ne 11.2. zvlnena etapa ciel rovina Almeria > Roquetas del Mar 188 km Ewan
 
clasica de almeria 2018
profil pretekov, 1838 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com)
 
 
Druhá víkendová klasika na Pyrenejskom polostrove neobsahovala náročné stúpania, ale bola určená pre rýchlych jazdcov, veď v minulosti tu triumfovali také mená ako Cavendish, Bennett alebo Renshaw.

Aj dnes boli nachystané na previerku v prístavnom meste na juhu Španielska šprintérske celky, tie však museli reflektovať predpovede počasia, že v druhej časti podujatia môže fúkať vietor.  V úniku sa objavilo sedem jazdcov a Belkov, Britton, Buades, De Bondt, Journiaux, Rodriguez a Rubio si užívali dlhú dobu nerušený pobyt na čele pretekov.

V pelotóne diktovali tempo Bora - hansgrohe, Mitchelton – Scott a Lotto - Jumbo, ktoré dnes pracovali pre Ewana, Dannyho van Poppela a Pelucchiho. Po zvládnutí kopcovitej časti a objavení sa na rovinatej pasáži hlavná skupina zrýchlila kvôli vetru, ale ten nebol dostatočne silný, aby rozdelil balík. Avšak utečencov pripravil o existenciu už 35 kilometrov pred cieľom.

Potom už šprintérske celky nepripustili žiadne prekvapenie a v hromadnom dojazde sa presadil Caleb Ewan, ktorý porazil Dannyho van Poppela. Austrálsky borec dnes absolvoval svoje prvé preteky v ročníku na európskej pôde a hneď s víťazným zárezom. Bol to jeho druhý triumf v sezóne, takže Mitchelton – Scott môže byť spokojný, že tento mladík dokáže zúročiť celodennú prácu svojich kolegov.

Novú sezónu odštartoval dobrým spôsobom aj Danny van Poppel, ktorý v tíme Lotto – Jumbo dostáva potrebnú podporu na využitie svojich kvalít. Tretie miesto vybojoval Timothy Dupont z Wanty – Groupe. Bora – hansgrohe dnes obišla naprázdno, pretože Matteo Pelucchi mal pád na kruhovom objazde päť kilometrov pred cieľom a pri tejto kolízii zlomil svoje riadidlá.
 
 
Výsledky
1. EWAN Caleb link ikonka Mitchelton - Scott link ikonka 4:35:28 200
2. VAN POPPEL Danny Team LottoNL - Jumbo link ikonka 00:00 150
3. DUPONT Timothy Wanty - Groupe Gobert 00:00 125
4. HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Crédits 00:00 100
5. SÉNÉCHAL Florian Quick-Step Floors link ikonka 00:00 85
6. KUMP Marko CCC Sprandi Polkowice 00:00 70
7. WÜRTZ Mads Kaťuša - Alpecin link ikonka 00:00 60
8. BARBERO Carlos Movistar Team link ikonka 00:00 50
9. PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen - Baloise 00:00 40
10. ABERASTURI Jon Euskadi - Murias 00:00 35
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
video v clanku ikonka ciernaVíťazný šprint Caleba Ewana