Volta ao Algarve 2018 (2.HC), 14. - 18. februára (km) - 44. ročník
1. | 14.2. | Albufeira > Lagos | 192 km | Groenewegen | ||
2. | 15.2. | Sagres > Fóia | 187 km | Kwiatkowski | ||
3. | 16.2. | Lagoa > Lagoa | 20,2 km | Thomas | ||
4. | 17.2. | Almodôvar > Tavira | 199 km | Groenewegen | ||
5. | 18.2. | Faro > Alto do Malhao | 175 km | Kwiatkowski |
Vlaňajší ročník | Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 14.2. | Albufeira > Lagos | 192 km | Groenewegen |
profil etapy, 1961 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Prvá z dvojice šprintérskych etáp neobsahovala žiadnu prekážku, ktorej by sa mali obávať rýchli pretekári, ktorých sa zišlo na podujatí hojný počet. Groenewegen, Démare, Degenkolb, Pelucchi, Hagen, Debusschere alebo talentovaný De Buyst boli pripravení vytiahnuť svoje najväčšie zbrane na týchto sledovaných prípravných pretekoch.
Josu Zabala (Caja Rural), Nuno Almeida (L.A. Aluminios), David Livramento (Sporting Travira), Luis Afonso (Vito-Feirense) a Joao Rodrigues (W52) okamžite pocítili početnosť šprintérskych zoskupení, ktoré im na čele pretekov nedávali veľký priestor na rozlet. Utečenci získali maximálne trojminútový náskok, ale bojovali. Podľa predpokladov v pelotóne pracovali Trek, Lotto - Jumbo alebo FDJ.
V brejku ukázali najväčšiu výdrž Josu Zabala a Luis Afonso, ktorým nevadilo udržiavať minútový náskok pred hlavnou skupinou. Hra mačky s myšou skončila pätnásť kilometrov pred cieľom, ale potom dostali chuť útočiť ďalší jazdci, vrátane Tony Martina (Kaťuša). Nemecký cyklista sa síce neodpútal z balíka, ale podarilo sa to jeho kolegovi Jose Goncalvesovi, ktorému robil spoločnosť Tom Devriendt (Wanty Groupe). Ešte predtým, ako bola táto dvojica chytená štyri kilometre pred cieľom, sme videli v pelotóne pád, na ktorý doplatil domáci jazdec Thiago Machado z Kaťuše.
V hromadnom špurte ukázal najväčšie majstrovstvo Dylan Groenewegen, ktorý porazil v priamom súboji Arnauda Démara. Tretí skončil Hugo Hoffstetter z Cofidisu. Koncovku najlepšie zvládli tímy FDJ a Lotto - Jumbo, ostatné celky stratili vo finále kompaktnosť.
Dylan Groenewegen si našiel zadné koleso Arnaud Démara a šikovne začal šprintovať ako prvý, čo bolo rozhodujúce, pretože kým francúzsky jazdec nabral potrebnú rýchlosť, Groenewegen už mal vytvorený náskok. Zástupca tímu Lotto - Jumbo tak pokračuje vo veľmi dobrých výkonoch zo začiatku ročníka, ale dobrú prácu odviedol aj Arnaud Démare, ktorý len dnes otvoril svoju sezónu.
Výsledky | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 4:47:58 | 20 | ||||
2. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 00:00 | 10 | ||||
3. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 5 | ||||
4. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | |||||
5. | ROELANDTS Jurgen | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
6. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 00:00 |
7. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 00:00 | ||
8. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
9. | LAMPAERT Yves | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
10. | MENDONÇA Luis | Aviludo-Louletano | 00:00 | ||
11. | ŠTYBAR Zdeněk | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
12. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 00:00 | ||
13. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-BlackJack | 00:00 | ||
14. | SMIT Willie | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
15. | SWIFT Ben | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
16. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
17. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
18. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
19. | PELEGRí Óscar | Radio Popular Boavista | 00:00 | ||
20. | CALDEIRA Samuel | W52/FC Porto | 00:00 | ||
21. | GUARNIERI Jacopo | FDJ | 00:00 | ||
22. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:00 | ||
23. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
24. | DOULL Owain | Team Sky | 00:00 | ||
25. | GROSSSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
26. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
27. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
28. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
29. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:00 | ||
30. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
31. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
32. | ROSON Jaime | Movistar Team | 00:00 | ||
33. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 00:00 | ||
34. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:00 | ||
35. | ERRAZKIN Xuban | Vito-Feirense-BlackJack | 00:00 | ||
36. | SERRY Pieter | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
37. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
38. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:00 | ||
39. | GARCIA DE MATEOS Vicente | Aviludo-Louletano | 00:00 | ||
40. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
41. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:00 | ||
42. | MARTINGIL Cesar | Liberty Seguros - Carglass | 00:00 | ||
43. | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
44. | MESTRE Daniel | Efapel | 00:00 | ||
45. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 00:00 | ||
46. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
47. | MARTIN Daniel | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
48. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
49. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
50. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
51. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:00 | ||
52. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
53. | THWAITES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
54. | MEINTJES Louis | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
55. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:00 | ||
56. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
57. | MOREIRA Mauricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
58. | SILVA Rafael | Efapel | 00:00 | ||
59. | BICO Nuno | Movistar Team | 00:00 | ||
60. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
61. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
62. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
63. | DEL PINO Jesus | Efapel | 00:00 | ||
64. | MANSILHAS Fabio | LA Aluminios-Metalusa | 00:00 | ||
65. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
66. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
67. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
68. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
69. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
70. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
71. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
72. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 00:00 | ||
73. | CIMOLAI Davide | FDJ | 00:00 | ||
74. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 00:00 | ||
75. | VELOSO Gustavo Cesar | W52/FC Porto | 00:00 | ||
76. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
77. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 00:00 | ||
78. | FERNANDES Luis | Aviludo-Louletano | 00:00 | ||
79. | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
80. | VINHAS Rui | W52/FC Porto | 00:00 | ||
81. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:00 | ||
82. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
83. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 00:00 | ||
84. | RESTREPO Jhonatan | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
85. | LAMMERTINK Maurits | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
86. | DELAGE Mickael | FDJ | 00:00 | ||
87. | GERRANS Simon | BMC Racing Team | 00:00 | ||
88. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 00:00 | ||
89. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
90. | PORTE Richie | BMC Racing Team | 00:00 | ||
91. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
92. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 00:00 | ||
93. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
94. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
95. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
96. | BRANDãO Joni | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
97. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
98. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
99. | FONTE César | W52/FC Porto | 00:00 | ||
100. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
101. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 00:00 | ||
102. | MAGALHÃES Jorge | Miranda - Mortágua | 00:00 | ||
103. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 00:00 | ||
104. | NUNES Hugo | Miranda - Mortágua | 00:00 | ||
105. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
106. | KING Benjamin | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
107. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 00:00 | ||
108. | SUTHERLAND Rory | UAE Team Emirates | 00:24 | ||
109. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 00:40 | ||
110. | FERNANDES José | W52/FC Porto | 00:42 | ||
111. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:45 | ||
112. | HERNANDEZ Oscar | Aviludo-Louletano | 00:45 | ||
113. | BARBOSA Márcio | Aviludo-Louletano | 00:45 | ||
114. | CARVALHO Goncalo | Miranda - Mortágua | 00:45 | ||
115. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:45 | ||
116. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:57 | ||
117. | JURADO Marcos | Efapel | 00:57 | ||
118. | MESTRE Ricardo | W52/FC Porto | 00:57 | ||
119. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 00:57 | ||
120. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 00:57 | ||
121. | BENTA Joao | Radio Popular Boavista | 00:57 | ||
122. | MEIRELES Nuno | Miranda - Mortágua | 00:57 | ||
123. | LEAÇA Gonçalo | LA Aluminios-Metalusa | 01:01 | ||
124. | AFONSO Luis | Vito-Feirense-BlackJack | 01:01 | ||
125. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 01:01 | ||
126. | VALLS Rafael | Movistar Team | 01:01 | ||
127. | PEREZ Juan Ignacio | Aviludo-Louletano | 01:01 | ||
128. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 01:01 | ||
129. | SILIN Egor | Radio Popular Boavista | 01:01 | ||
130. | GONCALVES Domingos | Radio Popular Boavista | 01:09 | ||
131. | SINKELDAM Ramon | FDJ | 01:09 | ||
132. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 01:09 | ||
133. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 01:09 | ||
134. | BRÄNDLE Matthias | Trek - Segafredo | 01:09 | ||
135. | RODRIGUES Joao | W52/FC Porto | 01:12 | ||
136. | FERNANDES João | LA Aluminios-Metalusa | 01:12 | ||
137. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 01:19 | ||
138. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 01:19 | ||
139. | BARBIO António | Miranda - Mortágua | 01:19 | ||
140. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 01:19 | ||
141. | LE GAC Olivier | FDJ | 01:19 | ||
142. | TROFIMOV Jurij | Radio Popular Boavista | 01:19 | ||
143. | HAGA Chad | Team Sunweb | 01:19 | ||
144. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 01:19 | ||
145. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 01:19 | ||
146. | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 01:19 | ||
147. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 01:57 | ||
148. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 02:00 | ||
149. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 02:02 | ||
150. | SANCHO Hugo | Vito-Feirense-BlackJack | 02:17 | ||
151. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 02:19 | ||
152. | KUSS Sepp | Team LottoNL - Jumbo | 02:19 | ||
153. | SILVA Paulo | LA Aluminios-Metalusa | 02:21 | ||
154. | CORDEIRO Damien | Miranda - Mortágua | 02:23 | ||
155. | EVANGELISTA Andre | Aviludo-Louletano | 02:25 | ||
156. | SANTOS Goncalo | Vito-Feirense-BlackJack | 02:25 | ||
157. | COUTINHO Leonel | Vito-Feirense-BlackJack | 02:25 | ||
158. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 02:25 | ||
159. | CAMPOS Francisco | Miranda - Mortágua | 02:25 | ||
160. | TEN DAM Laurens | Team Sunweb | 02:25 | ||
161. | PINTO Edgar | Vito-Feirense-BlackJack | 02:25 | ||
162. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 02:29 | ||
163. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 02:29 | ||
164. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 02:29 | ||
165. | RIBEIRO David | LA Aluminios-Metalusa | 02:59 | ||
166. | PAULINHO Pedro | Efapel | 03:40 | ||
167. | SILVA Bruno | Efapel | 03:40 | ||
168. | LOPES Pedro Jose | Liberty Seguros - Carglass | 03:40 | ||
169. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 04:24 | ||
170. | VIDEIRA Patrick | LA Aluminios-Metalusa | 05:03 | ||
171. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:03 | ||
172. | ALMEIDA Nuno | LA Aluminios-Metalusa | 05:03 | ||
173. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 07:40 |
Finále úvodnej etapy |
2. | 15.2. | Sagres > Fóia | 187 km | Kwiatkowski |
profil etapy, 3292 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Aj Algarve pripravilo na druhý deň finiš na vrchole stúpania. Kopec Fóia (15,2 km; 4,9 %) pretekári veľmi dobre poznajú, pretože sa objavilo v itinerári tretíkrát za sebou. Cieľové stúpanie bolo dlhé, ale nemalo prudké úseky, len v polovici sa zdvihla cesta na osem percent, takže vyhovovalo lezcom s dobrou koncovkou alebo so silným zrýchlením. Preto sme vo finále sledovali takých jazdcov ako Porte, Thomas, Kwiatkowski, Daniel Martin či Mollema.
