Okolo Turecka 2016 (2.HC), 24. apríla - 1. mája (1266 km) - 52. ročník
1. | 24.4. | Istanbul > Istanbul | 129 km | Niemiec | ||
2. | 25.4. | Kapadócia > Kapadócia | 154 km | Bilbao | ||
3. | 26.4. | Aksaray > Konya | 159 km | Greipel | ||
4. | 27.4. | Seydisehir > Alanya | 187 km | Modolo | ||
5. | 28.4. | Alanya > Kemer | 189 km | Mareczko | ||
6. | 29.4. | Kumluca > Elmalı | 117 km | Roson | ||
7. | 30.4. | Fethiye > Marmaris | 129 km | Modolo | ||
8. | 1.5. | Marmaris > Izmir | 202 km | Mareczko |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
Súvisiaca krátka správa |
Scenéria pretekov Okolo Turecka (© Tour of Turkey/Brian Hodes) |
1. | 24.4. | Istanbul > Istanbul | 129 km | Niemiec |
Chradnúce preteky okolo rozprávkového Turecka začali písať svoju ďalšiu kapitolu. Konkrétne už 52. v poradí. Na predchádzajúcu určite veľmi rád spomína Michael Kolář. Zaznamenal tu tri výsledky v najlepšej desiatke. V tomto roku sa postavili na štart len dva tímy z najvyššej kategórie. Boli to Lampre-Merida a Lotto-Soudal. Taliani postavili na štart obhajcu z vlaňajška Kristijana Durašeka. Belgičania nemeckého rýchlika Andrého Greipela. Michael na pretekoch výsledky pochopiteľne obhajovať nebude, preteká v Durašekovej domovine. Prvé vystúpenie v krajine rozprávok tisíc a jednej noci malo na programe necelých 130 kilometrov po rovine.
Všetko bolo ako stvorené pre Andého Greipela. Jazdci poľského CCC Sprandi Polkowice však nechceli nechať všetko len pre Lotto-Soudal. Vo svojich radoch mali Davida Rebellina, a tak pracovali na čele hlavného balíka. V oranžovom drese pretekal aj český cyklista Jan Hirt. Pred ním sa pohybovala pätica utečencov. Boli to Rémy Di Gregorio (Delko Marseille), Adam Hansen (Lotto-Soudal), Przemyslaw Niemiec (Lampre-Merida), Nikita Stalnov (Astana City) a Luis Mat Bonet (Caja Rural). Zo skupiny sa odtrhol Poliak v talianskom drese. Asi 38 kilometrov pred páskou boli ostatní štyria jazdci dostihnutí, a tak si to zástupca jediného celku z Apeninského polostrova s najvyššou licenciou razil ulicami najväčšieho tureckého mesta sám. O šesť kilometrov neskôr si vytvoril náskok viac ako dve minúty.
Pelotón ovládli vláčiky viacerých tímov. Veľmi aktívne bolo stále CCC a Southeast-Venezuela pracujúce pre Taliana s poľským menom Jakuba Mareczka. Kdesi v jeho strede sa pohyboval aj Sacha Modolo. Patril medzi favoritov, no na čele nejazdil. V úniku sa ešte stále pohyboval jeho kolega, ktorého náskok sa postupne zvyšoval. Na čele sa začali ukazovať aj jazdci Lotto-Soudal. Aj oni mali muža v úniku, a tak ušetrili sily na záver, ktoré im mohli pomôcť. Proti hromadnému špurtu bol ale Przemyslaw Niemiec. Jeho náskok sa vyhupol nad tri minúty.
Do cieľa prvej etapy pretekov Okolo Turecka chýbalo ešte stále 20 kilometrov a situácia na trati sa nezmenila. Na programe bola klasická naháňačka Dávida s Goliášom. V úlohe Dávida sa predstavil Przemyslaw Niemiec a v úlohe obra bol stále pelotón. Osem kilometrov pred cieľom bol náskok účastníka dvoch Grand Tours v minulom roku (absolvoval Giro a Vueltu, ktorú opustil počas druhého dňa) stále na úrovni dvoch minút. V pelotóne sa na chvíľu vytratili klasické vláčiky, preto prišli na rad menšie nástupy. Nič vážne ale neznamenali. Náskok Poliaka vpredu sa znižoval. Tri kilometre pred cieľom to ale vyzeralo celkom nádejne. Pelotón v týchto chvíľach doslova letel. Posledný kilometer sa išiel po veľmi úzkej cestičke, čo bolo nebezpečné. Poliak to ale zvládol bravúrne a oslávil tak svoje prvé víťazstvo v sezóne.
Výsledky | ||||||||
1. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 3:10:18 | 20 | ||||
2. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:11 | 10 | ||||
3. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 00:16 | 5 | ||||
4. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:16 | |||||
5. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 00:16 | |||||
6. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 00:16 | |||||
7. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 00:16 | |||||
8. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:16 | |||||
9. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:16 | |||||
10. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 |
11. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 00:16 | ||
12. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 00:16 | ||
13. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 00:16 | ||
14. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:16 | ||
15. | GALEYEV Vadim | Astana City | 00:16 | ||
16. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 00:16 | ||
17. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
18. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
19. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
20. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 00:16 | ||
21. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 00:16 | ||
22. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 00:16 | ||
23. | GONçALVES Domingos | 00:16 | |||
24. | AKHMETOV Galym | Astana City | 00:16 | ||
25. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 00:16 | ||
26. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 00:16 | ||
27. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 00:16 | ||
28. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:16 | ||
29. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:16 | ||
30. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 00:16 | ||
31. | SAYAR Mustafa | Torku Sekerspor | 00:16 | ||
32. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:16 | ||
33. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:16 | ||
34. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 00:16 | ||
35. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 00:16 | ||
36. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 00:16 | ||
37. | BELDA David | Team Roth | 00:16 | ||
38. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 00:16 | ||
39. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:16 | ||
40. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 00:16 | ||
41. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:16 | ||
42. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 00:16 | ||
43. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 00:16 | ||
44. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:16 | ||
45. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:16 | ||
46. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:16 | ||
47. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 00:30 | ||
48. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:32 | ||
49. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 00:32 | ||
50. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:32 | ||
51. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 00:34 | ||
52. | CHARUCKI Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:36 | ||
53. | ARISTI Mikel | Delko Marseille Provence KTM | 00:36 | ||
54. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:36 | ||
55. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 00:36 | ||
56. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:36 | ||
57. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:36 | ||
58. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 00:36 | ||
59. | KUZMIN Anton | Astana City | 00:36 | ||
60. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 00:36 | ||
61. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 00:36 | ||
62. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 00:36 | ||
63. | BALDO Nicolas | Team Roth | 00:36 | ||
64. | XU Gang | Lampre - Merida | 00:36 | ||
65. | NIKITIN Matvey | Astana City | 00:36 | ||
66. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 00:36 | ||
67. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 00:36 | ||
68. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 00:36 | ||
69. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:36 | ||
70. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:36 | ||
71. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 00:43 | ||
72. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:46 | ||
73. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:46 | ||
74. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:46 | ||
75. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 00:52 | ||
76. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 00:57 | ||
77. | STüSSI Colin | Team Roth | 00:57 | ||
78. | JAUN Lukas | Team Roth | 00:57 | ||
79. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 00:57 | ||
80. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 00:57 | ||
81. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 01:05 | ||
82. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 01:05 | ||
83. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 01:05 | ||
84. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 01:05 | ||
85. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 01:17 | ||
86. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 01:20 | ||
87. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 01:23 | ||
88. | STANISZEWSKI Daniel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 01:24 | ||
89. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 01:35 | ||
90. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 01:41 | ||
91. | TE BRAKE Remco | 01:41 | |||
92. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 02:05 | ||
93. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:05 | ||
94. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 02:07 | ||
95. | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | 02:07 | ||
96. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 02:12 | ||
97. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 02:12 | ||
98. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 02:47 | ||
99. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
100. | DINIZ Alex | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 02:54 | ||
101. | BANASZEK Norbert | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:54 | ||
102. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 02:54 | ||
103. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 03:00 | ||
104. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 03:04 | ||
105. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 03:22 | ||
106. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 04:27 | ||
107. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 04:27 | ||
108. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 04:27 | ||
109. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 04:27 | ||
110. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 05:23 | ||
111. | DAL COL Andrea | Southeast - Venezuela | 08:09 | ||
112. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 27:51 | ||
113. | MAHLER Nathan | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 27:51 | ||
114. | REIS Rasim | Torku Sekerspor | 27:51 | ||
115. | CAKSS Valters | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 27:51 | ||
116. | BREMANIS Ansis | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 28:37 | ||
DNF | BALDAUF Sebastian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | odstúpil | ||
DNF | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | BENETSEDER Josef | Team Hrinkow Advarics Cycleang | odstúpil | ||
DNF | KOISHI Yuma | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | MARINI Nicolas | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | NAZARET Magno | Funvic Soul Cycles - Carrefour | odstúpil | ||
DNF | WINDISCHBAUER Johannes | Team Hrinkow Advarics Cycleang | odstúpil |
2. | 25.4. | Kapadócia > Kapadócia | 154 km | Bilbao |
Náročnú druhú etapu s deviatimi stúpaniami ovládli jazdci Caja Rural Pello Bilbao a José Goncalves. Podarilo sa im teda to, o čo ich v etapáku Castilla y Leon pred týždňom obral Alejandro Valverde so svojim Movistarom. Przemyslawa Niemieca (Lampre-Merida) poznáme ako šiesteho muža Giro d'Italia 2013, takže líder pretekov sa nenechal zahanbiť, finišoval štvrtý so stratou desiatich sekúnd a ostal v najcennejšom drese. Na treťom mieste prišiel do cieľa Mauro Finetto (Unieuro Willier), ktorý možno bude v júni štartovať na Okolo Slovenska a na pretekoch Okolo Maroka skončil v celkovom poradí dve priečky za Patrikom Tyborom.
