Okolo Chorvátska 2016 (2.1), 19. - 24. apríla (1005 km)
1. | 19.4. | Osijek > Varaždin | 235 km | Nizzolo | ||
2. | 20.4. | NP Plitvička jezera > Split | 240 km | Cavendish | ||
3. | 21.4. | Makarska > Šibenik | 190 km | Nizzolo | ||
4. | 22.4. | Crikvenica > Učka | 122 km | Zoidl | ||
5. | 23.4. | Poreč > Umag | 40,3 km | Tinkoff | ||
6. | 24.4. | Sveti Martin na Muri > Záhreb | 177 km | Holst Enger |
Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 19.4. | Osijek > Varaždin | 235 km | Nizzolo |
Preteky, ktoré majú šikovne zviditeľniť krajinu pri Jadranskom mori, začali dvoma veľmi dlhými etapami na hranici limitu UCI. Prvá z Osijeku do Varaždinu mala 235 rovinatých kilometrov. Bola určená pre šprintérov a organizátori mohli byť mimoriadne spokojní, akých borcov tu pritiahli. Ešte vlani neštartoval žiadny tím World Tour, teraz Dimensions Data s Markom Cavendishom, Astana s Andreou Guardinim, IAM Cycling s Matteom Pelucchim, Trek s Giacomom Nizzolom a Tinkoff s Erikom Baškom alebo Michaelom Kolářom. To boli hlaví favoriti na utorňajší dojazd, ktorých sa chystali potrápiť ďalší borci ako Maxim Averin, Francesco Chicchi a podobní.
Prvý raz sa pred kamery televízií tento rok dostali jazdci trápiaceho sa Cycling Academy, za ktorý nenastúpil Ľuboš Malovec, a nastupovali pod imperatívom tuhého boja a prezentovania sa. Preto sa do dnešného úniku dostali hneď dvaja - Kanaďan Guillaume Boivin a Izraelčan Guy Sagiv. Doplnili ich Alexej Kurbatov (Rusvelo) a Matej Drinovec (Adria Mobil). Veľmi rýchlo si vytvorili výhodu činiacu desať minút.
V prvej polovici sa nič závažné nedialo. Sagiv i Boivin v úniku prezentovali dresy aktuálnych šampiónov Izraela a Kanady. Boivina si určite pamätáte aj z jeho krátkej anabázy v Cannondali, kde bol reklamným koňom jedného z amerických sponzorov. Po rozpade talianskeho tímu sa rovnako ako všetci vrátane Saganovcov presunul do nového družstva, konkrétne Optumu.
V druhej polovici začal pelotón zrýchľovať, tempa sa ujali jazdci Dimensions Data a One Pro Cycling. Došlo aj k pádu v pelotóne, po ktorom do nemocnice odviezli Simone Ponziho z CCC Sprandi, ktorý roky pôsobil v tímoch s talianskou centrálou.
Organizátori si nedávali veľa práce s informáciami. Sme radi, že na pretekoch Okolo Slovenska to naša redakcia zvláda robiť omnoho lepšie. Nevedeli sme, aký presne náskok majú pretekári v úniku ani koľko kilometrov ostáva do cieľa. Na sociálnych sieťach informovali iba niektoré tímy priamo z mechaničákov. Zdalo sa, že pelotón má všetko pod kontrolou.
35 km pred cieľom bola jediná vrchárska prémia na dialničnom nadjazde a vyhral ju Boivin, ktorý sa na tomto mieste odpútal od súperov a skúšal to sám. V pelotóne bolo ticho pred búrkou. Viedol ho Juraj Sagan. Potom ho už vystriedali borci Dimensions Data. Sagiv, Kurbakov a Drinovec sa do pelotónu zaradili 17 km pred cieľom, Boivin stále ostával vpredu.
Kanaďan bojoval srdnato, ale zrejme nemal vysielačku, ktoré sú už povolené, lebo si každých päť kilometrov pýtal svoj mechaničák s evidenčným číslom Banskej Štiavnice spoločnosti Rastislava Zollera, ktorá pre tím zastrešuje logistiku. Sedel v ňom športový riaditeľ Nicki Sörensen, bývalý skvelý profík, ktorý pre tento rok nahradil Jána Valacha. Dodajme ešte, že druhá časť Cycling Academy bude v nedeľu štartovať na slovenskej jednorazovke V4 okolo Dunaja.
Štyri kilometre pred cieľom to Boivin vzdal a rozbehli sa vláčiky. Záver bol technický, so zákrutou a na kockách. Najlepšie sa zorientoval Giacomo Nizzolo (Trek), ktorý to skúsil v dlhom špurte a bol úspešný. Druhý finišoval Mark Cavendish. Erik Baška skončil na piatom mieste.
Vzhľadom na to, že bol Erik najvyššie spomedzi jazdcov U23, mal si obliecť biely dres pre lídra súťaže mladých pretekárov. Nevedeli sme ale o bonusovej sekunde Alexeja Kurbatova zo šprintérskej prémie, ktorej výsledky počas pretekov neboli hlásené, a tiež to, že finišoval v pelotóne, čo sa ostatným unikajúcim pretekárom nepodarilo. Erik je teda v tejto súťaži druhý. Ospravedlňujeme sa slovenským agentúram, ktoré od nás čerpali informácie a následne o tom informovali všetky médiá. Je to daň za našu rýchlosť.
Výsledky | ||||||||
1. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 5:27:47 | 14 | ||||
2. | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 00:00 | 5 | ||||
3. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 00:00 | |||||
5. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:00 | |||||
6. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | |||||
7. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | |||||
8. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | |||||
9. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | |||||
10. | MISKULIN Jure | Radenska Ljubljana | 00:00 |
35. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 | ||
93. | KOLAR Michael | Tinkoff | 00:00 |
11. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 00:00 | ||
12. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:00 | ||
13. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
14. | FAVILLI Elia | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
15. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
16. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
17. | CHICCHI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
18. | VIOLA Michele | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
19. | JENKO Robert | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
20. | DOULL Owain | Team Wiggins | 00:00 | ||
21. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
22. | KOROšEC Rok | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
23. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
24. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
25. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
26. | FINKST Tilen | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
27. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
28. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
29. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
30. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:00 | ||
31. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 00:00 | ||
32. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
33. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | ||
34. | PER David | Adria Mobil | 00:00 | ||
35. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:00 | ||
36. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
37. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
38. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
39. | NOVAK Domen | Adria Mobil | 00:00 | ||
40. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
41. | HOWARD Leigh | IAM Cycling | 00:00 | ||
42. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
43. | PIASKOWY Emanuel | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
44. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
45. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 00:00 | ||
46. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:00 | ||
47. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
48. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
49. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
50. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
51. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 00:00 | ||
52. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
53. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
54. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
55. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
56. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
57. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
58. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
59. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
60. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
61. | SANTORO Antonio | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
62. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
63. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
64. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
65. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 00:00 | ||
66. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 00:00 | ||
67. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
68. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
69. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
70. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
71. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 00:00 | ||
72. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
73. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
74. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:00 | ||
75. | DAVIES Scott | Team Wiggins | 00:00 | ||
76. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
77. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
78. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
79. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
80. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 00:00 | ||
81. | POLNICKÝ Jíří | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
82. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
83. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 00:00 | ||
84. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
85. | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 00:00 | ||
86. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 00:00 | ||
87. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
88. | BOžIč Jon | Adria Mobil | 00:00 | ||
89. | BUTLER Chris | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
90. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
91. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
92. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
93. | KOLAR Michael | Tinkoff | 00:00 | ||
94. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
95. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
96. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:00 | ||
97. | ČERNÝ Josef | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
98. | DE MESMAEKER Kevin | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
99. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:00 | ||
100. | MALTAR Bruno | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
101. | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
102. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:00 | ||
103. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
104. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
105. | DALL'ANTONIA Tiziano | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
106. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
107. | ZAKARIN Aydar | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
108. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 00:00 | ||
109. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
110. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
111. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
112. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
113. | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 00:00 | ||
114. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 00:00 | ||
115. | KAMYSHEV Arman | Astana Pro Team | 00:00 | ||
116. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
117. | RUčIGAJ Ziga | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
118. | PENKO Izidor | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
119. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 00:00 | ||
120. | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
121. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
122. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
123. | ZELLER Lukas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
124. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:00 | ||
125. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
126. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
127. | RAIM Mihkel | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
128. | VAN DER HOORN Taco | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
129. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:28 | ||
130. | HARPER George | One Pro Cycling | 00:38 | ||
131. | OMIRZAKOV Dias | Astana Pro Team | 00:38 | ||
132. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 00:38 | ||
133. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 00:38 | ||
134. | vlajka_fi | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 00:38 | |
135. | MCLAUGHLIN James | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:38 | ||
136. | WALZEL Andreas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:38 | ||
137. | LOWE Samuel | Team Wiggins | 00:38 | ||
138. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 00:38 | ||
139. | AYAZBAYEV Maxat | Astana Pro Team | 00:38 | ||
140. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 00:38 | ||
141. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 00:59 | ||
142. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 01:02 | ||
143. | DRINOVEC Matej | Adria Mobil | 01:08 | ||
144. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:10 | ||
145. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 01:36 | ||
146. | DOUGALL Nick | Dimension Data | 01:36 | ||
147. | ENGER Sondre Holst | IAM Cycling | 01:39 | ||
148. | STERBINI Luca | Bardiani - CSF | 02:13 | ||
149. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:13 | ||
150. | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 02:13 | ||
151. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 02:13 | ||
152. | BANDIERA Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:13 | ||
153. | VIGANO Davide | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:13 | ||
154. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 02:13 | ||
155. | HAAS Nathan | Dimension Data | 02:13 | ||
156. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 02:26 | ||
157. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 02:27 | ||
158. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 02:27 | ||
159. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 02:27 | ||
160. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 03:22 | ||
DNS | FRANKOVIC Mateo | Meridiana Kamen Team | neštart. | ||
DNF | PONZI Simone | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil |
Video dojazdu |
profil etapy (© tourofcroatia.com) |
2. | 20.4. | NP Plitvička jezera > Split | 240 km | Cavendish |
Chorváti sa rozhodli štart druhej etapy umiestniť do Národného parku Plitvické jazerá, kde určite mnohí z vás boli. Pretekári sa ale krásou vodopádov a jaskýň asi príliš nezaoberali, pretože vedeli, že ich čaká ozrutných 246 kilometrov, z toho prvých šesť v neutrálnej zóne, ale do kopca.