Pobyt na čele pretekov si vyskúšalo sedem jazdcov a objavili sa medzi nimi aj zaujímavé mená. Pöstlberger (Bora-hansgrohe), Lampaert (Quick-Step Floors) a Degenkolb (Trek-Segafredo) trénovali odolnosť na jarné klasiky, zo zástupcov World Tour im robil spoločnosť aj King z Dimension Data a vedúcu skupinu dopĺňali traja reprezentanti portugalských tímov Jurado (Efapel), Pelegri (Rádio Popula) a Mestre (W52-FC Porto).
V balíku sa ukazovali farby BMC, americká zostava chcela nachystať pozíciu pre Richie Porteho, ktorý plánoval nadviazať na svoj úspech v klasifikácii spred šiestich rokov. Potom sa k nim pridal aj UAE Emirates, Daniel Martin na dnešnom cieľovom kopci triumfoval v minulej edícii. Jazdu vo vedúcej skupine si užil Ben King, ktorý vybojoval všetky horské prémie a získal cenný dres. UAE Emirates nasadil vysoké tempo a pred cieľovým kopcom mali utečenci len malý náskok. Najdlhšie dokázali vzdorovať Pöstlberger a King, ktorí boli chytení desať kilometrov pred páskou.
Na cieľovom kopci už kontroloval situáciu tím Sky, ktorý postupne oslaboval zloženie hlavnej skupiny. Pri chuti bol najmä Kirijenka, ktorý sa osamostatnil na čele pretekov a jeho tempo tu nedokázali udržať ani Daniel Martin, Gilbert a Špilak. Bieloruský jazdec išiel ako lokomotíva, za ním sa nikomu ďalšiemu nepodarilo predviesť podobný atak, ale Kirijenka bol chytený necelé dva kilometre pred páskou.
Na méte flamme rouge sa objavilo na čele pretekov cez dvadsať cyklistov a v špurte najsilnejších sa presadil Michal Kwiatkowski. Dobrú koncovku predviedli aj Bauke Mollema, Geraint Thomas a Daniel Martin, ale všetci sa museli skloniť pred poľským pretekárom.
Vo finále predviedol výbornú prácu tím Sky, ktorý najskôr nechal súperov stíhať Kirijenku, kým jeho najväčšie hviezdy šetrili sily práve na taký finiš, aký sa odohral. V špurte do kopca bol jasne najsilnejší Michal Kwiatkowski, ktorý netaktizoval a bolo vidno, že si veril. Pre britskú zostavu tak vybojoval druhý dnešný triumf, Sky sa radoval aj na Ruta del Sol. Výborne si počínal aj Geraint Thomas, takže obidvaja ako výborní časovkári sú pripravení aj na zajtrajšiu previerku.
V špurte si veril aj Bauke Mollema, ktorý ukázal dobrú formu na začiatku ročníka, a pred týmto finále bol motivovaný Daniel Martin, ale írsky jazdec našiel pred cieľom silnú konkurenciu, pred ktorú sa mu nepodarilo dostať. V hlavnej skupine sa udržal aj Bob Jungels, ktorý vytiahne svoju najväčšiu zbraň v zajtrajšej ITT, a medzi najlepšími nemohol chýbať ani Richie Porte, ktorý zaknihoval menšiu stratu tesne pred páskou. Austrálsky jazdec nájde v takomto finále väčšinou rýchlejších jazdcov, jeho dnešnou šancou na úspech bol útok, ktorý mu nebol dopriaty.
Výsledky | ||||||||
1. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 4:49:51 | 20 | ||||
2. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:00 | 10 | ||||
3. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:00 | 5 | ||||
4. | MARTIN Daniel | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
5. | ROSON Jaime | Movistar Team | 00:00 | |||||
6. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:03 |
7. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:03 | ||
8. | SERRY Pieter | Quick-Step Floors | 00:03 | ||
9. | GARCIA DE MATEOS Vicente | Aviludo-Louletano | 00:03 | ||
10. | PORTE Richie | BMC Racing Team | 00:03 | ||
11. | MEINTJES Louis | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
12. | GROSSSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:06 | ||
13. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 00:06 | ||
14. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:06 | ||
15. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:06 | ||
16. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:06 | ||
17. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:10 | ||
18. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 00:10 | ||
19. | FONTE César | W52/FC Porto | 00:15 | ||
20. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:18 | ||
21. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:25 | ||
22. | VALLS Rafael | Movistar Team | 00:27 | ||
23. | DEL PINO Jesus | Efapel | 00:28 | ||
24. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 00:30 | ||
25. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:30 | ||
26. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:32 | ||
27. | MESTRE Daniel | Efapel | 00:34 | ||
28. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:34 | ||
29. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 00:34 | ||
30. | LAMMERTINK Maurits | Kaťuša - Alpecin | 00:34 | ||
31. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 00:46 | ||
32. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 00:48 | ||
33. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:48 | ||
34. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 00:51 | ||
35. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:53 | ||
36. | MENDONÇA Luis | Aviludo-Louletano | 01:00 | ||
37. | ŠTYBAR Zdeněk | Quick-Step Floors | 01:03 | ||
38. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 01:42 | ||
39. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 01:42 | ||
40. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 01:42 | ||
41. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 01:42 | ||
42. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 01:42 | ||
43. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 01:42 | ||
44. | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors | 01:42 | ||
45. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 01:42 | ||
46. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 01:42 | ||
47. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 01:58 | ||
48. | VELOSO Gustavo Cesar | W52/FC Porto | 01:58 | ||
49. | VINHAS Rui | W52/FC Porto | 01:58 | ||
50. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 01:58 | ||
51. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 02:03 | ||
52. | BRANDãO Joni | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:15 | ||
53. | AFONSO Luis | Vito-Feirense-BlackJack | 02:15 | ||
54. | FERNANDES José | W52/FC Porto | 02:15 | ||
55. | PINTO Edgar | Vito-Feirense-BlackJack | 02:15 | ||
56. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 02:15 | ||
57. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 02:15 | ||
58. | SILIN Egor | Radio Popular Boavista | 02:15 | ||
59. | KUSS Sepp | Team LottoNL - Jumbo | 02:15 | ||
60. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 02:15 | ||
61. | THWAITES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 02:15 | ||
62. | TEN DAM Laurens | Team Sunweb | 02:21 | ||
63. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 02:36 | ||
64. | HERNANDEZ Oscar | Aviludo-Louletano | 02:42 | ||
65. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 02:44 | ||
66. | SWIFT Ben | UAE Team Emirates | 02:46 | ||
67. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 02:56 | ||
68. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 03:20 | ||
69. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 03:20 | ||
70. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 03:20 | ||
71. | NUNES Hugo | Miranda - Mortágua | 03:47 | ||
72. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 03:53 | ||
73. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 03:53 | ||
74. | ERRAZKIN Xuban | Vito-Feirense-BlackJack | 03:53 | ||
75. | CARVALHO Goncalo | Miranda - Mortágua | 04:27 | ||
76. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 04:27 | ||
77. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 04:33 | ||
78. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 04:41 | ||
79. | ALMEIDA Nuno | LA Aluminios-Metalusa | 04:41 | ||
80. | MEIRELES Nuno | Miranda - Mortágua | 04:41 | ||
81. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:03 | ||
82. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 05:06 | ||
83. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 05:13 | ||
84. | SANCHO Hugo | Vito-Feirense-BlackJack | 05:29 | ||
85. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 05:56 | ||
86. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:02 | ||
87. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:02 | ||
88. | RODRIGUES Joao | W52/FC Porto | 06:09 | ||
89. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 06:09 | ||
90. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 06:09 | ||
91. | SILVA Rafael | Efapel | 06:09 | ||
92. | BENTA Joao | Radio Popular Boavista | 06:09 | ||
93. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 06:09 | ||
94. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 06:09 | ||
95. | LE GAC Olivier | FDJ | 06:09 | ||
96. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 06:12 | ||
97. | RESTREPO Jhonatan | Kaťuša - Alpecin | 06:31 | ||
98. | GERRANS Simon | BMC Racing Team | 06:45 | ||
99. | MOREIRA Mauricio | Caja Rural - Seguros RGA | 06:45 | ||
100. | MAGALHÃES Jorge | Miranda - Mortágua | 06:45 | ||
101. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 06:45 | ||
102. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 06:45 | ||
103. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 06:45 | ||
104. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 06:45 | ||
105. | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Floors | 07:03 | ||
106. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 08:40 | ||
107. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 08:40 | ||
108. | BICO Nuno | Movistar Team | 09:37 | ||
109. | FERNANDES Luis | Aviludo-Louletano | 09:37 | ||
110. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 10:29 | ||
111. | KING Benjamin | Dimension Data for Qhubeka | 10:29 | ||
112. | DOULL Owain | Team Sky | 10:29 | ||
113. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 10:29 | ||
114. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 10:29 | ||
115. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 10:29 | ||
116. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 10:29 | ||
117. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 10:29 | ||
118. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 10:29 | ||
119. | FERNANDES João | LA Aluminios-Metalusa | 11:06 | ||
120. | SILVA Bruno | Efapel | 11:06 | ||
121. | BARBOSA Márcio | Aviludo-Louletano | 13:15 | ||
122. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 13:27 | ||
123. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 13:27 | ||
124. | DELAGE Mickael | FDJ | 13:27 | ||
125. | SUTHERLAND Rory | UAE Team Emirates | 13:38 | ||
126. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 13:38 | ||
127. | HAGA Chad | Team Sunweb | 15:55 | ||
128. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 16:59 | ||
129. | BRÄNDLE Matthias | Trek - Segafredo | 16:59 | ||
130. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 16:59 | ||
131. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 16:59 | ||
132. | LEAÇA Gonçalo | LA Aluminios-Metalusa | 16:59 | ||
133. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 16:59 | ||
134. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 16:59 | ||
135. | RIBEIRO David | LA Aluminios-Metalusa | 16:59 | ||
136. | MANSILHAS Fabio | LA Aluminios-Metalusa | 16:59 | ||
137. | VIDEIRA Patrick | LA Aluminios-Metalusa | 16:59 | ||
138. | SILVA Paulo | LA Aluminios-Metalusa | 16:59 | ||
139. | GONCALVES Domingos | Radio Popular Boavista | 16:59 | ||
140. | CIMOLAI Davide | FDJ | 16:59 | ||
141. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 16:59 | ||
142. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 16:59 | ||
143. | TROFIMOV Jurij | Radio Popular Boavista | 16:59 | ||
144. | LAMPAERT Yves | Quick-Step Floors | 16:59 | ||
145. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 16:59 | ||
146. | GUARNIERI Jacopo | FDJ | 16:59 | ||
147. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 16:59 | ||
148. | MESTRE Ricardo | W52/FC Porto | 16:59 | ||
149. | ROELANDTS Jurgen | BMC Racing Team | 16:59 | ||
150. | BARBIO António | Miranda - Mortágua | 16:59 | ||
151. | CAMPOS Francisco | Miranda - Mortágua | 16:59 | ||
152. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 16:59 | ||
153. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-BlackJack | 16:59 | ||
154. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 16:59 | ||
155. | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 16:59 | ||
156. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 18:20 | ||
157. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 18:20 | ||
158. | JURADO Marcos | Efapel | 18:20 | ||
159. | SANTOS Goncalo | Vito-Feirense-BlackJack | 18:20 | ||
160. | CALDEIRA Samuel | W52/FC Porto | 18:20 | ||
161. | EVANGELISTA Andre | Aviludo-Louletano | 18:20 | ||
162. | MARTINGIL Cesar | Liberty Seguros - Carglass | 20:07 | ||
163. | PAULINHO Pedro | Efapel | 20:36 | ||
164. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 20:36 | ||
