Karpatskí kuriéri 2023 (2.2U)
1. | 29.4. | Budapešť > Budapešť | 4 km | Friuli | ||
2. | 30.4. | Bánovce nad Bebravou | 142 km | Mouris | ||
3. | 1.5. | Stará Ľubovňa | 138 km | Glivar | ||
4. | 2.5. | Z. Niedzica > Podegrodzie | 142 km | Bruttomesso | ||
5. | 3.5. | Iwonicz Zd. > Rymanów Zd. | 136 km | Glivar |
Vlaňajší ročník | Štartová listina | repre, CAT |
Slovenská reprezentácia nastúpila v zložení Martin Jurík, Filip Lohinský, Jakub Galovič, Denis Hoza a Christian Haas.
Cycling Academy Trenčín nastúpil v zložení Samuel Kováč, Lukáš Sokolík, Jakub Vlčák a Adam Gross.
1. | 29.4. | Budapešť > Budapešť | 4 km | Friuli |
mapa tímovej časovky (© carpathianrace.eu) |
14. ročník Karpatských kuriérov odštartoval krátkou a rovinatou tímovou časovkou v Budapešti. Slovenskú reprezentáciu do 23 rokov zastupovali Filip Lohinský, Jakub Galovič, Denis Hoza (3x Dukla Banská Bystrica), Christian Haas (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol) a Martin Jurík (Adria Mobil). Klubové zoskupenie Cycling Academy Trenčín reprezentovali Adam Gross, Samuel Kováč, Lukáš Sokolík a Jakub Vlčák.
Slovenská reprezentácia do 23 rokov (© Jakub Vančo) |
Trenčianska zostava zvládla štyri kilometre za štyri minúty a 54 sekúnd. Slovenská reprezentácia vyšla na trať ako 23. tím a do cieľa prišla o sekundu neskôr. Zvíťazil kontinentálny celok Cycling Team Friuli ASD, kde jazdí aj Tomáš Sivok. Talianska zostava absolvovala časovku za štyri minúty a 32 sekúnd. Päť sekúnd stratil kanadský kontinentálny tím Team Ecoflo Chronos.
Na treťom mieste skončila reprezentácia Nemecka so sedemsekundovým mankom. Až za ním skončil jediný Pro tím Green Project-Bardiani CSF-Faizané. Cycling Academy Trenčín skončil na 19. mieste so stratou 22 sekúnd. Hneď za ním klasifikovali Slovenskú reprezentáciu. Zajtra je na programe prvá klasická etapa so štartom aj cieľom v Bánovciach nad Bebravou. Na cyklistov čaká päť horských prémií.
2. | 30.4. | Bánovce nad Bebravou | 142 km | Mouris |
profil etapy, 1510 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Karpatskí kuriéri sa klasicky jazdia aj na Slovensku. Tento rok dokonca dve etapy, a to nie len v severných regiónoch, ale aj tradičnej cyklistickej bašte v okolí Bánoviec nad Bebravou, kde špičkových pretekárov do 23 rokov čakal zvlnený 142-kilometrový okruh. Bola to domáca trať pre pretekárov Cycling Adacemy Trenčín, ktorí sa tu chceli ukázať.
Bol to náročný deň aj preto, že v kopcoch na okruhu fúkal nepríjemný bočný vietor. V úvodnom okruhu sa únik nedokázal vytvoriť, až v 2. okruhu sa to podarilo šestici pretekárov. Vypracovali si 40 sekúnd výhody, ale už na 70. kilometri bolo všetko opäť pokope.
V druhej polovici etapy z balíka postupne vypadávali pretekári vrátane Slovákov. Postupne sa vyselektovala štvorica, ktorá sa udržala v predných skupinách - Samuel Kováč z CAT a trojička Filip Lohinský, Martin Jurík i Christian Haas v drese reprezentácie. Situácia sa často menila, vytvárali sa nové úniky a následne boli aj likvidované.
Atak Filipa Lohinského (© Soňa Niková) |
Až prišiel stý kilometer, keď sa podarilo odpútať dvojici Wessel Mouris (Scorpions) a Aivaras Mikutis (Tudor U23). Balík si po urputnej snahe potreboval chvíľu oddýchnuť, nikto zásadnejšie neťahal a holandsko-litovská dvojička si vypracovala 2:15 náskoku. Po polhodine sa rozdelili a Mouris predvádzal taký silný výkon, že záverečných 20 km zvládol sám a prišiel do cieľa s rukami nad hlavou. Mikutis stratil minútu a balík napokon 1:15.
Friuli teda prišlo o vedenie v pretekoch a Mouris si obliekol žltý dres s veľkým náskokom, ktorý bude náročné v ďalších dňoch zlikvidovať. Zo Slovákov došli v 56-člennom pelotóne Kováč a Lohinský, a to na pomedzí druhej a tretej desiatky.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | MOURIS Wessel | Scorpions Racing | 03:14:09 | |||||
2. | MIKUTIS Aivaras | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:00 | |||||
3. | BRUTTOMESSO Alberto | Team Friuli ASD | 01:15 | |||||
4. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:15 | |||||
5. | ANDREAUS Marco | Team Friuli ASD | 01:15 | |||||
6. | STEDMAN Travis | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:15 |
17. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:15 | |
25. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:15 | |
66. | JURIK Martin | Slovensko | 03:53 | |
86. | HAAS Christian | Slovensko | 04:50 | |
OTL | GROSS Adam | Cycling Academy Trenčín | limit | |
DNS | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | neštartoval | |
DNF | VLCAK Jakub | Cycling Academy Trenčín | odstúpil | |
DNF | GALOVIČ Jakub | Slovensko | odstúpil | |
DNF | HOZA Denis | Slovensko | odstúpil |
7. | PINARELLO Alessandro | Green Project - Bardiani | 01:15 | |
8. | NJOR Marckus | Team IBT-Tripeak | 01:15 | |
9. | GLIVAR Gal | Slovinsko | 01:15 | |
10. | AMARI Hamza | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:15 | |
11. | VOOGT Niek | Scorpions Racing | 01:15 | |
12. | CARPENTIER Florian | Team Ecoflo Chronos | 01:15 | |
13. | PORTSMOUTH Tom | Bingoal WB Devo Team | 01:15 | |
14. | PALETTI Luca | Green Project - Bardiani | 01:15 | |
15. | KRASTS Alekss | Tartu2024 Cycling Team | 01:15 | |
16. | DONZE Robin | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:15 | |
17. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:15 | |
18. | MELOTTE Matteo | Bingoal WB Devo Team | 01:15 | |
19. | MRAZ Daniel | Elkov-Kasper | 01:15 | |
20. | ROSNER Linus | Tirol KTM Team | 01:15 | |
21. | INKSTER Eric | Bialini Gomola CCN | 01:15 | |
22. | WALKER Zachary | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:15 | |
23. | LUKES Jan | Elkov-Kasper | 01:15 | |
24. | RIVARD Nicolas | Team Ecoflo Chronos | 01:15 | |
25. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:15 | |
26. | LANGELLA Lenaic | Team Ecoflo Chronos | 01:15 | |
27. | RADCLIFFE George | Bialini Gomola CCN | 01:15 | |
28. | AUS Aaron | Tartu2024 Cycling Team | 01:15 | |
29. | POMIAN Szymon | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:15 | |
30. | GIERYK Kacper | Jegg-DJR Academy | 01:15 | |
31. | KARS Hugo | Scorpions Racing | 01:15 | |
32. | HANSEN Peter Asbjørn | Team IBT-Tripeak | 01:15 | |
33. | JULIEN Matisse | Team Ecoflo Chronos | 01:15 | |
34. | KOT Julian | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:15 | |
35. | GEBREHIWET Efrem | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:15 | |
36. | JEROMEL Vid | Slovinsko | 01:15 | |
37. | MARTINELLI Alessio | Green Project - Bardiani | 01:15 | |
38. | DE BRUIN Tjalle | Jegg-DJR Academy | 01:15 | |
39. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:15 | |
