Deutschland Tour 2018 (2.1), 23. - 26. augusta (743 km) - 33. ročník
1. | 23.8. | Koblenz > Bonn | 157 km | Hodeg | ||
2. | 24.8. | Bonn > Trier | 196 km | Schachmann | ||
3. | 25.8. | Trier > Merzig | 177 km | Mohorič | ||
4. | 26.8. | Lorsch > Stuttgart | 207 km | Politt |
Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 23.8. | Koblenz > Bonn | 157 km | Hodeg |
profil etapy, 1464 nastúpaných metrov (© deutschland-tour.com) |
Dlho očakávaná udalosť je späť. Veľký návrat podujatia Okolo Nemecka, ktoré sa do cyklistického kalendára vrátilo po desiatich rokoch, okorenila papierovo jediná etapa pre šprintérskych špecialistov. Tých do krajiny, v ktorej sa narodili velikáni ako Jan Ullrich alebo Erik Zabel, prišlo naozaj veľmi veľa. Nechýbal medzi nimi ani Pascal Ackermann, ktorý by bol v prípade ideálneho zdravia najväčším favoritom dňa, no najväčšie prekvapenie tejto sezóny pri svojom poslednom vystúpení spadlo a bolo otázne ako na tom je.
Úvodné dejstvo nemeckého etapáku malo klasický priebeh. Hneď na začiatku dňa sa vytvoril celodenný únik, v ktorom sa nachádzali až dvaja domáci jazdci. Obaja reprezentovali nemeckú kontinentálnu cyklistiku. Menovite sa jednalo o Doriana Lübbersa z Team Lotto - Kern Haus a Svena Reuttera z celku Heizomat Rad-Net. Okrem nich sa vpredu ukázali tiež Jorge Arcas z Movistaru, Kevin Van Melsen z Wanty - Groupe Gobert, Benoit Jarrier z Fortuneo - Samsic a Jens Reynders z Leopard Pro Cycling.
Návratu Okolo Nemecka na cyklistickú scénu prialo aj počasie. V okolí mesta Bonn, kde sa odohrala prvá etapa nehrozili žiadne dažďové prehánky. Práve naopak, celý deň bolo slnečno, len sem-tam sa na oblohe objavil mráčik. Jediný problém cyklistom tak mohla robiť teplota vzduchu, pretože dnes bolo v Nemecku veľmi horúco. Podľa predpovedí ortuť v teplomeroch mala prekročiť hranicu 30 stupňov.
Úspech úniku sa v prvom dni vôbec neočakával. Najmä preto, že do Nemecka prišli silní šprintéri, a hlavne tí domáci boli veľmi motivovaní a chceli sa pobiť o etapový vavrín. Ich tímy tak mali kontrolovať priebeh etapy. V prvej polovici dňa sa vpredu ukazovala len BORA - Hansgrohe, čo mohlo znamenať, že Ackermann sa cíti dobre. Domáci WT tím držal vedúcu šesticu na dostrel. Tí si vytvorili takmer trojminútový náskok.
Potom poslali svojich domestikov do čela hlavného balíka tiež Lotto Soudal a Quick-Step Floors. Odstup medzi vedúcou skupinou a pelotón tak začal pomaly klesať. Nešlo však o nejaký radikálny pokles náskoku. Šestica v čele preto mohla v pokoji zabojovať o body na druhej šprintérskej prémii. Tá sa nachádzala na méte 48 kilometrov pred páskou a zvíťazil na nej Reutter (Heizomat Rad-Net), ktorý bral plný počet bodov aj na prvej šprintérskej prémii.
Podujatie Okolo Nemecka mal obohatiť Mark Cavendish, ktorý kvôli zlému zdravotnému stavu nemohol štartovať na Majstrovstvách Európy na domácej pôde. Z rovnakého dôvodu však musel vynechať aj tieto preteky a stále nie je známe, kedy sa britský špurtér vráti do pelotónu. Nemeckí fanúšikovia tak mohli sledovať v akcii aspoň domácich borcov. Okrem Pascala Ackermanna a André Greipela tu štartoval aj so zlepšujúcou formou pretekajúci Marcel Kittel.
Na trase prvého dňa sa nachádzala aj jedna horská prémia, ktorá mala byť prestížnou záležitosťou hlavne pre domácich pretekárov. Kopec Hohn nebol dlhý a ani náročný, a sledovali sme na ňom poriadnu bitku. Až príliš skoro to vyskúšal Arcas (Movistar), ktorému tričko pre najlepšieho vrchára ukradol Jarrier (Fortuneo).
Na jedinom hodnotenom stúpaní sa zhromaždila veľká skupina fanúšikov, ktorá trošku ovplyvnila boj o body do vrchárskej súťaže. Do jedného "nespratníka" totiž skoro nabúral Van Melsen (Wanty - Groupe Gobert), ktorý tak nemohol ísť v posledných metroch na plné a nakoniec na prémii skončil druhý.
Od tohto momentu však pelotón začal zrýchľovať. Nebolo sa čomu diviť, veď z jedinej vrchárskej prémie bolo do cieľa len 35 kilometrov. V hlavnom balíku sa zatiaľ držali všetci favoriti na víťazstvo. Ani jeden z nich doposiaľ nehlásil žiadne technické problémy. Zmena nastala aj v úplnom čele pretekov, kde zostala už len trojica pretekárov. Tvorili ju Arcas (Movistar), Van Melsen (Wanty - Groupe Gobert) a Reynders (Leopard Pro Cycling).
Podobne ako na Tour de France, aj na Deutschland Deine Tour organizátori vymysleli tzv. bonusovú prémiu, kde sa udeľujú bonusové sekundy. Dnes ju cyklisti prešli skoro v úplnom závere a bonifikačné sekundy si rozdelili jazdci v úniku. Tri sekundy k dobru si pripísal Reynders (Leopard Pro Cycling), ktorý zviedol veľký súboj s Arcasom (Movistar). Španiel tak opäť ťahal za kratší koniec.
Potom sa k vedúcej trojici pripojili Oscar Riesebeek z Roompot - Nederlandse Loterij a Juri Hollmann z Heizomat Rad-Net, no novovzniknutá skupina už dobre nespolupracovala a pár minút potom ako táto skupina vznikla bola pelotónom pohltená. Púť celodenných utečencov tak definitívne skončila na méte 13 kilometrov pred páskou. V tomto okamihu tempo hlavného balíka diktovali jazdci Sky, no v ich závetrí sa už formovali šprintérske vláčiky.
Záver etapy mal patriť šprintérom, no proti boli práve v tíme Sky. Luke Rowe sa totiž v posledných kilometroch rozhodol potrápiť šprintérske tímy a ušiel z hlavného balíka. Na to okamžite zareagovala BORA - Hansgrohe a britský cyklista sa tak ďaleko nedostal. Päť kilometrov pred cieľom sa zaradil do pelotónu a už nič tak nebránilo tomu, aby sme sledovali fantastický šprintérsky súboj.
Posledné kilometre dnešného dňa bravúrne zvládli jazdci BORA - Hansgrohe. Tí sa na chvíľku vytratili z úplného čela, no vrátili sa v pravý čas. Ich líder, Ackermann, tak mal najideálnejšiu pozíciu do šprintu. Nemec to skúsil na dlhý šprint, čo sa mu nakoniec nevyplatilo. Bol to totiž Hodeg z Quick-Stepu, ktorý tesne vyhral úvodnú etapu na Okolo Nemecka.
Alvaro Hodeg s ďalším triumfom (© Quick-Step Floors Cycling Team / Getty Images) |
Alvaro Hodeg tak oplatil Pascalovi Ackermannovi dve nedávne prehry, ktoré Kolumbijčan od Nemca utrpel na Okolo Poľska. Hodeg dnes nemohol počítať s excelentným vláčikom svojho tímu, no napriek tomu si dokázal pripísať štvrté profesionálne víťazstvo v kariére a zároveň vypálil rybník domácim rýchlikom. Zaslúžene si tak oblečie tričko pre vedúceho muža pretekov. Pomyselné stupne víťazov dnes doplnil Niccolo Bonifazio.
Koncovka absolútne nevyšla dvom najlepším nemeckým šprintérom posledných rokov. André Greipel a Marcel Kittel boli takmer neviditeľní, dokonca Kittel sa do špurtu ani nezapojil. Marcel na domácom podujatí asi len podčiarkne katastrofálnu sezónu, ktorú aktuálne zažíva.