Hneď na 15. kilometri bola rýchlostná prémia, kde ešte zabojoval pelotón. Vyhral Nicola Ruffoni (Bardiani). Únik sa vytvoril potom a dostali sa do neho Lukasz Bodnar (Verva), Nicola Boem (Bardiani), Kevin De Mesmaeker (Novo Nordisk), Joshua Hunt (One Pro), Aviv Yechezkel (Cycling Academy) a Johannes Schinnagel (Felbermayr).
Prvú vrchársku prémiu vyhral De Mesmaeker, ktorý sa virtuálne dostal do čela tejto klasifikácie. Pelotón bol dnes pozorný. Skupina sa mu príliš nepáčila, pretože v nej boli aj cyklisti z lepších tímov. Viac ako 3,5-minúty k dobru nemali.
Pelotón viedli jazdci Treku a Dimensions Data. Zdalo sa, že všetci pretekári zvládli náročnosť prvej polovice etapy a bude sa znova špurtovať. V poslednom kilometri tentoraz organizátori pripravili až dve ostré zákruty, takže mohlo to dopadnúť všelijako.
Do stíhania čela sa vo veľkom pustili aj jazdci tímu IAM Cycling, ktorý včerajší záver nezvládol dobre a Matteo Pelucchi skončil až na jedenástom mieste. Vpredu sa rozhodol, rovnako ako včera, jeden jazdec odpútať. Dnes Nicola Boem, ktorý bol z úniku tým najznámejším menom. Jeho pôvodných kolegov dostihli už 20 km pred cieľom. Taliana desať kilometrov neskôr.
V posledných kilometroch došlo k menšiemu pádu v strede pelotónu, ktorý to mierne rozdelil a borci vpredu mali veľkú výhodu. Ostávali tam aj jazdci Tinkoffu. Zjavné bolo, že dnes sa pôjde na Michaela Kolářa. Ten si vyhliadol veľmi dobrú pozíciu za Markom Cavendishom (Dimensions Data). V poslednej zákrute sa máličko prepadol za Giacoma Nizzola (Trek) a takto to aj skončilo. Vyhral Cavendish pred Nizzolom a pred Kolářa sa dostal ešte špurt rozbiehajúci Mark Renshaw. Piaty preťal cieľovú čiaru Andrea Guardini (Astana). Dnes Mišo predviedol veľmi dobrú pozičnú jazdu a asi najlepší výkon sezóny v závere etapy.
Vyjadrenie Ivana Bassa (DS Tinkoff) |
"Podobne ako včera sa únik vytvoril skoro, ale my sme začali pracovať v balíku len na konci. Znovu sme chceli ísť na Erika Bašku, ale toho zastavil pád, tak sme sa zamerali na Michaela Kolářa, ktorý sa dobre predviedol a získal štvrté miesto. Dostal sa do súboja so silnými šprintérmi a tešíme sa z jeho výkonu. Takéto koncovky vám budujú sebadôveru a zlepšujú vás ako pretekára. Sme radi, ako to dopadlo, jediným negatívom bolo, že Erika zastavil na konci pád, ktorý sa odohral pred ním, ale na zemi sa neocitol." |
Výsledky | ||||||||
1. | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 5:32:56 | 14 | ||||
2. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:00 | 5 | ||||
3. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 00:00 | 3 | ||||
4. | KOLAR Michael | Tinkoff | 00:00 | |||||
5. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
6. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | |||||
7. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | |||||
8. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:00 | |||||
9. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | |||||
10. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 |
69. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:51 | ||
70. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:51 |
11. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
12. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
13. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 00:00 | ||
14. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
15. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
16. | MISKULIN Jure | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
17. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
18. | FAVILLI Elia | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
19. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | ||
20. | KOROšEC Rok | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
21. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
22. | MALTAR Bruno | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
23. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
24. | VIOLA Michele | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
25. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
26. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
27. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
28. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
29. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 00:00 | ||
30. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
31. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
32. | PER David | Adria Mobil | 00:00 | ||
33. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
34. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
35. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:00 | ||
36. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
37. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
38. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
39. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
40. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
41. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
42. | PIASKOWY Emanuel | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
43. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 00:00 | ||
44. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
45. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
46. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
47. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:00 | ||
48. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 00:00 | ||
49. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
50. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
51. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
52. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
53. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
54. | POLNICKÝ Jíří | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
55. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 00:00 | ||
56. | NOVAK Domen | Adria Mobil | 00:00 | ||
57. | BOžIč Jon | Adria Mobil | 00:13 | ||
58. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 00:24 | ||
59. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:24 | ||
60. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:24 | ||
61. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:51 | ||
62. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:51 | ||
63. | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 00:51 | ||
64. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:51 | ||
65. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:51 | ||
66. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:51 | ||
67. | OMIRZAKOV Dias | Astana Pro Team | 00:51 | ||
68. | DAVIES Scott | Team Wiggins | 00:51 | ||
69. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:51 | ||
70. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:51 | ||
71. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 00:51 | ||
72. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 00:51 | ||
73. | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:51 | ||
74. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 00:51 | ||
75. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:51 | ||
76. | DRINOVEC Matej | Adria Mobil | 00:51 | ||
77. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:51 | ||
78. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:51 | ||
79. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:51 | ||
80. | HONKISZ Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:51 | ||
81. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 00:51 | ||
82. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:51 | ||
83. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 00:51 | ||
84. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 00:51 | ||
85. | ZAKARIN Aydar | Gazprom-RusVelo | 00:51 | ||
86. | HARPER George | One Pro Cycling | 00:51 | ||
87. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:51 | ||
88. | SANTORO Antonio | Meridiana Kamen Team | 00:51 | ||
89. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:51 | ||
90. | vlajka_fi | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 00:51 | |
91. | PENKO Izidor | Radenska Ljubljana | 00:51 | ||
92. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:51 | ||
93. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:51 | ||
94. | RUčIGAJ Ziga | Radenska Ljubljana | 00:51 | ||
95. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:51 | ||
96. | FINKST Tilen | Radenska Ljubljana | 00:51 | ||
97. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 00:51 | ||
98. | KAMYSHEV Arman | Astana Pro Team | 00:51 | ||
99. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:51 | ||
100. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
101. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 01:51 | ||
102. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 00:51 | ||
103. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 02:27 | ||
104. | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 02:27 | ||
105. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 02:27 | ||
106. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 02:27 | ||
107. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 02:50 | ||
108. | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 02:50 | ||
109. | CHICCHI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:50 | ||
110. | DALL'ANTONIA Tiziano | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:50 | ||
111. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 02:50 | ||
112. | VAN DER HOORN Taco | Cyclingteam Join's - De Rijke | 02:50 | ||
113. | DOUGALL Nick | Dimension Data | 02:50 | ||
114. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 02:50 | ||
115. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 02:50 | ||
116. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 02:50 | ||
117. | RAIM Mihkel | Cycling Academy Team | 02:50 | ||
118. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 02:50 | ||
119. | ENGER Sondre Holst | IAM Cycling | 02:50 | ||
120. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:41 | ||
121. | DE MESMAEKER Kevin | Team Novo Nordisk | 04:13 | ||
122. | MCLAUGHLIN James | Team Felbermayr - Simplon Wels | 04:13 | ||
123. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 04:31 | ||
124. | HAAS Nathan | Dimension Data | 04:40 | ||
125. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 05:33 | ||
126. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 05:33 | ||
127. | JENKO Robert | Radenska Ljubljana | 05:33 | ||
128. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 05:33 | ||
129. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 05:33 | ||
130. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 05:33 | ||
131. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 05:33 | ||
132. | WALZEL Andreas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:33 | ||
133. | ZELLER Lukas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:33 | ||
134. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 05:33 | ||
135. | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:33 | ||
136. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 05:33 | ||
137. | AYAZBAYEV Maxat | Astana Pro Team | 05:33 | ||
138. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 05:33 | ||
139. | LOWE Samuel | Team Wiggins | 05:33 | ||
140. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 05:33 | ||
141. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 05:33 | ||
142. | HOWARD Leigh | IAM Cycling | 05:33 | ||
143. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 05:33 | ||
144. | BANDIERA Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:33 | ||
145. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:33 | ||
146. | ČERNÝ Josef | CCC Sprandi Polkowice | 05:33 | ||
147. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 05:33 | ||
148. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 05:33 | ||
149. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 05:33 | ||
150. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 05:33 | ||
151. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 05:33 | ||
152. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 07:04 | ||
153. | STERBINI Luca | Bardiani - CSF | 07:20 | ||
154. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 09:46 | ||
155. | BUTLER Chris | Cycling Academy Team | 09:46 | ||
156. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 09:46 | ||
157. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 11:20 | ||
158. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 12:39 | ||
DNS | VIGANO Davide | Androni Giocattoli - Sidermec | neštart. | ||
DNF | DOULL Owain | Team Wiggins | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 11:00:27 | 3 | ||||
2. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
3. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 00:10 | |||||
4. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:12 | |||||
5. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:13 | |||||
6. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 00:15 | |||||
7. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:16 | |||||
8. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 00:16 | |||||
9. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:16 | |||||
10. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 00:16 |
38. | KOLAR Michael | Tinkoff | 00:16 | ||
59. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 01:07 | ||
64. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 01:07 |
11. | MISKULIN Jure | Radenska Ljubljana | 00:16 | ||
12. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:16 | ||
13. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:16 | ||
14. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:16 | ||
15. | FAVILLI Elia | Meridiana Kamen Team | 00:16 | ||
16. | KOROšEC Rok | Radenska Ljubljana | 00:16 | ||
17. | VIOLA Michele | Meridiana Kamen Team | 00:16 | ||
18. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:16 | ||
19. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 00:16 | ||
20. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:16 | ||
21. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:16 | ||
22. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:16 | ||
23. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:16 | ||
24. | PER David | Adria Mobil | 00:16 | ||
25. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 00:16 | ||
26. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:16 | ||
27. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:16 | ||
28. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:16 | ||
29. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:16 | ||
30. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 00:16 | ||
31. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:16 | ||
32. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 00:16 | ||
33. | PIASKOWY Emanuel | Cycling Academy Team | 00:16 | ||
34. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:16 | ||
35. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:16 | ||
36. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 00:16 | ||
37. | NOVAK Domen | Adria Mobil | 00:16 | ||
38. | KOLAR Michael | Tinkoff | 00:16 | ||
39. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:16 | ||
40. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:16 | ||
41. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:16 | ||
42. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 00:16 | ||
43. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 00:16 | ||
44. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:16 | ||
45. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:16 | ||
46. | MALTAR Bruno | Radenska Ljubljana | 00:16 | ||
47. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:16 | ||
48. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:16 | ||
49. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:16 | ||
50. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:16 | ||
51. | POLNICKÝ Jíří | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:16 | ||
52. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 00:16 | ||
53. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:16 | ||
54. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 00:16 | ||
55. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 00:16 | ||
56. | BOžIč Jon | Adria Mobil | 00:29 | ||
57. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 00:39 | ||
58. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:40 | ||
59. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 01:07 | ||
60. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 01:07 | ||
61. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 01:07 | ||
62. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 01:07 | ||
63. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 01:07 | ||
64. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 01:07 | ||
65. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 01:07 | ||
66. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:07 | ||
67. | FINKST Tilen | Radenska Ljubljana | 01:07 | ||
68. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 01:07 | ||
69. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 01:07 | ||
70. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 01:07 | ||
71. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 01:07 | ||
72. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:07 | ||
73. | DAVIES Scott | Team Wiggins | 01:07 | ||
74. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 01:07 | ||
75. | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 01:07 | ||
76. | SANTORO Antonio | Meridiana Kamen Team | 01:07 | ||
77. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:07 | ||
78. | HONKISZ Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 01:07 | ||
79. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 01:07 | ||
80. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 01:07 | ||
81. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 01:07 | ||
82. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 01:07 | ||
83. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 01:07 | ||
84. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 01:07 | ||
85. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 01:07 | ||
86. | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | 01:07 | ||
87. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 01:07 | ||
88. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 01:07 | ||
89. | ZAKARIN Aydar | Gazprom-RusVelo | 01:07 | ||
90. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 01:07 | ||
91. | PENKO Izidor | Radenska Ljubljana | 01:07 | ||
92. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 01:07 | ||
93. | RUčIGAJ Ziga | Radenska Ljubljana | 01:07 | ||
94. | KAMYSHEV Arman | Astana Pro Team | 01:07 | ||
95. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 01:08 | ||
96. | OMIRZAKOV Dias | Astana Pro Team | 01:45 | ||
97. | HARPER George | One Pro Cycling | 01:45 | ||
98. | vlajka_fi | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 01:45 | |
99. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 02:07 | ||
100. | DRINOVEC Matej | Adria Mobil | 02:13 | ||
101. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:29 | ||
102. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 02:38 | ||
103. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 02:43 | ||
104. | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 02:43 | ||
105. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 02:43 | ||
106. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 03:06 | ||
107. | CHICCHI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:06 | ||
108. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 03:06 | ||
109. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 03:06 | ||
110. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 03:06 | ||
111. | DALL'ANTONIA Tiziano | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:06 | ||
112. | VAN DER HOORN Taco | Cyclingteam Join's - De Rijke | 03:06 | ||
113. | RAIM Mihkel | Cycling Academy Team | 03:06 | ||
114. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 03:44 | ||
115. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 03:45 | ||
116. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:57 | ||
117. | DE MESMAEKER Kevin | Team Novo Nordisk | 04:27 | ||
118. | DOUGALL Nick | Dimension Data | 04:42 | ||
119. | ENGER Sondre Holst | IAM Cycling | 04:45 | ||
120. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 04:47 | ||
121. | MCLAUGHLIN James | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:07 | ||
122. | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:19 | ||
123. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 05:33 | ||
124. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 05:46 | ||
125. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 05:48 | ||
126. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 05:49 | ||
127. | JENKO Robert | Radenska Ljubljana | 05:49 | ||
128. | HOWARD Leigh | IAM Cycling | 05:49 | ||
129. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 05:49 | ||
130. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 05:49 | ||
131. | ČERNÝ Josef | CCC Sprandi Polkowice | 05:49 | ||
132. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 05:49 | ||
133. | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:49 | ||
134. | ZELLER Lukas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:49 | ||
135. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:49 | ||
136. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 05:49 | ||
137. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 05:49 | ||
138. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 06:27 | ||
139. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 06:27 | ||
140. | WALZEL Andreas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 06:27 | ||
141. | AYAZBAYEV Maxat | Astana Pro Team | 06:27 | ||
142. | LOWE Samuel | Team Wiggins | 06:27 | ||
143. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 06:27 | ||
144. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 06:48 | ||
145. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 06:59 | ||
146. | HAAS Nathan | Dimension Data | 07:09 | ||
147. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 07:20 | ||
148. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 07:25 | ||
149. | BANDIERA Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:02 | ||
150. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 08:02 | ||
151. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 08:15 | ||
152. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 09:11 | ||
153. | STERBINI Luca | Bardiani - CSF | 09:49 | ||
154. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 10:02 | ||
155. | BUTLER Chris | Cycling Academy Team | 10:02 | ||
156. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 11:36 | ||
157. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 12:15 | ||
158. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 15:18 |
Video dojazdu |
profil etapy (© tourofcroatia.com) |
3. | 21.4. | Makarska > Šibenik | 190 km | Nizzolo |
Ani tretí deň nebol z najkratších a mal poriadne zvlnený charakter. Ivan Basso štvrtkovú etapu dokonca prirovnal k Liége-Bastogne-Liége, ale v závere bola rovina, takže sa predpokladal špurt úniku alebo pelotónu s otáznym počtom pretekárov.
Včera špurtoval Michael Kolář, pretože Erika Bašku zastavil pád. Na zem sa našťastie neporúčal, ale musel zabrzdiť a bol mimo hry. O rok a pol starší kolega ho ukážkovo zastúpil. Dnes mali tiež v rukách svoj osud. Mohli špurtovať po zvládnutí náročnejšieho profilu.
Na štarte mohli povzbudiť našich pretekárov aj Slováci, ktorých na Makarskej riviére je iste dostatok aj v polovici apríla. Už hneď v úvodnej hodine pelotón stúpal na menšie stúpanie, a to vyhovovalo únikuchtivým pretekárom. Tí dnes cítili väčšiu šancu ako dni pred tým a skúšali to v hojnom počte. Nakoniec sme únik bilancovali na šesť pretekárov. Opäť v ňom bol Nicola Boem (Bardiani), ktorý chcel zjavne vyhrať vrchársku súťaž. Vpredu bol aj tento rok veľmi aktívny Josef Černý (CCC), vynikajúci tempár Marcin Bialoblocki (One Pro), Kamil Gradek (Verva), Arťem Ovečkin (RusVelo) a Mark Christian (Wiggins).
krásna scenéria pretekov Okolo Chorvátska (© Szymon Gruchalski / verva-activejet.com) |
Vrchársku prémiu na 72. kilometri podľa očakávania vyhral Boem. Pelotón vedený Trekom a Dimensions Data udržiaval odstup pod štyrmi minútami. Prvých šesť menších stúpaní pelotón výraznejšie nerozdelilo, šancu mali ešte posledné dva. Ani tam ale tempo nebolo vražedné. Všetci traja Slováci sa pohybovali v prvej časti balíka.
Etapa prechádzala nádherným územím až troch národných parkov. Chorváti to vymysleli dokonale. Zle na tom nebol ani únik. Zdalo sa, že bude bojovať možno až do piatich kilometrov pred páskou. Ostával kompaktný. Z Tinkoffu ostávali vpredu v balíku iba Sagan s Kolářom.
Až kilometer pred páskou podľahol únik sile hlavnej skupiny a sledovali sme veľmi dobrý špurt Giacoma Nizzola, ktorého Trek najviac odpracoval a zaslúžene vyhral pre Timothy Dupontom (Verdanas) a Matteom Pelucchim (IAM). Mark Cavendish spokojný so štvrtým miestom byť nemohol, Talian ho vyzliekol z dresu lídra.
Jazdci Tinkoffu si v závere nerozumeli. Juraj Sagan a Erik Baška pracovali na čele balíka a kilometer pred páskou obaja odstúpili. Zrejme si mysleli, že za nimi ide Michael Kolář, ktorý tam ale nebol. Druhou možnosťou bol nejaký technický problém Bašku. Záver bol teda bez našich. Ivan Basso po etape povedal, že Michaelovi nesadlo dnešné teplo a neudržal kontakt s hlavnou skupinou, teda Tinkoff v závere o víťazstvo nebojoval. To je v poriadku, ale k čachrom kilometer pred cieľom sa na webe tímu nevyjadril. Rovnako sme sa nedozvedeli, prečo nešpurtoval Baška. Domnievame sa, že tím si jednoducho nepriznal chybu, že Juraj s Erikom nevedeli o problémoch Michaela, ktorý tam už hodnú chvíľu nebol. Teda Baška skutočne bol vpredu kilometer pred cieľom pre Kolářa. Basso s Valachom si zrejme nevšimli odpadajúceho Kolářa, alebo im nefungovali vysielačky. Problémy svojho lídra si zvláštne nevšimli ani samotní jeho kolegovia.