165. | PELEGRí Óscar | Radio Popular Boavista | 22:10 | ||
166. | CORDEIRO Damien | Miranda - Mortágua | 32:44 | ||
DNS | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | neštart. | ||
DSQ | PEREZ Juan Ignacio | Aviludo-Louletano | diskval. | ||
DNF | COUTINHO Leonel | Vito-Feirense-BlackJack | odstúpil | ||
DNF | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | LOPES Pedro Jose | Liberty Seguros - Carglass | odstúpil | ||
DNF | SINKELDAM Ramon | FDJ | odstúpil | ||
DNF | SMIT Willie | Kaťuša - Alpecin | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | THOMAS Geraint | Team Sky | 9:37:49 | 5 | ||||
2. | ROSON Jaime | Movistar Team | 00:00 | |||||
3. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:00 | |||||
4. | MARTIN Daniel | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
5. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
6. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:03 |
7. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:03 | ||
8. | SERRY Pieter | Quick-Step Floors | 00:03 | ||
9. | GARCIA DE MATEOS Vicente | Aviludo-Louletano | 00:03 | ||
10. | MEINTJES Louis | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
11. | PORTE Richie | BMC Racing Team | 00:03 | ||
12. | GROSSSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:06 | ||
13. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 00:06 | ||
14. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:06 | ||
15. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:06 | ||
16. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:06 | ||
17. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:10 | ||
18. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 00:10 | ||
19. | FONTE César | W52/FC Porto | 00:15 | ||
20. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:18 | ||
21. | DEL PINO Jesus | Efapel | 00:28 | ||
22. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 00:30 | ||
23. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:30 | ||
24. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:32 | ||
25. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:34 | ||
26. | MESTRE Daniel | Efapel | 00:34 | ||
27. | LAMMERTINK Maurits | Kaťuša - Alpecin | 00:34 | ||
28. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:48 | ||
29. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 00:48 | ||
30. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:53 | ||
31. | MENDONÇA Luis | Aviludo-Louletano | 01:00 | ||
32. | ŠTYBAR Zdeněk | Quick-Step Floors | 01:03 | ||
33. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 01:26 | ||
34. | VALLS Rafael | Movistar Team | 01:28 | ||
35. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 01:31 | ||
36. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 01:42 | ||
37. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 01:42 | ||
38. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 01:42 | ||
39. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 01:42 | ||
40. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 01:42 | ||
41. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 01:42 | ||
42. | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors | 01:42 | ||
43. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 01:58 | ||
44. | VELOSO Gustavo Cesar | W52/FC Porto | 01:58 | ||
45. | VINHAS Rui | W52/FC Porto | 01:58 | ||
46. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 02:10 | ||
47. | THWAITES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 02:15 | ||
48. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 02:15 | ||
49. | BRANDãO Joni | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:15 | ||
50. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 02:27 | ||
51. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 02:36 | ||
52. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 02:44 | ||
53. | SWIFT Ben | UAE Team Emirates | 02:46 | ||
54. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 02:56 | ||
55. | FERNANDES José | W52/FC Porto | 02:57 | ||
56. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 03:00 | ||
57. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 03:12 | ||
58. | AFONSO Luis | Vito-Feirense-BlackJack | 03:16 | ||
59. | SILIN Egor | Radio Popular Boavista | 03:16 | ||
60. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 03:20 | ||
61. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 03:20 | ||
62. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 03:20 | ||
63. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 03:22 | ||
64. | HERNANDEZ Oscar | Aviludo-Louletano | 03:27 | ||
65. | NUNES Hugo | Miranda - Mortágua | 03:47 | ||
66. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 03:53 | ||
67. | ERRAZKIN Xuban | Vito-Feirense-BlackJack | 03:53 | ||
68. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 04:00 | ||
69. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 04:07 | ||
70. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 04:27 | ||
71. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 04:33 | ||
72. | KUSS Sepp | Team LottoNL - Jumbo | 04:34 | ||
73. | PINTO Edgar | Vito-Feirense-BlackJack | 04:40 | ||
74. | TEN DAM Laurens | Team Sunweb | 04:46 | ||
75. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 04:54 | ||
76. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:03 | ||
77. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 05:06 | ||
78. | CARVALHO Goncalo | Miranda - Mortágua | 05:12 | ||
79. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 05:13 | ||
80. | MEIRELES Nuno | Miranda - Mortágua | 05:38 | ||
81. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 05:56 | ||
82. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:02 | ||
83. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:02 | ||
84. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 06:09 | ||
85. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 06:09 | ||
86. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 06:09 | ||
87. | SILVA Rafael | Efapel | 06:09 | ||
88. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 06:09 | ||
89. | RESTREPO Jhonatan | Kaťuša - Alpecin | 06:31 | ||
90. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 06:38 | ||
91. | MOREIRA Mauricio | Caja Rural - Seguros RGA | 06:45 | ||
92. | GERRANS Simon | BMC Racing Team | 06:45 | ||
93. | MAGALHÃES Jorge | Miranda - Mortágua | 06:45 | ||
94. | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Floors | 07:03 | ||
95. | BENTA Joao | Radio Popular Boavista | 07:06 | ||
96. | RODRIGUES Joao | W52/FC Porto | 07:21 | ||
97. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 07:25 | ||
98. | LE GAC Olivier | FDJ | 07:28 | ||
99. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 07:31 | ||
100. | SANCHO Hugo | Vito-Feirense-BlackJack | 07:46 | ||
101. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 07:54 | ||
102. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 08:26 | ||
103. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 08:40 | ||
104. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 09:14 | ||
105. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 09:14 | ||
106. | BICO Nuno | Movistar Team | 09:37 | ||
107. | FERNANDES Luis | Aviludo-Louletano | 09:37 | ||
108. | ALMEIDA Nuno | LA Aluminios-Metalusa | 09:44 | ||
109. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 10:29 | ||
110. | DOULL Owain | Team Sky | 10:29 | ||
111. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 10:29 | ||
112. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 10:29 | ||
113. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 10:29 | ||
114. | KING Benjamin | Dimension Data for Qhubeka | 10:29 | ||
115. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 10:29 | ||
116. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 11:48 | ||
117. | FERNANDES João | LA Aluminios-Metalusa | 12:18 | ||
118. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 12:29 | ||
119. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 13:04 | ||
120. | DELAGE Mickael | FDJ | 13:27 | ||
121. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 13:38 | ||
122. | BARBOSA Márcio | Aviludo-Louletano | 14:00 | ||
123. | SUTHERLAND Rory | UAE Team Emirates | 14:02 | ||
124. | SILVA Bruno | Efapel | 14:46 | ||
125. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 15:46 | ||
126. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 15:56 | ||
127. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 16:59 | ||
128. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 16:59 | ||
129. | LAMPAERT Yves | Quick-Step Floors | 16:59 | ||
130. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 16:59 | ||
131. | ROELANDTS Jurgen | BMC Racing Team | 16:59 | ||
132. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 16:59 | ||
133. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-BlackJack | 16:59 | ||
134. | GUARNIERI Jacopo | FDJ | 16:59 | ||
135. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 16:59 | ||
136. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 16:59 | ||
137. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 16:59 | ||
138. | MANSILHAS Fabio | LA Aluminios-Metalusa | 16:59 | ||
139. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 16:59 | ||
140. | CIMOLAI Davide | FDJ | 16:59 | ||
141. | HAGA Chad | Team Sunweb | 17:14 | ||
142. | MESTRE Ricardo | W52/FC Porto | 17:56 | ||
143. | LEAÇA Gonçalo | LA Aluminios-Metalusa | 18:00 | ||
144. | BRÄNDLE Matthias | Trek - Segafredo | 18:08 | ||
145. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 18:08 | ||
146. | GONCALVES Domingos | Radio Popular Boavista | 18:08 | ||
147. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 18:18 | ||
148. | TROFIMOV Jurij | Radio Popular Boavista | 18:18 | ||
149. | BARBIO António | Miranda - Mortágua | 18:18 | ||
150. | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 18:18 | ||
151. | CALDEIRA Samuel | W52/FC Porto | 18:20 | ||
152. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 18:20 | ||
153. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 18:20 | ||
154. | JURADO Marcos | Efapel | 19:17 | ||
155. | SILVA Paulo | LA Aluminios-Metalusa | 19:20 | ||
156. | CAMPOS Francisco | Miranda - Mortágua | 19:24 | ||
157. | RIBEIRO David | LA Aluminios-Metalusa | 19:58 | ||
158. | MARTINGIL Cesar | Liberty Seguros - Carglass | 20:07 | ||
159. | SANTOS Goncalo | Vito-Feirense-BlackJack | 20:45 | ||
160. | EVANGELISTA Andre | Aviludo-Louletano | 20:45 | ||
161. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 21:33 | ||
162. | VIDEIRA Patrick | LA Aluminios-Metalusa | 22:02 | ||
163. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 22:02 | ||
164. | PELEGRí Óscar | Radio Popular Boavista | 22:10 | ||
165. | PAULINHO Pedro | Efapel | 24:16 | ||
166. | CORDEIRO Damien | Miranda - Mortágua | 35:07 |
Záver etapy |
3. | 16.2. | Lagoa > Lagoa | 20,2 km | Thomas |
profil etapy, 201 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Časovka jednotlivcov býva vždy jednou z najdominantnejších etáp na tomto podujatí. Dvadsať kilometrov na zvlnenom teréne malo výrazne zasiahnuť do celkovej klasifikácie, pretože Kwiatkowski, Porte, Thomas či Jungels sa mohli okrem lezenia oprieť aj o svoje tempárske schopnosti. Na štarte sa objavili aj kvalitní špecialisti ako Küng, Tony Martin alebo Campenaerts, čo sľubovalo zaujímavý súboj o etapový triumf.
A bol to práve Victor Campenaerts (Lotto-Soudal), ktorý hneď na začiatku etapy nastavil najrýchlejší čas a mnohí favoriti ho nemohli pokoriť. Aktuálny európsky šampión prekonal trasu za 24:20 a za ním skončili Stefan Küng (BMC), ktorý zaostal osem sekúnd, alebo Tony Martin (Kaťuša-Alpecin), ten stratil šestnásť sekúnd.
Dobrý výkon predviedol poľský jazdec Lukasz Wišniowski (Sky), ktorý zastavil časomieru na hodnote rovných 25 minút. A rovnaký výsledok dosiahol aj Chad Haga zo Sunwebu. Na vedúcu priečku sa nedostal ani Vasil Kirijenka (Sky), ktorý predviedol rovnaký ako jeho kolega Wišniowski. Na najvyššie pozície to mal namierené Nelson Oliveira (Movistar), ale domáci jazdec napokon stratil v cieli jedenásť sekúnd na Campenaertsa.
Z favoritov, ktorí bojovali o titul, zvládla túto previerku najlepšie dvojica zo Sky. Michal Kwiatkowski síce nezosadil z vedúcej priečky jazdca tímu Lotto - Soudal, ale bol jasne silnejší ako jeho súperi v celkovej klasifikácii. A Geraint Thomas predviedol ešte lepší výkon, lebo bol na trati najrýchlejší a s výsledným časom 24:09 vyhral etapu.
Britský pretekár urobil dôležitý krok, aby pridal do svojho portfólia tretí titul na tomto podujatí. Výborný deň prežil celý tím Sky, pretože do najlepšej desiatky dostal až štyroch svojich borcov a na druhú priečku v GC sa posunul Michal Kwiatkowski. Na svoje časovkárske danosti poukázal Victor Campenaerts, ktorý celý deň presedel v horúcom kresle a napokon ho pokoril len posledný jazdec na trati. Po prestupe do Lotto - Soudal si tak musí počkať na svoju prvú výhru.