40. | OBDRZALEK Tomas | Elkov-Kasper | 01:15 | |
41. | DE CASSAN Davide | Team Friuli ASD | 01:15 | |
42. | SCALCO Matteo | Green Project - Bardiani | 01:15 | |
43. | REHA Filip | Elkov-Kasper | 01:15 | |
44. | PUTZ Sebastian | Tirol KTM Team | 01:15 | |
45. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 01:15 | |
46. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:15 | |
47. | KIRBIS Primoz | Slovinsko | 01:15 | |
48. | PELLIZZARI Giulio | Green Project - Bardiani | 01:15 | |
49. | BUSCHEK Paul | Tirol KTM Team | 01:15 | |
50. | OLIVO Bryan | Team Friuli ASD | 01:15 | |
51. | HAMEL Felix | Team Ecoflo Chronos | 01:15 | |
52. | BLUM Elia | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:15 | |
53. | MOLINA Hector | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:15 | |
54. | KRETSCHY Moritz | Nemecko | 01:15 | |
55. | VAN DAELE Sil | Bingoal WB Devo Team | 01:15 | |
56. | PRIDAL Tomas | Elkov-Kasper | 01:15 | |
57. | DETALLE Noah | Bingoal WB Devo Team | 01:15 | |
58. | ZERAI Nahom | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:15 | |
59. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 01:32 | |
60. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 03:00 | |
61. | KONING Stef | Jegg-DJR Academy | 03:12 | |
62. | TAMM Lauri | Tartu2024 Cycling Team | 03:12 | |
63. | LEERKES Bram | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 03:17 | |
64. | HEZEMAN Rick | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 03:17 | |
65. | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 03:17 | |
66. | JURIK Martin | Slovensko | 03:53 | |
67. | ORJUELA Daniel Felipe | Bialini Gomola CCN | 03:53 | |
68. | BUCK-GRAMCKO Tobias | Nemecko | 03:53 | |
69. | TOMSIC Dan Andrej | Slovinsko | 03:53 | |
70. | MASLAK Piotr | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 03:53 | |
71. | BORTOLUZZI Giovanni | Team Friuli ASD | 03:53 | |
72. | VENCKUS Jomantas | Tartu2024 Cycling Team | 04:50 | |
73. | HODGE Sam | Team IBT-Tripeak | 04:50 | |
74. | YAKOVLEV Mykyta | Ukrajina | 04:50 | |
75. | MÄRKL Max | Nemecko | 04:50 | |
76. | DIVNIC Jovan | Lotus Team | 04:50 | |
77. | WAFLER Tim | Tirol KTM Team | 04:50 | |
78. | CZASA Moritz | Nemecko | 04:50 | |
79. | HORBOVYI Sviatoslav | Ukrajina | 04:50 | |
80. | HUITING Eskil | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 04:50 | |
81. | REY Tim | Tudor Pro Cycling Team U23 | 04:50 | |
82. | LOWIE Theo | Bingoal WB Devo Team | 04:50 | |
83. | HUITEMA Jasper | Scorpions Racing | 04:50 | |
84. | BIERNACKI Filip | KS Pogon Mostostal Pulawy | 04:50 | |
85. | NOCEN Maciej | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 04:50 | |
86. | HAAS Christian | Slovensko | 04:50 | |
87. | HRIBAR Jernej | Slovinsko | 04:50 | |
88. | HÖRANDTNER Moritz | Tirol KTM Team | 04:50 | |
89. | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 04:50 | |
90. | POTTER James | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 04:50 | |
91. | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-Tripeak | 06:18 | |
92. | JOHN Vincent | Nemecko | 06:18 | |
93. | BARTKOWSKI Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 06:18 | |
94. | PERCIC Mark | Lotus Team | 06:18 | |
95. | MAGNUSSON Isak | Team IBT-Tripeak | 06:24 | |
96. | KNAAPI Markus | Tartu2024 Cycling Team | 11:28 | |
97. | KUSY Karol | KS Pogon Mostostal Pulawy | 11:34 | |
98. | KIDA Antoni | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 14:45 | |
99. | SIDLO Daniel | MKB Bank CT | 14:45 | |
100. | OROSZ Balint | MKB Bank CT | 14:47 | |
OTL | GROSS Adam | Cycling Academy Trenčín | limit | |
OTL | KABASHNYI Valentyn | Ukrajina | limit | |
OTL | KASPEREK Bartlomiej | KS Pogon Mostostal Pulawy | limit | |
OTL | MINDSZENTI Ákos | Lotus Team | limit | |
DNF | DIMITRIJOSKI Luka | Lotus Team | odstúpil | |
DNF | GALOVIČ Jakub | Slovensko | odstúpil | |
DNF | HLAVATHY Benedek | MKB Bank CT | odstúpil | |
DNF | HOZA Denis | Slovensko | odstúpil | |
DNF | JUHASZ Zsombor | MKB Bank CT | odstúpil | |
DNF | KENDZIA Robert | Luberskie Perla Polski | odstúpil | |
DNF | PAEZ Alejandro Jerson | Bialini Gomola CCN | odstúpil | |
DNF | SHCHERBAN Yurii | Ukrajina | odstúpil | |
DNF | SMETANIUK Oleksandr | Ukrajina | odstúpil | |
DNF | SZEKELY Nathan | Scorpions Racing | odstúpil | |
DNF | SZULIK Mikolaj | Luberskie Perla Polski | odstúpil | |
DNF | VASKO Levente | Lotus Team | odstúpil | |
DNF | VLCAK Jakub | Cycling Academy Trenčín | odstúpil | |
DNF | WAWRZYCZEK Karol | Luberskie Perla Polski | odstúpil | |
DNF | WROBLEWSKI Pawel | Luberskie Perla Polski | odstúpil | |
DNF | YON HIN Daniel | Bialini Gomola CCN | odstúpil | |
DNS | JUSZCZAK Lukasz | Luberskie Perla Polski | neštartoval | |
DNS | SOKOLÍK Lukáš | Cycling Academy Trenčín | neštartoval | |
DNS | SOSZKA Jakub | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MOURIS Wessel | Scorpions Racing | 03:18:43 | |||||
2. | MIKUTIS Aivaras | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:04 | |||||
3. | ANDREAUS Marco | Team Friuli ASD | 01:10 | |||||
4. | BRUTTOMESSO Alberto | Team Friuli ASD | 01:11 | |||||
5. | DE CASSAN Davide | Team Friuli ASD | 01:13 | |||||
6. | OLIVO Bryan | Team Friuli ASD | 01:17 |
54. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:35 | |
55. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:36 | |
70. | JURIK Martin | Slovensko | 04:14 | |
80. | HAAS Christian | Slovensko | 05:11 |
7. | CARPENTIER Florian | Team Ecoflo Chronos | 01:18 | |
8. | RIVARD Nicolas | Team Ecoflo Chronos | 01:18 | |
9. | LANGELLA Lenaic | Team Ecoflo Chronos | 01:18 | |
10. | JULIEN Matisse | Team Ecoflo Chronos | 01:18 | |
11. | HAMEL Felix | Team Ecoflo Chronos | 01:18 | |
12. | PALETTI Luca | Green Project - Bardiani | 01:20 | |
13. | AUS Aaron | Tartu2024 Cycling Team | 01:20 | |
14. | MARTINELLI Alessio | Green Project - Bardiani | 01:20 | |
15. | SCALCO Matteo | Green Project - Bardiani | 01:20 | |
16. | PELLIZZARI Giulio | Green Project - Bardiani | 01:20 | |
17. | KRETSCHY Moritz | Nemecko | 01:20 | |
18. | ROSNER Linus | Tirol KTM Team | 01:21 | |
19. | PUTZ Sebastian | Tirol KTM Team | 01:21 | |
20. | BUSCHEK Paul | Tirol KTM Team | 01:21 | |
21. | KRASTS Alekss | Tartu2024 Cycling Team | 01:22 | |
22. | GIERYK Kacper | Jegg-DJR Academy | 01:24 | |
23. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 01:24 | |
24. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:25 | |
25. | VOOGT Niek | Scorpions Racing | 01:25 | |
26. | DONZE Robin | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:25 | |
27. | MRAZ Daniel | Elkov-Kasper | 01:25 | |
28. | LUKES Jan | Elkov-Kasper | 01:25 | |