Výsledky | ||||||||
1. | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | 3:35:08 | 14 | ||||
2. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 00:00 | 5 | ||||
3. | BONIFAZIO Niccolò | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | 00:00 | |||||
5. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 00:00 | |||||
6. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 00:00 |
7. | GROSSER Aaron | Team Sauerland NRW | 00:00 | ||
8. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:00 | ||
9. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
10. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
11. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
12. | KNEES Christian | Team Sky | 00:00 | ||
13. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
14. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
15. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
16. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
17. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:00 | ||
18. | MANDRYSCH John | Dauner D&DQ-Akkon | 00:00 | ||
19. | MOHORIč Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
20. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 00:00 | ||
21. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:00 | ||
22. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
23. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 00:00 | ||
24. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
25. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:00 | ||
26. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
27. | BOL Cees | Team Sunweb | 00:00 | ||
28. | BARGUIL Warren | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
29. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
30. | MAMOS Philipp | Dauner D&DQ-Akkon | 00:00 | ||
31. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | ||
32. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
33. | BIDARD Francois | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
34. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
35. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:00 | ||
36. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
37. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 00:00 | ||
38. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
39. | HEIDER Christopher | Dauner D&DQ-Akkon | 00:00 | ||
40. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
41. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
42. | LAIB Simon | Dauner D&DQ-Akkon | 00:00 | ||
43. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
44. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
45. | LE ROUX Romain | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
46. | VAN RENSBURG Jacques | Team Dimension Data | 00:00 | ||
47. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:00 | ||
48. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
49. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
50. | BICO Nuno | Movistar Team | 00:00 | ||
51. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
52. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
53. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
54. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
55. | DUMOULIN Tom | Team Sunweb | 00:00 | ||
56. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
57. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
58. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:00 | ||
59. | FRANKINY Kilian | BMC Racing Team | 00:00 | ||
60. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
61. | OVETT Freddy | BMC Racing Team | 00:00 | ||
62. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | ||
63. | HUGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | ||
64. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
65. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
66. | REYNDERS Jens | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
67. | THOMSON Jay Robert | Team Dimension Data | 00:00 | ||
68. | FRANK Mathias | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
69. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 00:00 | ||
70. | ORONTE Emerson | Rally Cycling | 00:00 | ||
71. | GOłAś Michał | Team Sky | 00:00 | ||
72. | THOMAS Geraint | Team Sky | 00:00 | ||
73. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
74. | KNAUP Tobias | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | ||
75. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
76. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
77. | KNOX James | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
78. | HALLER Patrick | Heizomat Rad-Net | 00:00 | ||
79. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:00 | ||
80. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
81. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
82. | SPENGLER Mario | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
83. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
84. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 00:00 | ||
85. | LAGUTIN Sergej | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
86. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 00:00 | ||
87. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 00:00 | ||
88. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
89. | ROWE Luke | Team Sky | 00:00 | ||
90. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
91. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 00:00 | ||
92. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW | 00:00 | ||
93. | PONS Gaetan | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
94. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:00 | ||
95. | DOMBROWSKI Frederik | Dauner D&DQ-Akkon | 00:00 | ||
96. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
97. | NOWAK Florian | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | ||
98. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
99. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW | 00:00 | ||
100. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
101. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
102. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
103. | HOLLMANN Juri | Heizomat Rad-Net | 00:00 | ||
104. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:00 | ||
105. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 00:00 | ||
106. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
107. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW | 00:00 | ||
108. | KENNAUGH Peter | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
109. | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
110. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 00:24 | ||
111. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:26 | ||
112. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 00:29 | ||
113. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 00:32 | ||
114. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 01:13 | ||
115. | TREUBEL Pascal | Heizomat Rad-Net | 01:18 | ||
116. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 03:19 | ||
117. | BRAUN Julian | Dauner D&DQ-Akkon | 03:20 | ||
118. | REUTTER Sven | Heizomat Rad-Net | 03:20 | ||
119. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 03:20 | ||
120. | MOINARD Amael | Team Fortuneo - Samsic | 03:20 | ||
121. | HODAPP Johannes | Team Sauerland NRW | 04:09 | ||
122. | ROHDE Leon | Heizomat Rad-Net | 04:09 | ||
123. | SHAW James | Lotto Soudal | 05:27 | ||
124. | PIRARD Maxim | Bahrain Merida Pro Team | 05:27 | ||
125. | WANG Meiyin | Bahrain Merida Pro Team | 05:27 | ||
126. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 05:39 | ||
127. | MüNSTERMANN Per | Team Sauerland NRW | 05:54 | ||
128. | NARVAEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | 05:54 | ||
129. | LüBBERS Dorian | Team Lotto - Kern Haus | 05:54 | ||
130. | NOLDE Tobias | Heizomat Rad-Net | 15:42 | ||
DNF | NIČ Artem | Gazprom - RusVelo | odstúpil |
2. | 24.8. | Bonn > Trier | 196 km | Schachmann |
profil etapy, 2677 nastúpaných metrov (© deutschland-tour.com) |
Hneď druhá etapa na Okolo Nemecka bola vôbec tou najnáročnejšou v 33. ročníku pretekov, aspoň čo sa týka nastúpaných výškových metrov. Dnes museli cyklisti prejsť štyri hodnotené stúpania a ďalších sedem nehodnotených kopcov. Celkovo tak nastúpali viac ako dvetisícpäťsto metrov. Medzi adeptov na etapové víťazstvo preto nepatrili šprintéri, ktorí boli v akcii včera. Profil sedel skôr klasikárom alebo aj vrchárom. Svoje zúbky tak mohli ukázať Tom Dumoulin, Romain Bardet či Geraint Thomas.
Podobne ako včera, aj dnes sa celodenný únik vytvoril takmer okamžite po začiatku etapy. Dostali sa doň štyria pretekári, konkrétne Etienne van Empel z tímu Roompot - Nederlandse Loterij, Gaëtan Pons z Leopard Pro Cycling, Patrick Haller z Heizomat Rad-Net.de a John Mandrysch z Team Dauner D&DQ-Akkon. Táto štvorica si dokázala vytvoriť až 4,5-minútový náskok, ktorý mala presne po sto odjazdených kilometroch.
V piatok už v Nemecku nebol taký teplý deň ako vo štvrtok. Teplomer ukazoval len 21 stupňov a zmena nastala tiež na oblohe, kde sa objavil veľký počet mrakov. Neboli to však dažďové oblaky, a podľa predpovedí na trase druhej etapy pršať ani nemalo. Cyklistom však mohol robiť problémy silný vietor, keďže dnes bol veterný deň.
Druhá etapa mala pokojný priebeh takmer väčšinu času. V prvej polovici dňa sa nič významné neudialo. Pretekári počas nej prešli len jednu šprintérsku prémiu, kde si plný počet bodov vybojoval Mandrysch (Team Dauner D&DQ-Akkon), ktorý ako jediný z úniku javil o ne záujem. V pelotóne diktovali tempo najskôr jazdci Quick-Stepu Floors, ktorých neskôr vymenili cyklisti z tímu Sky.
Na prvom hodnotenom stúpaní sa začali diať prvé dôležité veci. Ako prvý na kopec Klausen (2,7 km - 5,6 %) vyliezol Pons (Leopard Pro Cycling) a do vrchárskej súťaže získal prvé tri body. To podstatné sa však dialo za vedúcou štvoricou, a to, že do čela pelotónu sa dostali šprintérske tímy. Medzera medzi prvou skupinou a hlavným balíkom sa zmenšila o celé dve minúty.
Celky Bora - Hansgrohe a Bahrajn - Merida stiahli náskok vedúcej skupiny až na minútu, no potom opäť ubrali nohu z plynu a odstup sa opäť navýšil. Nemecký tím sa pravdepodobne chcel len ukázať pred domácimi kamerami, Bahrajn zase pripravoval pôdu pre Mateja Mohoriča, ktorý bol najväčším favoritom dňa, teda aspoň na papieri.
V nájazde na druhé hodnotené stúpanie sa začalo pretekať. Z pelotónu začal nastupovať jeden jazdec za druhým. Všetko to vyprovokoval atak Dmitrija Strachova z Kaťuše - Alpecin, na čo reagovali ďalší jazdci. Vytvorila sa tak veľmi početná skupina prenasledovateľov, v ktorej nemalo zastúpenie Quick-Step Floors. Medzičasom plný počet bodov na druhej vrchárskej prémii bral van Empel (Roompot - Nederlandse Loterij).
Hlavný balík však nových utečencov ďaleko pustiť nechcel a tí si túto skutočnosť uvedomovali. Preto sa väčšina z nich rozhodla zaradiť sa naspäť doň, no pár jazdcov to odmietlo. Bol medzi nimi Luke Rowe zo Sky, ktorý sa dotiahol do úplného čela, kde z pôvodného celodenného úniku vydržal iba Haller (Heizomat Rad-Net.de). Spolu s nimi bolo vpredu ďalších osem pretekárov.
Novovzniknutá skupina však v čele dlho nezostala a 43 kilometrov pred cieľom sme začínali prakticky od začiatku, len bez šprintérov, ktorí si už začínali vytvárať grupetto. V treťom hodnotenom stúpaní začali útočiť aj Dumoulin (Sunweb) a Bardet (AG2R La Mondiale), no Mohorič (Bahrajn - Merida) si tieto prvé pokusy postrážil. Situácia sa však naďalej neupokojovala, stále sa vo veľkom atakovalo.
Na chvíľku pretekári v pelotóne odložili zbrane, keď za z neho odpútali dvaja britskí cyklisti. Šťastie znovu skúšal Rowe (Sky) a dopredu s ním skočil Davis (Dimension Data). Tí sa dokázali odpútať v zjazde z tretej vrchárskej prémie. Len pre doplnenie informácii, ako prvý na kopec Naurath vyšplhal Earle (Israel Cycling Academy).
