:31 | |
74. | KLABOUCH Petr | ATT Investments | 03:50 | |
75. | STOLIC Mihajlo | Gallina Ecotek Lucchini | 03:57 | |
76. | KOMAC Nejc | Cycling Team Kranj | 06:09 | |
77. | KIRBIS Primoz | Meblo Jogi Pro-Concrete | 09:21 | |
78. | ROBINSON Oliver | Ferei-CCN Metalac | 09:26 | |
79. | DANIELS Lars | Ferei-CCN Metalac | 09:26 | |
80. | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | 09:26 | |
81. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 09:26 | |
82. | VAN NUFFELEN Glen | Ferei-CCN Metalac | 09:26 | |
83. | COGOLJEVIC Dejan | Srbsko | 09:26 | |
84. | DURIC Dorde | Adria Mobil | 09:36 | |
85. | IACCHI Alessandro | Team Corratec | 09:40 | |
86. | VYSOCAN Daniel | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 09:41 | |
87. | KOVAR Stefan | Hrinkow Advarics | 09:45 | |
88. | KELEMEN Pavel | ATT Investments | 09:45 | |
89. | YILMAZ Yunus | Republika Sprska | 09:45 | |
90. | TAROLLA Matteo | Gallina Ecotek Lucchini | 09:45 | |
91. | PETROV Yordan | Hemus 1896 | 09:45 | |
92. | STOPPA Brett | XSpeed United Continental | 09:45 | |
93. | FERRONI Lorenzo | Gallina Ecotek Lucchini | 09:58 | |
94. | HAAS Christian | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 10:00 | |
95. | FILUTAS Viktor | Mazowsze Serce Polski | 10:02 | |
96. | HOZA Denis | Dukla Banská Bystrica | 10:02 | |
97. | MEO Felix | Maloja Pushbikers | 10:07 | |
98. | BERTAZZO Liam | Maloja Pushbikers | 10:07 | |
99. | PERCIC Mark | Srbsko | 10:08 | |
100. | VANČO Tobias | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 10:41 | |
101. | EEFTING-BLOEM Roy | Maloja Pushbikers | 10:41 | |
102. | GROENEVELD Mark | XSpeed United Continental | 10:41 | |
103. | ROHDE Leon | Santic-Wibatech | 10:41 | |
104. | STAJNAR Mihael | Meblo Jogi Pro-Concrete | 10:41 | |
105. | BANASZEK Norbert | Mazowsze Serce Polski | 10:41 | |
106. | SELIMOVIC Husein | Kamen Team | 10:41 | |
107. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 10:41 | |
108. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan DT | 10:41 | |
109. | LEGOVIC Martin | Kamen Team | 10:41 | |
110. | JENKO Robert | Meblo Jogi Pro-Concrete | 10:41 | |
111. | NAGY Simon | Dukla Banská Bystrica | 11:02 | |
112. | ILIC Ognjen | Srbsko | 11:02 | |
113. | FALK-DOTAN Orian | XSpeed United Continental | 11:05 | |
114. | PAPIERSKI Damian | Voster ATS Team | 11:05 | |
115. | PODLESNIK Grega | Cycling Team Kranj | 11:07 | |
116. | RADMILAC Aleksandar | Ferei-CCN Metalac | 11:07 | |
117. | CHREN Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:07 | |
118. | MARENZI Lorenzo | Kamen Team | 11:11 | |
119. | BANASZEK Adrian | Mazowsze Serce Polski | 11:17 | |
120. | FOLTÁN Adam | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 11:17 | |
121. | POBERAJ Mark | Ferei-CCN Metalac | 11:19 | |
122. | KAŠKO Dávid | Dukla Banská Bystrica | 11:41 | |
123. | SPORYSCH Daniel | ATT Investments | 12:22 | |
124. | YORDANOV Stefan | Hemus 1896 | 12:22 | |
