Vuelta Aragon 2018 (2.1), 11. - 13. mája (500 km)
1. | 1.5. | Teruel > Caspe | 180 km | Aberasturi | ||
2. | 1.5. | Huesca > Zaragoza | 194 km | Malucelli | ||
3. | 1.5. | Sabiňánigo > Cerler | 126 km | Bizkarra |
Štartová listina |
1. | 1.5. | Teruel > Caspe | 180 km | Aberasturi |
profil etapy, 1792 nastúpaných metrov (© vueltaaragon.es) |
Aragónsko v posledných rokoch nemalo svoj etapák čo je na tak veľké autonómne spoločenstvo v Španielsku rarita. Miestni organizátori sa ale poriadne prichystali a vrátili svoje preteky do kalendára UCI v pomerne veľkom štýle. Síce prišiel z WT iba Movistar, ale až desať celkov druhej ligy a preteky dostali aj do medzinárodnej televízie.
Prvá etapa mala pokojný charakter. Štvoricu v úniku pelotón dobehol v poslednej desiatke kilometrov, no záver bol do mierneho kopca a veľmi silový špurt suverénne ovládol málo známy Bask Jon Aberasturi z Euskadi Murias. Jasne si poradil s Carlosom Barberom z Movistaru, ktorý sa v cieli veľmi hneval. Zrejme na svojich tímových kolegov, že mu v závere nepomohli, alebo ho tam niekto zavrel, no nič zásadné sme si nevšimli, Aberasturi bol jasne lepší. Tretí finišoval ďalší bývalý domestik Euskaltelu Garikoitz Bravo a štvrtý finišoval Dennis Van Wimden z Cycling Academy, ktorý bol piaty aj v podobnom dojazde Okolo Slovenska v Banskej Bystrici.
Výsledky | ||||||||
1. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 4:06:52 | 14 | ||||
2. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:01 | 5 | ||||
3. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:01 | 3 | ||||
4. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:01 | |||||
5. | PRADES Benjamin | Team UKYO | 00:01 | |||||
6. | MILAN Diego | Inteja Dominican Cycling Team | 00:01 |
7. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 00:01 | ||
8. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:01 | ||
9. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:01 | ||
10. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:01 | ||
11. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 00:01 | ||
12. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:01 | ||
13. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:01 | ||
14. | RUBIANO Miguel | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:01 | ||
15. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 00:01 | ||
16. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:01 | ||
17. | ROSON Jaime | Movistar Team | 00:01 | ||
18. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 00:01 | ||
19. | VDOVIN Alexander | Lokosphinx | 00:01 | ||
20. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 00:01 | ||
21. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:01 | ||
22. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 00:01 | ||
23. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:01 | ||
24. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:01 | ||
25. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:01 | ||
26. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobon | 00:01 | ||
27. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:01 | ||
28. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:01 | ||
29. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 00:01 | ||
30. | BOHóRQUEZ Hernando | Manzana Postobon | 00:01 | ||
31. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:01 | ||
32. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 00:01 | ||
33. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 00:10 | ||
34. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:10 | ||
35. | AGUIRRE Hernan | Manzana Postobon | 00:10 | ||
36. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:10 | ||
37. | BARCELO Fernando | Euskadi - Murias | 00:10 | ||
38. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:10 | ||
39. | TRUEBA Alvaro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:10 | ||
40. | MERINO Igor | Burgos-BH | 00:10 | ||
41. | INKELAAR Kevin | Polartec-Kometa | 00:14 | ||
42. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 00:14 | ||
43. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 00:14 | ||
44. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:14 | ||
45. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
46. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 00:14 | ||
47. | BOL Jetse | Manzana Postobon | 00:14 | ||
48. | JEVTUŠENKO Alexander | Lokosphinx | 00:14 | ||
49. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 00:14 | ||
50. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 00:14 | ||
51. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:14 | ||
52. | DUARTE Fabio | Manzana Postobon | 00:14 | ||
53. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 00:14 | ||
54. | ETXABE Jokin | Interpro Stradalli Cycling | 00:14 | ||
55. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 00:14 | ||
56. | CAMACHO Julio Alexis | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:14 | ||
57. | CHAVEZ German Enrique | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:14 | ||
58. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 00:14 | ||
59. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 00:14 | ||
60. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 00:14 | ||
61. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:21 | ||
62. | LAVERDE Luis Felipe | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:21 | ||
63. | WHITEHOUSE Daniel | Interpro Stradalli Cycling | 00:21 | ||
64. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 00:24 | ||
65. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 00:24 | ||
66. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 00:27 | ||
67. | VERMEULEN Alexey | Interpro Stradalli Cycling | 00:27 | ||
68. | KOISHI Yuma | Team UKYO | 00:27 | ||
69. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:30 | ||
70. | CANO Alex | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:31 | ||
71. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 00:31 | ||
72. | ARAQUE Rodrigo | Team UKYO | 00:31 | ||
73. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:31 | ||
74. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 00:31 | ||
75. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:31 | ||
76. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 00:31 | ||
77. | PENA MOLANO Wilson Estiben | Polartec-Kometa | 00:31 | ||
78. | LOPES Pedro Miguel | Liberty Seguros - Carglass | 00:31 | ||
79. | OKUBAMARIAM Tesfom | Interpro Stradalli Cycling | 00:31 | ||
80. | BONUSI Raffaello | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:37 | ||
81. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 00:38 | ||
82. | RIVERA Kevin | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:38 | ||
83. | ARERUYA Joseph | Delko Marseille Provence KTM | 00:38 | ||
84. | RIES Michel | Polartec-Kometa | 00:38 | ||
85. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 00:38 | ||
86. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 00:38 | ||
87. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:41 | ||
88. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 00:41 | ||
89. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 00:41 | ||
90. | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | 00:48 | ||
91. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:50 | ||
92. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 00:50 | ||
93. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:50 | ||
94. | COLON Johan | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:50 | ||
95. | HUDRY Florian | Interpro Stradalli Cycling | 00:58 | ||
96. | TULIK Angelo | Direct Energie | 01:01 | ||
97. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 01:01 | ||
98. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 01:03 | ||
99. | ROBREDO Álvaro | Burgos-BH | 01:06 | ||
100. | MALUCELLI Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:08 | ||
101. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 01:10 | ||
102. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 01:13 | ||
103. | BENNATI Daniele | Movistar Team | 01:13 | ||
104. | LOPES Pedro Jose | Liberty Seguros - Carglass | 01:21 | ||
105. | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | 01:21 | ||
106. | RUBIO Jesus Alberto | Inteja Dominican Cycling Team | 01:21 | ||
107. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 01:21 | ||
108. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 01:21 | ||
109. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 01:21 | ||
110. | MIZUNO Kyohei | Interpro Stradalli Cycling | 01:21 | ||
111. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 01:21 | ||
112. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 01:21 | ||
113. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 01:21 | ||
114. | CUETO Juan José | Inteja Dominican Cycling Team | 01:36 | ||
115. | ELORZA Mikel | Inteja Dominican Cycling Team | 01:41 | ||
116. | YOKOTSUKA Kohei | Team UKYO | 02:11 | ||
117. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:15 | ||
118. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 02:29 | ||
119. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 02:32 | ||
120. | ALONSO Mikel | Fundación Euskadi | 02:32 | ||
121. | ORJUELA Fernando | Manzana Postobon | 02:32 | ||
122. | PUJOL Oscar | Team UKYO | 02:32 | ||
123. | GUZMAN William | Inteja Dominican Cycling Team | 02:32 | ||
124. | KREDER Raymond | Team UKYO | 02:32 | ||
125. | GAREL Adrien | Vital Concept Cycling Club | 02:37 | ||
126. | FOURNIER Marc | Vital Concept Cycling Club | 02:52 | ||
127. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 02:54 | ||
128. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 03:16 | ||
129. | MANCEBO Francisco | Inteja Dominican Cycling Team | 03:22 | ||
130. | RODRIGUEZ Oscar | Euskadi - Murias | 03:30 | ||
131. | TORRES Albert | Inteja Dominican Cycling Team | 03:30 | ||
132. | SCHREURS Hamish | Israel Cycling Academy | 04:23 | ||
133. | HABTOM Awet | Polartec-Kometa | 05:34 | ||
134. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 05:55 | ||
135. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 06:31 | ||
DNF | NAKAI Michimasa | Team UKYO | odstúpil | ||
DNS | ARROYO Fernando | Interpro Stradalli Cycling | neštart. |
2. | 1.5. | Huesca > Zaragoza | 194 km | Malucelli |
profil etapy, 1227 nastúpaných metrov (© vueltaaragon.es) |
Aj druhý deň sa šprintovalo, ale tím Movistar urobil z jednoduchého dojadzu hektickú záležitosť. Španielska zostava sa snažila na posledných dvadsiatich kilometroch rozdeliť balík na vetre a tým pádom poriadne ovplyvnila záverečný špurt. Carlos Barbero vydržal na čele pretekov až do samého konca, ale podobne ako včera etapový triumf nezískal. Movistar sa tak musí spoliehať v zajtrajšej etape na svojich vrchárov, ak chce získať výhru na tomto podujatí.
Na konci druhej etapy bol najrýchlejší Matteo Malucelli, ktorý získal už štvrté víťazstvo v tomto roku. Talianskeho šprintéra sme videli v minulom roku na Okolo Slovenska, kde sa mu podarilo ovládnuť tretiu etapu. Včerajší víťaz Jon Aberasturi finišoval na tretej pozícii a udržal dres pre lídra pretekov a hektickú koncovku zvládol aj talentovaný nórsky jazdec Holst Enger, ktorý sa chce znovu vrátiť na úroveň WT.
