Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Tre Valli Varesine: Ilan van Wilder zo Soudal - Quick-Step zaskočil favoritov odvážnym útokom tesne pred cieľom

3.10.2023, 16:49 | Preteky vo svete | Tomáš Šandor
ut 3.10. zvlnena etapa ciel rovina Busto Arsizio > Varese 195 km van Wilder
profil pretekov, 3460 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu)
Jedna z posledných tohtoročných jednorazoviek sa odohrala na zvlneneom profile, ktorý bol zakončený dvoma kopcami Casciago (1,8 km; 5 %) a Casbeno (2,5 km; 4,9 %), pričom útoky sa dali očakávať aj z väčšej diaľky. Medzi hlavných favoritov patrili Tadej Pogačar a Primož Roglič.
V úniku sa prezentovalo 8 jazdcov, ale tí pre pelotón neznamenali žiadnu hrozbu a v rozhodujúcich momentoch sa postupne vracali späť do balíka. Výnimkou bol Walter Calzoni z celku Q36.5.
Taliansky pretekár sa dlho pohyboval na čele pretekov a zachytil aj útok Wilca Keldermana (Jumbo-Visma) a Warrena Barguila (Arkéa), ktorí atakovali približne 25 kilometrov pred páskou. To prinútilo pracovať UAE Emirates a EF Education.
Trojica bola chytená a potom sa už desať kilometrov pred cieľom rozohrala bitka najsilnejších, v ktorej nechýbali Pogačar, Roglič, Mas alebo Carapaz. V predposlednom stúpaní zaútočil Ilan van Wilder (Soudal - Quick-Step) a dokázal si vybudovať menší náskok. Za belgickým cyklistom sa nachádzala 10-členná skupina hlavných favoritov,
Ilan van Wilder mal napokon dostatok energie, aby udržal za sebou favoritov, ktorí vo finále taktizovali a nedokázali ho chytiť. Druhý skončil Richard Carapaz, ktorému sa  tesne pred páskou podarilo odísť z druhej skupiny. Tretí skončil Alexander Vlasov.
23-ročný van Wilder využil to, že vo finále nepatril vo vedúcej skupine k hlavným favoritom. Tí ho nechali odísť, ale v posledných dvoch kopcoch predviedol veľmi silný výkon, ktorým nadviazal na tohtoročný titul na Okolo Nemecka.
Druhý skončil Richard Carapaz, ktorý sa vzdialil zo skupiny prenasledovateľov približne kilometer pred páskou. Kolumbijský borec pred Lombardiou ukazuje výbornú formu. V šprinte o 3. miesto sa presadil Alexander Vlasov, ktorý má tiež na jeseň výbornú fazónu. Tadej Pogačar s Primožom Rogličom sa pohybovali na čele pretekov, ale keď zaútočil van Wilder, za každú cenu sa ho nesnažili dobehnúť. Energiu sa snažili ušetriť na blížiaci sa sobotňajší monument.
Výsledky
1. VAN WILDER Ilan Soudal Quick-Step 04:36:11
2. CARAPAZ Richard EF Education-EasyPost 00:16
3. VLASOV Aleksandr BORA-hansgrohe 00:18
4. ROGLIČ Primož link ikonka Jumbo-Visma 00:18
5. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 00:18
6. WOODS Michael Israel - Premier Tech 00:18
7. ZANA Filippo Team Jayco-AlUla 00:18
8. IZAGIRRE Ion Cofidis 00:18
9. RODRIGUEZ Carlos INEOS Grenadiers 00:18
10. O'CONNOR Ben AG2R Citroën Team 00:18
Zobraziť kompletné poradie
 
Náš eshop