29. | POMIAN Szymon | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:25 | |
30. | KARS Hugo | Scorpions Racing | 01:25 | |
31. | KOT Julian | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 01:25 | |
32. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 01:25 | |
33. | OBDRZALEK Tomas | Elkov-Kasper | 01:25 | |
34. | REHA Filip | Elkov-Kasper | 01:25 | |
35. | BLUM Elia | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:25 | |
36. | PRIDAL Tomas | Elkov-Kasper | 01:25 | |
37. | NJOR Marckus | Team IBT-Tripeak | 01:26 | |
38. | HANSEN Peter Asbjørn | Team IBT-Tripeak | 01:26 | |
39. | PORTSMOUTH Tom | Bingoal WB Devo Team | 01:27 | |
40. | MELOTTE Matteo | Bingoal WB Devo Team | 01:27 | |
41. | VAN DAELE Sil | Bingoal WB Devo Team | 01:27 | |
42. | DETALLE Noah | Bingoal WB Devo Team | 01:27 | |
43. | GEBREHIWET Efrem | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:29 | |
44. | STEDMAN Travis | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:30 | |
45. | AMARI Hamza | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:30 | |
46. | MOLINA Hector | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:30 | |
47. | ZERAI Nahom | Q36.5 Continental Cycling Team | 01:30 | |
48. | GLIVAR Gal | Slovinsko | 01:33 | |
49. | INKSTER Eric | Bialini Gomola CCN | 01:33 | |
50. | RADCLIFFE George | Bialini Gomola CCN | 01:33 | |
51. | JEROMEL Vid | Slovinsko | 01:33 | |
52. | DE BRUIN Tjalle | Jegg-DJR Academy | 01:33 | |
53. | KIRBIS Primoz | Slovinsko | 01:33 | |
54. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 01:35 | |
55. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 01:36 | |
56. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:41 | |
57. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 01:41 | |
58. | WALKER Zachary | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:54 | |
59. | PINARELLO Alessandro | Green Project - Bardiani | 02:06 | |
60. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 03:10 | |
61. | TAMM Lauri | Tartu2024 Cycling Team | 03:25 | |
62. | HEZEMAN Rick | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 03:27 | |
63. | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 03:27 | |
64. | LEERKES Bram | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 03:29 | |
65. | KONING Stef | Jegg-DJR Academy | 03:44 | |
66. | BORTOLUZZI Giovanni | Team Friuli ASD | 03:49 | |
67. | BUCK-GRAMCKO Tobias | Nemecko | 03:55 | |
68. | MASLAK Piotr | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 04:03 | |
69. | ORJUELA Daniel Felipe | Bialini Gomola CCN | 04:11 | |
70. | JURIK Martin | Slovensko | 04:14 | |
71. | TOMSIC Dan Andrej | Slovinsko | 04:44 | |
72. | CZASA Moritz | Nemecko | 04:55 | |
73. | VENCKUS Jomantas | Tartu2024 Cycling Team | 04:57 | |
74. | POTTER James | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 04:57 | |
75. | MÄRKL Max | Nemecko | 04:58 | |
76. | HUITING Eskil | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 05:00 | |
77. | REY Tim | Tudor Pro Cycling Team U23 | 05:00 | |
78. | HUITEMA Jasper | Scorpions Racing | 05:00 | |
79. | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 05:00 | |
80. | HAAS Christian | Slovensko | 05:11 | |
81. | HÖRANDTNER Moritz | Tirol KTM Team | 05:12 | |
82. | YAKOVLEV Mykyta | Ukrajina | 05:13 | |
83. | HORBOVYI Sviatoslav | Ukrajina | 05:13 | |
84. | DIVNIC Jovan | Lotus Team | 05:14 | |
85. | BIERNACKI Filip | KS Pogon Mostostal Pulawy | 05:16 | |
86. | LOWIE Theo | Bingoal WB Devo Team | 05:20 | |
87. | HRIBAR Jernej | Slovinsko | 05:24 | |
88. | NOCEN Maciej | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 05:28 | |
89. | WAFLER Tim | Tirol KTM Team | 05:44 | |
90. | HODGE Sam | Team IBT-Tripeak | 06:11 | |
91. | JOHN Vincent | Nemecko | 06:23 | |
92. | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-Tripeak | 06:26 | |
93. | MAGNUSSON Isak | Team IBT-Tripeak | 06:39 | |
94. | BARTKOWSKI Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 06:44 | |
95. | PERCIC Mark | Lotus Team | 07:12 | |
96. | KNAAPI Markus | Tartu2024 Cycling Team | 11:35 | |
97. | KUSY Karol | KS Pogon Mostostal Pulawy | 12:00 | |
98. | KIDA Antoni | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 14:55 | |
99. | SIDLO Daniel | MKB Bank CT | 17:13 | |
100. | OROSZ Balint | MKB Bank CT | 17:15 |
mapa etapy (© carpathianrace.eu) |
3. | 1.5. | Stará Ľubovňa | 138 km | Glivar |
profil etapy, 1860 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Preteky karpatských kuriérov sa nesú aj v znamení obrovských presunov, zatiaľ každý deň stovky kilometrov na štart nasledujúcej etapy. Z Bánoviec sa konvoj presunul do Starej Ľubovne, kde sa jazdila už známa etapa na 138 kilometrov s úsekom na nespevnenej ceste medzi Tichým Potokom a Oľšavicou. Nastupovali už len štyria Slováci - Samuel Kováč z CAT a Filip Lohinský, Martin Jurík a Christian Haas z reprezentácie.
Už po výajzde zo Starej Ľubovne bolo prvé stúpanie, kde sa ale únik či selekcie nekonali. Viacero pretekárov malo problémy s defektami, takže stále bol niekto v kolóne. Vpredu sa ukázali len jednotlivci, no pelotón mal všetko pod kontrolou. Následne sa prišlo na okruh so šotolinovými úsekmi. Prvý prejazd znamenal záplavu defektov, desiatky.
Martin Jurík (© Soňa Niková) |
Vpredu stále niekto nastupoval, ale držalo sa to pohromade. Dlhšie šiel vpredu osamotený Alessandro Pinarello z Green Project, ktorý v sezóne získal už viacero UCI bodov, vyhral aj vrchársku prémiu v Brutovciach, no potom bol dobehnutý. Zozadu sa neustále vracali ľudia po defektoch. V polovici etapy sa to stále mlelo, nebol žiadny relevantný únik, ale ani zaostávajúci pretekári vo väčších skupinkách.
Až v druhom gravelovom úseku prišiel prvý slovenský defekt, a to u Filipa Lohinského. Bolo to zadné koleso, takže vymenil bicykel a mechanické vozidlo mu po pár minútach vrátilo jeho jednotku. Do balíka sa dostal späť, takže všetko bolo v poriadku. V závere druhého prejazdu kopcom sa už pelotón rozdelil. Vpredu sa osamostatnilo 15 pretekárov. Bolo tam veľa favoritov z mnohých tímov, balík preto rýchlo zlomili a budovali si náskok. Keď už mali 1:40, začalo sa tam nastupovať.
Filip Lohinský (© Soňa Niková) |
Najsilnejšia bola štvorica Davide De Cassan (Friuli), Sebastian Putz (Tirol KTM), Giulio Pellizzari (Green Project) a Gal Glivar (Adria Mobil, tu repre), ktorí sa najprv oddelili od zvyšnej jedenástky. No a bol to napokon slovinský 21-ročný borec Glivar, ktorý nasadil rozhodujúci atak a prišiel si do cieľa po triumf. Nasledovali potrhané zvyšky úniku a tak pelotón, v ktorého druhej časti boli Kováč s Lohinským. Jurík a Haas finišovali v zadnejších skupinách.