Veľkú formu z BinckBank Tour si priviezol Mohorič. Ani Slovinec dnes nejazdil konzervatívne a už 35 kilometrov pred cieľom ukázal, že do Nemecka neprišiel hrať len druhé husle. Jazdec Bahrainu Merida sa dotiahol do čela pretekov krátko na to, ako ušiel z hlavného balíka. Z pelotónu však neušiel sám, do vedúcej skupiny sa dostala aj trojica cyklistov z nemeckej Bory. Bol tam prekvapivo aj Ackermann, ktorému na domácom podujatí očividne motivácia nechýbala.
Schillinger a Selig (obaja Bora) odpadli v poslednom hodnotenom stúpaní, keďže Mohorič (Bahrajn - Merida) nechcel na nič čakať a zvýšeným tempom odpáral domestikov Ackermanna. Zlou správou pre Slovinca však bol fakt, že v čelnej skupine sa všetci ďalší pretekári spoliehali na to, že ich práve Mohorič potiahne až do cieľa. Matej tak vyhral poslednú vrchársku prémiu.
Až potom sa niečo zlomilo v ostatných šiestich utečencoch a začali sa pravidelne striedať v čele skupiny. Proti ním však stála silná zostava Quick-Stepu Floors, v záverečných kilometroch pracujúca pre Schachmanna. Keď ruku k dielu pridali jazdci BMC Racing Team a AG2R La Mondiale, bolo o osude Mohoričovej skupiny rozhodnuté. Tá bola dostihnutá 12 kilometrov pred páskou.
Pre Pascala Ackermanna to však nebola žiadna tragédia. Jeho kolegovia v nasledujúcich minútach diktovali tempo balíka. Nemeckému šprintérovi tak robil vrásky na čele posledný kopček, ktorý ho mohol pripraviť o víťazstvo. Problémy v ňom mal aj Thomas a nakoniec aj Ackermann. Vo výbornom svetle sa však ukázali Caruso, Bardet a Dumoulin, keďže brali bonusové sekundy na bonusovej prémii.
Potom prišiel veľký okamih Toma Dumoulina. Cyklista z nemeckého Sunwebu zaútočil po prechode bonusovej prémie a dostal do problémov všetkých adeptov na celkové víťazstvo. Jedine Maximilian Schachmann s ním dokázal udržať krok. To však neplatilo dlho, pod bránou označujúci posledný kilometer vedúce duo dobehol Matej Mohorič a Nils Politt. Táto štvorka si to potom rozdala v šprinte, kde Schachmann zviedol veľký súboj s Mohoričom a porazil ho len o centimetre.
Maximilian Schachmann dokonal to, čo sa včera nepodarilo známejším nemeckým cyklistom a nadviazal na etapové víťazstvo Alvara Hodega. 24-ročný Nemec si tak na konto pripísal už tretie profesionálne víťazstvo v tejto sezóne. Môže zaň poďakovať tímovým kolegom, ale tiež vlastnému inštinktu a dobrým nohám. Zajtra ponesie červené tričko pre priebežného lídra. Veľkú radosť určite nebudú skrývať ani v Quick-Step Floors. Belgický tím zažíva ďalší fantastický rok, pretože dnes zaznamenali 57. výhru v tejto sezóne.
Spokojní môžu byť aj Matej Mohorič a Tom Dumoulin. Síce im etapové víťazstvo prekĺzlo pomedzi prsty, no ďalšiu šancu naň dostanú už zajtra. Koho koncovka druhej etapy nepotešila, je Romain Bardet a Damiano Caruso. Obaja v poslednom kopci ťahali za správny koniec lana, no krátko po ňom nezachytili atak Holanďana a v cieli tak nakupovali prvé menšie straty. Ešte horší deň prežil Geraint Thomas, ktorý s čelom stratil kontakt ešte skôr ako Pascal Ackermann.
Výsledky | ||||||||
1. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 4:50:36 | 14 | ||||
2. | MOHORIč Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | DUMOULIN Tom | Team Sunweb | 00:00 | 3 | ||||
4. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | |||||
5. | VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | 00:08 | |||||
6. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:08 |
7. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
8. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 00:12 | ||
9. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:12 | ||
10. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:12 | ||
11. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:12 | ||
12. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
13. | BARGUIL Warren | Team Fortuneo - Samsic | 00:12 | ||
14. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:12 | ||
15. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:12 | ||
16. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:12 | ||
17. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:12 | ||
18. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 00:12 | ||
19. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:12 | ||
20. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:12 | ||
21. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:12 | ||
22. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:32 | ||
23. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:32 | ||
24. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:32 | ||
25. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:32 | ||
26. | LAGUTIN Sergej | Gazprom - RusVelo | 00:32 | ||
27. | VAN RENSBURG Jacques | Team Dimension Data | 00:32 | ||
28. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:32 | ||
29. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:32 | ||
30. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:32 | ||
31. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:32 | ||
32. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 00:32 | ||
33. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:32 | ||
34. | FRANKINY Kilian | BMC Racing Team | 00:32 | ||
35. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:32 | ||
36. | GOłAś Michał | Team Sky | 00:32 | ||
37. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom - RusVelo | 00:32 | ||
38. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:32 | ||
39. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:32 | ||
40. | FRANK Mathias | Ag2r La Mondiale | 00:32 | ||
41. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:41 | ||
42. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 01:13 | ||
43. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 01:13 | ||
44. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 02:00 | ||
45. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 02:09 | ||
46. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:40 | ||
47. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 02:40 | ||
48. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 03:15 | ||
49. | THOMAS Geraint | Team Sky | 03:15 | ||
50. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 03:19 | ||
51. | ORONTE Emerson | Rally Cycling | 03:19 | ||
52. | KNOX James | Quick-Step Floors | 03:34 | ||
53. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 03:34 | ||
54. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 03:44 | ||
55. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 03:44 | ||
56. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 04:24 | ||
57. | HUGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 04:28 | ||
58. | NOWAK Florian | Team Lotto - Kern Haus | 04:28 | ||
59. | HALLER Patrick | Heizomat Rad-Net | 04:28 | ||
60. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 04:28 | ||
61. | KNEES Christian | Team Sky | 04:28 | ||
62. | DOMBROWSKI Frederik | Dauner D&DQ-Akkon | 04:28 | ||
63. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 04:28 | ||
64. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 04:28 | ||
65. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 04:28 | ||
66. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 04:28 | ||
67. | SHAW James | Lotto Soudal | 04:28 | ||
68. | OVETT Freddy | BMC Racing Team | 04:28 | ||
69. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW | 04:28 | ||
70. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:28 | ||
71. | BIDARD Francois | Ag2r La Mondiale | 04:28 | ||
72. | THOMSON Jay Robert | Team Dimension Data | 04:28 | ||
73. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 04:28 | ||
74. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 04:28 | ||
75. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 04:28 | ||
76. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:28 | ||
77. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 04:28 | ||
78. | KENNAUGH Peter | BORA - hansgrohe | 04:34 | ||
79. | BONIFAZIO Niccolò | Bahrain Merida Pro Team | 07:12 | ||
80. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 08:38 | ||
81. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 08:38 | ||
82. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 08:38 | ||
83. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 08:38 | ||
84. | BOL Cees | Team Sunweb | 08:38 | ||
85. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 08:38 | ||
86. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 08:38 | ||
87. | HOLLMANN Juri | Heizomat Rad-Net | 08:38 | ||
88. | NARVAEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | 08:38 | ||
89. | ROWE Luke | Team Sky | 08:38 | ||
90. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 08:38 | ||
91. | KNAUP Tobias | Team Lotto - Kern Haus | 08:38 | ||
92. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom - RusVelo | 08:38 | ||
93. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 10:41 | ||
94. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 10:41 | ||
95. | LE ROUX Romain | Team Fortuneo - Samsic | 10:41 | ||
96. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW | 10:41 | ||
97. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW | 10:41 | ||
98. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 10:41 | ||
99. | PONS Gaetan | Leopard Pro Cycling | 14:04 | ||
100. | BRAUN Julian | Dauner D&DQ-Akkon | 14:04 | ||
101. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 14:04 | ||
102. | SPENGLER Mario | Leopard Pro Cycling | 14:04 | ||
103. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 14:04 | ||
104. | GROSSER Aaron | Team Sauerland NRW | 14:04 | ||
105. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 14:04 | ||
106. | REYNDERS Jens | Leopard Pro Cycling | 14:04 | ||
107. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 14:04 | ||
108. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 14:04 | ||
109. | NOLDE Tobias | Heizomat Rad-Net | 14:04 | ||
110. | LüBBERS Dorian | Team Lotto - Kern Haus | 14:04 | ||
111. | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | 14:04 | ||
112. | MüNSTERMANN Per | Team Sauerland NRW | 14:04 | ||
113. | HODAPP Johannes | Team Sauerland NRW | 14:04 | ||
114. | BICO Nuno | Movistar Team | 14:04 | ||
115. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 14:04 | ||