Caja Rural bola dnes najaktívnejšia, už na predposledom výjazde na najťažší kopec Uchisar sa vpredu ukazovali Lluis Mas spolu s Ricardom Vilelom. Vrchársky dres ale získal Rémy di Gregório (Delko). Pred cieľovým stúpaním sa väčšia časť pelotónu pospájala a došlo aj k pádom, v jednom sa ocitol známy Poliak Sylvester Szmyd. V samotnom kopci ostala napokon šesťčlenná skupina, kde boli až štyria jazdci španielskeho prokontinentálneho celku. Niemiec s Finettom boli odsúdení na neúspech a hneď prvý atak Pella Bilbaa bol víťazný.
V celkovom poradí ma Niemiec šesťsekundový náskok na Bilbaa. V Top 8 je päť jazdcov Caja Rural do 19 sekúnd straty.
Výsledky | ||||||||
1. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 4:18:51 | 20 | ||||
2. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | 10 | ||||
3. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:10 | 5 | ||||
4. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:10 | |||||
5. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:13 | |||||
6. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:13 |
7. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:13 | ||
8. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:13 | ||
9. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 00:17 | ||
10. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:17 | ||
11. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:22 | ||
12. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 00:29 | ||
13. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:47 | ||
14. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:14 | ||
15. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 02:22 | ||
16. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:22 | ||
17. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 02:22 | ||
18. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 02:22 | ||
19. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 02:22 | ||
20. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 02:35 | ||
21. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 03:58 | ||
22. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 05:31 | ||
23. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 07:30 | ||
24. | NIKITIN Matvey | Astana City | 07:50 | ||
25. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 07:52 | ||
26. | AKHMETOV Galym | Astana City | 07:52 | ||
27. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 07:52 | ||
28. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 07:52 | ||
29. | JAUN Lukas | Team Roth | 07:52 | ||
30. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 07:52 | ||
31. | BELDA David | Team Roth | 07:52 | ||
32. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 07:52 | ||
33. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 07:52 | ||
34. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 07:52 | ||
35. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 07:55 | ||
36. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 07:55 | ||
37. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 07:55 | ||
38. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 07:55 | ||
39. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 07:55 | ||
40. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 07:55 | ||
41. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 07:55 | ||
42. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 07:55 | ||
43. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 07:55 | ||
44. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 07:55 | ||
45. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 07:55 | ||
46. | SAYAR Mustafa | Torku Sekerspor | 07:55 | ||
47. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 07:55 | ||
48. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 12:41 | ||
49. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 16:58 | ||
50. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 20:10 | ||
51. | BANASZEK Norbert | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:10 | ||
52. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 20:10 | ||
53. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 20:10 | ||
54. | KUZMIN Anton | Astana City | 20:10 | ||
55. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 20:10 | ||
56. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 20:10 | ||
57. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 20:10 | ||
58. | STüSSI Colin | Team Roth | 20:10 | ||
59. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 20:10 | ||
60. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 20:10 | ||
61. | BALDO Nicolas | Team Roth | 20:10 | ||
62. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 20:10 | ||
63. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 20:10 | ||
64. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 20:10 | ||
65. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 20:10 | ||
66. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 20:10 | ||
67. | DINIZ Alex | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 20:10 | ||
68. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 20:10 | ||
69. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 20:10 | ||
70. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 20:10 | ||
71. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 20:10 | ||
72. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 20:10 | ||
73. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 20:10 | ||
74. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 20:10 | ||
75. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 20:10 | ||
76. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:10 | ||
77. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 20:10 | ||
78. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 20:10 | ||
79. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 20:10 | ||
80. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 20:10 | ||
81. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 20:10 | ||
82. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 20:10 | ||
83. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 20:10 | ||
84. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 20:10 | ||
85. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 20:10 | ||
86. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 20:10 | ||
87. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 20:10 | ||
88. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 20:10 | ||
89. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 20:10 | ||
90. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 20:10 | ||
91. | MAHLER Nathan | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 20:10 | ||
92. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 20:10 | ||
93. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 20:10 | ||
94. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 20:10 | ||
95. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 20:10 | ||
96. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 20:10 | ||
97. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 20:10 | ||
98. | CHARUCKI Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:10 | ||
99. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 20:10 | ||
100. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 20:10 | ||
101. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 20:10 | ||
102. | GALEYEV Vadim | Astana City | 20:10 | ||
103. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 20:10 | ||
104. | ARISTI Mikel | Delko Marseille Provence KTM | 20:10 | ||
105. | XU Gang | Lampre - Merida | 20:10 | ||
106. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 20:10 | ||
107. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 20:10 | ||
108. | STANISZEWSKI Daniel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:10 | ||
109. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 20:19 | ||
110. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 20:19 | ||
111. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 22:04 | ||
DNS | CAKSS Valters | Alpha Baltic - Maratoni.lv | neštart. | ||
DNF | BREMANIS Ansis | Alpha Baltic - Maratoni.lv | odstúpil | ||
DNF | DAL COL Andrea | Southeast - Venezuela | odstúpil | ||
DNF | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | REIS Rasim | Torku Sekerspor | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 7:29:19 | 5 | ||||
2. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:06 | |||||
3. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:11 | |||||
4. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:16 | |||||
5. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:19 | |||||
6. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:19 | |||||
7. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:19 | |||||
8. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:19 | |||||
9. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:28 | |||||
10. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 00:35 |
11. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 00:37 | ||
12. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:39 | ||
13. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:53 | ||
14. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:20 | ||
15. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 02:28 | ||
16. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 02:28 | ||
17. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 02:28 | ||
18. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:28 | ||
19. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 02:28 | ||
20. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 02:41 | ||
21. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 04:04 | ||
22. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 05:37 | ||
23. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 07:36 | ||
24. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 07:58 | ||
25. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 07:58 | ||
26. | AKHMETOV Galym | Astana City | 07:58 | ||
27. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 07:58 | ||
28. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 07:58 | ||
29. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 07:58 | ||
30. | BELDA David | Team Roth | 07:58 | ||
31. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 08:01 | ||
32. | SAYAR Mustafa | Torku Sekerspor | 08:01 | ||
33. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 08:01 | ||
34. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 08:01 | ||
35. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 08:01 | ||
36. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 08:01 | ||
37. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 08:01 | ||
38. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 08:16 | ||
39. | NIKITIN Matvey | Astana City | 08:16 | ||
40. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 08:18 | ||
41. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 08:21 | ||
42. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 08:21 | ||
43. | JAUN Lukas | Team Roth | 08:39 | ||
44. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 09:50 | ||
45. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 09:50 | ||
46. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 10:45 | ||
47. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 10:49 | ||
48. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 12:47 | ||
49. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 17:04 | ||
50. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 20:16 | ||
51. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 20:16 | ||
52. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 20:16 | ||
53. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 20:16 | ||
54. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 20:16 | ||
55. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 20:16 | ||
56. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 20:16 | ||
57. | GALEYEV Vadim | Astana City | 20:16 | ||
58. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 20:16 | ||
59. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 20:16 | ||
60. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 20:16 | ||
61. | BANASZEK Norbert | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:16 | ||
62. | DINIZ Alex | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 20:16 | ||
63. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 20:32 | ||
64. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:32 | ||
65. | KUZMIN Anton | Astana City | 20:36 | ||
66. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 20:36 | ||
67. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 20:36 | ||
68. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 20:36 | ||
69. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 20:36 | ||
70. | BALDO Nicolas | Team Roth | 20:36 | ||
71. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 20:36 | ||
72. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 20:36 | ||
73. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 20:36 | ||
74. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 20:36 | ||
75. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 20:36 | ||
76. | CHARUCKI Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:36 | ||
77. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 20:36 | ||
78. | ARISTI Mikel | Delko Marseille Provence KTM | 20:36 | ||
79. | XU Gang | Lampre - Merida | 20:36 | ||
80. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 20:43 | ||
81. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 20:46 | ||
82. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 20:46 | ||
83. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 20:46 | ||
84. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 20:52 | ||
85. | STüSSI Colin | Team Roth | 20:57 | ||
86. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 20:57 | ||
87. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 20:57 | ||
88. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 21:05 | ||
89. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 21:05 | ||
90. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 21:05 | ||
91. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 21:06 | ||
92. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 21:17 | ||
93. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 21:20 | ||
94. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 21:23 | ||
95. | STANISZEWSKI Daniel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 21:24 | ||
96. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 21:35 | ||
97. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 21:41 | ||
98. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 21:50 | ||
99. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 22:08 | ||
100. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 22:12 | ||
101. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 22:12 | ||
102. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 22:47 | ||
103. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 22:59 | ||
104. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 23:22 | ||
105. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 24:27 | ||
106. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 24:27 | ||
107. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 24:27 | ||
108. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 24:27 | ||
109. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 25:23 | ||
110. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 47:51 | ||
111. | MAHLER Nathan | Funvic Soul Cycles - Carrefour | 47:51 |
profil etapy (© tourofturkey.org.tr) |
3. | 26.4. | Aksaray > Konya | 159 km | Greipel |
Profil bol pôvodne navrhnutý pre šprintérov, ale silný vietor roztrhal pelotón už v prvej časti etapy a na čele pretekov sa pohybovala len 24-členná skupina. Dobrú pozíciu si tu udržal tím Lotto-Soudal, túto selekciu prežili aj silní jazdci z Caja Rural, ale chýbal tu vedúci muž poradia Przemyslaw Niemiec. Odstup medzi dvomi hlavnými skupinami postupne prekročil až sedem minút, preto bolo jasné, že balík príde do cieľa rozdelený. Z tejto situácie mohli v GC najlepšie vyťažiť Arroyo, Mas, Goncalves, Bilbao a Stalnov, ktorí sa nachádzali najvyššie v poradí.
Približne 25 kilometrov pred cieľom sme videli ďalšiu selekciu, tentoraz vo vedúcej skupine, kde na vetre zabral tím Lotto-Soudal a na čele pretekov vytvoril novú osemčlennú skupinu, kde mal až 6-násobné zastúpenie. Belgická zostava išla tvrdo za etapovým triumfom, za koncového jazdca bol jasne určený André Greipel. Nemecký pretekár nemal na páske konkurenta, dvojica borcov z tímu Roth Toffali a Cechin sa mu nemohla v žiadnom prípade vyrovnať. Greipel vybojoval tretí triumf v sezóne a už jedenásty na tomto podujatí, obrovskú zásluhu má na tom celý tím Lotto-Soudal, ktorý dnes predviedol na trati doslova exhibíciu.
Spokojná musela byť aj druhá skupina, v ktorej prišli do cieľa aj Arroyo, Mas, Goncalves, Bilbao a Stalnov, ktorí si výrazne polepšili v celkovej klasifikácii. Práve Pello Bilbao sa dostal na vedúcu pozíciu v GC, pretože Przemyslaw Niemiec dorazil do cieľa až v tretej skupine, ktorá zaknihovala výraznú stratu. Nakoniec to bolo 15 minút. Preteky má vynikajúco rozohraté tím Caja Rural, ktorý má v prvej päťke až štyroch silných jazdcov. Ich najväčším konkurentom bude Adam Hansen.
Fotografie dopĺňame každý deň pod lištami etáp...
Výsledky | ||||||||
1. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 3:48:33 | 20 | ||||
2. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 00:00 | 10 | ||||
3. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 00:00 | 5 | ||||
4. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 00:03 | |||||
5. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 00:04 | |||||
6. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 00:04 | |||||
7. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 00:09 | |||||
8. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 00:09 | |||||
9. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 02:14 | |||||
10. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 02:14 |
11. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 02:14 | ||
12. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 02:14 | ||
13. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 02:14 | ||
14. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 02:14 | ||
15. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 02:14 | ||
16. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 02:14 | ||
17. | STALNOV Nikita | Astana City | 02:14 | ||
18. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 02:14 | ||
19. | KUZMIN Anton | Astana City | 07:47 | ||
20. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 07:47 | ||
21. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 07:47 | ||
22. | ARISTI Mikel | Delko Marseille Provence KTM | 07:47 | ||
23. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 07:47 | ||
24. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 09:20 | ||
25. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 15:09 | ||
26. | AKHMETOV Galym | Astana City | 15:09 | ||
27. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 15:09 | ||
28. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 15:09 | ||
29. | BANASZEK Norbert | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 15:09 | ||
30. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 15:09 | ||
31. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 15:09 | ||
32. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 15:09 | ||
33. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 15:09 | ||
34. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 15:09 | ||
35. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 15:09 | ||
36. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 15:09 | ||
37. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 15:09 | ||
38. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 15:09 | ||
39. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 15:09 | ||
40. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles | 15:09 | ||
41. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 15:09 | ||
42. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 15:09 | ||
43. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 15:09 | ||
44. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 15:09 | ||
45. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 15:09 | ||
46. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 15:09 | ||
47. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 15:09 | ||
48. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 15:09 | ||
49. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 15:09 | ||
50. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 15:09 | ||
51. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 15:09 | ||
52. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 15:09 | ||
53. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 15:09 | ||
54. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 15:09 | ||
55. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 15:09 | ||
56. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 15:09 | ||
57. | GALEYEV Vadim | Astana City | 15:09 | ||
58. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 25:02 | ||
59. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 25:02 | ||
60. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 25:02 | ||
61. | SAYAR Mustafa | Torku Sekerspor | 25:02 | ||
62. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 25:02 | ||
63. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 25:02 | ||
64. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 25:02 | ||
65. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 25:02 | ||
66. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 25:02 | ||
67. | XU Gang | Lampre - Merida | 25:02 | ||
68. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 25:02 | ||
69. | JAUN Lukas | Team Roth | 25:02 | ||
70. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 25:02 | ||
71. | STüSSI Colin | Team Roth | 25:02 | ||
72. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 25:02 | ||
73. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 25:02 | ||
74. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 25:02 | ||
75. | BELDA David | Team Roth | 25:02 | ||
76. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 25:02 | ||
77. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 25:02 | ||
78. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 25:02 | ||
79. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 25:02 | ||
80. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 25:02 | ||
81. | STANISZEWSKI Daniel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 25:02 | ||
82. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 25:02 | ||
83. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 25:02 | ||
84. | NIKITIN Matvey | Astana City | 25:02 | ||
85. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 25:02 | ||
86. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 25:02 | ||
87. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 25:02 | ||
88. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles | 25:02 | ||
89. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 25:02 | ||
90. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 25:02 | ||
91. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 25:02 | ||
92. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 25:02 | ||
93. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 25:02 | ||
94. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 25:02 | ||
95. | BALDO Nicolas | Team Roth | 25:02 | ||
96. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 25:02 | ||
97. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 25:02 | ||
98. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 25:02 | ||
99. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 25:02 | ||
100. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 25:02 | ||
101. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles | 25:02 | ||
102. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles | 25:02 | ||
103. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 25:02 | ||
104. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 25:02 | ||
105. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 25:02 | ||
106. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles | 25:02 | ||
107. | DINIZ Alex | Funvic Soul Cycles | 25:02 | ||
108. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 25:02 | ||
109. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 25:02 | ||
DNF | CHARUCKI Pawel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | MAHLER Nathan | Funvic Soul Cycles | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 11:20:12 | 5 | ||||
2. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | |||||
3. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:13 | |||||
4. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:22 | |||||
5. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:14 | |||||
6. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 02:22 | |||||
7. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 03:21 | |||||
8. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 05:41 | |||||
9. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 07:34 | |||||
10. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 08:34 |
11. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 13:05 | ||
12. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 13:08 | ||
13. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 13:08 | ||
14. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 13:08 | ||
15. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 13:42 | ||
16. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 15:17 | ||
17. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 15:17 | ||
18. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 15:17 | ||
19. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 15:30 | ||
20. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 16:53 | ||
21. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 17:56 | ||
22. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 18:46 | ||
23. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 19:24 | ||
24. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 19:55 | ||
25. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 20:10 | ||
26. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:26 | ||
27. | AKHMETOV Galym | Astana City | 20:47 | ||
28. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 20:47 | ||
29. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 20:47 | ||
30. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:50 | ||
31. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:50 | ||
32. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles | 20:50 | ||
33. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 20:50 | ||
34. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 21:05 | ||
35. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 21:10 | ||
36. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 21:10 | ||
37. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 22:02 | ||
38. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 22:41 | ||
39. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 22:42 | ||
40. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 23:17 | ||
41. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 23:19 | ||
42. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 23:21 | ||
43. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 25:10 | ||
44. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 25:10 | ||
45. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 25:43 | ||
46. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 25:43 | ||
47. | KUZMIN Anton | Astana City | 26:03 | ||
48. | ARISTI Mikel | Delko Marseille Provence KTM | 26:03 | ||
49. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 27:36 | ||
50. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 30:18 | ||
51. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 30:40 | ||
52. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 30:40 | ||
53. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 30:40 | ||
54. | BELDA David | Team Roth | 30:40 | ||
55. | SAYAR Mustafa | Torku Sekerspor | 30:43 | ||
56. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 30:43 | ||
57. | NIKITIN Matvey | Astana City | 30:58 | ||
58. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles | 31:00 | ||
59. | JAUN Lukas | Team Roth | 31:21 | ||
60. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 33:05 | ||
61. | GALEYEV Vadim | Astana City | 33:05 | ||
62. | BANASZEK Norbert | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 33:05 | ||
63. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 33:21 | ||
64. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 33:25 | ||
65. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 33:25 | ||
66. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 33:31 | ||
67. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 33:46 | ||
68. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 33:46 | ||
69. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 33:54 | ||
70. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 34:12 | ||
71. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 34:30 | ||
72. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 35:29 | ||
73. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 37:16 | ||
74. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 37:16 | ||
75. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 37:16 | ||
76. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 39:46 | ||
77. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 42:58 | ||
78. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 42:58 | ||
79. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 42:58 | ||
80. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 42:58 | ||
81. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 42:58 | ||
82. | DINIZ Alex | Funvic Soul Cycles | 42:58 | ||
83. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 43:18 | ||
84. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 43:18 | ||
85. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 43:18 | ||
86. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 43:18 | ||
87. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 43:18 | ||
88. | BALDO Nicolas | Team Roth | 43:18 | ||
89. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 43:18 | ||
90. | XU Gang | Lampre - Merida | 43:18 | ||
91. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles | 43:18 | ||
92. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 43:25 | ||
93. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 43:28 | ||
94. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 43:28 | ||
95. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 43:28 | ||
96. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 43:34 | ||
97. | STüSSI Colin | Team Roth | 43:39 | ||
98. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 43:47 | ||
99. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 43:47 | ||
100. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 43:59 | ||
101. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 44:02 | ||
102. | STANISZEWSKI Daniel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 44:06 | ||
103. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 44:32 | ||
104. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles | 44:54 | ||
105. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 45:41 | ||
106. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 46:04 | ||
107. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 47:09 | ||
108. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 48:05 | ||
109. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles | 1:10:33 |
profil etapy (© tourofturkey.org.tr) |
4. | 27.4. | Seydisehir > Alanya | 187 km | Modolo |
Štvrtá etapa mala síce náročný začiatok, ale po dvoch stúpaniach čakal na pretekárov jednoduchý profil. Po kopcovitej časti sa dostala do úniku 6-členná skupina. Mirko Tedeschi (Southeast), Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi), Pawel Cieslik (Verva ActiveJet), Dominik Hrinkow (Team Hrinkow ), Sven Van Luijk (Parkhotel Valkenburg) a Alessandro Malaguti (Unieruo Willier) si vybudovali na čele maximálny náskok tri minúty, v balíku kontrolovali tempo Caja Rural a Lotto-Soudal.
Keď sa cyklisti dostali na ploché úseky, na chvíľu jazdila na čele pelotónu aj Astana, ale kazašský celok tam nemusel dlho míňať energiu, pretože situácia s utečencami bola pod kontrolou. V úniku sa udržali najdlhšie v popredí Cieslik, Malaguti a van Luijk, v závere mal najviac síl taliansky jazdec Malaguti, ktorý bol chytený päť kilometrov pred cieľom.
Pred hromadným špurtom boli najlepšie zoradené celky Lotto-Soudal a Southeast, svoju úlohu lepšie zvládol taliansky tím, pretože Greipel zostal kilometer pred cieľom bez spolujazdcov a do šprintu sa poriadne nezapojil. Ako prvý vyrazil do útoku zástupca talianskeho celku Manuel Belletti, ale etapový triumf uchmatol Sacha Modolo, ktorý sa za ním vyviezol a v správnom momente začal špurtovať. Belletti nakoniec obsadil až štvrté miesto, dostali sa pred neho Daniele Colli a Marco Zanotti.
Závere dnešnej etapy vôbec nevyšiel celku Lotto-Soudal, ktorý nezopakoval včerajší supervýkon. Z prvé víťazstva sa tešil Sacha Modolo a bolo zaujímavé, že prvých päť miest v etape obsadili talianski pretekári. V celkovom poradí sa nič nezmenilo.