Kvalitným výkonom sa prezentovali Tejay van Garderen a Bob Jungels, ktorí majú šancu na dobrý výsledok, v klasifikácii. Časovku zvládol aj Bauke Mollema, holandskému pretekárovi len tesne ušla najlepšia desiatka, a medzi najlepších sa posunul Nelson Oliveira. Podľa predpokladov táto disciplína nesadla Danielovi Martinovi a prekvapujúco ani Richiemu Portovi, ktorý nám ponúkol jeden zo svojich najslabších výkonov v ITT v poslednom čase. Na Thomasa stratil vyše dvoch minút a jeho šanca na úspech v klasifikácii vyšumela.
Výsledky | ||||||||
1. | THOMAS Geraint | Team Sky | 24:09 | 20 | ||||
2. | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 00:11 | 10 | ||||
3. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 00:19 | 5 | ||||
4. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:22 | |||||
5. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:22 | |||||
6. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 00:27 |
7. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:47 | ||
8. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:49 | ||
9. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:50 | ||
10. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 00:51 | ||
11. | HAGA Chad | Team Sunweb | 00:51 | ||
12. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 00:59 | ||
13. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 01:01 | ||
14. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 01:02 | ||
15. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 01:07 | ||
16. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 01:09 | ||
17. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 01:12 | ||
18. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 01:13 | ||
19. | GROSSSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 01:14 | ||
20. | DOULL Owain | Team Sky | 01:17 | ||
21. | ROSON Jaime | Movistar Team | 01:18 | ||
22. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 01:19 | ||
23. | LAMPAERT Yves | Quick-Step Floors | 01:19 | ||
24. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 01:21 | ||
25. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 01:21 | ||
26. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 01:28 | ||
27. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 01:28 | ||
28. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 01:32 | ||
29. | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Floors | 01:33 | ||
30. | KING Benjamin | Dimension Data for Qhubeka | 01:33 | ||
31. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 01:34 | ||
32. | VALLS Rafael | Movistar Team | 01:37 | ||
33. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 01:41 | ||
34. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 01:41 | ||
35. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 01:43 | ||
36. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 01:47 | ||
37. | SERRY Pieter | Quick-Step Floors | 01:52 | ||
38. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 01:52 | ||
39. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 01:53 | ||
40. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 01:53 | ||
41. | BRÄNDLE Matthias | Trek - Segafredo | 01:56 | ||
42. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 01:58 | ||
43. | ŠTYBAR Zdeněk | Quick-Step Floors | 01:59 | ||
44. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 02:00 | ||
45. | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors | 02:01 | ||
46. | MARTIN Daniel | UAE Team Emirates | 02:03 | ||
47. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 02:05 | ||
48. | PORTE Richie | BMC Racing Team | 02:06 | ||
49. | RESTREPO Jhonatan | Kaťuša - Alpecin | 02:06 | ||
50. | MEINTJES Louis | Dimension Data for Qhubeka | 02:06 | ||
51. | SUTHERLAND Rory | UAE Team Emirates | 02:06 | ||
52. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:07 | ||
53. | LAMMERTINK Maurits | Kaťuša - Alpecin | 02:08 | ||
54. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 02:08 | ||
55. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 02:09 | ||
56. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 02:09 | ||
57. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 02:10 | ||
58. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 02:10 | ||
59. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 02:10 | ||
60. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 02:11 | ||
61. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 02:11 | ||
62. | GARCIA DE MATEOS Vicente | Aviludo-Louletano | 02:13 | ||
63. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 02:15 | ||
64. | FERNANDES José | W52/FC Porto | 02:19 | ||
65. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 02:20 | ||
66. | SWIFT Ben | UAE Team Emirates | 02:22 | ||
67. | TEN DAM Laurens | Team Sunweb | 02:22 | ||
68. | GERRANS Simon | BMC Racing Team | 02:24 | ||
69. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 02:24 | ||
70. | GONCALVES Domingos | Radio Popular Boavista | 02:25 | ||
71. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 02:25 | ||
72. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 02:27 | ||
73. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 02:29 | ||
74. | VELOSO Gustavo Cesar | W52/FC Porto | 02:30 | ||
75. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 02:30 | ||
76. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 02:31 | ||
77. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:34 | ||
78. | MESTRE Daniel | Efapel | 02:37 | ||
79. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 02:38 | ||
80. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 02:38 | ||
81. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:38 | ||
82. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 02:39 | ||
83. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 02:41 | ||
84. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 02:41 | ||
85. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 02:45 | ||
86. | THWAITES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 02:45 | ||
87. | BRANDãO Joni | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:49 | ||
88. | MOREIRA Mauricio | Caja Rural - Seguros RGA | 02:51 | ||
89. | PINTO Edgar | Vito-Feirense-BlackJack | 02:52 | ||
90. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 02:54 | ||
91. | SILIN Egor | Radio Popular Boavista | 02:56 | ||
92. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 02:58 | ||
93. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 02:58 | ||
94. | FONTE César | W52/FC Porto | 03:01 | ||
95. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 03:06 | ||
96. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 03:06 | ||
97. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 03:07 | ||
98. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 03:08 | ||
99. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 03:10 | ||
100. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 03:11 | ||
101. | KUSS Sepp | Team LottoNL - Jumbo | 03:11 | ||
102. | MENDONÇA Luis | Aviludo-Louletano | 03:12 | ||
103. | CIMOLAI Davide | FDJ | 03:14 | ||
104. | BENTA Joao | Radio Popular Boavista | 03:14 | ||
105. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 03:16 | ||
106. | MAGALHÃES Jorge | Miranda - Mortágua | 03:18 | ||
107. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 03:24 | ||
108. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 03:27 | ||
109. | SILVA Rafael | Efapel | 03:27 | ||
110. | ALMEIDA Nuno | LA Aluminios-Metalusa | 03:28 | ||
111. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 03:29 | ||
112. | BARBIO António | Miranda - Mortágua | 03:30 | ||
113. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 03:31 | ||
114. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 03:32 | ||
115. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-BlackJack | 03:33 | ||
116. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 03:33 | ||
117. | MESTRE Ricardo | W52/FC Porto | 03:34 | ||
118. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 03:34 | ||
119. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 03:37 | ||
120. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 03:41 | ||
121. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 03:42 | ||
122. | BICO Nuno | Movistar Team | 03:45 | ||
123. | ROELANDTS Jurgen | BMC Racing Team | 03:46 | ||
124. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 03:48 | ||
125. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 03:49 | ||
126. | PAULINHO Pedro | Efapel | 03:49 | ||
127. | LE GAC Olivier | FDJ | 03:49 | ||
128. | MARTINGIL Cesar | Liberty Seguros - Carglass | 03:49 | ||
129. | RODRIGUES Joao | W52/FC Porto | 03:50 | ||
130. | HERNANDEZ Oscar | Aviludo-Louletano | 03:50 | ||
131. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 03:51 | ||
132. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 03:54 | ||
133. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 04:00 | ||
134. | MANSILHAS Fabio | LA Aluminios-Metalusa | 04:00 | ||
135. | VINHAS Rui | W52/FC Porto | 04:05 | ||
136. | SILVA Bruno | Efapel | 04:06 | ||
137. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 04:06 | ||
138. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:08 | ||
139. | LEAÇA Gonçalo | LA Aluminios-Metalusa | 04:09 | ||
140. | DELAGE Mickael | FDJ | 04:11 | ||
141. | GUARNIERI Jacopo | FDJ | 04:12 | ||
142. | AFONSO Luis | Vito-Feirense-BlackJack | 04:12 | ||
143. | PELEGRí Óscar | Radio Popular Boavista | 04:18 | ||
144. | CALDEIRA Samuel | W52/FC Porto | 04:21 | ||
145. | CAMPOS Francisco | Miranda - Mortágua | 04:23 | ||
146. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 04:29 | ||
147. | FERNANDES João | LA Aluminios-Metalusa | 04:31 | ||
148. | VIDEIRA Patrick | LA Aluminios-Metalusa | 04:36 | ||
149. | ERRAZKIN Xuban | Vito-Feirense-BlackJack | 04:39 | ||
150. | SANCHO Hugo | Vito-Feirense-BlackJack | 04:43 | ||
151. | BARBOSA Márcio | Aviludo-Louletano | 04:46 | ||
152. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 04:51 | ||
153. | NUNES Hugo | Miranda - Mortágua | 04:52 | ||
154. | DEL PINO Jesus | Efapel | 04:53 | ||
155. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 04:57 | ||
156. | JURADO Marcos | Efapel | 04:57 | ||
157. | TROFIMOV Jurij | Radio Popular Boavista | 05:05 | ||
158. | MEIRELES Nuno | Miranda - Mortágua | 05:13 | ||
159. | EVANGELISTA Andre | Aviludo-Louletano | 05:16 | ||
160. | CARVALHO Goncalo | Miranda - Mortágua | 05:22 | ||
161. | CORDEIRO Damien | Miranda - Mortágua | 06:00 | ||
162. | FERNANDES Luis | Aviludo-Louletano | 06:01 | ||
163. | SILVA Paulo | LA Aluminios-Metalusa | 06:01 | ||
OTL | RIBEIRO David | LA Aluminios-Metalusa | 07:15 | ||
OTL | SANTOS Goncalo | Vito-Feirense-BlackJack | 08:35 | ||
DNS | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | THOMAS Geraint | Team Sky | 10:01:58 | 5 | ||||
2. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:22 | |||||
3. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:32 | |||||
4. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:52 | |||||
5. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:53 | |||||
6. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 01:01 |
7. | ROSON Jaime | Movistar Team | 01:18 | ||
8. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 01:19 | ||
9. | GROSSSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 01:20 | ||
10. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 01:24 | ||
11. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 01:31 | ||
12. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 01:44 | ||
13. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 01:53 | ||
14. | SERRY Pieter | Quick-Step Floors | 01:55 | ||
15. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 01:58 | ||
16. | MARTIN Daniel | UAE Team Emirates | 02:03 | ||
17. | PORTE Richie | BMC Racing Team | 02:09 | ||
18. | MEINTJES Louis | Dimension Data for Qhubeka | 02:09 | ||
19. | GARCIA DE MATEOS Vicente | Aviludo-Louletano | 02:16 | ||
20. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 02:23 | ||
21. | LAMMERTINK Maurits | Kaťuša - Alpecin | 02:42 | ||
22. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 02:42 | ||
23. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 02:43 | ||
24. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:46 | ||
25. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 02:47 | ||
26. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 02:58 | ||
27. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 03:01 | ||
28. | ŠTYBAR Zdeněk | Quick-Step Floors | 03:02 | ||
29. | VALLS Rafael | Movistar Team | 03:05 | ||
30. | MESTRE Daniel | Efapel | 03:11 | ||
31. | FONTE César | W52/FC Porto | 03:16 | ||
32. | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors | 03:43 | ||
33. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 03:50 | ||
34. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 03:51 | ||
35. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 03:57 | ||
36. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 04:02 | ||
37. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 04:09 | ||
38. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 04:12 | ||
39. | MENDONÇA Luis | Aviludo-Louletano | 04:12 | ||
40. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 04:15 | ||
41. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 04:19 | ||
42. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 04:21 | ||
43. | VELOSO Gustavo Cesar | W52/FC Porto | 04:28 | ||
44. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 04:38 | ||
45. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 04:50 | ||
46. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 04:58 | ||
47. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 04:58 | ||
48. | THWAITES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 05:00 | ||
49. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 05:04 | ||
50. | BRANDãO Joni | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:04 | ||
51. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 05:05 | ||
52. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 05:06 | ||
53. | SWIFT Ben | UAE Team Emirates | 05:08 | ||
54. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 05:14 | ||
55. | FERNANDES José | W52/FC Porto | 05:16 | ||
56. | DEL PINO Jesus | Efapel | 05:21 | ||
57. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 05:22 | ||
58. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 05:35 | ||
59. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 05:41 | ||
60. | VINHAS Rui | W52/FC Porto | 06:03 | ||
61. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 06:07 | ||
62. | SILIN Egor | Radio Popular Boavista | 06:12 | ||
63. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 06:15 | ||
64. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 06:18 | ||
65. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 06:27 | ||
66. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 06:31 | ||
67. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 06:56 | ||
68. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 07:00 | ||
69. | TEN DAM Laurens | Team Sunweb | 07:08 | ||
70. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 07:09 | ||
71. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:10 | ||
72. | HERNANDEZ Oscar | Aviludo-Louletano | 07:17 | ||
73. | AFONSO Luis | Vito-Feirense-BlackJack | 07:28 | ||
74. | PINTO Edgar | Vito-Feirense-BlackJack | 07:32 | ||
75. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 07:38 | ||
76. | KUSS Sepp | Team LottoNL - Jumbo | 07:45 | ||
77. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 08:10 | ||
78. | ERRAZKIN Xuban | Vito-Feirense-BlackJack | 08:32 | ||
79. | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Floors | 08:36 | ||
80. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:36 | ||
81. | RESTREPO Jhonatan | Kaťuša - Alpecin | 08:37 | ||
82. | NUNES Hugo | Miranda - Mortágua | 08:39 | ||
83. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 08:48 | ||
84. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 09:07 | ||
85. | GERRANS Simon | BMC Racing Team | 09:09 | ||
86. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 09:19 | ||
87. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 09:25 | ||
88. | MOREIRA Mauricio | Caja Rural - Seguros RGA | 09:36 | ||
89. | SILVA Rafael | Efapel | 09:36 | ||
90. | MAGALHÃES Jorge | Miranda - Mortágua | 10:03 | ||
91. | BENTA Joao | Radio Popular Boavista | 10:20 | ||
92. | CARVALHO Goncalo | Miranda - Mortágua | 10:34 | ||
93. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 10:46 | ||
94. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 10:48 | ||
95. | MEIRELES Nuno | Miranda - Mortágua | 10:51 | ||
96. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 10:59 | ||
97. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 11:06 | ||
98. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 11:07 | ||
99. | RODRIGUES Joao | W52/FC Porto | 11:11 | ||
100. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 11:12 | ||
101. | LE GAC Olivier | FDJ | 11:17 | ||
102. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 11:27 | ||
103. | DOULL Owain | Team Sky | 11:46 | ||
104. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 11:57 | ||
105. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 12:00 | ||
106. | KING Benjamin | Dimension Data for Qhubeka | 12:02 | ||
107. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 12:03 | ||
108. | SANCHO Hugo | Vito-Feirense-BlackJack | 12:29 | ||
109. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 12:51 | ||
110. | ALMEIDA Nuno | LA Aluminios-Metalusa | 13:12 | ||
111. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 13:14 | ||
112. | BICO Nuno | Movistar Team | 13:22 | ||
113. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:35 | ||
114. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 14:12 | ||
115. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 15:13 | ||
116. | FERNANDES Luis | Aviludo-Louletano | 15:38 | ||
117. | SUTHERLAND Rory | UAE Team Emirates | 16:08 | ||
118. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 16:11 | ||
119. | FERNANDES João | LA Aluminios-Metalusa | 16:49 | ||
120. | DELAGE Mickael | FDJ | 17:38 | ||
121. | HAGA Chad | Team Sunweb | 18:05 | ||
122. | LAMPAERT Yves | Quick-Step Floors | 18:18 | ||
123. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 18:20 | ||
124. | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 18:29 | ||
125. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 18:29 | ||
126. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 18:40 | ||
127. | BARBOSA Márcio | Aviludo-Louletano | 18:46 | ||
128. | SILVA Bruno | Efapel | 18:52 | ||
129. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 19:09 | ||
130. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 19:09 | ||
131. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 19:23 | ||
132. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 19:37 | ||
133. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 19:37 | ||
134. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 20:01 | ||
135. | BRÄNDLE Matthias | Trek - Segafredo | 20:04 | ||
136. | CIMOLAI Davide | FDJ | 20:13 | ||
137. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 20:29 | ||
138. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-BlackJack | 20:32 | ||
139. | GONCALVES Domingos | Radio Popular Boavista | 20:33 | ||
140. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 20:40 | ||
141. | ROELANDTS Jurgen | BMC Racing Team | 20:45 | ||
142. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 20:47 | ||
143. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 20:59 | ||
144. | MANSILHAS Fabio | LA Aluminios-Metalusa | 20:59 | ||
145. | GUARNIERI Jacopo | FDJ | 21:11 | ||
146. | MESTRE Ricardo | W52/FC Porto | 21:30 | ||
147. | BARBIO António | Miranda - Mortágua | 21:48 | ||
148. | LEAÇA Gonçalo | LA Aluminios-Metalusa | 22:09 | ||
149. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 22:11 | ||
150. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 22:14 | ||
151. | CALDEIRA Samuel | W52/FC Porto | 22:41 | ||
152. | TROFIMOV Jurij | Radio Popular Boavista | 23:23 | ||
153. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 23:38 | ||
154. | CAMPOS Francisco | Miranda - Mortágua | 23:47 | ||
155. | MARTINGIL Cesar | Liberty Seguros - Carglass | 23:56 | ||
156. | JURADO Marcos | Efapel | 24:14 | ||
157. | SILVA Paulo | LA Aluminios-Metalusa | 25:21 | ||
158. | EVANGELISTA Andre | Aviludo-Louletano | 26:01 | ||
159. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 26:10 | ||
160. | PELEGRí Óscar | Radio Popular Boavista | 26:28 | ||
161. | VIDEIRA Patrick | LA Aluminios-Metalusa | 26:38 | ||
162. | PAULINHO Pedro | Efapel | 28:05 | ||
163. | CORDEIRO Damien | Miranda - Mortágua | 41:07 |
4. | 17.2. | Almodôvar > Tavira | 199 km | Groenewegen |
profil etapy, 1875 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Portugalské podujatie ponúklo ešte jednu príležitosť pre šprintérov, zvlnený profil so štyrmi miernymi stúpaniami nemal byť prekážkou pre najrýchlejších jazdcov v balíku. V úvodnej etape predviedli želaný výkon len Groenewegen s Démarom, ostatní šprintéri vo finále zaspali, nespokojenci tak mali na štarte zvýšenú motiváciu.
Brejk si vybojovali Benjamin King (Dimension Data), Rory Sutherland (UAE Emirates), Julen Amezqueta (Caja Rural), Bruno Silva (Efapel), Aleksandr Grigorev (Sporting-Tavira) a Joao Rodrigues (W52). Jasný zámer prezentoval Ben King, ktorý chcel upevniť svoju pozíciu na čele vrchárskej súťaže. A to sa mu podarilo, pretože ovládol obidve horské prémie. V pelotóne si plnili svoju povinnosť FDJ, Lotto - Jumbo a Trek - Segafredo, utečenci proti nim nemali nádej.
Na záverečnom krátkom stúpaní sa snažili zaskočiť pelotón Gilbert, Theuns, Sütterlin a Bonnafond, ktorí si tu vybudovali menší náskok a snažili sa dostať do vedúcej skupiny. Štvorica posilnila vedúcu skupinu a prinútila hlavný balík k vysokej aktivite, aby chytil týchto silných jazdcov. A podarilo sa mu to tri kilometre pred cieľom.
V hromadnom špurte sa najlepšie zorientoval Lotto - Jumbo, ktorý opäť vytvoril výbornú pozíciu pre Dylana Groenewegena a ten nemal problém vyhrať druhú etapu na tomto podujatí. Holandský jazdec vyťažil zo svojho lead-outu, mohol vyštartovať v ideálnom čase a vybojovať tak už tretí triumf v tomto ročníku. Za jeho zadným kolesom sa tentoraz udržal Matteo Pelucchi z Bory, ktorý ho však nedokázal poraziť, a na tretej priečke finišoval John Degenkolb, ale nemecký jazdec sa nezapojil do bitky o etapu.