116. | TREUBEL Pascal | Heizomat Rad-Net | 14:04 | ||
117. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 14:04 | ||
118. | ROHDE Leon | Heizomat Rad-Net | 19:31 | ||
119. | WANG Meiyin | Bahrain Merida Pro Team | 19:31 | ||
120. | HEIDER Christopher | Dauner D&DQ-Akkon | 19:31 | ||
121. | REUTTER Sven | Heizomat Rad-Net | 19:31 | ||
122. | MAMOS Philipp | Dauner D&DQ-Akkon | 19:31 | ||
123. | MANDRYSCH John | Dauner D&DQ-Akkon | 19:31 | ||
124. | LAIB Simon | Dauner D&DQ-Akkon | 19:31 | ||
125. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 19:31 | ||
126. | PIRARD Maxim | Bahrain Merida Pro Team | 19:31 | ||
127. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 19:31 | ||
DNF | MOINARD Amael | Team Fortuneo - Samsic | odstúpil | ||
DNF | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | odstúpil | ||
DNS | KITTEL Marcel | Kaťuša - Alpecin | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 8:25:34 | 3 | ||||
2. | MOHORIč Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:04 | |||||
3. | DUMOULIN Tom | Team Sunweb | 00:04 | |||||
4. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:10 | |||||
5. | VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | 00:18 | |||||
6. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:18 |
7. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 00:19 | ||
8. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:20 | ||
9. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:21 | ||
10. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:22 | ||
11. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:22 | ||
12. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:22 | ||
13. | BARGUIL Warren | Team Fortuneo - Samsic | 00:22 | ||
14. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:22 | ||
15. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:22 | ||
16. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:22 | ||
17. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:22 | ||
18. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:22 | ||
19. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:22 | ||
20. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 00:22 | ||
21. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:22 | ||
22. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:40 | ||
23. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:42 | ||
24. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:42 | ||
25. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:42 | ||
26. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:42 | ||
27. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:42 | ||
28. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:42 | ||
29. | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | 00:42 | ||
30. | VAN RENSBURG Jacques | Team Dimension Data | 00:42 | ||
31. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:42 | ||
32. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:42 | ||
33. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 00:42 | ||
34. | FRANKINY Kilian | BMC Racing Team | 00:42 | ||
35. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:42 | ||
36. | GOłAś Michał | Team Sky | 00:42 | ||
37. | FRANK Mathias | Ag2r La Mondiale | 00:42 | ||
38. | LAGUTIN Sergej | Gazprom - RusVelo | 00:42 | ||
39. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:42 | ||
40. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom - RusVelo | 00:42 | ||
41. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:51 | ||
42. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 01:17 | ||
43. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 01:23 | ||
44. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 02:10 | ||
45. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 02:19 | ||
46. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:50 | ||
47. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 02:50 | ||
48. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 03:25 | ||
49. | THOMAS Geraint | Team Sky | 03:25 | ||
50. | ORONTE Emerson | Rally Cycling | 03:29 | ||
51. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 03:29 | ||
52. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 03:44 | ||
53. | KNOX James | Quick-Step Floors | 03:44 | ||
54. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 03:54 | ||
55. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 04:26 | ||
56. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 04:34 | ||
57. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 04:37 | ||
58. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 04:38 | ||
59. | KNEES Christian | Team Sky | 04:38 | ||
60. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:38 | ||
61. | BIDARD Francois | Ag2r La Mondiale | 04:38 | ||
62. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 04:38 | ||
63. | HUGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 04:38 | ||
64. | OVETT Freddy | BMC Racing Team | 04:38 | ||
65. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 04:38 | ||
66. | HALLER Patrick | Heizomat Rad-Net | 04:38 | ||
67. | THOMSON Jay Robert | Team Dimension Data | 04:38 | ||
68. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 04:38 | ||
69. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 04:38 | ||
70. | NOWAK Florian | Team Lotto - Kern Haus | 04:38 | ||
71. | DOMBROWSKI Frederik | Dauner D&DQ-Akkon | 04:38 | ||
72. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 04:38 | ||
73. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 04:38 | ||
74. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW | 04:38 | ||
75. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:38 | ||
76. | KENNAUGH Peter | BORA - hansgrohe | 04:44 | ||
77. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 05:04 | ||
78. | BONIFAZIO Niccolò | Bahrain Merida Pro Team | 07:18 | ||
79. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 08:48 | ||
80. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 08:48 | ||
81. | BOL Cees | Team Sunweb | 08:48 | ||
82. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 08:48 | ||
83. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 08:48 | ||
84. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom - RusVelo | 08:48 | ||
85. | KNAUP Tobias | Team Lotto - Kern Haus | 08:48 | ||
86. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 08:48 | ||
87. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 08:48 | ||
88. | ROWE Luke | Team Sky | 08:48 | ||
89. | HOLLMANN Juri | Heizomat Rad-Net | 08:48 | ||
90. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 09:17 | ||
91. | SHAW James | Lotto Soudal | 10:05 | ||
92. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 10:51 | ||
93. | LE ROUX Romain | Team Fortuneo - Samsic | 10:51 | ||
94. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 10:51 | ||
95. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW | 10:51 | ||
96. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW | 10:51 | ||
97. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 10:51 | ||
98. | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | 14:04 | ||
99. | REYNDERS Jens | Leopard Pro Cycling | 14:11 | ||
100. | GROSSER Aaron | Team Sauerland NRW | 14:14 | ||
101. | BICO Nuno | Movistar Team | 14:14 | ||
102. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 14:14 | ||
103. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | 14:14 | ||
104. | SPENGLER Mario | Leopard Pro Cycling | 14:14 | ||
105. | PONS Gaetan | Leopard Pro Cycling | 14:14 | ||
106. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 14:14 | ||
107. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 14:14 | ||
108. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 14:38 | ||
109. | NARVAEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | 14:42 | ||
110. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 15:27 | ||
111. | TREUBEL Pascal | Heizomat Rad-Net | 15:32 | ||
112. | BRAUN Julian | Dauner D&DQ-Akkon | 17:34 | ||
113. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 17:34 | ||
114. | HODAPP Johannes | Team Sauerland NRW | 18:23 | ||
115. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 19:41 | ||
116. | MANDRYSCH John | Dauner D&DQ-Akkon | 19:41 | ||
117. | MAMOS Philipp | Dauner D&DQ-Akkon | 19:41 | ||
118. | HEIDER Christopher | Dauner D&DQ-Akkon | 19:41 | ||
119. | LAIB Simon | Dauner D&DQ-Akkon | 19:41 | ||
120. | LüBBERS Dorian | Team Lotto - Kern Haus | 20:08 | ||
121. | MüNSTERMANN Per | Team Sauerland NRW | 20:08 | ||
122. | REUTTER Sven | Heizomat Rad-Net | 23:01 | ||
123. | ROHDE Leon | Heizomat Rad-Net | 23:50 | ||
124. | WANG Meiyin | Bahrain Merida Pro Team | 25:08 | ||
125. | PIRARD Maxim | Bahrain Merida Pro Team | 25:08 | ||
126. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 25:20 | ||
127. | NOLDE Tobias | Heizomat Rad-Net | 29:56 |
3. | 25.8. | Trier > Merzig | 177 km | Mohorič |
profil etapy, 2379 nastúpaných metrov (© deutschland-tour.com) |
Tretí deň na novoobnovených pretekoch Okolo Nemecka mal opäť klasikársky charakter. Podobne ako v piatok, aj dnes cyklistov čakal hlavne náročný záver dňa. Znova tak boli v hre rovnaké mená ako včera. Najväčším favoritom na etapové víťazstvo bol Matej Mohorič, ktorý má na Deutschland Tour fantastickú formu. Jeho najväčšími vyzývateľmi mali byť Tom Dumoulin a tiež Maximilian Schachmann.
V hre o etapový vavrín chcel byť aj únik. Ten celodenný sa tvoril veľmi dlho, až po 40 kilometroch sa vpredu objavilo sedem pretekárov. Dopredu sa dokázal dostať Rick Zabel z Kaťuše - Alpecin, Adam Hansen z Lotto Soudal, Oscar Riesebeek z Roompot - Nederlandse Loterij, Jevgenij Šalunov z celku Gazprom - Rusvelo, Juri Hollmann z Heizomat Rad-Net.de, Johannes Hodapp z Team Sauerland NRW a Robin Carpenter z Rally Cycling. Maximálny náskok tejto skupiny boli štyri minúty na méte 81 kilometrov pred cieľom.
V prvej polovici etapy pretekári príliš veľa nástrah neprekonali. Prejsť museli len cez jedno hodnotené stúpanie, kde si body rozdelili ešte jazdci v pelotóne, a jednu šprintérsku prémiu. Tempo v hlavnom balíku na začiatku diktoval Quick-Step Floors, ktorý dnes držal červené tričko. Až keď začala mať sedmička v čele veľký náskok, dopredu hlavnej skupiny sa dostali tiež cyklisti z Bahrainu Merida.