Glivarovi nestačil 15-sekundový náskok v cieli na Aivarasa Mikutisa a Litovec z Tudoru sa dostal do čela celkovej klasifikácie. Glivar na neho stráca štyri sekundy.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | GLIVAR Gal | Slovinsko | 03:06:51 | |||||
2. | PELLIZZARI Giulio | Green Project - Bardiani | 00:10 | |||||
3. | PUTZ Sebastian | Tirol KTM Team | 00:10 | |||||
4. | DE CASSAN Davide | Team Friuli ASD | 00:10 | |||||
5. | MIKUTIS Aivaras | Tudor Pro Cycling Team U23 | 00:15 | |||||
6. | VAN DAELE Sil | Bingoal WB Devo Team | 00:15 |
42. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 02:23 | |
48. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 02:23 | |
62. | HAAS Christian | Slovensko | 04:39 | |
70. | JURIK Martin | Slovensko | 06:33 |
7. | ZERAI Nahom | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:18 | |
8. | KRETSCHY Moritz | Nemecko | 00:33 | |
9. | PINARELLO Alessandro | Green Project - Bardiani | 01:06 | |
10. | MARTINELLI Alessio | Green Project - Bardiani | 01:11 | |
11. | HUITING Eskil | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 01:22 | |
12. | SCALCO Matteo | Green Project - Bardiani | 01:22 | |
13. | VOOGT Niek | Scorpions Racing | 01:22 | |
14. | WALKER Zachary | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:22 | |
15. | ANDREAUS Marco | Team Friuli ASD | 01:43 | |
16. | JULIEN Matisse | Team Ecoflo Chronos | 01:43 | |
17. | PALETTI Luca | Green Project - Bardiani | 01:43 | |
18. | LANGELLA Lenaic | Team Ecoflo Chronos | 01:43 | |
19. | PRIDAL Tomas | Elkov-Kasper | 01:43 | |
20. | DONZE Robin | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:43 | |
21. | DETALLE Noah | Bingoal WB Devo Team | 01:43 | |
22. | NJOR Marckus | Team IBT-Tripeak | 01:43 | |
23. | MOURIS Wessel | Scorpions Racing | 01:43 | |
24. | BLUM Elia | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:51 | |
25. | LUKES Jan | Elkov-Kasper | 01:56 | |
26. | PORTSMOUTH Tom | Bingoal WB Devo Team | 02:08 | |
27. | BUSCHEK Paul | Tirol KTM Team | 02:09 | |
28. | CARPENTIER Florian | Team Ecoflo Chronos | 02:20 | |
29. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 02:23 | |
30. | KRASTS Alekss | Tartu2024 Cycling Team | 02:23 | |
31. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 02:23 | |
32. | MELOTTE Matteo | Bingoal WB Devo Team | 02:23 | |
33. | AUS Aaron | Tartu2024 Cycling Team | 02:23 | |
34. | POMIAN Szymon | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 02:23 | |
35. | MRAZ Daniel | Elkov-Kasper | 02:23 | |
36. | KNAAPI Markus | Tartu2024 Cycling Team | 02:23 | |
37. | BORTOLUZZI Giovanni | Team Friuli ASD | 02:23 | |
38. | GIERYK Kacper | Jegg-DJR Academy | 02:23 | |
39. | BRUTTOMESSO Alberto | Team Friuli ASD | 02:23 | |
40. | JEROMEL Vid | Slovinsko | 02:23 | |
41. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 02:23 | |
42. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 02:23 | |
43. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 02:23 | |
44. | STEDMAN Travis | Q36.5 Continental Cycling Team | 02:23 | |
45. | REHA Filip | Elkov-Kasper | 02:23 | |
46. | RADCLIFFE George | Bialini Gomola CCN | 02:23 | |
47. | GEBREHIWET Efrem | Q36.5 Continental Cycling Team | 02:23 | |
48. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 02:23 | |
49. | ROSNER Linus | Tirol KTM Team | 02:23 | |
50. | HAMEL Felix | Team Ecoflo Chronos | 02:23 | |
51. | TOMSIC Dan Andrej | Slovinsko | 02:23 | |
52. | DE BRUIN Tjalle | Jegg-DJR Academy | 02:23 | |
53. | MASLAK Piotr | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 02:23 | |
54. | INKSTER Eric | Bialini Gomola CCN | 02:23 | |
55. | TAMM Lauri | Tartu2024 Cycling Team | 04:34 | |
56. | KIRBIS Primoz | Slovinsko | 04:34 | |
57. | VENCKUS Jomantas | Tartu2024 Cycling Team | 04:36 | |
58. | DIVNIC Jovan | Lotus Team | 04:39 | |
59. | MOLINA Hector | Q36.5 Continental Cycling Team | 04:39 | |
60. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 04:39 | |
61. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 04:39 | |
62. | HAAS Christian | Slovensko | 04:39 | |
63. | RIVARD Nicolas | Team Ecoflo Chronos | 04:42 | |
64. | REY Tim | Tudor Pro Cycling Team U23 | 04:42 | |
65. | YAKOVLEV Mykyta | Ukrajina | 05:30 | |
66. | MAGNUSSON Isak | Team IBT-Tripeak | 05:30 | |
67. | LOWIE Theo | Bingoal WB Devo Team | 06:33 | |
68. | CZASA Moritz | Nemecko | 06:33 | |
69. | JOHN Vincent | Nemecko | 06:33 | |
70. | JURIK Martin | Slovensko | 06:33 | |
71. | MÄRKL Max | Nemecko | 06:33 | |
72. | ORJUELA Daniel Felipe | Bialini Gomola CCN | 06:33 | |
73. | WAFLER Tim | Tirol KTM Team | 06:33 | |
74. | HEZEMAN Rick | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 06:33 | |
75. | KARS Hugo | Scorpions Racing | 06:33 | |
76. | BIERNACKI Filip | KS Pogon Mostostal Pulawy | 06:33 | |
77. | HRIBAR Jernej | Slovinsko | 06:33 | |
78. | OROSZ Balint | MKB Bank CT | 06:33 | |
79. | KONING Stef | Jegg-DJR Academy | 06:33 | |
80. | POTTER James | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 06:33 | |
81. | HÖRANDTNER Moritz | Tirol KTM Team | 06:33 | |
82. | OLIVO Bryan | Team Friuli ASD | 06:33 | |
83. | KOT Julian | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 06:33 | |
84. | BUCK-GRAMCKO Tobias | Nemecko | 06:33 | |
85. | LEERKES Bram | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 06:33 | |
86. | KIDA Antoni | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 07:59 | |
87. | NOCEN Maciej | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 09:05 | |
88. | BARTKOWSKI Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 09:05 | |
89. | AMARI Hamza | Q36.5 Continental Cycling Team | 11:33 | |
90. | HORBOVYI Sviatoslav | Ukrajina | 12:38 | |
91. | HANSEN Peter Asbjørn | Team IBT-Tripeak | 18:52 | |
92. | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-Tripeak | 21:56 | |
DNF | CYWINSKI Mateusz | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | odstúpil | |
DNF | HODGE Sam | Team IBT-Tripeak | odstúpil | |
DNF | HUITEMA Jasper | Scorpions Racing | odstúpil | |
DNF | KUSY Karol | KS Pogon Mostostal Pulawy | odstúpil | |
DNF | OBDRZALEK Tomas | Elkov-Kasper | odstúpil | |
DNF | PERCIC Mark | Lotus Team | odstúpil | |
DNF | SIDLO Daniel | MKB Bank CT | odstúpil | |
DNF | VAN HOORN Mart | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MIKUTIS Aivaras | Tudor Pro Cycling Team U23 | 06:26:53 | |||||
2. | GLIVAR Gal | Slovinsko | 00:04 | |||||
3. | DE CASSAN Davide | Team Friuli ASD | 00:04 | |||||
4. | PELLIZZARI Giulio | Green Project - Bardiani | 00:05 | |||||