Výsledky | ||||||||
1. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 4:35:42 | 14 | ||||
2. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 00:00 | 3 | ||||
4. | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 00:00 | |||||
5. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:00 | |||||
6. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | |||||
7. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | |||||
8. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | |||||
9. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | |||||
10. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 |
93. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:00 | ||
110. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:19 | ||
129. | KOLAR Michael | Tinkoff | 03:11 |
11. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
12. | FAVILLI Elia | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
13. | VIOLA Michele | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
14. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
15. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
16. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 00:00 | ||
17. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
18. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 00:00 | ||
19. | MISKULIN Jure | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
20. | JENKO Robert | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
21. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
22. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | ||
23. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
24. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 00:00 | ||
25. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
26. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
27. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
28. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
29. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 00:00 | ||
30. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 00:00 | ||
31. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
32. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 00:00 | ||
33. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
34. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
35. | DRINOVEC Matej | Adria Mobil | 00:00 | ||
36. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
37. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
38. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
39. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
40. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
41. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
42. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
43. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
44. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:00 | ||
45. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
46. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
47. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
48. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
49. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
50. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
51. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
52. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
53. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
54. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
55. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
56. | RUčIGAJ Ziga | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
57. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:00 | ||
58. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
59. | NOVAK Domen | Adria Mobil | 00:00 | ||
60. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
61. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
62. | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:00 | ||
63. | KAMYSHEV Arman | Astana Pro Team | 00:00 | ||
64. | DAVIES Scott | Team Wiggins | 00:00 | ||
65. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 00:00 | ||
66. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 00:00 | ||
67. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
68. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
69. | FINKST Tilen | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
70. | ZAKARIN Aydar | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
71. | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 00:00 | ||
72. | SANTORO Antonio | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
73. | HONKISZ Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
74. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 00:00 | ||
75. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:00 | ||
76. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
77. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
78. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | ||
79. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
80. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
81. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:00 | ||
82. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
83. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 00:00 | ||
84. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
85. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
86. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 00:00 | ||
87. | MALTAR Bruno | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
88. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
89. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
90. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 00:00 | ||
91. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 00:00 | ||
92. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:00 | ||
93. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 00:00 | ||
94. | BOžIč Jon | Adria Mobil | 00:00 | ||
95. | PENKO Izidor | Radenska Ljubljana | 00:00 | ||
96. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
97. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
98. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
99. | OMIRZAKOV Dias | Astana Pro Team | 00:00 | ||
100. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
101. | HARPER George | One Pro Cycling | 00:00 | ||
102. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
103. | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 00:00 | ||
104. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
105. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 00:00 | ||
106. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 00:00 | ||
107. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
108. | ZELLER Lukas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
109. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 00:00 | ||
110. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 00:19 | ||
111. | ENGER Sondre Holst | IAM Cycling | 00:19 | ||
112. | CHICCHI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:19 | ||
113. | ČERNÝ Josef | CCC Sprandi Polkowice | 00:27 | ||
114. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 00:32 | ||
115. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 00:38 | ||
116. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:46 | ||
117. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 00:46 | ||
118. | DALL'ANTONIA Tiziano | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:59 | ||
119. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 01:00 | ||
120. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 01:00 | ||
121. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 01:25 | ||
122. | VAN DER HOORN Taco | Cyclingteam Join's - De Rijke | 01:25 | ||
123. | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:33 | ||
124. | HOWARD Leigh | IAM Cycling | 01:44 | ||
125. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:18 | ||
126. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:18 | ||
127. | PIASKOWY Emanuel | Cycling Academy Team | 02:28 | ||
128. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 02:35 | ||
129. | KOLAR Michael | Tinkoff | 03:11 | ||
130. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 03:11 | ||
131. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 03:17 | ||
132. | AYAZBAYEV Maxat | Astana Pro Team | 03:42 | ||
133. | LOWE Samuel | Team Wiggins | 03:42 | ||
134. | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 03:42 | ||
135. | PER David | Adria Mobil | 03:42 | ||
136. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 05:08 | ||
137. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 05:08 | ||
138. | RAIM Mihkel | Cycling Academy Team | 05:08 | ||
139. | WALZEL Andreas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:08 | ||
140. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 05:08 | ||
141. | MCLAUGHLIN James | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:08 | ||
142. | BUTLER Chris | Cycling Academy Team | 05:08 | ||
143. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 05:08 | ||
144. | POLNICKÝ Jíří | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 05:08 | ||
145. | KOROšEC Rok | Radenska Ljubljana | 05:08 | ||
146. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 05:08 | ||
147. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 06:04 | ||
148. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 06:04 | ||
149. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 06:04 | ||
150. | DOUGALL Nick | Dimension Data | 06:04 | ||
151. | DE MESMAEKER Kevin | Team Novo Nordisk | 06:04 | ||
152. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 06:04 | ||
153. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 06:04 | ||
154. | BANDIERA Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:04 | ||
155. | HAAS Nathan | Dimension Data | 06:33 | ||
156. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 06:33 | ||
157. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 06:33 | ||
DNF | STERBINI Luca | Bardiani - CSF | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 15:35:59 | 3 | ||||
2. | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 00:10 | |||||
3. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:16 | |||||
4. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 00:20 | |||||
5. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 00:22 | |||||
6. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 00:23 | |||||
7. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 00:25 | |||||
8. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 00:26 | |||||
9. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:26 | |||||
10. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:26 |
58. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 01:17 | ||
84. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 01:36 | ||
103. | KOLAR Michael | Tinkoff | 03:37 |
11. | FAVILLI Elia | Meridiana Kamen Team | 00:26 | ||
12. | MISKULIN Jure | Radenska Ljubljana | 00:26 | ||
13. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:26 | ||
14. | VIOLA Michele | Meridiana Kamen Team | 00:26 | ||
15. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:26 | ||
16. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:26 | ||
17. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:26 | ||
18. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:26 | ||
19. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 00:26 | ||
20. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:26 | ||
21. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:26 | ||
22. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:26 | ||
23. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 00:26 | ||
24. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:26 | ||
25. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:26 | ||
26. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:26 | ||
27. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 00:26 | ||
28. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 00:26 | ||
29. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:26 | ||
30. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 00:26 | ||
31. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:26 | ||
32. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 00:26 | ||
33. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:26 | ||
34. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:26 | ||
35. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:26 | ||
36. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:26 | ||
37. | NOVAK Domen | Adria Mobil | 00:26 | ||
38. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 00:26 | ||
39. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:26 | ||
40. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 00:26 | ||
41. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 00:26 | ||
42. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:26 | ||
43. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 00:26 | ||
44. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:26 | ||
45. | ORAM James | One Pro Cycling | 00:26 | ||
46. | MALTAR Bruno | Radenska Ljubljana | 00:26 | ||
47. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 00:26 | ||
48. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 00:26 | ||
49. | BOžIč Jon | Adria Mobil | 00:39 | ||
50. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 00:49 | ||
51. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 01:14 | ||
52. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 01:17 | ||
53. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 01:17 | ||
54. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 01:17 | ||
55. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 01:17 | ||
56. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 01:17 | ||
57. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 01:17 | ||
58. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 01:17 | ||
59. | FINKST Tilen | Radenska Ljubljana | 01:17 | ||
60. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 01:17 | ||
61. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 01:17 | ||
62. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:17 | ||
63. | DAVIES Scott | Team Wiggins | 01:17 | ||
64. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:17 | ||
65. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 01:17 | ||
66. | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 01:17 | ||
67. | SANTORO Antonio | Meridiana Kamen Team | 01:17 | ||
68. | HONKISZ Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 01:17 | ||
69. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 01:17 | ||
70. | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | 01:17 | ||
71. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 01:17 | ||
72. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 01:17 | ||
73. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:17 | ||
74. | ZAKARIN Aydar | Gazprom-RusVelo | 01:17 | ||
75. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 01:17 | ||
76. | RUčIGAJ Ziga | Radenska Ljubljana | 01:17 | ||
77. | KAMYSHEV Arman | Astana Pro Team | 01:17 | ||
78. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 01:17 | ||
79. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 01:17 | ||
80. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 01:17 | ||
81. | PENKO Izidor | Radenska Ljubljana | 01:17 | ||
82. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 01:18 | ||
83. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:34 | ||
84. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 01:36 | ||
85. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 01:55 | ||
86. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 01:55 | ||
87. | OMIRZAKOV Dias | Astana Pro Team | 01:55 | ||
88. | HARPER George | One Pro Cycling | 01:55 | ||
89. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 02:03 | ||
90. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 02:17 | ||
91. | DRINOVEC Matej | Adria Mobil | 02:23 | ||
92. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:39 | ||
93. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 02:48 | ||
94. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 02:53 | ||
95. | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 02:53 | ||
96. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 02:53 | ||
97. | PIASKOWY Emanuel | Cycling Academy Team | 02:54 | ||
98. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 03:01 | ||
99. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 03:16 | ||
100. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 03:16 | ||
101. | CHICCHI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:35 | ||
102. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 03:37 | ||
103. | KOLAR Michael | Tinkoff | 03:37 | ||
104. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 03:54 | ||
105. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 03:55 | ||
106. | PER David | Adria Mobil | 04:08 | ||
107. | DALL'ANTONIA Tiziano | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:15 | ||
108. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 04:41 | ||
109. | VAN DER HOORN Taco | Cyclingteam Join's - De Rijke | 04:41 | ||
110. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 04:57 | ||
111. | ENGER Sondre Holst | IAM Cycling | 05:14 | ||
112. | KOROšEC Rok | Radenska Ljubljana | 05:34 | ||
113. | POLNICKÝ Jíří | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 05:34 | ||
114. | JENKO Robert | Radenska Ljubljana | 05:59 | ||
115. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 05:59 | ||
116. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 05:59 | ||
117. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 05:59 | ||
118. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 05:59 | ||
119. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 05:59 | ||
120. | ZELLER Lukas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:59 | ||
121. | ČERNÝ Josef | CCC Sprandi Polkowice | 06:24 | ||
122. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 06:25 | ||
123. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 06:25 | ||
124. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:25 | ||
125. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 06:53 | ||
126. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 06:58 | ||
127. | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 07:32 | ||
128. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 07:37 | ||
129. | HOWARD Leigh | IAM Cycling | 07:43 | ||
130. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 08:02 | ||
131. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:17 | ||
132. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 08:24 | ||
133. | RAIM Mihkel | Cycling Academy Team | 08:24 | ||
134. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 08:25 | ||
135. | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 09:11 | ||
136. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 09:15 | ||
137. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 10:12 | ||
138. | AYAZBAYEV Maxat | Astana Pro Team | 10:19 | ||
139. | LOWE Samuel | Team Wiggins | 10:19 | ||
140. | MCLAUGHLIN James | Team Felbermayr - Simplon Wels | 10:25 | ||
141. | DE MESMAEKER Kevin | Team Novo Nordisk | 10:41 | ||
142. | DOUGALL Nick | Dimension Data | 10:56 | ||
143. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 11:45 | ||
144. | WALZEL Andreas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 11:45 | ||
145. | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 11:46 | ||
146. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 11:47 | ||
147. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 12:03 | ||
148. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 12:23 | ||
149. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 12:41 | ||
150. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 13:13 | ||
151. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 13:20 | ||
152. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 13:39 | ||
153. | HAAS Nathan | Dimension Data | 13:52 | ||
154. | BANDIERA Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 14:16 | ||
155. | BUTLER Chris | Cycling Academy Team | 15:20 | ||
156. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 15:54 | ||
157. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 22:01 |
Video posledných kilometrov |
profil etapy (© tourofcroatia.com) |
4. | 22.4. | Crikvenica > Učka | 122 km | Zoidl |
Chorvátsko je známe morom, ale aj pohoriami tesne pri plážach. Dnes pretekári museli vystúpať na dva veľké kopce 800 a 1300 m.n.m. úplne z hladiny mora. Očakávala sa veľká selekcia štartového poľa. O únik sa postarala partia Holst Enger (IAM), Javier Megias (Novo Nordisk), Arťem Ovečkin (RusVelo), Alessandro Tonelli (Bardiani), Scott Davies (Wiggins), Daniel Turek (Cycling Academy), Brecht Dhaene (Verdanas) a Domen Novak (Adria).