Výsledky | ||||||||
1. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 4:26:26 | 20 | ||||
2. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | 10 | ||||
3. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | 5 | ||||
4. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 00:00 | |||||
5. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 00:00 | |||||
6. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:00 | |||||
7. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 00:00 | |||||
8. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | |||||
9. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 00:00 | |||||
10. | GALEYEV Vadim | Astana City | 00:00 |
11. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
12. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 00:00 | ||
13. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
14. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
15. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
16. | JAUN Lukas | Team Roth | 00:00 | ||
17. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
18. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | ||
19. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
20. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
21. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
22. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 00:00 | ||
23. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:00 | ||
24. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 00:00 | ||
25. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles | 00:00 | ||
26. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
27. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
28. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
29. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
30. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | ||
31. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
32. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 00:00 | ||
33. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 00:00 | ||
34. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 00:00 | ||
35. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:00 | ||
36. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
37. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
38. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | ||
39. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
40. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles | 00:00 | ||
41. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
42. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 00:00 | ||
43. | BELDA David | Team Roth | 00:00 | ||
44. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
45. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:00 | ||
46. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
47. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 00:13 | ||
48. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 00:18 | ||
49. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:19 | ||
50. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 00:25 | ||
51. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 00:45 | ||
52. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 00:25 | ||
53. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:25 | ||
54. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 00:25 | ||
55. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:25 | ||
56. | AKHMETOV Galym | Astana City | 00:25 | ||
57. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
58. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 00:25 | ||
59. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 00:25 | ||
60. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 00:25 | ||
61. | KUZMIN Anton | Astana City | 00:25 | ||
62. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 00:25 | ||
63. | SAYAR Mustafa | Torku Sekerspor | 00:25 | ||
64. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
65. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:25 | ||
66. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:25 | ||
67. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 00:25 | ||
68. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
69. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 00:25 | ||
70. | BALDO Nicolas | Team Roth | 00:25 | ||
71. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 00:55 | ||
72. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 00:55 | ||
73. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 00:55 | ||
74. | XU Gang | Lampre - Merida | 00:58 | ||
75. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 00:58 | ||
76. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 00:58 | ||
77. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 00:58 | ||
78. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 00:58 | ||
79. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 01:02 | ||
80. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 01:09 | ||
81. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 01:11 | ||
82. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles | 01:11 | ||
83. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 01:14 | ||
84. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 01:16 | ||
85. | STüSSI Colin | Team Roth | 01:30 | ||
86. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 01:36 | ||
87. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 01:48 | ||
88. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 01:53 | ||
89. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 01:55 | ||
90. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:12 | ||
91. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 17:05 | ||
92. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles | 17:05 | ||
93. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 17:05 | ||
94. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 17:05 | ||
95. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 17:05 | ||
96. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 17:05 | ||
97. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 17:05 | ||
98. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 17:05 | ||
99. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 17:05 | ||
100. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 17:05 | ||
101. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 17:05 | ||
102. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 17:05 | ||
103. | STANISZEWSKI Daniel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 17:05 | ||
104. | NIKITIN Matvey | Astana City | 17:05 | ||
105. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 17:05 | ||
106. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles | 17:05 | ||
107. | DINIZ Alex | Funvic Soul Cycles | 18:29 | ||
DNF | ARISTI Mikel | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | BANASZEK Norbert | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 15:46:38 | 5 | ||||
2. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | |||||
3. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:13 | |||||
4. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:22 | |||||
5. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:14 | |||||
6. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 02:22 | |||||
7. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 03:46 | |||||
8. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 05:41 | |||||
9. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 07:34 | |||||
10. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 08:59 |
11. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 13:05 | ||
12. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 13:08 | ||
13. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 13:08 | ||
14. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 13:33 | ||
15. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 14:01 | ||
16. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 15:17 | ||
17. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 15:17 | ||
18. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 15:30 | ||
19. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 16:53 | ||
20. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 17:29 | ||
21. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 17:56 | ||
22. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 19:55 | ||
23. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 20:47 | ||
24. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:50 | ||
25. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:50 | ||
26. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 20:50 | ||
27. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 21:08 | ||
28. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 21:10 | ||
29. | AKHMETOV Galym | Astana City | 21:12 | ||
30. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 21:19 | ||
31. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 21:35 | ||
32. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 21:42 | ||
33. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles | 22:01 | ||
34. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 22:07 | ||
35. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 22:20 | ||
36. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 23:07 | ||
37. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 23:42 | ||
38. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 23:46 | ||
39. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 24:34 | ||
40. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 24:55 | ||
41. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 25:35 | ||
42. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 25:35 | ||
43. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 26:03 | ||
44. | KUZMIN Anton | Astana City | 26:28 | ||
45. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 26:54 | ||
46. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 30:40 | ||
47. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 30:40 | ||
48. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 30:40 | ||
49. | BELDA David | Team Roth | 30:40 | ||
50. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 30:43 | ||
51. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 30:43 | ||
52. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles | 31:00 | ||
53. | SAYAR Mustafa | Torku Sekerspor | 31:08 | ||
54. | JAUN Lukas | Team Roth | 31:21 | ||
55. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 33:05 | ||
56. | GALEYEV Vadim | Astana City | 33:05 | ||
57. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 33:25 | ||
58. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 33:41 | ||
59. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 34:19 | ||
60. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 34:30 | ||
61. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 34:47 | ||
62. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 35:10 | ||
63. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 35:29 | ||
64. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 37:00 | ||
65. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 37:31 | ||
66. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 38:11 | ||
67. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 38:11 | ||
68. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 39:04 | ||
69. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 39:46 | ||
70. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 42:58 | ||
71. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 42:58 | ||
72. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 42:58 | ||
73. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 42:58 | ||
74. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 43:18 | ||
75. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 43:18 | ||
76. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles | 43:18 | ||
77. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 43:28 | ||
78. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 43:28 | ||
79. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 43:43 | ||
80. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 43:43 | ||
81. | BALDO Nicolas | Team Roth | 43:43 | ||
82. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 43:56 | ||
83. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 44:03 | ||
84. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 44:12 | ||
85. | XU Gang | Lampre - Merida | 44:16 | ||
86. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 44:23 | ||
87. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 44:24 | ||
88. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 44:41 | ||
89. | STüSSI Colin | Team Roth | 45:09 | ||
90. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 45:46 | ||
91. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 45:54 | ||
92. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 46:29 | ||
93. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 47:09 | ||
94. | NIKITIN Matvey | Astana City | 48:03 | ||
95. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 50:30 | ||
96. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 50:51 | ||
97. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 50:51 | ||
98. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 1:00:23 | ||
99. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 1:00:33 | ||
100. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 1:00:39 | ||
101. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 1:00:52 | ||
102. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 1:01:07 | ||
103. | STANISZEWSKI Daniel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:01:11 | ||
104. | DINIZ Alex | Funvic Soul Cycles | 1:01:27 | ||
105. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles | 1:01:59 | ||
106. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:05:10 | ||
107. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles | 1:27:38 |
profil etapy (© tourofturkey.org.tr) |
5. | 28.4. | Alanya > Kemer | 189 km | Mareczko |
V rovinatej etape sa neudiala na trati žiadna dráma, šprintérske celky si postrážili hromadný dojazd pelotónu. Celý deň to bol súboj medzi nimi a utečencami, v ktorom mali jasne navrch zoskupenia v hlavnej skupine. V úniku sa ukázali Riccardo Stacchiotti (Nippo-Vini Fantini), Michal Podlaski (Verva-Activejet), Kaspars Sergis (Alpha Baltic), Peter Schulting (Parkhotel), Ahmet Akdilek (Torku) a Enrico Salvador (Uniero), ale títo jazdci nemohli byť spokojní s priestorom, ktorý dostávali od balíka.
Lotto-Soudal, Southeast, Lampre-Merida a Caja Rural držali neomylne svoju stratu na dvoch minútach, ako prvý to preto vzdal vo vedúcej skupine Sergis. Na čele pretekov sa najdlhšie prezentovali Salvador a Schulting, ktorí zrýchlili tempo na záverečnom miernom stúpaní a prinútili pelotón udržiavať vysoké tempo. Vďaka tejto aktivite bol Peter Schulting chytený len štyri kilometre pred cieľom.
V záverečnom špurte sa chceli presadiť celky, ktoré celý deň jazdili na čele balíka, a nakoniec bol najspokojnejší tím Southeast, pretože najlepší finiš predviedol Jakub Mareczko. Na druhom mieste dorazil André Greipel, tretiu priečku získal Manuel Belletti.
Na cieľovej rovinke predviedol dobrý lead-out Lotto-Soudal, ale v rozhodujúcej chvíli bol André Greipel vytlačený zo svojej pozície a následne aj zavretý. To sa snažil využiť Sacha Modolo, ktorý vystrelil dopredu, ale za jeho kolesom číhal Jakub Marezko, ktorý parádne vybojoval štvrté víťazstvo v sezóne. André Greipel potom nemal potrebný priestor, aby nabral najväčšiu rýchlosť, a musel sa uspokojiť s druhou priečkou. Po piatej etape zostalo poradie v celkovej klasifikácii nezmenené.