5. | PUTZ Sebastian | Tirol KTM Team | 00:08 | |||||
6. | VAN DAELE Sil | Bingoal WB Devo Team | 00:23 |
47. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 02:39 | |
48. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 02:40 | |
65. | HAAS Christian | Slovensko | 08:31 | |
73. | JURIK Martin | Slovensko | 09:28 |
7. | MOURIS Wessel | Scorpions Racing | 00:24 | |
8. | ZERAI Nahom | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:29 | |
9. | KRETSCHY Moritz | Nemecko | 00:34 | |
10. | MARTINELLI Alessio | Green Project - Bardiani | 01:12 | |
11. | SCALCO Matteo | Green Project - Bardiani | 01:23 | |
12. | VOOGT Niek | Scorpions Racing | 01:28 | |
13. | ANDREAUS Marco | Team Friuli ASD | 01:34 | |
14. | JULIEN Matisse | Team Ecoflo Chronos | 01:42 | |
15. | LANGELLA Lenaic | Team Ecoflo Chronos | 01:42 | |
16. | PALETTI Luca | Green Project - Bardiani | 01:44 | |
17. | NJOR Marckus | Team IBT-Tripeak | 01:47 | |
18. | DONZE Robin | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:49 | |
19. | PRIDAL Tomas | Elkov-Kasper | 01:49 | |
20. | DETALLE Noah | Bingoal WB Devo Team | 01:51 | |
21. | PINARELLO Alessandro | Green Project - Bardiani | 01:53 | |
22. | BLUM Elia | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:57 | |
23. | WALKER Zachary | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:57 | |
24. | LUKES Jan | Elkov-Kasper | 02:02 | |
25. | BUSCHEK Paul | Tirol KTM Team | 02:11 | |
26. | BRUTTOMESSO Alberto | Team Friuli ASD | 02:15 | |
27. | PORTSMOUTH Tom | Bingoal WB Devo Team | 02:16 | |
28. | CARPENTIER Florian | Team Ecoflo Chronos | 02:19 | |
29. | HAMEL Felix | Team Ecoflo Chronos | 02:22 | |
30. | AUS Aaron | Tartu2024 Cycling Team | 02:24 | |
31. | ROSNER Linus | Tirol KTM Team | 02:25 | |
32. | KRASTS Alekss | Tartu2024 Cycling Team | 02:26 | |
33. | GIERYK Kacper | Jegg-DJR Academy | 02:28 | |
34. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 02:28 | |
35. | MRAZ Daniel | Elkov-Kasper | 02:29 | |
36. | REHA Filip | Elkov-Kasper | 02:29 | |
37. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 02:29 | |
38. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 02:29 | |
39. | POMIAN Szymon | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 02:29 | |
40. | MELOTTE Matteo | Bingoal WB Devo Team | 02:31 | |
41. | GEBREHIWET Efrem | Q36.5 Continental Cycling Team | 02:33 | |
42. | STEDMAN Travis | Q36.5 Continental Cycling Team | 02:34 | |
43. | DE BRUIN Tjalle | Jegg-DJR Academy | 02:37 | |
44. | JEROMEL Vid | Slovinsko | 02:37 | |
45. | INKSTER Eric | Bialini Gomola CCN | 02:37 | |
46. | RADCLIFFE George | Bialini Gomola CCN | 02:37 | |
47. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 02:39 | |
48. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 02:40 | |
49. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 02:45 | |
50. | RIVARD Nicolas | Team Ecoflo Chronos | 04:40 | |
51. | KIRBIS Primoz | Slovinsko | 04:48 | |
52. | MOLINA Hector | Q36.5 Continental Cycling Team | 04:50 | |
53. | BORTOLUZZI Giovanni | Team Friuli ASD | 04:51 | |
54. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 05:01 | |
55. | HUITING Eskil | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 05:03 | |
56. | MASLAK Piotr | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 05:07 | |
57. | TOMSIC Dan Andrej | Slovinsko | 05:48 | |
58. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 06:30 | |
59. | OLIVO Bryan | Team Friuli ASD | 06:31 | |
60. | KARS Hugo | Scorpions Racing | 06:39 | |
61. | KOT Julian | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 06:39 | |
62. | TAMM Lauri | Tartu2024 Cycling Team | 06:40 | |
63. | VENCKUS Jomantas | Tartu2024 Cycling Team | 08:14 | |
64. | REY Tim | Tudor Pro Cycling Team U23 | 08:23 | |
65. | HAAS Christian | Slovensko | 08:31 | |
66. | DIVNIC Jovan | Lotus Team | 08:34 | |
67. | HEZEMAN Rick | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 08:41 | |
68. | LEERKES Bram | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 08:43 | |
69. | KONING Stef | Jegg-DJR Academy | 08:58 | |
70. | BUCK-GRAMCKO Tobias | Nemecko | 09:08 | |
71. | YAKOVLEV Mykyta | Ukrajina | 09:24 | |
72. | ORJUELA Daniel Felipe | Bialini Gomola CCN | 09:25 | |
73. | JURIK Martin | Slovensko | 09:28 | |
74. | POTTER James | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 10:09 | |
75. | CZASA Moritz | Nemecko | 10:09 | |
76. | MÄRKL Max | Nemecko | 10:12 | |
77. | HÖRANDTNER Moritz | Tirol KTM Team | 10:26 | |
78. | BIERNACKI Filip | KS Pogon Mostostal Pulawy | 10:30 | |
79. | LOWIE Theo | Bingoal WB Devo Team | 10:34 | |
80. | HRIBAR Jernej | Slovinsko | 10:38 | |
81. | MAGNUSSON Isak | Team IBT-Tripeak | 10:50 | |
82. | WAFLER Tim | Tirol KTM Team | 10:58 | |
83. | JOHN Vincent | Nemecko | 11:37 | |
84. | AMARI Hamza | Q36.5 Continental Cycling Team | 11:44 | |
85. | KNAAPI Markus | Tartu2024 Cycling Team | 12:39 | |
86. | NOCEN Maciej | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 13:14 | |
87. | BARTKOWSKI Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | 14:30 | |
88. | HORBOVYI Sviatoslav | Ukrajina | 16:32 | |
89. | HANSEN Peter Asbjørn | Team IBT-Tripeak | 18:59 | |
90. | KIDA Antoni | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 21:35 | |
91. | OROSZ Balint | MKB Bank CT | 22:29 | |
92. | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-Tripeak | 27:00 |
mapa etapy (© carpathianrace.eu) |
4. | 2.5. | Z. Niedzica > Podegrodzie | 142 km | Bruttomesso |
profil etapy, 1380 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Po Budapešti a dvoch slovenských dňoch sa už konvoj Karpatských kuriérov presunul tesne za naše hranice do Poľska, kde sa v utorok jazdila zvlnená etapa na okruhu s dvoma krátkymi stúpaniami. V nich sa to mlelo, nastupovali najmä talianski pretekári či Holanďania.
V polovici etapy sa vpredu spojila štvorica, ktorá to mala nádejne rozbehnuté s trojminútovým náskokom. Boli to Francúz Lenaic Langella, Kolumbijčan Hector Molina, Nemec Linus Rosner a Holanďan Sven Pijnenburg. No na poslednej vrchárskej prémii sa balík rozbil a masívnym nástupom sa 12 ľudí dokázalo dostať k tejto štvorke.
Zostávajúca trojica reprezentantov (© Jakub Vančo) |
16 pretekárov teda mierilo do cieľa, no začali taktizovať v najmenej vhodnej chvíli a tesne pred páskou boli dostihnutí zhruba 35 ľuďmi, ktorí zostali z pelotónu. Zvíťazil Talian Alberto Bruttomesso z Friuli, ktorý práve nebol v tom početnom úniku, kde mal troch kolegov, teda úplne sa šetril na posledné stovky metrov. V skupine prišli do cieľa aj Samuel Kováč s Filipom Lohinským.