Pelotón vedený Trekom, CCC i Tinkoffom ich držal na uzde a už pod cieľovým kopcom Učka bol takmer zlikvidovaný. Učka mala 27 kilometrov a priemer 4,8 %. Už v polovici pozostávala skupina favoritov iba z dvadsiatich ľudí, samozrejme, bez Slovákov. Príliš sa nenastupovalo. Skúsil to Victor De La Parte (CCC), ale ostatní ho dobehli. Tak sa deväť kilometrov pred páskou dopredu vydal znova Holst Enger (IAM). Dobre vyzerali jazdci Treku Arredondo a Zoidl či Hansen z Tinkoffu, ale ešte sa snažili trošička šetriť na záver.
Päť kilometrov pred cieľom boli v najlepšej pätnástke stále dvaja jazdci Synergy Baku, dvaja z Wigginsu i jeden Felbermayeru. Teda celky a možno pretekári, ktorí sa v júni budú štverať aj na Štrbské Pleso vrámci 60. ročníka Okolo Slovenska. Možno ich dnes v televízii sledoval a študoval Patrik Tybor.
3500 metrov pred páskou atakoval Riccardo Zoidl (Trek) a bývalý víťaz pretekov Okolo Rakúska sa zbavil nie len kolegu Arredonda, ale aj väčšiny súperov. Udržali sa s ním iba Victor De la Parte (CCC) a Matija Kvasina (Synergy Baku). Ešte na dohľad ostávali Radoslav Rogina (Adria Mobil) s Jesperom Hansenom (Tinkoff).
Vo chvíli, keď sa líder Tinkoffu dotiahol do čela, atakoval Zoidl a bol úspešný. Rakúšan prišiel do cieľa s náskokom 28 sekúnd na Kvasinu a keďže ten mal pred etapou 51 sekundový náskok na Rakúšana, ktorý sa zaplietol do pádu v druhej etape, chorvátsky borec tímu Synergy Baku Cycling Project sa dostal do štvorčekovaného dresu lídra podujatia. Spolu s Kvasinom finišoval De La Parte, ktorý mal ale po troch dňoch väčšiu stratu a v celkovom poradí sa cez neho dostal dnes piaty Chorvát Rogina. Domáci pretekári sú teda na prvom a treťom mieste. V Tinkoffe možno budú dnes spokojní, pretože Hansen stratil 34 sekúnd a celkovo má stratu 63 sekúnd, má teda šancu celkovo vyhrať.
O víťazovi pretekov zrejme rozhodne zajtrajšia dlhočízna tímová časovka. Dá sa očakávať, že družina z Baku nedokáže vzdorovať Treku či Tinkoffu alebo CCC, takže o celkový triumf sa zrejme pobijú na dialku Zoidl, De la Parte a Hansen. Najbližšie k triumfu má 28-ročný Rakúšan, ktorého v Gourmetfeine vychoval na veľkého cyklistu Martin Riška (rozpráva to on sám, nie Riška). Po famóznom triumfe na pretekoch Okolo Rakúska prestúpil do Treku, ale nevedel sa presadiť až k víťazstvám. Jazdil vysoký štandard v celkovom poradí na hranici Top 10, ale víťazstvo prišlo až dnes a možno vyhrá aj celkovo.
Výsledky | ||||||||
1. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 3:17:04 | 14 | ||||
2. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:28 | 5 | ||||
3. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:28 | 3 | ||||
4. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:34 | |||||
5. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:48 | |||||
6. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:04 | |||||
7. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 01:18 | |||||
8. | NOVAK Domen | Adria Mobil | 01:21 | |||||
9. | DAVIES Scott | Team Wiggins | 01:35 | |||||
10. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 01:41 |
94. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 24:45 | ||
134. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 24:45 | ||
139. | KOLAR Michael | Tinkoff | 24:45 |
11. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 01:47 | ||
12. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 01:50 | ||
13. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 02:18 | ||
14. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:58 | ||
15. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 03:39 | ||
16. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:48 | ||
17. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 03:52 | ||
18. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 04:02 | ||
19. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 04:36 | ||
20. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 05:10 | ||
21. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:27 | ||
22. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 05:42 | ||
23. | ENGER Sondre Holst | IAM Cycling | 06:16 | ||
24. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 06:40 | ||
25. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 06:40 | ||
26. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 06:46 | ||
27. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 07:44 | ||
28. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 07:44 | ||
29. | ORAM James | One Pro Cycling | 07:44 | ||
30. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 08:38 | ||
31. | SANTORO Antonio | Meridiana Kamen Team | 08:38 | ||
32. | PIASKOWY Emanuel | Cycling Academy Team | 08:43 | ||
33. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 08:48 | ||
34. | PENKO Izidor | Radenska Ljubljana | 08:51 | ||
35. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 08:57 | ||
36. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 09:25 | ||
37. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 09:28 | ||
38. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 09:57 | ||
39. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 09:57 | ||
40. | ZAKARIN Aydar | Gazprom-RusVelo | 10:02 | ||
41. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 10:30 | ||
42. | POLNICKÝ Jíří | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 10:51 | ||
43. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 11:12 | ||
44. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 11:12 | ||
45. | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 11:29 | ||
46. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 11:29 | ||
47. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 11:54 | ||
48. | RUčIGAJ Ziga | Radenska Ljubljana | 11:59 | ||
49. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 12:45 | ||
50. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 13:21 | ||
51. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 13:34 | ||
52. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 14:53 | ||
53. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 14:53 | ||
54. | MALTAR Bruno | Radenska Ljubljana | 14:53 | ||
55. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 14:53 | ||
56. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 14:53 | ||
57. | HONKISZ Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 14:53 | ||
58. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 14:53 | ||
59. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 14:53 | ||
60. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 14:53 | ||
61. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 15:57 | ||
62. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 18:54 | ||
63. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 19:04 | ||
64. | KAMYSHEV Arman | Astana Pro Team | 19:04 | ||
65. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 19:20 | ||
66. | DALL'ANTONIA Tiziano | Androni Giocattoli - Sidermec | 22:20 | ||
67. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 22:20 | ||
68. | BANDIERA Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 22:20 | ||
69. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 22:20 | ||
70. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 22:20 | ||
71. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 22:20 | ||
72. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 22:20 | ||
73. | HOWARD Leigh | IAM Cycling | 22:20 | ||
74. | MCLAUGHLIN James | Team Felbermayr - Simplon Wels | 22:20 | ||
75. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 22:20 | ||
76. | PER David | Adria Mobil | 22:20 | ||
77. | DOUGALL Nick | Dimension Data | 22:20 | ||
78. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 22:20 | ||
79. | FAVILLI Elia | Meridiana Kamen Team | 22:25 | ||
80. | VIOLA Michele | Meridiana Kamen Team | 22:25 | ||
81. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 24:45 | ||
82. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 24:45 | ||
83. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 24:45 | ||
84. | HAAS Nathan | Dimension Data | 24:45 | ||
85. | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 24:45 | ||
86. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 24:45 | ||
87. | JENKO Robert | Radenska Ljubljana | 24:45 | ||
88. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 24:45 | ||
89. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 24:45 | ||
90. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 24:45 | ||
91. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 24:45 | ||
92. | FINKST Tilen | Radenska Ljubljana | 24:45 | ||
93. | KOROšEC Rok | Radenska Ljubljana | 24:45 | ||
94. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 24:45 | ||
95. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 24:45 | ||
96. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 24:45 | ||
97. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 24:45 | ||
98. | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 24:45 | ||
99. | DE MESMAEKER Kevin | Team Novo Nordisk | 24:45 | ||
100. | DRINOVEC Matej | Adria Mobil | 24:45 | ||
101. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 24:45 | ||
102. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 24:45 | ||
103. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 24:45 | ||
104. | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | 24:45 | ||
105. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli - Sidermec | 24:45 | ||
106. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 24:45 | ||
107. | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 24:45 | ||
108. | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 24:45 | ||
109. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 24:45 | ||
110. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 24:45 | ||
111. | VAN DER HOORN Taco | Cyclingteam Join's - De Rijke | 24:45 | ||
112. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 24:45 | ||
113. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 24:45 | ||
114. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 24:45 | ||
115. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 24:45 | ||
116. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 24:45 | ||
117. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 24:45 | ||
118. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 24:45 | ||
119. | BUTLER Chris | Cycling Academy Team | 24:45 | ||
120. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 24:45 | ||
121. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 24:45 | ||
122. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 24:45 | ||
123. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 24:45 | ||
124. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 24:45 | ||
125. | WALZEL Andreas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 24:45 | ||
126. | ČERNÝ Josef | CCC Sprandi Polkowice | 24:45 | ||
127. | BOžIč Jon | Adria Mobil | 24:45 | ||
128. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 24:45 | ||
129. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 24:45 | ||
130. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 24:45 | ||
131. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 24:45 | ||
132. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 24:45 | ||
133. | OMIRZAKOV Dias | Astana Pro Team | 24:45 | ||
134. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 24:45 | ||
135. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 24:45 | ||
136. | AYAZBAYEV Maxat | Astana Pro Team | 24:45 | ||
137. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 24:45 | ||
138. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 24:45 | ||
139. | KOLAR Michael | Tinkoff | 24:45 | ||
140. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 24:45 | ||
141. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 24:45 | ||
142. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 24:45 | ||
143. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 26:01 | ||
144. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 26:21 | ||
145. | MISKULIN Jure | Radenska Ljubljana | 28:14 | ||
146. | HARPER George | One Pro Cycling | 28:21 | ||
147. | VAN POPPEL Boy | Trek - Segafredo | 28:21 | ||
148. | RAIM Mihkel | Cycling Academy Team | 29:19 | ||
149. | LOWE Samuel | Team Wiggins | 29:34 | ||
150. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 29:44 | ||
151. | OPIE Christopher | One Pro Cycling | 30:25 | ||
152. | PELUCCHI Matteo | IAM Cycling | 31:13 | ||
153. | CHICCHI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 32:01 | ||
154. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 32:11 | ||
DNS | KOCH Jonas | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | neštart. | ||
DNF | ANIOLKOWSKI Stanislaw | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | ZELLER Lukas | Team Felbermayr - Simplon Wels | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 18:53:51 | 3 | ||||
2. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 00:19 | |||||
3. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:26 | |||||
4. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:53 | |||||
5. | NOVAK Domen | Adria Mobil | 00:57 | |||||
6. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 01:03 | |||||
7. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 01:16 | |||||
8. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:33 | |||||
9. | DAVIES Scott | Team Wiggins | 02:04 | |||||
10. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 02:10 |
88. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 25:14 | ||
95. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 25:33 | ||
109. | KOLAR Michael | Tinkoff | 27:34 |
11. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 02:16 | ||
12. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 02:19 | ||
13. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:36 | ||
14. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 03:30 | ||
15. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 03:40 | ||
16. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 04:08 | ||
17. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 05:05 | ||
18. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 05:05 | ||
19. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 05:20 | ||
20. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 06:18 | ||
21. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 06:39 | ||
22. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 07:15 | ||
23. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 07:22 | ||
24. | ORAM James | One Pro Cycling | 07:22 | ||
25. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 07:55 | ||
26. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 08:16 | ||
27. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 08:26 | ||
28. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 08:35 | ||
29. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 09:06 | ||
30. | SANTORO Antonio | Meridiana Kamen Team | 09:07 | ||
31. | PENKO Izidor | Radenska Ljubljana | 09:20 | ||
32. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 09:35 | ||
33. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 09:35 | ||
34. | ZAKARIN Aydar | Gazprom-RusVelo | 10:31 | ||
35. | ENGER Sondre Holst | IAM Cycling | 10:41 | ||
36. | PIASKOWY Emanuel | Cycling Academy Team | 10:49 | ||
37. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 10:49 | ||
38. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 11:07 | ||
39. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:17 | ||
40. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 11:30 | ||
41. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 11:32 | ||
42. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 11:41 | ||
43. | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 11:58 | ||
44. | RUčIGAJ Ziga | Radenska Ljubljana | 12:28 | ||
45. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 12:55 | ||
46. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 13:19 | ||
47. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 14:03 | ||
48. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 14:31 | ||
49. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 14:31 | ||
50. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 14:31 | ||
51. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 14:31 | ||
52. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 14:31 | ||
53. | MALTAR Bruno | Radenska Ljubljana | 14:31 | ||
54. | HONKISZ Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 15:22 | ||
55. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 15:35 | ||
56. | POLNICKÝ Jíří | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 15:37 | ||
57. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 16:00 | ||
58. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 19:30 | ||
59. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 19:31 | ||
60. | KAMYSHEV Arman | Astana Pro Team | 19:33 | ||
61. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 20:30 | ||
62. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 21:32 | ||
63. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 21:48 | ||
64. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 21:58 | ||
65. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 21:58 | ||
66. | FAVILLI Elia | Meridiana Kamen Team | 22:03 | ||
67. | VIOLA Michele | Meridiana Kamen Team | 22:03 | ||
68. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 22:49 | ||
69. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 23:05 | ||
70. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 23:35 | ||
71. | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 24:04 | ||
72. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 24:17 | ||
73. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 24:20 | ||
74. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 24:22 | ||
75. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 24:22 | ||
76. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 24:23 | ||
77. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 24:23 | ||
78. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 24:23 | ||
79. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 24:23 | ||
80. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 24:23 | ||
81. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 24:23 | ||
82. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 24:31 | ||
83. | BOžIč Jon | Adria Mobil | 24:36 | ||
84. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 24:46 | ||
85. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 25:12 | ||
86. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 25:14 | ||
87. | FINKST Tilen | Radenska Ljubljana | 25:14 | ||
88. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 25:14 | ||
89. | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | 25:14 | ||
90. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 25:14 | ||
91. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli - Sidermec | 25:14 | ||
92. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 25:14 | ||
93. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 25:14 | ||
94. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 25:31 | ||
95. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 25:33 | ||
96. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 25:39 | ||
97. | PER David | Adria Mobil | 25:40 | ||
98. | DALL'ANTONIA Tiziano | Androni Giocattoli - Sidermec | 25:47 | ||
99. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 25:52 | ||
100. | OMIRZAKOV Dias | Astana Pro Team | 25:52 | ||
101. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 25:53 | ||
102. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 25:59 | ||
103. | DRINOVEC Matej | Adria Mobil | 26:20 | ||
104. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 26:36 | ||
105. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 26:45 | ||
106. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 26:50 | ||
107. | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 26:50 | ||
108. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 26:58 | ||
109. | KOLAR Michael | Tinkoff | 27:34 | ||
110. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 27:51 | ||
111. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 27:52 | ||
112. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 28:38 | ||
113. | VAN DER HOORN Taco | Cyclingteam Join's - De Rijke | 28:38 | ||
114. | HOWARD Leigh | IAM Cycling | 29:15 | ||
115. | KOROšEC Rok | Radenska Ljubljana | 29:31 | ||
116. | JENKO Robert | Radenska Ljubljana | 29:56 | ||
117. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 29:56 | ||
118. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 29:56 | ||
119. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 29:56 | ||
120. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 29:56 | ||
121. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 29:57 | ||
122. | ČERNÝ Josef | CCC Sprandi Polkowice | 30:21 | ||
123. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 30:35 | ||
124. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 30:50 | ||
125. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 30:55 | ||
126. | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 31:29 | ||
127. | MCLAUGHLIN James | Team Felbermayr - Simplon Wels | 31:57 | ||
128. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 31:59 | ||
129. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 32:21 | ||
130. | DOUGALL Nick | Dimension Data | 32:28 | ||
131. | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 33:08 | ||
132. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 33:12 | ||
133. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 34:09 | ||
134. | AYAZBAYEV Maxat | Astana Pro Team | 34:16 | ||
135. | DE MESMAEKER Kevin | Team Novo Nordisk | 34:38 | ||
136. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 35:42 | ||
137. | WALZEL Andreas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 35:42 | ||
138. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 35:44 | ||
139. | BANDIERA Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 35:48 | ||
140. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 36:20 | ||
141. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 37:36 | ||
142. | HAAS Nathan | Dimension Data | 37:49 | ||
143. | BUTLER Chris | Cycling Academy Team | 39:17 | ||
144. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 39:51 |
Video záverečných kilometrov |
profil etapy (© tourofcroatia.com) |
5. | 23.4. | Poreč > Umag | 40,3 km | Tinkoff |
Dlhá tímová časovka mala veľký potenciál, aby zamiešala poradím v celkovej klasifikácii, a táto displína bola značnou výhodou pre zoskupenia World Tour. Na trati však pršalo, cesty boli klzké, na niektorých technických úsekoch sa pretekári nemohli cítiť pohodlne, preto sa k TTT niektoré tímy stavali opatrne. Takéto informácie napríklad prichádzali z celku Trek-Segafredo, ktorý nechcel na trati nič riskovať.