Výsledky | ||||||||
1. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 4:20:28 | 20 | ||||
2. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:00 | 10 | ||||
3. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 00:00 | 5 | ||||
4. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 00:00 | |||||
5. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | |||||
6. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | |||||
7. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | |||||
8. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:00 | |||||
9. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 00:00 | |||||
10. | GALEYEV Vadim | Astana City | 00:00 |
11. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 00:00 | ||
12. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
13. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 00:00 | ||
14. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 00:00 | ||
15. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
16. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:00 | ||
17. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
18. | AKHMETOV Galym | Astana City | 00:00 | ||
19. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
20. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:00 | ||
21. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | ||
22. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
23. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | ||
24. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
25. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles | 00:00 | ||
26. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
27. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles | 00:00 | ||
28. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
29. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:00 | ||
30. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:00 | ||
31. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
32. | STüSSI Colin | Team Roth | 00:00 | ||
33. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
34. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 00:00 | ||
35. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | ||
36. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
37. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 00:00 | ||
38. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 00:00 | ||
39. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:00 | ||
40. | BELDA David | Team Roth | 00:00 | ||
41. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles | 00:00 | ||
42. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:00 | ||
43. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
44. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 00:00 | ||
45. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
46. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
47. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | ||
48. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 00:00 | ||
49. | KUZMIN Anton | Astana City | 00:00 | ||
50. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 00:08 | ||
51. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 00:12 | ||
52. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 00:16 | ||
53. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 00:17 | ||
54. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 00:27 | ||
55. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:27 | ||
56. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 00:27 | ||
57. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 00:27 | ||
58. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 00:27 | ||
59. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 00:30 | ||
60. | JAUN Lukas | Team Roth | 00:30 | ||
61. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 00:33 | ||
62. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 00:33 | ||
63. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 00:37 | ||
64. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 00:39 | ||
65. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 00:39 | ||
66. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 00:39 | ||
67. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles | 00:39 | ||
68. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:39 | ||
69. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 00:39 | ||
70. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:39 | ||
71. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 00:39 | ||
72. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 00:39 | ||
73. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 00:39 | ||
74. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:39 | ||
75. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 00:39 | ||
76. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 00:39 | ||
77. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 00:39 | ||
78. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 00:39 | ||
79. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:39 | ||
80. | BALDO Nicolas | Team Roth | 00:39 | ||
81. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 00:39 | ||
82. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:39 | ||
83. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 01:19 | ||
84. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 01:19 | ||
85. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 01:19 | ||
86. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 01:19 | ||
87. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 01:19 | ||
88. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 01:19 | ||
89. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 01:19 | ||
90. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 01:19 | ||
91. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 01:19 | ||
92. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 01:19 | ||
93. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 01:19 | ||
94. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 01:19 | ||
95. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 01:25 | ||
96. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 01:25 | ||
97. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 01:40 | ||
98. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles | 01:40 | ||
99. | XU Gang | Lampre - Merida | 02:11 | ||
100. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 02:16 | ||
101. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 02:27 | ||
102. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 02:53 | ||
103. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 06:09 | ||
104. | NIKITIN Matvey | Astana City | 07:33 | ||
DNS | DINIZ Alex | Funvic Soul Cycles | neštart. | ||
DNS | SAYAR Mustafa | Torku Sekerspor | neštart. | ||
DNF | STANISZEWSKI Daniel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 15:46:38 | 5 | ||||
2. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:05 | |||||
3. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:13 | |||||
4. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:22 | |||||
5. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:14 | |||||
6. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 02:22 | |||||
7. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 03:46 | |||||
8. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 05:41 | |||||
9. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 07:34 | |||||
10. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 08:59 |
11. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 13:05 | ||
12. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 13:08 | ||
13. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 13:08 | ||
14. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 13:33 | ||
15. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 14:01 | ||
16. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 15:17 | ||
17. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 15:17 | ||
18. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 15:30 | ||
19. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 16:53 | ||
20. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 17:29 | ||
21. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 17:56 | ||
22. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 19:55 | ||
23. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 20:47 | ||
24. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:50 | ||
25. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:50 | ||
26. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 20:50 | ||
27. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 21:08 | ||
28. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 21:10 | ||
29. | AKHMETOV Galym | Astana City | 21:12 | ||
30. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 21:19 | ||
31. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 21:35 | ||
32. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 21:42 | ||
33. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles | 22:01 | ||
34. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 22:07 | ||
35. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 22:20 | ||
36. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 23:07 | ||
37. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 23:42 | ||
38. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 23:46 | ||
39. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 24:34 | ||
40. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 24:55 | ||
41. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 25:35 | ||
42. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 25:35 | ||
43. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 26:03 | ||
44. | KUZMIN Anton | Astana City | 26:28 | ||
45. | SANZ Enrique | Southeast - Venezuela | 26:54 | ||
46. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 30:40 | ||
47. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 30:40 | ||
48. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 30:40 | ||
49. | BELDA David | Team Roth | 30:40 | ||
50. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 30:43 | ||
51. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 30:43 | ||
52. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles | 31:00 | ||
53. | SAYAR Mustafa | Torku Sekerspor | 31:08 | ||
54. | JAUN Lukas | Team Roth | 31:21 | ||
55. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 33:05 | ||
56. | GALEYEV Vadim | Astana City | 33:05 | ||
57. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 33:25 | ||
58. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 33:41 | ||
59. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 34:19 | ||
60. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 34:30 | ||
61. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 34:47 | ||
62. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 35:10 | ||
63. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 35:29 | ||
64. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 37:00 | ||
65. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 37:31 | ||
66. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 38:11 | ||
67. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 38:11 | ||
68. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 39:04 | ||
69. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 39:46 | ||
70. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 42:58 | ||
71. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 42:58 | ||
72. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 42:58 | ||
73. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 42:58 | ||
74. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 43:18 | ||
75. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 43:18 | ||
76. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles | 43:18 | ||
77. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 43:28 | ||
78. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 43:28 | ||
79. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 43:43 | ||
80. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 43:43 | ||
81. | BALDO Nicolas | Team Roth | 43:43 | ||
82. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 43:56 | ||
83. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 44:03 | ||
84. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 44:12 | ||
85. | XU Gang | Lampre - Merida | 44:16 | ||
86. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 44:23 | ||
87. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 44:24 | ||
88. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 44:41 | ||
89. | STüSSI Colin | Team Roth | 45:09 | ||
90. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 45:46 | ||
91. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 45:54 | ||
92. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 46:29 | ||
93. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 47:09 | ||
94. | NIKITIN Matvey | Astana City | 48:03 | ||
95. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 50:30 | ||
96. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 50:51 | ||
97. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 50:51 | ||
98. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 1:00:23 | ||
99. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 1:00:33 | ||
100. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 1:00:39 | ||
101. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 1:00:52 | ||
102. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 1:01:07 | ||
103. | STANISZEWSKI Daniel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:01:11 | ||
104. | DINIZ Alex | Funvic Soul Cycles | 1:01:27 | ||
105. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles | 1:01:59 | ||
106. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:05:10 | ||
107. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles | 1:27:38 |
6. | 29.4. | Kumluca > Elmalı | 117 km | Roson |
Kráľovská etapa finišovala na známom stúpaní Elmali, ktoré na záverečných jedenástich kilometroch dosahovalo sklon okolo sedem percent. V hektickom začiatku sa dostalo dopredu päť jazdcov, Koševoj, Broeckx, Baldo, Schulting a Bakirci však nedostali od balíka veľa priestoru, kde úradoval celok CCC Sprandi. Poľský celok chcel nadviazať na minuloročné víťazstvo Davida Rebellina na tomto kopci.
Vedúca pätica zostala na čele pretekov až do prvej horskej prémie, potom sa títo jazdci rozhodli vrátiť do pelotónu, pretože mali k dobru len malý náskok. Dopredu sa dostali noví jazdci, Hrinkow, Petili, Bertazzo a Colli však boli chytení na cieľovom stúpaní. Bojovný výkon predvádzal mladý taliansky vrchár Petili, ktorý dlhý čas jazdil vpredu osamotený.
Na záverečnom kopci veľmi rýchlo vypadol z hlavnej skupiny líder klasifikácie Bilbao, ale Caja Rural disponoval ďalšími silnými pretekármi. Na Elmali sa vyprofilovala skupina dvadsiatich najsilnejších jazdcov, ktorí si nechávali útoky na najprudšie kilometre, ktoré sa nachádzali pred vrcholom. Práve v týchto momentoch mal mechanické problémy Adam Hansen, ktorý musel meniť bicykel, a ostatní jazdci mu ušli.
1500 metrov pred cieľom zaútočil Jaime Roson, ktorého čoskoro dobehol Przemyslaw Niemiec. Víťazstvo v etape nakoniec ukoristil Jaime Roson, ktorý na páske prešprintoval poľského jazdca. Na treťom mieste skončil Pawel Cieslik, spolu s ním prišli do cieľa aj Ilja Koševoj a Jan Hirt.