V celkovom poradí zmeny nenastali. Litovec Aivaras Mikutis ostal na čele. Kováčovi s Lohinským sa podarilo poskočiť na 40., resp. 41. miesto. O konečnom poradí by mala rozhodnúť záverečná etapa, kde sa bude stúpať na vyše trojkilometrový kopec blízko pred cieľom, takže sa čakajú nemalé rozdiely a všetko ešte môže dopadnúť inak.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | BRUTTOMESSO Alberto | Team Friuli ASD | 02:59:26 | |||||
2. | ANDREAUS Marco | Team Friuli ASD | 00:00 | |||||
3. | VOOGT Niek | Scorpions Racing | 00:00 | |||||
4. | AUS Aaron | Tartu2024 Cycling Team | 00:00 | |||||
5. | GLIVAR Gal | Slovinsko | 00:00 | |||||
6. | PUTZ Sebastian | Tirol KTM Team | 00:00 |
27. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:00 | |
34. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 00:00 | |
52. | JURÍK Martin | Slovensko | 00:56 | |
76. | HAAS Christian | Slovensko | 00:56 |
7. | PINARELLO Alessandro | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
8. | BUSCHEK Paul | Tirol KTM Team | 00:00 | |
9. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:00 | |
10. | MELOTTE Matteo | Bingoal WB Devo Team | 00:00 | |
11. | INKSTER Eric | Bialini Gomola CCN | 00:00 | |
12. | DONZE Robin | Tudor Pro Cycling Team U23 | 00:00 | |
13. | STEDMAN Travis | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:00 | |
14. | AMARI Hamza | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:00 | |
15. | REHA Filip | Elkov-Kasper | 00:00 | |
16. | HUITING Eskil | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:00 | |
17. | CARPENTIER Florian | Team Ecoflo Chronos | 00:00 | |
18. | DETALLE Noah | Bingoal WB Devo Team | 00:00 | |
19. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 00:00 | |
20. | MARTINELLI Alessio | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
21. | WALKER Zachary | Tudor Pro Cycling Team U23 | 00:00 | |
22. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 00:00 | |
23. | KRASTS Alekss | Tartu2024 Cycling Team | 00:00 | |
24. | MASLAK Piotr | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:00 | |
25. | PORTSMOUTH Tom | Bingoal WB Devo Team | 00:00 | |
26. | GEBREHIWET Efrem | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:00 | |
27. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:00 | |
28. | GIERYK Kacper | Jegg-DJR Academy | 00:00 | |
29. | JULIEN Matisse | Team Ecoflo Chronos | 00:00 | |
30. | DE CASSAN Davide | Team Friuli ASD | 00:00 | |
31. | MOURIS Wessel | Scorpions Racing | 00:00 | |
32. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:00 | |
33. | KONING Stef | Jegg-DJR Academy | 00:00 | |
34. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 00:00 | |
35. | VAN DAELE Sil | Bingoal WB Devo Team | 00:00 | |
36. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 00:00 | |
37. | PALETTI Luca | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
38. | SCALCO Matteo | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
39. | RADCLIFFE George | Bialini Gomola CCN | 00:00 | |
40. | LANGELLA Lenaic | Team Ecoflo Chronos | 00:00 | |
41. | HAMEL Felix | Team Ecoflo Chronos | 00:00 | |
42. | BLUM Elia | Tudor Pro Cycling Team U23 | 00:00 | |
43. | POTTER James | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:00 | |
44. | ROSNER Linus | Tirol KTM Team | 00:00 | |
45. | ZERAI Nahom | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:00 | |
46. | PELLIZZARI Giulio | Green Project - Bardiani | 00:00 | |
47. | KRETSCHY Moritz | Nemecko | 00:00 | |
48. | MIKUTIS Aivaras | Tudor Pro Cycling Team U23 | 00:00 | |
49. | MOLINA Hector | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:00 | |
50. | KNAAPI Markus | Tartu2024 Cycling Team | 00:00 | |
51. | BORTOLUZZI Giovanni | Team Friuli ASD | 00:10 | |
52. | JURÍK Martin | Slovensko | 00:56 | |
53. | JOHN Vincent | Nemecko | 00:56 | |
54. | TAMM Lauri | Tartu2024 Cycling Team | 00:56 | |
55. | KIDA Antoni | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:56 | |
56. | YAKOVLEV Mykyta | Ukrajina | 00:56 | |
57. | KIRBIS Primoz | Slovinsko | 00:56 | |
58. | LEERKES Bram | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 00:56 | |
59. | VENCKUS Jomantas | Tartu2024 Cycling Team | 00:56 | |
60. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 00:56 | |
61. | LUKES Jan | Elkov-Kasper | 00:56 | |
62. | MAGNUSSON Isak | Team IBT-Tripeak | 00:56 | |
63. | MÄRKL Max | Nemecko | 00:56 | |
64. | OROSZ Balint | MKB Bank CT | 00:56 | |
65. | BIERNACKI Filip | KS Pogon Mostostal Pulawy | 00:56 | |
66. | DIVNIC Jovan | Lotus Team | 00:56 | |
67. | BUCK-GRAMCKO Tobias | Nemecko | 00:56 | |
68. | RIVARD Nicolas | Team Ecoflo Chronos | 00:56 | |
69. | NJOR Marckus | Team IBT-Tripeak | 00:56 | |
70. | WAFLER Tim | Tirol KTM Team | 00:56 | |
71. | CZASA Moritz | Nemecko | 00:56 | |
72. | KARS Hugo | Scorpions Racing | 00:56 | |
73. | DE BRUIN Tjalle | Jegg-DJR Academy | 00:56 | |
74. | KOT Julian | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 00:56 | |
75. | JEROMEL Vid | Slovinsko | 00:56 | |
76. | HAAS Christian | Slovensko | 00:56 | |
77. | HÖRANDTNER Moritz | Tirol KTM Team | 00:56 | |
78. | POMIAN Szymon | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 00:56 | |
79. | OLIVO Bryan | Team Friuli ASD | 00:56 | |
80. | REY Tim | Tudor Pro Cycling Team U23 | 00:56 | |
81. | TOMSIC Dan Andrej | Slovinsko | 00:56 | |
82. | NOCEN Maciej | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 03:22 | |
83. | HORBOVYI Sviatoslav | Ukrajina | 03:22 | |
84. | HRIBAR Jernej | Slovinsko | 06:33 | |
85. | LOWIE Theo | Bingoal WB Devo Team | 06:33 | |
86. | HANSEN Peter Asbjørn | Team IBT-Tripeak | 06:37 | |
87. | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-Tripeak | 06:37 | |
DNF | BARTKOWSKI Kacper | KS Pogon Mostostal Pulawy | odstúpil | |
DNF | ORJUELA Daniel Felipe | Bialini Gomola CCN | odstúpil | |
DNS | HEZEMAN Rick | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | neštartoval | |
DNS | MRAZ Daniel | Elkov-Kasper | neštartoval | |
DNS | PRIDAL Tomas | Elkov-Kasper | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MIKUTIS Aivaras | Tudor Pro Cycling Team U23 | 09:26:19 | |||||
2. | GLIVAR Gal | Slovinsko | 00:04 | |||||
3. | DE CASSAN Davide | Team Friuli ASD | 00:04 | |||||
4. | PELLIZZARI Giulio | Green Project - Bardiani | 00:05 | |||||
5. | PUTZ Sebastian | Tirol KTM Team | 00:08 | |||||
6. | VAN DAELE Sil | Bingoal WB Devo Team | 00:23 |
40. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 02:39 | |
41. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 02:40 | |
64. | HAAS Christian | Slovensko | 09:27 | |
70. | JURÍK Martin | Slovensko | 10:24 |
7. | MOURIS Wessel | Scorpions Racing | 00:24 | |
8. | ZERAI Nahom | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:29 | |
9. | KRETSCHY Moritz | Nemecko | 00:34 | |
10. | MARTINELLI Alessio | Green Project - Bardiani | 01:12 | |
11. | SCALCO Matteo | Green Project - Bardiani | 01:23 | |
12. | VOOGT Niek | Scorpions Racing | 01:24 | |
13. | ANDREAUS Marco | Team Friuli ASD | 01:28 | |
14. | LANGELLA Lenaic | Team Ecoflo Chronos | 01:41 | |
15. | JULIEN Matisse | Team Ecoflo Chronos | 01:42 | |
16. | PALETTI Luca | Green Project - Bardiani | 01:44 | |
17. | DONZE Robin | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:49 | |
18. | DETALLE Noah | Bingoal WB Devo Team | 01:51 | |
