so | 24.3. | La Haye-Fouassiére | 183 km | Quaade |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
profil pretekov, 2295 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Francúzsky pohár podujatí 1. kategórie tento víkend pokračoval tretím a štvrtým kolom v La Haye-Fouassiére a Cholete. V sobotu poriadny rybník vypálil domácim tímom dánsky tempársky špecialista Rasmus Quaade, ktorý tento rok jazdí za BHS - Almeborg-Bornholm, pre ktorý je to veľký triumf a zároveň zahanbenie pre miestne silné celky vyšších líg. Do cieľa prišiel s trojsekundovým náskokom na špurtujúci pelotón. Tam bol najrýchlejší Daniel Hoelgaard z FDJ, no bolo mu to málo platné.
Výsledky | ||||||||
1. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 4:20:47 | 125 | ||||
2. | HOELGAARD Daniel | Groupama - FDJ | 00:03 | 85 | ||||
3. | FONSECA Armindo | Fortuneo - Samsic | 00:03 | 70 | ||||
4. | TOUZE Damien | St Michel - Auber93 | 00:03 | 60 | ||||
5. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 00:03 | 50 | ||||
6. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:03 | 40 | ||||
7. | JANS Roy | Cibel - Cebon | 00:03 | 35 | ||||
8. | ARIESEN Tim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:03 | 30 | ||||
9. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 00:03 | 25 | ||||
10. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:03 | 20 |
11. | VINCENT Léo | Groupama - FDJ | 00:03 | 15 | |
12. | ARISTI Mikel | Euskadi - Murias | 00:03 | 10 | |
13. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:03 | 5 | |
14. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:03 | 5 | |
15. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 00:03 | 5 | |
16. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 00:03 | 3 | |
17. | RAFFAELE Angelo | d'Amico - Utensilnord | 00:03 | 3 | |
18. | TURGIS Jimmy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:03 | 3 | |
19. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:03 | 3 | |
20. | McCABE Travis | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:03 | 3 | |
21. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:03 | 3 | |
22. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 00:03 | 3 | |
23. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 00:03 | 3 | |
24. | MALDONADO Anthony | St Michel - Auber93 | 00:03 | 3 | |
25. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 00:03 | 3 | |
26. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:06 | ||
27. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 00:06 | ||
28. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:06 | ||
29. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 00:06 | ||
30. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:06 | ||
31. | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | 00:15 | ||
32. | MARCHAND Gianni | Cibel - Cebon | 00:15 | ||
33. | GOUAULT Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:15 | ||
34. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:15 | ||
35. | MAINARD Jerome | Roubaix Lille Métropole | 00:15 | ||
36. | MADOUAS Valentin | Groupama - FDJ | 00:15 | ||
37. | VERMEULEN Alexey | Interpro Stradalli Cycling | 00:15 | ||
38. | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Samsic | 00:19 | ||
39. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:21 | ||
40. | LEVARLET Guillaume | St Michel - Auber93 | 00:21 | ||
41. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 00:21 | ||
42. | PACHER Quentin | Vital Concept Cycling Club | 00:21 | ||
43. | SEIGLE Romain | Groupama - FDJ | 00:21 | ||
44. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:21 | ||
45. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 00:21 | ||
46. | OURSELIN Paul | Direct Energie | 00:21 | ||
47. | CALMEJANE Lilian | Direct Energie | 00:21 | ||
48. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:21 | ||
49. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:21 | ||
50. | JAKIN Alo | St Michel - Auber93 | 00:26 | ||
51. | GAUTIER Cyril | Ag2r La Mondiale | 00:26 | ||
52. | PICHON Laurent | Fortuneo - Samsic | 00:26 | ||
53. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:26 | ||
54. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 00:28 | ||
55. | JANSSENS Jimmy | Cibel - Cebon | 00:28 | ||
56. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:28 | ||
57. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:28 | ||
58. | STOCKMAN Michiel | Tarteletto - Isorex | 01:49 | ||
59. | ETXABE Jokin | Interpro Stradalli Cycling | 01:49 | ||
60. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 01:49 | ||
61. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 01:49 | ||
62. | DIELEMAN Michiel | Cibel - Cebon | 01:53 | ||
63. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Samsic | 01:58 | ||
64. | JOLY Thomas | Roubaix Lille Métropole | 02:00 | ||
65. | RUEGG Lukas | Team Vorarlberg Santic | 02:51 | ||
66. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 03:01 | ||
67. | ROUX Anthony | Groupama - FDJ | 03:46 | ||
68. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 04:01 | ||
69. | SICARD Romain | Direct Energie | 04:33 | ||
70. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 04:33 | ||
71. | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 04:33 | ||
72. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 04:33 | ||
73. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 04:33 | ||
74. | MOTTIER Justin | Vital Concept Cycling Club | 05:49 | ||
75. | VAUGRENARD Benoit | Groupama - FDJ | 05:49 | ||
76. | BARCELO Fernando | Euskadi - Murias | 06:38 | ||
77. | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | 06:38 | ||
78. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 06:38 | ||
79. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 06:38 | ||
80. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 06:38 | ||
81. | CATAFORD Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 06:38 | ||
82. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 06:38 | ||
83. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 06:38 | ||
84. | RYBALKIN Alexej | Gazprom-RusVelo | 06:38 | ||
85. | ARMIRAIL Bruno | Groupama - FDJ | 06:38 | ||
86. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 06:38 | ||
87. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 06:38 | ||
88. | RUYTERS Brecht | Cibel - Cebon | 06:38 | ||
89. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 06:38 | ||
90. | PETERS Nans | Ag2r La Mondiale | 07:45 | ||
91. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 12:16 | ||
92. | MARCOTTE Eric | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 12:16 | ||
DNS | ALZATE Carlos Eduardo | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | neštart. | ||
HD. | ROUSSEAU Jayson | Interpro Stradalli Cycling | 12:16 | ||
DNF | BADILATTI Matteo | Team Vorarlberg Santic | odstúpil | ||
DNF | BETTINI Francesco | d'Amico - Utensilnord | odstúpil | ||
DNF | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | odstúpil | ||
DNF | BOUVRY Dieter | Cibel - Cebon | odstúpil | ||
DNF | BREGNHøJ Mathias | BHS - Almeborg-Bornholm | odstúpil | ||
DNF | CABOT Jeremy | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | CARLINI Ettore | d'Amico - Utensilnord | odstúpil | ||
DNF | DE JONGHE Kevin | Tarteletto - Isorex | odstúpil | ||
DNF | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | FEILLU Romain | St Michel - Auber93 | odstúpil | ||
DNF | FOURNIER Marc | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | GAROSIO Andrea | d'Amico - Utensilnord | odstúpil | ||
DNF | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | HISHINUMA Yukinori | Interpro Stradalli Cycling | odstúpil | ||
DNF | HJORTH Jonas | Interpro Stradalli Cycling | odstúpil | ||
DNF | HUDRY Florian | Interpro Stradalli Cycling | odstúpil | ||
DNF | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Samsic | odstúpil | ||
DNF | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | odstúpil | ||
DNF | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | ONESTI Emanuele | d'Amico - Utensilnord | odstúpil | ||
DNF | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | SAMPARISI Nicolas | d'Amico - Utensilnord | odstúpil | ||
DNF | SEYNAEVE Lander | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | odstúpil | ||
DNF | STEVENS Timothy | Cibel - Cebon | odstúpil | ||
DNF | TAARAMAE Rein | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | odstúpil | ||
DNF | TZORTZAKIS Polychronis | Tarteletto - Isorex | odstúpil | ||
DNF | UDONDO Gotzon | Euskadi - Murias | odstúpil | ||
DNF | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | odstúpil | ||
DNF | VERMEULEN Emiel | Roubaix Lille Métropole | odstúpil |
ne | 25.3. | Cholet > Cholet | 203 km | Boudat |
Štartová listina |
Ďalšia rovinatá jednorazovka na západe Francúzska priniesla klasické šprintérske vyvrcholenie a tentoraz k prekvapeniu nedošlo. Thomas Boudat z Direct Energie má výbornú formu. V slušnejšej konkurencii už vyhral etapu v Andalúzii, toto je pre neho druhý vavrín. Vzhľadom na to, že z tímu odišiel Bryan Coquard, Boudat by mal byť hlavnou šprintérskou tvárou tohto celku aj na Tour de France. Pre Direct Energie je to už deviate víťazstvo v tomto roku.