Etapový triumf vybojoval najmenej očakávaný jazdec tímu Caja Rural, jeho kolegom, ktorí sa nachádzali vyššie v klasifikácii, dnešný dojazd nevyšiel. Najlepší výkon z nich predviedol Jose Goncalves, ktorý obsadil šiestu priečku, a stal sa novým lídrom priebežnej klasifikácie. Na druhé emisto sa posunul jeho kolega David Arroyo, tretie miesto obsadil Nikita Stalnov.
Výsledky | ||||||||
1. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 3:22:16 | 20 | ||||
2. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 00:02 | 10 | ||||
3. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 00:12 | 5 | ||||
4. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 00:16 | |||||
5. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 00:19 | |||||
6. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:30 | |||||
7. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:38 | |||||
8. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 00:40 | |||||
9. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:40 | |||||
10. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 00:51 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 23:29:57 | 5 | ||||
2. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:18 | |||||
3. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:46 | |||||
4. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 02:13 | |||||
5. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 04:21 | |||||
6. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 06:46 | |||||
7. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 09:22 | |||||
8. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 12:14 | |||||
9. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 12:46 | |||||
10. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 12:58 |
11. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 13:08 | ||
12. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 13:34 | ||
13. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 13:57 | ||
14. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 15:22 | ||
15. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 16:06 | ||
16. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 16:25 | ||
17. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 19:28 | ||
18. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:27 | ||
19. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 22:07 | ||
20. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 23:13 | ||
21. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 23:50 | ||
22. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 25:17 | ||
23. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 25:55 | ||
24. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 26:11 | ||
25. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 26:19 | ||
26. | AKHMETOV Galym | Astana City | 27:02 | ||
27. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 30:59 | ||
28. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 31:46 | ||
29. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles | 31:52 | ||
30. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 33:01 | ||
31. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 33:32 | ||
32. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 34:09 | ||
33. | JAUN Lukas | Team Roth | 34:46 | ||
34. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 35:30 | ||
35. | BELDA David | Team Roth | 35:53 | ||
36. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 37:04 | ||
37. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 37:52 | ||
38. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 39:25 | ||
39. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 41:26 | ||
40. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 43:22 | ||
41. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 45:20 | ||
42. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 46:02 | ||
43. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 46:25 | ||
44. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 46:42 | ||
45. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 46:50 | ||
46. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 46:56 | ||
47. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 47:19 | ||
48. | TEDESCHI Mirko | Southeast - Venezuela | 47:25 | ||
49. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 48:46 | ||
50. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 48:48 | ||
51. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 48:48 | ||
52. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 50:36 | ||
53. | KUZMIN Anton | Astana City | 51:01 | ||
54. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 51:21 | ||
55. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 51:50 | ||
56. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 52:15 | ||
57. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 52:23 | ||
58. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 52:28 | ||
59. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 53:48 | ||
60. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 53:53 | ||
61. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 54:00 | ||
62. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 54:34 | ||
63. | GALTA Fredrik Strand | Delko Marseille Provence KTM | 56:17 | ||
64. | ZHUPA Eugert | Southeast - Venezuela | 56:24 | ||
65. | BERTAZZO Liam | Southeast - Venezuela | 56:48 | ||
66. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles | 57:13 | ||
67. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 57:26 | ||
68. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 57:57 | ||
69. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 57:58 | ||
70. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 58:07 | ||
71. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 58:48 | ||
72. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 59:20 | ||
73. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 59:31 | ||
74. | BALDO Nicolas | Team Roth | 59:50 | ||
75. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:02:04 | ||
76. | MARECZKO Jakub | Southeast - Venezuela | 1:03:12 | ||
77. | GALEYEV Vadim | Astana City | 1:03:18 | ||
78. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 1:04:11 | ||
79. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 1:04:27 | ||
80. | STüSSI Colin | Team Roth | 1:05:01 | ||
81. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 1:05:13 | ||
82. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 1:07:49 | ||
83. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 1:07:58 | ||
84. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:08:28 | ||
85. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:08:40 | ||
86. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 1:09:18 | ||
87. | XU Gang | Lampre - Merida | 1:11:09 | ||
88. | DRAPERI Matteo | Southeast - Venezuela | 1:12:21 | ||
89. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles | 1:12:56 | ||
90. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 1:16:22 | ||
91. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 1:19:48 | ||
92. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 1:22:23 | ||
93. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 1:22:43 | ||
94. | GADAY Lucas Manuel | Team Roth | 1:22:52 | ||
95. | NIKITIN Matvey | Astana City | 1:23:08 | ||
96. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 1:25:40 | ||
97. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 1:25:53 | ||
98. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:27:01 | ||
99. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 1:30:55 | ||
100. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles | 1:31:33 | ||
101. | SILVA Roberto | Funvic Soul Cycles | 1:57:42 |
7. | 30.4. | Fethiye > Marmaris | 129 km | Modolo |
Predposledná etapa mala zvlnený charakter, desať kilometrov pred cieľom sa nachádzalo rozhodujúce stúpanie, ktoré však nemalo náročné hodnoty. Minulý rok na tomto profile prišla do cieľa veľká skupina, v ktorej sa šprintovalo, a špurt okliešteného balíka sme očakávali aj tentoraz.
V úniku sa ukázalo päť jazdcov, Leszek Plucinski (CCC Sprandi), David Belda (Roth), Bram Nolten (Parkhotel), Florian Gaugl (Hrinkow) a Pawel Cieslik (Verva). V pelotóne prebral taktovku tím Southeast, ktorý utečencom nedal k dobru viac ako tri minúty. Taliansky celok sa chcel na konci presadiť s Manuelem Bellettim. V priebehu etapy odstúpil z pretekov niekdajší líder klasifikácie Pello Bilbao, ktorého od včerajšieho dňa trápili žalúdočné problémy.
Vedúca skupina bola chytená 13 kilometrov pre cieľom. Na záverečnom kopci nastavili niektoré celky vysoké tempo, aby dostali do problémov najrýchlejších jazdcov. Výsledkom tejto snahy bolo, že z pelotónu vypadli niektorí borci, ale hlavná skupina si udržala početné zastúpenie. V zjazde atakoval Greg Henderson z Lotto-Soudal, belgický celok chcel po Greipelovom odstúpení nachytať balík takýmto spôsobom. Novozélandský jazdec bol dobehnutý 900 metrov pred páskou.
Záverečný úsek najlepšie zvládla dvojica z Lampre-Merida, Ferrari parádne rozbehol špurt pre Modola a taliansky jazdec získal druhý triumf na tomto podujatí. Na druhom mieste finišoval Manuel Belletti, ktorému uniká víťazstvo v tohtoročnej edícii. Tretím do partie najrýchlejších bol Marco Zanotti.
Etapa mala očakávaný priebeh, pripravený profil nedostal šprintérov do úzkych a útočníkom neposkytol vhodný priestor na ataky. V celkovom poradí sa nič nezmenilo, tím Caja Rural si udržal bezpečenú pozíciu na čele klasifikácie.
