MSR U23: Preteky vyvrcholili hromadným dojazdom, vyhral Nagy pred Rovderom a Kováčom

18.6.2023, 19:35 | Slovensko a Slováci | Jakub Hlubek
ne 18.6. zvlnena etapa ciel rovina Bánovce > Veľké Chlievany 150 km Nagy
Po včerajšej majstrovskej časovke, ktorú ovládol Martin Jurík (Adria Mobil), prišli na rad preteky s hromadným štartom. Na pretekárov čakal zvlnený okruh so štartom v Bánovciach nad Bebravou a cieľom v obci Veľké Chlievany. Na štarte nechýbali zástupcovia obidvoch slovenských kontinentálnych zoskupení. Duklu Banská Bystrica reprezentovalo šesť jazdcov, RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol zastupovalo trio cyklistov. 
Hneď v prvom okruhu sa odohralo niekoľko pádov. Do úniku sa prepracovali Jakub Galovič (Dukla Banská Bystrica) a Dominik Horák (CK Příbram Fany Gastro). Vedúce duo bolo dostihnuté ešte pred druhým kolom. Ďalšiu vedúcu skupinu vytvorili Filip Lohinský (Dukla Banská Bystrica) a Tomáš Přidal (Elkov - Kasper). Vo štvrtom kole mali minútu a desať sekúnd k dobru na balík. 
Pelotón (© Soňa Niková)
Hlavnú skupinu viedli jazdci ATT Investments a ČEZ Cyklo Team Tábor. V jednom zo stúpaní skončil na zemi Martin Jurík a vypadol z pelotónu. Neskôr odstúpil. V piatom kole malo vedúce duo štyridsaťsekundový náskok. Keď bolo dostihnuté, do samostatného úniku sa vybral Štepán Telecký (Elkov - Kasper). V stúpaní za obcou Zlatníky sa balík rozdelil a v prvej skupine zostalo priblížne dvadsať jazdcov. 
Nechýbali tam jazdci Dukly a Samuel Kováč (Cycling Academy Trenčín). Štepán Telecký bol dostihnutý a o majstroch musel rozhodnúť hromadný dojazd. Majstrom Slovenska sa stal Simon Nagy (Dukla Banská Bystrica). Druhý skončil Pavol Rovder z totožného klubu a na pódium sa po roku opäť postavil aj Samuel Kováč. Na českej strane zvíťazil prvoročák Daniel Mráz (Elkov - Kasper). 
Záverečný šprint (© Ján Melicher)
Druhý skončil ďalší nováčik v kategórii do 23 rokov Milan Kadlec (Development Team DSM), bronz vybojoval Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor). Tím Dukla Banská Bystrica zvíťazil v pretekoch už piaty rok po sebe. Martin Svrček (Soudal - Quick Step) ani Tomáš Sivok (Cycling Team Friuli ASD) pre zdravotné problémy neštartovali. Už budúci týždeň budú môcť jazdci do 23 rokov bojovať aj o tituly v kategórii Elite v Tlmačoch.
vyjadrenie ikonky ciernaSimon Nagy (majster Slovenska)
"Dnešné majstrovstvá Slovenska do 23 rokov dopadli podľa našich predstáv. Boli sme aktívni, pracovali sme tímovo a to sa odzrkadlilo na výsledku. Trať bola náročná a bolo veľmi teplo. Ďakujem celému tímu za pomoc!"
Výsledky
1. NAGY Simon Dukla Banská Bystrica 03:41:29
2. ROVDER Pavol Dukla Banská Bystrica 00:00
3. KOVÁČ Samuel Cycling Academy Trenčín 00:00
4. GALOVIČ Jakub Dukla Banská Bystrica 00:00
5. LOHINSKÝ Filip Dukla Banská Bystrica 00:00
6. TUKA Samuel Dukla Banská Bystrica 00:00
7. HOZA Denis Dukla Banská Bystrica 02:01
8. GROSS Adam Cycling Academy Trenčín 06:41
OTL BRUYNSEELS Dries CK Dukla Bratislava limit
OTL GROBAŘ Martin CK Spartak Tlmace limit
OTL GRAUZEL Martin CyS-Akademia Petra Sagana limit
OTL MAZÁN Matúš CyS-Akademia Petra Sagana limit
OTL FROLEK Ladislav Cycling Academy Trenčín limit
OTL CIBULA Matej PROefekt Team limit
OTL ČONTOFALSKÝ Marek PROefekt Team limit
OTL LAKTIŠ Timotej PROefekt Team limit
OTL SZOTÁK Lukáš PROefekt Team limit
OTL MEČIAR Martin Slovan Bratislava limit
DNS KÁČER Michal Slovan Bratislava neštartoval
DNF JURÍK Martin Adria Mobil odstúpil
DNF PORUBSKÝ Róbert PROefekt Team odstúpil
DNF KRIAK Matúš RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol odstúpil
 
Náš eshop