Príchod Slovincových domestikov do čela pelotónu znamenal pre únik veľké nepríjemnosti. Na ďalších dvadsiatich kilometroch totiž hlavný balík stiahol až dve minúty a sedmička tak prišla o luxusný náskok. Matej Mohorič sa v tomto okamihu mohol usmievať, opäť všetko nasvedčovalo tomu, že v závere to bude práve on, kto bude tvrdiť muziku.
Medzera medzi vedúcou sedmičkou a pelotónom sa neustále zmenšovala aj napriek kvalitnej spolupráci v podaní utečencov. Už pod kopcom Mettlach, ktorý sa dnes išiel dvakrát, mali siedmi cyklisti v čele k dobru niečo viac ako minútu. Ako prvý cez čiaru, ktorá označovala vrchársku prémiu, prešiel Carpenter (Rally Cycling). Ako jediný javil záujem o tieto body.
Dôležitou správou pred dnešnou etapou bolo odstúpenie Marcela Kittela. Nemecký šprintér tak po BinckBank Tour nedokončil ani domáci etapák. Kittel z tohto dôvodu podstúpi lekárske vyšetrenia. "Nie som si istý, s čím aktuálne bojujem. Snažím sa na sebe stále tvrdo pracovať, ale zdá sa, že od apríla nemôžem prísť na to, čo mi je," uviedol šprintér Kaťuše - Alpecin, ktorý dnes sledoval svojho dvorného rozbiehača v úniku už len v televízii.
Bol to práve Zabel (Kaťuša - Alpecin), ktorý bral plný počet bodov na poslednej šprintérskej prémii. Žiaden veľký súboj o ne zviesť nemusel. V týchto chvíľach sa odstup medzi čelom a hlavným balíkom ustálil. Sedmička si stále držala minútový náskok. Jediná zmena nastala v čele pelotónu, kde sa objavili jazdci Dimension Data.
Najprudším kopcom v itenerári tretej etapy bol Mettlach, no bolo to stúpanie Nohn, kde sa začali diať veľké veci. Z úniku tu vypadol Hodapp (Team Sauerland NRW) a práve tu začali útočiť zaujímaví cyklisti. Jedným z nich bol Caruso (BMC Racing Team), ale jeho atak ešte pelotón zachytil. Ten však zničil akékoľvek šance pre únik, ktorý na vrchole už nemohol počítať ani s pol minútou.
Situácia sa nezmenila ani pri druhom prejazde kopca Mettlach. V hlavnom balíku bolo ticho pred búrkou, vpredu si však jazdci začali nastupovať. Najviac motivovaný sa zdal byť Carpenter (Rally Cycling), ktorý si dnes vybojoval tričko pre najlepšieho vrchára. Američan sa dlho vetral osamote a z pôvodného úniku vydržal v úplnom čele najdlhšie. Pelotón ho pohltil až na posledných desiatich kilometroch.
Najväčšu zásluhu na tom mali cyklisti z tímu Sky. V sobotu ukázal svoje prednosti aj Thomas (Sky), ktorý na poslednej bonusovej prémii nasadil poriadne vysoké tempo. Aj napriek tomu si z hlavného balíka dokázali nastúpiť Weening (Roompot) a Barguil (Fortuneo), ktorí si prišli pre bonusové sekundy. Pre Mohoriča (Bahrajn - Merida) sa opäť bonus neušiel.
Z bonusu až do cieľa sa prakticky len klesalo. Nejednalo sa však o nejaké prudké a technické klesanie, čo nehralo do kariet duu v čele pretekov. Za nimi bola totiž silná skupina, ktorú za úspechom ťahali jazdci Quick-Stepu. Úplne nepochopiteľne sa potom zachoval ich líder, Schachmann, ktorý nezmyselne zaútočil a otvoril tak priestor pre Mohoriča. Slovinec si po etapové víťazstvo zašpurtoval proti Polittovi a tentokrát bol úspešný.
Matej Mohorič tak po včerajšom druhom mieste vybojoval už deviate profesionálne víťazstvo vo svojej kariére a prerušil dominanciu belgického celku na obnovených nemeckých pretekoch. Slovinec sa naposledy z etapového vavrínu tešil ešte na Okolo Rakúska. Dnešná etapa bola preňho ako šitá na mieru, no v závere mu pomohol aj pád, ktorý odstavil z hry najrýchlejších mužov vo vedúcej skupine. Mohorič si vďaka cieľovým bonifikáciám oblečie dres pre priebežného lídra. Dnes sa darilo aj ostatným adeptom na celkové víťazstvo. Nikto z nich nehlásil žiadne problémy a tiež pádu sa dokázali vyhnúť.
Matej Mohorič s triumfom (© Team Bahrain-Merida / @BettiniPhoto) |
Výsledky | ||||||||
1. | MOHORIč Matej | Bahrain Merida Pro Team | 4:12:28 | 14 | ||||
2. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | 5 | ||||
3. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | 3 | ||||
4. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:00 | |||||
5. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | |||||
6. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:00 |
7. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
8. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
9. | VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | 00:00 | ||
10. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 00:00 | ||
11. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 00:00 | ||
12. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | ||
13. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
14. | BARGUIL Warren | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
15. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
16. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
17. | DUMOULIN Tom | Team Sunweb | 00:00 | ||
18. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
19. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
20. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
21. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:00 | ||
22. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:00 | ||
23. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
24. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:00 | ||
25. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
26. | FRANKINY Kilian | BMC Racing Team | 00:00 | ||
27. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:00 | ||
28. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:00 | ||
29. | FRANK Mathias | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
30. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:00 | ||
31. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
32. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
33. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
34. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:39 | ||
35. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:39 | ||
36. | LAGUTIN Sergej | Gazprom - RusVelo | 00:39 | ||
37. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 00:39 | ||
38. | GOłAś Michał | Team Sky | 00:39 | ||
39. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:39 | ||
40. | BIDARD Francois | Ag2r La Mondiale | 00:44 | ||
41. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:50 | ||
42. | ORONTE Emerson | Rally Cycling | 00:50 | ||
43. | THOMAS Geraint | Team Sky | 01:07 | ||
44. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 01:07 | ||
45. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 01:07 | ||
46. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 01:07 | ||
47. | HALLER Patrick | Heizomat Rad-Net | 01:51 | ||
48. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom - RusVelo | 01:52 | ||
49. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 01:52 | ||
50. | BONIFAZIO Niccolò | Bahrain Merida Pro Team | 02:07 | ||
51. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 02:07 | ||
52. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 02:07 | ||
53. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 03:00 | ||
54. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 03:00 | ||
55. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW | 03:00 | ||
56. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 03:00 | ||
57. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 03:00 | ||
58. | HUGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 03:00 | ||
59. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW | 03:00 | ||
60. | VAN RENSBURG Jacques | Team Dimension Data | 03:00 | ||
61. | NOWAK Florian | Team Lotto - Kern Haus | 03:00 | ||
62. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 03:00 | ||
63. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 03:00 | ||
64. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 03:00 | ||
65. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 03:00 | ||
66. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom - RusVelo | 03:00 | ||
67. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 03:00 | ||
68. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 03:00 | ||
69. | ROWE Luke | Team Sky | 04:21 | ||
70. | KENNAUGH Peter | BORA - hansgrohe | 04:21 | ||
71. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 04:21 | ||
72. | KNEES Christian | Team Sky | 04:21 | ||
73. | DOMBROWSKI Frederik | Dauner D&DQ-Akkon | 04:21 | ||
74. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:21 | ||
75. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 04:21 | ||
76. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 05:38 | ||
77. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 05:38 | ||
78. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 05:38 | ||
79. | KNOX James | Quick-Step Floors | 05:38 | ||
80. | BOL Cees | Team Sunweb | 09:12 | ||
81. | HOLLMANN Juri | Heizomat Rad-Net | 09:12 | ||
82. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW | 09:12 | ||
83. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 09:12 | ||
84. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 09:12 | ||
85. | NARVáEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | 09:12 | ||
86. | PONS Gaetan | Leopard Pro Cycling | 09:12 | ||
87. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 09:12 | ||
88. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 09:18 | ||
89. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 09:18 | ||
90. | KNAUP Tobias | Team Lotto - Kern Haus | 09:18 | ||
91. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 11:10 | ||
92. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 11:10 | ||
93. | REYNDERS Jens | Leopard Pro Cycling | 11:10 | ||
94. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 11:10 | ||
95. | BRAUN Julian | Dauner D&DQ-Akkon | 11:10 | ||
96. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 11:10 | ||
97. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 11:10 | ||
98. | HEIDER Christopher | Dauner D&DQ-Akkon | 11:10 | ||
99. | MüNSTERMANN Per | Team Sauerland NRW | 11:10 | ||
100. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 11:10 | ||
101. | BICO Nuno | Movistar Team | 11:10 | ||
102. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 11:10 | ||
103. | GROSSER Aaron | Team Sauerland NRW | 11:10 | ||
104. | MAMOS Philipp | Dauner D&DQ-Akkon | 11:10 | ||
105. | HODAPP Johannes | Team Sauerland NRW | 11:10 | ||
106. | SPENGLER Mario | Leopard Pro Cycling | 11:10 | ||
107. | MANDRYSCH John | Dauner D&DQ-Akkon | 11:10 | ||
108. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 11:10 | ||
109. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 11:10 | ||
110. | LE ROUX Romain | Team Fortuneo - Samsic | 11:10 | ||
111. | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | 11:10 | ||
112. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 11:10 | ||
113. | LüBBERS Dorian | Team Lotto - Kern Haus | 11:10 | ||
114. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 11:10 | ||
115. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 11:10 | ||
116. | PIRARD Maxim | Bahrain Merida Pro Team | 11:10 | ||
117. | TREUBEL Pascal | Heizomat Rad-Net | 11:10 | ||
118. | REUTTER Sven | Heizomat Rad-Net | 11:10 | ||
119. | WANG Meiyin | Bahrain Merida Pro Team | 15:19 | ||
120. | NOLDE Tobias | Heizomat Rad-Net | 15:19 | ||
121. | ROHDE Leon | Heizomat Rad-Net | 20:59 | ||
122. | LAIB Simon | Dauner D&DQ-Akkon | 20:59 | ||
DNF | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | OVETT Freddy | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Nederlandse Loterij | odstúpil | ||
DNS | CRAS Steff | Kaťuša - Alpecin | neštart. | ||
DNS | JENSEN August | Israel Cycling Academy | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MOHORIč Matej | Bahrain Merida Pro Team | 12:37:56 | 3 | ||||
2. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:06 | |||||
3. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:10 | |||||
4. | DUMOULIN Tom | Team Sunweb | 00:10 | |||||
5. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:20 | |||||
6. | VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | 00:24 |
7. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 00:25 | ||
8. | BARGUIL Warren | Team Fortuneo - Samsic | 00:25 | ||
9. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:26 | ||
10. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:26 | ||
11. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
12. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:27 | ||
13. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:28 | ||
14. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:28 | ||
15. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:28 | ||
16. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:28 | ||
17. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:28 | ||
18. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 00:28 | ||
19. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:28 | ||
20. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:28 | ||
21. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 00:28 | ||
22. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:46 | ||
23. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:48 | ||
24. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 00:48 | ||
25. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 00:48 | ||
26. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:48 | ||
27. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:48 | ||
28. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 00:48 | ||
29. | FRANKINY Kilian | BMC Racing Team | 00:48 | ||
30. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:48 | ||
31. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:48 | ||
32. | FRANK Mathias | Ag2r La Mondiale | 00:48 | ||
33. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 01:27 | ||
34. | GOłAś Michał | Team Sky | 01:27 | ||
35. | LAGUTIN Sergej | Gazprom - RusVelo | 01:27 | ||
36. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 01:47 | ||
37. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 02:40 | ||
38. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom - RusVelo | 02:40 | ||
39. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 03:04 | ||
40. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:35 | ||
41. | ORONTE Emerson | Rally Cycling | 03:35 | ||
42. | VAN RENSBURG Jacques | Team Dimension Data | 03:48 | ||
43. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 03:48 | ||
44. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 03:50 | ||
45. | THOMAS Geraint | Team Sky | 04:38 | ||
46. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 04:44 | ||
47. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 04:44 | ||
48. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 05:16 | ||
49. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 05:23 | ||
50. | BIDARD Francois | Ag2r La Mondiale | 05:28 | ||
51. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 05:56 | ||
52. | HALLER Patrick | Heizomat Rad-Net | 06:35 | ||
53. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 07:43 | ||
54. | HUGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 07:44 | ||
55. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 07:44 | ||
56. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 07:44 | ||
57. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 07:44 | ||
58. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW | 07:44 | ||
59. | NOWAK Florian | Team Lotto - Kern Haus | 07:44 | ||
60. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 07:44 | ||
61. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 08:54 | ||
62. | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | 09:01 | ||
63. | KNEES Christian | Team Sky | 09:05 | ||
64. | DOMBROWSKI Frederik | Dauner D&DQ-Akkon | 09:05 | ||
65. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 09:05 | ||
66. | KENNAUGH Peter | BORA - hansgrohe | 09:11 | ||
67. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 09:13 | ||
68. | KNOX James | Quick-Step Floors | 09:28 | ||
69. | BONIFAZIO Niccolò | Bahrain Merida Pro Team | 09:31 | ||
70. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 10:10 | ||
71. | SHAW James | Lotto Soudal | 10:11 | ||
72. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 10:47 | ||
73. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 10:57 | ||
74. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom - RusVelo | 11:54 | ||
75. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 12:33 | ||
76. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 13:15 | ||
77. | ROWE Luke | Team Sky | 13:15 | ||
78. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW | 13:57 | ||
79. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 14:32 | ||
80. | GREIPEL André | Lotto Soudal | 14:41 | ||
81. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 15:10 | ||
82. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 15:54 | ||
83. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 16:20 | ||
84. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 17:20 | ||
85. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 17:20 | ||
86. | BOL Cees | Team Sunweb | 18:06 | ||
87. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 18:06 | ||
88. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 18:06 | ||
89. | HOLLMANN Juri | Heizomat Rad-Net | 18:06 | ||
90. | KNAUP Tobias | Team Lotto - Kern Haus | 18:12 | ||
91. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 20:04 | ||
92. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW | 20:09 | ||
93. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 20:15 | ||
94. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 20:33 | ||
95. | LE ROUX Romain | Team Fortuneo - Samsic | 22:07 | ||
96. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 22:07 | ||
97. | PONS Gaetan | Leopard Pro Cycling | 23:32 | ||
98. | NARVáEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | 24:00 | ||
99. | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | 25:20 | ||
100. | REYNDERS Jens | Leopard Pro Cycling | 25:27 | ||
101. | GROSSER Aaron | Team Sauerland NRW | 25:30 | ||
102. | BICO Nuno | Movistar Team | 25:30 | ||
103. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 25:30 | ||
104. | SPENGLER Mario | Leopard Pro Cycling | 25:30 | ||
105. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 25:54 | ||
106. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 26:43 | ||
107. | TREUBEL Pascal | Heizomat Rad-Net | 26:48 | ||
108. | BRAUN Julian | Dauner D&DQ-Akkon | 28:50 | ||
109. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 28:50 | ||
110. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 28:59 | ||
111. | HODAPP Johannes | Team Sauerland NRW | 29:39 | ||
112. | MANDRYSCH John | Dauner D&DQ-Akkon | 30:57 | ||
113. | MAMOS Philipp | Dauner D&DQ-Akkon | 30:57 | ||
114. | HEIDER Christopher | Dauner D&DQ-Akkon | 30:57 | ||
115. | MüNSTERMANN Per | Team Sauerland NRW | 31:24 | ||
116. | LüBBERS Dorian | Team Lotto - Kern Haus | 31:24 | ||
117. | REUTTER Sven | Heizomat Rad-Net | 34:17 | ||
118. | PIRARD Maxim | Bahrain Merida Pro Team | 36:24 | ||
119. | WANG Meiyin | Bahrain Merida Pro Team | 40:33 | ||
120. | LAIB Simon | Dauner D&DQ-Akkon | 40:46 | ||
121. | ROHDE Leon | Heizomat Rad-Net | 44:55 | ||
122. | NOLDE Tobias | Heizomat Rad-Net | 45:21 |
4. | 26.8. | Lorsch > Stuttgart | 207 km | Politt |
profil etapy, 2543 nastúpaných metrov (© deutschland-tour.com) |
Posledná augustová nedeľa uzavrela 33. ročník pretekov Deutschland Tour a definitívne rozhodla o celkovom víťazovi. Pred dnešným dňom držal v rukách najlepšie karty Matej Mohorič, ktorý tak zažíval mierne déjà vu z pred siedmich dní, kedy však mohol počítať s oveľa väčším náskokom. Na BinckBank Tour Slovinec veľkú poľovačku ustál, teraz chcel zopakovať niečo podobné.
Posledná etapa na Okolo Nemecka bola vôbec najdlhšia. Merala až 207 kilometrov. Poslednú šancu ukázať možno aj kvôli tomu využili len dvaja pretekári. Celý deň v úniku strávili Rémi Cavagna z Quick-Stepu Floors a Vasil Kirienka zo Sky. Na úplnom začiatku im robil spoločnosť ešte Niccolo Bonifazio z Bahrainu Merida, ale ten si svoju účasť v absolútnom čele rýchlo rozmyslel a rozhodol sa stráviť deň v pelotóne.
Hlavný balík sa v prvej polovici dňa vôbec nikam neponáhľal. Utečenci si vďaka tomu vytvorili viac ako šesťminútový náskok, no potom už borci v pelotóne zabrali a začali vedúce duo pomaličky sťahovať. Ešte 66 kilometrov pred cieľom však mohli byť Kirienka (Sky) a Cavagna (Quick-Step) pokojní, veď medzera medzi nimi a hlavnou skupinou bola väčšia ako tri minúty.