Preto sme boli svedkami niekoľkých pádov. Tím Dimension Data prišiel do cieľa len v štvorici, pretože 500 metrov pred páskou spadol Van Rensburg a africká zostava musela čakať, kým pretne cieľovú čiaru. Na posledných metroch spadli aj borci z Astany, iné problémy musel riešiť Giacomo Nizzolo, ktorý menil bicykel a v časovke pokračoval na normálnom cestnom bicykli. Lenže musel dobiehať svojich piatich spolujazdcov.
Túto náročnú časovku zatiaľ najlepšie zvládol Rusvelo, ktorý sa dostal na vedúcu priečku s výsledkom 49:40. Na prvom medzičase sa objavil v plnej sile tím Tinkoff, ktorý sa tu dostal na druhú priečku, s mankom 15 sekúnd na CCC Sprandi. Trek-Segafredo splnil na trati svoje podmienky, nešiel riskantne a finišoval so stratou cez dve minúty. IAM Cycling sa objavil v cieli tri minúty za vedúcou ruskou zostavou.
Tím Tinkoff predbehol pred cieľom Cycling Academy, ktorý vyštartoval o tri minúty skôr. V zostave sme už nevideli Michaela Kolářa a v jednej zákrute sa ocitol na zemi aj Juraj Sagan. Tinkoff dosiahol v cieli čas 49:36, čo znamenalo, že o štyri sekundy prekonal Rusvelo a dostal sa na vedúcu pozíciu. Túto priečku si udržal aj po príchode CCC Sprandi, ktorý bol na trati ich najväčším konkurentom.
Video záverečnej polhodiny (pád Juraja Sagana o 14:00) |
Veľmi dobrú časovku predviedol aj Synergy Baku, ktorý mal vo svojich radoch aktuálneho lídra klasifikácie Matija Kvasinu. Azerbajdžanský tím stratil na Tinkoff len 27 sekúnd a ich výsledok mohol byť ešte lepší, kedy mu pred cieľom nespadli dvaja jazdci. Ale aj tak mohli byť v Synergy Baku spokojní, pretože Matija Kvasina udržal vedenie v GC.
Jazdci z Tinkoffu dnes predviedli výborný výkon, nenechali sa odradiť komplikovanými podmienkami, ktoré panovali na trati, ako to urobili Trek alebo IAM Cycling. Ruská zostava prišla do cieľa so šiestimi mužmi, chýbal tam jedine Michael Kolář. Snažili sa vybojovať čo najlepšiu pozíciu v GC pre Jepsera Hansena, čo sa im aj podarilo. Dánsky jazdec sa dostal na priebežnú druhú priečku s Victorom de la Partem, na ktorého dnes získal potrebných desať sekúnd. Aj zamestnávateľ španielskeho pretekára CCC Sprandi išiel naplno, ale to sa dá povedať aj o Synergy Baku, ktorý úspešne zvládol túto veľkú výzvu. Azerbajdžanský celok udržal na vedúcej priečke Matiju Kvasinu, ktorý si pred Hansenom a de la Partem zachoval pekný náskok 32 sekúnd, ktoré mu dávajú pred záverečnou etapou veľké šance na zisk celkového titulu.
Pripomíname, že Erik Baška dnes získal 14 bodov do svetového rebríčka, keďže ako jediný Slovák finišoval s víťazným tímom.
Výsledky:
1. Tinkoff
2. Gazprom-Rusvelo +00:04
3. CCC Sprandi Polkovice +00:10
1. Tinkoff
2. Gazprom-Rusvelo +00:04
3. CCC Sprandi Polkovice +00:10
4. Synergy Baku +00:31
5. One Pro Cycling +00:42
6. Verandas Willems +00:58
7.Cyclingteam Joins +01:13
8. Dimension Data +01:19
9. Adria Mobil +01:29
10. Verva Activejet +02:00
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 19:43:58 | 5 | ||||
2. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:32 | |||||
3. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:32 | |||||
4. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:55 | |||||
5. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 01:24 | |||||
6. | NOVAK Domen | Adria Mobil | 01:55 | |||||
7. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 02:09 | |||||
8. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 02:19 | |||||
9. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 03:40 | |||||
10. | DAVIES Scott | Team Wiggins | 03:46 |
68. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 24:43 | ||
76. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 25:14 | ||
112. | KOLAR Michael | Tinkoff | 31:42 |
11. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 03:58 | ||
12. | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | 04:00 | ||
13. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 04:05 | ||
14. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 05:16 | ||
15. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 05:23 | ||
16. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 05:47 | ||
17. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 06:28 | ||
18. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 06:45 | ||
19. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 07:06 | ||
20. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 07:09 | ||
21. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 07:12 | ||
22. | ORAM James | One Pro Cycling | 07:33 | ||
23. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 08:27 | ||
24. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 09:33 | ||
25. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 10:17 | ||
26. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 10:17 | ||
27. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 10:23 | ||
28. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 10:40 | ||
29. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 11:10 | ||
30. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 11:41 | ||
31. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 11:43 | ||
32. | SANTORO Antonio | Meridiana Kamen Team | 12:05 | ||
33. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 12:31 | ||
34. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 12:32 | ||
35. | PENKO Izidor | Radenska Ljubljana | 12:43 | ||
36. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 13:00 | ||
37. | PIASKOWY Emanuel | Cycling Academy Team | 13:26 | ||
38. | ENGER Sondre Holst | IAM Cycling | 13:26 | ||
39. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 13:53 | ||
40. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 14:04 | ||
41. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 14:07 | ||
42. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 14:10 | ||
43. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 14:10 | ||
44. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 14:23 | ||
45. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 14:31 | ||
46. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 14:31 | ||
47. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 14:45 | ||
48. | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 14:48 | ||
49. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 15:01 | ||
50. | RUčIGAJ Ziga | Radenska Ljubljana | 16:01 | ||
51. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 16:24 | ||
52. | ZAKARIN Aydar | Gazprom-RusVelo | 17:04 | ||
53. | POLNICKÝ Jíří | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 17:06 | ||
54. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 17:42 | ||
55. | MALTAR Bruno | Radenska Ljubljana | 17:54 | ||
56. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 21:02 | ||
57. | HONKISZ Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 21:43 | ||
58. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 22:08 | ||
59. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 22:15 | ||
60. | KAMYSHEV Arman | Astana Pro Team | 22:28 | ||
61. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 22:34 | ||
62. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 23:36 | ||
63. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 23:55 | ||
64. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 24:05 | ||
65. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 24:15 | ||
66. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 24:39 | ||
67. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 24:43 | ||
68. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 24:43 | ||
69. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 24:50 | ||
70. | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 24:52 | ||
71. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 25:00 | ||
72. | FAVILLI Elia | Meridiana Kamen Team | 25:01 | ||
73. | VIOLA Michele | Meridiana Kamen Team | 25:01 | ||
74. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 25:05 | ||
75. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 25:05 | ||
76. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 25:14 | ||
77. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 25:21 | ||
78. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 25:25 | ||
79. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 25:52 | ||
80. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 26:03 | ||
81. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 26:15 | ||
82. | PER David | Adria Mobil | 26:38 | ||
83. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 26:43 | ||
84. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 26:56 | ||
85. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 27:00 | ||
86. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 27:08 | ||
87. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 27:51 | ||
88. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 27:52 | ||
89. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 28:06 | ||
90. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli - Sidermec | 28:20 | ||
91. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 28:23 | ||
92. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 28:29 | ||
93. | OMIRZAKOV Dias | Astana Pro Team | 28:36 | ||
94. | FINKST Tilen | Radenska Ljubljana | 28:37 | ||
95. | DALL'ANTONIA Tiziano | Androni Giocattoli - Sidermec | 28:53 | ||
96. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 29:05 | ||
97. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 29:10 | ||
98. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 29:20 | ||
99. | VAN DER HOORN Taco | Cyclingteam Join's - De Rijke | 29:21 | ||
100. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 29:22 | ||
101. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 29:29 | ||
102. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 29:29 | ||
103. | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | 29:34 | ||
104. | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | 29:34 | ||
105. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 29:49 | ||
106. | ČERNÝ Josef | CCC Sprandi Polkowice | 30:00 | ||
107. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 30:05 | ||
108. | PATTEN Daniel | Team Wiggins | 30:26 | ||
109. | BOžIč Jon | Adria Mobil | 30:27 | ||
110. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 30:39 | ||
111. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 31:35 | ||
112. | KOLAR Michael | Tinkoff | 31:42 | ||
113. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 31:47 | ||
114. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 31:52 | ||
115. | HOWARD Leigh | IAM Cycling | 32:07 | ||
116. | DRINOVEC Matej | Adria Mobil | 32:11 | ||
117. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 32:26 | ||
118. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 32:33 | ||
119. | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | 32:48 | ||
120. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 33:11 | ||
121. | DOUGALL Nick | Dimension Data | 33:16 | ||
122. | JENKO Robert | Radenska Ljubljana | 33:19 | ||
123. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 33:19 | ||
124. | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 33:36 | ||
125. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 33:56 | ||
126. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 34:37 | ||
127. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 34:58 | ||
128. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 36:18 | ||
129. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 36:31 | ||
130. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 36:32 | ||
131. | DE MESMAEKER Kevin | Team Novo Nordisk | 37:15 | ||
132. | AYAZBAYEV Maxat | Astana Pro Team | 37:50 | ||
133. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 37:54 | ||
134. | KOROšEC Rok | Radenska Ljubljana | 38:08 | ||
135. | BANDIERA Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 38:54 | ||
136. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 39:01 | ||
137. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 39:14 | ||
138. | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 39:47 | ||
139. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 40:32 | ||
140. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 42:46 | ||
141. | WALZEL Andreas | Team Felbermayr - Simplon Wels | 42:59 | ||
142. | HAAS Nathan | Dimension Data | 43:19 | ||
143. | BUTLER Chris | Cycling Academy Team | 44:55 |
profil etapy (© tourofcroatia.com) |
6. | 24.4. | Sveti Martin na Muri > Záhreb | 177 km | Holst Enger |
Záverečná etapa na podujatí finišovala v Záhrebe, kde boli pred cieľom pripravené krátke stúpania, ktoré vyhovovali výbušným jazdcom. Vedúci muž poradia Matija Kvasina mal na čele pretekov slušný náskok, napínavý súboj sme očakávali o druhé miesto, na ktorom sa spoločne nachádzali Hansen a de la Parte.