125. | BOLIC Mihajlo | Srbsko | 12:22 | |
126. | CARTA Elia | Meblo Jogi Pro-Concrete | 12:23 | |
127. | SARC Leon | Santic-Wibatech | 12:26 | |
128. | TOMIC Marko | Ferei-CCN Metalac | 12:28 | |
129. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 12:28 | |
130. | STOJNIC Veljko | Team Corratec | 12:42 | |
131. | DE ROSSI Lucas | China Glory Continental CT | 12:52 | |
132. | STANKOVIC Marko | Hemus 1896 | 13:03 | |
133. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | XSpeed United Continental | 13:08 | |
134. | PARMA Krzysztof | Voster ATS Team | 13:22 | |
135. | MARKOVIC Nemanja | Srbsko | 13:22 | |
136. | KOLEV Yoan | Hemus 1896 | 13:27 | |
137. | STIPIC Eric | Kamen Team | 13:42 | |
138. | BARAC Antonio | Team Corratec | 13:43 | |
139. | GREINER Ivan | Kamen Team | 13:43 | |
140. | KUPUSOVIC Dorde | Republika Sprska | 13:43 | |
141. | SKOK Andraz | Ljubljana Gusto Santic | 14:43 | |
142. | HORVAT Ziga | Hrinkow Advarics | 15:50 | |
143. | DYANKOV Denis | Hemus 1896 | 16:43 | |
144. | LUMPAROV Georgi | Hemus 1896 | 16:46 | |
145. | WEBER Philip | Maloja Pushbikers | 16:46 | |
146. | TONTI Marco | Gallina Ecotek Lucchini | 17:36 | |
147. | ANGELOV Lachezar | Hemus 1896 | 19:49 |
3. | 21.4. | Doboj > Prijedor | 165 km | Fortin |
profil etapy, 850 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Po najťažšej etape, ktorú dokončili v balíku piati Slováci a Martin Voltr (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol), bola na programe jednoduchšia previerka. Na pelotón čakali dve horské prémie, ktoré nemali náročné parametre. O etapové víťazstvo tak mali bojovať šprintéri. Po päťdesiatich kilometroch jazdil balík pohromade. Prvú horskú prémiu vyhral Jonas Rapp (Team Hrinkow Advarics).
Nemec sa v roku 2020 stal najbojovnejším jazdcom Okolo Slovenska. Na diaľnici došlo k hromadnému pádu. Na zemi skončili Adam Foltán, Andrej Liška, Tobias Vančo (3x RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol), Jakub Galovič, Filip Lohinský (2x Dukla Banská Bystrica) aj Matúš Štoček (ATT Investments). Mechanici aj zdravotníci mali plné ruky práce a etapa bola neutralizovaná. 65 kilometrov pred cieľom bola reštartovaná.
Do vedúcej skupiny sa prepracovali Antonio Barać (Team Corratec), Dorde Duric (Adria Mobil) a Žiga Horvat (Team Hrinkow Advarics). Posledný menovaný vyhral druhú horskú prémiu. 25 kilometrov pred cieľom zostali vpredu iba Barać a Horvat. Pred pelotónom mali minútový náskok. Desať kilometrov pred páskou boli dostihnutí a o víťazovi rozhodol hromadný dojazd.
Zvíťazil Filippo Fortin (Maloja Pushbikers). Druhý opäť skončil Eduard-Michael Grosu (Mazowsze Serci Poland), tretí finišoval oddielový kolega víťaza Fabian Steininger. Spomedzi Slovákov skončil najvyššie Matúš Štoček (ATT Investments), ktorý dokončil etapu na 30. mieste. V pelotóne prišiel do cieľa aj Marek Čanecký (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol).