Výsledky | ||||||||
1. | MALUCELLI Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 4:27:37 | 14 | ||||
2. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 00:00 | 5 | ||||
3. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 | 3 | ||||
4. | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | |||||
5. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | |||||
6. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:00 |
7. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 | ||
8. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:03 | ||
9. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 00:03 | ||
10. | ROSON Jaime | Movistar Team | 00:03 | ||
11. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:03 | ||
12. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:03 | ||
13. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:03 | ||
14. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 00:03 | ||
15. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:03 | ||
16. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 00:11 | ||
17. | BENNATI Daniele | Movistar Team | 00:11 | ||
18. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:11 | ||
19. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:11 | ||
20. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:18 | ||
21. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 00:21 | ||
22. | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | 00:21 | ||
23. | KREDER Raymond | Team UKYO | 00:21 | ||
24. | DUARTE Fabio | Manzana Postobon | 00:21 | ||
25. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 00:21 | ||
26. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 00:21 | ||
27. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:21 | ||
28. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 00:21 | ||
29. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 00:21 | ||
30. | RUBIANO Miguel | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:21 | ||
31. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:21 | ||
32. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:21 | ||
33. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:21 | ||
34. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 00:21 | ||
35. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 00:21 | ||
36. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:21 | ||
37. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 00:21 | ||
38. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:21 | ||
39. | MERINO Igor | Burgos-BH | 00:21 | ||
40. | VDOVIN Alexander | Lokosphinx | 00:21 | ||
41. | AGUIRRE Hernan | Manzana Postobon | 00:21 | ||
42. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 00:21 | ||
43. | JEVTUŠENKO Alexander | Lokosphinx | 00:21 | ||
44. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 00:21 | ||
45. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:21 | ||
46. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:21 | ||
47. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobon | 00:21 | ||
48. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 00:21 | ||
49. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:21 | ||
50. | WHITEHOUSE Daniel | Interpro Stradalli Cycling | 00:21 | ||
51. | TRUEBA Alvaro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:21 | ||
52. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 00:21 | ||
53. | PRADES Benjamin | Team UKYO | 00:21 | ||
54. | ETXABE Jokin | Interpro Stradalli Cycling | 00:21 | ||
55. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:21 | ||
56. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 00:21 | ||
57. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:21 | ||
58. | INKELAAR Kevin | Polartec-Kometa | 00:21 | ||
59. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 00:21 | ||
60. | VERMEULEN Alexey | Interpro Stradalli Cycling | 00:21 | ||
61. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:21 | ||
62. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:21 | ||
63. | BOHóRQUEZ Hernando | Manzana Postobon | 00:21 | ||
64. | MILAN Diego | Inteja Dominican Cycling Team | 00:21 | ||
65. | BARCELO Fernando | Euskadi - Murias | 00:21 | ||
66. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:21 | ||
67. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 00:21 | ||
68. | ROBREDO Álvaro | Burgos-BH | 00:21 | ||
69. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 00:21 | ||
70. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:21 | ||
71. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 00:21 | ||
72. | BONUSI Raffaello | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:21 | ||
73. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 00:21 | ||
74. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:21 | ||
75. | CAMACHO Julio Alexis | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:21 | ||
76. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 00:21 | ||
77. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 00:21 | ||
78. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:21 | ||
79. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 00:21 | ||
80. | RUBIO Jesus Alberto | Inteja Dominican Cycling Team | 00:21 | ||
81. | LAVERDE Luis Felipe | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:21 | ||
82. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 00:21 | ||
83. | ORJUELA Fernando | Manzana Postobon | 00:21 | ||
84. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:21 | ||
85. | KOISHI Yuma | Team UKYO | 00:21 | ||
86. | CHAVEZ German Enrique | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:21 | ||
87. | ALONSO Mikel | Fundación Euskadi | 00:21 | ||
88. | HUDRY Florian | Interpro Stradalli Cycling | 00:21 | ||
89. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 00:21 | ||
90. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 00:21 | ||
91. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:21 | ||
92. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:21 | ||
93. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 00:21 | ||
94. | ARAQUE Rodrigo | Team UKYO | 00:21 | ||
95. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:21 | ||
96. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:21 | ||
97. | HABTOM Awet | Polartec-Kometa | 00:21 | ||
98. | RIES Michel | Polartec-Kometa | 00:21 | ||
99. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 00:21 | ||
100. | RIVERA Kevin | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:21 | ||
101. | PENA MOLANO Wilson Estiben | Polartec-Kometa | 00:21 | ||
102. | LOPES Pedro Miguel | Liberty Seguros - Carglass | 00:21 | ||
103. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 00:21 | ||
104. | CUETO Juan José | Inteja Dominican Cycling Team | 00:44 | ||
105. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 01:28 | ||
106. | CANO Alex | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 02:15 | ||
107. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 02:15 | ||
108. | OKUBAMARIAM Tesfom | Interpro Stradalli Cycling | 03:02 | ||
109. | COLON Johan | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 03:02 | ||
110. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 03:59 | ||
111. | MIZUNO Kyohei | Interpro Stradalli Cycling | 03:59 | ||
112. | LOPES Pedro Jose | Liberty Seguros - Carglass | 03:59 | ||
113. | TORRES Albert | Inteja Dominican Cycling Team | 04:22 | ||
114. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 04:28 | ||
115. | YOKOTSUKA Kohei | Team UKYO | 04:28 | ||
116. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 04:28 | ||
117. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:59 | ||
118. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 06:59 | ||
119. | FOURNIER Marc | Vital Concept Cycling Club | 06:59 | ||
120. | ELORZA Mikel | Inteja Dominican Cycling Team | 06:59 | ||
121. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 06:59 | ||
122. | PUJOL Oscar | Team UKYO | 06:59 | ||
123. | ARERUYA Joseph | Delko Marseille Provence KTM | 06:59 | ||
124. | MANCEBO Francisco | Inteja Dominican Cycling Team | 06:59 | ||
125. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 06:59 | ||
126. | BOL Jetse | Manzana Postobon | 06:59 | ||
127. | GAREL Adrien | Vital Concept Cycling Club | 06:59 | ||
128. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:59 | ||
129. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 06:59 | ||
130. | GUZMAN William | Inteja Dominican Cycling Team | 06:59 | ||
131. | SCHREURS Hamish | Israel Cycling Academy | 07:52 | ||
132. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 09:07 | ||
133. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 10:32 | ||
134. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 16:03 | ||
DNF | RODRIGUEZ Oscar | Euskadi - Murias | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 8:34:15 | 3 | ||||
2. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:09 | |||||
3. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:15 | |||||
4. | ROSON Jaime | Movistar Team | 00:18 | |||||
5. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 00:18 | |||||
6. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:18 |
7. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:18 | ||
8. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:26 | ||
9. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 00:26 | ||
10. | MARQUE Alejandro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:27 | ||
11. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:31 | ||
12. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:32 | ||
13. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:33 | ||
14. | MILAN Diego | Inteja Dominican Cycling Team | 00:34 | ||
15. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:35 | ||
16. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:35 | ||
17. | EZQUERRA Jesus | Burgos-BH | 00:36 | ||
18. | RUBIANO Miguel | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:36 | ||
19. | CARVALHO Andre | Liberty Seguros - Carglass | 00:36 | ||
20. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:36 | ||
21. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 00:36 | ||
22. | PRADES Benjamin | Team UKYO | 00:36 | ||
23. | VDOVIN Alexander | Lokosphinx | 00:36 | ||
24. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 00:36 | ||
25. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:36 | ||
26. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:36 | ||
27. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottecchia | 00:36 | ||
28. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobon | 00:36 | ||
29. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:36 | ||
30. | BOHóRQUEZ Hernando | Manzana Postobon | 00:36 | ||
31. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 00:36 | ||
32. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 00:36 | ||
33. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:36 | ||
34. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:36 | ||
35. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:36 | ||
36. | AGUIRRE Hernan | Manzana Postobon | 00:45 | ||
37. | MERINO Igor | Burgos-BH | 00:45 | ||
38. | TRUEBA Alvaro | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:45 | ||
39. | BARCELO Fernando | Euskadi - Murias | 00:45 | ||
40. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 00:45 | ||
41. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:45 | ||
42. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 00:49 | ||
43. | DUARTE Fabio | Manzana Postobon | 00:49 | ||
44. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:49 | ||
45. | JEVTUŠENKO Alexander | Lokosphinx | 00:49 | ||
46. | INKELAAR Kevin | Polartec-Kometa | 00:49 | ||
47. | CRISPIM André | Liberty Seguros - Carglass | 00:49 | ||
48. | ETXABE Jokin | Interpro Stradalli Cycling | 00:49 | ||
49. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 00:49 | ||
50. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 00:49 | ||
51. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:49 | ||
52. | CAMACHO Julio Alexis | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:49 | ||
53. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 00:49 | ||
54. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 00:49 | ||
55. | CHAVEZ German Enrique | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:49 | ||
56. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 00:52 | ||