Výsledky | ||||||||
1. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 4:44:41 | 125 | ||||
2. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 85 | ||||
3. | JANS Roy | Cibel - Cebon | 00:00 | 70 | ||||
4. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | 60 | ||||
5. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | 50 | ||||
6. | HOELGAARD Daniel | Groupama - FDJ | 00:00 | 40 | ||||
7. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 00:00 | 35 | ||||
8. | MALDONADO Anthony | St Michel - Auber93 | 00:00 | 30 | ||||
9. | FONSECA Armindo | Fortuneo - Samsic | 00:00 | 25 | ||||
10. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 00:00 | 20 |
11. | ARISTI Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | 15 | |
12. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | 10 | |
13. | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Samsic | 00:00 | 5 | |
14. | TRUSOV Nikolaj | Gazprom-RusVelo | 00:00 | 5 | |
15. | DERNIES Tom | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | 5 | |
16. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | 3 | |
17. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | 3 | |
18. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | 3 | |
19. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | 3 | |
20. | TURGIS Jimmy | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 3 | |
21. | JAKIN Alo | St Michel - Auber93 | 00:00 | 3 | |
22. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | 3 | |
23. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | 3 | |
24. | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 00:00 | 3 | |
25. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 00:00 | 3 | |
26. | MADOUAS Valentin | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
27. | MANZIN Lorrenzo | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
28. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
29. | VINCENT Léo | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
30. | MARCHAND Gianni | Cibel - Cebon | 00:00 | ||
31. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 | ||
32. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
33. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
34. | ARIESEN Tim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
35. | BARCELO Fernando | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
36. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
37. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
38. | PAILLOT Yoann | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
39. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
40. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:08 | ||
41. | RUYTERS Brecht | Cibel - Cebon | 00:08 | ||
42. | STOCKMAN Michiel | Tarteletto - Isorex | 00:08 | ||
43. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 00:08 | ||
44. | GAUTIER Cyril | Ag2r La Mondiale | 00:10 | ||
45. | RUIJGH Rob | Tarteletto - Isorex | 00:10 | ||
46. | JANSSENS Jimmy | Cibel - Cebon | 00:10 | ||
47. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 00:10 | ||
48. | GAROSIO Andrea | d'Amico - Utensilnord | 00:15 | ||
49. | CARLINI Ettore | d'Amico - Utensilnord | 00:15 | ||
50. | MAINARD Jerome | Roubaix Lille Métropole | 00:15 | ||
51. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 00:15 | ||
52. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 00:15 | ||
53. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:17 | ||
54. | PICHON Laurent | Fortuneo - Samsic | 00:19 | ||
55. | ERMENAULT Corentin | Vital Concept Cycling Club | 00:28 | ||
56. | MOTTIER Justin | Vital Concept Cycling Club | 00:28 | ||
57. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 00:28 | ||
58. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:28 | ||
59. | VAUGRENARD Benoit | Groupama - FDJ | 01:02 | ||
60. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 01:29 | ||
61. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 01:29 | ||
62. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:29 | ||
63. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:47 | ||
64. | VERMEULEN Emiel | Roubaix Lille Métropole | 02:09 | ||
65. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Samsic | 02:16 | ||
66. | DIELEMAN Michiel | Cibel - Cebon | 02:27 | ||
67. | TORRES Sergio | Tarteletto - Isorex | 02:42 | ||
68. | BOUCHER David | Tarteletto - Isorex | 02:42 | ||
69. | ARMIRAIL Bruno | Groupama - FDJ | 02:42 | ||
70. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 02:42 | ||
71. | MARCOTTE Eric | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:42 | ||
72. | GOUAULT Pierre | Roubaix Lille Métropole | 02:42 | ||
73. | LEIGH Andy | Tarteletto - Isorex | 03:32 | ||
74. | EDET Nicolas | Cofidis, Solutions Crédits | 03:32 | ||
75. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 03:32 | ||
76. | LEROUX Samuel | Roubaix Lille Métropole | 03:32 | ||
77. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 03:32 | ||
78. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 03:32 | ||
79. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 03:32 | ||
80. | LAGUTIN Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:32 | ||
81. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 03:32 | ||
82. | RUEGG Lukas | Team Vorarlberg Santic | 03:32 | ||
83. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 03:32 | ||
84. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Samsic | 03:32 | ||
85. | BADILATTI Matteo | Team Vorarlberg Santic | 03:32 | ||
86. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 03:32 | ||
87. | BALDO Nicolas | St Michel - Auber93 | 03:32 | ||
88. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom-RusVelo | 03:32 | ||
89. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 03:32 | ||
90. | CABOT Jeremy | Roubaix Lille Métropole | 03:32 | ||
91. | BREGNHøJ Mathias | BHS - Almeborg-Bornholm | 03:50 | ||
92. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 03:50 | ||
93. | PACHER Quentin | Vital Concept Cycling Club | 05:06 | ||
94. | DE JONGHE Kevin | Tarteletto - Isorex | 05:54 | ||
95. | FEILLU Romain | St Michel - Auber93 | 06:46 | ||
96. | UDONDO Gotzon | Euskadi - Murias | 06:46 | ||
97. | TZORTZAKIS Polychronis | Tarteletto - Isorex | 08:28 | ||
98. | RAFFAELE Angelo | d'Amico - Utensilnord | 08:28 | ||
99. | SEIGLE Romain | Groupama - FDJ | 12:44 | ||
100. | ONESTI Emanuele | d'Amico - Utensilnord | 12:44 | ||
DNS | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | neštart. | ||
DNS | PETERS Nans | neštart. | |||
DNF | BETTINI Francesco | d'Amico - Utensilnord | odstúpil | ||
DNF | BOUVRY Dieter | Cibel - Cebon | odstúpil | ||
DNF | CATAFORD Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | DELAPLACE Anthony | Fortuneo - Samsic | odstúpil | ||
DNF | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | FOURNIER Marc | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | GONZALEZ Aitor | Euskadi - Murias | odstúpil | ||
DNF | GRELLIER Fabien | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | HEGYVARY Adrian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | MARTINEZ Yannick | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | McCABE Travis | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | odstúpil | ||
DNF | ROUX Anthony | Groupama - FDJ | odstúpil | ||
DNF | RYBALKIN Alexej | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | SAMPARISI Nicolas | d'Amico - Utensilnord | odstúpil | ||
DNF | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | STEVENS Timothy | Cibel - Cebon | odstúpil | ||
DNF | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil |