Tour de Fjords 2018 (2.HC), 22. - 24. mája (547 km) - 6. ročník
1. | 22.5. | Lindesnes > Grimstad | 191 km | Jakobsen | ||
2. | 23.5. | Risör > Kristiansand | 188 km | Albasini | ||
3. | 24.5. | Farsund > Egersund | 183 km | Lambrecht |
Štartová listina |
1. | 22.5. | Lindesnes > Grimstad | 191 km | Jakobsen |
profil etapy, 2292 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Na severe Nórska nenájdete čistú rovinu a stredne náročný členitý terén cyklistike sedí. Taká bola aj prvá etapa Tour de Fjords s množstvom brdkov. V mestečku Grimstad sme po 191 kilometroch videli špurt do mierneho kopca. Najrýchlejší bol Fabio Jakobsen z Quick-Stepu. Porazil Morena Hoflanda (Lotto Soudal) a ďalšieho Holanďana Tima Roosena (LottoNL). Ďalší favoriti Hagen a Grosu špurtovali za nimi.
Pre Jakobsena ide už o tretie profesionálne víťazstvo a prvé na etapových pretekoch. Predtým dvíhal ruky na Nokere Koerse a Scheldeprijs. Quick-Step získal už 34. víťazstvo v tomto roku a konkurenciu bije v špurtoch výraznejšie ako v ére s Marcelom Kittelom a ešte predtým s Markom Cavendishom.
V stredu sa očakáva ďalšia šprintérska koncovka a vo štvrtok sa zrejme o niečo pokúsia ľudia ako Edvald Boasson Hagen, Michael Albasini či Sep Vanmarcke, keďže dostanú k dispozícii ťažší terén.
Výsledky | ||||||||
1. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 4:22:32 | 20 | ||||
2. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 00:00 | 10 | ||||
3. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | 5 | ||||
4. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | |||||
5. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
6. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 |
7. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
8. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
9. | ALBASINI Michael | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
10. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
11. | WOUTERS Enzo | Lotto Soudal | 00:00 | ||
12. | ANDERSEN Søren Kragh | Team Sunweb | 00:00 | ||
13. | HööG Gustav | Team Coop | 00:00 | ||
14. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
15. | LAMBRECHT Bjorg | Lotto Soudal | 00:00 | ||
16. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
17. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
18. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
19. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
20. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
21. | HAGEN Krister | Team Coop | 00:00 | ||
22. | BLIKRA Erlend | Team Coop | 00:00 | ||
23. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development Team | 00:00 | ||
24. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
25. | DOULL Owain | Team Sky | 00:00 | ||
26. | HONORE Mikkel Frolich | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
27. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
28. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
29. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
30. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 00:00 | ||
31. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
32. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
33. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
34. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
35. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
36. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
37. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
38. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
39. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
40. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
41. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
42. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 00:00 | ||
43. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
44. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
45. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
46. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
47. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
48. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
49. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
50. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
51. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
52. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
53. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
54. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
55. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
56. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 00:00 | ||
57. | BEKKEN Jon-anders | Team Coop | 00:00 | ||
58. | MAGNUSSON Kim | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
59. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
60. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
61. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
62. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
63. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 00:00 | ||
64. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
65. | TUNSET Anton | Team Coop | 00:00 | ||
66. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
67. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:00 | ||
68. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
69. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
70. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
71. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
72. | AASHEIM Aksel | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
73. | CANTY Brendan | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
74. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
75. | GOGL Michael | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
76. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
77. | KNOX James | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
78. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
79. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
80. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
81. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
82. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 00:00 | ||
83. | GULDHAMMER Rasmus | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
84. | JEPPESEN Andreas Hyldgaard | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
85. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
86. | VERONA Carlos | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
87. | KRISTIANSEN Sondre | Uno-X Norwegian Development Team | 00:00 | ||
88. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
89. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
90. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 00:00 | ||
91. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
92. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
93. | STORER Michael | Team Sunweb | 00:00 | ||
94. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
95. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
96. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
97. | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | 00:00 | ||
98. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
99. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
100. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | ||
101. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 01:38 | ||
102. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 01:38 | ||
103. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 01:38 | ||
104. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 02:22 | ||
105. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 02:22 | ||
106. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 02:22 | ||
107. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 02:22 | ||
108. | CLARKE William | EF Education First - Drapac | 02:58 | ||
109. | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | 02:58 | ||
110. | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | 05:18 | ||
111. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 05:26 | ||
112. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 05:26 | ||
113. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 05:26 | ||
114. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 05:26 | ||
115. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 05:27 | ||
116. | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | 05:27 | ||
117. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 05:27 | ||
118. | GOłAś Michał | Team Sky | 05:27 | ||
119. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 08:45 | ||
120. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 14:41 | ||
DNF | YECHEZKEL Aviv | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNF | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | odstúpil |
2. | 23.5. | Risör > Kristiansand | 188 km | Albasini |
profil etapy, 2199 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Mitchelton-Scott cestoval do Nórska s jasným cieľom ovládnuť preteky Michaelom Albasinim. Očakával sa od neho útok v poslednej zvlnenej etape, kde je cieľ na malom kopci a etapa má náročnejší charakter, ktorý šprintérov zrejme vyčerpá. 37-ročný Švajčiar sa ale zaskvel už v prostredný deň, keď sa jeho tímu v záverečných minútach podarilo skupinu desiatich ľudí oddeliť od balíka. Boli tam aj Halvorsen zo Sky a Boasson Hagen z DiData. Tesne pred cieľom ich dobehla prvá časť pelotónu, no dojazd bol technický a skúsený Albasini si všetko výborne premyslel. Nasadil na dlhý špurt a pomerne jasne zdolal zvučnejších šprintérov.