Etapa mala zaujímavý priebeh, dopredu sa síce dostali šiesti pretekári, ale pred pelotónom dlho nevydržali a po päťdesiatich kilometroch sa vrátili späť do balíka. Značnú časť etapy tak absolvoval pelotón pokope. Nakoneic sa dostali do úniku Schorn, Cordeel, Van Zummeren, Greef a Stachowiak, ktorí si však vypracovali malý náskok, maximálne dve minúty.
Na konci boli pripravené technické okruhy v ceľovom meste, tempo v balíku udávali Trek a Dimension Data, ktoré sa neobávali záverečného krátkeho stúpania. Utečenci boli chytení len 300 metrov pred cieľom, v špurte do kopca sa v pelotóne presadil Sondre Holst Enger, na druhom mieste finišoval Edward Theuns. Tretí skončil Timothy Dupont.
Na čele klasifikácie sa udržal Matija Kvasina, domáci jazdec získal rozhodujúci náskok v kráľovskej etape. Na druhom mieste nakoniec skončil Jesper Hansen, ktorý dnes získal na rýchlostných prémiách až osem bonusových sekúnd, a tým pádom odsunul na tretiu priečku Victora de la Parteho.
Výsledky | ||||||||
1. | ENGER Sondre Holst | IAM Cycling | 3:45:14 | 14 | ||||
2. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:00 | 5 | ||||
3. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:02 | 3 | ||||
4. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:03 | |||||
5. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 00:03 | |||||
6. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 00:05 | |||||
7. | SIMóN Jordi | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:05 | |||||
8. | BOEM Nicola | Bardiani - CSF | 00:08 | |||||
9. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:09 | |||||
10. | VERMELTFOORT Coen | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:09 |
36. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 01:02 | ||
112. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 05:31 | ||
126. | KOLAR Michael | Tinkoff | 06:57 |
11. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
12. | SAVITSKIY Ivan | Gazprom-RusVelo | 00:09 | ||
13. | BOL Jetse | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:09 | ||
14. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:09 | ||
15. | MCCARTHY Jay | Tinkoff | 00:09 | ||
16. | GROSSCHARTNER Felix | CCC Sprandi Polkowice | 00:09 | ||
17. | DAVIES Scott | Team Wiggins | 00:09 | ||
18. | HANSEN Jesper | Tinkoff | 00:09 | ||
19. | NOVAK Domen | Adria Mobil | 00:09 | ||
20. | DE LA PARTE Víctor | CCC Sprandi Polkowice | 00:17 | ||
21. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:17 | ||
22. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:17 | ||
23. | FAVILLI Elia | Meridiana Kamen Team | 00:17 | ||
24. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 00:23 | ||
25. | VIOLA Michele | Meridiana Kamen Team | 00:23 | ||
26. | MALTAR Bruno | Radenska Ljubljana | 00:25 | ||
27. | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo | 00:27 | ||
28. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:31 | ||
29. | BUGTER Luuc | Cyclingteam Join's - De Rijke | 00:32 | ||
30. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:35 | ||
31. | HANDLEY Richard | One Pro Cycling | 00:43 | ||
32. | OWSIAN Lukasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:43 | ||
33. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:43 | ||
34. | STACHOWIAK Adam | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:46 | ||
35. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 00:57 | ||
36. | SAGAN Juraj | Tinkoff | 01:02 | ||
37. | RUFFONI Nicola | Bardiani - CSF | 01:02 | ||
38. | DE GREEF Robbert | Cyclingteam Join's - De Rijke | 01:05 | ||
39. | POLNICKÝ Jíří | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:05 | ||
40. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 01:09 | ||
41. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 01:12 | ||
42. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 01:17 | ||
43. | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 01:17 | ||
44. | KISERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 01:17 | ||
45. | TRUSOV Nikolay | Tinkoff | 01:17 | ||
46. | PEARSON Daniel | Team Wiggins | 01:20 | ||
47. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 01:21 | ||
48. | ERSHOV Artur | Gazprom-RusVelo | 01:21 | ||
49. | FRANCZAK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:21 | ||
50. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 01:21 | ||
51. | HONKISZ Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 01:21 | ||
52. | SANTORO Antonio | Meridiana Kamen Team | 01:21 | ||
53. | CHRISTIAN Mark | Team Wiggins | 01:26 | ||
54. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 01:26 | ||
55. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 01:28 | ||
56. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 01:28 | ||
57. | PENKO Izidor | Radenska Ljubljana | 01:31 | ||
58. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 01:32 | ||
59. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:32 | ||
60. | MUCELLI Davide | Meridiana Kamen Team | 01:32 | ||
61. | FUMEAUX Jonathan | IAM Cycling | 01:32 | ||
62. | GRUZDEV Dmitriy | Astana Pro Team | 01:32 | ||
63. | ORAM James | One Pro Cycling | 01:32 | ||
64. | GOLCER Jure | Adria Mobil | 01:36 | ||
65. | PER David | Adria Mobil | 01:36 | ||
66. | MROZEK Marcin | CCC Sprandi Polkowice | 01:36 | ||
67. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 01:36 | ||
68. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 01:36 | ||
69. | HOLOHAN Liam | Team Wiggins | 01:36 | ||
70. | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:36 | ||
71. | JENKO Robert | Radenska Ljubljana | 01:47 | ||
72. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 01:47 | ||
73. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 01:50 | ||
74. | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | 01:56 | ||
75. | VAN GENECHTEN Jonas | IAM Cycling | 01:56 | ||
76. | ZOIDL Riccardo | Trek - Segafredo | 01:58 | ||
77. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 01:58 | ||
78. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 02:21 | ||
79. | RUčIGAJ Ziga | Radenska Ljubljana | 02:29 | ||
80. | FINKST Tilen | Radenska Ljubljana | 02:31 | ||
81. | KOROšEC Rok | Radenska Ljubljana | 02:39 | ||
82. | PACIONI Luca | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:51 | ||
83. | RATTO Daniele | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:54 | ||
84. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data | 04:25 | ||
85. | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | 04:36 | ||
86. | BOžIč Jon | Adria Mobil | 05:15 | ||
87. | DRINOVEC Matej | Adria Mobil | 05:15 | ||
88. | VERSCHOOR Martijn | Team Novo Nordisk | 05:15 | ||
89. | DE MESMAEKER Kevin | Team Novo Nordisk | 05:15 | ||
90. | ALAFACI Eugenio | Trek - Segafredo | 05:15 | ||
91. | NARDIN Alberto | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:15 | ||
92. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 05:15 | ||
93. | BANDIERA Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:15 | ||
94. | DALL'ANTONIA Tiziano | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:15 | ||
95. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 05:15 | ||
96. | PELLAUD Simon | IAM Cycling | 05:15 | ||
97. | MEGIAS Javier | Team Novo Nordisk | 05:15 | ||
98. | AREGGER Marcel | IAM Cycling | 05:15 | ||
99. | LANG Pirmin | IAM Cycling | 05:15 | ||
100. | BODNAR Lukasz | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 05:15 | ||
101. | BIALOBLOCKI Marcin | One Pro Cycling | 05:15 | ||
102. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:15 | ||
103. | GHYSELINCK Jan | Verandas Willems Cycling Team | 05:15 | ||
104. | VAN DER HOORN Taco | Cyclingteam Join's - De Rijke | 05:15 | ||
105. | MEIJERS Daan | Cyclingteam Join's - De Rijke | 05:15 | ||
106. | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | 05:15 | ||
107. | MOL Wouter | Cyclingteam Join's - De Rijke | 05:15 | ||
108. | GRADEK Kamil | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 05:15 | ||
109. | OVECHKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 05:15 | ||
110. | ZAKARIN Aydar | Gazprom-RusVelo | 05:26 | ||
111. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 05:29 | ||
112. | BAŠKA Erik | Tinkoff | 05:31 | ||
113. | DOUGALL Nick | Dimension Data | 05:31 | ||
114. | EISEL Bernhard | Dimension Data | 05:31 | ||
115. | HOWARD Leigh | IAM Cycling | 05:34 | ||
116. | RENSHAW Mark | Dimension Data | 05:34 | ||
117. | ČERNÝ Josef | CCC Sprandi Polkowice | 05:35 | ||
118. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 05:35 | ||
119. | RUMAC Josip | Synergy Baku Cycling Project | 05:59 | ||
120. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 05:59 | ||
121. | JABUKA David | Meridiana Kamen Team | 05:59 | ||
122. | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | 05:59 | ||
123. | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | 06:55 | ||
124. | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 06:55 | ||
125. | TENNANT Andrew | Team Wiggins | 06:55 | ||
126. | KOLAR Michael | Tinkoff | 06:57 | ||
DNS | WALZEL Andreas | Team Felbermayr - Simplon Wels | neštart. | ||
DNS | BUTLER Chris | Cycling Academy Team | neštart. | ||
DNS | REPSE Uros | Meridiana Kamen Team | neštart. | ||
DNS | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | neštart. | ||
DNS | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | neštart. | ||
DNF | ARREDONDO Julián David | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | AYAZBAYEV Maxat | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | odstúpil | ||
DNF | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | HAAS Nathan | Dimension Data | odstúpil | ||
DNF | KAMYSHEV Arman | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | OMIRZAKOV Dias | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | PATTEN Daniel | Team Wiggins | odstúpil | ||
DNF | PIASKOWY Emanuel | Cycling Academy Team | odstúpil | ||
DNF | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | odstúpil | ||
DNF | ZAKHAROV Artyom | Astana Pro Team | odstúpil |
profil etapy (© tourofcroatia.com) |