Potom sa však do čela hlavnej skupiny dostali jazdci Dimension Data a predovšetkým BORA - Hansgrohe, ktorí začali utečencov dusiť. Ich náskok klesol o celú minútu a pol. Aj Bielorus v službách britského Sky, tak aj Francúz z Quick-Stepu vedeli, že do cieľa im to stačiť nebude. Napriek tomu vpredu ukážkovo spolupracovali.
V ďalších minútach sme sledovali pokojný priebeh etapy. Žiadnu prestrelku sme nevideli. Na všetkých frontoch panovalo ticho pred búrkou. Únik sa snažil spolupracovať a chvíľku sa mu darilo držať si rovnaký náskok. Ani v hlavnom balíku neprišlo k žiadnej zmene. Tempo stále diktovala domáca Bora. Nemecký celok však nešiel nejaké vychádzkové tempo, práve naopak, pelotón dokázal poriadne natiahnuť.
Nič nové sa nestalo ani vo vinárskych sadoch, cez ktoré cyklisti prechádzali 30 kilometrov pred cieľom. Najväčší vyzývatelia Mohoriča (Bahrajn - Merida) stále čakali na vhodný okamih. Pravdepodobne čakali na stúpanie Herdweg. Práve tam určite plánovali útočiť Bardet (AG2R La Mondiale), Dumoulin (Sunweb) alebo Schachmann (Quick-Step), ktorý mal vpredu stále Cavagnu.
Pretekať sa začalo až na posledných 25 kilometroch. Ešte predtým si z úniku vystúpil Kirienka (Sky), v úplnom čele tak zostal už len Cavagna (Quick-Step), ktorý vyhral poslednú šprintérsku prémiu na tomto podujatí. Jeho náskok bol niečo okolo minúty, čo sa snažilo využiť pár jazdcov z nemeckých kontinentálnych celkov, ktorí začali útočiť. Novo vzniknutá situácia nepotešila kolegov Dumoulina, ktorí sa nanominovali do čela pelotónu a snažili sa tieto ataky chytať.
Potom prišiel prvý výstup na Herdweg, kde definitívne skončila púť Cavagnu (Quick-Step). Predposledné stúpanie vystavilo stopku aj Thomasovi (Sky), ktorý po oslavách najväčšieho kariérneho úspechu na ceste určite nie je v top forme. Na vrcholu Herdwegu zostala vpredu zaujímavá skupina, v ktorej boli všetci favoriti na celkové víťazstvo, no domestici v nej chýbali. Hlavne preto sa v zjazde nešlo poriadne tempo, čo využili Bakelants (AG2R La Mondiale), Sütterlin a tiež Ackermann (Bora).
Posledný menovaný však začal trápiť Mohoriča (Bahrajn - Merida) a ostatných favoritov. Hlavne preto sa táto skupinka vpredu nevetrala dlho. Pelotón, teda to, čo z neho zostalo, pod Herdweg priviezla Bora. Finálny kopec v itenerári Okolo Nemecka nakoniec priniesol sľúbovanú drámu. Všetko to začal Schachmann (Quick-Step), na jeho útok reagoval Bardet (AG2R La Mondiale), Dumoulin (Sunweb) a Barguil (Fortuneo).
Všetci títo jazdci sa dokázali urvať od Mohoriča, ktorý tak strácal líderskú pozíciu. Vpredu sa ale nespolupracovalo ideálne, keďže tri bonusové sekundy získal Schachmann a tomu tak stačilo poraziť Slovinca v špurte. Ostatní lídri Schachmannovi striedať nechceli, jedine Dumoulin sem-tam pridal ruku k dielu. Práve preto sa priebežný líder dokázal do skupiny vrátiť.
Napínavú drámu preto rozhodol až šprint. Do neho vôbec nezasiahol Maximilian Schachmann, ktorý v záverečných kilometroch nešetril silami a v koncovke bol totálne vyšťavený. Naopak Matej Mohorič šprintoval ako o život a cieľovú čiaru preťal na druhom mieste, čo mu však stačilo k tomu, aby vyhral 33. ročník Okolo Nemecka. Víťazom poslednej etapy sa stal Nils Politt, ktorý na profesionálnej úrovni vyhral po prvýkrát.
Pódium pretekov (© Team Bahrain-Merida / @BettiniPhoto) |
Matej Mohorič to opäť dokázal. Znovu proti nemu stála silná konkurencia a on si s ňou poradil. Dnes to s ním v závere nevyzeralo veľmi ružovo, na vrchole posledného kopca mu neveril azda nikto, veď na svojich najväčších konkurentov strácal viac ako desať sekúnd, no Slovinec sa dokázal vrátiť späť. Matej tak podal ďalší obdivuhodný výkon a zaslúžene si z Nemecka odváža červený dres pre celkového víťaza.
Hanbiť sa nemusia ani ostatní. Veľmi sympaticky sa v Nemecku prezentoval Romain Bardet. Po nie príliš oslnivom pôsobení na domácej Grand Tour tu Romain ukázal agresívny štýl jazdenia a bol veľký prínosom, aj keď mu to nakoniec nevyšlo. Tiež Tom Dumoulin viac ako solídne reprezentoval farby Sunwebu. Obaja preto môžu dnes pokojne zaspávať. Kto si však možno aj poplače bude Maximilian Schachmann. Talentovaný Nemec bol motivovaný, chcel novo obnovené nemecké preteky vyhrať, ale v úplnom závere to trošku pretaktizoval, čo ho nakoniec stálo víťazstvo. Schachmann je však mladým pretekárom, ktorý sa potrebuje ešte veľa učiť. Podobné prehry z neho môžu urobiť fantastického cyklistu.
Výsledky | ||||||||
1. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 4:49:20 | 14 | ||||
2. | MOHORIč Matej | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | |||||
5. | VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | 00:00 | |||||
6. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:00 |
7. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
8. | BARGUIL Warren | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
9. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
10. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:00 | ||
11. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
12. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
13. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
14. | DUMOULIN Tom | Team Sunweb | 00:00 | ||
15. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
16. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:00 | ||
17. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 00:16 | ||
18. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 00:16 | ||
19. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:18 | ||
20. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:18 | ||
21. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 00:27 | ||
22. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 00:27 | ||
23. | SHAW James | Lotto Soudal | 00:27 | ||
24. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 00:27 | ||
25. | GOłAś Michał | Team Sky | 00:27 | ||
26. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:27 | ||
27. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 00:27 | ||
28. | FRANK Mathias | Ag2r La Mondiale | 00:27 | ||
29. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 00:27 | ||
30. | FRANKINY Kilian | BMC Racing Team | 00:27 | ||
31. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:27 | ||
32. | KNOX James | Quick-Step Floors | 00:46 | ||
33. | HALLER Patrick | Heizomat Rad-Net | 00:55 | ||
34. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 00:55 | ||
35. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:55 | ||
36. | LAGUTIN Sergej | Gazprom - RusVelo | 00:55 | ||
37. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:55 | ||
38. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 00:55 | ||
39. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 00:55 | ||
40. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 02:19 | ||
41. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 02:19 | ||
42. | VAN RENSBURG Jacques | Team Dimension Data | 02:19 | ||
43. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW | 02:30 | ||
44. | BIDARD Francois | Ag2r La Mondiale | 02:30 | ||
45. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 02:30 | ||
46. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 02:30 | ||
47. | HOLLMANN Juri | Heizomat Rad-Net | 02:30 | ||
48. | HUGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 02:30 | ||
49. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 02:30 | ||
50. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 02:30 | ||
51. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 02:30 | ||
52. | THOMAS Geraint | Team Sky | 02:30 | ||
53. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:30 | ||
54. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 02:30 | ||
55. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 02:30 | ||
56. | ROWE Luke | Team Sky | 02:30 | ||
57. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 02:30 | ||
58. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 03:42 | ||
59. | KNEES Christian | Team Sky | 04:06 | ||
60. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 04:06 | ||
61. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:46 | ||
62. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 04:46 | ||
63. | HEIDER Christopher | Dauner D&DQ-Akkon | 06:19 | ||
64. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 06:19 | ||
65. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 06:19 | ||
66. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 06:19 | ||
67. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 06:19 | ||
68. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 06:19 | ||
69. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 06:39 | ||
70. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 08:09 | ||
71. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 08:11 | ||
72. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 08:11 | ||
73. | BRAUN Julian | Dauner D&DQ-Akkon | 08:11 | ||
74. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW | 08:11 | ||
75. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 08:11 | ||
76. | PONS Gaetan | Leopard Pro Cycling | 08:11 | ||
77. | DOMBROWSKI Frederik | Dauner D&DQ-Akkon | 08:11 | ||
78. | HODAPP Johannes | Team Sauerland NRW | 08:11 | ||
79. | NOWAK Florian | Team Lotto - Kern Haus | 08:11 | ||
80. | TREUBEL Pascal | Heizomat Rad-Net | 08:11 | ||
81. | KNAUP Tobias | Team Lotto - Kern Haus | 08:11 | ||
82. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 08:11 | ||