19. | PINARELLO Alessandro | Green Project - Bardiani | 01:53 | |
20. | WALKER Zachary | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:57 | |
21. | BLUM Elia | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:57 | |
22. | BRUTTOMESSO Alberto | Team Friuli ASD | 02:05 | |
23. | BUSCHEK Paul | Tirol KTM Team | 02:11 | |
24. | PORTSMOUTH Tom | Bingoal WB Devo Team | 02:16 | |
25. | CARPENTIER Florian | Team Ecoflo Chronos | 02:19 | |
26. | HAMEL Felix | Team Ecoflo Chronos | 02:22 | |
27. | ROSNER Linus | Tirol KTM Team | 02:22 | |
28. | AUS Aaron | Tartu2024 Cycling Team | 02:24 | |
29. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 02:26 | |
30. | KRASTS Alekss | Tartu2024 Cycling Team | 02:26 | |
31. | REHA Filip | Elkov-Kasper | 02:28 | |
32. | GIERYK Kacper | Jegg-DJR Academy | 02:28 | |
33. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 02:29 | |
34. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 02:29 | |
35. | MELOTTE Matteo | Bingoal WB Devo Team | 02:31 | |
36. | GEBREHIWET Efrem | Q36.5 Continental Cycling Team | 02:33 | |
37. | STEDMAN Travis | Q36.5 Continental Cycling Team | 02:34 | |
38. | INKSTER Eric | Bialini Gomola CCN | 02:37 | |
39. | RADCLIFFE George | Bialini Gomola CCN | 02:37 | |
40. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 02:39 | |
41. | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | 02:40 | |
42. | NJOR Marckus | Team IBT-Tripeak | 02:43 | |
43. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 02:45 | |
44. | LUKES Jan | Elkov-Kasper | 02:58 | |
45. | POMIAN Szymon | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 03:25 | |
46. | DE BRUIN Tjalle | Jegg-DJR Academy | 03:33 | |
47. | JEROMEL Vid | Slovinsko | 03:33 | |
48. | MOLINA Hector | Q36.5 Continental Cycling Team | 04:44 | |
49. | BORTOLUZZI Giovanni | Team Friuli ASD | 05:01 | |
50. | HUITING Eskil | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 05:03 | |
51. | MASLAK Piotr | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 05:07 | |
52. | RIVARD Nicolas | Team Ecoflo Chronos | 05:36 | |
53. | KIRBIS Primoz | Slovinsko | 05:44 | |
54. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 06:17 | |
55. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 06:30 | |
56. | TOMSIC Dan Andrej | Slovinsko | 06:44 | |
57. | OLIVO Bryan | Team Friuli ASD | 07:27 | |
58. | KARS Hugo | Scorpions Racing | 07:35 | |
59. | KOT Julian | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 07:35 | |
60. | TAMM Lauri | Tartu2024 Cycling Team | 07:36 | |
61. | KONING Stef | Jegg-DJR Academy | 08:58 | |
62. | VENCKUS Jomantas | Tartu2024 Cycling Team | 09:10 | |
63. | REY Tim | Tudor Pro Cycling Team U23 | 09:19 | |
64. | HAAS Christian | Slovensko | 09:27 | |
65. | DIVNIC Jovan | Lotus Team | 09:30 | |
66. | LEERKES Bram | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 09:39 | |
67. | BUCK-GRAMCKO Tobias | Nemecko | 10:01 | |
68. | POTTER James | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 10:09 | |
69. | YAKOVLEV Mykyta | Ukrajina | 10:20 | |
70. | JURÍK Martin | Slovensko | 10:24 | |
71. | CZASA Moritz | Nemecko | 11:05 | |
72. | MÄRKL Max | Nemecko | 11:08 | |
73. | HÖRANDTNER Moritz | Tirol KTM Team | 11:22 | |
74. | BIERNACKI Filip | KS Pogon Mostostal Pulawy | 11:26 | |
75. | AMARI Hamza | Q36.5 Continental Cycling Team | 11:44 | |
76. | MAGNUSSON Isak | Team IBT-Tripeak | 11:44 | |
77. | WAFLER Tim | Tirol KTM Team | 11:54 | |
78. | JOHN Vincent | Nemecko | 12:33 | |
79. | KNAAPI Markus | Tartu2024 Cycling Team | 12:39 | |
80. | NOCEN Maciej | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 16:36 | |
81. | LOWIE Theo | Bingoal WB Devo Team | 17:07 | |
82. | HRIBAR Jernej | Slovinsko | 17:11 | |
83. | HORBOVYI Sviatoslav | Ukrajina | 19:54 | |
84. | KIDA Antoni | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 22:31 | |
85. | OROSZ Balint | MKB Bank CT | 23:25 | |
86. | HANSEN Peter Asbjørn | Team IBT-Tripeak | 25:36 | |
87. | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-Tripeak | 33:37 |
5. | 3.5. | Iwonicz Zd. > Rymanów Zd. | 136 km | Glivar |
profil etapy, 1980 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
V poslednej etape čakal na pretekárov okruh s trojkilometrovým stúpaním, ktorý museli prejsť šesťkrát. O víťazstvo napokon bojovali najlepší mladý jazdec Giulio Pellizzari (Green Project-Bardiani CSF-Faizané), Wessel Mouris (Scorpions Racing Team), víťaz druhej etapy Gal Glivar (Slovinsko) a Moritz Kretschy (Nemecko). Reprezentant Slovinska mal v závere najviac síl, druhýkrát zvíťazil a zároveň sa stal celkovým víťazom.
Kvalitný výkon podal aj Samuel Kováč (Cycling Academy Trenčín). Majster Slovenska v ITT do 23 rokov stratil na víťaza iba päťdesiat sekúnd a skončil na 18. priečke. V celkovom poradí obsadil 24. miesto. V porovnaní s minulým rokom si polepšil o štyri priečky. V poradí cyklistov do 21 rokov skončil na dvanástej priečke. S viac ako štvorminútovou stratou dokončil preteky aj Christian Haas (Slovensko). Martin Jurík a Filip Lohinský do cieľa neprišli.
Samuel Kováč (18. miesto v etape, 24. miesto v GC) |
"So svojimi výkonmi som spokojný. Najmenej sa mi podarila tretia etapa v Starej Ľubovni. Tam som nemal svoj najlepší deň, ale ostatné dni môžem hodnotiť pozitívne. Na elitnú desiatku pretekárov som nemal, tí jazdili inú ligu, ale v ostatných etapách som dokázal dôjsť do cieľa v okolí Top 20, čo v tejto silnej konkurencii pretekárov z celej Európy považujem za veľmi dobré výsledky pri mojich prvých vážnejších pretekoch, ktoré som tento rok absolvoval. Tieto etapové preteky beriem ako skvelú prípravu smerom k Orlenu a Závodom mieru." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | GLIVAR Gal | Slovinsko | 02:06:35 | |||||
2. | KRETSCHY Moritz | Nemecko | 00:00 | |||||
3. | PELLIZZARI Giulio | Green Project - Bardiani | 00:00 | |||||
4. | MOURIS Wessel | Scorpions Racing | 00:00 | |||||
5. | BUSCHEK Paul | Tirol KTM Team | 00:06 | |||||
6. | PINARELLO Alessandro | Green Project - Bardiani | 00:12 |
18. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:50 | |
58. | HAAS Christian | Slovensko | 04:25 | |
DNF | JURÍK Martin | Slovensko | odstúpil | |
DNF | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | odstúpil |
7. | MARTINELLI Alessio | Green Project - Bardiani | 00:12 | |
8. | DE CASSAN Davide | Team Friuli ASD | 00:12 | |
9. | PUTZ Sebastian | Tirol KTM Team | 00:12 | |
10. | PORTSMOUTH Tom | Bingoal WB Devo Team | 00:31 | |
11. | DONZE Robin | Tudor Pro Cycling Team U23 | 00:33 | |
12. | RIVARD Nicolas | Team Ecoflo Chronos | 00:50 | |
13. | BORTOLUZZI Giovanni | Team Friuli ASD | 00:50 | |
14. | REHA Filip | Elkov-Kasper | 00:50 | |
15. | STEDMAN Travis | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:50 | |
16. | HÖRANDTNER Moritz | Tirol KTM Team | 00:50 | |
17. | PALETTI Luca | Green Project - Bardiani | 00:50 | |
18. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 00:50 | |
19. | MIKUTIS Aivaras | Tudor Pro Cycling Team U23 | 00:50 | |
20. | SCALCO Matteo | Green Project - Bardiani | 00:50 | |
21. | DETALLE Noah | Bingoal WB Devo Team | 00:50 | |
22. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 00:59 | |
23. | MOLINA Hector | Q36.5 Continental Cycling Team | 00:59 | |
24. | VOOGT Niek | Scorpions Racing | 00:59 | |
25. | LANGELLA Lenaic | Team Ecoflo Chronos | 00:59 | |
26. | BUCK-GRAMCKO Tobias | Nemecko | 00:59 | |