So stratou štrnástich sekúnd prišli do cieľa Jakub Galovič, Filip Lohinský, Samuel Tuka (3x Dukla Banská Bystrica), Christian Haas, Andrej Liška a Daniel Vysočan (3x RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol). Tobias Vančo sa už na štart poslednej etapy nepostaví, keďže odstúpil. Zajtra je na programe ďalšia rovinatá etapa, ktorá ukončí 6. ročník etapových pretekov Belehrad - Banja Luka.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | FORTIN Filippo | Maloja Pushbikers | 02:53:20 | |||||
2. | GROSU Eduard Michael | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | |||||
3. | STEININGER Fabian | Maloja Pushbikers | 00:00 | |||||
4. | KELEMEN Pavel | ATT Investments | 00:00 | |||||
5. | RUDYK Bartosz | Voster ATS Team | 00:00 | |||||
6. | VIVIANI Attilio | Team Corratec | 00:00 |
7. | ZANONCELLO Enrico | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
8. | EEFTING-BLOEM Roy | Maloja Pushbikers | 00:00 | |
9. | STOSZ Patryk | Voster ATS Team | 00:00 | |
10. | CONFORTI Lorenzo | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
11. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 00:00 | |
12. | TRARIEUX Julien | China Glory Continental CT | 00:00 | |
13. | PERANI Riccardo | Gallina Ecotek Lucchini | 00:00 | |
14. | STOLIC Mihajlo | Gallina Ecotek Lucchini | 00:00 | |
15. | RÄIM Mihkel | ATT Investments | 00:00 | |
16. | DRINOVEC Matej | Republika Sprska | 00:00 | |
17. | MURN Bostijan | Adria Mobil | 00:00 | |
18. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 00:00 | |
19. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 00:00 | |
20. | VERZA Riccardo | Hrinkow Advarics | 00:00 | |
21. | SPOLJAR Jaka | Republika Sprska | 00:00 | |
22. | KOSTANSKI Mateusz | Voster ATS Team | 00:00 | |
23. | PEKALA Piotr | Santic-Wibatech | 00:00 | |
24. | TRACZ Szymon | Santic-Wibatech | 00:00 | |
25. | MURIAS Jakub | Voster ATS Team | 00:00 | |
26. | PALLESEN Jeppe Aaskov | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | |
27. | PRIMOZIC Jaka | Hrinkow Advarics | 00:00 | |
28. | BONILLO Iker | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
29. | EL GOUZI Omar | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
30. | ŠTOČEK Matúš | ATT Investments | 00:00 | |
31. | KLEVGARD Kristian | XSpeed United Continental | 00:00 | |
32. | FERRONI Lorenzo | Gallina Ecotek Lucchini | 00:00 | |
33. | BUDZINSKI Marcin | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | |
34. | KIVISTIK Gert | ATT Investments | 00:00 | |
35. | TONEATTI Davide | Astana Qazaqstan DT | 00:00 | |
36. | RASTELLI Luca | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
37. | SKOK Anze | Ljubljana Gusto Santic | 00:00 | |
38. | CERNE Gregor Matija | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:00 | |
39. | QUARTUCCI Lorenzo | Team Corratec | 00:00 | |
40. | PICCINI Mattia | Gallina Ecotek Lucchini | 00:00 | |
41. | KIRBIS Primoz | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:00 | |
42. | VINOKOUROV Alexandre | Astana Qazaqstan DT | 00:00 | |
43. | RAPP Jonas | Hrinkow Advarics | 00:00 | |
44. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 00:00 | |
45. | JENKO Robert | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:00 | |
46. | BROZYNA Piotr | Voster ATS Team | 00:00 | |
47. | PECNIK Teo | Cycling Team Kranj | 00:00 | |
48. | MURGANO Marco | Team Corratec | 00:00 | |
49. | BANASZEK Adrian | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | |
50. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 00:00 | |
51. | LYU Xianjing | China Glory Continental CT | 00:00 | |
52. | ROBINSON Oliver | Ferei-CCN Metalac | 00:00 | |
53. | HELDAHL Sebastian Dreyer | XSpeed United Continental | 00:00 | |
54. | BUDZINSKI Tomasz | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | |
55. | ČANECKÝ Marek | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:00 | |
56. | DANIELS Lars | Ferei-CCN Metalac | 00:00 | |
57. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan DT | 00:00 | |
58. | SMIT Willie | China Glory Continental CT | 00:00 | |
59. | VYSOCAN Daniel | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:14 | |
60. | LAPTEV Savelii | Astana Qazaqstan DT | 00:14 | |
61. | GROENEVELD Mark | XSpeed United Continental | 00:14 | |
62. | GALOVIČ Jakub | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | |
63. | VINOKOUROV Nicolas | Astana Qazaqstan DT | 00:14 | |
64. | KLABOUCH Petr | ATT Investments | 00:14 | |
65. | ZUMER Matic | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:14 | |
66. | CIRLINCIONE Domenico | Gallina Ecotek Lucchini | 00:14 | |
67. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 00:14 | |
68. | XU Changquang | China Glory Continental CT | 00:14 | |
69. | ZANINI Simone | Astana Qazaqstan DT | 00:14 | |
70. | HAAS Christian | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:14 | |
71. | LÍŠKA Andrej | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:14 | |
72. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | |
73. | YILMAZ Yunus | Republika Sprska | 00:14 | |
74. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | |
75. | PAVLIC Marko | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:14 | |
76. | VAN NUFFELEN Glen | Ferei-CCN Metalac | 00:14 | |
77. | DURIC Dorde | Adria Mobil | 00:14 | |
78. | PICCOLI James | China Glory Continental CT | 00:14 | |
79. | KONCZER Michael | Hrinkow Advarics | 00:14 | |
80. | TAROZZI Manuele | Green Project - Bardiani | 00:14 | |
81. | TOMSIC Dan Andrej | Ljubljana Gusto Santic | 00:14 | |
82. | HOCEVAR Kristjan | Adria Mobil | 00:14 | |
83. | STANKOVIC Marko | Hemus 1896 | 00:14 | |
84. | ILIC Ognjen | Srbsko | 00:14 | |
85. | BANASZEK Norbert | Mazowsze Serce Polski | 00:14 | |
86. | MEO Felix | Maloja Pushbikers | 00:14 | |
87. | SHEN Yutao | China Glory Continental CT | 00:23 | |
88. | GJURA MEKE Nejc | Republika Sprska | 00:23 | |
89. | MARENZI Lorenzo | Kamen Team | 00:25 | |
90. | DALLA VALLE Nicolas | Team Corratec | 00:37 | |
91. | FALK-DOTAN Orian | XSpeed United Continental | 00:40 | |
92. | PODLESNIK Grega | Cycling Team Kranj | 00:40 | |
93. | NAGY Simon | Dukla Banská Bystrica | 00:40 | |
94. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 00:40 | |
95. | STOPPA Brett | XSpeed United Continental | 00:40 | |
96. | HOZA Denis | Dukla Banská Bystrica | 00:40 | |
97. | PERCIC Mark | Srbsko | 00:40 | |
98. | PAPIERSKI Damian | Voster ATS Team | 00:40 | |
99. | KAŠKO Dávid | Dukla Banská Bystrica | 00:40 | |
100. | DE ROSSI Lucas | China Glory Continental CT | 00:55 | |
101. | TAROLLA Matteo | Gallina Ecotek Lucchini | 00:55 | |
102. | LUMPAROV Georgi | Hemus 1896 | 00:55 | |
103. | LEGOVIC Martin | Kamen Team | 01:13 | |
104. | VOLTR Martin | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 01:13 | |
105. | YORDANOV Stefan | Hemus 1896 | 01:13 | |
106. | SARC Leon | Santic-Wibatech | 01:13 | |