83. | ORONTE Emerson | Rally Cycling | 08:11 | ||
84. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 08:11 | ||
85. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 08:11 | ||
86. | BICO Nuno | Movistar Team | 08:11 | ||
87. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 08:11 | ||
88. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 08:11 | ||
89. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:11 | ||
90. | MAMOS Philipp | Dauner D&DQ-Akkon | 08:11 | ||
91. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 08:11 | ||
92. | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | 08:11 | ||
93. | NARVáEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | 08:11 | ||
94. | LE ROUX Romain | Team Fortuneo - Samsic | 08:11 | ||
95. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 08:11 | ||
96. | SPENGLER Mario | Leopard Pro Cycling | 08:11 | ||
97. | BOL Cees | Team Sunweb | 08:11 | ||
98. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom - RusVelo | 08:11 | ||
99. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom - RusVelo | 08:11 | ||
100. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 08:11 | ||
101. | KENNAUGH Peter | BORA - hansgrohe | 08:11 | ||
102. | REYNDERS Jens | Leopard Pro Cycling | 10:10 | ||
103. | GROSSER Aaron | Team Sauerland NRW | 10:10 | ||
104. | MüNSTERMANN Per | Team Sauerland NRW | 10:10 | ||
105. | LüBBERS Dorian | Team Lotto - Kern Haus | 10:10 | ||
106. | REUTTER Sven | Heizomat Rad-Net | 10:10 | ||
107. | NOLDE Tobias | Heizomat Rad-Net | 10:10 | ||
108. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 10:10 | ||
109. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 10:10 | ||
110. | ROHDE Leon | Heizomat Rad-Net | 15:30 | ||
111. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW | 15:30 | ||
112. | PIRARD Maxim | Bahrain Merida Pro Team | 15:48 | ||
DNF | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | odstúpil | ||
DNF | BONIFAZIO Niccolò | Bahrain Merida Pro Team | odstúpil | ||
DNF | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | odstúpil | ||
DNF | LAIB Simon | Dauner D&DQ-Akkon | odstúpil | ||
DNF | MANDRYSCH John | Dauner D&DQ-Akkon | odstúpil | ||
DNF | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Team | odstúpil | ||
DNF | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | odstúpil | ||
DNF | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | odstúpil | ||
DNF | WANG Meiyin | Bahrain Merida Pro Team | odstúpil | ||
DNS | GREIPEL André | Lotto Soudal | neštart. |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | MOHORIč Matej | Bahrain Merida Pro Team | 17:27:10 | 125 | ||||
2. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:06 | 85 | ||||
3. | SCHACHMANN Maximilian | Quick-Step Floors | 00:12 | 70 | ||||
4. | DUMOULIN Tom | Team Sunweb | 00:16 | 60 | ||||
5. | CARUSO Damiano | BMC Racing Team | 00:26 | 50 | ||||
6. | BARGUIL Warren | Team Fortuneo - Samsic | 00:28 | 40 |
7. | VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | 00:30 | 35 | |
8. | BARDET Romain | Ag2r La Mondiale | 00:31 | 30 | |
9. | MARTIN Guillaume | Wanty - Groupe Gobert | 00:33 | 25 | |
10. | VAN DER LIJKE Nick | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:34 | 20 | |
11. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:34 | 15 | |
12. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:34 | 10 | |
13. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:34 | 5 | |
14. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:34 | 5 | |
15. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:34 | 5 | |
16. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:34 | 3 | |
17. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:59 | 3 | |
18. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 01:19 | 3 | |
19. | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team | 01:21 | 3 | |
20. | REKITA Szymon | Leopard Pro Cycling | 01:21 | 3 | |
21. | FRANKINY Kilian | BMC Racing Team | 01:21 | 3 | |
22. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 01:21 | 3 | |
23. | FRANK Mathias | Ag2r La Mondiale | 01:21 | 3 | |
24. | GOłAś Michał | Team Sky | 02:00 | 3 | |
25. | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 02:20 | 3 | |
26. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 02:28 | ||
27. | LAGUTIN Sergej | Gazprom - RusVelo | 02:28 | ||
28. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:02 | ||
29. | EIKING Odd Christian | Wanty - Groupe Gobert | 03:04 | ||
30. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 03:13 | ||
31. | BOHLI Tom | BMC Racing Team | 03:24 | ||
32. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 03:24 | ||
33. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 03:24 | ||
34. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 03:24 | ||
35. | MINNAARD Marco | Wanty - Groupe Gobert | 03:41 | ||
36. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 04:05 | ||
37. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 04:08 | ||
38. | KRIEGER Alexander | Leopard Pro Cycling | 05:17 | ||
39. | ROELANDTS Jürgen | BMC Racing Team | 05:45 | ||
40. | VAN RENSBURG Jacques | Team Dimension Data | 06:13 | ||
41. | THOMAS Geraint | Team Sky | 07:14 | ||
42. | HALLER Patrick | Heizomat Rad-Net | 07:36 | ||
43. | BIDARD Francois | Ag2r La Mondiale | 08:04 | ||
44. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 08:32 | ||
45. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 09:37 | ||
46. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 10:15 | ||
47. | HUGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 10:20 | ||
48. | KNOX James | Quick-Step Floors | 10:20 | ||
49. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW | 10:20 | ||
50. | HANSEN Adam | Lotto Soudal | 10:20 | ||
51. | CAVAGNA Rémi | Quick-Step Floors | 10:35 | ||
52. | SHAW James | Lotto Soudal | 10:44 | ||
53. | KOZONČUK Dmitrij | Gazprom - RusVelo | 10:57 | ||
54. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 11:19 | ||
55. | BUDDING Martijn | Roompot - Nederlandse Loterij | 11:52 | ||
56. | ORONTE Emerson | Rally Cycling | 11:52 | ||
57. | DAVIES Scott | Team Dimension Data | 11:56 | ||
58. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 12:35 | ||
59. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 12:55 | ||
60. | KNEES Christian | Team Sky | 13:17 | ||
61. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 13:23 | ||
62. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 13:57 | ||
63. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 14:08 | ||
64. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 14:09 | ||
65. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 15:34 | ||
66. | ROWE Luke | Team Sky | 15:51 | ||
67. | BIERMANS Jenthe | Kaťuša - Alpecin | 16:01 | ||
68. | NOWAK Florian | Team Lotto - Kern Haus | 16:01 | ||
69. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 17:21 | ||
70. | DOMBROWSKI Frederik | Dauner D&DQ-Akkon | 17:22 | ||
71. | KENNAUGH Peter | BORA - hansgrohe | 17:28 | ||
72. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 19:10 | ||
73. | ŠALUNOV Jevgenij | Gazprom - RusVelo | 20:11 | ||
74. | HOLLMANN Juri | Heizomat Rad-Net | 20:42 | ||
75. | ZABEL Rick | Kaťuša - Alpecin | 20:57 | ||
76. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 21:32 | ||
77. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW | 22:14 | ||
78. | THOMSON Jay | Team Dimension Data | 24:09 | ||
79. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 25:37 | ||
80. | BOL Cees | Team Sunweb | 26:23 | ||
81. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 26:23 | ||
82. | KNAUP Tobias | Team Lotto - Kern Haus | 26:29 | ||
83. | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | 27:36 | ||
84. | PFINGSTEN Christoph | BORA - hansgrohe | 28:21 | ||
85. | BROCKHOFF Jan | Leopard Pro Cycling | 28:32 | ||
86. | SIEBERG Marcel | Lotto Soudal | 28:50 | ||
87. | LE ROUX Romain | Team Fortuneo - Samsic | 30:24 | ||
88. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 30:24 | ||
89. | PONS Gaetan | Leopard Pro Cycling | 31:49 | ||
90. | NARVáEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | 32:17 | ||
91. | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 32:19 | ||
92. | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | 33:37 | ||
93. | BICO Nuno | Movistar Team | 33:47 | ||
94. | SCHORMAIR Fabian | Team Lotto - Kern Haus | 33:47 | ||
95. | SPENGLER Mario | Leopard Pro Cycling | 33:47 | ||
96. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 35:00 | ||
97. | TREUBEL Pascal | Heizomat Rad-Net | 35:05 | ||
98. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 35:24 | ||
99. | REYNDERS Jens | Leopard Pro Cycling | 35:43 | ||
100. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW | 35:45 | ||
101. | GROSSER Aaron | Team Sauerland NRW | 35:46 | ||
102. | BRAUN Julian | Dauner D&DQ-Akkon | 37:07 | ||
103. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 37:07 | ||
104. | HEIDER Christopher | Dauner D&DQ-Akkon | 37:22 | ||
105. | HODAPP Johannes | Team Sauerland NRW | 37:56 | ||
106. | MAMOS Philipp | Dauner D&DQ-Akkon | 39:14 | ||
107. | MüNSTERMANN Per | Team Sauerland NRW | 41:40 | ||
108. | LüBBERS Dorian | Team Lotto - Kern Haus | 41:40 | ||
109. | REUTTER Sven | Heizomat Rad-Net | 44:33 | ||
110. | PIRARD Maxim | Bahrain Merida Pro Team | 52:18 | ||
111. | NOLDE Tobias | Heizomat Rad-Net | 55:37 | ||
112. | ROHDE Leon | Heizomat Rad-Net | 1:00:31 |