27. | JULIEN Matisse | Team Ecoflo Chronos | 00:59 | |
28. | BLUM Elia | Tudor Pro Cycling Team U23 | 00:59 | |
29. | ANDREAUS Marco | Team Friuli ASD | 00:59 | |
30. | VAN DAELE Sil | Bingoal WB Devo Team | 00:59 | |
31. | LOWIE Theo | Bingoal WB Devo Team | 01:58 | |
32. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 01:59 | |
33. | KONING Stef | Jegg-DJR Academy | 02:03 | |
34. | HANSEN Peter Asbjørn | Team IBT-Tripeak | 02:15 | |
35. | HUITING Eskil | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 02:15 | |
36. | INKSTER Eric | Bialini Gomola CCN | 02:15 | |
37. | RADCLIFFE George | Bialini Gomola CCN | 02:15 | |
38. | JOHN Vincent | Nemecko | 02:15 | |
39. | LEERKES Bram | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 02:15 | |
40. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 02:15 | |
41. | NJOR Marckus | Team IBT-Tripeak | 02:15 | |
42. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 02:15 | |
43. | CARPENTIER Florian | Team Ecoflo Chronos | 02:15 | |
44. | DE BRUIN Tjalle | Jegg-DJR Academy | 02:15 | |
45. | POTTER James | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 02:19 | |
46. | KRASTS Alekss | Tartu2024 Cycling Team | 02:19 | |
47. | HAMEL Felix | Team Ecoflo Chronos | 03:08 | |
48. | AUS Aaron | Tartu2024 Cycling Team | 03:08 | |
49. | WALKER Zachary | Tudor Pro Cycling Team U23 | 03:08 | |
50. | AMARI Hamza | Q36.5 Continental Cycling Team | 03:19 | |
51. | TAMM Lauri | Tartu2024 Cycling Team | 04:11 | |
52. | REY Tim | Tudor Pro Cycling Team U23 | 04:11 | |
53. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 04:18 | |
54. | VENCKUS Jomantas | Tartu2024 Cycling Team | 04:25 | |
55. | CZASA Moritz | Nemecko | 04:25 | |
56. | MÄRKL Max | Nemecko | 04:25 | |
57. | ROSNER Linus | Tirol KTM Team | 04:25 | |
58. | HAAS Christian | Slovensko | 04:25 | |
59. | JEROMEL Vid | Slovinsko | 04:25 | |
60. | BRUTTOMESSO Alberto | Team Friuli ASD | 04:25 | |
61. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 04:25 | |
62. | MELOTTE Matteo | Bingoal WB Devo Team | 04:25 | |
63. | OLIVO Bryan | Team Friuli ASD | 04:25 | |
64. | GIERYK Kacper | Jegg-DJR Academy | 04:46 | |
65. | BIERNACKI Filip | KS Pogon Mostostal Pulawy | 05:21 | |
66. | TOMSIC Dan Andrej | Slovinsko | 05:32 | |
DNF | DIVNIC Jovan | Lotus Team | odstúpil | |
DNF | DUE KASPERSEN Kasper | Team IBT-Tripeak | odstúpil | |
DNF | GEBREHIWET Efrem | Q36.5 Continental Cycling Team | odstúpil | |
DNF | HORBOVYI Sviatoslav | Ukrajina | odstúpil | |
DNF | HRIBAR Jernej | Slovinsko | odstúpil | |
DNF | JURÍK Martin | Slovensko | odstúpil | |
DNF | KARS Hugo | Scorpions Racing | odstúpil | |
DNF | KIDA Antoni | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | odstúpil | |
DNF | KIRBIS Primoz | Slovinsko | odstúpil | |
DNF | KNAAPI Markus | Tartu2024 Cycling Team | odstúpil | |
DNF | LOHINSKÝ Filip | Slovensko | odstúpil | |
DNF | LUKES Jan | Elkov-Kasper | odstúpil | |
DNF | MAGNUSSON Isak | Team IBT-Tripeak | odstúpil | |
DNF | MASLAK Piotr | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | odstúpil | |
DNF | NOCEN Maciej | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | odstúpil | |
DNF | OROSZ Balint | MKB Bank CT | odstúpil | |
DNF | POMIAN Szymon | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | odstúpil | |
DNF | WAFLER Tim | Tirol KTM Team | odstúpil | |
DNF | YAKOVLEV Mykyta | Ukrajina | odstúpil | |
DNF | ZERAI Nahom | Q36.5 Continental Cycling Team | odstúpil | |
DNS | KOT Julian | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GLIVAR Gal | Slovinsko | 11:32:44 | |||||
2. | PELLIZZARI Giulio | Green Project - Bardiani | 00:09 | |||||
3. | DE CASSAN Davide | Team Friuli ASD | 00:23 | |||||
4. | PUTZ Sebastian | Tirol KTM Team | 00:28 | |||||
5. | MOURIS Wessel | Scorpions Racing | 00:34 | |||||
6. | KRETSCHY Moritz | Nemecko | 00:38 |
24. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 03:39 | |
59. | HAAS Christian | Slovensko | 14:02 |
7. | MIKUTIS Aivaras | Tudor Pro Cycling Team U23 | 01:00 | |
8. | VAN DAELE Sil | Bingoal WB Devo Team | 01:32 | |
9. | MARTINELLI Alessio | Green Project - Bardiani | 01:34 | |
10. | PINARELLO Alessandro | Green Project - Bardiani | 02:15 | |
11. | SCALCO Matteo | Green Project - Bardiani | 02:22 | |
12. | BUSCHEK Paul | Tirol KTM Team | 02:27 | |
13. | DONZE Robin | Tudor Pro Cycling Team U23 | 02:32 | |
14. | VOOGT Niek | Scorpions Racing | 02:33 | |
15. | ANDREAUS Marco | Team Friuli ASD | 02:37 | |
16. | PALETTI Luca | Green Project - Bardiani | 02:44 | |
17. | LANGELLA Lenaic | Team Ecoflo Chronos | 02:50 | |
18. | JULIEN Matisse | Team Ecoflo Chronos | 02:51 | |
19. | DETALLE Noah | Bingoal WB Devo Team | 02:51 | |
20. | PORTSMOUTH Tom | Bingoal WB Devo Team | 02:57 | |
21. | BLUM Elia | Tudor Pro Cycling Team U23 | 03:06 | |
22. | REHA Filip | Elkov-Kasper | 03:28 | |
23. | STEDMAN Travis | Q36.5 Continental Cycling Team | 03:34 | |
24. | KOVÁČ Samuel | Cycling Academy Trenčín | 03:39 | |
25. | CARPENTIER Florian | Team Ecoflo Chronos | 04:44 | |
26. | MAJEWSKI Kacper | GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier | 04:54 | |
27. | ZUREK Jakub | KS Pogon Mostostal Pulawy | 04:54 | |
28. | KRASTS Alekss | Tartu2024 Cycling Team | 04:55 | |
29. | INKSTER Eric | Bialini Gomola CCN | 05:02 | |
30. | RADCLIFFE George | Bialini Gomola CCN | 05:02 | |
31. | NJOR Marckus | Team IBT-Tripeak | 05:08 | |
32. | WALKER Zachary | Tudor Pro Cycling Team U23 | 05:15 | |
33. | HAMEL Felix | Team Ecoflo Chronos | 05:40 | |
34. | AUS Aaron | Tartu2024 Cycling Team | 05:42 | |
35. | MOLINA Hector | Q36.5 Continental Cycling Team | 05:53 | |
36. | DE BRUIN Tjalle | Jegg-DJR Academy | 05:58 | |
37. | BORTOLUZZI Giovanni | Team Friuli ASD | 06:01 | |
38. | RIVARD Nicolas | Team Ecoflo Chronos | 06:36 | |
39. | BRUTTOMESSO Alberto | Team Friuli ASD | 06:40 | |
40. | FRATCZAK Radoslaw | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 06:57 | |
41. | ROSNER Linus | Tirol KTM Team | 06:57 | |
42. | PIJNENBURG Sven | Jegg-DJR Academy | 07:01 | |
43. | MELOTTE Matteo | Bingoal WB Devo Team | 07:06 | |
44. | GIERYK Kacper | Jegg-DJR Academy | 07:24 | |
45. | MAAS Marijn | Jegg-DJR Academy | 07:26 | |
46. | HUITING Eskil | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 07:28 | |
47. | JEROMEL Vid | Slovinsko | 08:08 | |
48. | MUSIALIK Jakub | KK Tarnovia Tarnowo Podgorne | 08:55 | |
49. | BUCK-GRAMCKO Tobias | Nemecko | 11:10 | |
50. | KONING Stef | Jegg-DJR Academy | 11:11 | |
51. | TAMM Lauri | Tartu2024 Cycling Team | 11:57 | |
52. | OLIVO Bryan | Team Friuli ASD | 12:02 | |
53. | LEERKES Bram | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 12:04 | |
54. | HÖRANDTNER Moritz | Tirol KTM Team | 12:22 | |
55. | TOMSIC Dan Andrej | Slovinsko | 12:26 | |
56. | POTTER James | Sensa- Kanjers voor Kanjers CT | 12:32 | |
57. | REY Tim | Tudor Pro Cycling Team U23 | 13:40 | |
58. | VENCKUS Jomantas | Tartu2024 Cycling Team | 13:45 | |
59. | HAAS Christian | Slovensko | 14:02 | |
60. | JOHN Vincent | Nemecko | 14:58 | |
61. | AMARI Hamza | Q36.5 Continental Cycling Team | 15:13 | |
62. | CZASA Moritz | Nemecko | 15:40 | |
63. | MÄRKL Max | Nemecko | 15:43 | |
64. | BIERNACKI Filip | KS Pogon Mostostal Pulawy | 16:57 | |
65. | LOWIE Theo | Bingoal WB Devo Team | 19:15 | |
66. | HANSEN Peter Asbjørn | Team IBT-Tripeak | 28:01 |