107. | TOMIC Marko | Ferei-CCN Metalac | 01:16 | |
108. | AGUILERA Nil | Astana Qazaqstan DT | 01:18 | |
109. | IACCHI Alessandro | Team Corratec | 01:20 | |
110. | PETROV Yordan | Hemus 1896 | 01:23 | |
111. | SPORYSCH Daniel | ATT Investments | 01:35 | |
112. | CHREN Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:42 | |
113. | STAJNAR Mihael | Meblo Jogi Pro-Concrete | 01:55 | |
114. | DYANKOV Denis | Hemus 1896 | 01:59 | |
115. | ANGELOV Lachezar | Hemus 1896 | 01:59 | |
116. | MALMBERG Matias | Maloja Pushbikers | 02:09 | |
117. | STOJNIC Veljko | Team Corratec | 02:09 | |
118. | BERTAZZO Liam | Maloja Pushbikers | 02:09 | |
119. | MARKOVIC Nemanja | Srbsko | 02:09 | |
120. | PARMA Krzysztof | Voster ATS Team | 02:09 | |
121. | FILUTAS Viktor | Mazowsze Serce Polski | 02:09 | |
122. | RADMILAC Aleksandar | Ferei-CCN Metalac | 02:09 | |
123. | BOLIC Mihajlo | Srbsko | 02:09 | |
124. | GREINER Ivan | Kamen Team | 02:09 | |
125. | CARTA Elia | Meblo Jogi Pro-Concrete | 02:14 | |
126. | WEBER Philip | Maloja Pushbikers | 02:14 | |
127. | FOLTÁN Adam | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 02:30 | |
128. | KOVAR Stefan | Hrinkow Advarics | 00:00 | |
129. | BARAC Antonio | Team Corratec | 03:40 | |
130. | HORVAT Ziga | Hrinkow Advarics | 03:40 | |
131. | SELIMOVIC Husein | Kamen Team | 03:40 | |
132. | TONTI Marco | Gallina Ecotek Lucchini | 03:40 | |
133. | KOLEV Yoan | Hemus 1896 | 03:40 | |
DNF | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | XSpeed United Continental | odstúpil | |
DNF | COGOLJEVIC Dejan | Srbsko | odstúpil | |
DNF | GAMPER Mario | Santic-Wibatech | odstúpil | |
DNF | KARIC Vedad | Kamen Team | odstúpil | |
DNF | KOMAC Nejc | Cycling Team Kranj | odstúpil | |
DNF | KUPUSOVIC Dorde | Republika Sprska | odstúpil | |
DNF | POBERAJ Mark | Ferei-CCN Metalac | odstúpil | |
DNF | PROC Bartlomiej | Santic-Wibatech | odstúpil | |
DNF | ROHDE Leon | Santic-Wibatech | odstúpil | |
DNF | SKOK Andraz | Ljubljana Gusto Santic | odstúpil | |
DNF | STIPIC Eric | Kamen Team | odstúpil | |
DNF | TURKULOV Luka | Cycling Team Kranj | odstúpil | |
DNF | VANČO Tobias | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | odstúpil | |
DNF | WOLLENBERG Tim | Santic-Wibatech | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GROSU Eduard Michael | Mazowsze Serce Polski | 09:06:23 | |||||
2. | ZANONCELLO Enrico | Green Project - Bardiani | 00:02 | |||||
3. | FORTIN Filippo | Maloja Pushbikers | 00:04 | |||||
4. | RUDYK Bartosz | Voster ATS Team | 00:04 | |||||
5. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Santic | 00:08 | |||||
6. | CONFORTI Lorenzo | Green Project - Bardiani | 00:08 |
7. | STOSZ Patryk | Voster ATS Team | 00:12 | |
8. | RÄIM Mihkel | ATT Investments | 00:14 | |
9. | JARC Aljaz | Adria Mobil | 00:14 | |
10. | TRARIEUX Julien | China Glory Continental CT | 00:14 | |
11. | DRINOVEC Matej | Republika Sprska | 00:14 | |
12. | PEKALA Piotr | Santic-Wibatech | 00:14 | |
13. | PERANI Riccardo | Gallina Ecotek Lucchini | 00:14 | |
14. | TRACZ Szymon | Santic-Wibatech | 00:14 | |
15. | RASTELLI Luca | Green Project - Bardiani | 00:14 | |
16. | RAPP Jonas | Hrinkow Advarics | 00:14 | |
17. | VERZA Riccardo | Hrinkow Advarics | 00:14 | |
18. | MURIAS Jakub | Voster ATS Team | 00:14 | |
19. | EL GOUZI Omar | Green Project - Bardiani | 00:14 | |
20. | BONILLO Iker | Green Project - Bardiani | 00:14 | |
21. | GLIVAR Gal | Adria Mobil | 00:14 | |
22. | BUDZINSKI Marcin | Mazowsze Serce Polski | 00:14 | |
23. | ŠTOČEK Matúš | ATT Investments | 00:14 | |
24. | MURGANO Marco | Team Corratec | 00:14 | |
25. | VINOKOUROV Alexandre | Astana Qazaqstan DT | 00:14 | |
26. | CERNE Gregor Matija | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:14 | |
27. | LYU Xianjing | China Glory Continental CT | 00:14 | |
28. | PRIMOZIC Jaka | Hrinkow Advarics | 00:14 | |
29. | PECNIK Teo | Cycling Team Kranj | 00:14 | |
30. | SKOK Anze | Ljubljana Gusto Santic | 00:14 | |
31. | BROZYNA Piotr | Voster ATS Team | 00:14 | |
32. | QUARTUCCI Lorenzo | Team Corratec | 00:14 | |
33. | PALLESEN Jeppe Aaskov | Mazowsze Serce Polski | 00:14 | |
34. | KIVISTIK Gert | ATT Investments | 00:14 | |
35. | JEROMEL Vid | Cycling Team Kranj | 00:14 | |
36. | ČANECKÝ Marek | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:14 | |
37. | SMIT Willie | China Glory Continental CT | 00:14 | |
38. | HELDAHL Sebastian Dreyer | XSpeed United Continental | 00:14 | |
39. | PICCINI Mattia | Gallina Ecotek Lucchini | 00:14 | |
40. | LAPTEV Savelii | Astana Qazaqstan DT | 00:28 | |
41. | ZANINI Simone | Astana Qazaqstan DT | 00:28 | |
42. | VINOKOUROV Nicolas | Astana Qazaqstan DT | 00:28 | |
43. | PICCOLI James | China Glory Continental CT | 00:28 | |
44. | CIRLINCIONE Domenico | Gallina Ecotek Lucchini | 00:28 | |
45. | LÍŠKA Andrej | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 00:28 | |
46. | ZUMER Matic | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:28 | |
47. | GALOVIČ Jakub | Dukla Banská Bystrica | 00:28 | |
48. | LOHINSKÝ Filip | Dukla Banská Bystrica | 00:28 | |
49. | PAVLIC Marko | Meblo Jogi Pro-Concrete | 00:28 | |
50. | TOMSIC Dan Andrej | Ljubljana Gusto Santic | 00:48 | |
51. | DALLA VALLE Nicolas | Team Corratec | 00:51 | |
52. | MURN Bostijan | Adria Mobil | 00:56 | |
53. | STEININGER Fabian | Maloja Pushbikers | 00:59 | |
54. | HOCEVAR Kristjan | Adria Mobil | 00:59 | |
55. | VOLTR Martin | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 01:27 | |
56. | VIVIANI Attilio | Team Corratec | 01:48 | |
57. | SPOLJAR Jaka | Republika Sprska | 01:52 | |
58. | AGUILERA Nil | Astana Qazaqstan DT | 01:54 | |
59. | BUDZINSKI Tomasz | Mazowsze Serce Polski | 01:55 | |
60. | KONCZER Michael | Hrinkow Advarics | 02:09 | |
61. | TAROZZI Manuele | Green Project - Bardiani | 02:09 | |
62. | KLEVGARD Kristian | XSpeed United Continental | 02:11 | |
63. | TONEATTI Davide | Astana Qazaqstan DT | 02:11 | |
64. | KOSTANSKI Mateusz | Voster ATS Team | 02:11 | |
65. | MALMBERG Matias | Maloja Pushbikers | 02:23 | |
66. | XU Changquang | China Glory Continental CT | 02:31 | |
67. | GJURA MEKE Nejc | Republika Sprska | 03:04 | |
68. | KOREN Kristjan | Adria Mobil | 03:12 | |
69. | SHEN Yutao | China Glory Continental CT | 03:56 | |
70. | STOLIC Mihajlo | Gallina Ecotek Lucchini | 03:59 | |
71. | KLABOUCH Petr | ATT Investments | 04:06 | |
72. | KIRBIS Primoz | Meblo Jogi Pro-Concrete | 09:23 | |
73. | ROBINSON Oliver | Ferei-CCN Metalac | 09:28 | |
74. | DANIELS Lars | Ferei-CCN Metalac | 09:28 | |
75. | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | 09:42 | |
76. | VAN NUFFELEN Glen | Ferei-CCN Metalac | 09:42 | |
77. | KELEMEN Pavel | ATT Investments | 09:47 | |
78. | KOVAR Stefan | Hrinkow Advarics | 09:47 | |
79. | DURIC Dorde | Adria Mobil | 09:52 | |
80. | VYSOCAN Daniel | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 09:57 | |
81. | FERRONI Lorenzo | Gallina Ecotek Lucchini | 10:00 | |
82. | YILMAZ Yunus | Republika Sprska | 10:01 | |
83. | HAAS Christian | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 10:16 | |
84. | MEO Felix | Maloja Pushbikers | 10:23 | |
85. | STOPPA Brett | XSpeed United Continental | 10:27 | |
86. | TAROLLA Matteo | Gallina Ecotek Lucchini | 10:42 | |
87. | EEFTING-BLOEM Roy | Maloja Pushbikers | 10:43 | |
88. | ZIHERL Luka | Cycling Team Kranj | 10:43 | |
89. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan DT | 10:43 | |
90. | JENKO Robert | Meblo Jogi Pro-Concrete | 10:43 | |
91. | HOZA Denis | Dukla Banská Bystrica | 10:44 | |
92. | PERCIC Mark | Srbsko | 10:50 | |
93. | GROENEVELD Mark | XSpeed United Continental | 10:57 | |
94. | BANASZEK Norbert | Mazowsze Serce Polski | 10:57 | |
95. | IACCHI Alessandro | Team Corratec | 11:02 | |
96. | PETROV Yordan | Hemus 1896 | 11:10 | |
97. | ILIC Ognjen | Srbsko | 11:18 | |
98. | BANASZEK Adrian | Mazowsze Serce Polski | 11:19 | |
99. | MARENZI Lorenzo | Kamen Team | 11:38 | |
100. | NAGY Simon | Dukla Banská Bystrica | 11:44 | |
101. | FALK-DOTAN Orian | XSpeed United Continental | 11:47 | |
102. | PAPIERSKI Damian | Voster ATS Team | 11:47 | |
103. | PODLESNIK Grega | Cycling Team Kranj | 11:49 | |
104. | LEGOVIC Martin | Kamen Team | 11:56 | |
105. | FILUTAS Viktor | Mazowsze Serce Polski | 12:13 | |
106. | BERTAZZO Liam | Maloja Pushbikers | 12:18 | |
107. | KAŠKO Dávid | Dukla Banská Bystrica | 12:23 | |
108. | STAJNAR Mihael | Meblo Jogi Pro-Concrete | 12:38 | |
109. | CHREN Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:51 | |
110. | VOVK Jaka | Cycling Team Kranj | 13:10 | |
111. | RADMILAC Aleksandar | Ferei-CCN Metalac | 13:18 | |
112. | STANKOVIC Marko | Hemus 1896 | 13:19 | |
113. | YORDANOV Stefan | Hemus 1896 | 13:37 | |
114. | SARC Leon | Santic-Wibatech | 13:41 | |
115. | TOMIC Marko | Ferei-CCN Metalac | 13:46 | |
116. | DE ROSSI Lucas | China Glory Continental CT | 13:49 | |
117. | FOLTÁN Adam | RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol | 13:49 | |
118. | SPORYSCH Daniel | ATT Investments | 13:59 | |
119. | SELIMOVIC Husein | Kamen Team | 14:23 | |
120. | BOLIC Mihajlo | Srbsko | 14:33 | |
121. | CARTA Elia | Meblo Jogi Pro-Concrete | 14:39 | |
122. | STOJNIC Veljko | Team Corratec | 14:53 | |
123. | PARMA Krzysztof | Voster ATS Team | 15:33 | |
124. | MARKOVIC Nemanja | Srbsko | 15:33 | |
125. | GREINER Ivan | Kamen Team | 15:54 | |
126. | KOLEV Yoan | Hemus 1896 | 17:09 | |
127. | BARAC Antonio | Team Corratec | 17:25 | |
128. | LUMPAROV Georgi | Hemus 1896 | 17:43 | |
129. | DYANKOV Denis | Hemus 1896 | 18:44 | |
130. | WEBER Philip | Maloja Pushbikers | 19:02 | |
131. | HORVAT Ziga | Hrinkow Advarics | 19:32 | |
132. | TONTI Marco | Gallina Ecotek Lucchini | 21:18 | |
133. | ANGELOV Lachezar | Hemus 1896 | 21:50 |
4. | 22.4. | Novi Grad > Banja Luka | 164 km | Hočevar |
profil etapy, 400 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Dukla Banská Bystrica, RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol a Matúš Štoček (ATT Investments) mali na programe poslednú etapu. Záverečná previerka mala rovinatý charakter. Na pelotón čakali štyri rýchlostné prémie. Marek Čanecký (RRK Group) a Štoček boli spomedzi Slovákov najbližie k Top 10. V priebežnom poradí strácali iba štrnásť sekúnd.
Na štart etapy sa nepostavil Samuel Tuka (Dukla Banská Bystrica). Najprv sa do úniku dostali Willie Smit (China Glory Continental Team) a Oliver Robinson (Ferei CCN - Metalac). Niekdajší pretekár Burgosu vyhral prvú rýchlostnú prémiu. Neskôr ich vpredu doplnili aj Kristian Hočevar (Adria Mobil) a Gregor Matija Černe (MebloJOGI Pro-concrete). Po päťdesiatich kilometroch mali minútu a tridsať sekúnd k dispozícii.
Hočevar a Černe napokon vydržali pred pelotónom až do konca a v závere bojovali o etapový triumf. Zvíťazil Kristian Hočevar, ktorý v rokoch 2020 a 2022 absolvoval Okolo Slovenska. Gregor Matija Černe skončil na druhej priečke, ale stal sa celkovým víťazom. Pelotón stratil štrnásť sekúnd a tretie miesto vyšprintoval víťaz prvej etapy Bartosz Rudyk (Voster ATS Team).
Now that was an incredible coup de théâtre I've just witnessed LOL. Kristijan Hocevar of @AMcyclingteam won the last stage of Belgrade-Banjaluka... from the breakaway! Behind him, Bartosz Rudyk celebrated without knowing that the breakaway wasn't caught...????#BelgradeBanjaluka pic.twitter.com/kn1ZG6vzSD
— Mihai Simion (@faustocoppi60) April 22, 2023
Spomedzi Slovákov bol najlepším jazdcom Adam Foltán (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol), ktorý obsadil 26. miesto. V pelotóne dokončili etapu aj Jakub Galovič, Denis Hoza, Martin Chren, Dávid Kaško, Filip Lohinský, Simon Nagy (6x Dukla Banská Bystrica), Marek Čanecký, Andrej Liška, Daniel Vysočan (3x RRK Group) a Matúš Štoček (ATT Investments).
V celkovom poradí skončil najvyššie Matúš Štoček, ktorý skončil na 29. priečke. Marek Čanecký dokončil preteky na 32. mieste. V súťaži jazdcov do 23 rokov skončil na dvanástej priečke Jakub Galovič. V súťaži vrchárov skončil na deviatej priečke Andrej Liška. V tímovej súťaži skončil na 12. priečke RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol. Dukle Banská Bystrica pripadla osemnásta priečka.
Matúš Štoček (29. miesto v GC) |
"Ako tím nie sme úplne spokojný s pretekmi. Čakali sme viac, najmä od druhej etapy, kde to bolo dobre rozohrané. Vtedy som ostal vpredu v malej skupine a neskôr som bol opäť v úniku. Chýbalo desať kilometrov. Lenže vpredu sa neťahalo a zišlo sa to. Navyše sa nedalo zbierať bonifikácie na prémiách. V šprintérskych etapách sme chceli aspoň pódium. Prvá nám nevyšla podľa predstáv, v tretej bol Pavel Kelemen štvrtý. Dnes došiel do cieľa únik, o ktorom sme ani nevedeli, že tam ešte je. Všetci sme si mysleli, že sme ich došli.
Bartosz Rudyk, ktorý vyhral šprint balíka, dvíhal ruky. Nikto z nášho tímu nevzal sekundy v cieli. Kedy mali byť preteky ako tréning, tak by to bolo fajn. Celé preteky boli nervózne, veľmi sa padalo a každý od nás spadol. Takže sme všetci radi, že to už skončilo. Už sa sústredíme na ďalšie preteky. Budem štartovať na Okolo Grécka"
|