Výsledky | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 4:33:49 | 20 | ||||
2. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 00:00 | 10 | ||||
3. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 00:00 | 5 | ||||
4. | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Floors | 00:00 | |||||
5. | ROELANDTS Jurgen | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
6. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 |
7. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
8. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:00 | ||
9. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
10. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:00 | ||
11. | LAMPAERT Yves | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
12. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 00:00 | ||
13. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
14. | CALDEIRA Samuel | W52/FC Porto | 00:03 | ||
15. | MENDONÇA Luis | Aviludo-Louletano | 00:03 | ||
16. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-BlackJack | 00:03 | ||
17. | CAMPOS Francisco | Miranda - Mortágua | 00:03 | ||
18. | SWIFT Ben | UAE Team Emirates | 00:03 | ||
19. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
20. | GROSSSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 00:03 | ||
21. | GARCIA DE MATEOS Vicente | Aviludo-Louletano | 00:03 | ||
22. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:03 | ||
23. | ROSON Jaime | Movistar Team | 00:03 | ||
24. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:03 | ||
25. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 00:03 | ||
26. | PELEGRí Óscar | Radio Popular Boavista | 00:03 | ||
27. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:03 | ||
28. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:03 | ||
29. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:03 | ||
30. | MARTINGIL Cesar | Liberty Seguros - Carglass | 00:03 | ||
31. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:03 | ||
32. | HERNANDEZ Oscar | Aviludo-Louletano | 00:03 | ||
33. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
34. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 00:03 | ||
35. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 00:03 | ||
36. | MESTRE Daniel | Efapel | 00:03 | ||
37. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 00:03 | ||
38. | ERRAZKIN Xuban | Vito-Feirense-BlackJack | 00:03 | ||
39. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:03 | ||
40. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:03 | ||
41. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:03 | ||
42. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 00:03 | ||
43. | RESTREPO Jhonatan | Kaťuša - Alpecin | 00:03 | ||
44. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 00:03 | ||
45. | VELOSO Gustavo Cesar | W52/FC Porto | 00:03 | ||
46. | BARBIO António | Miranda - Mortágua | 00:03 | ||
47. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:03 | ||
48. | SILVA Rafael | Efapel | 00:03 | ||
49. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 00:03 | ||
50. | MESTRE Ricardo | W52/FC Porto | 00:03 | ||
51. | FONTE César | W52/FC Porto | 00:03 | ||
52. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 00:03 | ||
53. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:03 | ||
54. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 00:03 | ||
55. | ŠTYBAR Zdeněk | Quick-Step Floors | 00:03 | ||
56. | LAMMERTINK Maurits | Kaťuša - Alpecin | 00:03 | ||
57. | THWAITES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
58. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 00:03 | ||
59. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:03 | ||
60. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 00:03 | ||
61. | MEINTJES Louis | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
62. | CARVALHO Goncalo | Miranda - Mortágua | 00:03 | ||
63. | SERRY Pieter | Quick-Step Floors | 00:03 | ||
64. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 00:03 | ||
65. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 00:03 | ||
66. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
67. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:03 | ||
68. | ALMEIDA Nuno | LA Aluminios-Metalusa | 00:03 | ||
69. | GERRANS Simon | BMC Racing Team | 00:03 | ||
70. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
71. | MANSILHAS Fabio | LA Aluminios-Metalusa | 00:03 | ||
72. | AFONSO Luis | Vito-Feirense-BlackJack | 00:03 | ||
73. | BRANDãO Joni | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:03 | ||
74. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
75. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 00:03 | ||
76. | LEAÇA Gonçalo | LA Aluminios-Metalusa | 00:03 | ||
77. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 00:03 | ||
78. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
79. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 00:03 | ||
80. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 00:03 | ||
81. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:03 | ||
82. | NUNES Hugo | Miranda - Mortágua | 00:03 | ||
83. | FERNANDES Luis | Aviludo-Louletano | 00:03 | ||
84. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 00:03 | ||
85. | PINTO Edgar | Vito-Feirense-BlackJack | 00:03 | ||
86. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:03 | ||
87. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
88. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:03 | ||
89. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 00:03 | ||
90. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 00:03 | ||
91. | VINHAS Rui | W52/FC Porto | 00:03 | ||
92. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 00:03 | ||
93. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 00:03 | ||
94. | SANCHO Hugo | Vito-Feirense-BlackJack | 00:03 | ||
95. | BENTA Joao | Radio Popular Boavista | 00:03 | ||
96. | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors | 00:03 | ||
97. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 00:03 | ||
98. | HAGA Chad | Team Sunweb | 00:03 | ||
99. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 00:03 | ||
100. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 00:03 | ||
101. | MARTIN Daniel | UAE Team Emirates | 00:03 | ||
102. | TEN DAM Laurens | Team Sunweb | 00:03 | ||
103. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:03 | ||
104. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 00:03 | ||
105. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 00:03 | ||
106. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 00:03 | ||
107. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:03 | ||
108. | FERNANDES José | W52/FC Porto | 00:03 | ||
109. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:03 | ||
110. | DELAGE Mickael | FDJ | 00:03 | ||
111. | DEL PINO Jesus | Efapel | 00:03 | ||
112. | BARBOSA Márcio | Aviludo-Louletano | 00:03 | ||
113. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
114. | MOREIRA Mauricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
115. | MAGALHÃES Jorge | Miranda - Mortágua | 00:03 | ||
116. | PORTE Richie | BMC Racing Team | 00:03 | ||
117. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:03 | ||
118. | MEIRELES Nuno | Miranda - Mortágua | 00:03 | ||
119. | TROFIMOV Jurij | Radio Popular Boavista | 00:03 | ||
120. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:03 | ||
121. | SILIN Egor | Radio Popular Boavista | 00:03 | ||
122. | JURADO Marcos | Efapel | 00:03 | ||
123. | SILVA Paulo | LA Aluminios-Metalusa | 00:03 | ||
124. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 00:03 | ||
125. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 00:03 | ||
126. | VALLS Rafael | Movistar Team | 00:03 | ||
127. | BICO Nuno | Movistar Team | 00:31 | ||
128. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 00:31 | ||
129. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:38 | ||
130. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 00:43 | ||
131. | EVANGELISTA Andre | Aviludo-Louletano | 00:46 | ||
132. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 00:50 | ||
133. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:50 | ||
134. | GONCALVES Domingos | Radio Popular Boavista | 00:50 | ||
135. | RODRIGUES Joao | W52/FC Porto | 00:54 | ||
136. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 01:03 | ||
137. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 01:06 | ||
138. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 01:08 | ||
139. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 01:10 | ||
140. | FERNANDES João | LA Aluminios-Metalusa | 01:25 | ||
141. | DOULL Owain | Team Sky | 01:25 | ||
142. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 01:27 | ||
143. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 01:27 | ||
144. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 01:27 | ||
145. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 01:30 | ||
146. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 01:42 | ||
147. | CIMOLAI Davide | FDJ | 01:47 | ||
148. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 01:51 | ||
149. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 01:51 | ||
150. | LE GAC Olivier | FDJ | 01:52 | ||
151. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 02:07 | ||
152. | KING Benjamin | Dimension Data for Qhubeka | 02:23 | ||
153. | SUTHERLAND Rory | UAE Team Emirates | 02:23 | ||
154. | BRÄNDLE Matthias | Trek - Segafredo | 02:35 | ||
155. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 02:41 | ||
156. | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 02:41 | ||
157. | PAULINHO Pedro | Efapel | 02:56 | ||
158. | VIDEIRA Patrick | LA Aluminios-Metalusa | 03:14 | ||
159. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 03:38 | ||
160. | KUSS Sepp | Team LottoNL - Jumbo | 03:38 | ||
161. | CORDEIRO Damien | Miranda - Mortágua | 05:16 | ||
162. | SILVA Bruno | Efapel | 07:52 | ||
DNS | GUARNIERI Jacopo | FDJ | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | THOMAS Geraint | Team Sky | 14:35:50 | 5 | ||||
2. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 00:19 | |||||
3. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:32 | |||||
4. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 00:52 | |||||
5. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 00:53 | |||||
6. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 01:01 |
7. | ROSON Jaime | Movistar Team | 01:18 | ||
8. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 01:19 | ||
9. | GROSSSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 01:20 | ||
10. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 01:24 | ||
11. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 01:31 | ||
12. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 01:44 | ||
13. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 01:53 | ||
14. | SERRY Pieter | Quick-Step Floors | 01:55 | ||
15. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 01:58 | ||
16. | MARTIN Daniel | UAE Team Emirates | 02:03 | ||
17. | PORTE Richie | BMC Racing Team | 02:09 | ||
18. | MEINTJES Louis | Dimension Data for Qhubeka | 02:09 | ||
19. | GARCIA DE MATEOS Vicente | Aviludo-Louletano | 02:16 | ||
20. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 02:23 | ||
21. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 02:40 | ||
22. | LAMMERTINK Maurits | Kaťuša - Alpecin | 02:42 | ||
23. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:46 | ||
24. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 02:47 | ||
25. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 02:58 | ||
26. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 03:01 | ||
27. | ŠTYBAR Zdeněk | Quick-Step Floors | 03:02 | ||
28. | VALLS Rafael | Movistar Team | 03:05 | ||
29. | MESTRE Daniel | Efapel | 03:11 | ||
30. | FONTE César | W52/FC Porto | 03:16 | ||
31. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 03:42 | ||
32. | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors | 03:43 | ||
33. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 03:50 | ||
34. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 03:51 | ||
35. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 04:02 | ||
36. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 04:09 | ||
37. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 04:12 | ||
38. | MENDONÇA Luis | Aviludo-Louletano | 04:12 | ||
39. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 04:15 | ||
40. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 04:19 | ||
41. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 04:21 | ||
42. | VELOSO Gustavo Cesar | W52/FC Porto | 04:28 | ||
43. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 04:38 | ||
44. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 04:50 | ||
45. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 04:58 | ||
46. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 04:58 | ||
47. | THWAITES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 05:00 | ||
48. | BRANDãO Joni | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:04 | ||
49. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 05:05 | ||
50. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 05:06 | ||
51. | SWIFT Ben | UAE Team Emirates | 05:08 | ||
52. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 05:14 | ||
53. | FERNANDES José | W52/FC Porto | 05:16 | ||
54. | DEL PINO Jesus | Efapel | 05:21 | ||
55. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 05:21 | ||
56. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 05:32 | ||
57. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 05:41 | ||
58. | VINHAS Rui | W52/FC Porto | 06:03 | ||
59. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 06:07 | ||
60. | SILIN Egor | Radio Popular Boavista | 06:12 | ||
61. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 06:15 | ||
62. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 06:31 | ||
63. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 06:31 | ||
64. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 06:56 | ||
65. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 07:00 | ||
66. | TEN DAM Laurens | Team Sunweb | 07:08 | ||
67. | HERNANDEZ Oscar | Aviludo-Louletano | 07:17 | ||
68. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 07:25 | ||
69. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 07:26 | ||
70. | AFONSO Luis | Vito-Feirense-BlackJack | 07:28 | ||
71. | PINTO Edgar | Vito-Feirense-BlackJack | 07:32 | ||
72. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 07:38 | ||
73. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 07:44 | ||
74. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:57 | ||
75. | ERRAZKIN Xuban | Vito-Feirense-BlackJack | 08:32 | ||
76. | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Floors | 08:33 | ||
77. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:36 | ||
78. | RESTREPO Jhonatan | Kaťuša - Alpecin | 08:37 | ||
79. | NUNES Hugo | Miranda - Mortágua | 08:39 | ||
80. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 09:04 | ||
81. | GERRANS Simon | BMC Racing Team | 09:09 | ||
82. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 09:16 | ||
83. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 09:25 | ||
84. | MOREIRA Mauricio | Caja Rural - Seguros RGA | 09:36 | ||
85. | SILVA Rafael | Efapel | 09:36 | ||
86. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 09:49 | ||
87. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 09:59 | ||
88. | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | 10:02 | ||
89. | MAGALHÃES Jorge | Miranda - Mortágua | 10:03 | ||
90. | BENTA Joao | Radio Popular Boavista | 10:20 | ||
91. | CARVALHO Goncalo | Miranda - Mortágua | 10:34 | ||
92. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 10:46 | ||
93. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 10:48 | ||
94. | MEIRELES Nuno | Miranda - Mortágua | 10:51 | ||
95. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 11:06 | ||
96. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 11:07 | ||
97. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 11:12 | ||
98. | KUSS Sepp | Team LottoNL - Jumbo | 11:20 | ||
99. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 11:27 | ||
100. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 11:54 | ||
101. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 12:00 | ||
102. | RODRIGUES Joao | W52/FC Porto | 12:02 | ||
103. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 12:03 | ||
104. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 12:23 | ||
105. | SANCHO Hugo | Vito-Feirense-BlackJack | 12:29 | ||
106. | LE GAC Olivier | FDJ | 13:06 | ||
107. | DOULL Owain | Team Sky | 13:08 | ||
108. | ALMEIDA Nuno | LA Aluminios-Metalusa | 13:12 | ||
109. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 13:14 | ||
110. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:32 | ||
111. | BICO Nuno | Movistar Team | 13:50 | ||
112. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 14:12 | ||
113. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 14:15 | ||
114. | KING Benjamin | Dimension Data for Qhubeka | 14:22 | ||
115. | FERNANDES Luis | Aviludo-Louletano | 15:38 | ||
116. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 17:01 | ||
117. | DELAGE Mickael | FDJ | 17:38 | ||
118. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 17:59 | ||
119. | HAGA Chad | Team Sunweb | 18:05 | ||
120. | FERNANDES João | LA Aluminios-Metalusa | 18:11 | ||
121. | LAMPAERT Yves | Quick-Step Floors | 18:15 | ||
122. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 18:20 | ||
123. | SUTHERLAND Rory | UAE Team Emirates | 18:28 | ||
124. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 18:29 | ||
125. | BARBOSA Márcio | Aviludo-Louletano | 18:46 | ||
126. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 19:06 | ||
127. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 19:09 | ||
128. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 19:23 | ||
129. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 19:34 | ||
130. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 19:37 | ||
131. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 20:01 | ||
132. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-BlackJack | 20:32 | ||
133. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 20:40 | ||
134. | ROELANDTS Jurgen | BMC Racing Team | 20:42 | ||
135. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 20:44 | ||
136. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 20:56 | ||
137. | MANSILHAS Fabio | LA Aluminios-Metalusa | 20:59 | ||
138. | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 21:07 | ||
139. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 21:16 | ||
140. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 21:18 | ||
141. | GONCALVES Domingos | Radio Popular Boavista | 21:20 | ||
142. | MESTRE Ricardo | W52/FC Porto | 21:30 | ||
143. | BARBIO António | Miranda - Mortágua | 21:48 | ||
144. | CIMOLAI Davide | FDJ | 21:57 | ||
145. | LEAÇA Gonçalo | LA Aluminios-Metalusa | 22:09 | ||
146. | BRÄNDLE Matthias | Trek - Segafredo | 22:36 | ||
147. | CALDEIRA Samuel | W52/FC Porto | 22:41 | ||
148. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 23:14 | ||
149. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 23:19 | ||
150. | TROFIMOV Jurij | Radio Popular Boavista | 23:23 | ||
151. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 23:38 | ||
152. | CAMPOS Francisco | Miranda - Mortágua | 23:47 | ||
153. | MARTINGIL Cesar | Liberty Seguros - Carglass | 23:56 | ||
154. | JURADO Marcos | Efapel | 24:14 | ||
155. | SILVA Paulo | LA Aluminios-Metalusa | 25:21 | ||
156. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 26:10 | ||
157. | PELEGRí Óscar | Radio Popular Boavista | 26:28 | ||
158. | SILVA Bruno | Efapel | 26:41 | ||
159. | EVANGELISTA Andre | Aviludo-Louletano | 26:44 | ||
160. | VIDEIRA Patrick | LA Aluminios-Metalusa | 29:49 | ||
161. | PAULINHO Pedro | Efapel | 30:58 | ||
162. | CORDEIRO Damien | Miranda - Mortágua | 46:20 |
Posledné kilometre etapy |
5. | 18.2. | Faro > Alto do Malhao | 175 km | Kwiatkowski |
profil etapy, 2804 nastúpaných metrov (© Lasterketa Burua / cronoescalada.com) |
Na záver si cyklisti zmerali sily vo veľmi zaujímavom profile piatej etapy, ktorá po 2800 nastúpaných metroch vyvrcholila na Alto do Malhao, kopci dlhom 2600 metrov pri priemernom sklone 9,2 %. Typické stúpanie a lá Sagan ešte malo miernu šancu zatriasť poradím, no za Geraintom Thomasom bol v celkovom poradí najbližšie Michal Kwiatkowski, takže aj keby mal Poliak výborné nohy, ostalo by to tak či onak v Sky.