57. | WHITEHOUSE Daniel | Interpro Stradalli Cycling | 00:56 | ||
58. | LAVERDE Luis Felipe | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 00:56 | ||
59. | CELANO Danilo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:56 | ||
60. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:58 | ||
61. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 00:59 | ||
62. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 01:02 | ||
63. | VERMEULEN Alexey | Interpro Stradalli Cycling | 01:02 | ||
64. | KOISHI Yuma | Team UKYO | 01:02 | ||
65. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:05 | ||
66. | FERRARI Fabricio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:06 | ||
67. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 01:06 | ||
68. | GONCALVES Gaspar | Liberty Seguros - Carglass | 01:06 | ||
69. | ARAQUE Rodrigo | Team UKYO | 01:06 | ||
70. | PENA MOLANO Wilson Estiben | Polartec-Kometa | 01:06 | ||
71. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 01:06 | ||
72. | LOPES Pedro Miguel | Liberty Seguros - Carglass | 01:06 | ||
73. | MALUCELLI Matteo | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:12 | ||
74. | BONUSI Raffaello | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:12 | ||
75. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 01:13 | ||
76. | RIES Michel | Polartec-Kometa | 01:13 | ||
77. | RIVERA Kevin | Androni - Sidermec - Bottecchia | 01:13 | ||
78. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 01:16 | ||
79. | LÓPEZ Juan | Fundación Euskadi | 01:16 | ||
80. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 01:18 | ||
81. | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | 01:23 | ||
82. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 01:25 | ||
83. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 01:25 | ||
84. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 01:25 | ||
85. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 01:30 | ||
86. | HUDRY Florian | Interpro Stradalli Cycling | 01:33 | ||
87. | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | 01:35 | ||
88. | TULIK Angelo | Direct Energie | 01:36 | ||
89. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 01:36 | ||
90. | BENNATI Daniele | Movistar Team | 01:38 | ||
91. | ROBREDO Álvaro | Burgos-BH | 01:41 | ||
92. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 01:56 | ||
93. | RUBIO Jesus Alberto | Inteja Dominican Cycling Team | 01:56 | ||
94. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 01:56 | ||
95. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 02:20 | ||
96. | CUETO Juan José | Inteja Dominican Cycling Team | 02:34 | ||
97. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottecchia | 02:47 | ||
98. | CANO Alex | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 02:51 | ||
99. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 03:01 | ||
100. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 03:06 | ||
101. | KREDER Raymond | Team UKYO | 03:07 | ||
102. | ORJUELA Fernando | Manzana Postobon | 03:07 | ||
103. | ALONSO Mikel | Fundación Euskadi | 03:07 | ||
104. | OKUBAMARIAM Tesfom | Interpro Stradalli Cycling | 03:47 | ||
105. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 03:50 | ||
106. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 03:51 | ||
107. | COLON Johan | Coldeportes Zenu Sello Rojo | 04:06 | ||
108. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 04:42 | ||
109. | LOPES Pedro Jose | Liberty Seguros - Carglass | 05:34 | ||
110. | MIZUNO Kyohei | Interpro Stradalli Cycling | 05:34 | ||
111. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 05:45 | ||
112. | HABTOM Awet | Polartec-Kometa | 06:09 | ||
113. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros - Carglass | 06:30 | ||
114. | YOKOTSUKA Kohei | Team UKYO | 06:53 | ||
115. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 07:27 | ||
116. | BOL Jetse | Manzana Postobon | 07:27 | ||
117. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 07:27 | ||
118. | LOURENCO Rafael | Liberty Seguros - Carglass | 07:37 | ||
119. | ARERUYA Joseph | Delko Marseille Provence KTM | 07:51 | ||
120. | TORRES Albert | Inteja Dominican Cycling Team | 08:06 | ||
121. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:34 | ||
122. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:34 | ||
123. | ELORZA Mikel | Inteja Dominican Cycling Team | 08:54 | ||
124. | PUJOL Oscar | Team UKYO | 09:45 | ||
125. | GUZMAN William | Inteja Dominican Cycling Team | 09:45 | ||
126. | GAREL Adrien | Vital Concept Cycling Club | 09:50 | ||
127. | FOURNIER Marc | Vital Concept Cycling Club | 10:05 | ||
128. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 10:06 | ||
129. | MANCEBO Francisco | Inteja Dominican Cycling Team | 10:33 | ||
130. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 10:42 | ||
131. | RUBIO Diego | Burgos-BH | 11:00 | ||
132. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 11:13 | ||
133. | SCHREURS Hamish | Israel Cycling Academy | 12:29 | ||
134. | DÍAZ José | Israel Cycling Academy | 16:31 |
3. | 1.5. | Sabiňánigo > Cerler | 126 km | Bizkarra |
profil etapy, 3101 nastúpaných metrov (© vueltaaragon.es) |
Tretí a posledný deň zamieril na náročný kopec Alto del Ampriu, ktorý nemal parametre obávaného a podobne znejúceho Alto de Anglíru, ale aj dvanásť kilometrov do šiestich percent nebolo med lízať. Movistaru v Aragónsku nešla karta. Nevyhrali ani dnes etapu, ale paradoxne si podmanili celý etapák hoci prekvapujúco si s konkurentmi neporadil víťaz Paríž - Nice Marc Soler, ktorý prišiel na vrchol až siedmy.
O triumf si to rozdala pätica Mikel Bizkarra a Garikoitz Bravo (2x Euskadi Murias), Jamie Roson (Movistar), Javier Moreno (Delko) a Rein Tääramäe (Direct Energie). Jazdci Euskadi využili svoju prevahu a úspešne nastúpil Bizkarra a získal etapu. Rosonovi stačilo prísť na pásku v skupine s mankom pätnástich sekúnd aj napriek tomu, že bol iba dnes tretí, získal celkový triumf. Hralo mu do karát, že ostatným jazdcom nevyšla úvodná etapa, kde mierne stratili. Štyri sekundy chýbali veteránovi Morenovi, aby zaskočil svojich tímových kolegov a v modrých farbách prokontinentálneho Delka vyhral celé preteky.
Jamie Roson na pódiu (© Movistar Team) |
Výsledky | ||||||||
1. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 3:16:15 | 14 | ||||
2. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:15 | 5 | ||||
3. | RóSON Jaime | Movistar Team | 00:15 | 3 | ||||
4. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:15 | |||||
5. | TAARAMäE Rein | Direct Energie | 00:19 | |||||
6. | AGUIRRE Hernán | Manzana Postobón Team | 00:24 |
7. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:29 | ||
8. | EVTUSCHENKO Alexander | Lokosphinx | 00:32 | ||
9. | FIGUEIREDO Federico | Sporting-Tavira | 00:32 | ||
10. | WHITEHOUSE Daniel | Interpro Stradalli Cycling | 00:35 | ||
11. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 00:36 | ||
12. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:36 | ||
13. | CHAVES German | Coldeportes - Zenú - Sello | 00:39 | ||
14. | PARDILLA Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 00:43 | ||
15. | MERINO Igor | Burgos-BH | 00:46 | ||
16. | JUARISTI Txomin | Team Euskadi | 01:09 | ||
17. | GONZáLEZ Mário | Sporting-Tavira | 01:09 | ||
18. | PRADES Benjami | Team Ukyo | 01:09 | ||
19. | DUARTE Fabio | Manzana Postobón Team | 01:09 | ||
20. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 01:09 | ||
21. | VILELA Ricardo | Manzana Postobón Team | 01:09 | ||
22. | MARQUE Alejandro | Sporting-Tavira | 01:09 | ||
23. | AZURMENDI Ibai | Team Euskadi | 01:09 | ||
24. | TRUEBA Álvaro | Sporting-Tavira | 01:13 | ||
25. | BOHORQUEZ Hernando | Manzana Postobón Team | 01:29 | ||
26. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 01:37 | ||
27. | RIES Michel | Polartec-Kometa | 01:42 | ||
28. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobón Team | 01:42 | ||
29. | SILVA Joaquim | Caja Rural-Seguros RGA | 01:45 | ||
30. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottechia | 01:45 | ||
31. | CANO Alex | Coldeportes - Zenú - Sello | 01:49 | ||
32. | RUBIANO MiguelÁngel | Coldeportes - Zenú - Sello | 01:49 | ||
33. | FERNáNDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 02:11 | ||
34. | BONUSI Raffaello | Androni - Sidermec - Bottechia | 02:23 | ||
35. | CELANO Danilo | Caja Rural-Seguros RGA | 02:31 | ||
36. | CAMACHO Alexis | Coldeportes - Zenú - Sello | 02:31 | ||
37. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 02:54 | ||
38. | INKELAAR Kevin | Polartec-Kometa | 03:01 | ||
39. | VERMEULEN Alexey | Interpro Stradalli Cycling | 03:01 | ||
40. | DIAZ José | Israel Cycling Academy | 03:13 | ||
41. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 03:22 | ||
42. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 03:31 | ||
43. | FERNáNDEZ Egoitz | Team Euskadi | 03:31 | ||
44. | VDOVIN Sergey | Lokosphinx | 03:40 | ||
45. | LAVERDE LuísFelipe | Coldeportes - Zenú - Sello | 03:40 | ||
46. | FERRARI Fabricio | Caja Rural-Seguros RGA | 03:40 | ||
47. | ETXABE Jokin | Interpro Stradalli Cycling | 03:40 | ||
48. | OKUBAMARIAM Tesfom | Interpro Stradalli Cycling | 03:55 | ||
49. | RIVERA Kevin | Androni - Sidermec - Bottechia | 04:10 | ||
50. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 04:21 | ||
51. | PEñA Wilson | Polartec-Kometa | 04:34 | ||
52. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 04:36 | ||
53. | PUJOL Óscar | Team Ukyo | 04:37 | ||
54. | BARCELó Fernando | Euskadi - Murias | 04:37 | ||
55. | ZABALA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 04:45 | ||
56. | AMéZQUETA Julen | Caja Rural-Seguros RGA | 04:45 | ||
57. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 04:50 | ||
58. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 05:10 | ||
59. | GONçALVES Gaspar | Liberty Seguros-Carglass | 05:13 | ||
60. | LOPEZ Juan | Team Euskadi | 05:21 | ||
61. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottechia | 05:21 | ||
62. | BOL Jetse | Manzana Postobón Team | 05:21 | ||
63. | QUéMéNEUR Perrig | Direct Energie | 05:21 | ||
64. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 05:37 | ||
65. | ARAQUE Rodrigo | Team Ukyo | 05:42 | ||
66. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 06:24 | ||
67. | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | 06:38 | ||
68. | MANCEBO Francisco | Inteja Dominican Cycling | 06:45 | ||
69. | PEREIRA Válter | Sporting-Tavira | 06:45 | ||
70. | ARERUYA Joseph | Delko Marseille Provence KTM | 06:45 | ||
71. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 06:55 | ||
72. | RéZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 06:56 | ||
73. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros-Carglass | 07:16 | ||
74. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting-Tavira | 07:18 | ||
75. | HUDRY Florian | Interpro Stradalli Cycling | 07:36 | ||
76. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 09:24 | ||
77. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 09:24 | ||
78. | ORJUELA Fernando | Manzana Postobón Team | 09:25 | ||
79. | LOPES PedroMiguel | Liberty Seguros-Carglass | 09:36 | ||
80. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 09:36 | ||
81. | TULIK Angélo | Direct Energie | 10:29 | ||
82. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 10:29 | ||
83. | EZQUERRA Jesús | Burgos-BH | 10:29 | ||
84. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 10:30 | ||
85. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 10:30 | ||
86. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 10:30 | ||
87. | KOISHI Yuma | Team Ukyo | 11:20 | ||
88. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 11:50 | ||
89. | HABTOM Awet | Polartec-Kometa | 12:16 | ||
90. | WINDEN Dennisvanvan | Israel Cycling Academy | 12:52 | ||
91. | RäIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 12:52 | ||
92. | ALONSO Mikel | Team Euskadi | 12:52 | ||
93. | MARTíN Gotzon | Team Euskadi | 12:52 | ||
94. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 12:52 | ||
95. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 12:52 | ||
96. | TOFFALI Nicola | Sporting-Tavira | 12:52 | ||
97. | MILáN Diego | Inteja Dominican Cycling | 12:52 | ||
98. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 12:52 | ||
99. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 12:52 | ||
100. | SOTO Nelson | Caja Rural-Seguros RGA | 12:52 | ||
101. | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | 12:52 | ||
102. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 12:52 | ||
103. | LOURENçO Rafael | Liberty Seguros-Carglass | 14:21 | ||
104. | CRISPIM André | Liberty Seguros-Carglass | 14:21 | ||
105. | CARVALHO André | Liberty Seguros-Carglass | 14:21 | ||
106. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 14:49 | ||
107. | GARCíA Ricardo | Team Euskadi | 14:49 | ||
108. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 15:36 | ||
109. | ROBREDO Álvaro | Burgos-BH | 15:42 | ||
110. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 16:22 | ||
111. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 17:05 | ||
112. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 17:05 | ||
113. | BENNATI Daniele | Movistar Team | 17:05 | ||
114. | COLON Johan | Coldeportes - Zenú - Sello | 17:05 | ||
115. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 17:05 | ||
116. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottechia | 17:05 | ||
117. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottechia | 17:05 | ||
118. | MALUCELLI Matteo | Androni - Sidermec - Bottechia | 17:05 | ||
119. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 17:05 | ||
120. | KREDER Raymond | Team Ukyo | 17:05 | ||
121. | YOKOTSUKA Kohei | Team Ukyo | 29:29 | ||
122. | GAREL Adrien | Vital Concept Cycling Club | 31:15 | ||
123. | SCHREURS Hamish | Israel Cycling Academy | 32:16 | ||
124. | GUZMáN William | Inteja Dominican Cycling | 35:33 | ||
DNF. | FOURNIER Marc | Vital Concept Cycling Club | |||
DNF. | TORRES Albert | Inteja Dominican Cycling | |||
DNF. | ELORZA Mikel | Inteja Dominican Cycling | |||
DNF. | CUETO JuanJosé | Inteja Dominican Cycling | |||
DNF. | RUBIO Jesús | Inteja Dominican Cycling | |||
DNF. | MIZUNO Kyohei | Interpro Stradalli Cycling | |||
DNF. | LOPES PedroJosé | Liberty Seguros-Carglass | |||
DNS. | ENGER Sondre | Israel Cycling Academy | |||
DNS. | RUBIO Diego | Burgos-BH | |||
DNS. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | RóSON Jaime | Movistar Team | 11:50:59 | 125 | ||||
2. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:04 | 85 | ||||
3. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country-Murias | 00:06 | 70 | ||||
4. | TAARAMäE Rein | Direct Energie | 00:08 | 60 | ||||
5. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country-Murias | 00:12 | 50 | ||||
6. | SOLER Marc | Movistar Team | 00:18 | 40 |
7. | FIGUEIREDO Federico | Sporting-Tavira | 00:39 | 35 | |
8. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:40 | 30 | |
9. | AGUIRRE Hernán | Manzana Postobón Team | 00:40 | 25 | |
10. | PARDILLA Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 00:50 | 20 | |
11. | EVTUSCHENKO Alexander | Lokosphinx | 00:52 | 15 | |
12. | CABEDO Óscar | Burgos-BH | 00:56 | 10 | |
13. | CHAVES German | Coldeportes - Zenú - Sello | 00:59 | 5 | |
14. | MERINO Igor | Burgos-BH | 01:02 | 5 | |
15. | WHITEHOUSE Daniel | Interpro Stradalli Cycling | 01:02 | 5 | |
16. | MARQUE Alejandro | Sporting-Tavira | 01:07 | 3 | |
17. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 01:16 | 3 | |
18. | PRADES Benjami | Team Ukyo | 01:16 | 3 | |
19. | VILELA Ricardo | Manzana Postobón Team | 01:16 | 3 | |
20. | GONZáLEZ Mário | Sporting-Tavira | 01:16 | 3 | |
21. | DUARTE Fabio | Manzana Postobón Team | 01:29 | 3 | |
22. | TRUEBA Álvaro | Sporting-Tavira | 01:29 | 3 | |
23. | AZURMENDI Ibai | Team Euskadi | 01:29 | 3 | |
24. | JUARISTI Txomin | Team Euskadi | 01:29 | 3 | |
25. | BOHORQUEZ Hernando | Manzana Postobón Team | 01:36 | 3 | |
26. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobón Team | 01:49 | ||
27. | BISOLTI Alessandro | Androni - Sidermec - Bottechia | 01:52 | ||
28. | SILVA Joaquim | Caja Rural-Seguros RGA | 01:52 | ||
29. | RUBIANO MiguelÁngel | Coldeportes - Zenú - Sello | 01:56 | ||
30. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 01:57 | ||
31. | FERNáNDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 02:17 | ||
32. | RIES Michel | Polartec-Kometa | 02:26 | ||
33. | CAMACHO Alexis | Coldeportes - Zenú - Sello | 02:51 | ||
34. | CELANO Danilo | Caja Rural-Seguros RGA | 02:58 | ||
35. | BONUSI Raffaello | Androni - Sidermec - Bottechia | 03:06 | ||
36. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 03:10 | ||
37. | INKELAAR Kevin | Polartec-Kometa | 03:21 | ||
38. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 03:29 | ||
39. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 03:33 | ||
40. | VERMEULEN Alexey | Interpro Stradalli Cycling | 03:34 | ||
41. | FERNáNDEZ Egoitz | Team Euskadi | 03:38 | ||
42. | VDOVIN Sergey | Lokosphinx | 03:47 | ||
43. | ETXABE Jokin | Interpro Stradalli Cycling | 04:00 | ||
44. | LAVERDE LuísFelipe | Coldeportes - Zenú - Sello | 04:07 | ||
45. | CANO Alex | Coldeportes - Zenú - Sello | 04:11 | ||
46. | FERRARI Fabricio | Caja Rural-Seguros RGA | 04:17 | ||
47. | CARRETERO Héctor | Movistar Team | 04:33 | ||
48. | BARCELó Fernando | Euskadi - Murias | 04:53 | ||
49. | RIVERA Kevin | Androni - Sidermec - Bottechia | 04:54 | ||
50. | AMéZQUETA Julen | Caja Rural-Seguros RGA | 05:05 | ||
51. | PEñA Wilson | Polartec-Kometa | 05:11 | ||
52. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 05:16 | ||
53. | ZABALA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 05:22 | ||
54. | SPREAFICO Matteo | Androni - Sidermec - Bottechia | 05:28 | ||
55. | COURTEILLE Arnaud | Vital Concept Cycling Club | 05:34 | ||
56. | GONçALVES Gaspar | Liberty Seguros-Carglass | 05:50 | ||
57. | LOPEZ Juan | Team Euskadi | 06:08 | ||
58. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 06:14 | ||
59. | ARAQUE Rodrigo | Team Ukyo | 06:19 | ||
60. | RéZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 06:42 | ||
61. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 06:44 | ||
62. | QUéMéNEUR Perrig | Direct Energie | 06:48 | ||
63. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 06:53 | ||
64. | OKUBAMARIAM Tesfom | Interpro Stradalli Cycling | 07:13 | ||
65. | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | 07:32 | ||
66. | HUDRY Florian | Interpro Stradalli Cycling | 08:40 | ||
67. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 09:44 | ||
68. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 09:57 | ||
69. | LOPES PedroMiguel | Liberty Seguros-Carglass | 10:13 | ||
70. | EZQUERRA Jesús | Burgos-BH | 10:33 | ||
71. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 10:56 | ||
72. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 11:08 | ||
73. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 11:17 | ||
74. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 11:26 | ||
75. | TULIK Angélo | Direct Energie | 11:36 | ||
76. | KOISHI Yuma | Team Ukyo | 11:53 | ||
77. | ORJUELA Fernando | Manzana Postobón Team | 12:03 | ||
78. | BOL Jetse | Manzana Postobón Team | 12:19 | ||
79. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 12:23 | ||
80. | WINDEN Dennisvan | Israel Cycling Academy | 12:49 | ||
81. | MILáN Diego | Inteja Dominican Cycling | 12:57 | ||
82. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 12:58 | ||
83. | FERNANDES Venceslau | Liberty Seguros-Carglass | 13:17 | ||
84. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 13:22 | ||
85. | TOFFALI Nicola | Sporting-Tavira | 13:48 | ||
86. | RäIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 13:53 | ||
87. | PUJOL Óscar | Team Ukyo | 13:53 | ||
88. | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | 13:58 | ||
89. | ARERUYA Joseph | Delko Marseille Provence KTM | 14:07 | ||
90. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 14:19 | ||
91. | CARVALHO André | Liberty Seguros-Carglass | 14:28 | ||
92. | CRISPIM André | Liberty Seguros-Carglass | 14:41 | ||
93. | SOTO Nelson | Caja Rural-Seguros RGA | 14:43 | ||
94. | PEREIRA Válter | Sporting-Tavira | 14:50 | ||
95. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 15:12 | ||
96. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting-Tavira | 15:23 | ||
97. | MARTíN Gotzon | Team Euskadi | 15:28 | ||
98. | ALONSO Mikel | Team Euskadi | 15:30 | ||
99. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 16:10 | ||
100. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 16:45 | ||
101. | MANCEBO Francisco | Inteja Dominican Cycling | 16:49 | ||
102. | ROBREDO Álvaro | Burgos-BH | 16:54 | ||
103. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 17:12 | ||
104. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 17:29 | ||
105. | FRAPPORTI Mattia | Androni - Sidermec - Bottechia | 17:41 | ||
106. | MALUCELLI Matteo | Androni - Sidermec - Bottechia | 17:48 | ||
107. | HABTOM Awet | Polartec-Kometa | 17:56 | ||
108. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 18:01 | ||
109. | BENNATI Daniele | Movistar Team | 18:14 | ||
110. | HIVERT Jonathan | Direct Energie | 18:48 | ||
111. | DIAZ José | Israel Cycling Academy | 19:15 | ||
112. | BENFATTO Marco | Androni - Sidermec - Bottechia | 19:23 | ||
113. | KREDER Raymond | Team Ukyo | 19:43 | ||
114. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 19:50 | ||
115. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 20:07 | ||
116. | COLON Johan | Coldeportes - Zenú - Sello | 20:39 | ||
117. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 20:52 | ||
118. | LOURENçO Rafael | Liberty Seguros-Carglass | 21:29 | ||
119. | GARCíA Ricardo | Team Euskadi | 25:02 | ||
120. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 27:49 | ||
121. | YOKOTSUKA Kohei | Team Ukyo | 35:53 | ||
122. | GAREL Adrien | Vital Concept Cycling Club | 40:36 | ||
123. | SCHREURS Hamish | Israel Cycling Academy | 44:16 | ||
124. | GUZMáN William | Inteja Dominican Cycling | 44:49 |