V úniku dňa boli Michael Gogl (Trek), Aksel Fischer (Joker) a Flooris Gerts (Roompot).
V celkovom poradí sa Albasini vyrovnal Jakobsenovi a zajtra to bude kto z koho medzi touto dvojicou, no neočakáva sa, že sa Jakobsenovi podarí finišovať s najlepšími. Možno sa dočkáme aj prekvapení.
Výsledky | ||||||||
1. | ALBASINI Michael | Mitchelton - Scott | 4:33:02 | 20 | ||||
2. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | 10 | ||||
3. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 00:00 | 5 | ||||
4. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
5. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 | |||||
6. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:00 |
7. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
8. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
9. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
10. | ANDERSEN Søren Kragh | Team Sunweb | 00:00 | ||
11. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
12. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
13. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
14. | GOGL Michael | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
15. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
16. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
17. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
18. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
19. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:00 | ||
20. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
21. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
22. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
23. | LAMBRECHT Bjorg | Lotto Soudal | 00:00 | ||
24. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
25. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
26. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
27. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
28. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:00 | ||
29. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
30. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
31. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
32. | GOłAś Michał | Team Sky | 00:00 | ||
33. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
34. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:00 | ||
35. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
36. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
37. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
38. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
39. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
40. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 00:00 | ||
41. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
42. | HööG Gustav | Team Coop | 00:00 | ||
43. | HONORE Mikkel Frolich | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
44. | KNOX James | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
45. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
46. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
47. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
48. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
49. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development Team | 00:00 | ||
50. | DOULL Owain | Team Sky | 00:00 | ||
51. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:00 | ||
52. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
53. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 00:12 | ||
54. | VERONA Carlos | Mitchelton - Scott | 00:12 | ||
55. | CANTY Brendan | EF Education First - Drapac | 00:12 | ||
56. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:12 | ||
57. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 00:12 | ||
58. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 00:12 | ||
59. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:19 | ||
60. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 00:19 | ||
61. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 01:22 | ||
62. | HAGEN Krister | Team Coop | 01:22 | ||
63. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 01:22 | ||
64. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 01:47 | ||
65. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:47 | ||
66. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:47 | ||
67. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:26 | ||
68. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:26 | ||
69. | CLARKE William | EF Education First - Drapac | 03:26 | ||
70. | WOUTERS Enzo | Lotto Soudal | 03:31 | ||
71. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:31 | ||
72. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 03:31 | ||
73. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 03:31 | ||
74. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 03:31 | ||
75. | MAGNUSSON Kim | EF Education First - Drapac | 03:31 | ||
76. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 03:31 | ||
77. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 03:31 | ||
78. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 03:31 | ||
79. | SHAW James | Lotto Soudal | 03:31 | ||
80. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 03:31 | ||
81. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 04:20 | ||
82. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 04:20 | ||
83. | BEKKEN Jon-anders | Team Coop | 04:20 | ||
84. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 05:04 | ||
85. | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | 05:32 | ||
86. | TUNSET Anton | Team Coop | 05:32 | ||
87. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 05:32 | ||
88. | BLIKRA Erlend | Team Coop | 05:32 | ||
89. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 05:32 | ||
90. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 05:32 | ||
91. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 05:32 | ||
92. | STORER Michael | Team Sunweb | 05:32 | ||
93. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 05:32 | ||
94. | GULDHAMMER Rasmus | Team Virtu Cycling | 05:32 | ||
95. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 05:32 | ||
96. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 05:32 | ||
97. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 05:32 | ||
98. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 05:32 | ||
99. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 05:32 | ||
100. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 05:32 | ||
101. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 05:32 | ||
102. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 05:32 | ||
103. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 05:32 | ||
104. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 05:43 | ||
105. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 05:44 | ||
106. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 08:16 | ||
107. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 08:16 | ||
108. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 08:16 | ||
109. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 08:16 | ||
110. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 08:16 | ||
111. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 09:06 | ||
112. | AASHEIM Aksel | Team Joker Icopal | 09:44 | ||
113. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 09:44 | ||
114. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 09:56 | ||
115. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 10:04 | ||
116. | JEPPESEN Andreas Hyldgaard | Team Virtu Cycling | 13:31 | ||
DNF | VANMARCKE Sep | EF Education First - Drapac | odstúpil | ||
DNF | KRISTIANSEN Sondre | Uno-X Norwegian Development Team | odstúpil | ||
DNF | SAUGSTAD Lars | Uno-X Norwegian Development Team | odstúpil | ||
DNS | BANASZEK Alan | CCC Sprandi Polkowice | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 8:55:24 | 5 | ||||
2. | ALBASINI Michael | Mitchelton - Scott | 00:00 | |||||
3. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:04 | |||||
4. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:05 | |||||
5. | GOGL Michael | Trek - Segafredo | 00:05 | |||||
6. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:06 |
7. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 00:06 | ||
8. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
9. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:10 | ||
10. | ANDERSEN Søren Kragh | Team Sunweb | 00:10 | ||
11. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:10 | ||
12. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:10 | ||
13. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 00:10 | ||
14. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
15. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 00:10 | ||
16. | LAMBRECHT Bjorg | Lotto Soudal | 00:10 | ||
17. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:10 | ||
18. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
19. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:10 | ||
20. | HööG Gustav | Team Coop | 00:10 | ||
21. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:10 | ||
22. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:10 | ||
23. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:10 | ||
24. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:10 | ||
25. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 00:10 | ||
26. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 00:10 | ||
27. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:10 | ||
28. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:10 | ||
29. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
30. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:10 | ||
31. | HONORE Mikkel Frolich | Team Virtu Cycling | 00:10 | ||
32. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:10 | ||
33. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development Team | 00:10 | ||
34. | DOULL Owain | Team Sky | 00:10 | ||
35. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:10 | ||
36. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
37. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:10 | ||
38. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:10 | ||
39. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 00:10 | ||
40. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:10 | ||
41. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:10 | ||
42. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 00:10 | ||
43. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 00:10 | ||
44. | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | 00:10 | ||
45. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 00:10 | ||
46. | KNOX James | Quick-Step Floors | 00:10 | ||
47. | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | 00:10 | ||
48. | GOłAś Michał | Team Sky | 00:10 | ||
49. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:10 | ||
50. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:22 | ||
51. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:22 | ||
52. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 00:22 | ||
53. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 00:22 | ||
54. | CANTY Brendan | EF Education First - Drapac | 00:22 | ||
55. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 00:22 | ||
56. | VERONA Carlos | Mitchelton - Scott | 00:22 | ||
57. | HAGEN Krister | Team Coop | 01:32 | ||
58. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 01:32 | ||
59. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 01:51 | ||
60. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:57 | ||
61. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:57 | ||
62. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 02:32 | ||
63. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:36 | ||
64. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:36 | ||
65. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:37 | ||
66. | WOUTERS Enzo | Lotto Soudal | 03:41 | ||
67. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 03:41 | ||
68. | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | 03:41 | ||
69. | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | 03:41 | ||
70. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 03:41 | ||
71. | MAGNUSSON Kim | EF Education First - Drapac | 03:41 | ||
72. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 03:41 | ||
73. | SHAW James | Lotto Soudal | 03:41 | ||
74. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 03:41 | ||
75. | BEKKEN Jon-anders | Team Coop | 04:30 | ||
76. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 04:30 | ||
77. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 04:30 | ||
78. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 05:19 | ||
79. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 05:36 | ||
80. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 05:37 | ||
81. | BLIKRA Erlend | Team Coop | 05:42 | ||
82. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 05:42 | ||
83. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 05:42 | ||
84. | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | 05:42 | ||
85. | TUNSET Anton | Team Coop | 05:42 | ||
86. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 05:42 | ||
87. | GULDHAMMER Rasmus | Team Virtu Cycling | 05:42 | ||
88. | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 05:42 | ||
89. | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | 05:42 | ||
90. | STORER Michael | Team Sunweb | 05:42 | ||
91. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 05:42 | ||
92. | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | 05:42 | ||
93. | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | 05:42 | ||
94. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 05:42 | ||
95. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 05:42 | ||
96. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 05:42 | ||
97. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 05:53 | ||
98. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 05:54 | ||
99. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 05:55 | ||
100. | CLARKE William | EF Education First - Drapac | 06:34 | ||
101. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 07:20 | ||
102. | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | 08:26 | ||
103. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 08:26 | ||
104. | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | 08:26 | ||
105. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 08:26 | ||
106. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 08:26 | ||
107. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 09:16 | ||
108. | AASHEIM Aksel | Team Joker Icopal | 09:49 | ||
109. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 09:54 | ||
110. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 10:06 | ||
111. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 10:17 | ||
112. | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | 10:41 | ||
113. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 11:08 | ||
114. | JEPPESEN Andreas Hyldgaard | Team Virtu Cycling | 13:41 | ||
115. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 14:51 | ||
116. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 15:40 |
3. | 24.5. | Farsund > Egersund | 183 km | Lambrecht |
profil etapy, 3257 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Záverečná etapa finišovala na výbušnom kilometrovom stúpaní, ktoré malo rozhodnúť o celkovom víťazovi. Na cieľovej čiare sa ukázali najsilnejší jazdci na podujatí a medzi nimi nechýbal aj včerajší víťaz etapy Michael Albasini, ktorý udržal vedenie v klasifikácii. 37-ročný cyklista tak ukázal stále apetít dosahovať veľké výsledky.
Etapový triumf si pripísal Bjorg Lambrecht, talentovaný vrchár z Belgicka, ktorý v zaujímavej koncovke dosiahol prvú výhru medzi profesionálmi a v celkovom poradí potešil tím Lotto - Soudal druhým miestom v klasifikácii. Domáci favorit Boasson Hagen sa musel v kráľovskej etape skloniť pred svojimi súpermi a v konečnom meradle sa nedostal ani na pódium. Tam ho predbehol Pim Ligthart, ktorý včera získal bonifikačné sekundy.
Výsledky | ||||||||
1. | LAMBRECHT Bjorg | Lotto Soudal | 4:36:43 | 20 | ||||
2. | ALBASINI Michael | Mitchelton - Scott | 00:00 | 10 | ||||
3. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | 5 | ||||
4. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | |||||
5. | JANSEN Amund Grondahl | Team LottoNL - Jumbo | 00:03 | |||||
6. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:03 |
7. | GUERREIRO Ruben | Trek - Segafredo | 00:03 | ||
8. | ANDERSEN Søren Kragh | Team Sunweb | 00:03 | ||
9. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 00:03 | ||
10. | MEIJERS Jeroen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:03 | ||
11. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:03 | ||
12. | GOGL Michael | Trek - Segafredo | 00:03 | ||
13. | WARBASSE Larry | Aqua Blue Sport | 00:03 | ||
14. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:03 | ||
15. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:03 | ||
16. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:09 | ||
17. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:09 | ||
18. | ABRAHAMSEN Jonas | Uno-X Norwegian Development Team | 00:10 | ||
19. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
20. | KOCH Jonas | CCC Sprandi Polkowice | 00:12 | ||
21. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
22. | HAGEN Krister | Team Coop | 00:16 | ||
23. | VAN GESTEL Dries | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:18 | ||
24. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:22 | ||
25. | GOłAś Michał | Team Sky | 00:24 | ||
26. | DELTOMBE Kevin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:26 | ||
27. | CANTY Brendan | EF Education First - Drapac | 00:26 | ||
28. | HONORE Mikkel Frolich | Team Virtu Cycling | 00:26 | ||
29. | JAKOBSEN Fabio | Quick-Step Floors | 00:26 | ||
30. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:26 | ||
31. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:26 | ||
32. | GESCHKE Simon | Team Sunweb | 00:26 | ||
33. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Dimension Data for Qhubeka | 00:34 | ||
34. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:39 | ||
35. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:39 | ||
36. | VAN HECKE Preben | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:43 | ||
37. | SCHLEGEL Michal | CCC Sprandi Polkowice | 00:43 | ||
38. | DOULL Owain | Team Sky | 00:46 | ||
39. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:55 | ||
40. | KNOX James | Quick-Step Floors | 00:58 | ||
41. | KAMP Alexander | Team Virtu Cycling | 01:03 | ||
42. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:11 | ||
43. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 01:13 | ||
44. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 01:16 | ||
45. | STORER Michael | Team Sunweb | 01:46 | ||
46. | HööG Gustav | Team Coop | 01:51 | ||
47. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 02:09 | ||
48. | FARAZIJN Maxime | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:04 | ||
49. | THEUNS Edward | Team Sunweb | 03:04 | ||
50. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 03:35 | ||
51. | BOOM Lars | Team LottoNL - Jumbo | 03:42 | ||
52. | DECLERCQ Tim | Quick-Step Floors | 03:42 | ||
53. | TUREK Daniel | Israel Cycling Academy | 03:42 | ||
54. | TRAEEN Torstein | Uno-X Norwegian Development Team | 03:42 | ||
55. | VERONA Carlos | Mitchelton - Scott | 03:56 | ||
56. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 04:14 | ||
57. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 04:14 | ||
58. | VANGSTAD Andreas | Team Joker Icopal | 04:14 | ||
59. | FLøTTEN Audun Brekke | Team Virtu Cycling | 04:23 | ||
60. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:32 | ||
61. | AASHEIM Aksel | Team Joker Icopal | 04:46 | ||
62. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 04:46 | ||
63. | LEEZER Tom | Team LottoNL - Jumbo | 05:39 | ||
64. | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL - Jumbo | 06:13 | ||
65. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 06:13 | ||
66. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 06:13 | ||
67. | POWER Robert | Mitchelton - Scott | 06:13 | ||
68. | MONFORT Maxime | Lotto Soudal | 06:13 | ||
69. | HOFLAND Moreno | Lotto Soudal | 06:13 | ||
70. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 06:13 | ||
71. | ANDERSEN Asbjorn | Team Virtu Cycling | 06:32 | ||
72. | GULDHAMMER Rasmus | Team Virtu Cycling | 06:32 | ||
73. | MAGNUSSON Kim | EF Education First - Drapac | 06:34 | ||
74. | WATSON Calvin | Aqua Blue Sport | 06:34 | ||
75. | DANIEL Gregory | Trek - Segafredo | 07:45 | ||
76. | GERTS Floris | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:10 | ||
77. | WOUTERS Enzo | Lotto Soudal | 09:32 | ||
78. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 09:32 | ||
79. | VAN ZYL Johann | Dimension Data for Qhubeka | 09:32 | ||
80. | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 09:32 | ||
81. | DENIFL Stefan | Aqua Blue Sport | 09:32 | ||
82. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 10:37 | ||
83. | SMUKULIS Gatis | Delko Marseille Provence KTM | 10:37 | ||
84. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 10:37 | ||
85. | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 10:37 | ||
86. | HALVORSEN Kristoffer | Team Sky | 10:37 | ||
87. | KULSET Kristian | Uno-X Norwegian Development Team | 10:37 | ||
88. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 13:20 | ||
89. | CLARKE William | EF Education First - Drapac | 13:20 | ||
90. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 13:21 | ||
91. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 17:47 | ||
DNF | VAN RENSBURG Reinardt | Dimension Data for Qhubeka | odstúpil | ||
DNF | BAUHAUS Phil | Team Sunweb | odstúpil | ||
DNF | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | odstúpil | ||
DNF | LAWLESS Christopher | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | BEPPU Fumiyuki | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | BERNARD Julien | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | odstúpil | ||
DNF | DURBRIDGE Luke | Mitchelton - Scott | odstúpil | ||
DNF | BRESCHEL Matti | EF Education First - Drapac | odstúpil | ||
DNF | CARDONA Julián | EF Education First - Drapac | odstúpil | ||
DNF | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | OIEN Justin | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNF | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | odstúpil | ||
DNF | PEARSON Daniel | Aqua Blue Sport | odstúpil | ||
DNF | JONES Brenton | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | MARANGONI Alan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | odstúpil | ||
DNF | BLIKRA Erlend | Team Coop | odstúpil | ||
DNF | BEKKEN Jon-anders | Team Coop | odstúpil | ||
DNF | TUNSET Anton | Team Coop | odstúpil | ||
DNF | SKAARSETH Anders | Uno-X Norwegian Development Team | odstúpil | ||
DNF | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | odstúpil | ||
DNF | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | odstúpil | ||
DNF | JEPPESEN Andreas Hyldgaard | Team Virtu Cycling | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | ALBASINI Michael | Mitchelton - Scott | 13:32:01 | 200 | ||||
2. | LAMBRECHT Bjorg | Lotto Soudal | 00:06 | 150 | ||||
3. | LIGTHART Pim | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:10 | 125 | ||||
4. | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data for Qhubeka | 00:12 | 100 | ||||
5. | GOGL Michael | Trek - Segafredo | 00:14 | 85 | ||||
6. | ROOSEN Timo | Team LottoNL - Jumbo | 00:15 | 70 |