Hneď od úvodu sa mohutne útočilo a Sky prekvapujúco pustil obrovskú skupinu tridsiatich ľudí, kde boli aj veľké mená ako Phil Gilbert, Zdeněk Štybar (2x Quick-Step), Tony Martin (Kaťuša), Jasper Stuyven (Trek), Serge Pauwels (DiData), Arnaud Démare (FDJ), Jurgen Roelandts (BMC) a další. Samotný Sky tam reprezentovala dvojica Poliakov Kwiatkowski - Golaš. Vypracovali si viac ako štyri minúty náskoku a vyzeralo to veľmi zaujímavo, pretože vlaku Sky vzadu nechcel nikto pomôcť.
V druhej polovici etapy sa čelo rozbilo. Kwiatkowski si útoky strážil, no keď unikal jednotlivec, nechal ho napokoji. Päťdesiat kilometrov pred páskou sa vydal na úplne čelo vyvetrať Lukas Postlberger z Bory a za ním sa vytvorila partia Michal Kwiatkowski (Sky), Ruben Guerreiro (Trek), Serge Pauwels (DiData), Zdeněk Štybar (Quick-Step) a Simon Geschke (Sunweb). Tak šiel zvyšok úniku a pelotón strácal 4:30.
V predposlednom stúpaní sa dokázal k Rakúšanovi dostať Štybar a mali 35 sekúnd k dobru na štvoricu za nimi. Zdalo sa, že Kwiatek nemá až také nohy, keď dovolil Zdeňkovi ujsť. Pelotón strácal 3:30. Mali šancu, no záverečný kopec bol po celom týždni poriadnou prekážkou. Navyše, ani pred ním sa nešlo na obyčajnej rovine. Asi dvanásť kilometrov pred páskou na Alto do Malhao Štybar nastúpil Postlbergerovi a pokračoval sám. Jazdec Bory sa po chvíli rozhodol počkať skupinu za ním. Vyzeralo to tak, že pelotón už do záverečného súboja neprehovorí.
Zdeněk prišiel po kopec s náskokom štyridsiatich sekúnd pred prenasledovateľmi a zhruba v polovici kopca ho už docvakol niekdajší tímový kolega Kwiatkowski, ktorý mal zjavne najlepšie nohy. Iba okolo neho prešiel a vydal sa za triumfom v etape. Kilometer pred páskou mal pätnásť sekúnd k dobru pred Pauwelsom a Guerreirom. Domáci borec v závere zlomil Belgičana a prišiel si po druhé miesto. To už v cieli oslavoval triumf v etape i celkovo Michal Kwiatkowski.
Thomasova skupina, teda pozostatok pelotónu, finišovala so stratou minúty a trištvrte. Borci ako Mollema a Van Garderen v závere útočili, aby získali pár sekúnd, no v boji o celkový triumf to už bolo márne. Thomas si bez problémov postrážil druhú pozíciu, oni sa aspoň dostali cez Jungelsa, ktorému záver nesadol a veľmi sa tam vytrápil.
Tím Sky pristúpil k dnešnej etape riskantne, ale lišiacky. Vpredu mali 28 súperov a pomerne skoro vedeli, že pelotón ich dnes nedobehne. Verili ale Kwiatkowskemu a ten ich dôveru nesklamal. Ukázal, že je najsilnejší, a suverénne si prišiel po sladkú odmenu. Ostatné celky ostali v roli štatistov.
Výsledky | ||||||||
1. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 4:18:02 | 20 | ||||
2. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 00:04 | 10 | ||||
3. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 00:08 | 5 | ||||
4. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 00:13 | |||||
5. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 00:15 | |||||
6. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 00:17 |
7. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 00:17 | ||
8. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:23 | ||
9. | SWIFT Ben | UAE Team Emirates | 00:29 | ||
10. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:35 | ||
11. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:39 | ||
12. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 00:43 | ||
13. | ŠTYBAR Zdeněk | Quick-Step Floors | 00:48 | ||
14. | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors | 00:54 | ||
15. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 01:31 | ||
16. | ROELANDTS Jurgen | BMC Racing Team | 01:36 | ||
17. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 01:40 | ||
18. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 01:42 | ||
19. | VELOSO Gustavo Cesar | W52/FC Porto | 01:42 | ||
20. | MARTIN Daniel | UAE Team Emirates | 01:45 | ||
21. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 01:47 | ||
22. | GARCIA DE MATEOS Vicente | Aviludo-Louletano | 01:50 | ||
23. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 01:50 | ||
24. | THOMAS Geraint | Team Sky | 01:50 | ||
25. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 01:50 | ||
26. | ROSON Jaime | Movistar Team | 01:50 | ||
27. | GROSSSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 01:50 | ||
28. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 01:54 | ||
29. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 02:00 | ||
30. | LAMMERTINK Maurits | Kaťuša - Alpecin | 02:02 | ||
31. | SERRY Pieter | Quick-Step Floors | 02:02 | ||
32. | MEINTJES Louis | Dimension Data for Qhubeka | 02:02 | ||
33. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 02:05 | ||
34. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 02:09 | ||
35. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 02:11 | ||
36. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 02:14 | ||
37. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 02:18 | ||
38. | FONTE César | W52/FC Porto | 02:19 | ||
39. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 02:22 | ||
40. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 02:22 | ||
41. | MENDONÇA Luis | Aviludo-Louletano | 02:22 | ||
42. | DEL PINO Jesus | Efapel | 02:31 | ||
43. | CIMOLAI Davide | FDJ | 02:31 | ||
44. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:35 | ||
45. | MESTRE Ricardo | W52/FC Porto | 02:38 | ||
46. | PORTE Richie | BMC Racing Team | 02:38 | ||
47. | MESTRE Daniel | Efapel | 02:38 | ||
48. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 02:41 | ||
49. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 02:41 | ||
50. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 02:44 | ||
51. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 02:44 | ||
52. | PINTO Edgar | Vito-Feirense-BlackJack | 02:49 | ||
53. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 02:49 | ||
54. | THWAITES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 02:53 | ||
55. | RODRIGUES Joao | W52/FC Porto | 02:57 | ||
56. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 02:57 | ||
57. | HERNANDEZ Oscar | Aviludo-Louletano | 02:57 | ||
58. | VINHAS Rui | W52/FC Porto | 03:01 | ||
59. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 03:11 | ||
60. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 03:15 | ||
61. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:15 | ||
62. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 03:20 | ||
63. | BRANDãO Joni | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:28 | ||
64. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 03:39 | ||
65. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 03:52 | ||
66. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 04:20 | ||
67. | RESTREPO Jhonatan | Kaťuša - Alpecin | 04:20 | ||
68. | SILVA Rafael | Efapel | 04:32 | ||
69. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 04:32 | ||
70. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 04:32 | ||
71. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 04:37 | ||
72. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 05:01 | ||
73. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 05:02 | ||
74. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 05:10 | ||
75. | GERRANS Simon | BMC Racing Team | 05:14 | ||
76. | AFONSO Luis | Vito-Feirense-BlackJack | 05:14 | ||
77. | SILIN Egor | Radio Popular Boavista | 05:16 | ||
78. | CARVALHO Goncalo | Miranda - Mortágua | 05:16 | ||
79. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 05:33 | ||
80. | ALMEIDA Nuno | LA Aluminios-Metalusa | 05:36 | ||
81. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 05:41 | ||
82. | NUNES Hugo | Miranda - Mortágua | 05:44 | ||
83. | ERRAZKIN Xuban | Vito-Feirense-BlackJack | 05:44 | ||
84. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 06:07 | ||
85. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 06:08 | ||
86. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 06:21 | ||
87. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 06:21 | ||
88. | LAMPAERT Yves | Quick-Step Floors | 06:21 | ||
89. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 06:26 | ||
90. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 06:30 | ||
91. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 06:36 | ||
92. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:36 | ||
93. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 07:05 | ||
94. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 07:49 | ||
95. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 07:49 | ||
96. | SANCHO Hugo | Vito-Feirense-BlackJack | 08:37 | ||
97. | LEAÇA Gonçalo | LA Aluminios-Metalusa | 08:37 | ||
98. | TEN DAM Laurens | Team Sunweb | 08:37 | ||
99. | HAGA Chad | Team Sunweb | 08:39 | ||
100. | KUSS Sepp | Team LottoNL - Jumbo | 08:39 | ||
101. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 08:39 | ||
102. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 08:39 | ||
103. | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Floors | 08:39 | ||
104. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 09:01 | ||
105. | MAGALHÃES Jorge | Miranda - Mortágua | 09:06 | ||
106. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 09:06 | ||
107. | DELAGE Mickael | FDJ | 09:24 | ||
108. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 09:24 | ||
109. | LE GAC Olivier | FDJ | 09:24 | ||
110. | SUTHERLAND Rory | UAE Team Emirates | 09:24 | ||
111. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 09:24 | ||
112. | CAMPOS Francisco | Miranda - Mortágua | 09:45 | ||
113. | BARBIO António | Miranda - Mortágua | 09:45 | ||
114. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 09:45 | ||
115. | KING Benjamin | Dimension Data for Qhubeka | 09:45 | ||
116. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 10:00 | ||
117. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 10:08 | ||
118. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 10:08 | ||
119. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 10:08 | ||
120. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 12:29 | ||
121. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 12:29 | ||
122. | TROFIMOV Jurij | Radio Popular Boavista | 12:29 | ||
123. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 12:29 | ||
124. | PELEGRí Óscar | Radio Popular Boavista | 12:29 | ||
125. | VIDEIRA Patrick | LA Aluminios-Metalusa | 13:21 | ||
126. | DOULL Owain | Team Sky | 13:29 | ||
127. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 14:08 | ||
128. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 14:08 | ||
129. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 14:08 | ||
130. | MANSILHAS Fabio | LA Aluminios-Metalusa | 15:36 | ||