Výsledky | ||||||||
1. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 3:15:14 | 20 | ||||
2. | BELLETTI Manuel | Southeast - Venezuela | 00:00 | 10 | ||||
3. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | 5 | ||||
4. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | |||||
5. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | |||||
6. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 00:00 | |||||
7. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 00:00 | |||||
8. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
9. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 00:00 | |||||
10. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 26:45:15 | 5 | ||||
2. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:18 | |||||
3. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:46 | |||||
4. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 02:13 | |||||
5. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 04:21 | |||||
6. | HENDERSON Gregory | Lotto Soudal | 06:46 | |||||
7. | BROECKX Stig | Lotto Soudal | 09:22 | |||||
8. | DOCKX Gert | Lotto Soudal | 12:46 | |||||
9. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 12:58 | |||||
10. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 13:04 |
11. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 13:34 | ||
12. | PACHER Quentin | Delko Marseille Provence KTM | 13:57 | ||
13. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 15:22 | ||
14. | OCKELOEN Jasper | Parkhotel Valkenburg CT | 16:06 | ||
15. | HNIK Karel | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 16:25 | ||
16. | HOEKSTRA Jochem | Parkhotel Valkenburg CT | 19:28 | ||
17. | CIEśLIK Paweł | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 20:27 | ||
18. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 22:07 | ||
19. | NIEMIEC Przemyslaw | Lampre - Merida | 23:13 | ||
20. | VAN LUIJK Sven | Parkhotel Valkenburg CT | 23:50 | ||
21. | SZMYD Sylwester | CCC Sprandi Polkowice | 25:17 | ||
22. | REBELLIN Davide | CCC Sprandi Polkowice | 26:19 | ||
23. | AKHMETOV Galym | Astana City | 26:58 | ||
24. | KOSHEVOY Ilia | Lampre - Merida | 27:09 | ||
25. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 30:34 | ||
26. | DURASEK Kristijan | Lampre - Merida | 31:07 | ||
27. | PIEDRA Antonio | Funvic Soul Cycles | 31:52 | ||
28. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 32:57 | ||
29. | HIRT Jan | CCC Sprandi Polkowice | 33:00 | ||
30. | PETILLI Simone | Lampre - Merida | 33:43 | ||
31. | BAKIRCI Nazim | Torku Sekerspor | 34:09 | ||
32. | JAUN Lukas | Team Roth | 34:46 | ||
33. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 35:26 | ||
34. | KELES Fatih | Torku Sekerspor | 37:04 | ||
35. | SCHULTING Peter | Parkhotel Valkenburg CT | 37:52 | ||
36. | GONçALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 39:21 | ||
37. | BELDA David | Team Roth | 40:50 | ||
38. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 41:22 | ||
39. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 43:22 | ||
40. | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | 45:16 | ||
41. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 46:46 | ||
42. | MIHAYLOV Nikolay | CCC Sprandi Polkowice | 46:56 | ||
43. | LABORIE Christophe | Delko Marseille Provence KTM | 48:44 | ||
44. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 48:59 | ||
45. | PODLASKI Michal | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 50:25 | ||
46. | GRAZIATO Massimo | Parkhotel Valkenburg CT | 50:28 | ||
47. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 51:17 | ||
48. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 52:11 | ||
49. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 52:16 | ||
50. | HRINKOW Dominik | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 52:28 | ||
51. | DI GRÉGORIO Rémy | Delko Marseille Provence KTM | 53:09 | ||
52. | STACCHIOTTI Riccardo | Nippo - Vini Fantini | 54:06 | ||
53. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 54:23 | ||
54. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 54:30 | ||
55. | TEDESCHI Mirko | Willier - Southeast | 55:02 | ||
56. | SAMLI Ferit | Torku Sekerspor | 56:09 | ||
57. | STRAND GALTA Fredrik | Delko Marseille Provence KTM | 56:17 | ||
58. | KUZMIN Anton | Astana City | 56:36 | ||
59. | BERTAZZO Liam | Willier - Southeast | 56:44 | ||
60. | ZHUPA Eugert | Willier - Southeast | 56:53 | ||
61. | BELLETTI Manuel | Willier - Southeast | 57:22 | ||
62. | AKDILEK Ahmet | Torku Sekerspor | 57:39 | ||
63. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 58:11 | ||
64. | DIAZ Daniel | Delko Marseille Provence KTM | 58:23 | ||
65. | MALUCELLI Matteo | Unieuro Wilier | 59:29 | ||
66. | MEIER Alexander | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:00:32 | ||
67. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 1:00:43 | ||
68. | URTASUN Pablo | Funvic Soul Cycles | 1:02:10 | ||
69. | SAMOILAU Branislau | CCC Sprandi Polkowice | 1:02:20 | ||
70. | TE BRAKE Remco | Parkhotel Valkenburg CT | 1:03:43 | ||
71. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 1:04:23 | ||
72. | ATALAY Muhammed | Torku Sekerspor | 1:04:28 | ||
73. | RAVANELLI Simone | Unieuro Wilier | 1:05:41 | ||
74. | BANASZEK Adrian | VERVA ActiveJet Pro Cycling Team | 1:06:27 | ||
75. | MARECZKO Jakub | Willier - Southeast | 1:06:58 | ||
76. | GALEYEV Vadim | Astana City | 1:07:04 | ||
77. | BALDO Nicolas | Team Roth | 1:07:24 | ||
78. | STüSSI Colin | Team Roth | 1:08:47 | ||
79. | ISHIBASHI Manabu | Nippo - Vini Fantini | 1:10:10 | ||
80. | NOLTEN Bram | Parkhotel Valkenburg CT | 1:10:15 | ||
81. | SALVADOR Enrico | Unieuro Wilier | 1:11:45 | ||
82. | HAMMERSCHMID Raphael | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:12:14 | ||
83. | SATLIKOV Maxim | Astana City | 1:13:33 | ||
84. | GAUGL Florian | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:13:37 | ||
85. | VIOLA Antonio | Nippo - Vini Fantini | 1:14:15 | ||
86. | DE SOUZA ALMEIDA André | Funvic Soul Cycles | 1:16:42 | ||
87. | DRAPERI Matteo | Willier - Southeast | 1:16:44 | ||
88. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 1:24:11 | ||
89. | PEDRETTI Giovanni | Unieuro Wilier | 1:25:15 | ||
90. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 1:25:36 | ||
91. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 1:27:59 | ||
92. | KUBOKI Kazushige | Nippo - Vini Fantini | 1:28:27 | ||
93. | MOLTENI Marco | Unieuro Wilier | 1:31:36 | ||
94. | GRAF Andreas | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 1:31:58 | ||
95. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 1:35:18 | ||
96. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles | 1:36:30 |
8. | 1.5. | Marmaris > Izmir | 202 km | Mareczko |
Aj záverečný deň dostali svoju príležitosť šprintéri. V itinerári sa nachádzalo aj stúpanie prvej kategórie, ale to bolo pripravené na začiatku etapy. Potom sa cesta vyrovnala a hlavná výzva sa nachádzala 10 km pred cieľom, posledný kopec na pretekoch mal necelých päť kilometrov s priemerom cez tri percentá.
Do úniku sa dostala štvorica jazdcov, Jan Hirt (CCC Sprandi), Nicolas Baldo (Roth), Muhammet Atalay (Torku) a Alessandro Malaguti (Unieuro) jazdili pred balíkom takmer celú etapu a ich púť sa skončila 12 kilometrov pred cieľom. Postarali sa o to tímy Lampre-Merida a Caja-Rural. Na poslednom stúpaní sa snažili zaútočiť Pacher, Hník a Finetto, ale pelotón nemal chuť rozdávať darčeky. Naďalej to skúšali aj ďalší borci, ale bez výraznejšieho úspechu.
V záverečnom šprinte mali pripravenú najlepšiu pozíciu Modolo a Boeckmans, ale spoza nich sa prešmykol Jakub Marezcko, ktorý po kvalitnom zrýchlení získal druhý triumf na pretekoch. Druhé miesto obsadil Sacha Modolo, tretí skončil Francisco Chamorro.
V celkovom poradí udržal vedúcu pozíciu José Goncalves, pre ktorého je to najlepší výsledok v kariére. Hneď za ním skončil jeho kolega skúsený David Arroyo, ktorý nedávno výborne jazdieval na GT.
Výsledky | ||||||||
1. | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | 5:46:24 | 20 | ||||
2. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:00 | 10 | ||||
3. | CHAMORRO Francisco | Funvic Soul Cycles | 00:00 | 5 | ||||
4. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
5. | ÖRKEN Ahmet | Torku Sekerspor | 00:00 | |||||
6. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | |||||
7. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:00 | |||||
8. | STEPNIAK Grzegorz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | |||||
9. | ZANOTTI Marco | Parkhotel Valkenburg CT | 00:00 | |||||
10. | GROSU Eduard Michael | Nippo - Vini Fantini | 00:00 |
Postupne doplňovaná fotogaléria (© Tour of Turkey/Brian Hodes) |
- 1. etapa (1-4), 2. etapa (5-8), 3. etapa (9-12), 4. etapa (13-16), 5. etapa (17-20), 6. etapa (21-24), 7. etapa (25-28)