131. | MOREIRA Mauricio | Caja Rural - Seguros RGA | 16:32 | ||
132. | SILVA Bruno | Efapel | 16:57 | ||
133. | MEIRELES Nuno | Miranda - Mortágua | 17:33 | ||
134. | BARBOSA Márcio | Aviludo-Louletano | 17:33 | ||
135. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 18:22 | ||
136. | CALDEIRA Samuel | W52/FC Porto | 18:22 | ||
137. | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 18:25 | ||
138. | MARTINGIL Cesar | Liberty Seguros - Carglass | 18:43 | ||
139. | PAULINHO Pedro | Efapel | 18:43 | ||
140. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 19:02 | ||
141. | JURADO Marcos | Efapel | 20:06 | ||
142. | FERNANDES João | LA Aluminios-Metalusa | 20:07 | ||
143. | SILVA Paulo | LA Aluminios-Metalusa | 20:07 | ||
144. | FERNANDES Luis | Aviludo-Louletano | 20:07 | ||
145. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 20:07 | ||
146. | EVANGELISTA Andre | Aviludo-Louletano | 20:15 | ||
DNS | BRÄNDLE Matthias | Trek - Segafredo | neštart. | ||
DNS | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | neštart. | ||
DNS | VALLS Rafael | Movistar Team | neštart. | ||
DNS | FERNANDES José | W52/FC Porto | neštart. | ||
DNS | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | neštart. | ||
DNF | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | BENTA Joao | Radio Popular Boavista | odstúpil | ||
DNF | BICO Nuno | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | CORDEIRO Damien | Miranda - Mortágua | odstúpil | ||
DNF | GONCALVES Domingos | Radio Popular Boavista | odstúpil | ||
DNF | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | MATIAS Joao | Vito-Feirense-BlackJack | odstúpil | ||
DNF | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | TANKINK Bram | Team LottoNL - Jumbo | odstúpil | ||
DNF | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky | 18:54:11 | 200 | ||||
2. | THOMAS Geraint | Team Sky | 01:31 | 150 | ||||
3. | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 02:16 | 125 | ||||
4. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 02:22 | 100 | ||||
5. | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors | 02:33 | 85 | ||||
6. | ROSON Jaime | Movistar Team | 02:49 | 70 | ||||
7. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 02:50 | 60 | ||||
8. | PAUWELS Serge | Dimension Data for Qhubeka | 02:50 | 50 | ||||
9. | GROSSSCHARTNER Felix | BORA - hansgrohe | 02:51 | 40 | ||||
10. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 02:54 | 35 |
11. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 03:12 | 30 | |
12. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 03:21 | 25 | |
13. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 03:24 | 20 | |
14. | MARTIN Daniel | UAE Team Emirates | 03:29 | 15 | |
15. | ŠTYBAR Zdeněk | Quick-Step Floors | 03:31 | 10 | |
16. | SERRY Pieter | Quick-Step Floors | 03:38 | 5 | |
17. | GARCIA DE MATEOS Vicente | Aviludo-Louletano | 03:47 | 5 | |
18. | SMITH Dion | Wanty - Groupe Gobert | 03:48 | 5 | |
19. | MEINTJES Louis | Dimension Data for Qhubeka | 03:52 | 5 | |
20. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 03:54 | 5 | |
21. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 03:57 | 5 | |
22. | BENEDETTI Cesare | BORA - hansgrohe | 03:58 | 5 | |
23. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 04:07 | 5 | |
24. | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors | 04:18 | 5 | |
25. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 04:22 | 5 | |
26. | LAMMERTINK Maurits | Kaťuša - Alpecin | 04:25 | 5 | |
27. | PORTE Richie | BMC Racing Team | 04:28 | 5 | |
28. | MARTIN Tony | Kaťuša - Alpecin | 04:54 | 5 | |
29. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 04:57 | 5 | |
30. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:02 | 5 | |
31. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 05:04 | 3 | |
32. | FONTE César | W52/FC Porto | 05:16 | 3 | |
33. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 05:18 | 3 | |
34. | SWIFT Ben | UAE Team Emirates | 05:18 | 3 | |
35. | MESTRE Daniel | Efapel | 05:30 | 3 | |
36. | VELOSO Gustavo Cesar | W52/FC Porto | 05:51 | 3 | |
37. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 06:15 | 3 | |
38. | MENDONÇA Luis | Aviludo-Louletano | 06:15 | 3 | |
39. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 06:18 | 3 | |
40. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 06:35 | 3 | |
41. | TEUNS Dylan | BMC Racing Team | 06:40 | ||
42. | LAENGEN Vegard | UAE Team Emirates | 06:41 | ||
43. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 06:50 | ||
44. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 06:55 | ||
45. | BONNAFOND Guillaume | Cofidis, Solutions Crédits | 07:12 | ||
46. | DEL PINO Jesus | Efapel | 07:33 | ||
47. | THWAITES Scott | Dimension Data for Qhubeka | 07:34 | ||
48. | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal | 07:46 | ||
49. | BRANDãO Joni | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:13 | ||
50. | VINHAS Rui | W52/FC Porto | 08:45 | ||
51. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 09:03 | ||
52. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 09:42 | ||
53. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 09:48 | ||
54. | HERNANDEZ Oscar | Aviludo-Louletano | 09:55 | ||
55. | PINTO Edgar | Vito-Feirense-BlackJack | 10:02 | ||
56. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 10:26 | ||
57. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 10:28 | ||
58. | KÜNG Stefan | BMC Racing Team | 10:42 | ||
59. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 10:53 | ||
60. | SILIN Egor | Radio Popular Boavista | 11:09 | ||
61. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 11:16 | ||
62. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 12:07 | ||
63. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 12:21 | ||
64. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 12:21 | ||
65. | AFONSO Luis | Vito-Feirense-BlackJack | 12:23 | ||
66. | RESTREPO Jhonatan | Kaťuša - Alpecin | 12:38 | ||
67. | GOLAŠ Michal | Team Sky | 13:38 | ||
68. | SILVA Rafael | Efapel | 13:49 | ||
69. | ERRAZKIN Xuban | Vito-Feirense-BlackJack | 13:57 | ||
70. | GERRANS Simon | BMC Racing Team | 14:04 | ||
71. | NUNES Hugo | Miranda - Mortágua | 14:04 | ||
72. | HINDLEY Jai | Team Sunweb | 14:05 | ||
73. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 14:30 | ||
74. | RODRIGUES Joao | W52/FC Porto | 14:40 | ||
75. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 14:52 | ||
76. | TEN DAM Laurens | Team Sunweb | 15:26 | ||
77. | CARVALHO Goncalo | Miranda - Mortágua | 15:31 | ||
78. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 15:58 | ||
79. | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal | 16:01 | ||
80. | WIŠNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 16:26 | ||
81. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 16:31 | ||
82. | SÉNÉCHAL Florian | Quick-Step Floors | 16:53 | ||
83. | PÖSTLBERGER Lukas | BORA - hansgrohe | 16:54 | ||
84. | MACHADO Tiago | Kaťuša - Alpecin | 17:03 | ||
85. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 17:36 | ||
86. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 17:41 | ||
87. | ALMEIDA Nuno | LA Aluminios-Metalusa | 18:29 | ||
88. | MAGALHÃES Jorge | Miranda - Mortágua | 18:50 | ||
89. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 19:04 | ||
90. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 19:09 | ||
91. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 19:21 | ||
92. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 19:25 | ||
93. | LINDEMAN Bert-Jan | Team LottoNL - Jumbo | 19:29 | ||
94. | HOFSTEDE Lennard | Team Sunweb | 19:32 | ||
95. | KUSS Sepp | Team LottoNL - Jumbo | 19:40 | ||
96. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 19:53 | ||
97. | SANCHO Hugo | Vito-Feirense-BlackJack | 20:47 | ||
98. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 21:56 | ||
99. | ROELANDTS Jurgen | BMC Racing Team | 21:59 | ||
100. | LE GAC Olivier | FDJ | 22:11 | ||
101. | WALLAYS Jelle | Lotto Soudal | 23:38 | ||
102. | KING Benjamin | Dimension Data for Qhubeka | 23:48 | ||
103. | MESTRE Ricardo | W52/FC Porto | 23:49 | ||
104. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 24:04 | ||
105. | CIMOLAI Davide | FDJ | 24:09 | ||
106. | LAMPAERT Yves | Quick-Step Floors | 24:17 | ||
107. | MARTENS Paul | Team LottoNL - Jumbo | 24:19 | ||
108. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 24:56 | ||
109. | MOREIRA Mauricio | Caja Rural - Seguros RGA | 25:49 | ||
110. | DOULL Owain | Team Sky | 26:18 | ||
111. | HAGA Chad | Team Sunweb | 26:25 | ||
112. | DELAGE Mickael | FDJ | 26:43 | ||
113. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 26:53 | ||
114. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 27:05 | ||
115. | SUTHERLAND Rory | UAE Team Emirates | 27:33 | ||
116. | MEIRELES Nuno | Miranda - Mortágua | 28:05 | ||
117. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 28:09 | ||
118. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 28:55 | ||
119. | LEAÇA Gonçalo | LA Aluminios-Metalusa | 30:27 | ||
120. | REIS Rafael | Caja Rural - Seguros RGA | 31:08 | ||
121. | BARBIO António | Miranda - Mortágua | 31:14 | ||
122. | RAVASI Edward | UAE Team Emirates | 31:56 | ||
123. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 32:27 | ||
124. | VAN STAEYEN Michael | Cofidis, Solutions Crédits | 32:50 | ||
125. | GROENEWEGEN Dylan | Team LottoNL - Jumbo | 33:06 | ||
126. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 33:08 | ||
127. | CAMPOS Francisco | Miranda - Mortágua | 33:13 | ||
128. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 33:26 | ||
129. | FERNANDES Luis | Aviludo-Louletano | 35:26 | ||
130. | TROFIMOV Jurij | Radio Popular Boavista | 35:33 | ||
131. | BARBOSA Márcio | Aviludo-Louletano | 36:00 | ||
132. | MANSILHAS Fabio | LA Aluminios-Metalusa | 36:16 | ||
133. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 37:12 | ||
134. | FERNANDES João | LA Aluminios-Metalusa | 37:59 | ||
135. | PELEGRí Óscar | Radio Popular Boavista | 38:38 | ||
136. | PELUCCHI Matteo | BORA - hansgrohe | 38:47 | ||
137. | SARAMOTINS Aleksejs | BORA - hansgrohe | 38:57 | ||
138. | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal | 39:13 | ||
139. | CALDEIRA Samuel | W52/FC Porto | 40:44 | ||
140. | MARTINGIL Cesar | Liberty Seguros - Carglass | 42:20 | ||
141. | VIDEIRA Patrick | LA Aluminios-Metalusa | 42:51 | ||
142. | SILVA Bruno | Efapel | 43:19 | ||
143. | JURADO Marcos | Efapel | 44:01 | ||
144. | SILVA Paulo | LA Aluminios-Metalusa | 45:09 | ||
145. | EVANGELISTA Andre | Aviludo-Louletano | 46:40 | ||
146. | PAULINHO Pedro | Efapel | 49:22 |